'Dieren praten er niet omheen' Tien mille voor prentbriefkaarten Care manager van het jaar? Maartenskerk schenkt stormbal aan museum Dierentolk onderhoudt telepathisch contact 'Bank heeft gemeente niet gewaarschuwd' E 1 V i. Cheats Via internet afspraak in Gemini Gemeente na vraag van VVD: Logeerhuis Texel Stichting Kerken en Minima Texel TEXELSE COURANT Bijna had het bestuur van de Maar tenskerk uit Oosterend de oude stormbal bij een zolderopruiming deze week naar vuiloverslag De Hamster in Oudeschild gebracht. Maar men bedacht zich en schonk het ruim vijftig jaar oude exemplaar aan het Maritiem en Juttersmu- seum in Oudeschild. De stormbal lag opgeslagen op de zolder van het kerkgebouw. Bij navraag aan wat oudere Oosterenders bleek de stormbal daar te zijn beland na de rampzalige watersnoodramp van 1 februari 1953. Door het uithangen van dit dagmerk boven in de toren, alarmeerde men de bewoners en de andere omwonenden bij een mogelijk naderend onheil. In donker gebruikte men in die tijd hiervoor speciale verlichting, die ter alarme ring van de bevolking werd ontsto ken. Onbekend is wie hier in Oos terend ooit mee belast is geweest. Andere vraag is of deze stormbal is gebruikt bij bijvoorbeeld de zware storm van 3 januari 1976. Toen was het bij verschillende dijktrajecten langs de oostkant van Texel ook heel spannend. De Maartenskerk deed toen dienst als evacuatiepost. Na deze storm toog de Texelse bevolking massaal in protest naar Den Haag, om met succes te plei ten voor een algehele dijkverhoging langs de oostkant van het eiland. Van der Sluis, woonachtig in Woer den en naar eigen zeggen 'zwaar verslaafd aan Texel', verblijft hier vaak. Ze heeft daarvoor een bijzon dere reden. 'De energie op Texel is heel anders dan elders. Veel rustiger, minder hectisch. First things first.' Voor haar praktijk voor auralezen, persoonlijke coaching en telepathie doceert ze regelmatig op het eiland. De communicatie tussen haar en dieren, verloopt via telepathie. 'Ik doe dat met behulp van een foto, de aanwezigheid van het dier zelf leidt teveel af. In zo'n foto zit het aura van het dier gevangen. Ik voel die foto en vang de energie van het De omslag van het boekje Dierencommunicatie in de praktijk. 'Dieren kunnen heel opgelucht nen communiceren. Haar verhaal zijn als er naar ze geluisterd en die van andere dierentolken wordt', zegt dierentolk Joke van zijn opgetekend in het boekje der Sluis. Via foto's van honden, Dierencommunicatie in de prak- paarden, katten, parkieten of wat tijk, geschreven door haar harts- anders zegt ze met dieren te kun- vriendin Piek Stor. dier op.' Voor wie met beide benen stevig op de aarde staat, klinkt dit op zijn minst ongeloofwaardig. Het boekje is bedoeld om duidelijk te maken dat dierentolken wel degelijk goede resultaten bereiken en bijdra gen aan het geluk van eigenaren en hun dieren. Van der Sluis: 'Ervarin gen kunnen heel intens zijn. Dieren praten er niet omheen, maar in essenties. Ze denken heel zwartwit en hun oplossingen zijn ook zo.' Dieren kunnen volgens haar opge lucht zijn als er naar ze wordt geluis terd. Communicatie met dieren kan De Historische Vereniging heeft gisteravond twee keer €5000,- gekregen voor de aanschaf van een bijzondere collectie van Texelse prentbriefkaarten. Zowel het Texelfonds als de Rabo- toncommissie gaven de vereniging een donatie. Jeannette Korff van het Texelfonds liet weten dat met de schenking de prentbriefkaarten voor Texel behouden blijven. Siem de Wit, voorzitter van de Raboton, vond het belangrijk dat de collectie niet versnipperd raakt. De collectie bestaat uit 4900 prent briefkaarten waarop allemaal Texel se afbeeldingen staan. De kaar ten, waarvan de oudste uit begin 1900 dateren, geven een beeld van hoe het eiland er vroeger uit heeft gezien. Ze zijn van een overleden Texelaar (de naam is niet bekend gemaakt) die ze in de loop der jaren aan de overkant op beurzen heeft verzameld. De Historische Vereniging kwam in beeld als nieuwe eigenaar nadat Maarten Stoepker ze op het bestaan van de collectie had gewezen. Met behulp van de donaties kon de vereniging de kaarten aanschaffen Volgens voorzitter Jacques Dijt van de Historische Vereniging zijn ze een belangrijke aanwinst. 'We had den ongeveer 700 prentbriefkaarten van Texel en daar zijn er nu bijna vijfduizend bijgekomen.' De kaarten zijn vandaag (vrijdag) en schenkt Hin is op voordracht van haar baas genomineerd en wist zich tijdens de voorrondes tegenover de jury zo te presenteren dat ze nu kans maakt op de titel. De laatste etap pe was gisteren waar ze het moest opnemen tegen vier andere geno mineerden in een laatste intervie wronde voor een jurypanel. Er zijn ook foto's en een filmpje gemaakt die tijdens de uitreiking worden vertoond. Op 29 november wordt duidelijk of Hin zich Care Manager van het jaar mag noemen. Haar baas was vooral te spreken over het resultaat dat ze geboekt heeft om personeel te motiveren voor cursussen en trainingen. 'Normaal is dat heel moeilijk, maar nu wil het personeel doorstuderen en dat maakt de kwaliteit van ons perso neel beter zodat we ook moeilijker patiënten bij ons kunnen huisves ten. Ik krijg het er alleen wel heel druk mee!', vertelt een opgetogen Hin. Wat de award precies inhoudt, is onduidelijk, waarschijnlijk gaat het om een eervolle vermelding. Wel is duidelijk dat het een groot spektakel wordt. Het evenement en mijn moeder en haar vriend zijn vindt plaats in het Hilton in hartje erbij. Het is behoorlijk spannend nu Londen, er is een uitgebreid diner ik zo dichtbij ben!' volgens haar uitkomst brengen bij problemen met gedrag, gezond heid, bij vermissing, door verande ringen in of om huis en er kunnen vragen leven over euthanasie. Als voorbeeld beschrijft ze een discus sie tussen de dierentolk en een boer over het al dan niet weghalen van een kalf bij een koe na de geboorte. 'De koe wist dat ze geslacht zou worden als het kalf er was. Dat vond de koe geen bezwaar, haar taak in het leven was1 het zorgen voor vlees. Maar ze wilde wel dat het kalf na de geboorte bij haar dronk. Dat heeft de boer toen een week toegestaan.' Stor: 'Regelmatig voelen dierentol ken in hun eigen lichaam de pijn die een dier heeft. Op deze manier kunnen ze de plaats lokaliseren en de soort pijn uitleggen aan de eigenaar.' Van der Sluis: 'Mij wordt gevraagd of een hond zijn eigenaar mist. Op dat moment grijpt mijn hand naar mijn borst, heb ik moeite met ademhalen en lopen de tranen over mijn wangen. Hij is zó verdrie tig, zeg ik tegen de eigenaar.' Een tolk 'bemiddelt' volgens Van der Sluis bij afspraken tussen eige naar en het dier, waar beiden zich Het Gemini Ziekenhuis in Den Helder heeft de online afspraken- service aanzienlijk uitgebreid. Voortaan kan een afspraak wor den gemaakt met meerdere spe cialisten. Het betreft Cardiologie, Chirurgie, Dermatologie, Gynaecologie, Inter ne Geneeskunde, Keel-, Neus- en Oorheelkunde, Kindergeneeskunde, Longziekten, Mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie. Reumatologie en Urologie. Reserveren gaat snel, eenvoudig, kan 24 uur per dag en 7 dagen per week. Het ziekenhuis in Den Helder is het eerste in de regio dat deze service aanbiedt. Inmiddels hebben al meer dan 2000 patiënten de weg naar de nieuwe afsprakenservice gevonden. Via de knop 'afspraak maken' op www.gemini-ziekenhuis.nl kan een afspraak worden gemaakt voor een eerste bezoek (met verwijsbrief) aan de arts of een controle-afspraak. Ook het verzetten of annuleren van de afspraak kan digitaal. Voor meer complexe en spoedeisende afspra ken blijft het noodzakelijk om tele fonisch of persoonlijk een afspraak te maken. Als het niet lukt via de pc een afspraak te maken, dan kan een e-mail worden gestuurd naar onlineafspraken@gemini-zieken- huis.nl Wintermarkt In De Cocksdorp wordt dinsdag 30 december een wintermarkt gehou den. Van 11.00 tot 17.00 uur zijn in de Kikkertstraat de meest uit eenlopende kramen te vinden, met een draaimolen en spelletjes voor kinderen. In de RK-kerk zingt The Messengers ten bate van Oeganda en spelen Gerhard Smeenk, Jan Beijert en Johan Ran. 'absoluut aan moeten houden.' Voorbeeld: 'Een hond ziet zichzelf als waakhond en heeft zichzelf die taak gesteld. Met de eigenaar wordt afgesproken dat het een goede taak is om te melden dat er mensen komen, maar dat de eigenaren het overnemen als zij er zijn. De hond is dan meer dan een deurbel.' Ander voorbeeld betreft een vrouw met drie katten. 'Ze miste haar kater. Ze was dol op het dier en schakelde een dierentolk in. Die kreeg door dat het dier buiten was gaan wonen, vlakbij haar in de buurt. De eigenaar berustte in de keus, maar wilde wel graag weten of het goed met hem bleef gaat. De kater beloofde zich regelmatig te laten zien, wat hij ook deed. Als de eigenaar wordt gevraagd hoeveel katten ze heeft, zegt ze: twee inwonenden en één uitwonende.' Het boekje is bij Nauta Boek te koop voor €12,95. Meer informatie op http://home.hccnet.nl/joke.van- der.sluis. LANGE A TERMIJN Woensdag 26 november: Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul; o.l.v. de boswachter. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. De gemeenteraad komt om 20.00 uur in het raadhuis bijeen voor een extra commissievergadering. Op de agenda onder meer het rapport van de Rekenkamercommissie. Cinema Texel vertoont Madagas car 2 (Nederlandstalige versie: 14.00, 16.15), Sinterklaas (13.30), Anubis (16.00), Quantum of Solace (20.30) en Bride Flight (20.00). Donderdag 27 november: In dorpshuis De Bijenkorf begint om 17.30 een gezamenlijke maal tijd van inwoners van Oosterend. Sterrenwacht De Jager houdt van af 18.30 uur een sterrenkijkavond. Deelname kost €2,-. Bij twijfel over het weer kan rond 17.00 uur gebeld worden met 06-25081070. In buurthuis Bethel in Zuid-Eier- land begint om 20.00 uur een kla- verjasdrive. Deelname staat open voor iedereen. Burgemeester en wethouders zijn vanaf 20.00 uur in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend voor de dorpenronde. morgen te bekijken in de ruimte van de Historische Vereniging in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Vandaag is dat moge lijk tot 21.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. De kaarten zijn door vrijwilligers van de vereniging per dorp in klappers gerubriceerd, zodat er een goed overzicht is. Volgens Dijt worden ze na de expo sitie opgenomen tussen de andere spullen, waarna ze tijdens de biblio theekuren te bezichtigen zijn. Rabobank Noord-Holland Noord heeft de gemeente tevoren niet gewaarschuwd voor het risico bij het uitzetten van de gelden bij Landsbanki. Dat staat in het ant woord van het college van b en w op een vraag van de WD. Er is wel contact geweest tussen de Rabobank en de gemeente. Dat was op 31 juli, toen de vervangend treasurer de bank vroeg om offerte uit te brengen voor de uit te zet ten gelden. Nadat de gemeente voor andere banken had gekozen, was er opnieuw telefonisch contact met de Rabobank. Toen vertelde de 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 gemeente dat niet voor de offerte van de Rabobank was gekozen en kreeg de bank de opdracht om. op 1 augustus €24 miljoen terug te storten op bankrekening van de gemeente bij de Bank voor Neder landse Gemeenten. Een woordvoer der van de gemeente: 'Door de Rabobank is vervolgens gevraagd waar het geld dan wel heen ging. Hierop is geantwoord dat er drie deposito's naar buitenlandse ban ken zouden gaan, omdat de daar geoffreerde rente bij alle drie ban ken ruim een 0,5 procent hoger was dan de offerte van de Rabobank. De vraag van de WD of de Rabo bank advies heeft gegeven aan onze gemeente om geen gelden uit te zetten bij de Landsbanki uit IJs land, moeten wij dan ook ontken nend beantwoorden. Dit impliceert tevens dat geen enkel collegelid dan wel één van onze ambtenaren in augustus door een woordvoerder van de Rabobank is gewaarschuwd om niet met de Landsbanki in zee te gaan.' De bank zelf geeft geen commen taar. Vrijdag 28 november: Professor De Jager geeft in De Slinger in Ecomare een lezing met de titel 'Nieuwe inzichten over Mercurius'. Aanvang 20.00 uur, toegang €5,-. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van de Engelse folkgroep Magna Carta, die een afscheidstournee houdt. Entree €14,-. Een diner vooraf is mogelijk (reserveren in dat geval gewenst: tel. 319633). Zaterdag 29 november: Om 15 uur begint een excursie over het wad; de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 19.30 uur een voorstelling van het vertelthea ter Springtij(d), waaraan wordt meegewerkt door senioren uit het dorp. Zondag 30 november: In de Slufter begint om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee'; o.l.v. de boswachter. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. Bij Bos en Duin aan de Bakkenweg gaat om 11.00 uur een boscross van Atletiekvereniging Texel van start. Inschrijven vanaf 10.15 uur. In de Burgmeester De Koninghal in Den Burg begint om 12.00 en om 16.00 uur een groot Sinterklaas spektakel. Toegang €15,-. In het atelier van Charles Janko aan de Witteweg bij Den Hoorn wordt van 13.30 tot 17.30 uur open orgeldag gehouden, met orgelbespelingen om 13.30, 15.00 en 16.00 uur. Om 15.30 uur begint in de her vormde kerk van Den Burg een liturgisch concert, door het koor van Antoine Oomen uit Amster dam. Het thema is Psalm 119. Toegang €5,-. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 16.00 uur een voorstel ling van Springtij(d), het vertelthe ater waaraan wordt meegewerkt door senioren uit het dorp. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 VRIJDAG 21 NOVEMBER 2008 Oud-Texelse Yvonne Hin woont en werkt sinds tien jaar in Enge land. In Bristol is ze sinds een half jaar werkzaam als zorgma nager in een huis voor autistische mensen. Haar inzet is niet onop gemerkt voorbij gegaan; ze is genomineerd als Care Manager 2008 bij de jaarlijkse Care Awards in Londen. Twa vere afgt cen aan end Linl" Olyi Het ledic ginc en j nive boo dezi beg mini noo noo de i ovei voo ond was beo uur 'one bijg het ook han zeg en t van en i Dai Mie Gai laa: we Tex tie; wo Kla na? Lal- we ooi Bai sto ze Trir C V. Ro vai Bo En ste ge da Es Ja. op Ge ror tec ee: ba hij ne Pie in - Es m; ze: de M<

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6