Jeugd present op judotoernooi TEXELSE 7 COURANT G-team boekt knap gelijkspel Tevoko raakt koppositie kwijt De Koog grijpt in blessuretijd winst Mountainbikers geklopt door gast Gehavend ZDH verliest nipt Tevoko sluipt naar subtop Sportvissen Jeugd Mareis wint van JBC Programma zaalvoetbal Verlies voor De Mareis Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Lit kens aa Texel'94: zes tegentreffers in één helft Judoteam tweede in Duitsland Turners succesvol in Schagen DINSDAG 2 DECEMBER 2008 Een groepsfoto van alle judoka's met Marije Witte en Mike Kleinleugen- mors deden donderdag bij het onderlinge judortoernooi van bud- overeniging Shima voor het eerst mee aan een toernooi. Naast deze twee mini-judoka's streden 28 deel nemers in acht poules om de prijzen. Voorafgaand aan de wedstrijden voor de internationale G-judokam- pioenschappen in Duitsland. Van haar trainingsmaatjes ontving zij een kaart met aanmoedigingen en van trainer Martin Rozenhart alvast een medaille, omdat de vereniging haar nu al een kampioen vindt. Na afloop van het toernooi gingen alle werd Marieke Zijm in het zonnetje judoka's met een prijs naar huis. gezet, omdat zij was uitgenodigd Uitslagen per poule: 1.Marije Witte; 2.Mike Kleinleugenmors. LBram Kuipers; 2.Thi|s Oosterbeek, 3.Sil Tijssen; 3.Patrick Klok. LBram Zoetelief; 2.Niek Otten; 3.Christlan Groot; 3.Gosro Poorheijdar; 3.Eros Stendert. 1.D|emyro Bosma; 2.Jelle van Breukelen; 3 Bart Jan Waaijer; 3.Menno Evers. LJob Witte; 2.Bas Mulder. LMatt Landsman; 2.Stefan Boekei; 3.Wesley Huysman; 3.Kevln Groot. 1 .Ramon Koopman; 2.Reinoud van der Gee; 3.Peter Mulder. 1.Chris Harting; 2 Dana Kranenburg; 3.Dave Huysman; 3.Joost Ruardij, Het G-team van Texel'94 is er zaterdag in geslaagd het sterke KGB op een gelijkspel te houden. Op eigen veld werd het 4-4 tegen de ploeg uit Bovenkarspel, waar van een paar maanden geleden nog met 4-3 was verloren. Alle Texelse doelpunten kwamen op naam van Jimmy Ponniah. Texel'94 beleefde een weinig geluk kige start. Al na een paar minuten liet keeper Peter Breuer de bal door zijn vingers glippen. Even later dook een aanvaller van KGB plotseling voor zijn doel op en stond het 0-2. Gelukkig voor de Texelaars bracht Jimmy Ponniah na voorbereidend werk van Twan Weijers en Paul Bak ker met een mooie stiftbal de span ning terug. Even later werd het zelfs 2-2, toen dezelfde Ponniah na een slimme pass van Jeffrey Stendert en een bekeken voorzet van Paul Bakker het hoofd koel hield en de bal laag in de linkerhoek plaatste. Helaas leidde een misverstand in de Texelse verdediging vlak voor rust tot een nieuwe achterstand. Paul Bakker leek het derde doel punt voor Texel'94 te maken, maar de bal ging via de binnenkant van de paal terug in het véld. Het vermelden waard is nog de goede doelpoging van Jan Frans Haveman. Hij deed dat voor KGB. Omdat de gasten slechts acht spe lers hadden meegenomen, werd Haveman uitgeleend aan de tegen stander en hij vervulde zijn nieuwe rol met verve. Na rust kwam Texel'94 al snel op gelijke hoogte. Mitchell Kampstra passte op Paul Bakker, die op zijn beurt vanaf links een voorzet gaf. Toen de keeper over de bal dook, was Ponniah er als de kippen bij om te scoren. Daarna kregen beide ploegen goede kansen de wedstrijd te beslissen. Toen keeper Breuer de bal in eigen doel tikte, leek KGB met de overwinning aan de haal te gaan. Maar met zijn vierde doelpunt redde Ponniah toch nog een punt. Komend weekend is Texel'94 vrij, zaterdag 13 december komt Hellas Sport op bezoek. Door een fraaie kopbal van Pieter List haalde SV De Koog zondag op eigen veld tegen Petten in de blessuretijd de overwinning bin nen. De ontlading was daarna groot, omdat de drie punten die werden verdiend hard nodig zijn om uit de onderste regionen van de vijfde klasse te blijven. gelijk op, al hadden de Kogers een licht veldoverwicht. Petten speelde met twee erg jonge spitsen, die geen vuist konden maken tegen de ervaren verdedigers Nico Schot en de thuisploeg ontstonden dankzij de snelheid van Robin Schoo en de schotkracht van Bart-Jan Grisnigt en Peter Koorn. Zij probeerden het Trainer Hans van der Park had de echter van te grote afstand om de beschikking over een bijna fitte selectie. Aderlating was wel het niet meespelen van Ben Siebinga, die opnieuw last had van zijn lies. Mark Schoo was weer wedstrijdfit, maar hoefde door het overschot aan spelers nog met mee te doen. Roelf Siebinga nam de plaats in van Sander Legierse, die met het tweede elftal mee mocht spelen. Een tegenvaller was dat Andries Kuip al na vijf minuten geblesseerd raakte en moest worden vervangen door Yoni Houwing. In de eerste helft ging de wedstrijd Tristan Ellen. De enige kansjes voor de ploeg na slordig balverlies van De Koog plotseling voor het doel van Eddy Witte opdook. De keeper reageerde echter zeer alert. In de laatste minuten speelde De Koog alles of niets. Met aanval- De dames van volleybalvereniging Tevoko hebben zaterdag voor de negende achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Daar mee zijn ze echter geen koploper in de competitie; dat is Dinto 2, dat één set minder heeft verlo ren. treffer. Koorn kreeg in een scrim mage voor het doel de mogelijk- Tevoko speelde zaterdag tegen heid, maar scoorde evenmin. Petten Madjoe 2 uit Enkhuizen en nam kon daar lange tijd niets tegenover met een compleet team al snel een stellen. Tot de 86ste minuut, toen' voorsprong. Het was aan slordig keeper te kunnen verontrusten. In de tweede helft zagen de toe schouwers een heel ander spel. Grisnigt en Koorn domineerden het middenveld, dat ook nog eens werd versterkt door de veelvuldig inschui vende Ellen. Daardoor kon De Koog met vlot combinatiespel continu druk uitoefenen op de verdediging van Petten. Al snel deden zich een paar goede kansen voor. Schoo kopte uit een voorzet van Ellen van dichtbij over en ook Wouter Kuip was met kopballen (uit voorzetten van Roelf Siebinga) dicht bij een Ier Joris Ellen in de plaats van verdediger René de Jong werd de bal voortdurend in het strafschop gebied van Petten geplaatst. Dat leverde hachelijke momenten op, maar geen doelpunt. In blessuretijd kregen de Kogers toch loon naar werken, toen de lange Pieter List de bal uit een goede voorzet van Sie binga bijzonder knap inkopte. Zondag speelt het team van Van der Park uit tegen DTS. Opnieuw een belangrijk duel voor een plaatsje in de middenmoot. spel te wijten dat Madjoe halverwe ge de eerste set gelijk kon komen. Dat was echter van korte duur en Tevoko won met 25-21 Ook in de tweede set liep Tevoko tegen een achterstand aan. Pas toen coach Berry Koning Céline de Graaf in het veld bracht, won het Texelse team aan aanvalskracht en kon het de set met 26-24 naar zich toe trekken. Nonchalant spel in de derde set zorgde al snel voor een grote achterstand. Madjoe serveerde sterk en scoorde, zoals verwacht, veel door het midden. Tevoko verloor met 25-17. Gesterkt door het verliezen van de derde set, begon Tevoko sterk aan de vierde en met een sterke ser vicebeurt van Connie Joling (van 1-2 naar 16-2) werd direct een grote voorsprong genomen, waarmee de tegenstand van Madjoe was gebro ken. Tevoko won de set met 25-13 en de wedstrijd met 3-1 Een door blessures, ziekte, vakan tie en werk sterk gehavend ZDH heeft het zondag in de uitwed strijd tegen Dirkshorn niet kunnen bolwerken. Hoewel de Zwaluwen een prima tweede helft speelden, stond het na negentig minuten 3- 1 voor de thuisploeg. Voor rust liet het spel van ZDH nog zwaar te wensen over. Door balver lies en verloren duels waren veel overtredingen nodig om de tegen stander van scoren af te houden. Sommige pakten behoorlijk fors uit, mede door het gladde veld en een gebrek aan concentratie. Herhaal delijk moest het spel worden onder broken voor blessurebehandelingen van spelers van de thuisploeg. In de dertiende minuut kwam Dirk-' shorn door een scrimmage wat gelukkig op voorsprong, maar echt mopperen mocht ZDH niet, want ook in het vervolg had de thuisploeg het beste van het spel. Toch waren de Hoornders een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Spits Mike de Bruijn zag een goed schot geblokt worden en Jelmer Bomas schoot de bal uit een vrije trap hard op de rug van Maurits Lap. Vlak voor rust strafte Dirkshorn matig verdedigen af met een doelpunt. In de slotfase stond de paal een derde succes voor de thuisploeg in de weg. Tijdens de thee vielen een paar har de woorden bij ZDH. Het effect was meteen zichtbaar, want plotseling bleken ook de Zwaluwen te künnen voetballen. Jonas Leenhouts schoot na een mooie aanval net over. De Bruijn had na goed doorzetten op de keeper een grote kans, maar mikte te hoog, waarna Pieter-Jan Eelman de bal tegen de onderkant van de lat schoot. Halverwege de tweede helft werd Jelmer Bomas uit het veld gestuurd. Na een prachtige pass van Eel man leek hij te scoren, maar de scheidsrechter floot ten onrechte voor buitenspel. Bomas was daar zo boos over, dat hij zich een harde vloek liet ontvallen. Dat kwam hem op een rode kaart te staan, die hem overigens na afloop weer werd kwijt gescholden. Ook met een man minder deed ZDH niet onder voor Dirkshorn. Een kwartier voor tijd bereikte Lap met een mooie pass De Bruijn, die de bal teruglegde op Eelman. De mid denvelder liet opnieuw zien hard te kunnen schieten en knalde via de onderkant van de lat raak. Daarna golfde het spel op en neer en kre gen beide ploegen kansen. Vlak voor tijd viel de beslissing, toen de hardwerkende Joost van Heer waarden de bal uit een voorzet per ongeluk in eigen doel tikte. Zondag speelt ZDH op eigen veld tegen koploper Succes. Mark Hulzenbosch uit Den Hel der gedroeg zich zaterdag in de veldrit voor mountainbikers niet overdreven hoffelijk jegens zijn gastheren en was alle leden van Wielervereniging Texel te snel af. Hulzenbosch was op Texel om het parcours van de Rabo Top-wedstrijd (die op 7 december wordt gehou den) te verkennen en maakte direct van de gelegenheid gebruik zijn conditie nog wat aan te scherpen. Al direct na de start maakte hij flink 'tempo. Alleen Sil Brouwer en Jordy Vinke konden hem volgen. De ande re renners, aangevoerd door Niels Jimmink, volgden op grote afstand. Halverwege de race moest ook Brouwer afhaken, waarna Hulzen bosch en Vinke samen doorgingen. Drie ronden voor het einde plaatste de Helderse renner de - naar later bleek - beslissende aanval. Aan de finish was zijn voorsprong opgelo pen naar twintig seconden. Bij de jeugd was Youp Wehnes ver reweg de sterkste. Nickay Sangers veroverde verrassend de tweede plaats. Luuk van der Meer eindigde als derde. Uitslagen: Senioren - LMark Hulzenbosch; 2.Jordy Vin ke; 3-Sil Brouwer; 4.Niels Jimmink; 5.Klaas Uitgeest; 6.Franck van den Broeck; 7 Richard Koopman; 8.Denlse Betsema; 9.Jan Zijm; 10.Thomas Boom; 11.John Daalder; 12.Theo Boom; 13.Simone Betsema; 14.Willem van Tatenhove; 15.Natascha van der Vis; 16.Yas- mijn van Rongen. Jeugd - 1-Youp Wehnes; 2.Nickay Sangers; 3.Luuk van der Meer; 4.Wouter van Tatenho ve; ö.Jasmijn van den Burg; 6.Christiaan van Tatenhove; 7 Sjors Jimmink; 8 Fnlkert Jim mink; 9.lnse Wetsteen; 10-Bregje Jimmink. Verhagen (22 vissen, 519 cm). Nico Tessel eindigde met 11 vissen (276 Al was het minder dan vorige week, cm) op de tweede plaats, Rein Kuy- ook in de zevende wedstrijd uit de per werd derde (9 vissen, 206 cm), winterserie van Sportvisclub Texel Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag in een merkwaardige wedstrijd tegen Simokos uit Bovenkarspel de overwinning binnengehaald. In sporthal Ons Genoegen werd het 3-1De wedstrijd moest twee keer worden onderbroken voor bles sures bij Simokos. De eerste keer viel het mee, maar de tweede keer werd een afgescheurde achilles pees geconstateerd en moest het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis in Hoorn worden vervoerd. Tevoko begon sterk. Met een sterke service werd de pass bij de tegen standers ontregeld. De gasten kon den daardoor aanvallend geen vuist maken en werden in een mum van tijd opgerold: 25-13. Helaas konden de Texelaars het goede spel geen vervolg geven. Ze begonnen de tweede set met een serie fouten, waardoor ze steeds tegen een ach terstand aankeken. Met veel inzet en soms wat fortuin knokten ze zich echter terug in de wedstrijd, om de set - zoals vaker dit seizoen - nog voor de neus van de opponent weg te kapen: 28-26. De derde set was een kopie van de eerste, alleen in spiegelbeeld. Nu maakte de thuisploeg fout na fout en kon Simokos zich uitleven (13-25). In de vierde set herpakte de thuis ploeg zich knap. Op het moment dat het 6-6 stond, Werd de wedstrijd bijna een kwartier onderbroken voor de afgescheurde achillespees van één van de spelers van Simokos. Na de hervatting was Tevoko het eerst weer bij de les. De ploeg sloeg een gaatje en kon de voorsprong met enige pijn en moeite tot het eind toe vasthouden. Bij 25-23 kwam een einde aan de wedstrijd. Door dit resultaat steeg Tevoko naar de zesde plaats. De komende wed strijd op 13 december tegen Madjoe 3, de nummer vier van de ranglijst, krijgt daardoor met recht het predi kaat subtopper. Met slechts zes spelers, zodat e hard gewerkt moest worden, won de jeugd U16 van basketbalver eniging De Mareis zondag in Juli- anadorp met 48-69 van JBC. De eerste twee kwarts gingen gelijk op. Bij rust was de stand 25-31 in het voordeel van De Mareis, dat speelde onder leiding van inval- coach Jaap de Wijk. Femke Heijenk had'inmiddels geblesseerd het veld moeten verlaten, maar was op tijd terug voor het laatste kwart. Na de rust kwam De Mareis goed op stoom en onder aanvoering van Jorik Heijenk en Manuel Dros werd er flink gescoord. David Maas koos veelal een goede positie en ook Annick Hoogendijk en Charlotte Hendriks speelden een prima wed strijd. Hoogendijk blonk uit in de verdediging, terwijl Hendriks veel assists gaf. Scores; Jorik Heijenk (24), Manuel Dros (24), David Maas (10), Femke Heijenk (4). Charlotte Hendriks (5) en Annick Hoogendijk (2). De wedstrijden RAB 4-RAB 3 op 17 december en Mantje 4-Mantje 3 op 18 december zijn geruild. Dit betekent dat Mantje 4-Mantje 3 gespeeld wordt op woensdag 17 december om 21.55 uur, en RAB 4- RAB 3 op donderdag 18 december om 19.50 uur. Woensdag 3 december 17.45 RAB C1-Klif/Steen. C1 vPutten 18.30 SVO C2-C/Sportsh. C1 vPutten 19.20 De Koog 4-Krim 5 H'dijk 20.15 Krim 4-Texel 3 H'dijk 21.05 C/Sportshop 4-Texel 4 J'dijk Zaaldienst: Casino/Sportshop Donderdag 4 december 18.15 RAB D1-C/Sportshop D1 RAB 19.00 C/Sportshop 2-Mantje 4 Douma 19.50 RAB 3-Mantje 3 Douma 20.45 RAB 5-Texel 2 Kuipers 21.35 De Koog 2-Klif/Steen. 3 Arnout Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Vrijdag 5 december Geen zaalvoetbal Uitslagen; E-jeugd RAB Bouwmaterialen E1 -Mant|e E1 3-5. D-jeugd: ZDH D1-Casino/Sportshop D2 3-4; Klif/De Steenenplaats Dl-Klif/De Steenenplaats D2 12-3. C-jeugd: Klif/De Steenenplaats C1-SV Oosterend C2 10-3; De Krim C1-SV Oosterend C1 9-2; Tweede klasse: Klif/De Steenenplaats 4-de Krim 4 3- 6; Casino/Sportshop 4-ZDH 1 4-2; De Koog 3-Casino/Sportshop 3 4-2; Texel 3-de Koog 4 5-4; Eerste klasse. Mantje 3-RAB Bouwma terialen 4 2-6; Klif/De Steenenplaats 3-RAB Bouwmaterialen 5 4-11; Klif/De Steenen plaats 2-RAB Bouwmaterialen 3 7-6, Mantje 4-de Koog 2 1-2; De Krim 2-SV Oosterend 2 3-2. Hoofdklasse: Klif/De Steenenplaats 1- Caslno/Sportshop 12-1; Mantje 2-SV Ooste rend 1 2-2; De Koog 1-Mantje 1 2-4; De Krim 1 -RAB Bouwmaterialen 1 4-7. Het herenteam van basketbalver eniging De Mareis heeft zaterdag de heroïsche strijd tegen JBC uit Julianadorp met 79-54 verlo ren. De Mareis begon voortva rend, maar een achterstand in het tweede kwart werd niet meer ingelopen. Het venijn bij JBC zat vooral in de schoten van lange afstand. De Mareis speelde met oudgediende Eric Heijenk in de gelederen, die wel voor veel dreiging zorgde, maar niet tot scoren kwam. De overige leden van het team wisten de basket wel te vinden en de lange mannen Nico Dogger en Pieter Kikkert zorg den voor een niet te overbruggen afstand tussen beide teams. Nadat de score in het tweede kwart was uitgelopen, kon alleen Wesley Bosma nog genoeg energie opbren gen. Hij wist over drie man heen te springen en vervolgens een dunk te plaatsen. In de laatste seconde van het laatste kwart wist ook de onop vallend spelende Douwe Vonk de bal nog in de basket te krijgen. Scores: Nico Dogger (21), Pieter Kikkert (10), Chris Schlepers (6), Eric Heijenk (5), Douwe Vonk (4), Wesley Bosma (8). Zaterdag 6 december: Wiron 2-Oosterend 3 Aalsmeer A1 -Texel'94 A1 WGW B1 -Texel'94 B1 Texel'94 B2-DWOW B1 Texel'94 B3-N. Niedorp B2 W'waard B1-Oosterend B1 De Koog B1-Callantsoog B1 Texel'94 MB1-Uitgeest MB1 Texel'94 MB2-Dindua MB1 Oosterend MB1-Koedijk MB1 HCSC C3-Texel'94 C2 Texel'94 C3-W'waard C2 Texel'94 C4-VIOS W C3 N. Niedorp MC1-Texel'94 MC1 Texel'94 D1-Geel Zwart D1 Den Helder D5-Texe|'94 D3 ZDH D1 -Succes D2 WGW D1-De Koog D1 Texelse pupillencompetitie: Roda-ZDH F De Koog F1-AZ Vitesse-Utrecht SVO F-SVC Terschelling De Koog F2-Heerenveen Tottenham-De Koog E Manchester-Chelsea SVC Vlieland-Arsenal SVO E-SVC Ameland Liverpool-Everton Zondag 7 december: Berdos-Texel'94 DTS-De Koog ZDH-Succes Wiron-Oosterend KSV 2-Texel'94 2 Texel'94 3-SRC 4 Wieringerwaard 3-Oosterend 2 De Koog 2-Schagen 4 Oosterend DA1-ZAP DA2 14.00 14.30 12.30 11.30 13.00 13.00 14.00 13.00 11.30 14.30 14.30 13.00 11.30 14.00 11.30 12.00 11.30 12.30 9.00 10.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 13.00 14.00 14.00 Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Texel 10.30 Oosterend-Texelse Boys uitgesteld Zaterdag 29 november: Opperdoes 3-Oosterend 3 1 -8 Zaandijk A1 -Texel'94 A1 3-2 Reiger Boys B1 -Texel'94 B1 1-3 Texel'94 B2-BKC B2 6-1 Texel'94 B3-Oosterend B1 4-1 Den Helder B2-De Koog B1 10-1 Oosterend MB1-Schagen MB1 2-2 Texel'94 MB1 -KGB MB1 0-8 Texel'94 MB2-HSV MB1 7-1 Texel'94 C2-JVC C2 3-0 Texel'94 C3-VIOS W C3 1-0 Texel'94 C4-Succes C2 Succes niet opgekomen Texel'94 D2-HCSC D2 6-2 BKC D3-Texel'94 D3 1-15 Den Helder D5-Texel'94 D4 6-0 De Koog D1 -Den Helder D4 4-2 JVC D5-ZDH D1 0-2 Texel'94 G1 -KGB G1 4-4 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-SVO F AZ-Vitesse ZDH F-De Koog F1 Roda-De Koog F2 SVC Terschelling-Heerenveen Arsenal-SVO E Chelsea-SVC Vlieland De Koog E-Manchester Tottenham-Liverpool SVC Ameland-Everton Zondag 30 november: Uitgeest-Texel'94 De Koog-Petten Flevo-Oosterend Dirkshorn-ZDH Con Zelo 2-Texel'94 2 uitc DWOW 3-Texel'94 3 SRC 4-De Kopg 2 Oosterend 2-BKC 4 ASV'55 MA1-Texel'94 MA1 Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Texelse Boys Oosterend-Texel 1-14 6-0 1-8 16-0 1-1 4-2 1-7 7-0 8-6 6-1 1-0 0-3 4-1 2-5 werd goed gevangen. De deelne mers haalden in twee uur 45 vissen boven water, voornamelijk wijting en schar, met een gezamenlijke lengte van 1068 cm. Winnaar werd Poul De laatste wedstrijd in de winter serie wordt zaterdag 13 decem ber gehouden bij de voormalige asfaltmolen in Oudeschild, aanvang 18.00 uur. Het ging er aan toe zoals op de Olympische Spelen volgens judo ka Marieke Zijm. Zaterdag wist ze met het Nederlandse G-team een tweede plaats te behalen tijdens de open team kampioenschap pen in het Duitse Hückeswagen. De Nederlandse deelnemers moes ten de zaal in colonne betreden met de Nederlandse vlag in de hand en de aftrap van de wedstrijden was pas na de officiële klanken van het Nederlandse volkslied. In totaal speelde Zijm twee van de drie wed strijden, voor de eerste wedstrijd bleek ze geen tegenstander te heb ben. De tweede wedstrijd leverde haar strafpunten op omdat ze met haar hand teveel in de broekspijp van de tegenspeler bleef hangen, terwijl ze haar wilde omkeren. 'En dan kunnen ze je vingers en nagels niet meer zien en krijg je strafpunten. Maar anders had ik hem gewonnen hoor!' De derde wedstrijd wist ze haar tegenstander tegen de grond te krijgen en won ze de wedstrijd. Die trend werd gevolgd door veel van de andere teamleden: de dag werd zowel voor het heren- als het damesteam succesvol afgesloten, beide teams gingen met een twee de prijs huiswaarts. Texel'94 heeft zondag een grote nederlaag geleden tegen kam pioenskandidaat Uitgeest. In de eerste helft kon de ploeg van trai ner Ben Jansen nog stand hou den, maar toen de thuis spelende tegenstander na rust op gang kwam, viel het doek al snel. Bij het laatste fluitsignaal stond het Het was lang geleden dat Texel'94 en Uitgeest tegen elkaar speelden. In het seizoen 2001/2002, toen bei de teams nog in de derde klasse uit kwamen, werd het 2-4 en 5-0 voor Uitgeest, dat ook nu aan een goed seizoen bezig is en duidelijk favoriet was voor de zege. Inderdaad trok de thuisploeg na het beginsignaal van scheidsrechter Agema uit Den Helder voortvarend ten aanval. Dit resulteerde al snel in een paar kansen. Nadat de ergste stormlopen van de gastheren wat geluwd waren, kreeg Texel'94 meer vat op het spel. Na een kwartier kreeg de ploeg in kansrijke positie een vrije trap te nemen. Deze werd echter onschadelijk gemaakt door de verdediging. De beste kans van de eerste helft was voor Rick den IJzerman. Hij kreeg de bal op een presenteerblaadje van Joey van der Vis, maar liet zich verrassen door de snel uitkomende keeper. Daarna nam Uitgeest het heft in han den. De snelle en beweeglijke spit sen bezorgden de Texelse defensie handen vol werk. Omstreeks de 25ste minuut kropen de Texelaars door het oog van de naald toen de bal vanaf links rakelings naast het doel werd geschoten. Een belang rijke rol speelde ook keeper Dennis Schouwstra, die zijn ploeg een paar keer op de been hield. Aanvallend had Texel'94 weinig in te brengen. Duidelijk was dat de nog steeds geblesseerde Tim Kedde en Yvo Barends node werden gemist. Na rust kwam een heel ander Texels team uit de kleedkamer. Marko Koorn, Steffan Vlaming en Jeroen Vlaming hadden te veel last van blessures om verder te kunnen. Hun vervangers waren Pieter Plaatsman, Tom de Lugt en Leon Zijm. Het leek of het vertrouwen daardoor langzaam wegvloeide, want in het vervolg hadden de Texelaars weinig meer in te brengen. Voor ze het goed en wel in de gaten hadden, stonden ze op een kansloze 3-0 achterstand. Het gehavende Texel'94 bleef strij den en werd tien minuten voor het einde beloond, toen Marcel Ris een penalty benutte, nadat een verde diger van de tegenpartij hands had gemaakt in het strafschopgebied- Het bleek het enige lichtpuntje in de tweede helft, want in de slotfase voerde de thuisploeg de score nog op naar 6-1 Zondag speelt Texel'94 in Bergen tegen Berdos. Claire Smits, Britt Polderman, Jerney Oostra en Eva van der Velde hebben zich geplaatst voor de regiokampioenschappen tur nen op 31 januari. Zij verdienden deze plaatsing zaterdag op een rayonwedstrijd in Schagen. Smits en Polderman kwamen uit in de vierde divisie, op niveau 11. Beiden verloren kostbare punten op de balk, maar wisten op de vijfde en de zevende plaats te eindigen. Oostra werd met een mooie balk- oefening tweede in de vijfde divisie (niveau 11). Eva van der Velde werd derde. Haar sterkste toestel was de ongelijke brug. Celina Veenstra (5de divisie niveau 8) eindigde als zevende. Ook Dani elle Polderman (5de divisie niveau 11) wist zich niet te plaatsen voor de regiowedstrijd. Uitslagen: (sprong, brug. blak, vloer en totaal) Divisie 4: Claire Smits 7,8, 8,85, 6,45, 8,8, 31.9: Britt Polderman 7,85, 8,1, 5,85, 7,85, 29,65. Divi sie 5: Jerney Oostra 8, 8,85, 8,75, 7,5, 33,1; Eva van der Velde 7.95, 8,75,7,95.8,15,32,8; Daniëlle Polderman 7,7, 8,55, 6.8. 6,2, 29,25; Celina Veenstra 7,2, 7,05. 7,3, 6.9. 28,45.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7