Docente muziekschool in Sunset Boulevard 'Toch uit9elekt dat we saan parachutespringen?' Optreden met sterren Kleinsma en Douwes Vakantiehuisje beklad F amilieberichten TEXELSE 3 COURANT 'Onbehoorlijk bestuur gemeente' VRIJDAG 31 OKTOBER 2008 Tussen sterren als Simone Kleinsma, Pia Douwes, Anto- nie Kamerling en Peter DeSmet speelt Idwine Toepoel mee in de musical Sunset Boulevard. De viooldocente aan de Muziek- en Dansschool in Den Burg is door producent Joop van den Ende uitverkoren om tot volgend jaar zomer op te treden in de vijftien grootste theaters van Nederland. De 31 -jarige Toepoel werd na zwa re auditierondes gevraagd in het orkest plaats te nemen. Het (voor lopige) hoogtepunt van een mooie carrière. Al op jonge leeftijd wist ze dat ze de 'muziek in wilde'. Ze nam vioollessen bij de vioolpedagoge Jeanne Lemkes, die haar tevens klaarstoomde voor het conserva torium, waar zij studeerde bij Peter Brunt en Natalia Morozowa. Op dit moment studeert ze bij Bouw Lem kes aan de Schumann Akademie in Amsterdam. Al op jonge leeftijd deed Toepoel orkestervaring op: eerst in het Haydn Jeugd Strijkorkest en tij dens haar conservatoriumstudie bij het Jeugd Orkest Nederland en het Nederlands Studenten Orkest. Ze speelt geregeld bij het Noord Neder lands Orkest, Holland Symfonia, het Promenadeorkest, het Nederlands Theater Orkest, het Rose Musicali Ensemble en nu dan ook in het orkest van Sunset Boulevard. Toe poel combineert dat werk met het leraarschap voor diverse werkge vers. Iedere maandag reist ze vanuit Amsterdam naar Texel om les te geven op de muziekschool en - in het kader van het IMV-project - de basisscholen. Sunset Boulevard vertelt het verhaal van actrice Norma Desmond, een voormalige Hollywoodster, die door het grote publiek is vergeten en op een dag besluit haar rentree te maken. Ze krijgt daarbij hulp van de jonge scriptschrijver Joe Gillis, voor wie ze al snel meer voelt dan alleen het respect voor zijn vakmanschap. De musical wordt door kenners gerekend tot de beste die Andrew Lloyd Webber heeft geschreven en is gebaseerd op de gelijknamige film van Billy Wilder uit 1950. Zowel de film als de musical werd over stelpt door prijzen. Wereldberoemd werd ook het num mer As if we never said goodbye, afkomstig uit de musical, waar mee Barbra Streisand een grote hit scoorde. Ondanks alle succes sen was het stuk nooit eerder in Nederland te zien. Tot ongenoegen van Van den Ende, die besloot dat deze productie de opvolger moest worden van Ciske de Rat. Om te slagen, heeft hij kosten noch moeite gespaard en de bekendste musical sterren ingehuurd. De musical is tot en met 19 juli te zien in diverse grote theaters, waar onder Theater aan het Vrijthof in Maastricht, het World Forum Thea ter in Den Haag, het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. VERVOLG VAN PAGINA 1 Dorpscommissie Alfred Schaatsenberg (PvdA): 'De dorpscommissie is de spreekbuis van het dorp. Hier is over hen heen gewalst. In dit plan zijn maar twee belangen: de school en De Verras sing. Laat zo'n mooi dorp niet kapot maken.' Refererend aan Kikkerts uit spraak 'de democratie zit hier' vond Frans Visman (D66) dat wethouder Kikkert zijn excuses moest aanbie den. 'Met die uitspraak hebben veel mensen moeite gehad.' Frank King- ma (WD: 'Het enige dat ontbreekt is de mening van de dorpscommissie. Maar daar zit nu juist de democra tie.' Rikus Kieft (GL) constateerde dat er 'jn het proces iets was misge lopen tussen college en dorp'. Kieft gaf aan niet onder de indruk te zijn van het politieke gevoel van wethou der Kikkert. 'De gemeente moet hier lessen uit trekken.' Gerard Weijers (eigen partij) adviseerde het college het plan terug te nemen. Een motie waarin PvdA en D66 ervoor pleitten het zodanig aan te passen dat er voldoende draagvlak is in Ooste rend, haalde het niet. Wethouder Marian Merkelbach: 'Laat ons niet dezelfde fout maken en de voor waarden teveel dichttimmeren.' De uitkomst van een schorsing was dat het college de opdracht terugnam en met het dorp in gesprek gaat over een nieuw plan. Belangrijkste uit gangspunten zijn daarbij het creëren van ruimte voor woningen en ruimte voor nieuwe bedrijvigheid. Een plan met een breder draagvlak, maar waarbij Merkelbach vooraf aangaf dat Oosterenders niet de illusie moet hebben dat het college iedereen tevreden kan stellen. Aandacht KRO voor Polman De KRO besteedt zondag 2 november in het televisiepro gramma Ode aan de Doden aan dacht aan Willem Polman die in maart om het leven kwam op Antarctica. In het programma, gemaakt in het kader van Allerzielen, komen zijn vrouw en collega's van het NIOZ aan het woord. Ze vertellen onder meer hoe destijds op Antarctica en onderzoeksschip Polarstern is stil gestaan bij de dood van Polman. In het programma worden diverse odes,gebracht aan bekende en min der bekende Nederlanders die tus sen november 2007 en november 2008 zijn gestorven. Het program ma wordt uitgezonden van 21.15 tot 22.30 uur op Nederland 2. Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Kees-Jaap Harting een week lang een weblog bij over de organisatie van de Wampex, die vanavond even na 18.30 uur van start gaat in de kantine van Texel'94. Over TopSecret, Wam- pexweer, sigaartjes, met de trein reizen en een gele container die door de gemeente werd vervan gen door een groene. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Vrijdag) Enerzijds is er natuurlijk geen zinnig woord over de komende Wampex te schrijven omdat dat TopSecret is en anderzijds staat de zaak al dusdanig in de steigers dat er - als het goed is - deze week niet zo veel meer gedaan hoeft te worden. Het bedenken, verwer ken en controleren van de meeste opdrachten en verplaatsingen is rond en ook het insteken zit erop. Dat laatste is een heel belangrijk en secuur werk, dat er voor zorgt dat elke groep bij iedere post de juiste vervolgopdracht krijgt, waardoor ze het hele blok kunnen volbren gen zonder vast te lopen. Vroeger gedaan door Swier en Piet en nu alweerwat jaren door Swier en Willem. Het gaat er zeer geconcen treerd aan toe en ik mag er dan ook echt niet bij zijn. Mij resten nog wat andere klussen, zoals de pers-info (die soms letterlijk wordt overge schreven), de radio a.s. zondag 17 uur (ik zal er zijn Gerrit) en dit Een vakantiewoning aan de Epe- laan in De Koog heeft behoorlijke schade opgelopen door graffiti. Onbekenden besmeurden de woning aan diverse kanten met oranje verf. Ook een houten tuin huis werd beklad. Volgens Gerard van Veen van Vakantieburo Kobeko dat het huisje beheert, is het pand vermoedelijk zaterdag-, zondag- of maandagnacht beklad. Het was op dat moment niet bewoond. Op het terras werden lege drankflessen en een bierblik van vijf liter aangetrof fen. Volgens Van Veen is het huisje inmiddels weer schoongemaakt. 'De kozijnen hebben we met thin ner moeten schoonmaken. Een rol- scherm dat besmeurd was, is niet meer te herstellen.' Ondernemer Peter van Riel spreekt van 'onbehoorlijk bestuur' inzake zijn aanvraag voor een drank- en horecavergunning. Sinds zomer 2007 probeert de ondernemer een vergunning te krijgen voor zijn eetcafé In de Gouwe Geit. Tot op heden is de vergunning niet verleend. De ondernemer krijgt geen drank en horecavergunning voor zijn eet café. De gemeente heeft dit onder meer besloten omdat op de aan vraag slechts één bedrijfleider, Van Riel zelf, staat vermeld. De haal baarheid om een eetcafé te runnen met slechts één betaalde kracht wordt door gemeente betwijfeld. Bovendien is Van Riel in vijf ande re bedrijven werkzaam, waarmee de twijfel over haalbaarheid bij de gemeente wordt vergroot. Van Riel vindt het van zijn kant niet haal baar om meerdere personen op de aanvraag te zetten omdat hij deze personen de afgelopen anderhalf jaar ook had moeten betalen. 'Een echte ondernemer doet dat niet.' De commissie Bezwaarschriften geeft aan dat de horecawetgeving dit nu eenmaal verreist. Een andere reden voor de weigering is de nieuwe aanvraag die door Van Riel is inge diend, deze is volgens de gemeente niet wezenlijk anders dan de eerde re aanvraag, waardoor het BIBOB- advies geldig blijft. Bureau BIBOB geeft bestuursorganen een extra instrument in handen om de inte griteit van partners te controleren, waaronder bijvoorbeeld aanvragers van een vergunning. Van Riel is het hier niet mee eens en zegt dat hij meerdere rfièuwe stukken heeft aangedragen, die niet in" behande ling zijn genomen. Op de opmerking van Van Riel dat de stukken keer op keer veel te lang blijven liggen, geeft de gemeente ruiterlijk toe dat vanwege drukte op de afdeling dergelijk aanvragen blijven liggen. De commissie doet over zes weken uitspraak. Van Riel wacht het gelaten af. 'Ik zing het wel uit, mij krijgen ze niet klein.' (Zaterdag) Veel word je dezer dagen aan gesproken op de Wampex. Dat begint zo half september en bereikt omstreeks deze tijd zijn hoogte punt. 'Echt Wampexweer hè', 'Druk zeker?', 'Dat jullie dat toch allemaal steeds weer bedenken'. Over het weer zal ik het later hebben. Maar dat bedenken valt wel mee. Eigen lijk bedenken we bijna niks, maar jatten we recente gebeurtenissen en verbouwen we die tot een opdracht of een spel. Een aardig voorbeeld was een paar jaar terug het bed den verplaatsen naar Stayokay. Dat was politiek een hot item, maar werd door de deelnemers zonder grote problemen uitgevoerd. Soms ook lopen we wat op de actualiteit op voor. Zo hadden we in de 'rode draad' van 2005 een hele serie bankjes. Later zette de provincie er aan de Pontweg een aantal bij en nog later zetten sommigen er geld op. O Iceland in the Sun. (Zondag) Vanochtend bij het ontwaken, nog in de oude tijd, eerst de buienra dar geraadpleegd. Normaal doe ik eerst rustig koffie en eventueel een sigaartje. Maar nu heb ik mij als een speer aangekleed om een ronde met Joppe te lopen. Die was eerst nog geheel niet van zins uit zijn mand te komen, zo van wat maak jij nou? Maar na enig aandringen ging hij toch mee. Echt droog was het niet, maar wat er daarna kwam was veel meer en veel erger. (Maandag) Vanochtend was mijn wekkerradio de leukste thuis: I don't like mon- days. Soort minirattenplaag voor iemand die nog niet klaar is met slapen. Maar goed: koffie, vrolijk op pad, sigaartje bij de bushalte en vast plekje op de boot. Dat laatste heeft iedereen en regelmatig zie je iemand verstoord kijken als die plek al is ingenomen door een toeval lige passant of erger, een toerist. Gedisciplineerd de te kleine bus in en met gemak de trein gehaald. Dat die trein af en toe gemist wordt zal best, maar om dat nu structureel te maken: Foei Connexxion. Ook moet de boot niet een paar minuten vroeger vertrekken. Want dat zou dan uit Den Helder ook het geval zijn, en evenzo de bus naar de boot. En dan gaat het mis. Als de trein namelijk meer dan ca. 5 minu ten vertraging heeft (wat vaak voor komt) wordt de kruising verlegd van Anna-Paulowna naar Schagen en Den Helder Zuid en heb je een vol kwartier vertraging. Dan haal je nu nog nèt de bus. Maar als die iets eerder gaat dan nèt niet. En ik kom liever een half uurtje later bij mijn baas dan een uur te laat voor het eten... (Dinsdag) Gemiddeld één keer in de week werk ik een dagje in Amsterdam. Dit in het kader van de verdeling van (onder andere) werkdruk, ken nis en FTE's. En omdat mijn Alk- maarse collega's in het geheel niet reislustig zijn en ik wel eens wat andere koppen wil zien, is het zo gekomen. En dat was dus vandaag. Nou heb ik met de trein door de bank genomen weinig echt grote vertragingen, maar ik had in mijn blogje van gisteren toch kennelijk de weergoden getergd. Tot Alkmaar ging het goed. Maar toen bleek dat de bliksem uiterst trefzeker bij Uit geest was ingeslagen. Geen trein verkeer was daar meer mogelijk en we werden geadviseerd via Hoorn te reizen. Station Obdam, long time no see, maar om daar dan 25 minu ten te blijven staan... En niet te vergeten Purmerend Weidevenne, waar ik nog nooit geweest was. Maar goed, na een dik uur vertra ging wachtte mij door de collega's in Mokum een warm onthaal. En mijn taken waren als vanzelf over genomen. Goed volk. (Woensdag) Net als alle jaren is het ook dit jaar weer. fraai om te merken hoe de Wampex leeft op Texel. Hoe wij weer van iedereen medewer king krijgen voor niets of tegen kostprijs. Moest je (heel) vroeger nog wel eens uitleggen wat de Wampex was, later vroeg men wat er moest gebeuren als je het erf op reed, 'Wanneer komen jullie nu eindelijk eens bij ons', klinkt het nu. Bijna overal mogen we in of op. Land, schuur of huiskamer. Maakt niet uit. Los van onze traditionele bedankadvertentie: ledereen dank hiervoor. Zonder dat waren we ner gens. (Donderdag) Vandaag de laatste voorberei dingen voor en dan morgen het uit zetten. Zoals elk jaar zijn er toch nog weer in de laatste dagen dingen die een kleine aanpassing behoeven. Ik kan natuurlijk niet verklappen wat dat dit jaar inhoudt. Maar een voorbeeld uit het verleden maakt dat hoop ik duidelijk. In de route beschrijving van een af te leggen parcours stond dat de Wampexers na de gele glascontainer linksaf moesten. De vrijdagmiddag van de Wampex verving de gemeente deze container echter door een groene die bovendien aan de andere zijde van de kruising werd geplaatst. Tja, dan wordt het heel anders. Bijzonder dit jaar is dat zich in de laatste week drie groepen hebben afgemeld. Is dan toch uitgelekt dat we gaan parachutespringen? Wees gerust: alléén als u op een tandem bent. De week van Ellen Douma Ellen Douma uit Oosterend is de volgende blogger in de serie De week van... Zij is mede-organisator van het jaarlijkse Springspektakel (voor leden van de gymnastiekver enigingen), dat zaterdag 8 novem ber in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden. Oude dansen De Dansgroep Oude Dansen repe teert weliswaar tot half december elke woensdagavond oude ball- roomdansen in Odysseus aan de Emmalaan, maar de verschillende tijden werden in eerste instantie ver keerd doorgegeven. De beginners dansen van 19.30 tot 20.15 uur, de gevorderden van 20.30 tot 22.00 uur. Belangstellenden zijn welkom een kijkje te komen nemen. Idwine Toepoel werd na zware auditierondes gevraagd voor het orkest van de musical 'Sunset Boulevard'. Mijn lieve kind, toen 't moeilijk was, toen heb IK je gedragen. Voor eeuwig in Gods hand en in mijn hart geborgen, mijn lieve Meindèrtje Meindert Aalzen Verhaar A 18 augustus 1938 t 28 oktober 2008 Jannie Verhaar-Beijert Schilderweg 222 1792 CK Üudeschild Meindert is overgebracht naar de robijnkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaa'n 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 1 november om 13.30 uur in de Zeemanskerk, Trompstraat 60 te Oudeschild. Aansluitend zullen wij Meindert begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats van Oudeschild aan de Zuidhaffel 47. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in dorpshuis „t Skiltje", De Rüyterstraat 61 te Oudeschild, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. In het bijzonder willen wij het ambulance personeel van Texel en het personeel van het Gemini Ziekenhuis bedanken. Familie Verhaar Onze broer en zwager Meindert Verhaar is nu in Gods hand geborgen. Dankbaar zijn wij dat hem een verder lijden bespaard is gebleven. Jaap en Jet Verhaar Jan en Joke de Mooy Jan en Alie Schoneveld Leg maar stil je handen in Zijn hand en ga op weg. Je laatste weg naar veilige stranden want Hij neemt je mee naar het Beloofde land. Toch nog sneller dan verwacht is van ons heengegaan onze lieve zwager en oom Meindert Verhaar Wij wensen Jannie heel veel troost en kracht toe. Wieb en Riny Anita en Nick Winda en Eddy Fred en Ineke Oscar en Annemarie Dorine en Huub Louis Douwe in herinnering Erwin Car en Daan Esther en Remco Richard en Natasja Danny en Pandora Gaby en Danny Gré en Herman Leo en Gerda Harold en Christa Sander en Jolanda Jan Sabine Mariska en Dennis Alie en Klaas Barry en Marieke Rob Suzanne Henk en Gea Mandy en Léon Roël Aron Louise en Sjaak Laura en Remco Eyelien en Niels Ons bereikte het het droevige bericht van het overlijden van onze vriend en collega Meindert Verhaar Wij wensen Jannie kracht en sterkte toe. Ruud, Henk, Rienk, Koos, Bouke, Douwe, Wolter, Ron Met veel verdriet in ons hart moeten wij toch nog plotseling afscheid nemen van mijn lieve vrouw, mijn mama en oma Peternella Koningsveld-van Gemert Lily A 20 juni 1924 t 27 oktober 2008 Den Burg: Siem Eemnes: Dean en Leo Amsterdam: Sven en Dieuwertje Wilsterstraat 52 1791 XT Den Burg Lily is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 1 november van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum en na afloop, van de crematieplechtig heid in de koffiekamer van hét crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 3 november om 15.15 uur in cre matorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Ons bereikte het droevige bericht dat onze oud-voorzitter en erelid Ed Beekhuis is overleden. Wij spreken onze waardering uit voor al hetgeen hij voor onze club heeft gedaan. Tot het laatst toe was hij nog zeer betrokken bij onze club Wij wensen de familie veel sterkte. Bestuur en leden Jeu de Boules Club Den Burg Met verdriet berichten wij u het overlijden van onze voorzitter Eddie Beekhuis Ed, jij bent nu aan je laatste reis begonnen, vaarwel, adieu! Dank voor al je positieve inbreng. Wij wensen Paula en kinderen veel kracht om zonder Ed verder te gaan. Hoornder Reisvereniging Ik zoek Conny, ze is ±60 jaar. Werkte in 1966, net als ik, als au-pair in Londen. We ontmoetten elkaar in nachttrein/boot op weg naar Londen. Wie weet waar ze is? Graag berichtje. Josine, tel. 06-53521748

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3