'Eilanddebacle lijkt mij toch de druppel' Ook VVD Goog lede pas bewuste keus raad achteraf naar Landsbanki Reacties op internet niet mals TEXELSE 7 COURANT 'Domme pech' of 'hoogmoedswaanzin' Autonomie treasurer Texelaar schenkt evacuatiestoelen Collega worden van Mar the? VRIJDAG 24 OKTOBER 2008 'Hebzuchten hoogmoedswaanzin. Dit college dreigt ten onder te gaan aan haar eigen ondeskundigheid', trok Frank Kingma dinsdagavond tijdens de extra raad alle registers open. Partijgenoot Jos de Wolf wees erop dat al ver voordat de gemeente het geld bij Landsbanki 'parkeerde' bekend was dat het daar niet goed zat. Maar de vraag van Frans Visman (D66) of de WD dat bijtijds kenbaar had gemaakt aan de gemeente, werd ontken nend beantwoord. Ook de Texelse liberalen hadden dit achteraf op Google ontdekt. Vanuit de coalitie klonken andere geluiden. Joop Groeskamp (TB): 'Dat overkomt ons niet, dacht ik nog. Dus wel. Maar uit de berichtge ving door het college begrijp ik dat de wethouder er niets aan kon doen. Gewoon domme pech.' Groeskamp prees het college dat het toen dui delijk was wat er aan de hand was, er direct actie is ondernomen. Als controlerend raadslid had hij twijfels. 'Hoe deskundig zijn wij om dit te beoordelen?' Zijn voorstel voor een onderzoek door de (onafhankelijke) gemeentelijke Rekenkamer kreeg bijval. Het CDA (verhinderd, maar via een brief. 'De omstandigheden hebben geleid tot een grote mate van pech.' Eric Hercules (PvdA): 'Hoe durf je om geleend geld uit te zetten bij een bank waarvan je weet dat dit veel risico geeft. Is hier wel verant woordelijk met gemeenschapsgeld omgegaan?' Hij uitte zijn onvrede dat het college minister Hirsch Bal- lin eerder in kennis had gesteld dan de Texelse raad. 'Beseft u wel dat uw verantwoordelijkheid niet in Den Haag ligt, maar hier?' Volgens Her cules had Bakker wel naar de letter van de wet gehandeld, maar niet naar de geest. Rob Heijman (GL) informeerde wat dit inhield. Hercu les: 'Dit is de grootste lening aller tijde, daar ga je zorgvuldig mee om, ongeacht van wat normaal is. Het vertrouwen in het college is geschaad en daar hebben we het ook als raad moeilijk mee. Dit is niet uit te leggen.' Heijman nam het op voor Bakker en verweet de WD politieke munt uit de situatie te willen slaan. 'Even de wethouder als schuldige aanwijzen en dan ach terover leunen? Dat lost niets op. We moeten lering trekken uit deze situatie.' Visman hekelde het verwijt dat de gemeente al in een vroeg stadium geld had geleend. 'Als raadslid heb ik er in 2006, toen de rente op een historisch dieptepunt stond, op aangedrongen te lenen. Het ging me zelfs niet snel genoeg, want het kon toen tegen 3,8 procent. Dat geld heeft al die jaren in depo sito gestaan, maar niemand heeft gevraagd hoe het ermee stond. Is dat wel safe belegd? Banken kon den eenvoudig niet omvallen. Dit had ons allemaal kunnen overko men. Zo'n bericht in de krant dat het slecht gaat met zo'n bank, dat moet je maar net bereiken. Er waren gemeenten die het kennelijk wel hadden gelezen. Dat pleit voor een betere communicatie.' Wat Visman betreft had de gemeente geen geld- makelaar van de overkant hoeven inschakelen. 'Want hier om de hoek hebben we een paar banken waar je heel goed terecht kunt.' Schorsing Dat het college nu elk risico uit de weg ging, bleek uit schorsing van liefst 35 minuten, nodig om de reactie van Bakker voor te bereiden. De wethouder vertelde hoe het col lege na het bekend worden van het debacle 'van minuut tot minuut' had gehandeld om de schade beperkt te houden. In reactie op de kritiek van Hercules: 'Als gemeente moe ten we ons aan de letter van de wet houden.' Over het verwijt dat de bedenkelijke staat van Landsbanki al eerder in de pers was verschenen: 'Krantenartikelen zijn doorgaans tamelijk speculatief van aard. Wij zijn afgegaan op gegevens waarop we kunnen vertrouwen. De Neder- landsche Bank is voor ons een ijk- Hoe kan het dat wethouder Bak ker pas op dinsdag 7 oktober wist dat er €8 miljoen bij een ris kante bank was ondergebracht? Oorzaak is volgens Bakker het zogeheten Treasurystatuut dat de raad in 2001 heeft vastgesteld, op basis waarvan dat niet nodig is. Maar waarom heeft de raad daar toe destijds besloten? Inmiddels heeft het college toegezegd het statuut tegen het licht te houden. In dit statuut is geregeld dat de gemeentelijke tresaurer (de ambte naar die het geld beheert) autonoom is in het beheer van de gemeentelijke gelden. Inmiddels zijn deze functie en hoofd van de afdeling Financiën in dezelfde persoon verenigd, maar toen de functies gescheiden waren, hoefde de schatkistbewaarder ook geen toestemming te vragen aan zijn leidinggevende. Deze zelfstan dige positie past in de scheiding van verantwoordelijkheden die de gemeente Texel, net als veel andere gemeenten, heeft doorgevoerd. Zo hebben ook de hoofden van de afdeling Grondgebied, Gemeente werken en andere afdelingen hun eigen taken, verantwoordelijk- en bevoegdheden. Het verhoogt de werkbaarheid en de slagvaardig heid, ook die van de treasurer, luidt de redenering. Hij hoeft niet voor elk 'wissewasje' toestemming te vragen aan zijn leidinggevende of de wethouder, die hierdoor meer tijd heeft op zich op bestuurlijke zaken te concentreren. Vier keer per jaar rapporteert de treasurer achteraf aan zijn wethouder. Dat gebeurt tijdens de voorjaars- en de najaarsrapportage, de begroting en de gemeentelijke kadernota. Deze werkwijze is niet door de gemeen te Texel bedacht, maar gebaseerd op een modelstatuut van de Bank Nederlandse Gemeenten en heeft ook elders navolging gekregen. Maar toen de toenmalige raad (peri ode 1998-2002) daar in 2001 mee instemde, had niemand gedacht dat de treasurer alleen verantwoorde lijk zou zijn voor zoveel miljoenen en werd geen bovengrens gesteld. De huidige ontwikkelingen zijn voor het college reden dit treasurystatuut tegen het licht te houden en eventu eel in gewijzigde vorm aan de raad voor te leggen. punt om naar te handelen.' Over de vermeende speculatie door de gemeente: 'Wij móeten wel handelen in geld, op z'n minst om het bedrag dat we kwijt zijn aan rente terug te verdienen. Dat is geen hebzucht of speculatie, maar pure noodzaak om met het geld hetzelfde te kunnen doen als waarvoor we het hebben geleend.' Bakker schermde zelfs met een mogelijke bemoeienis van de Nederlandse Mededinging Auto riteit (NMa), met als argument dat als de gemeente een bank uit IJsland zou passeren wegens gebrek aan vertrouwen, de NMA wel eens zou kunnen ingrijpen, een argument dat niemand serieus leek te nemen. Herbert Naumann, Dick Timmeren Piet Arendsman overhandigen brandweercommandant Dick Jongeneei een evacuatiestoe! voor het PHH-gebouw. Zes gebouwen op Texel zijn voor zien van evacuatiestoelen waar mee mensen bij een calamiteit veilig en snel een trap af ver voerd kunnen worden. Het is een gift van een anonieme Texelaar. Bewonersvereniging Texel heeft de stoelen woensdagochtend officieel overhandigd. De stoelen zijn opgehangen bij het gezinsvervangend huis van De Waerden en 's Heeren Loo aan de Zes, de Texelse Rede, het gezins vervangend huis van de stichting Blied, Starkenburgh en Sint Jan (twee stuks). De zevende komt in het PHH-gebouw. De gift komt voort uit de moeite die het begin dit jaar kostte een onwel geworden bewoner van senioren complex Zonnehof aan de Gast huisstraat op de begane grond te krijgen. De man moest op een rolla- tor met de lift naar beneden worden gebracht, omdat vervoer per bran card via de smalle trappengalerij niet mogelijk was. Het leidde tot onrust onder de bewoners, waarna de politiek en enkele bewoners zich over de kwestie bogen. Dat leidde begin april tot een demonstratie van enkele evacuatiestoelen. De anonieme Texelaar las daarover en benaderde de Bewonersvereni ging met de mededeling dat hij geld beschikbaar wilde stellen voor mogelijk tien stoelen. Er volgde een rondgang langs diverse wooncom plexen, waarna besloten werd dat complexen van minstens drie bouw lagen en woonhuizen voor verstan delijk gehandicapten een evacuatie- stoel zouden krijgen. De schenker, die als voorwaarde stelde dat hij anoniem zou blijven, trok twintig mille uit voor stoelen en bijbeho rende kasten om ze op te bergen. Er zijn stoelen gekocht van het merk Stryker bij een leverancier in Hou ten. 'We hebben voor dat merk gekozen omdat de ambulancedien sten in Noord-Holland Noord daar ook mee gaan werken', aldus Nau mann. Hij wees erop dat de stoelen ook zijn bedoeld als alternatief voor brancards wanneer daar te weinig ruimte voor is. De stoelen zijn voor zien van rupsbanden waarmee over de trap kan worden gegleden. De banden zijn voorzien van een rem die harder werkt naarmate iemand zwaarder is. Een begeleider hoeft de stoel daardoor niet tegen te houden, maar alleen naar beneden te sturen. Naumann refereerde nog even aan geruchten dat de aanschaf van de stoelen weggegooid geld zou zijn. 'Ik hoop het van ganser harte dat dat achteraf zal blijken, want dan zijn de stoelen nooit nodig geweest. Maar als ze ook maar één leven kunnen redden, zijn honderd evacu atiestoelen nog niet te duur.' Zonnehof De Zonnehof is overigens niet van een evacuatiestoel voorzien. De Bewonersvereniging heeft er volgens Neumann naar gekeken (samen met initiatiefnemers Piet Arendsman en Dick Timmer), maar de trappengalerij is zo klein dat er geen ruimte voor een stoel plus een kast is. 'Het is bitter, want daar is het begonnen, maar als we daar een stoel zouden plaatsen, wordt het eerder een obstakel. En als we de stoel'beneden neerzetten, schieten we ons doel voorbij.' Arendsman laat weten dat een paar weken geleden opnieuw een onwel geraakt bewoner met behulp van een rollator en de lift naar bene den moest worden vervoerd. 'Zo gebeurt er vijftien jaar niks en zo is het twee keer binnen een jaar.' De Gollards kreeg ook een stoel aangeboden, maar het zorgcen trum besloot na overleg met de vereniging van de gift af te zien. De Gollards kent de procedure dat in noodgevallen via de zogeheten matrassensleepmethode patiën ten liggend op een matras over de vloer en trappen naar buiten worden gebracht. Een evacuatiestoel zou daardoor overbodig zijn. "Een goed product ontwikkelen kan alleen met betrokken medewerker." In het voorjaar hebben wij u kennis laten maken met een aantal mensen uit ons team. Naar aanleiding van deze wervingscampagne hebben we vier nieuwe medewerker Hoe hebben zij de eerste maanden u hun verhaal... bij SnelStart? De komende weken leest Marthe Nijdam: Geboren in: 1985 Werkt bij SnelStart sinds: Juli 2008 Genoten opleiding: Facility Management Waarom ben je bij SnelStart gaan werken? De advertentiecampagne die begin dil jaar in de Texelaar heeft gestaan sprak mij erg aan. Een leuke, vlotte manier van adverteren. In de laat ste advertentie van die campag ne stond meer over SnelStart zelf geschreven en daaruit bleek dat het bedrijf vele malen groter was dan ik in eerste instantie dacht. Leuk dacht ik, een groot Texels bedrijf met klanten in heel Nederland! De eerste maand... De tfersle maand kreeg ik, santen met een andere collega, een interne opleiding om SnelStart en het pro gramma te leren kennen. We kre gen allerlei lessen van verschillende collega's, we mochten zelf aan het werk met casussen, meeluisteren aan de telefoon, oefengesprekken voeren en al vrij snel mochten we zelf al aan de telefoon. Dit was in het begin nog erg spannend, maar wel leuk! Na deze afwisselende maand zijn wij al volledig aan de telefoon gegaan. Ook geïnteresseerd in zo'n baan? Kijk op http://vacatures.snelstart.nl voor onze vacatures. Drie maanden later... Ik ben blij dat ik een baan bij Snel Start heb gevonden. Je kr ijgt veel leuke telefoontjes die je met een positief gevoel kunt afsluiten, doordat de klant aangeeft naar tevredenheid geholpen te zijn. Dit maakt hel werk erg leuk! Soms help je de klanten ook echt uit de brand wanneer zij aangeven hun gehele administratie kwijt te zijn en dit blijkt'dan niet het geval te zijn. De opluchting die de klant dan voelt dat merk je aan de andere kant van de lijn! Eens in de rnaand doe ik een week de verzending. In de verzendruimte maak je 's middags de pakketten en brieven klaar die met de post verstuurd kun nen worden. Het leuke hiervan vind ik dat je een pakket moet maken voor iemand die jij net door de telefoon gesproken hebt en waarnaar je een offerte hebt toegestuurd. Wat wil je nieuwe sollicitanten meegeven? In het kort: Een leuke baan als adviseur vindt je bij SnelStart! Zo begripvol als het merendeel van de leden van de raad over wethouder Bakker oordeelt, zo heftig en afkeurend zijn de reac ties op straat, op internet en die de redactie per telefoon bereiken. Op onze website (www.texelse- courant.nl) is de afgelopen tijd volop gereageerd. Hieronder een bloemlezing. Wie zich afvraagt waarom er alleen negatief over het college wordt geoordeeld; adhesiebetuigingen aan b en w zijn er niet op gezet. Jan Bakker C.W. zn, Den Burg: 'Als ik Gerbrand en vrienden was zou ik opstappen, ze worden toch niet serieus genomen. 'De demo cratie zit hier', wordt gezegd. Een lachertje. Ik roep op om in de toe komst massaal op de WD te stem men, zij luisteren tenminste nog naar het volk. Gerbrand Rules!!!' Hielke Bruining, De Koog: 'De WD is de enige partij die de keiharde feiten benoemt en onder ogen ziet. De rest van de raad verkeert nog in een droomwereld. Zij willen nog afwachten tot 31 oktober wat er dan nog terug komt van die €8 miljoen, Kabouters zijn het die nog in de Reus en klein duimpje geloven. Erik Hercules was de enige van de tegenstemmers die het wel goed verwoordde. Misschien wel pre cies volgens de regeltjes, maar niet actief gecontroleerd en niet in de geest van de wet. En dit gezegd en geconcludeerd hebbende, dan toch nog tegen de motie van de WD te stemmen is een gotspe.' lede de Vries, Hilversum: 'Zoals ik al eerder zei: dit muisje zal nog een behoorlijke staart krijgen. Alleen niet op gemeentelijk of provinciaal niveau maar op rijksniveau! Daar hebben ze op Financiën, bij De Nederlandsche bank en dergelijke slapen!' Natascha Berkelaar, De Cocks- dorp: 'Het is jammer dat we er eerst een paar miljoen kwijt moes ten raken, maar als we dan toch moeten kiezen doe het geld dan maar in de OSG.' Frank Weenink, Oudeschild: 'Texe laars doe eens wat. Jullie praten en hebben voluit kritiek. Helaas doet niemand wat. Hielke schreef mij dat ik niet moet rekenen op de bevol king, want die lopen braaf achter de bestuurders aan (geen tijd, weet niet, zal wel). Mocht hij gelijk heb ben dan baal ik als een stekker. Het Eilanddebacle lijkt mij toch de druppel. Doe wat, ik help mee, maar niet alleen.' Robert Frido Boom, Oudeschild: 'Natuurlijk moet iedereen aftreden en dan Komt er een nieuw col lege en over een tijdje weer andere problemen. Het zou zo moeten zijn dat iemand zo flink is om de ver antwoording te nemen, en te zeg gen: Ik stap op. Laten we eerlijk zijn, er is geen bedrijf waar geen fouten gemaakt worden, alleen de gemeente is een bedrijf van u en ons allemaal. En helaas draag je de lasten.' Jan Zwak, Hoofddorp: 'Als 'iets' binnen de wet valt, heb je geen overtreding begaan. Dat klopt. Maar het kan wel een blunder zijn van de eerste orde. Laat de verantwoorde lijke maar eens bij een bank gaan solliciteren. Dan wens ik hem suc ces!' Sam Kooy, Den Burg (passage ingezonden brief): 'Schaamrood op de kaken van verantwoordelijke ambtenaren. En dat rood zal nog wel aanzwellen als men verneemt dat twee kiene ambtenaren van enkele gemeenten in het zuiden van het land de bui al zagen aankomen en het geld als de wiedeweerga terug hebben gesluisd naar een veilige Nederlandse bank. Dat was een prachtige actie. Uit de kunst jon gens. Volgende keer weer. Volgens mij zijn er nog wel wat gemeen ten die op jullie zitten te wachten. Plus een dikke extra periodiek! Er zijn dus inderdaad ambtenaren die zaken goed doorzien.' VERVOLG VAN PAGINA 1 De Akker Delegeren aan het college als pro- jectbesluit is de snelste manier het plan uit te voeren, waarbij geen hoorzitting ten overstaan van de raadscommissie of behandeling in de raad plaats te vinden. Oosteren- ders zijn bang dat ze daardoor voor een voldongen feit worden gesteld. U1 Kerkdiensten Zondag 26 oktober 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker. viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. ds. Van Arkel uit Castricum. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F Klaassen. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend 1000 u. ds. P.C. Barnard, Waddendienst. De Cocksdorp: dienst in Oos-terend. Oudeschild: dienst in Oosterend. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. ds. G. Heijkamp. Woensdag 29 oktober: Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 16 00 tot 19.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisser- vice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen 1-1-2, Of bel de Meld kamer Noordholland-noord. 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrij dag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13,00 tot 17.00 uur Telefoon: 0900-8844.'In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Gocksdorp, tel. 311477, www.dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten. oud Papier In verband met de herfstvakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. In Oudeschild wordt dinsdag 28 okto ber vanaf 13.30 uur oud papier opge haald door de Bruinvis, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld (niet in pastic) aan de straat te zetten texelseTIcourant LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl loe zi|n van toepassing de Regelen voor hel Adverten- tlewezen van de Stfemwg ROTA gevestigd Ie Amstenlam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en exemplaar van de Regelen voor hel Advertentiewezen 15.00 u. en 19.00 u. ds. G. Heijkamp, Dankdag. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. M. de Vries, BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 U. ds. H A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. Dameskoor woord communieviering parochianen. De Cocksdorp: 10.00 u. Woord-com munieviering parochianen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Doet u wat God v u verlangt? Wachttorenstudie, 11.20 u.: Jehovah zorgt liefdevol oudere aanbidders. Logica brengt Je van A naar verbeelding brengt/e overal. (Albert Dnsteinl tel. 321461. - Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 0900-4636549. Telefonisch spreek uur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, I 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Centrum Indica tiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel, 320104, Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur Den Helder, tel. 0223-642189 (vra gen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211, peter.molenaar@brijder.nl Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog. tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dins dag van de maand van 19.15 tot 9,30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Radio Texel [Q(j,l Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 Per jaar €74,10 €71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op'zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartens kerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat hei doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonies (klassiek) 19 .00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (recht streeks vanuit het gemeen tehuis) aansluitend. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 1945 uGelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Musette (volksmuziek) 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7