1 Scholen onder vlag stichting Schooltij Gulle gift Sint voor Maartenhuis Installatie in de nacht TEXELSE 2 COURANT Genoeg animo voor Gala Extravaganza Agenda E TES O Film WÊ Stichting Kerken en Minima Texel www.texelsecourant.nl DAGELIJKS TEXELS NIEUWS MAB bouwt feestje en huldigt kampioenen Thriller met Leonardo DiCaprio en Russel Crowe VRIJDAG 5 DECEMBER 2008 Sint en Pieten overhandigen de cheque aan Franck van den Broeck. Voor het Maartenhuis was het woensdagavond dubbel feest toen Sinterklaas en zijn Pieten naast pepernoten en cadeaus, ook met een cheque voor organisatie en bewoners aankwamen. Namens de Stichting Sint en Piet kon het viertal liefst €500,- overhandigen. Het Maartenhuis en de bewoners gaan Sinterklaas naar eigen zeggen 'aan het hart' en met de stijgende zorgkosten kunnen ze volgens hem 'best een steuntje in de rug gebrui ken.' Vrijdag 5 december: Cinema Texel vertoont Madagascar 2 (Nederlands gesproken versie 14.00, 16.15), Oorlogswinter (19.00, 16.00), Quantum of Solace (21.30), Sinter klaas (13.30), Bride Flight (18.30) en Body of Lies (21.15). Zaterdag 6 december: Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg is van 19.30 tot 22.00 uur geopend voor jongeren van 10 tot 15 jaar. Cinema Texel vertoont Madagascar 2 (Nederlands gesproken versie 14.00, 16.15), Oorlogswinter (19.00, 16.00), Quantum of Solace (21.30), Sinter klaas (13.30), Bride Flight (18.30) en Body of Lies (21.15). Zondag 7 december: In de Dennen worden Rabo Top- mountainbikewedstrijden gehouden. Starts om 9.45 (jeugd), 10.15 (jeugd en dames), 11.30 (topklasse) en 13.00 uur (funklasse) bij het Turfveld. Om 11.00 uur begint in de Slufter de excursie 'Door het zout van de zee'; o.l.v. de boswachter. Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. Hoogwater te Oudeschild Vr. 5 00.10 en 11.54 u. Za. 6 00.50 en 12.40 u. Zo. 7 01.37 en 13.20 u. Ma. 8 02.50 en 14.20 u. Di. 9 04.17 en 17.00 u. Wo. 10 05.25 en 18.10 u. Do. 11 06.35 en 19.04 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Vrijdag 5 december eerste kwartier Zondag 7 december doodtij. Zondag 7 december zon op 8.33, zon onder 16,29 Cinema Texel vertoont Madagascar 2 (Nederlands gesproken versie 14.00, 1615), Oorlogswinter (19.00, 16.00), Quantum of Solace (21.30), Sinter klaas (13.30), Bride Flight (18.30) en Body of Lies (21.15). Maandag 8 december: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Jaap Dros en Gerard van Es geven een schaaksimultaan in estafettevorm. Locatie is hotel Den Burg, aanvang 20.00 uur. Deelname is gratis. Bij Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing over de handel in runderen en schapen en het IR-systeem voor die ren. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont Quantum of Solace (20.30) en Body of Lies (20.00). Dinsdag 9 december: Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21 00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A. Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. Cinema Texel vertoont Quantum of Solace (20.30) en Oorlogswinter (20.00). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Het Ga/a Extravaganza gaat door. Gezien de voorverkoop is er vol gens de initiatiefnemers genoeg animo om het door Culinaire Ver wennerij Bij Jef en De Toekomst Dance Factory georganiseerde nieuwjaarsfeest in De Toekomst werkelijkheid te laten worden. Het programma staat inmiddels vast. De organisatie belooft een uniek feest, 'zeker voor Texelse begrip pen'. De Toekomst in De Koog wordt in de nacht van oud op nieuw Activiteiten bij Time Out voor 10 tot 15 jaar Jongerencentrum Time Out is zater dagavond 6 december speciaal geopend voor jongeren tussen de 10 en 15 jaar. Zij kunnen er poo len, tafelvoetballen, tafeltennissen, spelletjes doen, internetten, chillen en nog veel meer. Van Sinterklaas kregen Time Out en het jeugdwerk in De Koog onlangs een Wii, een spelcomputer die ervoor zorgt dat de beoefenaren zich minder 'speler' en meer onderdeel van het spel kunnen voelen. Zo wordt tennissen en golfen niet meer uitgevoerd door een druk op de knop. maar door zelf racket of club heen en weer te zwaaien. De bezoekers worden daarnaast uitgenodigd hun eigen Wii-spellen of Playstation mee te nemen. Ook heeft Time Out een nieuwe geluids installatie (gesubsidieerd door het Oranjefonds en verzorgd door Stiehl Entertainment). Wie de kwaliteit wil ervaren, kan ook zelf z'n mp3-speler meebrengen. Time Out is zaterdag 6 december (en 3 januari. 14 febru ari en 14 maart) open van 19.30 tot 22.00 uur. Ouders die graag weten waar hun kinderen zich mee bezig houden. zijn eveneens welkom. Er is gratis koffie en thee. Time Out is ook open op woens dag-, donderdag- en vrijdagavond. Op die dagen richt het jongerencen trum zich op 12- tot 18-jarigen. voor de gelegenheid omgetoverd in een 'culinaire nachtclub'. Het gala 'swingt, bruist en is een tikkeltje ondeugend'. Op het programma onder meer het jazzy trio The Aris tocrats, de dance-act van Samba Dinhas en de drag queens 'Diana Ross Céline Dion'. DJ Rob from Holland draait tot in de kleine uur tjes dansmuziek. Het programma wordt gepresenteerd door Aris van Zeijlen. Ook culinair valt er veel te genie ten. Naast heerlijke wijnen worden Conferentie over dak-en thuislozen In het kader van het Stedelijk Kompas Kop van Noord-Holland wordt donderdag 11 december in De Kampanje in Den Helder een conferentie gehouden over mensen die dak- en thuisloos zijn of een groot risico lopen dat te worden. Mensen die zich verwaarlozen of verloederen, met meerdere com plexe problemen kampen of die de aansluiting met de maatschappij missen, bijvoorbeeld door schulden of psychische problemen, lopen het risico dakloos te worden. De gemeente Den Helder voert in nauw overleg met de andere gemeenten in de Kop van Noord- Holland de regie over het Stedelijk Kompas en maakt samenwerkings- afspraken met betrokken organisa ties als woningcorporaties, maat schappelijke organisaties en het zorgkantoor. Op de conferentie, die wordt bege leid door theatergroep Maranza, spreken Paul Kragt, wethouder van Den Helder, Helen Veenendaal, sectormanager Sociaal Medische Gezondheidszorg van de GGD Hol lands Noorden en Guus van de Mond De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 17.00 uur. Aanmelding kan tot 6 december bij Christel Geerts, e-mailadresc.geerts@denhelder.nl, tel. 0223-678402. de hele avond gerechtjes geser veerd, bereid door Bij Jef, dat vorige week met een Michelinster werd geëerd. Het Gala Extravaganza is voor levensgenieters van alle leeftij den. Dresscode is 'gala en/of extra vaganza'. Kaarten zijn verkrijgbaar via de site www.galaextravaganza. nl en bij De Toekomst en Sam Sam in De Koog en bij Bij Jef in Den Hoorn. Een toegangsbewijs kost in de voorverkoop €125,- en aan de deur €150, - en is van 20.00 tot 2.00 uur 'ali-ïn'. Daarna moet voor de drankjes apart worden betaald. Leonardo DiCaprio en Russel Cro we zijn de hoofdpersonen in de thriller Body of lies, die de komen de tijd in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over de journalist Roger Ferris, die tijdens de oorlog in Irak gewond is geraakt door de CIA wordt ingehuurd om op zoek te gaan naar een terroristenleider in Jordanië. Alvorens hij kan infil treren, moet Ferris de steun krijgen van twee personen: de ClA-vete- raan Ed Hoffman en iemand van de Jordaanse inlichtingendienst. Al snel begint hij zich af te vragen of deze mannen te vertrouwen zijn en hoe ver hij kan gaan zonder dat de operatie én zijn leven in gevaar komen. Vanaf woensdag is High School Musical 3: Senior Year tc zien. Het is hun laatste jaar op de middel bare school en Troy en Gabriella kunnen maar niet wennen aan de gedachte dat ze van elkaar zullen worden gescheiden. Samen met de andere Wildcats besluiten ze een musical op te zetten, waarin ze hun gevoelens kunnen uiten met betrekking tot de onzekere toekomst Een deel van de andere films is geprolongeerd. Oorlogswinter is gebaseerd op het beroemde boek Schooltij wordt de naam van de stichting waar vanaf volgend jaar de openbare scholen onder val len. Dat is dinsdag bekendge maakt in de raadsvergadering, nadat de gemeenteraad had inge stemd met de verzelfstandiging van het openbaar onderwijs. Ernst Engbrenghof, directeur van de Thijsseschool en voorzitter van het Texels overlegorgaan voor open baar onderwijs en Ike van Housselt, directeur van de Lubertischool, ont hulden de nieuwe naam. De keuze voor de naam ging niet over één nacht ijs. Besturen, alle personeels leden en medezeggenschapsraden waren betrokken en er werden meer dan veertig suggesties gedaan. Een selectiecommissie filterde daar vijf namen uit, waarna een besliscom- missie drie sessies belegde om de naam te kiezen. Schooltij is vanaf 1 januari 2009 operationeel. Het wordt de over koepelende stichting van de Drijver- school in Den Hoorn, de Bruinvis in Oudeschild, de Thijsseschool in Den Burg, de Daalderschool in Ooste rend, Durperhonk in De Cocksdorp en de Lubertischool in De Koog. De laatste school blijft algemeen bijzonder omdat een kleurverschie- Leden ZOUT tonen werk Leden van de vorig jaar opgerich te kunstenaarsvereniging ZOUT houden de laatste weken van het jaar een tentoonstelling in Tusse de Banke. Daarnaast zijn bezoe kers gedurende twee dagen wel kom in verschillende ateliers. De expositie, waaraan bijna vijftig leden van de vereniging meewer ken, wordt op vrijdag 19 decem ber geopend door Wouter de Waal, directeur van de WV. Er is nieuw werk te zien van schilders, beeld houwers, fotografen en filmers, een videokunstenaar, kunstenaars die werken met juthout, een hoeden maker, keramisten en papierkunste naars. Er is werk in emaille en werk van een danser. De expositie in Tusse de Banke duurt drie weken, van 20 december tot en met 7 januari en is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Op eerste kerstdag en Nieuwjaars dag is de tentoonstelling gesloten. De open-atelierroute wordt gehou den op 27 en 28 december, als- 27 ateliers over het hele eiland van 11.00 tot 17.00 uur hun deuren openen voor publiek. Een overzicht van deelnemende ateliers is af te halen op de tentoonstelling in Tusse de Banke. Openingstijden Maritiem Museum Het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild is op eerste en tweede kerstdag en op 1 januari gesloten. In plaats daarvan zijn extra ope ningsdagen ingelast op maandag 22 en maandag 29 december. Ver der gelden ook in de kerstperiode de normale openingstijden, dinsdag tot zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie; www.texels- maritiem.nl. van Jan Terlouw, die daarvoor in 1973 een Gouden Griffel kreeg. Het is het verhaal van Michiel, die in de laatste ijskoude winter van de oorlog volwassen wordt. Zijn oom Ben, die in het verzet zit, is zijn grote voorbeeld en Michiel kan niet wachten tot hij ook wat kan betekenen in de strijd tegen de bezetter. Tot zijn grote erger nis neemt echter niemand hem serieus. Dat verandert wanneer zijn oudere buurjongen Dirk hem een opdracht geeft. Voordat hij het weet, zit Michiel tot over zijn oren in de problemen, terwijl hij nie mand in vertrouwen kan nemen. Een publiekstrekker is de Neder lands gesproken animatiefilm Madagascar 2, het vervolg op het ting naar openbaar onderwijs niet mogelijk was. Bestuurstechnisch is dat opgelost door een samen- werkingsbestuur te vormen, zodat openbaar en algemeen bijzonder onderwijs onder één vlag samen verder kunnen gaan. Schooltij wordt van 1 januari tot 1 april bestuurd door een inte rim-bestuur van drie personen. De scholen wilden aanvankelijk al direct met een definitief bestuur van start, maar dat lukte niet omdat de raad niet eerder dan dinsdag de verzelfstandiging kon bekrachtigen. Er is een paar jaar aan dat proces gewerkt. Het betekent in de praktijk dat burgemeester en wethouders niet langer het schoolbestuur vor men. College en scholen bedankten elkaar tijdens de raadsvergadering voor de samenwerking en wezen erop dat er altijd een goede onder linge verstandhouding is geweest. De scholen kozen toch voor zelf standigheid om minder verweven te zijn met de gemeente. Ze kunnen nu eenzelfde positie innemen ten opzichte van de lokale overheid als de andere schoolbesturen op het eiland. De scholen plaatsen binnen kort een advertentie om leden voor het bestuur te werven. Expositie bij Greenside In de expositieruimte van hotel Greenside in De Koog is tot en met 1 april werk te zien van beel dend kunstenaar Roel Braken- hoff uit Sint Maartensbrug. Eerder was zijn werk te zien in Tusse de Banke en in de Worsteltent. In zijn nieuwe werk laat Brakenhoff ondermeer de Slufter, de vuurto ren, de Waddendijk, de zee en het groene binnenland de revue pas seren. Maar nergens echt gedetail leerd, waardoor de kijker zijn eigen fantasie volop kan gebruiken en zijn eigen Texelgevoel kan ervaren. Bij de schilderijen is een gebonden full colour boek verschenen, Eiland zonder woorden, waarin de kunste naar in woord en beeld zijn liefde voor Texel verklaart. Kopers van een kunstwerk ontvangen het boek gra tis. Naast Texelse schilderijen expo seert Brakenhoff in het restaurant van Greenside houten beschilderde beelden. De expositie is dagelijks vrij te bezoeken. Vrouwen van Nu Op uitnodiging van de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu verzorgt Lida Kooi man woensdag 10 december in het Eierlandsche Huis een workshop kerst/winterversiering maken. Deel nemers dienen een scherp mesje, een snoeischaar en takken met bes sen mee te nemen. De workshop begint om 14.00 uur. De kerstviering vindt zondag 14 december vanaf 14.30 uur plaats in dorpshuis De Wielewaal en de kerk in De Waal, waar het kerstconcert wordt bij gewoond. Deelnemers dienen zich zo snel mogelijk aan te melden. De organisatie maakt er bovendien melding van dat in de nieuwsbrief van december een verkeerd reke ningnummer is opgenomen. Het juiste nummer is 362556601. succesvolle eerste deel uit 2005. Hoofdpersonen zijn opnieuw de dieren uit Central Park Zoo in New York. Wanneer ze in een oud, neergestort vliegtuig stappen, dat zogenaamd is gerepareerd door de pinguïns, gaat het helemaal mis. Ze storten neer en komen terecht in een wildreservaat in Afri ka. Daar ontmoeten ze voor het eerst hun soortgenoten uit het wild en ontdekken ze de verschillen tussen de jungle en de Afrikaanse vlaktes. Grote vraag is natuurlijk of Afrika leuker is dan de dierentuin in New York. Het volledige programma staat elders in de krant én op de web site www.texelsecourant.nl. Kerstconcerten in Gemini Ziekenhuis Het Stedelijk Muziekkorps, een kerstkoor en het Interkerkelijk Jeugd- en Evangelisatiekoor (IJE koor) verzorgen in december optredens in het Gemini Zieken huis. Mensen die in december worden opgenomen, missen vaak de huise lijke gezelligheid en het samenzijn met de familie. De medewerkers van het Gemini Ziekenhuis heb ben daarom het initiatief genomen voor enkele kerstconcerten. Ook patiënten dié poliklinisch behandeld Waalder woning bij TV Makelaar RTL4 zendt dinsdag 9 december het programma TV Makelaar uit waarin de woning van Edo en Annette Kooiman uit De Waal - samen met twee huizen elders in Nederland - in de schijnwerpers wordt gezet. Naast het pand zelf zijn er ook veel andere beelden van Texel te zien. Zo werd het echtpaar Kooiman geïnterviewd op het strand bij paal 17 en moesten ze onder het licht van de vuurtoren in dertig seconden hun woning verkopen. De uitzending begint om 20.30 uur. Kijkers die interesse hebben in de woning, kunnen deze op 13 decem ber tijdens een open dag bekijken. Hulp aan Texelaars iti financiële nood Spangerweg10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Ben Zegeren uit Den Burg heeft een bijzonderheid op zijn naam staan. Hij is midden in de nacht als raadslid geïnstalleerd. De benoeming van raadsleden heeft over het algemeen plaats aan het begin van raadsvergade ringen. maar dat liep dinsdag even anders. Het vertrek van Martijn Eelman stond gepland aan het eind van de vergadering, omdat hij nog mee wilde vergaderen. Het bete kende dat pas op het eind van de rit de geloofsbrieven van opvolger Zegeren werden onderzocht (een worden en andere belangstellenden zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Woensdag 10 december zingt het Interkerkelijk Jeugd- en Evangelisa tiekoor (IJE koor) onder leiding van Bram Hofstede van 19.30 tot 20.30 uur gospelsongs in de centrale hal. Zaterdag 20 december zingt vanaf 16.00 uur een Kerstkoor onder lei ding van Dries Post. Dinsdag 23 december speelt van 19.30 tot 20.30 uur het Stedelijk Muziekkorps in de Zuster Kueter- zaal Dit orkest staat onder leiding van dirigent André Elders en brengt een divers repertoire met veel kerst- muziek. \\7at ik zeggen wou... Waalenburgerdijkje RIP 't Is weer zo ver, het lijkt wel van de gekke Wie is de zot die deze stunt verzon En 't Waalenburgerdijkje met beton Als rondweg om een stuk natuur te trekken Waar is de vlag die dit idee moet dekken Of was er zelfs geen vlag toen dit begon Alleen een botteriken peloton Waarvan de leiding vond: 'Laat ze ver(t)rekken' De ouderwetse fietsers die zo lang Langs bossies en langs wééltjes graag hun gang Voegden naar het historische gebeuren Die moeten zich aanpassen aan de tijd Waarin 't toeristendom steeds snel ler rijdt En straks de scooters langs 'net dijkje scheuren. Willem Kikkert, Den Hoorn. formaliteit die vooraf gaat aan de installatie). Doordat het een lange vergadering was geweest, begon dat onder zoek pas na middernacht. Daarna leek het met tot installatie te komen omdat dat formeel niet op de agen da stond, maar nadat Rikus Kieft opmerkingen had gemaakt, kwam het om tien over half één alsnog tot de installatie van Ben Zegeren als nieuw raadslid voor het CDA. Zijn vrouw en dochter en diverse verte genwoordigers van de partij waren al die tijd blijven wachten. De MAB heeft zaterdag tijdens de jaarlijkse feestavond alle club kampioenen van 2008 gehuldigd. Dat gebeurde op een 'alternatieve' locatie. De nieuwe kantine wordt eind december opgeleverd. Bij de autocrossers was de eerste prijs in de rodeoklasse voor Otto Goenga, die er met kop en schou ders bovenuit stak en achtervolgers Bart van der Star en (voorzitter) Eddy van der Ploeg ver achter zich liet. Het werd verrassend genoemd dat toppers als Jan Zijm, Simon Koopman en Roy Boeijen niet aan merking kwamen voor een goede klassering. In de personen van Bart van der Star, Bart Boom, Jimmy de Smidt en Gerard Rikkenberg diende zich een nieuwe generatie aan. De verwachting is dat zij volgend jaar meestrijden om de overwinning. Eddy van der Ploeg zal daar met meer bij zijn. Hij maakt de overstap naar de 4-cilinder vrije klasse, Bij de coureurs met 4-cilinders ging de overwinning naar Ben Rentenaar, die ervaring opdeed in Sint Maarten en Pieter Betsema en Willem-Johan Bakker op ruime achterstand zette. Jan Witte (van 'De Voorzorg') en nieuwkomer Dave Pastoor legden verrassend beslag op de vierde en vijfde plaats. Hans Arnout miste de tweede cross, waardoor hij niet in aanmerking kwam voor een plaats in het klassement. Martijn de Veij was terug van weg geweest in de Formule 1 voor stockcars. Na een lange periode van blessureleed, opgelopen bij het voetballen, liet hij zien nog steeds voortreffelijk te kunnen crossen. Hij won met ruime voorsprong. Oud- voorzitter Klaas Pieter Zuidewind legde beslag op de tweede plaats, net voor Peter Koorn, die maar twee punten minder verzamelde. Vetera nen Siem de Porto en Piet Scholta- nus zijn nog lang niet afgeschreven en eindigden knap op de vierde en vijfde plaats. Bij de junioren waren de onderlinge verschillen het kleinst. Barry Boer- sen, zoon uit een echte crossfa milie, won, vóór Jeffrey de Smidt, Pieter Langeveld en Maikel van der Gracht. Chris Boersen werd een maal gediskwalificeerd en moest daardoor genoegen nemen met de vijfde plaats. Bij de motorcrossers waren maar liefst dertig prijzen te verdelen, ver deeld over tien klasses. Aandacht was er ook voor de oriëntatieritten, waarin de deelnemers hun liefde voor autorijden met puzzelen com bineren. In de (sterkste) B-klasse ging de winst naar erelid Anne de Vries. In de C-klasse won voorma lig autocrosser Marcel Barends de titel. Eindstanden: Autocross, rodeo - l.Otto Goenga; 2.Bart van der Star. 3.Eddy van der Ploeg. 4.Bart Boom: 5.Jimmy de Smidt; 6.Renè van der Star; 7.Jan Zijm; 8 Leon Westerlaken. 9.Gerard Rikkenberg. 10-Simon Koopmans. 4-cilinder vrije klasse - 1 Ben Rentenaar, 2.Peter Betsema; 3.Willem-Johan Bakker, 4 Jan Witte; 5,Dave Pastoor Formule 1 - 1 Martijn de Veij, 2 Klaas Pieter Zuidewind; 3.Peter Koorn; 4.Siem de Porto; 5 Piet Schol- tanus Junioren - 1.Barry Boersen; 2.Jeffrey de Smidt; 3.Pieter Langeveld; 4.Maikel van der Gracht; ö.Chns Boersen; 6,Sam Kossen: 7.Ricardo de Wit Motorcross, brommers - 1 Jim Kossen; 2 Ben Brouwer; 3 Myren Helleman. Jeugd A - I.Fabio Bottelier: 2 Ingmar Smit. 3.Kris Smit. Jeugd B - 1 Nick Schraag, 2 Ole Wit te. 3,Chris van Stralen. 65 CC - 1.Perry" Schra; 2.Sander Witte; 3.Wessel de Vries. 85 CC lage wielen - i .Yorgo Helleman; 2 Kars Gouwenberg; 3.Danny Camas. 125 CC A - 1.Jeroen Carnas; 2 Jeroen Kok; 3.Mike Jonker. 125 CC B - I.Remon Jansen; 2 Kevin Betsema; 3.Jan Jelle van der Vis. 125 CC C - I.Leo Witte; 2.Roan Bergman; 3.Matthijs de Lugt Open klasse - 1 Pascal Veenstra; 2 Youn Vos; 3.Richard van Baaren. Liefheb bers - 1.Marco Witte, 2.Henk Gouwenberg: 3.Pieter Koper. Orièntatieritten, klasse B 1 .Anne de Vries. Klasse C - 1.Marcel Barends.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2