5 Vergunningen strandje binnen TEXELSE j COURANT F amilieberichten ia de fffj'n 1' i StiiMïSjÉ terecht aan de leiding. Het gemiddelde was met 6319 pun ten redelijk goed. Er werden 36 marsen gespeeld. In het klassement zijn de verschillen klein en er staan verrassende namen in de top. Bas Tromp en Frans Stark voeren de ranglijst aan. Jos Veeger en Muus Smit staan met maar iets meer dan 100 punten achterstand op de tweede plaats. Ook Roel de Zwart en Hans Westdorp en Wil Maas en Jan Middag hebben min der dan 200 punten achterstand. \\fat ik zeggen wou...| Geen betonplaten Stop, stop, stop! Afblijven van ons mooie Waalenburgerdijkje. Geen betonplaten. Leg die voor jullie stadhuis, daar staan ze beter. Waar halen jullie de moed vandaan om het eiland Texel zo te verminken. Ik kan er om huilen. Schandelijk. T. Hemker, Amsterdam. Waalenburgerdijkje Waalenburgerdijkje (2) Hanny Oskam, je hebt zó gelijk! Wat een idioot plan om het karakteristie ke Waalenburger fietspaadje te ver anderen in een betonnen snelweg voor tweewielers, waardoor men elkaar niet langer voorzichtig pas seert (onthaasten op Texel!) maar met een gang als een kogel. Wat een illusie om te denken dat je zo de veiligheid vergroot. En het nodigt straks voor gemotoriseerd verkeer alleen maar uit om er overheen te scheuren. Inderdaad, dat mag niet, maar wij wonen ernaast en zien het regelmatig gebeuren, gelukkig nu nog met een slakkengangetje. We willen ons op Texel toch onder scheiden van de lelijke toeristische eenheidsworst? Mensen komen hierheen voor dit soort paadjes! Is het niet de charme van het eiland dat je af en toe even moet wachten, elkaar vriendelijk groet en weer ver der gaat over zo'n mooi authentiek paadje? Als je haast hebt kun je toch gewoon het brede rechte fiets pad langs de Nieuwlanderweg of de Pontweg nemen? En wat een onzalig idee om dit nu te doen. In deze tijd van het jaar ligt de berm naast dit pad vol met egels die net in winterslaap zijn gegaan. Als ze daaruit worden gewekt (als ze niet worden platgewalst) is de kans groot dat ze het niet overleven. Is het tij nog te keren? Tessa van Daalen, Oude Dijkje Texel, wat maak je me nu? Wat is dit voor een walgelijk verzinsel? Ons liefste en mooiste fietspad tussen De Koog en Den Burg met beton beleggen. En niet zo'n klein beetje beton, maar een pad van 2Vz meter breed. Daar moet je wel verstokt automobilist voor zijn om dat te verzinnen. Ik kwam in 1934 voor het eerst op Texel en ben er vijftig jaar later Maas en Middag winnen verrassend Het Waddenstrandje is gepland aan de noordkant van de passantenhaven. /Foto Tan Zegers) De Stichting Waddenhaven heeft alle vergunningen rond voor de aanleg van het Waddenstrandje bij de noordkant van de passan tenhaven in Oudeschild. Afgelopen week kreeg de stichting de laatste binnen. Gedeputeerde Staten stemden in met een vrijstel ling die op het bestemmingsplan was aangevraagd. Eerder gaven het hoogheemraadschap, Rijkswater staat, de gemeente en de provincie Friesland toestemming. De laatste is bij het plan betrokken omdat Friesland aanvragen (op grond van de Natuurbeschermingswet) afhan delt voor gebieden waar de Plano logische Kernbeslissing Waddenzee van kracht is. De stichting is een jaar bezig geweest de vergunningen rond te krijgen. Volgens voorzitter Jook Nauta had het nog langer kun nen duren als er bezwaren waren binnengekomen. De aanleg is begroot op drie ton. De Waddenhaven heeft daarvoor een aanvraag ingediend bij het Wadden fonds. Die aanvraag is ontvankelijk verklaard. In mei 2009 wordt dui delijk of de aanvraag wordt geho noreerd omdat minister Cramer (VROM) dan bepaalt wie er subsidie uit het fonds krijgt. Volgens Nauta kan direct met de aanleg worden begonnen als er geld loskomt. 'Het project is uitvoeringsgereed. Als alles meezit, is het Waddenstrandje vóór juli 2009, dus voor het hoog seizoen, gereed.' Tot ieders verrassing hebben Wil Maas en Jan Middag de tweede speelronde van het Texels kam pioenschap klaverjassen gewon nen. Bas Tromp en Frans Stark nemen de leiding over in het klas sement. Na een min of meer modale opening gingen Maas en Middag er eens goed voor zitten en wisten ze in drie spellen 6300 punten aan hun score tot te voegen. Zij eindigden daarmee met 7874 punten op de eerste plaats en stijgen met een reuzensprong naar de vierde plaats in het klassement. Jos Veeger en Muus Smit bleven met 7860 punten iets achter en staan nu tweede in de competitie. Tiny Zwaneveld en Theo Witte wisten op de eerste speel avond maar net niet als laatste te eindigen, maar herstelden zich uit stekend en maakten met een score van 7419 punten een flink deel van de achterstand goed. Zij staan nu tiende. Huug Snoek sr. en Huug Snoek jr. leken hard op weg naar een score van meer dan 8000 punten, maar na drie spellen en 6000 punten liep het in het laatste spel allemaal wat minder soepel. Desondanks wisten zij zich met een score ,van 7389 op de vijfde plaats van het klas sement te nestelen. Bas Tromp en Frans Stark profiteerden optimaal van het minder goede spel van hun directe concurrenten en bleven met 7147 punten uitstekend overeind. Zij gaan na twee ronden dan ook DINSDAG 2 DECEMBER 2008 Waalder subsidie DELA Fonds Stichting Dorpsherstel Texel heeft van het DELA Fonds een bedrag ontvangen voor de restauratie en het gedeeltelijk vernieuwen van de kerkhofmuur om de terp van de Nederlandse Hervormde Kerk in De Waal. Van dit bedrag wordt het meta len hekwerk hersteld en herplaatst. Met deze restauratie wordt het his torische dorpsbeeld van De Waal verder in ere hersteld. 'Zowel voor bewoners van Texel, toeristen en het nageslacht blijft zo een stukje cultuur erfgoed bewaard', aldus DELA. De donatie past binnen het thema Zingeving en Traditie en daarom ging het DELA Fonds in op het verzoek. De Stichting DELA Fonds wil men sen helpen met het uiten van hun maatschappelijke betrokkenheid, hen aanzetten tot initiatief en vrij willigerswerk stimuleren. Het DELA Fonds geeft met name financiële steun aan initiatieven die gericht zijn op zingeving, het behouden of vormgeven van tradities en rituelen, het doorgeven van levensverhalen en het stimuleren van het vermo gen om te herinneren, ledereen kan een aanvraag indienen bij het DELA Fonds op www.delafonds.nl. Het DELA Fonds is in 2007 opgericht door DELA. Op deze manier ver sterkt het Voor de gek Wie denkt het college van burge meester en wethouders voor de gek te kunnen houden, vraag ik me af. Blijkbaar de meerderheid van de gemeenteraad. Dit is overigens niet nieuw. Op dit moment is er één wijze raad: als je geschoren wordt, moet je stil zitten. Als het op het rekenen van b en w aan komt, plaats ik daar - net als de WD - mijn vraagtekens bij. De gemeente blijkt al voor €3,3 miljoen aan financiële verplichtin gen aangegaan te zijn, waarvan €2,19 miljoen overigens nog niet is uitgevoerd. Voor het deel dat nog niet is uitgevoerd, kan een regeling definitief gaan „wonen. Sindsdien heb ik het fietspad minstens 2000 keer heen en terug gereden. Ik ken dit pad in alle jaargetijden en ik heb nog nooit hinder gehad van de hui dige breedte. Nu zal het, vrees ik, wel een racebaan worden. Jammer, heel jammer. Frieda Schaap-v.d. Velde, De Nederlanden. worden getroffén, bijvoorbeeld met een afkoopsom van tien procent. Het zou de betreffende wethouder sieren als hij dat voor de gemeen schap voor elkaar kreeg. Dan nog de verbouwing van het hui dige gemeentehuis: €8 tot 9 miljoen. Alleen al uit het verschil van een miljoen kan ik aflezen dat het nat- tevingerwerk is. Mijn voorstel is dat de vraagstelling wordt veranderd in hoe goedkoop kan de verbou wing zijn, in plaats van hoe duur. Meestal bepaalt het uitgangspunt het eindpunt. Het uitgangspunt van het college is van het begin af aan geweest: een nieuw gemeentehuis. Ik ben van mening dat we van de gevonden €5,5 miljoen het gemeen tehuis kunnen verbouwen en zelfs wat mooier kunnen maken. En dan nog wat: als de gemeente de €5,5 miljoen winst niet heeft zien aankomen, hoeveel verlies kunnen we dan nog verwachten? We wach ten af, het PHH-gebouw is nog niet af. Ach, dat kan zo maar één miljoen meer kosten. Zeg nou zelf, wat is nou een miljoen? Joost de Wit, De Waal. Wees je bewust van wat je kunt veranderen berust in datgene wat je niet kunt veranderen en probeer altijd het fijne verschil te zien Op zaterdag 29 november 2008 is op 55-jarige leeftijd overleden We missen je heel erg Nathal Martijn Esther, Micha en Milou Souwie en Coen Tijmen en Josiena Frouwine. Roland en Ivy Ada en Dick Marije en Mark Bakkenweg 10 1797 RJ Den Hoorn Texel Er is gelegenheid tot condoleren, woens dagavond tussen 19.00 u en 20.00 u aan huis. De begrafenis zal in besloten kring plaatsvinden. Na een lange strijd is zaterdag onze schoonzus Wij wensen de kinderen veel sterkte. Emma de Wijn - Bakker Ab de Wijn en Joyce Swemle Bedroefd zijn wij door het overlijden zaterdag jl. van mijn dierbare dochter, onze zus, schoonzus Wij wensen haar kinderen de kracht en liefde toe om dit grote verlies van hun moeder samen te verwerken 1791 GC Den Burg Emma de Wijn-Bakker Weduwe van Kees de Wijn C.J. Bakker-Hin Familie W.H. Bakker Emma Voor mij een rots, voor je kinderen een baken. De weg die je ging stond vast, je bouwde steen voor steen. Je liet niet over je lopen, maar droeg ons altijd. Jouw karakter is ook het mijne. Het bracht ons waar we wilden zijn. Emma, voor mij was je een kei, voor je kinderen steengoed. Je broer Cees Renet Y) Samen waren we één \Jr Nooit was het één alleen f\ Samen gelachen f Samen geschreid \j Want we wisten Eens komt er een afscheid En is er één alleen Met veel verdriet geef ik u kennis van het plotselinge overlijden van mijn dierbare en zorgzame man Joannes Cornelis Witte Jan 1-3-1927 1 1-12-2008 Den Burg: D.A. Witte-Witte Beatrixlaan 45E 1791 GA Den Burg Jan is bij mij thuis. De eucharistieviering vindt plaats op vrijdag 5 december om 13.30 uur in de parochiekerk van de Heilige Martinus, De Ruyterstraat 129 te Oudeschild, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de Oudeschilder begraafplaats aan de Zuidhaffel nabij de Hogeberg. omdat er liefde is bestaat er geen voorbij in alle eeuwigheid ben jij Geheel onverwacht is overleden mijn lieve MaTke en onze allerliefste moeder en oma Catriena Johanna van Bockom Maas-Mastenbroek ■d 8 apri11930 f128 november 2008 Zij was er altijd voor iedereen. Evert Berty en Kees Tobias, Pepijn Paul en Inge Fien, Floris Amaliaweg 7 1797 SW Den Hoorn Texel Maïke is thuis. Woensdag 3 december wordt om 11.30 uur dé' afscheidsdienst gehouden in de NH Kerk, Kerkstraat 5 te Den Hoom, waarna wij haar begeleiden naar haar laatste rustplaats op het kerkhof. Voorafgaand aan de dienst is er vanaf 11.00 uur gelegenheid tot condoleren in de kerk. Na afloop van de begrafenis bent u van harte uitge nodigd in "Klif 12" te Den Hoorn Voelt u zich niet verplicht in zwarte kleding te komen. Ons bereikte het droevige bericht van het overlijden van onze buurvrouw Karin van Bockom Maas Wij wensen Evert, de kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Roel en Marian Terpstra Jaap en Annie Bakker Theo en Irma Bakker Annie en Petra Vlaming Piet en Jolanda van Groningen Dirk en Mien de Graaf Marieke, Jose en Gijs Na een bewogen en welbesteed leven, vol inzet voor zijn gezin en werk, geven wij met veel ver driet kennis van het overlijden van mijn dierbare man, onze vader en opa Frits Prof. Dr. Ir. F.J.C. Rademacher Den Haag, 22 november 1929 Borne, 28 november 2008 Wij zullen zijn liefde, oprechtheid en gevoel voor humor erg missen. F.N. Rademacher-Rab Renée Job, Anne, Thijs Freek De Bleek 17 F 7622 LJ Borne Er is gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen op woensdag 3 december van 14.30 tot 15.00 uur in Yarden Uitvaartcentrum Smelt, Deldenerstraat 157 te Hengelo. De crematieplechtigheid, waarvoor wij u bij deze tevens uitnodigen, zal gehouden worden op donderdag 4 december om 13.30 uur in crematorium Enschede, ingang West, Usseler- rietweg 40 te Usselo. Tot ons groot verdriet is plotseling overleden onze lieve Wouter van Dapperen Zeist, 22 mei 1929 Bussum, 28 november 2008 We hebben intens van hem genoten We zullen hem missen Ottie van Dapperen - Ballot Berra en Obbe Norbruis - van Dapperen Jaap Wouter, Kiki, Joris Hester van Dapperen en Thorvald Bastiaans Sasha van Dapperen Laras( Arne, Wouter Justus en Jelke van Dapperen - Wentink Anne, Tijme Wouter en verdere familie. Klif 19, Den Hoorn Texel Schwerinlaan 1,1404 AV Bussum De afscheidsdienst vindt plaats op woensdag 3 december om 11.00 uur in de Wilhelminakerk, Wilhelminaplantsoen 14 in Bussum. Aansluitend is de begrafenis in besloten kring. Een handdruk Een welgemeend woord Een kaartje Een telefoontje Een bloemetje Voor uw warme belangstelling na het overlijden van MARTJE ROEPER - NAUTA willen wij u hartelijk danken. Kinderen klein- en achterkleinkinderen Den Burg - Texel, december 2008

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3