Verwennerij bij De Haarzaak Eilandschutters trainen intensief Toppers op Texel Darts Trophy TEXELSE 7 COURANT Schaker Vlugt verslaat koploper Van Es 'Blij als het haar danst en glanst' Kaarters scoren boven de 7500 Zwemster De Wit landelijk actief Wandelend door telefoonbunker Fietspad Waalenburgerdijkje opgeknapt VRIJDAG 21 NOVEMBER 2008 Twaalf leden van de handboog vereniging Eilandschutters hebben afgelopen weekend in schietsport centrum Odysseus deelgenomen aan een intensief trainingsweek end. Dit werd gegeven door Max Linke, trainer A coach en trainer op Olympisch niveau. Het doel van de training was twee ledig: er bestaat binnen de vereni ging behoefte om jong jeugdtalent en jeugdbegeleiders naar een hoger niveau te krijgen. Binnen de hand boogvereniging ontbreekt het aan deze kennis. Het trainingweekend begon zaterdag met een stevige war- ming-up, met daarbij de uitleg van de noodzaak. Deze dag werd, naast de noodzakelijke theorie, besteed aan de manier waarop volledige controle over het schot wordt gehouden. Stap voor stap ging Linke door de diverse onderdelen van de schiettechniek, waarbij ieder onderdeel vaak werd beoefend. Zondagochtend om 9.00 uur stonden de deelnemers alweer 'onder de boog' en werden verder bijgeschoold in de fijne kneepjes van het boogschieten. Deze dag werd ook besteed aan het materiaal en de handbogen. 'We kunnen met recht zeggen dat we veel geleerd hebben en dat het doel is bereikt', vertelt Aad van Gils. Ook Linke, die een gratis en geheel verzorgd verblijf genoot in Eetcafé de Smulpot, was enthousi ast. Voorzitter Bouwe Kuipers: 'Deze training is de impuls die we nodig hebben.' Zondag 7 december zal blijken of het vruchten zal afwerpen. Die dag nemen vier jeugdleden deel aan de selectie van jong Nederlands handboogtalent.' rm'Ai. Gils (midden) en Ben Moor uitleg o' Darttoppers Jelle Klaassen, Michael van Gerwen, Ted Hankey, Gary Robson, Francisca Hoense- laar en Mieke de Boer maken dit weekend hun opwachting bij de Texel Darts Trophy die op vakan tiepark De Krim bij De Cocksdorp wordt gehouden. Klaassen en Hankey zijn oud-win naars van The Embassy (sinds 2004 Lakeside) in Engeland, het officieuze wereldkampioenschap darten dat ook vier keer door Raymond van Barneveld is gewonnen. Hoenselaar stond daar vijf keer in de finale, waarin ze het telkens moest afleggen tegen Trina Gulliver. De anderen hebben ook hoge ogen gegooid bij diverse darttoernooien. Ron van de Berg, een bekende naam in het circuit, is mastercaller (omroeper). Het toernooi begint vanavond (vrij dag) om 18.00 uur in De Kiekendief. Bezoekers hebben de gelegenheid daar tegen een van de toppers uit te komen en er is een 'blind draw single toernooi' waarbij heren, dames en jeugd tegen elkaar spelen. Zaterdag zijn er vanaf 11.00 uur aparte toer nooien voor heren, dames en jeugd. Daarvoor worden in het gebouw van het Speelparadijs 44 banen ingericht. De finales hebben plaats in De Kie kendief. 's Avonds is er feest. Zondag is er vanaf 11.00 uur een dames- en herenkoppeltoernooi waarvan het prijzengeld ten goede komt aan de Doe Een Wens Stichting Nederland die wensen vervult van ernstig zieke kinderen tussen 3 en 18 jaar. Belangstellenden kunnen zich tot vanavond 18.00 -uur opgeven via de website www.texeldartstrophy.nl. Het is ook mogelijk morgen tot 10.30 uur in de zaal in te schrijven. Deel name aan de toernooien op zaterdag kost €15,- per persoon. Voor de zon dag moet €15,- per koppel worden betaald. Jongeren tot 16 jaar betalen €5,-. Er hebben zich inmiddels een paar honderd mensen aangemeld. Ron Vlugt heeft in de tiende ronde van de B&B Van der Vis en Den Boer-competitie van schaakclub En Passant Gerard van Es zijn eer ste nederlaag van het seizoen toe gebracht. Mohamed Al-Rawy nam daardoor de koppositie over. Van Es staat tweede, clubkampioen Jaap Dros volgt op korte afstand op de derde plaats. Gerard van Es was in de eerste zeven ronden ongenaakbaar. In zijn partij tegen Dick van Barneveld werden de eerste scheurtjes in zijn onaantast baarheid zichtbaar, maar ontsnapte hij op wonderbaarlijke wijze aan een nederlaag. In de negende ronde hield Piet Bakelaar hem op remise, waarna in de tiende ronde de koning van Van Es daadwerkelijk om ging. De favoriet maakte een grote fout, iets wat hem zelden overkomt, waarna Vlugt er als de kippen was om de klus te klaren. Mohamed Al-Rawy, aan zijn eerste seizoen bij En Passant bezig, won van Taeke van Lingen en nam de koppositie van Van Es over. Voor het kampioenschap hoeft dat nog weinig ,te betekenen, want de bovenste drie van de ranglijst staan nog dicht bij elkaar. Thomas Richter, ook titelkandidaat, staat momenteel op de negende plaats. Hij verloor eerder van Ron Vlugt, die bezig is de reputatie van reuzendoder te verwerven. Martin van Tatenhove won van Simon Prins. Van Tatenhove doet het dit seizoen goed en staat na tien ronden op de vijfde plaats. Bij het jeugdschaak maken Reinoud de Gee, Aldo Witte en Sam Hennink de dienst uit. Ook nieuwkomer Jas per Koertse doet van zich spreken. Chris Boekei doet er alles aan om aan te klampen, maar moet leren om meer tijd te gebruiken en minder impulsief te zetten. Roos Wijker blijft goed presteren. Zij is altijd scherp en heeft de wil om te winnen en anderen iets te leren. Broer Reindert Wijker begint meer zicht op het spel te krijgen en wint tegenwoordig meer partijen. Antje en Hannes Dros zijn nog beginners, maar hebben duidelijk plezier in het spel. Zaterdag 22 november speelt het eer ste achttal van En Passant in Alkmaar tegen De Waagtoren. De als derde geklasseerde Texelaars moeten deze wedstrijd in de tweede klasse van de Noordhollandse Schaakbond kunnen winnen. De Alkmaarders hebben min der ELO-punten en staan onderaan. Stand clubcompetitie na tien ronden: 1 .Mohamed Al-Rawy; 2.Gerard van Es; 3.Jaap Dros; 4.Rlnus Vittali; 5.Martin van Tatenhove; 6.Dick van Barneveld; 7.Piet Bakelaar, 8.Dirk Rijneker; 9.Thomas Richter; 10,Taeke van Lin gen; fl.Nanning Kikkert; 12.Frans Eijgenraam; 13.Ron Vlugt, 14.Jaap de Wijk; 15.Abe Zijm; 16.Jeroen de Gee; 17.Roel Riegman; 18-Matthi- as Pepping; 19.Slmon Prins; 20.Wlllem Otten; 21.Jan Brunt. advertorial Pure verwennerij en een per soonlijke aanpak van A tot Z, dat krijg je bij De Haarzaak van Anita Schiphorst in Den Hoorn. In haar professionele salon aan huis werkt ze met natuurlijke en biologisch afbreekbare producten en gaat zelfs de meest gestreste ldant com pleet ontspannen naar huis. Anita werkt alleen in haar modern uitgeruste salon. Dit betekent één op één aandacht voor de klant en daarmee creëert ze rust. En dat is iets waar ze veel waarde aan hecht. 'Ik zorg graag voor een verwenmo ment, met goed advies, een praatje en eventueel een masker of was- iumuoi»< massage. Ik, wil dat een klant de samenstelling deur uitloopt met een glimlach met haar dal danst en glanst.' maar ook van de overkant:. Ze waarderen mijn aanpak maar zijn ook gek op de natuurlijke produc ten.' Anita werkt als enige kapsalon op Texel met Fuente, een complete haarverzorginglijn op 100 procent natuurlijke basis. Geen giftige stof- fen en niet op dieren getest. 'Het ruikt fantastisch vanwege de rijke Mmontfoliinn iri n krui den ex t rac- ten en zorgt voor een prachtige glans. Het is een weldaad voor je haar en dat zie je.' Verwenmiddag Op donderdag 27 november worden klanten en geïnteresseerden extra in de watten gelegd. Vanaf 13.00 uur is een consulent van Fuente aanwezig voor haar- en kleuradvies. Behandelingen kunnen daarmee in de toekomst worden afgestemd op wat het haar écht nodig heeft om het te revitaliseren. 'Iedereen kan langskomen om kennis te maken met mijn salon en de natuurlijke producten. Thee en koffie staan klaar', vertelt Anita enthousiast. Inmiddels bestaat De Haarzaak een jaar. Ze heeft in die periode een leuke klantenkring opgebouwd. 'De klanten komen van het eiland Nieuwsgierig geworden naar De Haarzaak? Neem voor meer informatie contact op met Anita Schiphorst, 0222 - 365907, Lage achterom 19, Den Hoorn. De zaak is van dinsdag tot en met vrijdagavond geopend. Woensdagmiddag gesloten. Atleten leggen vele meters af in coopertest Twintig atleten hebben dinsdag op de atletiekbaan in Den Burg mee gedaan aan de coopertest van Atle tiekvereniging Texel en Sportservice Texel. Ondanks de harde wind wer den er vele meters afgelegd. Velen kwamen in de buurt van hun eigen record of verbeterden dat. Jaap Witte liep de grootste afstand. In twaalf minuten kwam hij tot 3510 meter. De nog maar 15 jaar oude Sil Brouwer liep 3378 meter. De dame met de beste conditie was Natasja van de Vis. Zij liep 2838 meter. De volgende coopertest wordt gehouden op dinsdag 13 januari. Score: Jaap Witte, 3510 meter; Sil Brouwer, 3378; Coen Schoonheden, 3364; Martin Baptist, 3238; Jan Zijm, 3226; Frits van der Gracht, 3141; Jeroen Plag, 3046; Maikel van der Gracht. 2948; Thomas Richter, 2921; Jan Frederici, 2919; Natasja van de Vis, 2838; Norbert Dankers, 2698; Joris Beintema, 2687; Francien Peterse, 2667; Hessel Arensman, 2537; Marlt Zijm, 2438; Cees Gosllnga, 2429; Jitze Beintema, 2423; Erica Goënga, 2361. Eric Boon in vorm Eric Boon was op de zevende speel avond van biljartclub De Doorstoot niet te stuiten. In zijn partij tegen Piet Harman nam Boon al direct aan het begin de leiding en hij won met een gemiddelde van 1,15. Cees Weel won zijn beide partijen, de andere spelers presteerden wisselend. Met 7 caramboles kwam de hoogste serie op naam van Cees Weel en Jaap Boon. Jaap Boon speelde ook het hoogste gemiddelde (1,85). Uitslagen: J.v.d.Akker-F.KIok 2-0, C.Weel-P. Harman 2-0, E. Boon-J. Smit 0-2, M. Boon-J. Heemskerk 4-0, J. Boon-W. Homan 4-0, W. Westdorp-H. Laan 0-2, E.Boon-P. Harman 4-0, J. Boon- F.KIok 0-4, J. Heemskerk-C. Weel 0-4, W. Homan-J. Smit 4-2. G-judoka plaatst zich voor selectie Marieke Zijm heeft zich geplaatst voor het Nederlandse selectie team G-judo en zal als lid van deze selectie deelnemen aan de open Duitse teamwedstrijden in Huckeswagen. Zijm behaalde bij de selectiewed strijden de meeste punten en is ingedeeld in de klasse -52 kilo. Coach van het damesteam is Kees Monderen. De teamwedstrijden in Duitsland worden gehouden op zaterdag 29 november. Klaverjassen In buurthuis Bethel in Zuid-Eier- land wordt donderdag 27 november een klaverjasdrive gehouden. Deze begint om 20.00 uur. Deelname staat open voor iedereen. Omdat zijn vader zelf op zee zat, nam zijn zoon Alexander Ellen de medaille voor hem in ontvangst. Links Herman Ridderinkhof, adjunct-directeur van het NIOZ. foio Raoui somen) Zilveren medaille voor John Ellen John Ellen uit Oosterend heeft uit handen van staatssecretaris Hui- zinga (Verkeer en Waterstaat) een zilveren medaille gekregen voor zijn bijzondere verdiensten op het gebied van maritieme meteorolo gie. Omdat Ellen zelf op zee zat en dus niet bij de uitreiking aanwezig kon zijn, werd de onderscheiding in ontvangst genomen door zijn zoon en Herman Ridderinkhof van het NIOZ, Ellens werkgever. Ellen maakte deel uit van een groep kapiteins en stuurlieden van de Koop vaardij en de Marine, die jarenlang op vrijwillige basis waarnemingen van het weer op zee naar het KNMI heb ben gestuurd. Deze waarnemingen zijn, naast andere meteorologische gegevens, essentieel voor weersver wachtingen en klimaatonderzoek. Grote delen van zeeën en oceanen zijn blinde vlekken op weerkaarten en waarnemers aan boord van schepen kunnen metingen doen die op een andere manier niet mogelijk zijn. Een satelliet is bijvoorbeeld niet in staat de luchtdruk te meten, terwijl deze informatie van groot belang is om depressies en stormen te kunnen vol gen. Daarnaast worden de menselijke waarnemingen gebruikt om satelliet metingen te controleren. Omdat zee varenden, rederijen en de offshore ook gebruik maken van weersver wachtingen en stormwaarschuwin- gen, hebben ze zelf ook belang bij het aanleveren van de gegevens. Buys Ballot, oprichter van het KNMI, stimuleerde het doen van metingen aan boord van schepen en al in de negentiende eeuw werden medailles uitgereikt voor de beste scheeps journalen. Circa 200 schepen onder Nederlandse vlag verzorgen op jaar basis ongeveer 66.000 weerwaar- nemingen, die via een telecommu nicatienetwerk en internet verspreid worden. Pas op de zevende speelavond van het seizoen kwamen de kaarters van Klaverjasclub Den Burg boven de 7500 punten. De horde werd genomen door Eric Jan Geus en John Vlaming, die daarmee voor de derde keer de rondewinst wisten veilig te stellen. Zij veroveren ook de leiding in het algemeen klas sement. Het wilde dit jaar maar niet lukken om hoog te scoren. Ook op deze avond leek het er niet in te zitten. Geus en Vlaming openden sterk, maar kon den daar in het tweede spel geen vervolg aan geven. Met een sterk derde en vierde spel wisten ze uitein delijk toch tot 7521 punten te komen. Frans Stark en Bas Tromp leken zich te herstellen van de pech die hen dit seizoen achtervolgde. Zij werden tweede, met 7155 punten. Door van de dertiende naar de tiende plaats te stijgen, staan ze nu weer in de top tien. Ook Cees Vmke en Carlo Bos presteerden niet op hun gebruikelijke hoge niveau. Zij leken op weg naar de rondewinst, maar zagen deze kans in het derde spel in rook opgaan toen zij maar net even meer dan 1000 punten behaalden. Dankzij een goede score in het laatste spel eindigden zij toch nog als derde (6840). Vierde werden Gerda en Freek Veeger (6784). Hun bovengemiddelde score kwam tot stand mede dankzij vijf marsen Fenny van Exel en Tiny Kok blijven op de laatste plaats staan, maar dankzij de behaalde 6629 punten (goed voor de vijfde plaats) is de achterstand met de naaste concurrent terugge bracht tot 98 punten. Het gemiddelde was met 6312 hoger dan de afge lopen weken. Er werden 38 marsen gespeeld, de op één na de hoogste score van dit seizoen. John Vlaming en Eric Jan Geus hebben de leiding in het klassement overgenomen en hebben een voorsprong van iets min der dan 400 punten op Arend Dijker en Piet Moree, Fenny en Rob Gas pers staan daar weer een kleine 1000 punten achter op de derde plaats. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 25 novem ber Veld A 19.00 SVC-NBC Krim 19.45 Krim-Kapper SVC 20.30 Kooger-Texelcampings Kapper 21.15 NIOZ 1-Prinsen Autocentrale 22.00 Autocentrale-TESO Prinsen Veld B 19.00 NIOZ 2-Wessels Falcon 19.45 Gea's-Falcon Mantje 20.30 Mantje-AH Gea's 21.15 Interieurbouw-RAB AH 22.00 Slik's-Rabo Interieurbouw Veld C 19.00 PFB-Ecotiem De Rog 19.45 De Rog-Spar Ecotiem 20.30 De Boer-Bar Sportief Spar 21.15 Timmer's-Otto's De Waal 22.00 De Waal-Klif 23 Timmer's Wedstrijdleiding: De Krim en Evelien (tel. 310096) Uitslagen: NIOZ 1-Randstad 3-0; De Prinsen van Texel- TESO 1-2; Texelse Autocentrale-Vlinderwinkel 0-3; Paal 28/De Krim-CVI 3-0, Cocky's Kapsa- lon-Kobeko 3-0; Inteneurbouw Texel-Tevoko jeugd 3-0; Ecotiem-Falcon 0-3; Jozefschool- Slagerij lepe de Boer 0-3; Timmer's Bakkerij- Klif 23 0-3; Bar Sportief-Otto's Tweewielershop 2-1; Foto De Waal-Sportshop Texel 1-2; NBC Eelman Partners-Eetcafé De Rog 0-3; De Kapper-Spar Oudeschlld 2-1; Texelcampings- SVC 2-1Piet Kooger-De Krim 0-3. Bowlers houden zich beetje in Op een rustige dinsdagavond werd er bij het bedrijvenbowlen niet uitzon derlijk hoog gescoord. De approach (de aanloop voor het gooien) was erg vuil en ondanks schoonmaak- pogingen hielden de meeste spelers zich toch een beetje in om, met het oog op het naderend Kersttoernooi, vooral geen blessures op te lopen. Dit toernooi wordt gehouden in het weekend van 20 en 21 december. Uitslagen: Paal 19-L'Avenir 4-1; Tegelbedr.HuIjsman- Grandcafé Noordzee 1-4; Gezondlnbalans nl-Torenrestaurant 1-4; De 12 Balcken-Kraan- verhuur Kager 3V2-IV2; App.Land en Zeezicht- Loonbedrijf Plaatsman 1-4; Hotel Tatenhove- Sam Sam 1 -4. Tevoko naar Alkmaar het vorig jaar gepromoveerde Alvolco. Dit team heeft tot nu toe nog niet veel punten behaald, maar is de laat ste weken steeds beter gaan spelen. Tevoko zal dan ook zijn uiterste best moeten doen om geconcentreerd te volleyballen en hierdoor op het eigen niveau te presteren. Als dit lukt, is de kans op winst groot. Tevoko speelt zonder Céline de Graaf en Tamar Lok. De wedstnjd, in sporthal Oosterhout, begint om 15.30 uur. Olympia-gangers Femke Heems kerk en Chantal Groot behoorden tot de concurrenten van Simone de Wit, die zondag in Amsterdam meedeed aan landelijke zwem wedstrijden. De Texelse kwam uit voor haar vereniging, ZV Hoorn, die afgelopen seizoen is gepro moveerd naar de nationale hoofd klasse. Op het programma stond zondag de tweede competitieronde, waarin vijftien teams het tegen elkaar opna men. Daaronder onder meer De Dolfijn (met Heemskerk en Groot) uit Amsterdam, dat vorig jaar lands kampioen werd. De Wit had het niet gemakkelijk tussen alle toppers, maar weerde zich knap. Ze zou vier keer starten, maar hoorde op het laatste moment dat ze als invaller ook op de 400 meter wisselslag werd ingezet. Op dit (openings)nummer eindigde ze knap als negende. Met haar tijd, 5.47.61 minuten, bleef ze boven dien niet ver verwijderd van haar persoonlijk record. Op de 50 meter schoolslag zat zij naar eigen zeggen iets te diep bij het keerpunt, maar bleef ze slechts tweehonderdste van een seconde boven haar eigen toptijd. De 0.41.31 was opnieuw goed voor de negende plaats. Op de 200 meter vrije slag eindigde ze ih 2.20.68 als tiende. Op de 100 meter vlinderslag bleek het zware programma toch iets te veel te hebben gevraagd. Op deze afstand was ze maar 0,43 seconden sneller dan tijdens haar vlinderslag op de 400 meter wisselslag, toen ze dus 300 meter verder moest zwemmen. Met 1.16.23 was zij in de uitslag terug te vinden op de veertiende plaats. Haar slotresultaat was wél weer goed. Op het estafet tenummer 4 x 100 meter vrije slag zette een tijd neer van 1.03.6. Het team eindigde op dit onderdeel op de vijfde plaats. In het dagklassement eindigde ZV Hoorn op de vijftiende en laatste plaats. Dat was drie plaatsen lager dan in de eerste ronde. In de tus senstand staat het team nu veer tiende. Goede hoop bestaat dat het in de komende ronden beter gaat. Met de computer een virtuele wan deling maken door de telefoonbun ker bij Texla, waarbij door middel van beeld en geluid het dagelijks leven van de manschappen in de bunker wordt geschetst. Dat is wat de stichting Texels Museum wil bereiken met het project Digitale bunkerwandeling. Het idee is opge nomen in het projectenboek Wad'n Erfgoed, uitgebracht door Grontmij Vandertuuk. Wad'n Erfgoed komt voort uit een Vlielands initiatief. Het aanvragen van subsidie voor het openstellen van de stelling H12 maakte het projectbu reau Waddeneilanden van de pro vincie Friesland attent op het op de eilanden aanwezige erfgoed uit de Tweede Wereldoorlog. Na een eerste bespreking werd ook Texel bij het project betrokken, om een compleet beeld te krijgen van het oorlogsverle den van de eilanden en om gezamen lijk naar buiten te kunnen treden. De samenwerking mondde uit in een pro jectenboek, waarvan de eerste exem plaren onlangs door gedeputeerde Schokker van de provincie Fnesland werden overhandigd aan de stichting Waddencentra en het ministerie van VWS. In het boek staan twee specifiek Texelse projecten. De al genoemde 'bunkerwandeling' en het openstellen van de vuurtoren. Beide projecten zijn ingediend door de stichting Texels Museum, die ook tekent voor beheer en onderhoud. De totale kosten van beide projecten zijn geraamd op bijna €200.000,-. Naast deze twee 'eiland gebonden' projecten deelt Texel - volgens het projectenboek - mee in overkoepelende projecten zoals het vastleggen van de 'oral history', het inventariseren en digitaliseren van het erfgoed uit de Tweede Wereldoorlog en de periode kort daarna en het aan leggen van erfgoedroutes. Deze zou op Texel kunnen bestaan uit een fiets route langs de verschillende stellingen en bunkers. De route zou ook langs de vuurtoren voeren, die een belang rijke rol speelde in de Georgische opstand. De totale kosten van de gezamenlijke projecten zijn geraamd op ruim €2,7 miljoen. Daarvoor is een aanvraag ingediend bij het ministerie van VWS, via het programma Erfgoed van de Oorlog. Het projectenboek Wad'n Erfgoed is te downloaden via www.fryslan.nl. Bridgeclub Groot Slem Akkie van der Kerhof en Els Witte heb ben de eerste periode in de competi tie van bridgeclub Groot Slem gewon nen. Na acht wedstrijden scoorden ze in de A-lijn een gemiddelde van 54,97 procent. Margreth Elzinga en Dick de Chavonnes eindigden met 52,66 procent op de tweede plaats. Derde werden Veronica van Beek en Pauline Wierenga met 52,10 procent. In de B-lijn ging de zege naar Riny Wielenga en Jac de By (54,74). Corry van de Heuvel en Harry van de Wete ring (54,59), eindigden op de tweede plaats, vóór Nel Brans en Jo van Beek (53,40) en Dirk Kalverboer en Henk Wierenga (53,28). Deze vier paren promoveren naar de A-lijn. De wintercompetitie bestaat uit drie rondes van acht wedstrijden. Staatsbosbeheer gaat het fiets pad over het Waalenburgerdijkje opknappen. Om het beter toegan kelijk te maken voor fietsen met afwijkende maten en fietskarren wordt het waar mogelijk tweeën- eenhalve meter breed. Door het toenemende aantal fiet sers levert het huidige fietspad regelmatig problemen op. Het is te smal, waardoor fietsers elkaar niet goed kunnen passeren. Er moet vaak worden afgestapt, vooral bij tegemoetkomende fietskarren. Ver breding van het fietspad lost deze knelpunten op, verwacht Staats bosbeheer. In aansluiting op de afspraken die zijn gemaakt in het nationaal park Duinen van Texel wordt het fietspad in beton uitgevoerd. Het krijgt bijna overal een breedte van tweeënhalve meter. Alleen op plaatsen waar het pad over het dijkje zelf loopt, zal dat minder zijn: ten hoogste twee meter. Het Waalenburgerdijkje is het dijktracé aan de zuidwestrand van polder Waalenburg. Vroeger lagen hier de Kogerzeedijk en de zeedijk van het Burgernieuw- land. Na de bedijking van Waalen burg werden dit binnendijken, die later voor een groot deel zijn afge graven. De werkzaamheden beginnen maandag en duren tot halverwege januari. Het pad is in die periode afgesloten. Dat geldt ook voor het fietspad bij Aurora (aan de Pont- weg), dat op het Waalenburgerdijkje uitkomt. Aannemer is de firma KWS uit Heerhugowaard. De totale kos ten bedragen €604.000,-. Het fietspad is te smal, waardoor fietsers elkaar niet goed kunnen passeren, vindt Staatsbosbeheer.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7