1 Accountant: gemeente heeft juist gehandeld TEXELSE j COURANT Ruzie op Wadden Geknip|<f Kwapsma licht hele burka's op Ohze Llëve óPd iJ he^eL gej"*-h&r> 0 0 O Do0 'ezullem m F amilieberichten Klussende arts fotografeert op grote hoogte DINSDAG 28 OKTOBER 2008 Accountant Deloitte heeft beves tigd dat de gemeente Texel bij het uitzetten van €24 miljoen bij onder meer Landsbanki heeft gehandeld volgens het treasury- statuut en de wettelijke regels. Dat staat in een persbericht dat het college vrijdag heeft uitge bracht. Het rapport van Deloitte onderschrijft hier mee het interne onderzoek dat de gemeente eer der had opgesteld. Het college had Deloitte Accoun tants verzocht een 'second opinion' uit te brengen over de handelswijze van de gemeente op dit punt en het interne onderzoek. Belangrijk ste conclusie is dat bij het uitzetten van deposito's de bepalingen van het treasurystatuut rondom de kre- dietrisicobeheersing zijn gevolgd. Daarnaast geeft de interne rappor tage een adequaat overzicht van de gang van zaken rond het uitzetten van de deposito's per 1 augustus 2008. Deloitte Accountants beschrijft in het rapport de achtergronden van de regelgeving rond de treasury- functie van gemeenten. Met name de Wet financiering decentrale over heden (Wet Fido) uit 2001 heeft hierin een belangrijke rol. De Wet Fido heeft als doel te voorkomen dat decentrale overheden onverant woordelijke financiële risico's lopen door bijvoorbeeld publieke gelden te beleggen of te risicovol uit te zet ten. In 2006 is de Wet Fido door het vorige kabinet en de Tweede kamer beoordeeld. De conclusie was dat de wet naar behoren voldoet en dat de Wet Fido de financieringsfunctie van de decentrale overheden verder heeft verbeterd. Q vijrNc muw lunen. D« uinenwcrking it officies! gejico nodig omdat de eilanden zeUattndig dc tocnc- Deelnemers aan de Wampex zijn dezer dagen zo alert als de meeste oplettende waakhond. Want elke aanwijzing, afkomstig van een bekende of een vreemde, voor de hand liggend of verborgen, kan de informatie bevatten waarmee ze een opdracht tot een goede einde kunnen brengen. Een stap dichter bij de overwinning in de Weekend Amphische Expeditie van 2008, dus. Dat besefte ook een lezer van het weblog dat Kees-Jaap Har- ting deze week namens het orga niserende Kwapsma bijhoudt voor de Texelse Courant. 'Geachte heer Harting, kunt u niet een tipje van de sluier oplichten? Zeg maar iets nut tigs verklappen!', schreef iemand die zich 'deelnemer' noemde onder de bijdrage van afgelopen vrijdag. Hartings reactie was niet mis te ver staan. 'En dan vraagt die genoemde deelnemer om een tipje van de sluier op te lichten. Hele burka's til ik op. Maar je moet natuurlijk wel verdiept lezen en niet gewoon tussen de regels door. Dan mis je etages...' Het moge duidelijk zijn dat deelne mers aan de Wampex - die vrijdag even na 18.30 uur in de kantine van Texel'94 begint en een kleine 24 uur duurt - Hartings weblog niet mogen missen. Maar ook voor anderen kan het aardige informatie bevatten. Te lezen via www.texelsecourant.nl. Ruzie op Wadden Weekblad Elsevier besteedt aan dacht aan de ruzie die ontstaan is tussen Texel en de andere Wad deneilanden. Onder de kop 'Ruzie op Wadden' wordt beschreven dat een meerderheid van de Texelse politiek de samenwerking met de andere eilanden te duur vindt en die daarom op een laag pitje heeft gezet. De Friese eilanden zijn woest op Texel omdat zij vrezen gedwon gen te worden heringedeeld als Texel de samenwerking niet langer steunt. 'We worden gegijzeld door Texel', aldus het Vlielander raadslid Jan Roelof Witting. Gerbrand Poster spreekt de vrees uit met Den Helder te worden samengevoegd als Texel niet bij de samenwerking betrokken blijft. Alternatieve ideeën Strender werkgroep De Werkgroep Ontwikkeling Oos terend presenteert voorafgaand aan de raadsvergadering vanavond (aanvang 19.30 uur) om 19.00 uur in de hal van het gemeentehuis schet sen waarop ideeën voor de toe komst van het dorp worden aange dragen. Het zijn alternatieven voor het dorpsontwikkelingsplan zoals dat door het-college vanavond aan de gemeenteraad wordt voorge legd. De groep pleit ervoor nieuwe ontwikkelingen binnen de huidige dorpsgrenzen te houden. VERVOLG VAN PAGINA 1 Kogerhoop Er zijn volgens het college op het moment 18 woningen in aantocht: 3 boven Super de Boer, 1 boven de Lidl en 4 aan de Badweg (plan Zoetelief). De overige 10 kon Kik kert nog niet bekendmaken omdat ze nog in voorbereiding zijn. In totaal lopen er momenteel negen initiatie ven voor woningbouw, waarvan één voor Kogerhoop. Hoeveel woningen daar moeten komen, is vooralsnog niet bekend, maar er is ruimte voor tientallen huizen. Twee van de negen initiatieven bevinden zich nog in een zeer pril stadium. De plannen kunnen gezien worden als inbreidprojecten. Dat betekent dat er binnen het bestaande huizenbe stand nieuwe huizen worden gerea liseerd waardoor er geen uitbreiding van het dorp aan de zijkanten nodig is. Volgens de lokale woonvisie is er tot en met 2015 behoefte aan 42 nieuwe woningen in De Koog. Het college gaat zekerheidshalve uit van 60, omdat de praktijk leert dat gemid deld 30 procent van de voorgenomen huizen uiteindelijk niet doorgaat. Van Beek wees het college erop dat De Koog onder meer een behoefte aan seniorenwoningen heeft. Kik kert liet weten dat er in fases wordt gewerkt, zodat niet alleen hetzelfde wordt gebouwd. In de woonvisie is een onderverdeling in soorten wonin gen gemaakt. Merkelbach beaamde het beeld van de dorpscommissie dat er tot nu toe nog niet veel is gebeurd. 'Sinds april 2007 zijn er 4 huizen gerealiseerd.' Bedoeling is dat de 18 voorgenomen huizen eind 2009 gereed zijn. Droomdekentje Deelnemers aan de workshops Droomdekentje van Els Kruk maakten in vier avonden kennis met verschil lende patchworktechnieken. De work shop resulteerde in een vrolijke, bonte deken die geschonken wordt aan de Stichting Regenboogboom, die opkomt voor langdurig zieke kinde ren. De deken is tot en met 15 novem ber te zien in de winkel van 't Bonte Biesje aan het Achterom in Den Burg. Bij voldoende belangstelling wordt een tweede workshop georganiseerd. Voor meer informatie: tel, 323010 of info@echtleukespullen.nl. VERVOLG VAN PAGINA 1 Rioolrecht De Onroerend Zaakbelasting stijgt, wat het college betreft, trendmatig met 4 procent. Trendmatig houdt in dat de stijging gelijk opgaat met de inflatie. De gemeentelijke begroting vertoont een overschot van €66.000,- Dat is te danken aan een stijging van de uitkering van het rijk die de gemeente jaarlijks ontvangt. Volgens het college kan daardoor meer wor den geïnvesteerd in het landschaps beleidsplan en het project e-gem dat de elektronische dienstverlening door de gemeente moet verbeteren. Streven van dat project is dat elke Texelaar via de computer 24 uur per dag bij de gemeente terecht kan. Het college houdt in de begroting bewust nog geen rekening met de miljoenen die mogelijk worden ver loren als Landsbanki het uitgezette geld met teruggeeft. Dat heeft voor de begroting zelf ook nog geen Schildpad naar Burgers' Zoo De onechte karetschildpad die werd opgevangen in Ecomare is naar Burgers' Zoo in Arnhem overge bracht. De schildpad, een wijfje, bleek onderkoeld. Met een warm- telamp is zij langzaam opgewarmd, want toen zij aanspoelde was zij zwaar onderkoeld. Het dier hoort thuis in het warme water van de Middellandse Zee en langs de west kust van Afrika. Dat was ook de reden dat Ecomare zo snel mogelijk opvang in een dierentuin heeft gere geld: het centrum heeft geen voor zieningen voor warm zeewater. In Burgers' Zoo is geconstateerd dat ze longontsteking heeft, waartegen ze nu antibiotica krijgt. Ze at er met een inktvis, haring en garnalen, wat een goed teken is. De schildpad is naar schatting 15-20 jaar oud. Dat is nog jong voor dit dier, dat wel meer dan honderd jaar kan worden. Chinees Ha, ik wist wel dat er op het gemeen tehuis liefhebbers zitten van Chi nees eten. Deze medewerkers heb ben die ene ambtenaar om weten te praten om een tijdelijke vergunning af te geven. Dat we dan geen biertje kunnen drinken, zal mij een loem pia wezen. Medewerkers van de gemeente, zo hoort het. Dit noem ik klantvriendelijk, meedenken en ondernemen, prima. Het Chinees eten ook trouwens. Huug Snoek jr., (Chineesliefhebber), Den Burg. de zee was mijn leven een eiland mijn thuis Zomaar op een maandag hield zijn lach op en werd het stil. Helaas moeten wij afscheid nemen van Eddie Beekhuis 25 augustus 1935 t 27 oktober 2008 Grote liefde van: Paula Liefhebbende vader en schoonvader van: Marco, in herinnering Angelique en Hans John Leo en Marian Trotse opa van: Myrcn Kelsey Wesley Patrick Noordwester 46 1791 HD Den Burg Eddie is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 31 oktober van 19.30 uur tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 1 november om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Eddie begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Uie/e cPflv -j - e Toch nog onverwacht is van ons heengegaan onze zwager en oom We wensen Pal en de kinderen erg veel sterkte toe in de komende tijd. Bep en Frans An en Manus Pie en Jur t Jan en Hans neven en nichten Het laatste beetje is nu op Veel was er te verduren Het kaarsje is nu opgebrand Gedoofd zijn alle vuren. Na een langzaam verval van krachten is rustig van ons heen gegaan onze moeder, grootmoe der, overgrootmoeder en overovergrootmoeder Johanna Verseput Waddinxveen, 14-1-1910 Texel, 26-10-2008 L. Heerschap in herinnering P. Heerschap A. Heerschap-Berkenbosch A. Heerschap T. Heerschap-Dros Kleinkinderen Achterkleinkinderen en achterachterkleinkind Moeder is in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Daar is woensdag 29 oktober van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot condoleren. De crematie zal in besloten kring plaatsvinden. Correspondentie-adres: Vliestraat 15,1794 AT Oosterend. Verdrietig zijn wij, nu onze Oma er niet meer is Mario t Linda en Emile Vera - Anoek Hanneke en Henk Marion - Adri en Nina Rob - Silvia Kristien Leni en Niek Eva - Joris Roel en Yolanda Jim - Ischa - Yaron Na 9 maanden binnenpret, ben ik er eindelijk uitgezet. Hoera, we hebben een dochter! Sophie Zij is geboren op 24 oktober 2008 om 9.28 uur en weegt 3120 gram. Marco Zoetelief Esther Brouwer 1 Schoolstraat 19 1794 AS Oosterend 06-28205385 Wilt u beschuit met muisjes komen eten, laat het dan van tevoren even weten. dunkin zijn wc mei uHihe - Johannes Dirk 24 oliluber 2008 om I6-SI 'tjewichl 384O tjr., Iciylc 56 on JMijn Irulie papn cn mamu zi/r Dennis Üiaalclaml en éTHerlin Uiuisnum ■f DeühylerdraallQi I 1792 S4TN OuJeschM 06-51316630 'Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. Reparatie PC of Laptop, ongeacht herkomst, dit kan gewoon bij TCA Maricoweg 37a. n Govers, overhandigt Robbert v. Huisarts Robbert van der Bent uit De Cocksdorp staat bekend als een veelzijdig mens. Hij tennist graag en menig clubfoto is van zijn hand. Sinds woensdag weten we dat hij ook een enthousiast klusser is. 'Ik vind het leuk om dingen te maken, op te hangen of te repareren, bij voorbeeld in de tuin.' Voor gereed schap en andere spullen stapt hij regelmatig binnen bij Govers, de groothandel voor bouw en indu strie, die inmiddels 12,5 jaar aan de Spinbaan in Den Burg is gevestigd. Dit voorjaar viel zijn oog op een aan plakbiljet waarop klanten werden uitgedaagd een T-shirt met daarop de bedrijfsnaam in een vakantiefoto te verwerken en deze in te sturen. De maker van de meest originele foto zou in stijl worden beloond. De Cocksdorper nam het shirt mee op zijn vakantie naar de Franse Pyreneeën, kleedde er een rich tingwijzer mee aan en drukte af. De besneeuwde toppen op de achter grond liggen op de grens tussen Frankrijk en Andorra. 'Govers wijst u de weg naar grote hoogte', schreef hij achterop. De jury van Govers, die ook vestigingen in Den Helder, Enkhuizen en binnenkort Heerhu- gowaard heeft, hoefde niet lang na te denken. Woensdag mocht Van den Bent een Makita schroef/boor machine met lithiumbatterijen in ontvangst nemen van een kwaliteit waarop menig professional jaloers zou worden. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Alleen voor Texelaars! Meld je nu gratis aan en win een iPod! www.bel- sneller.nl Weer volop Texelse bloemkool. Gratis bij €10,- bollen, potten, grond of planten. Plantenmarkt v. H., Beatrixln 17. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Couperose of pigment verwijderen? Elos. Info: De Muilekoog. tel: 327850. Sony, Panasonic, JVC, Philips, Pioneer. Repara tie en verkoop, EP Voor- deelland, 322 398., Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Blue-Ray led blacklight, 200 Hz. De nieuwste tech nieken, EP Voordeeiland, 322 398. Nieuw bij Texeltours: mi nibus 16 personen. Voor info tel 0222-315555 Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. KreaDoe Hobbybeurs Do. 6 nov. www.texeltours. nltel.0222-315555 Gebakken zeetong, in de boter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseau to pa gina.nl Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel 310533. Texelse kaas van We- zenspyk. Voor de Wampex! Re genpakken, verlichting en je fiets voor elkaar: Bets Fietsen Oudeschild. tel. 312185. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Wampexers kijken op www.mantjetexel.nl Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Meditatiecursus: Mind fulness - Zijn in het Nu. Arien - van Erkelens "De Aleph" start vrijdag 31 oktober 20.00u tot 22.00u twee wekelijks. Info: 319449 www.inba- lansoptexel.nl Paardengebitsverzorger Elles Hetem is van 31 okt. tot en met 2 nov op Texel. Bel voor een afspraak 06- 33933879 of 06-53907643. Gebitscontrole gratis. Texels d-Light, pittige fysieke en mentale trai ningen, waardoor de geest stil valt Workshop op 1 november door Ericka Voortman. 06-20988835 info: www.rijkvanbinnen.nl www.woonkracht7.nl voor een sfeervol karpet. Miele, Siemens, AEG, Za- nussi, Liebherr. Reparatie en verkoop, EP Voordeel- land, 322 398. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend do.- en vr. 13.30 -17.30 en za. 10.00 -13.00 uur of op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Vermist Onze rode kater is sinds 14 dagen vermist. Wij willen hem heel graag terug! Hij is geheel rood (zonder wit) en had een vlooienband om. Zie de foto. Fam. Buysman, Den Hoorn, tel. 0222-319328. Workshops voor moe ders 4 oktober en 2 no vember. Zie Aloha-moe- ders.com Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Opelrijders opgelet! Za terdag 1 nov. de Opel Testdag. Bowling De Koogel - het avondje uit! Tel. 0222- 317672. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Smeg fornuizen en koel kasten. Nu bij EP Voor- deelland. 322 398. Lunchen? Geniet bij ons van een lunchbuffet, v.a 10 pers. Tel. 322214 www. tesselskwartier.nl Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Zaterdag 1 november '08 Praiseavond in Stay Okay. Aanvang: 20.00 uur. Toegang: gratis, wwwprai- seband-alliance.nl www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Verkoop en reparatie. Tra- pondersteuning fiets op voorraad. Bets Fietsen, Oudeschild, tel. 312185. Koffiemachine, Espres so, Nespresso, Senseo of traditioneel koffiezetten. EP Voordeelland. 322 Al die handige desktop versie van BelSneller ge ïnstalleerd? www.bel- sneller.nl Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Opelrijders opgelet! Za terdag 1 nov. de Opel Testdag. 20% korting op alle stof fen zit- meubelen in okt. www.modernhome.nl. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. wwwf.woonkracht7.nl Vo gelenzang 11 in Den Burg Jos Bosma Twan Krafft Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Wij blijven gewoon Texel tours. Taxi touringcar info tel.0222-315555 www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Inkt en Toner, TCA heeft een ruime voorraad tegen zeer scherpe prijs. Expositie 3x Maas woens dag 29 okt. de laatste dag in Tusse de Banke. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Wampexers kijken op www.mantjetexel.nl Op 30 oktober beginnen om 16.45 tot 17.15 uur de mini lessen judo van de Shima voor kinderen van 4 tót 6 jaar. Kleine zaal van Ons Genoegen. Lin da Zoetelief, 322 178/Jan Keesom, 315 640.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3