mm, Cjroen ^warLr Jexeh in het hart Sloop van Pelikaan voorbode vernieuwing Fitnesscentrum mag niet op Wezenland Actie voor behouden van busverbinding Den Helder Weerstand berekening hogere kosten strand Waterpeil op meeste plekken weer normaal Vasthoudende collectant Aanwijzing ruiigrond Waalenburg vertraagd HEMA manlic OKTOÜERACTIE Budovereniging Budokai Texel van Nico Waerts krijgt geen toe stemming een fitnesscentrum te openen aan het Wezenland in Den Burg. Burgemeester en wethouders zijn niet bereid de bestemming van het pand, waar eerst het Ambachtscentrum zat, te wijzigen van bedrijfsmatig in maatschappelijk. De vereniging is daartegen in ver zet gekomen. Zowel maandag als woensdagavond werd tijdens de commissievergaderingen een beroep op de politieke partijen gedaan een fitnesscentrum op het Wezenland wel toe te staan. Exploi tatie van een eigen gebouw op sportpark Den Burg Zuid, iets waar Waerts zich volgens burgemeester en wethouders beter op kan richten, is volgens de vereniging niet renda bel te maken. Budokai Texel wees de politieke partijen erop dat de vereniging, die kortgeleden werd opgericht, inmid dels tientallen leden heeft en zich op sportief gebied zo breed moge lijk opstelt. Waerts geeft onder meer judo-, karate- en kickbokslessen. Hij wil ook les geven aan mensen met een verstandelijke handicap. De vereniging huist op het moment INBOUWAPPARATUUR 30 - 50 KORTING!!! llf Keukencentrum Texel Maricoweg 6 - Den Burg - Q 312447 in schietsportcentrum Odysseus, maar dat is volgens Budokai Texel tijdelijk. De politieke partijen wilden beide avonden geen uitspraken doen, omdat de afwijzing een zaak is voor de Bezwarencommissie. Diverse commissieleden toonden zich wel gevoelig voor het streven van de vereniging breed aan sport te willen doen. Lees verder op pagina 6 VRIJDAG 10 OKTOBER 2008 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Reizigersorganisatie Rover roept reizigers op een brief te sturen naar de provincie, met daarin het verzoek lijn 33, de verbinding tus sen de veerhaven in Den Helder en het station, uit de boeteregeling te halen, zodat er voor Connexxion geen reden meer is de dienstrege ling te wijzigen. Blijkens een inge zonden brief elders in deze krant heeft Connexxion er al mee inge stemd de dienstregeling te laten zo hij is, als de provincie afziet van de mogelijkheid boetes op te leggen als de trein niet wordt gehaald. Connexxion wil de verbinding tus sen de veerhaven en het treinstation in Den Helder zodanig inrichten dat reizigers 29 minuten de tijd hebben hun aansluiting te halen. In de praktijk betekent dit dat reizigers de vorige trein op 1 minuut missen. Dit vindt zijn oorsprong in de boeteregeling (de bonus/malusregeling) die is opge nomen in het contract dat de provin cie met Connexxion heeft afgesloten toen de concessie werd verleend. Daarin staat dat het busbedrijf wordt gestraft als de bus - bijvoorbeeld door grote drukte - te laat bij het sta tion komt. Bij het verlengen van het contract zag Connexxion dit jaar een kans onder deze regeling uit te komen. Door na de ochtendspits extra lang op de veerhaven te blijven wachten om daarna in tien minuten naar het stati on te rijden (in plaats van de noodza kelijke vijf minuten) is de trein daar net vertrokken. Daarmee heeft de reiziger - volgens de busmaatschappij - een 'gegarandeerde aansluiting' op de trein van een half uur later. Omdat dit scenario geheel volgens de (nieuwe) dienstregeling zou zijn, is klagen niet mogelijk. De oplossing voor dit probleem ligt volgens Rover bij de Provincie Noord- Holland. Rover heeft er al eerder op aangedrongen lijn 33 uit de bonus/ malusregeling te halen. Dan heeft Connexxion geen financiële redenen meer om de nieuwe dienstregeling in te voeren. Vanuit de Texelse bevolking zijn - via internet en via deze krant - al ideeën aangedragen om de overstap van boot op bus ook bij zomerdrukte beter mogelijk te maken. Rover wijst erop dat het eerste wat moet gebeuren het opheffen van de bonus/malusregeling is, om op de manier Connexxion de mogelijkheid te bieden de huidige dienstregeling te handhaven. De reizigersorganisa tie heeft een brandbrief geschreven aan Gedeputeerde Staten en roept betrokken Texelaars op hetzelfde te doen. In die brief kunnen zij hun ongenoegen uiten over de nieuwe dienstregeling en voorstellen de boe teclausule op te heffen. Brieven kunnen gestuurd worden aan Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land, Posbus 123 2000 MD Haarlem. Of via e-mail aan post@noord-hol- land.nl. Veelpleger Fietsendiefstal, inbraak, bedreiging met de dood, poging tot zware mis handeling. Een waslijst aan inciden ten waarvoor een 19-jarige Texelaar zich voor de rechtbank in Alkmaar moest verantwoorden. Pagina 5 Steunpunt Skil In 't Skiltje in Oudeschild is dinsdag morgen het vijfde Texelse dorps steunpunt geopend. Maar voorals nog is er weinig belangstelling voor het serviceloket. Pagina 6 Aardkundig 'Alles van waarde is weerloos', citeerde gedeputeerde Bart Heller dichter Lucebert, voordat hij samen met wethouder Nico Kikkert Texels westelijke kuststrook officieel tot Aardkundig Monument verklaarde. Pagina 7 Bouw raadhuis start binnenkort De bouw van het nieuwe gemeen tehuis gaat zeer binnenkort van start: op 1 november wordt begon nen met het bouwrijp maken van de grond, met de eigenlijke bouw wordt een maand later een begin gemaakt. Dat maakte gemeentesecretaris Cock van Wijngaarden gisteren bekend in een vergadering van de raadscommissie Middelen. Het defi nitieve ontwerp en het bestek zijn al een feit. Binnenkort worden de con tracten met aannemers gesloten. Daarmee wordt de aanbesteding afgerond. Als alles volgens planning verloopt, is het nieuwe raadhuis tussen 1 maart en 1 mei 2010 klaar. Het CDA keert zich tegen plannen van het college om stijgende kos ten voor de strandbewaking door te berekenen aan mensen met strandhuisjes, strandpaviljoen houders en eigenaren van water sportaccommodaties. Volgens Martijn Eelman (CDA) komen de kosten maar bij een deel van de gebruikers terecht. Ze gaan voorbij aan mensen die het strand bezoe ken, maar niet bij een strandpavil joen neerstrijken of een strandhuisje hebben, terwijl zij ook gebruikers zijn. Ook paviljoenhouders die recht streeks pachten bij Staatsbosbeheer of Domeinen delen niet in de kos ten. De paviljoens bij paal 31 en 33 betalen wel mee, terwijl daar geen bewaking is. Volgens het CDA gaat dat voorbij aan het principe dat alle gebruikers mee betalen. Eelman: 'We vinden ook dat er meer geld voor de strandbewaking moet komen, maar op deze manier betalen negen van de tien gebruikers niet mee.' Het college wil volgend jaar met een hogere belasting van alle bebouwing op het strand €21.000,- extra ophalen. Dat is een stijging van 42 procent die uit strandhuisjes, paviljoens en kiosken moet komen. In totaal heeft de gemeente €63.000,- nodig (grotendeels voor de strandbe waking). De overige €42.000,- wordt Connexxion Vanaf 14 december zal de bus die u naar station Den Helder brengt met opzet de trein niet halen. Dat gebeurt namelijk nu soms ook niet, en dat is vervelend voor de reizigers. Dit ongelofelijk klantonvriendelijke besluit, kan alleen maar genomen zijn in een door monopolie en over heidssteun door en door verpapt bedrijf. Stel dat een chirurg besluit om de tumoren maar te laten zitten bij een operatie, omdat het soms niet lukt om ze er uit te snijden en dat is erg voor de patiënt: Exit chi rurg. Stel dat Frido of Johan besluit om in een wijde boog om de zee honden heen te varen, omdat ze er soms niet zijn en dat is sneu voor de klanten: failliet. Connexxion! Heb ik contact? Waarom rijdt die bus? Om de trein te halen toch? Doe je werk! Anders ga ik vanaf 14 december lopen. Woelmuis Werner Dros is woensdag begon nen met de sloop van het voorste gedeelte van hotel De Pelikaan. De zalen, het restaurant en de Peli- pub maken plaats voor uitbreiding van het hotel. Naar verwachting ligt over een week alles plat. Bedoeling is dat de nieuwbouw in maart of april klaar is. De Pelikaan krijgt er 29 kamers bij, waardoor het groeit naar 60 hotelka mers. Samen met de appartemen ten achter het hotel telt het complex straks driehonderd bedden. Op de begane grond komt een groot zalencentrum, een restaurant, de lobby en opnieuw een Peli-pub. De nieuwe hotelkamers komen in de twee bouwlagen daarboven. Het gedeelte dat gesloopt wordt, dateerde uit 1934. Noodpompen gemalen ontmanteld uit de algemene reserves en toeris tenbelasting gehaald. De opstelling van het CDA leidde tot wrevel bij wethouder Nico Kikkert en Joop Groeskamp van Texels Belang. Zij vonden het jammer dat de chris tendemocraten terugkwamen op een besluit van een jaar geleden om alle kosten voor het strand te verdelen over de gebruikers, toeristenbelas ting en algemene reserves van de gemeente. 'Het is bijzonder jammer dat het CDA nu toch probeert iets eruit te halen, terwijl we alles zou den doen', aldus Groeskamp. Henny Festen (GroenLinks) had geen moeite met het plan. In tweede instantie zei ze het toch nader met haar achterban te willen bespreken, omdat geld dat uit de toeristenbelasting en algemene reserves komt ook al door iedereen wordt opgebracht. Meer over de strandbewaking op pagina 7. Het hoogheemraadschap heeft de twee noodpompen die zondag en maandag zijn ingezet in de loop van de week weer uitgeschakeld. Dit nadat het water bij de gemalen weer op het gewenste peil was. Uitzondering is een gebied in het Hoornder Nieuwland, waar een tussengemaal is doorgebrand en een trekkerpomp is ingezet. De extra pompen waren ingezet bij het gemaal in de PH-polder en dat van De Cocksdorp. De stort vloed van zondag bevestigt vol gens Enith Scholtens van het hoog heemraadschap hoe belangrijk het is om het watersysteem goed op orde te hebben. 'Daar waar sloten goed waren gebaggerd en het riet vroegtijdig was gemaaid, kon het water makkelijker wegvloeien. Het scheelde dat we de hoofdwater lopen goed hebben bijgehouden. Het is veel werk, maar het werpt vruchten af. Op plekken waar men er wat makkelijker mee omgaat, stroomde het zichtbaar minder snel af. Er moesten ook verstoppingen worden verholpen.' Scholtens is blij met de positieve reacties die het hoogheemraadschap heeft gekre gen. 'Men was over het algemeen goed te spreken over de snelheid en de manier waarop onze mensen hebben gehandeld.' Gemeentewerken heeft naar aan leiding van de wateroverlast zon dagmiddag een stuk of zestig tele foontjes gehad. Medewerkers zijn van 11.00 tot circa 17.00 uur in touw geweest om waar mogelijk hulp te bieden. Vanuit diverse loca ties kwamen meldingen binnen van bewoners die bang waren dat riool water hun woning in zou stromen en dat toiletwater niet meer wilde weglopen. In een aantal gevallen kon Gemeentewerken daar iets aan doen, maar daar waar slootwater de pompkelder van het riool in liep, ging dat niet. Lees verder op pagina 6 Dronken Texelaar bij boot gepakt De Helderse politie heeft zondag een 25-jarige man uit Den Burg aangehouden, nadat hij op Texel dronken met zijn auto aan boord van de veerboot was gereden. De politie werd getipt en ving de man op toen hij aan de overkant van de boot afreed. Op het politie bureau van de marinestad leerde een blaastest dat hij 735 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht blies (ug/l) en dat is drie de maxi maal toegestane hoeveelheid van 220 ug/l. De Texelaar moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een pro ces-verbaal. Hij verklaarde volgens de politie dat hij de afgelopen 24 uur bijna dertig alcoholische con sumpties had genuttigd. Eigenaren Rob en Wendy Vos kijken naar de sloop van de Pelikaan. Een cafébezoeker die in De Koog vijf euro in de collectebus van Jan Frans Haveman stopte, kreeg als reactie. 'Waarom geen tientje?' Een staaltje van vasthoudendheid van deze Texealar die op de kop af tien jaar geld inzamelt voor de Brand wondenstichting. Woensdag haalde hij in zijn eentje €363,37 op in De Koog. 'Een record', grijnst coör dinator Toon van Beek. Hij kwam Jan Frans midden in de zomer eens tegen. 'Toen vroeg hij al: wanneer gaan we weer?' Een legioen brand weerlieden, leden van de jeugd brandweer en andere vrijwilligers zoals Jan Frans gingen dinsdag, woensdag en donderdag door de dorpen voor de Brandwondenstich ting. Ze hopen aan het eind van de week een kleine €5000,- in de bus sen te hebben. iFoto Gerard Timmerman/Beeldbank Texel) Landbouw en politiek zijn er niet over te spreken dat nog geen duidelijkheid bestaat over hoe veel hectare (beoogd) natuurge bied weer voor landbouw wordt bestemd. Dit ter compensatie voor Waalenburg, dat grotendeels in natuurgebied wordt omgezet. Landbouwers willen 400 hectare terug, de provincie gaat voorals nog uit van 290 hectare. In een motie sprak de Texelse poli tiek eind augustus uit dat 'Waal enburg' niet kan worden afgerond voordat duidelijkheid is over plaats en omvang van compensatiehecta res voor de landbouw. Afgesproken werd dat een werkgroep van de ILG Gebiedscommissie zich er over zou buigen welke grond voor compen satie in aanmerking zou komen. Lees verder op pagina 2 Countrycross De countrycross bij manege Akenburg, die zondag in verband met weersomstandigheden werd afgelast, zal zaterdag worden verreden. Om 9.15 uur wordt gestart met de dressuur, om 12.30 uurza! de eerste deelnemer aan de de cross aan de start verschijnen. Rond 15.30 uur is de wedstrijd ten einde. Er nemen ook enkele Texelaars deel. Publiek is welkom. Dinsdag vanaf 13.Ö0 uur halen wij huis aarwhütsttyovertollige, maar nog-firüikfciare kleding en schoenéh óp ten bate van goe de doetèn zoals het TesSelhuus. Schoenen en kleding graag apart m goed dichtgebonden brengst! Rotaryclub Texel dankt u bij voorbaat. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Lifestyle sukecïes TEXKLSE -COURAN'I Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. vakantiekrant

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1