Q Unu TEXELSE j COURANT F amilieberichten Natuurstruners bieden helpende hand Oosterend wint doelpuntrijke wedstrijd (jjcskuigd DINSDAG 4 NOVEMBER 2008 "In Uw licht zien wij het licht. Intens dankbaar voor de levensvreugde die zij mij over een lange periode van twintig gelukkige jaren heeft verschaft en na een kortstondig ziek teproces heb ik met pijn in het hart in de handen van de Heilige moeten overgeven mijn innig ge liefde levenspartner Alida Adriana Hutjes gehuwd geweest met Peter Kok Hendrik Hiemstra Drachten, 2 november 2008 Beugel 15 9202 MB Drachten De rouwplechtigheid is vastgesteld voor vrijdag 7 november 2008 om 13.30 uur op het eiland Texel, in Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 in Den Burg. Na een korte viering zal de teraardebestelling plaatsvinden op de begraafplaats van Oude- schild. Er is gelegenheid de familie te condoleren na af loop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. Met een mengeling van vreugde en verdriet heb ben wij moeten aanzien hoe onze zoon en broer Hendrik Hiemstra in de handen van de almachtige God heeft moeten teruggeven, na een ernstige ziekte, zijn geliefde levenspartner Alida Adriana Hutjes S. Hiemstra (in herinnering) A. Hiemstra-van der Horn Trijntje Antje en Harm Moge de Heilige hem met Zijn troost omringen. Drachten, 2 november 2008 Beetje bij beetje moesten we je verlaten We konden uiteindelijk niet meer met je praten Die blik, die stilte, dat deed zeer De zus van vroeger was je niet meer We zagen goed je stille verdriet Maar helpen konden we je niet Dag Lieve Zus... Adrie en Ria Leny en Willem Lieve tante Alie Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden. Je hebt het als een moedig mens gedaan. Wie kan begrijpen, wat je hebt geleden? En wie kan voelen wat je hebt doorstaan? Lida eh Ronald Marco Een tante zoals jij Met zoveel te geven Een tante zoals jij Met een lach en een traan Een tante zoals jij Die veel te vroeg naar boven is gegaan Een tante zoals jij Die altijd in ons hart zal bestaan Dag lieve tante. Yvonne Johannes Marit, Mervyn Willem Marjolein Linda Aryan Jesper, Jorinde Dag lieve tante Alie, onze lieve y~J Tante kadootje Marit en Mervyn Jesper Jorinde "ïfe zag Cecilia komen Langs eenen waterkant, Ik zag Cecilia komen Met bloemekens in haar hand." Rachel Cecilia is geboren op 1 november 2008 om vijf voor tien 's avonds. Wij noemen haar Cecilia Dochter van Marrigje Barnard en Ruurd Pels Zusje van Sander Nooij en Iva Polakovicova, Mascha, Ilja, Joshua, Lea en Rafaël Nooij, Ruben en Daniël Pels 1791 GW Den Burg-Texel 0222-315034 Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon Colin 29 oktober 2008 Remon van der Zwaag Martine Sietzema Distelvlinder 29 1791 TN Den Burg 0222-707076 "Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Damesmode Weversend: Nu binnen: ie we o e t ie Chalou, Sempre Piu, Twister, maat 40-60, www.weversend.nl Zaterdag 15 November, Truus Trut in de Toe komst. Kaarten bij Boom Catering. Miele, Siemens, AEG, Za- nussi, Liebherr. Reparatie en verkoop, EP Voordeel- land, 322 398. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Blue-Ray led blacklight, 200 Hz. De nieuwste tech nieken, EP Voordeelland, 322 398. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww.texel sea u to pa gina.nl Paardengebitsverzorger Jan Groeneveld komt v.a. 7/11 t/m 11/11 naar Texel. Opgave bij Ruiter- en Men sport Marthahoeve, 06- 50425329. Rijles te duur? Bij ons in het VEC, 16 lessen, €250,- In december 10% kor ting! Inl. 06-53690708 Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Zaterdag 15 November, Truus Trut in de Toe- komst.Kaarten bij de Bruna. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel. 310533. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Zaterdag 15 Novem ber, Truus Trut in de Toekomst. Kaarten bij Goënga supermarkt. Cafe De Kombuis Alle dagen open vanaf 12:00 uur - donderdag avond gesloten. Zaterdag 15 November, Truus Trut in de Toe komst. Kaarten bij Sam Sam. Nu gitaarles, nog enkele plaatsen vrij, ook aan huis. Tel. 06-22272699. Sony, Panasonic, JVC, Philips, Pioneer. Repara tie en verkoop, EP Voor deelland, 322 398., Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. w ww.texel se au to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! ROMMELMARKT Witte Burcht zat. 8 nov. 9.00 tot 13.00 uur. WWW.WOONKRACHT7. NL voor een lekker stukje zeep Couperose of pigment verwijderen? Elos. Info: De Muilekoog, tel: 327850. Ook veel last van spam, wij hebben de oplossing, kijk op www.tcatexel.nl www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Zaterdag 15 November, Truus Trut in de Toe komst. Kaarten bij slijte rij-wijnhuis Oosterend. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Nieuw bij Texeltours: mi nibus 16 personen. Voor info tel. 0222-315555 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672. Zaterdag 15 November, Truus Trut in de Toe komst. Kaarten bij van Beek Byoux. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Zegt het voort: 8 novem ber speculaasactie Scou ting Texel Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourantml Zaterdag 15 November, Truus Trut in de Toe komst. Kaarten bij van der Linde Cocksdorp. www.woonkracht7.nl Vo gelenzang 11 in Den Burg Jos Bosma Twan Krafft 8 november speculaas actie Scouting Texel Héérlijke speculaas 8 november Scouting Texel Spinbaan markt 15 A Open dinsdag t/m don derdag 12 tot 16 uur, vrij dag en zaterdag van 10 tot 16 uur. Nieuwe voorraad ontvangen, o.a. bedden, kasten, tafels, stoelen en bureaus. Grote voorraad kantoorartikelen met o.a. grote sortering monitoren, di.vers glaswerk, gereed schap en hebbedingetjes. Met een klein bedrag kunt u heel veel doen. Tot ziens in de Spinbaan markt. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend do.- en vr. 13.30 -17.30 en za. 10.00 -13.00 uur of op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Met spoed gezocht: Land goed de Bonte Beleve nis zoekt voor de thee- schenkerij enthousiaste medewerker met hore- ca-ervaring. info@landgo eddebontebelevenis.nl Standhouders Zwarte Markt kunnen nu online aanmelden bij www.somt. info. Standplaats kost 6,- tel. 795006. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Somber weer tijd voor sfeer. Grote nieuwe col lectie decoratieartikelen, vazen en potterie. Tuin centrum Eureka. Standhouders Zwarte Markt kunnen nu online aanmelden bij www.somt. info. Standplaats kost 6,- tel. 795006. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. De speculaasactie van Scouting Texel is op 8 november Smeg fornuizen en koel kasten. Nu bij EP Voor deelland, 322 398. Huis-aan-huis op heel Texel speculaasactie Scouting op 8 november www.printservicetexel. nl Stickers,- belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Zaterdag 15 November, Truus Trut in de Toe komst.Kaarten bij In de Soete Suykerbol. Paardengebitsverzorger Jan Groeneveld komt v.a. 7/11 t/m 11/11 naar Texel. Opgave bij Ruiter- en Men sport Marthahoeve, 06- 50425329. TK Grote keramiekoven op aardgas. Kost weinig! t. 317835 www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. Voor al uw schuttingen, blokhutten en tuinhout. Tuincentrum Eureka. Loopt üw pc niet lekker, wij repareren elk merk. TCA, Maricoweg 37 A. Scouting Texel komt langs op 8 november met speculaas Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333 Diverse maten kinderrijwielen. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541 Damesmode Weversend: Nu binnen: nieuwe col lectie Chalou, Sempre Piu, Twister, maat 40-60, www.weversend.nl Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Texelse kaas van We- zenspyk. Paardengebitsverzorger Jan Groeneveld komt v.a. 7/11 t/m 11/11 naar Texel. Opgave bij Ruiter- en Men sport Marthahoeve, 06- 50425329. B-Kids Teens lampion wedstrijd!!! 11 novem ber: de mooiste lampion wint een cadeaubon t.w.v. €25,-!!! Koffiemachine, Espres so, Nespresso, Senseo of traditioneel koffiezetten. EP Voordeelland, 322 398. Damesmode Weversend: Nu binnen: nieuwe col lectie Chalou, Sempre Piu, Twister, maat 40-60, www.weversend.nl B-Kids Teens lampion wedstrijd!!! 11 novem ber: de mooiste lampion wint een cadeaubon t.w.v. €25,-!!! Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Zaterdag 15 November, Truus Trut in de Toe komst. Kaarten bij EP Voordeelland. Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel 0222-317586. Zondag 9 november Zwarte Markt Manege Akenburg tussen 10.00 en 15.00 uur. Wetradio 94.5 FM is ook live aanwezig en de oliebollen van de Waddenruiters en Klep- pertjes zijn er ook weer! www.somt.info Natuurstruners van het IVN boden boswachters Edwin van Egmond van Staatsbosbeheer en Loran Tin- ga van Natuurmonumenten zaterdag de hèlpende hand. Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse Natuurwerkdag. die SBB en NM op Texel voor hef eerst samen organiseerden. 'We zit ten al in één gebouw, doen ook veel andere dingen samen, een mooie gelegenheid om ook het vrijwilli gerswerk te combineren', vertelde Tinga terwijl hij met Van Egmond en zo'n twintig natuurstruners aan de slag ging in het duinpark bij Ecomare. Op bepaalde plekken zijn bosjes met onder meer elzen en berken dermate uitgegroeid, dat de oorspronkelijke heidevegetatie in de verdrukking komt. Dat veel handen licht werk maken, bleek toen 'in hoog tempo het ene na het andere boompje met veel enthousiasme werd geveld, 's Morgens staken wat oudere vrijwilligers al de handen uit de mouwen in dit gebied. Volgend jaar is het de bedoeling dat vrijwil ligers op een terrein van Natuurmo numenten aan de slag gaan. SV Oosterend heeft de tweede overwinning van het seizoen te pakken. In een doelpuntrijke wed strijd werd Kaagvogels zondag na een 4-1-ruststand met 6-3 versla gen. SVO ging voortvarend van start en kwam na zeventien minuten op voor sprong, toen Dave Witte de bal goed aannam en snoeihard langs de kee per in de hoek van het doel schoot. Helaas voor de thuisclub duurde de vreugde niet lang. Drie minuten later scoorde één van de gasten uit Kolhorn na een verre inworp met een halve omhaal. De Oosterenders zaten niet bij de pakken neer en namen direct weer het initiatief. Bij vlagen speelden ze zó goed, dat het was alsof Kaagvogels voetbal les gaf. Halverwege de eerste helft resulteerde dat in een nieuwe voor sprong voor SVO. Rutger Zoetelief gaf een pass op Ger Vlaming, die goed doorging en de bal vervolgens met een boog teruggaf aan de attent meegelopen Zoetelief. Diens kopbal was schitterend. Vanaf dat moment leek de thuisploeg de overwinning te ruiken. Met aanstekelijk voetbal werd Kaagvogels geen kans gebo den. Al snel werd het 3-1. Robin Eelman zette een fraaie rush langs de zijlijn op en gaf vervolgens een goede voorzet op Dennis Daalder, die de bal aannam en hard langs de keeper schoot. Zeven minuten voor rust bepaalde Gaime Vlaming de stand zelfs op 4-1. Hij scoorde met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. In de tweede helft probeerde Kaagvogels er aan vankelijk nog iets van te maken. Na vijf minuten kreeg de ploeg met een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied een goede kans de achterstand te verkleinen. Keeper Meivin van Sambeek redde echter knap. Daarna pakte Oosterend de draad weer op en dat leverde direct al kansen op. Met name Dennis Daalder was een paar keer dicht bij een treffer. Eerste kopte hij net over, even later raakte hij de paal. Tegen de verhoudingen in scoorde Kaagvogels toch, maar de gastheren lieten zich niet van de wijs brengen. Ze bleven de aanval zoeken en wer den voor die houding in de dertigste minuut beloond. Schutter was Dave Witte, die de bal uit een vrije trap knap om een muurtje spelers van Kaagvogels krulde. In de slotfase gebeurde er nog van alles. Nadat Daalder in het strafschopgebied was gevloerd, mocht Witte een penalty nemen. De keeper stopte zijn inzet, waardoor dit buitenkansje verloren ging. Even later scoorde Kaagvogels op gelukkige wijze. Het slotakkoord was echter voor Oosterend, dat Rut ger Zoetelief vlak voor tijd zag sco ren. Met veel zelfvertrouwen reist Oosterend zondag af naar Callants- oog, dat met slechts twee punten meer op de zevende plaats staat. W'at ik zeggen wou... Vleugel van Ed Wat hebben de Vleugel van Ed en een polderjongen met elkaar te maken? Na het programma van De Rijdende Rechter, kwamen allerlei gedachten bij mij naar boven over het mooie eiland. Mijn eerste bijna-bezoek aan Texel was in de hongerwinter van 1944. Mijn ouders hadden een brief van de familie- ontvangen met het verzoek snel met ons gezin naar het eiland te komen, waar voedsel genoeg was. In de Haarlemmermeer was daar niet meer aan te komen en het hongerge voel was erg. Samen met mijn zus in de bakfiets, in dikke dekens gewik keld door mijn vader naar Den Helder gebracht. Mijn moedér reed op haar eigen fiets. Daar aangekomen mocht de boot niet naar Oude Schild varen, er dreven zeemijnen in het water. In 1946 bracht ik dan toch mijn eerste bezoek aan de familie op Texel. Er volgden er nog vele en ik heb daar toen het mooie eiland goed gezien. De vuurtoren, ,met in de later jaren het aanleggen van een dijk om het wegspoelen te voorkomen, het kerkje met de afgeschoten toren, de stoepjes voor de huizen met hun chocolade- blokken erop (die je niet mocht eten, volgens mijn kleine zus). De schapen- boet, waar een pottenbaker bezig was met zijn handel, het potje met onze namen er in gekrast heeft nog jaren bij ons thuis op de schoorsteenman tel gestaan. Opoe Zijm die in Texelse klederdracht bij ons bezoek aan het handwerken was in een huis met non netjes. Het huis in de Molenstraat van toen, de waterpomp in de keuken met daaruit het zachte water, opa met zijn stenen pijp en de langoorkonijnen waar hij vele prijzen mee won. Het ontvoeren van de vleugel had dus mijn volle aandacht, ja ook in de Haarlemmermeer. Met een hint aan de redactie over het eerste begin van dit stukje geschiedenis. Er was mij toen een tip gegeven dat de vleugel met een boot naar een haven ergens in Portugal was gebracht, wat ach teraf niet zo bleek te zijn. Tijdens de uitzending kreeg ik steeds meer het gevoel dat Ed gelijk zou krijgen, vooral toen ook nog het krukje was ontvoerd. Dat had Ed niet gedaan volgens mij. De hele uitzending heb ik gespan nen gevolgd Met een glimlach, alleen het laatste was ontroerend, toen de verweerder en vriend van Ed de kruk met daarop een koperen plaatje met tekst aan Ed gaf. Toen Ed zijn bril opzette en voorlas wat er stond, kreeg ik natte ogen. Als er een aanvulling in het geschiedenisboek van Texel wordt geschreven, moet men niet vergeten het over 'de Heren van Texel' te heb ben. Deze twee hoofdrolspelers ver dienen deze titel voor de redding van de vleugel. Geselaars, het ga u goed en tot ziens bij mijn volgende bezoek. Dan hoop ik de verweerder de hand te kunnen schudden, neef Ed kom ik vanzelf wel tegen (onze moeders zijn zussen van elkaar). Aad Koolbergen, Hoofddorp. Reijerse wint maandwedstrijd Gerdi Reijerse won zondag met 37 punten de maandwedstrijd van de golfclub. Tweede in de eer ste categorie werd Menno Schuijl (36), derde Hans de Leeuw (36). In de tweede categorie (handicap t/m 26,4) was jeugdtalent Mike van de Haas de sterkste. Hij behaalde 35 stablefordpunten. Hans Bak ker (35) werd hier tweede, Annabel Groothuis derde (34). In de derde categorie streek Antoine Kersten (33) met de eer, vóór Thea Bakker en Hélène van Wijhe. Bij de nieu welingen kwam Mike van de Haas als beste uit de bus, gevolgd door Antoine Kersten en Thea Bakker. De longest drives werden geslagen door Marijke de Beer en Jan Blanc- ke, de neary's door Maeike van der Schaaf en Thomas Wassenaar. Tezelfdertijd werd de jaarlijkse adverteerderswedstrijd gehouden. Daarbij eiste IBS-Oele Schoo voor de tweede keer de wisselbeker voor zich op. De tweede plaats was voor Makelaardij Texel Vastgoed, grand- hotel Opduin werd derde. Laatste bezoek geheugenbus De geheugenbus brengt maandag 10 november het laatste bezoek aan Texel. De bus, waarin bezoe kers onder meer een geheugentest kunnen doen, is van 10.00 tot 16.00 uur te vinden op de Groeneplaats. De. geheugenbus is bedoeld voor mensen die twijfelen aan hun geheu gen of bang zijn voor dementie en voor mensen die meer informatie over dementie en de ziekte van Alz heimer willen hebben. De bus wordt bemand dooi hulpverleners van het DOC-team en vrijwilligers van het Alzheimer Café. Aan de hand van de geheugentest die in de bus kan worden gedaan, keren de meeste bezoekers opgelucht huiswaarts. Als een probleem wordt geconstateerd, wordt de bezoeker doorgestuurd naar de huisarts. De geheugenbus heeft sinds 1 april verschillende gemeenten in Noord-Holland bezocht De initia tiefnemers en deelnemende organi saties hopen dat het project in andere regio's wordt voortgezet. Wat ik zeggen wou.. Miljoenendans Ik lees in de Texelse Courant: Accoun tant: 'Gemeente heeft juist gehan deld'. Daar ben ik het dan volkomen mee eens,, want wat ze zelf niet weten vragen ze'aan mensen die het kun nen en moeten weten. Alleen had ik moeite met de woorden die gebruikt werden: 'second opinion', 'deposi to's', 'treasurystatuut', 'kredietrisico- beheersing', 'adequaat', 'decentrale'. Piet Standaard gebruikte in zijn stukje dezelfde woorden. Hij vond 'treasu rystatuut' ook een mooi woord, want dat kwam regelmatig terug. Het is natuurlijk zo dat de gemeen teraadsleden door het volk worden gekozen en daar kan ook een huis vrouw, middenstander of boer bij zijn. Dat zijn geen economen, dr's of hoogleraren. Zij winnen advies in bij specialisten en hen treft dus geen blaam. Ik weet dat ze hun best doen en ben er blij mee zoals er gehandeld is. Als ik dan al een puntje van kritiek moet noemen, is dat het volgende: de gemeente wil dat Texelse bedrijven zoveel mogelijk op Texel werken en dat bouwwerken aan Texelse aanne mers worden aanbesteed. Zelf geven ze echter niet het goede voorbeeld omdat ze een half procent meer wil len ontvangen. En dan loop je kans op het spreekwoordelijke 'deksel op de neus' Het zou normaler zijn geweest dat er geld op een Texelse bank was gezet. Henk de Rooij, De Koog. Silla Blom is aan de Hogeschool Inholland in Diemen afgestudeerd in de richting Leisure Management.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3