Uit Sr Actief Hoogwater te Oudeschild Stichting Kerken en Minima Texel Film Hl E Agenda TESO Star Wars en Shia LaBeouf in Cinema Texel Bewoners Verpleeghuis te gast bij TESO TEXELSE 2 COURANT Texelse smaakmakers in 'Op streek in NHN' VRIJDAG 31 OKTOBER 2008 Bazaar in kerk In de hervormde kerk van Den Burg wordt vrijdag 7 november de jaar lijkse bazaar gehouden. Vanaf 10.00 uur zijn bezoekers welkom voor een grote rommelmarkt, (raad)spelletjes en zelfgemaakt producten als brood, kaarten, sokken en truien. Ook wordt een bingolotenj gehouden en wordt 's avonds bingo gespeeld in de Schakel. Grote publiekstrekker zijn altijd de oliebollen die tijdens de markt verkocht worden. Mensen die goederen willen inbren gen voor de rommelmarkt, kunnen contact opnemen met tel. 313105, dan worden ze thuis afgehaald. Bibliotheek houdt enquête KopGroep Bibliotheken, waarvan ook de openbare bibliotheek in Den Burg deel uitmaakt, houdt gedurende de maand november een tevredenheidsonderzoek onder de bezoekers. Mensen die in november de biblio theek bezoeken, wordt gevraagd via de computer een enquête in te vullen. De vragen gaan onder meer over de gewenste openingstijden, het aanbod aan boeken en ander materiaal en de kwaliteit van het lezingenprogramma, maar ook over de inrichting en de sfeer van de bibliotheek en de wijze waarop het personeel de bezoekers te woord staat. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer een kwartier. Met de resultaten van het onderzoek willen de bibliotheken de dienstverlening nog verder verbeteren. 'Degenen die de enquête invullen, maken kans op een cadeaubon van tien euro Christmas carols Gesterkt door het succes van de voorgaande edities verzorgt de Muziek- en Dansschool ook dit jaar een workshop Christmas carols. Hierbij worden onder leiding van Ellen Verburgt zaterdag 20 decem ber (Engelse) kerstliederen inge studeerd. De workshop begint om 10.15 uur en wordt afgesloten met een presentatie in de doopsgezinde kerk van Den Burg. De liederen zijn zowel één- als meer- stemming en geschikt voor zangers van elk niveau. Speciaal voor deel nemers serveert hotel Den Burg een lunch met een Engels tintje. In verband met de grote toeloop wordt vroegtijdig aanmelden aan geraden. Dat kan via tel. 313493 of www.mdt-texel.nl. r Vr. 31 09.05 en 21.30 u. Za. 1 09.40 en 22.04 u. Zo. 2 10.16 en 22.46 u. Ma. 3 10.30 en 23.10 u. Di, 4 10.50 en 23.40 u. Wo. 5 10.50 u. Do. 6 00.15 en 12.20 u. Do 6 november eerste kwartier. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vrijdag 31 oktober springtij Zondag 2 november zon op 7.36, zon onder 17.10 uur. www.texe!44 Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder Vertrek om 10.30 uur en 14.00 uur voor een tocht van 2 uur, óók op zondag om 11.30 uur en 14.00 uur Reserveren: 06 -51105775 Ons schip heeft een ruime, verwarmde salon, consumpties verkrijgbaar. 8,00 p.p. /3 - 10 jaart 7,- Ook voor feesten en partijen b Info en boeken: A Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje DE ZEESTER TX35 GARNALEN VISSEN EN... NAAR DE ZEEHONDEN WINTERPROGRAMMA Woensdag, zaterdag en zondag af vaart om 12.00 uur (haven Oudeschild) Plaatskaarten verkrijgbaar aan boord voor info en reserveringen: 0222-313545 of 06-51528174. J. Hutjes privé: 06 2074 0665. boot: 06 4620 I456 www.zeestertx35.nl Verwenmiddag chronisch zieken MEE Noordwest-Holland verzorgt maandag 10 november een ver wenmiddag voor mensen met een chronische ziekte of lichamelijke beperking en hun mantelzorgers. De verwenmiddag wordt gehouden op de Dag van de Mantelzorger in de Week van de Chronisch Zieken en biedt lotgenoten de mogelijk heid samen onbeperkt te genieten. De muzikale ondersteuning wordt verzorgd door Richard Posthumus, de 'zingende jukebox' en de mid dag wordt bezocht door een bij zondere gast. Wie dat is, wordt nog geheim gehouden. Eén van de medewerkers van de afdeling Wel zijn van de gemeente Texel verzorgt de opening. De bijeenkomst wordt gehouden in de Gollards en duurt van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. In verband met het beschikbare aantal zitplaat sen is aanmelden noodzakelijk. Dat kan via F. van den Berg, tel. 0223- 688688. Bewoners van de Gollards kunnen zich aanmelden bij Natasja Beijert, tel. 363200. Wampex live op Radio Texel Radio Texel besteedt vandaag en morgen (zaterdag) uitgebreid aan dacht aan de Wampex Van 19.00 uur tot in de nacht worden de ver richtingen van de Wampexers live gevolgd. Zaterdagochtend gaat de uitzending vanaf 8.00 uur verder tot het einde in de middag. Radio Texel is te ontvangen op 106.1 FM in de ether of 98,5 Mhz op de kabel FNV Vrouwen De FNV Vrouwen praten dinsdag 4 november na over het bezoek dat zij brachten aan de vergadering van de raadscommissie. Spreker is Frans Visman. De bijeenkomst wordt gehouden in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 20.00 uur. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Vrijdag 31 oktober: In de kantine van Texel'94 in Den Burg gaat even na 18.30 uur de jaarlijk se Weekend Amphibische Expeditie (Wampex) van start. In het kader van de Bijbeltiendaagse wordt in de gereformeerde kerk van Den Burg van 19.00 tot 20.00 uur Bij bellezing gehouden. Cinema Texel vertoont. Sinterklaas (13.30), Anubis (16.00,18.30), Bride Flight (21.00), Star Wars (14.00), Radeloos (16.15,19.00), Tropic Thun der (21.45) Zaterdag 1 november: Natuurmonumenten en Staatsbosbe heer houden van 10.00 tot 16.00 uur Natuurwerkdag. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden via tel. 312228. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 20.00 het jaarlijk se fanfarefestival. M.m.v. KTR Excel sior en DEK. Entree gratis. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de Snertrit (een orientatient) van de MAB van start. Inschnjven kan vanaf 19.30 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een praise-avond. M.m.v. de band Alliance, die met moderne muziek uitdraagt dat God met saai is. Entree gratis. Cinema Texel vertoont Sinterklaas (13.30), Anubis (16.00,18.30), Bride Flight (21 00), Star Wars (14.00), Radeloos (16.15, 19.00) en Tropic Thunder (21.45). Zondag 2 november: Motorcrossers strijden op het circuit aan de Hoofdweg in Eierland alsnog om de Gerrit Zijm Bokaal. Start jeugd 11 00 uur, volwassenen 13.00 uur. Bij Bos en Duin aan de Bakken- weg gaat om 11.00 uur een boscross van Atletiekvereniging Texel van start. Inschrijven vanaf 10.15 uur In de hervormde kerk in Den Burg begint om 14.00 uur een speciale kindervienng. Cinema Texel vertoont Sinterklaas (13.30), Anubis (16.00,18.30), Bride Flight (21.00), Star Wars (14.00), Radeloos (16.15, 19.00) en Tropic Thunder (21.45). Maandag 3 november: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Cinema Texel vertoont Bride Flight (seniorenvoorstelling, 14.00), Bride Flight (20.00) en Eagle Eye (20.30). Dinsdag 4 november: In De Witte Burcht in Den Burg wordt geklaverjast (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Deelname kost €3,50 per koppel. Burgemeester en wethouders zijn vanaf 20.00 uur in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp voor de dor penronde In het zaaltje van de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing over muziek. Fred van Helden spreekt over 'Zin in pop' Toe gang €3,-. De FNV Vrouwenbond komt om 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Spreker is Frans Visman. Cinema Texel vertoont Bride Flight (20.00) en Eagle Eye (20.30). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Maandag 3 november kan enige wachttijd ont staan voor auto's. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 en staat op de website www.teso.nl. Star Wars: The Clone Wars is de naam van de film die vanaf van daag in Cinema Texel draait. Het verhaal speelt zich -af tussen Epi sode II: Attack of the Clones en Episode III: Revenge of the Sith, die in 2002 respectievelijk 2005 verschenen. Eerder werd ook al een televisieserie met de naam Clone Wars uitgezonden. Bijzon der is dat het dit keer een anima tiefilm betreft, met Nederlandse stemmen en geschikt geacht voor kinderen vanaf 6 jaar. De film gaat over een wedstrijd voor premiejagers, die zich afspeelt op de planeet Rattatak en wordt georganiseerd door graaf Dooku. Dark Jedi Asajj Ventress verslaat al haar tegenstanders en beweert dan dat ze een Sith is. Hoewel ze vervolgens eenvoudig wordt verslagen door graaf Dooku. maakt hij haar toch aanvoerder van zijn leger. Darth Sidious besluit haar opdracht te geven om Anakin Skywalker te vermoorden. De nieuwe ster Shia LaBeouf, bekend van onder meer Indiana Jones 4, Transformers en Distur- bia, speelt de hoofdrol in de thril ler Eagles Eye. Daarin krijgen hij en zijn tegenspeelster Michelle Monaghan allebei een mysterieus telefoontje van een onbekende vrouw. De vrouw bedreigt hen en hun familie met de dood en brengt hen in levensgevaarlijke omstan digheden. Hierbij gebruikt ze de hedendaagse technologie om elke stap die ze doen te controleren. Uiteindelijk escaleert de situatie en worden deze twee gewone mensen de meest gezochte voort- vluchtigen. In een race tegen de klok proberen ze er samen achter te komen wat er werkelijk gaande is en waarom hen dit overkomt. Enkele andere films zijn geprolon geerd, waaronder het romantische drama Bride Flight, waarin Rutger Hauer, Willeke van Ammelrooy, Waldemar Torenstra en Karina Smulders de hoofdrol spelen. Om te ontsnappen aan het naoorlog se klimaat van Nederland en een nieuw begin te maken in hun jonge leven emigreren Marjorie, Ada en Esther in 1953 naar Nieuw-Zee- land. Vol dromen en verlangens over liefde, geluk en succes reizen ze hun verloofdes achterna. Aan boord van de vlucht ontmoeten de drie de jonge Frank, die plannen heeft om als wijnboer fortuin te maken. Hij is aantrekkelijk, anders dan hun Nederlandse verloofdes en een vrij man. leder voor zich voelen de vrouwen zich tot hem aangetrokken, maar ze beseffen nog met dat de ontmoeting grote gevolgen heeft voor de rest van hun nieuwe leven. Het volledige programma staat elders in de krant én op de web site www.texelsecourant.nl. Sterren kijken Volkssterrenwacht De Jager houdt sterrenkijkavonden op de donder dagavonden 6, 20 en 27 november en 4 en 18 december. Tijdens de avonden, die om 18.30 uur begin nen, kan met een telescoop worden gekeken naar sterhopen, nevels, melkwegstelsels en de planeten Jupiter, Venus en Uranus. gepresenteerd door Bart de Vries. Patrick Boorsma is jury. Er wordt op woensdagavond gespeeld. Opge ven kan bij Jeroen Dros (tel. 06- 23690243) en Marco Grooff (tel. 317418 of 06-51016692). Meer informatie, ook over speeldata en -locaties, is te vinden op www.raad- eenlied.nl. De sterrenwacht bevindt zich op het buitenterrein van Ecomare, de toegang kost €2,-. Omdat het ster- renkijken alleen doorgang vindt bij helder weer, kan bij twijfel rond 17.00 uur contact worden opgeno men met 06-25081070. Jaap Dros houdt CD-presentatie Jaap Dros presenteert zondag 9 november zijn nieuwe CD In the light through the leaves. Dat gebeurt op feestelijke wijze in Cinema Texel, waar alle dertien nummers die erop staan ten gehore worden gebracht. Dros treedt daarbij op samen met The Small Buzz, bestaand uit Rikus Kloosterhuis, Jan Kühne, Nils Lely en René Smit, die hem ook op een flink aantal nummers op de CD hebben bijgestaan. Gastmuzikanten die eveneens een bijdrage hebben geleverd zijn Mark Fonds, Ben Bak ker, Willem Beerling, Hans Hopman en Gerben Wester. De presentatie begint om 11.30 uur en duurt ongeveer een uur. Een groep bewoners van het Ver- pleeghuis en bezoekers van de dag opvang was dinsdag te gast op de Dokter Wagemaker. Bij aankomst werden ze door TESO onthaald op koffie en gebak. Vlak voor ze na drie uur heen en weer varen over het Marsdiep weer van boord gin gen, serveerde Peter Novak van de snackbar op de Helderse haven patat en kroketten. Tussendoor maakten ze - de meesten per rol stoel - een rondje over het schip en konden de meest mobielen een kijkje nemen in de stuurhut. Het uitje was georganiseerd door de Zonnebloem, die eerder dit jaar in het kader van de Zonnedag met twee bussen vol zieken en bejaar den een rondrit over het eiland ver zorgde. Veel bewoners van het Ver pleeghuis en de bezoekers van de dagopvang hadden echter te ken nen liever met de Dokter Wagema ker over te gaan. De belangstelling was zó groot, dat het gezelschap in tweeën werd gesplitst. Donderdag 16 oktober ging de eerste groep van veertig deelnemers (inclusief begeleiders) aan boord, afgelopen dinsdag was de tweede groep aan de beurt. Het werd een uitje om niet snel te vereten. Voor de meesten was het de eerste keer dat ze op de 'nieuwe' TESO-boot waren. Ande ren kwamen - bij een rit naar het ziekenhuis - nooit verder dan de taxi op het autodek. Het uitje werd gefinancierd uit een gift van de Raboton. Het eten en drinken en de overtocht kwamen voor rekening van TESO. voor Texelaar en toerist leder fragment duurt dertig secon den. Per avond worden tien rondes van tien fragmenten gespeeld. Het goed benoemen van de artiest levert één punt op, het benoemen van titel en artiest drie punten. Daarnaast worden elke avond twee bonusron den gespeeld. De avonden worden voorbereid en Serious beats in De Blauwvinger DJ Rob from Holland verzorgt zater dag 1 november een optreden in café De Blauwvinger in De Koog. Vanaf 22.00 uur draait hij serious beats, of wel een mengeling van reggaeton en eclectic beats. DJ Rob from Holland is bekend van zijn optredens in onder meer De Roode Leeuw in Langedijk en discotheek De Toekomst in De Koog. De toe gang is gratis. Ben Jerry's Inwoners van Den Burg die mee spelen in de Postcode Loterij heb ben een beker Ben Jerry's ijs gewonnen. Op vertoon van hun lot kunnen zij hun prijs van 1 tot en met 16 november afhalen bij Super De Boer aan de Vogelenzang. Film Twee vrouwen Leerlingen van de OSG, leden van verschillende leeskringen en andere genodigden bezochten dinsdag een speciale voorstelling in Cinema Texel. Op verzoek van de bibliotheek draaide Twee vrou wen van George Sluizer. Deze film, uit 1979, met beelden van jongeren op het monument op de Dam, auto's, kleding en inte rieurs van die tijd en een liefde die opbloeit tussen twee vrouwen, roept ongetwijfeld net zoveel dis cussie op als het boek van Harry Mulisch waarop Jurriën Rood het script baseerde. Het boek van Mulisch staat centraal in de actie Nederland Leest en is gratis verkrijgbaar bij alle openbare bibliotheken (zolang de voorraad strekt). Op woensdag 12 november wordt in de bibliotheek een discus sie over het boek gehouden, geleid door Jaap Dros. Ter voorbereiding wordt het op de OSG klassikaal gelezen en behandeld. De film Twee vrouwen is in de bibli otheek te leen op DVD. Raad een lied Teams van maximaal vijf perso nen kunnen zich opgeven voor de nieuwe competitie Raad een lied. Daarbij gaat het er om aan de hand van muziekfragmenten titels en artiesten te noemen van nummer uit de top-40 van de afgelopen veertig jaar. 'Texels' rockfeest in Utrechts Tivoli Oud-Texelaars Arjen Rienks en Sidney de Haan en hun band Troy Torino bouwen zondag 2 novem ber een feestje in poptempel Tivoli de Helling in Utrecht om het uitkomen van hun eerste CD te vieren. Troy Torino werd in 2006 geformeerd, toen de leden het volgens eigen zeggen 'tijd vonden de Nederlandse hardrockscene weer eens wakker te schudden'. De band bestaat uit vijf muzikanten, die allemaal hun sporen in het circuit van de (alter natieve) clubs hebben nagelaten. Bassist Arjen Rienks, gitarist Sidney de Haan en zanger Pekke speelden voorheen vele jaren samen in Spoi ler, dat meerdere CD's maakte en zelfs internationaal aan de weg tim merde. Gitarist Olly Smit is bekend van onder meer Celestial Season, drummer Sureel van Orphanage. Hun muzikale voorkeur gaat uit naar een 'oldschool rocksound in een eigentijds jasje'. Hoe dat klinkt, heb ben de bezoekers van het Waalder Sommeltjespop afgelopen zomer kunnen ontdekken De debuut-CD heet The Order of Magnitude en ligt sinds enke le weken in de winkels. De eer ste kritieken zijn veelbelovend. Zo besteedde een duidelijk enthousi aste Eric Corton er al aandacht aan in zijn radioprogramma 3VOOR12 van de VPRO. Dinsdagnacht was de band live te beluisteren in De schijf van 5, eveneens op 3FM. De presentatie wordt opgeluisterd met een optreden en begint zondag om 20.15 uur. De entree bedraagt €5,-. In de hervormde kerk van Den Burg wordt zondag 2 november een speciale kinderviering gehou den. Het centrale thema daarbij is pesten, gepest worden en bij de groep horen. In de viering, die om 14.00 uur begint, wordt gebruik gemaakt van het verhaal van Zacheüs uit het nieuwe testament (Lucas 19). Kin deren van verschillende scholen hebben tekeningen en schilderijen gemaakt die in de kerk worden tentoongesteld. Na afloop van de dienst worden de werkjes verkocht, de opbrengst komt ten goede aan een opvanghuis in Almere en aan een project in Peru. De dienst is voorbereid door mensen van ver schillende kerken en wordt geleid door ds. Van Helden. De muzikale begeleiding is van Rob Manse, de dansgroep van Klarina Combé ver zorgt medewerking. De deelnemende chefkoks van Noord-Holland Noord, met derde v« Wijker van Grand Hotel Opduin. Texel komt ruim aan bod in de onlangs verschenen culinaire uit gave 'Op streek in Noord-Holland Noord'. In het rijk geïllustreerde boekje laten topkoks van restau rants uit de noordkop zich van hun beste kant zien. De Texelse eer wordt hooggehouden door Aart Wijker, chefkok van Grand Hotel Opduin. Het draait om het streekproduct in de kleurige uitgave die het resultaat is van de culinaire middag waarin elf restaurants zich presenteerden. 'Brabant en Limburg staan bekend om hun gastronomische aanbod, terwijl de Kop van Noord-Hol land wel eens wordt vergeten. Ten onrechte, want in onze regio zitten veel restaurants die van topkwaliteit zijn en die met bijzondere streek producten werken', vertelt Annette van Ruitenburg, culinair redacteur van 'Op streek in Noord-Holland Noord'. Drie jaar geleden raakte ze betrokken bij de proeverij waar zo'n 450 mensen op af komen. In deze editie staat het streekproduct centraal, waarvoor chefkoks hun creativiteit inzetten om smakelijk en spannende gerechten te bereiden. Het resulteerde onder meer in een salade van zilte strandbiet en zilte rucola met op Texel gepelde Wad denzeegarnalen en gerookte har- derfilet. dressing van rabarber, bal- samico en Pedro Ximenez sherry, waarvan Aart Wijker van Opduin het de bereidingswijze liet opteke nen in het boekje. Verder aandacht voor onder meer Texelse garnalen, lamsvlees, shii take en producten van Texelse schapenwol. Ook het boekje zelf is een streekproduct, want Ruitenburg maakte het samen met Ruth de Ruwe en de druk werd verzorgd door Langeveld de Rooy. Het kwam tot stand met een bijdrage van Ontwikkelingsbedrijf NHN. Het is voor €7,50 te koop bij Nauta Boek of te bestellen via www. vanlamsoortotoorlam.nl. Kinderviering

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2