Regen spelbreker voor countrycross TEXELSE 7 COURANT Groothuis speelt eerste interland Tevoko wint ook derde wedstrijd Uf Keukencentrum Texel Clubkampioenen Heri Hodie Brouwer zet zegereeks voort Makkelijke middag heren Tevoko Vinke en Wehnes winnen veldrit T&xe.l Joy en Deuce een duo Op de baan van de Eindhoven- sche Golfclub speelde Annabel Groothuis zaterdag en zondag haar eerste interland. Zij trad aan tussen de beste jeugd (tot en met 12 jaar) van Nederland en België. De Texelse was met 10 jaar de jongste van haar team. Ze kwa lificeerde zich door haar prima resultaten in de landelijke com petitie. Ze bekleedt een vierde plaats bij de meisjes tot en met 12 jaar en een eerste bij de meisjes tot en met 10 jaar! Een team, zoals dat waar Groothuis in uitkwam, bestaat uit vier meisjes en zes jongens. Zaterdagochtend en -middag werden foursomes en fourballs gespeeld, een spelvorm waarbij twee leden van een Neder lands team het opnamen tegen twee Belgische spelers en waar bij gespeeld gewonnen holes tellen (matchplay). Zondag speelden alle tien spelers als single een ronde van 18 holes. Onder begeleiding van de Neder landse bondscoach Hayo Bensdorp en de Nederlandse wereldkampioen bij de amateurs Reinier Saxton liet Groothuis een prima indruk ach ter. Zo wist ze haar eerste partij op zaterdagochtend overtuigend te winnen. De tegenstanders van de zaterdagmiddag bleken te sterk en ook in de single op zondag trof ze een zeer sterk Belgisch meisje (deze speelde met een handicap van 13,6). Uiteindelijk kwam de Texelse in deze partij net tekort. De interland eindigde in een gelijk spel. Na een tussenstand van 6-4 voor Nederland op zaterdag werd het uiteindelijk 10-10. Gezien haar leeftijd is Groothuis de enige speler van het Nederlandse team die - bij goede prestaties - volgend jaar in België weer van de partij kan zijn. Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko heeft zaterdag ook de derde wedstrijd van het seizoen gewonnen. In sporthal De Opgang in Zwaag werd het gepro moveerde Wham Wham met 3-2 verslagen. Door deze overwin ning staat Tevoko bovenaan in de Promotieklasse. De Texelse selectie speelde alweer een slechte wedstrijd, de spelers kunnen nog niet overtuigend in hun spel komen en passen zich te veel aan aan het niveau van de tegen stander. Ook in dit geval bepaalde Wham Wham in de eerste set het tempo. Met zachtgeplaatste ballen scoorde dit team het ene punt na het andere. Tevoko had de verdedi ging niet goed op orde, maakte veel fouten en verloor de eerste set met 25-18. De tweede set gingen de Texelaars beter van start, maar toen eenmaal een comfortabele voor sprong was behaald, werd het spel weer rommelig. Hierdoor kon Wham Wham de achterstand inlopen. De Texelse dames moesten zichzelf opjutten om bij de les te blijven. Met goede services en harde aanval len van zowel Marianne Boekei als Ivet Former wist Tevoko de tweede set te winnen (25-18). De derde set ging (met enkele scheidsrechterlijke dwalingen) naar Wham Wham (25- 21) en pas in de vierde set was aan beide zijden beter volleybal te zien. Er werd sneller gespeeld en er was meer aanvalsvariatie bij Tevoko. De dames konden echter niet door de uitstekende verdediging van Wham Wham breken. Maar Tevoko hield goede moed en bleef aanvallen. Daarnaast kreeg het team meer vat op de zachtgeplaatste aanvallen. Tot het eind van de set ging het gelijk op, maar het was Tevoko dat de set naar zich toe trok (29-27). Ook de beslissende vijfde set ging naar Tevoko (15-11). De Doorstoot fris van start De biljarters van De Doorstoot uit De Cocksdorp begonnen deze week aan een nieuwe seizoen. Sommigen moeten er nog even in komen, ande ren pakten al direct de draad goed op. De hoogste serie werd gespeeld door Cees Weel (10 caramboles). Martin Boon en Herman Laan won nen allebei hun beide partijen. Uitslagen: M. Boon-F. Klok 4-0, C. Weel-P Zijm 4-0, J v.d. Akker-J. Smit 37-31 (20 beurten), J Heemskerk-H. Laan 2-4, W. Westdorp-W Homan 0-4, F. Klok-C Weel 1-1, M. Boon-P. Zljm 4-2, H. Laan-J.v.d. Akker 24-21 (20 beur ten) J. Heemkerk-J. Smit 4-0. Extra geld nodig voor advocaat Het college wil €10.000,- extra uit trekken om rechtskundig advies in te kunnen blijven winnen. Dat blijkt uit de najaarsrapportage over 2008. Het geld is nodig om de huisad vocaat in te schakelen, juridisch advies in te winnen en om bij ver loren rechtszaken de griffie- en pro ceskosten te betalen. De gemeen te heeft daarvoor een budget van €15.170,-, maar dat is dit jaar inmid dels met bijna €5000-,- overschre den. Het college verwacht dat die overschrijding nog verder oploopt, omdat de huisadvocaat de komende tijd nog een paar keer moet worden ingeschakeld. Dat is onder meer nog het gevolg van de problemen die de gemeente heeft gehad met de taxatie van gebouwen, waardoor het aantal bezwaarschriften opliep. Het college wil de extra €10.000,- dekken via de algemene reserves. Sportvissers bekorten wedstrijd Onder zeer barre weersomstandig heden is zaterdag de elfde wedstrijd van de sportvisclub gehouden. Er werd bij paal 15 gevist en omdat de wind (kracht 7 tot 8) pal op het strand stond, besloten de vissers de wedstrijd met de helft in te kor ten. Zo kwam er na een uur en een kwartier een einde aan de wedstrijd. Met 23 cm vis werd Frans Bos eer ste. Tweede werd Poul Verhagen (22 cm). De volgende wedstrijd wordt zater dag 18 oktober gehouden bij paal 12. Aanvang 18.00 uur. Voetbaluitslagen Zaterdag 4 oktober: Maricoweg 6 - Den Burg - tel. 31 24 47 Mike van der Veen, Reno Kuiper, Annet ter Hoor en Elize Klaassen legden dit weekend beslag op de eerste en tweede prijzen tijdens het clubkampioenschap van tennisvereniging Heri Hodie. (Foto Himtch Kuiper) De jeugd van tennisvereniging Heri Hodie speelde het afgelopen weekend onder ideale weersom standigheden de jaarlijkse wed strijden om het clubkampioen schap. Door de grote opkomst waren de jongste deelnemers, in de basis schoolleeftijd, ingedeeld in poules. Hieruit ontstond een plaatsing voor de slotronde. Bij de jongens werd Timo Westdorp eerste, en liet daarmee een verras send goed presterende Klaas-Jan Boon achter zich. Esmee Pieters streek de eerste plaats op bij de meisjes. Tweede werd hier Noor van der Steeg Door een kleiner deelnemersveld konden leerlingen van de middel bare school meer tijd krijgen voor hun wedstrijden. Hier eindigde Mike van der Veen op de eerste plaats bij de jongens, gevolgd door Reno Kui per. Annet ter Hoor werd kampioen bij de meisjes. Tweede werd Elize Klaassen. Door de zware regenval was het wielerparcours in Medemblik zon dag erg zwaar. De regen veroor zaakte veel modder, diepe plaat sen en glijpartijen. Desondanks wisten de drie aan de Rabotop deelnemende Texelse dames alle podiumplaatsen op te eisen. Sil Brouwer zette zijn zegereeks voort door als eerste te eindigen. Het deelnemersveld in de junioren categorie was niet erg groot, toch waren alle toppers uit het klasse ment van de partij. Brouwer ging goed van start en nam na vijf minu ten afstand van de andere junioren. In de loop van de wedstrijd bouwde hij uiteindelijk vier minuten voor sprong op. Het maakte veel verschil dat hij op de fiets kon blijven waar zijn tegenstrevers noodgedwongen moets afstappen. Ook in de topklas se zou hij geen gek figuur hebben geslagen. Hoewel zij twee minuten eerder waren gestart, haalde Brou wer op vijf na alle deelnemers uit de topklasse in. Klaas Uitgeest, die eveneens bij de junioren van start ging, eindigde als zesde. De eindsprint in de damescate gorie was een Texels onderonsje. Denise Betsema pakte haar tweede overwinning, waarmee ze de leiding in het algemeen klassement stevig in handen heeft genomen. Yasmijn van Rongen werd verrassend twee de, Simone Betsema eindigde op de derde plaats. Alcmaria V. 2-Oosterend 3 Texel'94 A1-ODIN'59 A1 Texel'94 B1-VIOS-W B1 Oosterend B1-Schagen B2 Uitgeest MB1-Texel'94 MB1 uitgesteld DTS MB1-Texel'94 MB2 5-2 Oosterend MB1-Berdos MB1 afgelast WGW C1 -Texel'94 C1 afgelast SVAP'74C1-Texel'94 C3 0-2 Geel Zwart C2-Texel'94 C4 2-4 LSW D1-Texel'94 D1 afgelast WGW D1 -Texel'94 D2 afgelast Texel'94 D3-ZDH D1 3-0 Texel'94 D4-Oudesluls D1 0-8 Texel'94 MC1-N. Niedorp MC1 4-0 Roda'23 G1 -Texel'94 G1 10-1 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-Vitesse 1 -4 AZ-De Koog F1 1-7 ZDH F-Roda 4-3 Heerenveen-De Koog F2 19-0 SVC Terschelling-SVO F 2-1 Arsenal-SVC Vlieland 2-5 Chelsea-Manchester 1 -4 De Koog E-Tottenham 18-0 Everton-Liverpool 2-3 SVC Ameland-SVO E 2-6 Zondag 5 oktober: Alle wedstrijden werden afgelast. Winst op Rebound voor Mareis U14 Het jongste team van basketbal vereniging De Mareis (U14) heeft zondag in de eigen sporthal met 41-39 gewonnen van Rebound. Het duurde even voor De Mareis de juiste opstelling had gevonden, maar na zeven minuten kwam het team op voorsprong. En deze werd niet meer uit handen gegeven. Vas te coach Erik Venneker werd ver vangen door Ruud Weijers, die wat moeite had de orde te handhaven. Wat onwennig wist hij in het eerste kwart toch Joost Venniker en Lars van Rijn aan te sporen sneller te gaan spelen. Max Hendriks was in de eerst twee kwarts niet in zijn gewone doen en werd goed gedekt door de tegen stander. Pas in de laatste twee kwarts kwam hij goed in zijn spel Sjoerd Jan de Lucht kreeg optimale kansen en scoorde regelmatig. Ook Dennis Weijers, Cor Tromp en Jan van Veen wisten zich, ondanks druk van de tegenpartij, goed naar voren te werken. DINSDAG 7 OKTOBER 2008 Programma zaalvoetbal Woensdag 8 oktober .17.00 SVO- SVO C2 vPutten 17.45 RAB C2-Krim C1 vPutten 18.30 Texel 4-Koog 4 H'dijk 19.20 Klif da1-Plubos da2 H'dijk 20.15 Texel 3-Krim 5 J'dijk 21.05 C/Sportshop 4-ZDH 1 Arnout Zaldienst: De Koog Donderdag 9 oktober 18.15 C/Spsh D1-Mantje D1 Sp.sh 19.00 C/Sportshop 3-Koog 3 J'dijk 19.50 RAB 5-C/Sportshop 2 Arnout 20.45 Klif/Steen 3-RAB 4 Douma 21.35 RAB 3-Oosterend 2 Douma Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Vrijdag 10 oktober 17.00 SVO E1 -RAB E1 SVO 17.45 Klif/Steen D2-RAB D1 Klif 18.30 Mantje 3-Krim 2 vPutten 19.20 Krim 1-Mantje 2 Bakker 20.15 C/Sportshop 1-RAB 1 H'dijk 21.05 Klif/Steen 1 -SVO 1 Vonk 21.55 Koog 1 -RAB 2 Arnout Zaaldienst: C/Sportshop Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag niet al te hard hoeven werken voor de overwinning. In Hoorn werd tegenstander Wham Wham met 0-4 verslagen. De Texelaars hadden tevoren met enige angst naar deze wedstrijd uit gekeken. Niet alleen eindigde Wham Wham vorig jaar op de derde plaats, Tevoko moest het deze wedstrijd stel len zonder spelverdeler Berry Koning en aanvaller Ronald Zijm. Zonder wissels en met Theo van Maanen uit het tweede team als spelverdeler, dacht Tevoko een zware wedstrijd tegemoet te gaan. Dit bleek achteraf alleszins mee te vallen. Wham Wham is verjongd en het team dat Tevoko tegemoet trad, speelde zeer wisselvallig. De spelers waren duidelijk nog niet op elkaar inge speeld. Alleen in het begin van de eerste set had Tevoko even moeite met het eigen spel, daarna kwamen de Texelaars niet meer in de proble men en met een sterke service werd de opbouw bij Wham Wham ernstig verstoord. Daarbij werd er goed verdedigd. Zoals bij de redding van Marco Tun- telder in de laatste set, die hem bijna lijf en leden kostte, maar de bal toch weer in het vijandelijk vak deed belanden. Grossierde de jeugd van Wham Wham in persoonlijke fouten, bij Tevoko waren het juist de 'jonkies' die het uitstekend deden. Patrick Hollenberg was met zijn harde mid- denaanval en zijn agressief blok een voortdurende plaag aan het net en ook Gerben van de Dijk kwam na een aarzelend begin steeds beter door op de buitenaanval. Daarbij werd hij goed aangespeeld door Theo van Maanen. Na een uur en een kwartier was de uitslag bepaald. Setstanden waren 17-25,13-25,16-25 en 17-25. Het is alleen niet duidelijk geworden waar Tevoko nu precies staat. Deze wedstrijd was geen goede graadme ter. Wellicht is er over twee weken meer duidelijkheid als de Texelaars op bezoek gaan bij koploper De Boemel. Tot die tijd kan het team nagenieten van de vijf punten die uit Hoorn zijn meegenomen. De eerste veldrit van de winter competitie van Wielervereniging Texel werd zaterdag gewonnen door Jordy Vinke en Youp Weh nes. De wedstrijd werd verreden op het parcours aan de Bies- boschweg. Aan het begin van de wedstrijd nam Ferry van der Vis de leiding bij de senioren. Nadat ook Thomas Boom een ronde flink had doorgereden, ontstond een drie man sterke kop groep met daarin naast Van der Vis en Boom ook Jordy Vinke. Zij wer den op de voet gevolgd door Niels Jimmink en Franck van den Broeck. Uiteindelijk bleek Vinke zijn krach ten het beste te hebben ingedeeld. Hij bleef alleen aan kop over en won G-team kansloos in Amstelveen Na twee overwinningen, die hen de koppositie opleverden, zijn de G-voetballers van Texel'94 met een harde klap in de realiteit terug gekeerd. Roda'23 was in Amstel veen veel te sterk, scoorde maar liefst tien keer en hoefde maar één treffer te incasseren, waar door de eindstand 10-1 werd. onbedreigd. Boom, en later ook Van der Vis, werden ingehaald door achtervolgers Jimmink en Van den Broeck. In een spannende eind sprint wist Boom de tweede plaats voor zich op te eisen, voor Van den Broeck en Jimmink. Bij de jeugdrenners ging Youp Weh nes er al bij de start snel vandoor. Zijn concurrenten zagen hem pas na de finish weer terug. De volgende veldrit wordt verreden op zaterdag 25 oktober. Uitslag: Senioren - 1.Jordy Vinke; 2.Thomas Boom; 3.Franck van den Broeck. Jeugd - 1 Youp Wehnes; 2.Esmee Betsema, 3.Nickay San- gers De volledige uitslag is te lezen op www wvtexel.nl. Uitslagen: E-jeugd: RAB Bouwmat E1 -Mantje E1 2-6. D-jeugd: ZDH D1-Klif/Steenenplaats D2 6-4, C/Sportshop D2-Klif/Steenenplaats D1 12-1. C-jeugd. RAB Bouwmat C1-RAB Bouwmat. C2 3-4, Klif/Steenenplaats C1-Krim C1 5- 3 Tweede klasse: Krim 5-ZDH 1 2-4, Krim 4-Koog 4 4-5, C/Sportshop 3-Texel 3 5-3 Eerste klasse: Krim 2-Klif/Steenenplaats 2 4-6, Klif/Steenenplaats 3-Mantje 4 2-19. Oosterend 2-Mantje 3 6-5, RAB Bouwmat. 4-Koog 2 5-6, Texel 2-RAB Bouwmat. 3 6-8. Hoofdklasse: Mantje 1-C/Sportshop 1 4-3, RAB Bouwmat 1-Klif/Steenenplaats 1 5-2, RAB Bouwmat 2- Krim 1 6-4, Oosterend 1-Koog 1 3-6. Voetbalprogramma Zaterdag 11 oktober: Oosterend 3-Alkmaarsche Boys 3 Wiermgermeer A1-Texel'94 A1 Den Helder B2-Texel'94 B1 Texel'94 B2-Oosterend B1 De Koog B1-ZAP B2 Texel'94 MB1-Meervogels MB1 Texel'94 MB2-Oosterend MB1 Texel'94 C1-Den Helder C2 Den Helder C4-Texe|'94 C2 Texel'94 C3-Den Helder C2 Texel'94 C4-SVAP74 C1 SRC MC1-Texel'94 MC1 Texel'94 D1 -Den Helder D2 Texel'94 D2-BKC D2 Kaagvogels D2-Texel'94 D3 JVC D5-Texel'94 D4 ZAP D3-De Koog D1 ZDH D1-BKC D3 KGB G1-Texel'94 G1 Texelse pupillencompetitie: Roda-AZ De Koog F1-Utrecht Vitesse-SVC Terschelling SVO F-Heerenveen De Koog F2-ZDH F Tottenham-Chelsea Manchester-Arsenal SVC Vlieland-SVC Ameland SVO E-Everton Liverpool-De Koog E Zondag 12 oktober: Alkmaarche Boys-Texel'94 14.00 De Koog-WMC 14.00 Dirkshorn-Oostererend 14.00 ZDH-Callantsoog 14.00(!) Foresters 3-Texel'94 2 11.00 Den Helder 4-Texel'94 3 11,30 Watervogels 2-De Koog 2 11.00 Oosterend 2-Watervogels 4 12.00 Geel .Zwart DA1 -De Koog. DA1 14.00 Oosterend DA1-W'waard DA1 14.00 DEM MAI-Texel'94 MA1 14 ,00 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texel 10.30 De Koog-Texelse Boys 10.30 (NB: beide wedstrijden worden in Ooste rend gespeeld!) 15.15 14.30 14.30 14.30 14.00 13.00 14.30 13.00 12.00 13.00 11.30 11.00 11.30 11.30 11.15 11.00 14 30 11.30 11.30 omdat Kuiper zelf aan de hindernis sen had meegebouwd. De hindernissen op het springpar- cours waarop de ruiters zich moes ten kwalificeren, gingen zaterdag nacht door de storm volledig plat. De vrijwilligers moesten zondag alles met de hand van het weiland halen omdat er geen wagen over heen kon rijden. Eén hindernis liep schade op. 'Ook één van de torens die we van Oosterend Present had den geleend is helaas naar de Fili stijnen gegaan.' Als het springen zaterdag alsnog doorgaat, wordt naar verwachting tussen 12.30 en 16.30 uur de coun trycross gereden. Dat is goed te zien vanaf de Laanweg en het bui tenterrein van Akenburg. De Wad- denruiters en Kleppertjes kamp ten zaterdag met een gebrek aan belangstelling. Roeper: 'We hopen dat er bij de B-klassen paarden en pony's toch meer mensen komen, omdat er dan. veel deelnemers uit Noord-Holland zijn.' In totaal hadden zich 150 ruiters voor het evenement aangemeld. Zaterdagavond kreeg de organisa tie afmeldingen in verband met het naderende slechte weer. Texel'94 had te kampen met veel afzeggingen. Coach Klaas van den Berg was 's ochtends nog bezig zijn team te completeren. Op het laatste moment kwam versterking van Erik Jonker, die tot nog toe alleen had meegetraind. Doelman Martijn Ver- beeke was aan een enkel gebles seerd, maar speelde noodgedwon gen toch. Tegenstander Roda'23 had pas één wedstrijd gespeeld, maar die wel met 8-0 gewonnen, zodat Texel'94 was gewaarschuwd. De Texelaars hadden weinig tot niets in te brengen. Correspondent Paul Bakker meldt dat al in de eer ste helft sprake was van eenrich tingsverkeer, waarbij de thuisploeg de ene na de andere aanval opzette. Ondanks goed weerwerk van de verdediging en keeper Verbeeke stond het al bij rust 5-0. Ook in de tweede helft was het krachtsverschil enorm. Binnen de kortste keren stond het 9-0. Erik Jonker had pech toen hij de bal ten koste van een corner wilde weg werken, maar pardoes in eigen doel schoot. Pas daarna kon Texel'94 iets terug doen. Uit een corner van Paul Bakker belandde de bal bij Jimmy Ponniah, die niet aarzelde en scoorde. Bakker was zelf ook nog enkele malen dicht bij een doel punt, maar trof steeds de keeper op zijn pad. In de slotfase scoorde Roda'23 nog een keer. Joep Maduro, Nel Kant en Erik Crootes proosten in bijzijn vi plezierige samenwerking De nieuwe tennisschool Joy is sinds 1 oktober aan de slag voor tennisvereniging Deuce. Speer punt van de samenwerking is naast succes vooral ook plezier. Dit werd zaterdagmorgen onder streept met een feestelijke onder tekening van het contract en klin kende champagneglazen. Deuce was sinds enige tijd op zoek naar een goede tennisschool en stuitte tijdens de zoektocht op twee leraren waar de vereniging al enkele jaren mee samenwerkte. De lera ren, Joep Maduro en Erik Grootes zagen hiermee hun kans en beslo ten zelf een tennisschool op te rich ten. 'Joy' is hiervan het gevolg. Voor de vereniging was de keuze voor Maduro en Grootes eenvoudig. Vooral hun ervaring en contact met de kinderen waren doorslaggevend voor de samenwerking. Voorzitter Nel Kant heeft veel vertrouwen in de samenwerking:'lk hoop dat de samenwerking naast 'succes ook veel 'joy' oplevert. Ze weten in ieder geval hun enthousiasme over te brengen op het spel en zodoende hebben we steeds meer aanvragen voor lessen, puur vanwege het ple zier.' Daarnaast heeft het duo dertig nieuwe jeugdleden binnengehaald. Naast lesgeven gaat het duo ook advies geven en activiteiten bege leiden. Het winterseizoen gaat deze week van start. En volgens Grootes met succes: 'We starten met 68 les uren in de week!' De hevige regenval heeft zon dag vroegtijdig een eind gemaakt aan de countrycross bij manege Akenburg. Er stond zoveel water op het land dat het niet verant woord was de paarden over hin dernissen te laten springen. 'Daar was geen twijfel over moge lijk', aldus Gerard Roeper, één van de organisatoren. Zaterdag ging het evenement wel door. De afgelaste dag wordt mogelijk komende zaterdag alsnog inge haald. 'Daarover nemen we donder dagavond om tien uur een beslis sing' aldus Roeper. 'Hopelijk malen de gemalen een beetje door zodat het land weer droog is.' De hin dernissen blijven tot die tijd staan. Als het evenement alsnog doorgaat, komen zaterdag de B-klasse paar den en pony's en een deel van de L-klasse pony's in actie. In die klassen doen de meeste Texe laars mee. Zaterdag maakte alleen Dennis Kuiper zijn opwachting. Hij had de pech dat hij bij de dressuur en het springen teveel strafpun- ten kreeg, waardoor de jury hem geen toestemming gaf mee te doen aan de countrycross. Dat was zuur, Wim Pomp, winnaar in de L-klasse paarden, springt door een zogeheten heksenoog. IFoto Marloes van dar Vis)

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7