Cross om Gerrit Zijmbokaal alsnog groot succes Texel'94 lijdt kansloze nederlaag TEXELSE COURANT De Koog boekt belangrijke overwinning G-team pakt punt in slotfase Lit kens ZDH na stroeve start toch langs Flevo -- "'^PjiüPP Dames De Koog beste in spannende derby DINSDAG 4 NOVEMBER 2008 elkaar hoe zwaar het andere datum denken.' In de wedstrijd maakten de over- kantse crossers de dienst uit. Alle eerste prijzen gingen het Marsdiep over. Toch weerden de Texelaars zich knap. Bij de jongste jeugd ver overden de broertjes Ben en Tony Brouwer de tweede prijs. Kris Smit en zijn zusje Ingmar gingen met de derde prijs aan de haal. In de klasse 65 en 85 CC veroverden Texelaars Giel Otter] en Pascal Witte de twee de prijs. In de zwaarste klasse, 125 CC en hoger, moesten Ronald Zijm en Jan Heusschen de vorig jaar gewonnen Gerrit Zijmbokaal weer inleveren. Samen met Pascal Veenstra legden ze ditmaal beslag op de derde prijs. De wisselbeker ging naar Richard van Drooge, Christian Dignum en Rick van Dieten. Een opvallende prestatie leverde Arjen van Malde- gem, die zich vrijdag en zaterdag al had afgepeigerd in de Wampex. Desondanks reikte hij samen met Sander Witte en Erik Pater tot de vierde plaats. Uitslagen: 50 CC en brommers - 1-Fabio Bottelier en Gerard Kleinsmit: 2. Ben en Tony Brouwer, 3 Kris en Ingmar Smit 4 Rowen Veenstra en Myren Helleman, 5 Henk-Jan Slegtenhorst en Giel Koorn, 6.Jarno Tesselaar en Dylan Betse- ma; 7 Roy Stapersma en Erik Opstal; 8 Ole en Ids Witte; 9,Tom Kossen en Aron de Wit. 65 en 85 CC - 1 Thomas Vermanen en Renzo Meyer; 2.Giel Otten en Pascal Witte; 3.Mlchel Hoensson en Jordl van Dijk. 125 CC en hoger - winnaars Gerrit Zijmbo kaal. Richard van Drooge, Christian Dignum en Rick van Dieten; 1 .Youri Vos, Gerard Jimmink en Tolne van Dijk, 2.Johan Kiste- maker. Niels Kistemaker en Marco de Biaey. 3. Ronald Zijm. Jan Heusschen en Pascal Veenstra. 4 Sander Witte. Arjen van Malde- gem en Enk Pater De volledige uitslagen staan op de website www.mabclub-texel nl. Eenvoudige winst voor dames Tevoko Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag een eenvoudige overwinning behaald op Simokos 2. Vooral in de eerste drie sets werd goéd gespeeld; in de vierde set moest Tevoko een punt aan de tegenstander laten. Door deze overwinning (1-3) blijft Tevoko ongeslagen aan kop. Tevoko begon geconcentreerd en al snel werd duidelijk dat het Simo kos een niveau lager speelde dan vorig jaar. Het jonge team maakte vele fouten, waardoor het Tevoko weinig energie kostte de eerste set naar zich toe te trekken (25-15). De tweede set speelde Simokos iets beter en de stand ging tot 14-14 gelijk op. Simokos had echter geen antwoord op de zeer gevarieerde service van Monique Leijstra en zij serveerde de set uit (25-14). De derde set was een kopie van de tweede. Simokos viel iets meer aan, maar kwam niet tot scoren door de uit stekende verdediging van Joannie Schaapman (25-16). Doordat de concentratie in de vierde set ver te zoeken was, verspeelde Tevoko door domme fouten kostbare pun ten De met 25-23 verloren set was een kleine domper op de overwin ning. Deelnemers vertellen toeschouwers Het aantal deelnemers aan de Ger rit Zijmbokaal lag iets lager dan gehoopt. Niet alle overkantse cou reurs die vonge week voor niets waren gekomen, hadden er opnieuw een lange reis voor over. Zo reden er bij in de klasse 125 CC en hoger veertig drietallen rond, waar er ruim te voor vijftig teams was geweest. Bij de jeugd, die de estafette in tweetallen reed, waren vijftien teams komen opdagen, tien minder dan er welkom waren. 'Jammer, maar daar was met aan te ontkomen', meent Ter Steege. 'Er waren ook crossers die ergens anders wedstrijdverplich tingen hadden.' Hoewel het voor de hand lijkt te liggen de wedstrijd om de Gerrit Zijmbokaal in een droger jaargetijde te laten verrijden, is dat volgens Ter Steege geen serieuze optie. 'We hebben nu een mooie afsluiting van het seizoen. Het is toch een soort kermiskoers, die veel deelnemers trekt. Vroeger in het seizoen zijn er nog allerlei competities aan de gang. Dat betekent dat vooral de betere coureurs, die voor de punten rijden, dan niet naar Texel komen en dat is jammer, ook voor onze jeugd leden. Die vinden het prachtig dat ze in één wedstrijd samen met top pers als Gerard Jimmink mogen rij den. Je moet ook niet vergeten dat we de laatste zes, zeven jaar prima weer hebben gehad. Pas als we een paar jaar achter elkaar slecht weer hebben, ga je misschien aan een hulp af. Zijn diep weggezakt m de Mistroostig wacht De Koog is er in Schoorl op knap pe wijze in geslaagd zich te revan cheren voor de vorige wedstrijd, waarin met 5-0 werd verloren van Wieringerwaard. Op het kunst gras van Duinrand S werd het 0-2 voor de bezoekers. Trainer Hans van de Park kon na een maand van blessureleed eindelijk weer beschikken over een bijna com plete selectie en dat was goed te merken. Na het herstel van Nico Schot, Ivar van Elk en Ben Sie- binga laat alleen de rentree van Mark Schoo en Andries Kuip nog op zich wachten. De Koog, dat nooit eerder op kunst gras speelde, begon op aanwijzing van de trainer rustig aan de wed strijd, om zo te kunnen wennen aan de nieuwe omstandigheden. De ploeg deed het bijzonder goed op en had vanaf de eerste minuut de touwtjes stevig in handen. Het veld, dat zo glad was als een biljartla ken, leende zich uitstekend voor het snelle combinatiespel dat de Kogers zo graag spelen. De gasten kregen in de eerste helft verscheidene gro te mogelijkheden, maar onzorgvul digheid in de afronding stond een voorsprong in de weg. De groot ste kans was voor Robin Schoo, die twee tegenstanders passeerde en de keeper verschalkte met een fraaie lobbal. Helaas voor hem kon een aanstormende verdediger de bal net van de lijn koppen. Duinrand kreeg slechts één kans. Bij een voorzet van een aanval ler deden alle verdedigers van De Koog precies op tijd een stapje naar voren, waarmee ze de scorende tegenstander buitenspel zetten. De scheidsrechter had dat goed in de gaten en keurde de treffer terecht af. De wedstrijd werd van kleur voor zien door Arnold Kaercher, die als verrassing zijn tuba had meegeno men. De met onverdienstelijk toete rende oud-speler verbaasde mede spelers en tegenstanders met zijn geheel eigen muziekstijl en gaf zo de middag een feestelijk tintje. Na rust was hetzelfde spelbeeld te zien. Met Yoni Houwing in de ploeg voor de net herstelde Ivar van Elk speelde De Koog de bal rond, ter wijl Duinrand zich terug liet zakken en zich beperkte tot verdedigen. Het duurde echter pas tot de 77ste minuut voordat de Kogers op voor sprong kwamen. Na een strakke pass over de grond van Ben Siebin- ga en een slim overstapje van Bart Jan Grisnigt belandde de bal voor de voeten van Peter Koorn, die koel afrondde. De moegestreden Tristan Ellen was even daarvoor al vervan gen door Sander Legierse. Duinrand moest hierna de verde digende stellingen verlaten en rea geerde door alles of niets te spelen. Daardoor ontstond veel ruimte voor de Kogers, die dankbaar profiteer den. Op aangeven van Bart-Jan Grisnigt was het in de 86ste minuut opnieuw Peter Koorn die scoorde en daarmee de eindstand op 0-2 bepaalde. Zondag speelt De Koog thuis tegen Nieuwe Niedorp. Een snoeiharde vrije trap, waar mee Simon Kramer de stand op 1-1 bracht, bezorgde het G-team van Texel'94 zaterdag in Wormer op de valreep alsnog een punt. Coaches Klaas van den Berg en Jan Frans Haveman konden over een ruime selectie beschikken. Nieuw ste aanwinst was de 18-jarige Jef frey Stendert, die sinds kort op de Novalis Hoeve woont en al een paar keer bij ZDH trainde. Een talent, dat de afgelopen jaren ervaring opdeed bij de zaalvoetballers van Blauw-Wit in Amsterdam. Het onderaanstaande WSV'30 en Texel'94 maakten er een spannende wedstrijd van. De thuisclub kwam al snel op voorsprong door een schot vanaf 25 meter van de aanvoerder, waarbij de bal door de vingers'Van Peter Breuer glipte. De Texelse kee per herstelde zijn foutje door in het vervolg herhaaldelijk reddend op te treden, daarbij gebruik makend van armen en benen. In aanvallend opzicht kwam Texel'94 niet veel ver der dan een doelpoging van Jimmy Ponniah. Na rust kregen de Texelaars meer kansen. Na voorbereidend werk van Paul Bakker trof Mitchell Kampstra een paar keer de keeper op zijn weg, Twan Weijers mikte te hoog en Jeffrey Stendert schoof de bal naast het doel. Maar ook WSV'30 het zich niet onbetuigd. Onbereikbaar voor keeper Breuer belandde de bal een keer op de paal. Net toen de situatie hopeloos leek te worden, bracht Kramer redding door de bal uit een vrije trap in de kruising te knallen. Zaterdag gaat Texel'94 op bezoek bij Uitgeest, de nieuwe hekken sluiter, waarvan thuis met 4-1 werd gewonnen. Status Dick zaalvoetbaltoernooi In sporthal Ons Genoegen wordt zaterdag 8 november het Sta tus Dicktoernooi gehouden, een toernooi ter ere van 'Status' Dick Witte, al vele tientallen jaren actief voor het veld- en het zaal voetbal. Er wordt in twee poules van vier teams gespeeld. De winnaars van beide poules komen rond 21.45 uur tegen elkaar uit in een finale. De organisatie koos dit jaar voor een sterk deelnemersveld, met onder andere Mantje 1, Mantje 2 en Sportshop 1 als blikvanger. De wedstrijden staan onder leiding van de scheidsrechters Tom Bak ker en Ton Arnout. Het toernooi begint om 18.00 uur De stille hoop dat er zondag van uit Warmenhuizen een winstpunt je mee naar huis kon worden genomen, was binnen een minuut na het begin van de wedstrijd al voor een groot deel verdwenen. Texel'94 was volstrekt kansloos tegen titelkandidaat VIOS W en ging met 5-0 hard onderuit. De Texelaars keken al na 50 secon den tegen een achterstand aan. Na een flitsende aanval van de thuisclub liet spits Wietse de Vries keeper Dennis Schouwstra de bal uit het net halen. Een vergissing, zo leek het, toen Rick den IJzerman even later voor Texel'94 in kans rijke positie kwam, maar hij schoot naast. Ook een mooie omhaal van Pim de Lugt niet doeltreffend en ging over het vijandelijke doel. Al ras werd duidelijk dat VIOS W meer klasse in huis had. De Texe laars lieten zich in bijna alle duels aftroeven en waren veelal net een stapje te laat. Er zat ook weinig of geen samenhang in het spel van Texel'94, terwijl de thuisclub er lus tig op los combineerde. Het was dan ook verdiend, dat in de 25ste minuut de stand 2-0 werd. De summiere tegenaanvallen van de Texelaars werden op een simpele manier onderschept. Doordat bij de eilandbewoners de overtuiging ont brak, bleven ook de kleine kansjes in de laatste tien minuten voor de rust onbenut. In de tweede helft veranderde er weinig. VIOS boorde het beetje Texelse hoop de grond in door de stand al na twee minuten op 3-0 te brengen. In het vervolg waren de Texelaars nauwelijks "bij machte kansen te creëren. Het was vooral aan de nonchalance van de aanval lers van de thuisclub te danken dat het verschil niet veel verder opiiep. Keeper Dennis Schouwstra onttrok zich aan de malaise door een paar knappe reddingen. Maar ook hij kon niet verhinderen dat het tien minuten voor het einde 4-0 werd en in de slotminuut ook nog 5-0. Pas met het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter kwam een einde aan de lijdensweg van de Texelaars. Zondag speelt Texel'94 op eigen terrein tegen Koedijk, ook een team dat hoog op de ranglijst staat. Voetbalprogramma Zaterdag 8 november: Vrone 4-Oosterend 3 14.30 Texel'94 A1 -Blauw Wit A1 13.00 ZAP B2-Texel'94 B1 12.00 JVC B2-Texel'94 B2 14.30 Texel'94 B3-Den Helder B3 14.45 WGW B1-De Koog B1 12.30 DWOW B1-Oosterend B1 14.00 Texel'94 MB1-Marken MB1 13.00 Texel'94 MB2-J. Holland MB1 11.30 Oosterend MB1-Dindua MB1 14.30 De Koog D1 -Den Helder D3 11.30 W'waard C1-Texel'94 C2 13.00 Texel'94 C3-Den Helder C5 13.00 Texel'94 C4-JVC C4 11.30 BKC MC1-Texel'94 MC! 12.15 BKC D1 -Texel'94 D1 14.30 BKC D3-Texel'94 D4 14.30 Texel'94 D3-Succes D2 11.30 Wieringerwaard D1-ZDH D1 11.00 Uitgeest G1 -Texel'94 G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: Vitesse-De Koog F1 9.00 SVO F-Roda 9.00 Heerenveen-ZDH F 9.00 SVC Terschelling-AZ 9.00 De Koog F2-Utrecht 9.00 SVC Vlieland-Manchester 10.00 SVO E-Tottenham 10.00 Everton-De Koog E 10.00 SVC Ameland-Chelsea 10.00 Liverpool-Arsenal 10.00 Zondag 9 november Texel'94-Koedijk 14.00 De Koog-Nieuwe Niedorp 14.00 Callantsoog-Oosterend 14.00 Wiron-ZDH 14.00 Texel'94 2-Koedijk 2 12.00 Oosterend 2-DWOW 4 12.00 ZAP 5-De Koog 2 14.00 De Koog DA1-Callantsoog DA1 11.00 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-De Koog 10.30 Texel-Oosterend 10.30 Voetbaluitslagen Zaterdag 1 november: Oosterend 3-Foresters 2 Amstelveen A1-Texel'94 A1 Texel'94 B2-N. Niedorp B2 BKC B2-Texel'94 B3 Oosterend B1-VZV B1 De Koog B1 -Reiger Boys B1 VSV MB1-Texel'94 MB1 Texel'94 MB2-Berdos MB1 HSV MB1-Oosterend MB1 0-2 Texel'94 C2-ZAP C3 Texel'94 C4-Texel'94 C3 Texel'94 MC1-Flevo MC1 Texel'94 D1-Holllandia T. D1 JVC D3-Texel'94 D2 Texel'94 D4-Texel'94 D3 ZDH D1-Den Helder D5 HCSC D2-De Koog D1 WSV'30 G1-Texel'94 G1 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-AZ SVO F-De Koog F1 Heerenveen-Roda SVC Terschelling-ZDH F Arsenal-Chelsea SVO E-Manchester Everton-Tottenham Ameland-De Koog E Liverpool-SVC Vlieland Zondag 2 november: VIOS W-Texel'94 Duinrand S-De Koog ZDH-Flevo Oosterend-Kaagvogels WGW 2-Texel'94 2 Watervogels 2-Texel'94 3 Oosterend 2-ZAP 6 De Koog DA1 -Oosterend DA1 Spirit'30 MA1-Texel'94 MA1 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texelse Boys De Koog-Texel Programma zaalvoetbal Woensdag 5 november 17.00 RAB C1-C/Sportsh C1 vPutten 17.45 SVO C2-RAB C2 vPutten 18,30 Krim 5-Krim 4 Hoogendijk 19.20 Klif/Steen da2-SVAP dal H'dijk 20.15 Koog 4-C/Sportshop 4 Douma 21.05 ZDH 1 -Klif/Steen 4 Douma Zaaldienst: Texel Donderdag 6 november 19.00 C/Sportsh 2-Klif/Steen 2 J'dijk 19.50 Mantje 4-Texel 2 Kuipers 20.45 Mantje 3-RAB 3 Kuipers 21.35 Koog 3-Texel 3 Arnout Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Vrijdag 7 november 17.00 Mantje E1 -RAB E1 Mantje 17.45 ZDH D1 -Klif/Steen D1 ZDH 18.30 Krim 1-Mantje 2 Kuipers 19.20 RAB 1-RAB 2 Bakker 20.15 C/Sportshop 1-SVO 1 H'dijk 21 05 Koog 1-Mantje 1 Vonk 21.55 SVO 2-Koog 2 Arnout Zaaldienst: Mantje De uitslagen van afgelopen week worden volgende week gepubli ceerd. In de eerste helft leek een over winning nog ver weg, maar na rust herstelde ZDH zich op eigen veld knap tegen Flevo. Uiteinde lijk werden de gasten met een terechte nederlaag (3-1) terugge stuurd naar Middenmeer. ZDH speelde een zeer matige eer ste helft, waarin veel duels wer den verloren. Door het slordige spel werd de voorhoede maar moeizaam bereikt. Aan de andere kant wist Flevo wel gevaarlijk te worden. Met name de verre trappen vanuit de defensie zorgden voor problemen. Eenmaal werd dat afgestraft, waar mee Flevo op voorsprong kwam. Op aanwijzing van trainer Jan den IJzerman bood vrije verdediger Robbin Knol de achterhoede wat meer rugdekking, waardoor het grootste gevaar werd ingedamd. Toch bleef Flevo de gevaarlijkste ploeg. De Hoornders mochten niet mopperen toen de bal op de lat werd geschoten. Tussendoor schoot Jelmer Bomas namens ZDH na een goede actie net naast. Rem- co Boogaard viel aan de rechterkant op met een paar mooie dribbels. Na rust tapte ZDH uit een heel ander vaatje. Met Joost van Heerwaarden als vervanger voor Hans Berbée speelde de thuisploeg een stuk fel ler. Duels werden gewonnen en ook was soms knap combinatiespel te zien. Al snel werd het 1-1. Bomas zette Mike de Bruijn met een mooi passje vrij voor het doel, waarna de lange spits weinig moeite had zijn vijfde treffer in drie duels te scoren. Niet veel later konden de handen weer op elkaar. De ijverige Jonas Leenhouts speelde De Bruijn aan, die de bal in één keer meegaf aan Maurits Lap. Lap schoot de bal hard in de kruising. Nog was de koek niet op, want na een mooi passje van Knol en goed doorzetten van De Bruijn kreeg Lap een vrije doortocht naar het doel van Flevo: 3-1. Kort daarop moest Knol zich laten vervangen met een pijnlijke schou der. Nog dezelfde middag bezocht hij het ziekenhuis, maar daar kon nog niet worden geconstateerd of er sprake was van een breuk dan wel een scheuring. Later deze week volgt een bezoek aan de orthopeed. Zuur voor Knol, die net is hersteld van een enkelblessure. Ook met Jonathan Abraha in de ploeg bleef ZDH gevaarlijk en was het wachten op een vierde tref fer. De Bruijn zag een tegenstander wegglijden, maar faalde oog-in-oog met de keeper. Even later gaf Lap een voorzet vanaf de rechtervleugel en leek De Bruijn eenvoudig met het hoofd te kunnen scoren, maar kon de keeper de bal nog net aantikken, waardoor de Hoornder spits miste. Daarna maakte ZDH de fout in de verdediging te kruipen, waardoor Flevo zich kon oprichten. Dat leidde tot een paar kansen. Zo schoot één van de gasten de bal op de lat en kopte een medespeler in kansrijke positie slecht in. Verandering in de stand kwam er echter niet meer. In de slotfase beging Maurits Lap een onnodige overtreding, die hem op een gele kaart van de goed leidende scheidsrechter Meekhof kwam te staan. Zondag speelt ZDH in Den Oever tegen Wiron. Smit in vorm Joost Smit behaalde op de vijf de speelavond van biljartclub De Doorstoot zowel tegen Jan Heemskerk als tegen Cees Weel het maximumaantal punten (8). Ook Piet Harman was op dreef en behaalde tegen zowel Martin Boon als tegen Wil Homan 6 punten. Datzelfde deed Piet Zijm tegen Jan van den Akker en Jaap Boon. Fred Klok speelde tegen Jan Heemkerk een gemiddelde van 1,35, terwijl Martin Boon en Wim Westdorp een recordaantal beurten nodig hadden om hun partij uit te spe len. Fred Klok had met 11 caramboles de hoogste serie van de avond. Het hoogste gemiddelde was met 1,55 voor Piet Harman. Uitslagen: M. Boon-P Harman 0-2. J Heemskerk- J. Smit 0-4. J Boon-C Weel 2-0, J. v.d. Akker-P. Zijm 4-2, W. Homan-P Harman 0-4, J Heemskerk-F, Klok 0-4, M Boon-W. Westdorp 2-0. C Weel-J Smit 0-4, J Boon- P Zijm 0-4, W Homan-W. Westdorp 4-0 j'Ruyt C';-y-V/T-- ".ifi-Y.-'-Y"v- De dames van SV De Koog en SV Oosterend deden In een bijzonder spannende derby heeft het dameselftal van De Koog op eigen veld met 2-1 van Ooste rend gewonnen. Het publiek werd niet alleen verwend door heerlijk najaarsweer, maar ook door veel inzet en strijd. De Oosterenders begonnen zeer aanvallend en slaagden er al na tien minuten in de score te openen door een doelpunt van Annie Brou wer. De Koog werd hier door wak ker geschud en antwoordde met een schitterende treffer van Lind- sey Barends. Daarna ontspon zich een spannende strijd, waarbij bei de ploegen kansen creëerden. De thuisploeg was iets slagvaardiger en kwam dankzij Barbara de Ruiter vlak voor rust op voorsprong. Ook na rust vochten de spelers als leeuwen en regende het doelrijpe kansen. Met nog zeven minuten op de klok kreeg Oosterend een vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied. Een klusje voor specialist Tessa Betsema, die de bal echter in het muurtje spelers schoot dat De Koog vlak voor het doel had opgetrokken. In de slotfase begon nen de Koger dames te beseffen dat een ovenwinning in het verschiet lag, waardoor de zenuwen bij sommigen hard toesloegen. Zonder gevolgen echter, want scoren bleek moeilijk. Toen de toeschouwer na negentig minuten begonnen te schreeuwen dat het tijd was, besloot de scheids rechter het eindsignaal te geven en kon een Koger feestje losbarsten.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6