25% extra kassa op alle Texelaartje ooo Parachutespringen in kiwiland Sloggi en Ten Cate actie LuL afgeprijste artikelen TEXELSE COURANT - beeldbanktexel.nl Texel bedankt! 4 halen 3 betalen Keurdokter Verkoop lima 2 halen 1 betalen Oesterman op cover Seasons Geknip|<z 'Yeah bro, cool bro, no worries bro' DINSDAG 2 DECEMBER 2008 Cadeauidee? Voor origi nele decembercadeautjes kijkt u natuurlijk bij LenR kantoorvakhandel. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog, tel (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Een idee van Nicolaas: Texelse miniaturen, luxe kaarten envelop, verpakt in mooie doosjes, 8, 16 of 24 motieven. Leuk kado om te geven Te Koop bij Nauta Boek in Den Burg of in De Eiland Galerij, Poste- weg 72, z. eierland. Voor de Cadeautjespiet: Bij Woonhuys Moerbeek weet je met wat je ziet, ac cessoires, sierkussens, verlichting en nog veel meer, hier slaag je zeker, keer op keer! Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. (IM-Texelaartje) RABBIT HABIT WEVERSTRAAT Tcgelshowroom De Te- gelmeester. geopend do - en vr. 13.30 -17.30 en za. 10.00 -13.00 uur of op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Alles van Stabilo. Stiften, pennen, kleurtjes, enz., enz. Kwaliteit voor niet te veel geld. Voor december cadeautjes kijkt u natuur lijk bij LenR kantoorvak handel. Stoer zonder doods hoofd piraat Sharky. Leuke schoencadeautjes. Voor decembercadeaus kijkt u natuurlijk bij LenR kantoorvakhandel. Lederen tassen en por temonnees. Voor de cembercadeautjes kijkt u natuurlijk bij LenR Kan toorvakhandel. Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. RABBIT HABIT KOCEBSTRAAT Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707 2e Kerstavond vieren bij Havenrestaurant Texel? Kijk voor ons kerstme nu op: www.partyser- vicetexel.nl of bel 319310. Blond servies, stippen- schoenen, klokken, etc. Alles vanaf 20% korting bij Nippers kado atelier. Hogerstraat 17. Voor uw feestje, groot of klem, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Geluk is gevaarlijk verza melbundel met gedichten van Rutger Kopland. Ge bonden. nu voor 8 euro in Het Open Boek Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672. Computercursus volgen nieuwe cursusdata be kend, kijk op www.tca- texel.nl of kom langs. Voor de Sint: Voor alle cadeaus groot en klein, moet u bij Woonhuys Moerbeek zijn. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Miele, Siemens, AEG, Za- nussi, Liebherr. Reparatie en verkoop, EP Voordeel- land, 322 398. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl De zee, de zee zeeverha len voor de jeugd. Leuke aanbieding (6,50) in Het Open Boek Zoekt u nog een origi neel Sint- of kerstkado? Bij Nippers nu alles vanaf 20% korting! Nu alles vanaf 20% korting bij Nippers kado atelier! Nieuw! Jeans-legging 2 kleuren. Couverti Fashion - Weverstraat 58 Rijles te duur? Bij ons in het VEC, 16 lessen, €250.- In december 10% kor ting! Inl. 06-53690708 www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Auto Service Centrum. Maricoweg 3. tel. 315588. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl PC defect, wij maken hem snel en vakkundig, TCA 318489 www.woonkracht7.nl Vo gelenzang 11 in Den Burg Jos Bosma Twan Krafft Kadobon? Schoonheids salon Beautycare 4U tel 06 51501894. www.texeltoerist.nl Met de meest actuele evene mentenagenda. Sint Tip: Geef een kle- dingbon kado! Couverti Fashion - Weverstraat 58 De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Kadobon? Schoonheids salon Beautycare 4U tel 06 51501894. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. Paardenvrienden, paar- dencadeautjes voor niet te veel geld... WWW.WOONKRACHT7. NL voor de mooiste lami naat vloeren Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Wintermarkt van 30 december in De Cocksdorp zijn nog enkele kramen beschikbaar a €17,50. Info: T. Steenvoorden, tel. 0222-316656 Sinterklaas- of kerstkado? Bij Nippers alles vanaf 20% korting. Texel 2009 mooie fotoka lender, voor 9,95 te koop in Het Open Boek Nu alles vanaf 20% korting bij Nippers kado atelier! Een leuk kaaskerstpak ket kijk en bestel via www. wezenspyk.nl (IM-Texelaartje) Ambachtelijk Texels Kerstpakket Inhoud in overleg, bel voor meer info Peter Haker, 310133 of mail naar fixx@texel.com Scharrelboet Ouwe Sun der vieren, kom naar Hip- po gieren. Naar Belt 9, kom je heel veel kleding tegen. Van kabouterpak tot zak patat. Wij hebben van alles zat! Open di t/m vr 13.30 tot 18.00 uur. Zat 10.00 tot 12.30 uur/13.30 tot 16.00 uur. Extra open 11 en 12 dec. van 10.00 tot 18,00 uur. Tel. 0227- 593195 Texelse kaas van We- zenspyk. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,50 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 6,00 8,00 10,00 12,00 14,00 16.00 18.00 20,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Tarief incl. 19% BTW i Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekenint plaatsen in de krant van: Een foto uit deze krant die door ons is gemaakt kunt u vanaf morgen bestellen op Heeft u geen internet? Kom dan langs bij Mediabureau L&R, Spinbaan 6, Den Burg Uitslag prijsvraag „Smullen op Texel" De winnares van het Smul- en Bakpakket van Keukencentrum Texel is Bertina Vermeulen-Coevert uit Den Burg De prijs werd haar vrijdagmorgen overhandigd door Marjet van der Vis in de showroom van haar bedrijf aan de Maricoweg. De juiste antwoorden waren: 1. 180 graden, 2. Shiraz, 3. Cadeau- en woondecoratie Mieters. Bertina gefeliciteerd en alle deelnemers bedankt voor het meedoen! www.texelseauto pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Koffiemachine, Espres so, Nespresso, Senseo of traditioneel koffiezetten. EP Voordeelland. 322 Restaurant 't Pruttel huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Cardbox Texel kadoosje met 54 reproducties van oude postkaarten. Van 17,95 voor 8,95 in Het Open Boek Lieve mensen, Het was ge weldig! Heel erg bedankt. Opbrengst ika Kinder Kan ker Fonds €245,-. Mientje Eelman-Westerlaken Nieuw! Jeans-legging 2 kleuren. Couverti Fashion - Weverstraat 58 Sla uw slag bij Nippers kado atelier voor sint of kerst, alles moet weg vanaf 20% korting! Sony. Panasonic, JVC, Philips, Pioneer. Repara tie en verkoop, EP Voor deelland, 322 39.8., Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl www.texelseau to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Zoekt u nog een origi neel Sint- of kerstkado? Bij Nippers nu alles vanaf 20% korting! We blijven vertegenwoordigd in het waterschap. Arie Lap Binnenburg 1, S 312258 www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Blue-Ray led blacklight, 200 Hz. De nieuwste tech nieken. EP Voordeelland, 322 398. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww.texel sea u to pa gina.nl Couperose of pigment verwijderen? Elos. Info: De Muilekoog, tel: 327850. Smeg fornuizen en koel kasten. Nu bij EP Voor deelland, 322 398. Nieuw! Jeans-legging 2 kleuren. Couverti Fashion - Weverstraat 58 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Sinterklaas- of kerstkado? Bij Nippers alles vanaf 20% korting. Ik lieg de waarheid de beste 'kronkels' van Car- miggelt. Mooi verzorgde bundel, voor 9,95 te koop in Het Open Boek Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Sinterklaas-tip: nieuwe cd Jaap Dros "In the light through the leaves" 15,= Music store of Hallerweg 26. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Wij keuren u goed! Voor betrouwbare medische keuringen zoals alle rijbewijzen, verzekering en taxipas-keuringen iel 0900 KEURDOKTER (0900-5387 365) (lokaal tarief) www.keurdokter.nl Telefooncentrales (bedrijven), portofoon/mobi lofoons, semafoons, oproepinstallaties 0655132133/wwwlimatelecom nl Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy (IM-Texelaartje) OPRUIMING Gereedschappen, huishoudelijke- en kado-artikelen, schaatsen, tuingereedschap, etc. Garage Rentenaar Oosterend, 318000 Blond servies, stippen- schoenen, klokken, etc. Alles vanaf 20% korting bij Nippers kado atelier. Hogerstraat 17. Kringloop Effe Kieke is gesloten van 26 novbem- ber t/m 15 december. Sint Tip: Geef een kle- dingbon kado! Couverti Fashion - Weverstraat 58 www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Sla uw slag bij Nippers kado atelier voor sint of kerst, alles moet weg vanaf 20% korting! 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel. 310533. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Sint Tip: Geef een kle- dingbon kado! Couverti Fashion - Weverstraat 58 'Op pad met de Tesselse Oes terman voor een dagje oesters zoeken, en proeven natuurlijk.' In het decembernummer van het glossy magazine Seasons wordt een uitgebreide zoektocht naar Texelse oesters besproken. Mar tin Zeeman uit Den Burg prijkt op de cover en zorgt voor zes pagi na's culinaire Texelpromotie. Samen met de redacteur, Erik Nieu- wenhuis, schuimt Zeeman het wad af op zoek naar de beste oesters. Dit levert naast een smaakbeleving ook mooie plaatjes op. In overall en met emmers zien we Zeeman aan het werk. De passie van de Tesselse Oesterman is goed van de bladzijden af te lezen. Dit laat ook de redacteur niet ongemoeid. Excuses om geen oester te hoeven proeven, worden niet gehoord en het advies van Zeeman om toch twee of drie keer te kauwen, zorgen ervoor dat ook Nieuwenhuis 'om' is voor hij weer naar de overkant ver trekt: 'Bij de tweede oester begin ik de smaak te waarderen. Het vlees is heerlijk zacht en heeft een zoute, vissige nasmaak die in de verte aan haring doet denken.'De dag wordt afgesloten bij Inke Dros in de tuin, met champagne op tafel, een amuse van oesters en gerookte zalm en oesterkroketjes. Voldaan en met enige oesterkennis vertrekken fotograaf en redacteur weer naar de overkant. Maar niet zonder te belo ven nog eens terug te komen. Vanaf woensdag ligt de nieuwe Sea sons in de boekhandel. LANGE A j TERMIJN Asenda Zaterdag 6 december: Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg is van 19.30 tot 22.00 uur geopend voor jongeren van 10 tot 15 jaar. Cinema Texel vertoont Madagas car 2 (Nederlands gesproken ver sie 14.00, 16.15), Oorlogswinter (19.00, 16.00), Quantum of Sola ce (21.30), Sinterklaas (13.30), Bride Flight (18.30) en Body of Lies (21.15). Zondag 7 december: Om 11.00 uur begint in de Sluf ter de excursie 'Door het zout van de zee'; o.l.v. de boswach ter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. VERVOLG VAN PAGINA 1 Waddeneilanden De kostenverdeling daarvan moet gebaseerd zijn op de huidige finan ciële verdeelsleutel (38 procent van de kosten voor rekening van Texel) en mag niet meer kosten dan de gemeenten voor Waddensamen- werking in hun begroting hebben staan. Het '5 Eilanden Overleg' moet een slagvaardige constructie worden en gebruik kunnen maken van het 'VAST-secretariaat' zoals het versterkte secretariaat in Har- lingen al is gedoopt. De partijen vinden dat eveneens in kaart moet worden gebracht wat de uittreding gaat kosten. VVD zoekt alternatieven voor raadhuis WD Texel daagt burgers en ondernemers uit om een alterna tief plan voor verplaatsing en/of nieuwbouw van het gemeentehuis voor te leggen aan de WD-frac- tie. De liberalen willen het plan met cijfers onderbouwd in de ver gadering van de eerstkomende commissie Middelen bespreken. Het alternatieve plan moet volgens de WD aan een aantal criteria vol doen: 'Cijfermatig onderbouwd, indien mogelijk behoud van het gemeentehuis in het centrum van Den Burg, kostenbesparend ten opzichte van de plannen van het college van b en w, rekening hou dend met de Arbo-vereisten voor huisvesting van de gemeenteamb tenaren en recht doen aan de wens van de Texelse Burger.' Contact of aanmelden is mogelijk via de web site www.vvdtexel.nl. intma dag met wind en rogen gisteren (er ligt fgen) B het vandaag stralend blauw. De dag ontbijtje op het terras terwijl Ik gezellig met i hetsk>pen ben... ,NKIWILAND Veel Texelaars en oud-Texelaars verblijven in den vreemde. Om het thuisfront op de hoogte te houden van het wel en wee hoeven door de komst van weblogs geen dure telefoongesprekken meer te worden gevoerd. Dagelijkse belevenissen, maar ook foto's zijn op de weblogs te vinden. De Texelse Courant bekeek het weblog van Hans van Mar- rewijk. Sinds begin november kunnen vrienden en geïnteresseerden zijn belevenissen in'kiwiland' (Nieuw Zeeland) volgen. Overzees Texel mag in de ban zijn van Sin terklaas, aan de andere kant van de wereldbol houdt de Kerstman de gemoederen bezig. Volgens Van Mar- rewijk zijn het 'Amerikaanse praktij ken', met veel rendieren en jingle bells en dat is even wennen. Ook is het wennen dat hij midden in de back packer scene is beland. Veel piepjon ge mensen die volgens hem op reis zijn met slechts één doel: van God los gaan. Nachten met weinig slaap bra ken hem de eerste tijd op en hoewel hij het vaak tot een uurtje of vier weet vol te houden, haakt hij af waar ande ren onvermoeibaar doorgaan. Dan is de kwaliteit van de koffie in kiwiland een zegen waar hij dankbaar gebruik van maakt. 'Het is opvallend dat je echt overal goede koffie kunt krijgen, en de topper is natuurlijk koffieke- ten Starbucks!' Veel dagen beginnen daarom in korte broek op een terras aan een goede koffie. lachte. Op zijn blog is te lezen hoe hij zich met enthousiaste verhalen over watervallen, modderpoelen en volstrekte leegte, ontpopt als volleerd reisleider. Na het Noorder Eiland is het Zuider Eiland aan de beurt en blijkt wederom dat de kiwi's relaxed van aard zijn. In een plaatsje Haast is er allesbehalve haast: 'Er heerst in Nieuw zeeland een heerlijke laidback sfeer, je hoort continu Yeah bro, cool bro, no worries bro, om je heen.' Inmiddels voert Van Marrewijk ook in Nieuw Zeeland zijn passie uit: para chutespringen. Na medische keu ringen en gezondheidsverklanngen mag hij sinds deze week aan de slag. 'Fantastisch, wat een uitzichten en wat heb ik zin om hier gewoon mijn ding te doen en mensen blij te maken!' Het internetadres van de weblog van Hans van Marrewijk is: http://kiwi- hanzl.blogspot.com/. Tot volgend voorjaar zijn de beleve nissen van hem te volgen. Kent u een (oud)-Texelaar die momen teel in het buitenland verblijft en een weblog bijhoudt? Bel dan met de redactie: 362621 of stuur een e-mail: redactie@texelsecourant.nl. Maar Van Marrewijk is er niet voor de koffie maar voor de natuur. Direct na aankomst in Auckland is hij op zoek gegaan naar een auto om mee rond te toeren. Na een keuring kon hij èrmee wegrijden en binnen vijf minuten was hij de stad uit, waar de natuur hem overweldigend toe-

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 4