Draadloos internet van B-Shore Oprichter van Martinair voorzitter NV Luchtvaartterrein Ook TX38 verder met alternatief vistuig Efficiëntie en hoog serviceniveau Gebeld voor een meeuw met hoofdpijn' If Kerkdiensten Medische zorg Radio Texel 1Q6.1 Hulpverlening oud Papier JLWerk a weg TEXELSE g courant 'Met prins Bernhard uit broodtrommeltje gegeten' Gezellig en ik heb hier vaak met Prins Bernhard geoefend om ons voor te bereiden op vliegrallys. Dan zaten we hier in het restaurant en aten uit het broodtrommeltje van de prins, zeg maar yit zuinigheidsoverwegingen Het is hier veel leuker dan om bijvoorbeeld op vliegveld Lelystad te landen. De gezelligheid, je bent hier echt uit. En het is hier gemoedelijk. Ik vind dat Ed het op een buitenge woon goede manier doet. Een beetje drukker mag wel, maar we willen het veld niet vergroten of een betonbaan Schipper Guido Betsema van de TX38 prepareert de sumwing. Nadat de TX36 al enkele maanden met succes de sumwing als ver nieuwend en brandstofbesparend heeft getest, is afgelopen week ook de TX38 van de familie Betsema voor de eerste maal met het alter natieve tuig naar de visgronden ver trokken. De TX36 Jan van Toon van de familie Van der Vis stond vrijdag een van zijn zweefvleugels af aan de TX38. Rond het middaguur arriveer den per vrachtwagen twee nieuwe wings van HFK Engeneering uit het Gelderse Heteren op de Oudeschil der haven en werden beide kot ters van één geheel nieuwe vleu- advertorial Uw voorraad ter plaatse wijzigen vanuit de auto wanneer u bij een klus of project vandaan komt een illusie? 'Nee', benadrukt Robbert de Jong van B-Shore. Met zijn draad loze internetoplossingen komt deze werkwijze binnen handbereik. 'En wat te denken van een zakelijke horecagast die naast een kopje kof fie meteen even zijn mail checkt? Of een vakantieganger die in zijn hotelkamer of voor de tent in een duinpannctje kan internetten?' Met de diensten van B-Shore verhoogt u efficiëntie én serviceniveau. Het afgelopen jaar heeft B-Shore niet stilgestaan. Het product is geoptima liseerd zodat de specifieke wensen van bedrijven flexibel aan te sluiten zijn op de mogelijkheden van draadloos internet. Bedrijven kunnen bijvoor beeld gebruik maken van een com pleet eigen en veilig netwerk. B-Shore is bovendien verhuisd en wil het dek kingsgebied op het eiland aanzienlijk vergroten. Is er nog iets hetzelfde? Ja, De Jong blijft de vertrouwde contact persoon van B-Shore en denkt als vanouds graag met de klant mee. 'Draad loos internet is een onom keerbare - trend waarmee je als bedrijf je voordeel kunt doen.' Zo heeft Hotel Tatenhove een eigen draadloos netwerk waar gasten veel en graag gebruik van maken. Via een voucher kunnen ze inloggen met laptop, PDA of camera. Met het strand en bos vouchers gaan sneller dan verwacht en zowel de gast als hel bedrijf zijn tevreden!' Ingewikkeld? De materie achter draadloze oplossin gen is ingewikkeld, maar dat geldt niet om vertrouwelijke bedrijfsinformatie en minder schadelijk voor de gezond heid dan bijvoorbeeld een mobiele telefoon. 'En dan hebben we het nog niet eens over de verbeterde dienst verlening naar klanten en toeristen', vult De Jong aan. Ook draadloos? U bent wellicht gewend om voor B-Shore bij Warmoesstraat 23 bin nen te lopen, maar dit is veranderd. De voor het gebruik ervan. De benodigde mogelijkheden van draadloos ïnter- apparatuur wordt geleverd, geïnstal- net maken een kantoor voor B-Shore leerd en bijgehouden door B-Shore. overbodig. Neem voor meer informa- Afhankelijk van de wensen van de tie over de mogelijkheden contact op klant wordt op maat gesneden advies met Robbert de Jong, 06-26456160, op steenworp afstand krijgt internet- gegeven. Een draadloos internetnet- r.dejong@b-shore.nl. Of ki jk op www. ten ineens een andere dimensie. 'De werk is bovendien veilig als het gaat b-shore.nl. stevig over nagedacht. Ik vind het erg leuk om te doen en ben nog steeds zeer actief in ondernemingsraden, raden van toezicht, raden van advies en noem maar op. Ik geloof er heilig in dat als je je hersenen blijf gebrui ken, je oud kunt worden. Ik ga er met groot plezier tegenaan en mijn uiterste best doen om het een heel boeiend en gezond vliegveld te laten worden, voor zover het dat al niet was. Ik doe het full hearthly, een leuke challenge.' De nieuwe Raad van Commissarissen van NV Luchtvaartterrein Texel. Vlnr: Roel Hijmans, Ronald Bleeker, Martin Schroder, directeur Ed de Bruijn en Cees den Ouden. Niet op de foto Jan Glaubitz. (Foto Gerard TimmermanfBeetdbarlr Texel) Martin Schroder omschrijft het gewoon goede naam, niet in de zijn voorzittersschap van de NV vliegveld waar hij regelmatig, ook laatste plaats dankzij de inspan- Luchtvaartterrein Texel te begin- in gezelschap van Prins Bernhard, ningen van luchthavendirecteur Ed nen. is geland, als gezellig en gemoe- de Bruijn.' De luchtvaartcoryfee zei delijk. 'En het heeft een buiten- woensdag met groot plezier aan Schroder: 'Ik ben hier heel vaak gel voorzien. Zondagavond vertrok Branding 3 van Betsema er voor de eerste keer mee naar zee. Het blijft niet bij deze twee kotters, want ook Marco Drijver van de TX29 Helena Elisabeth en Cees Boersen van de TX94 Avontuur hebben een sumwingtuig besteld. Op verzoek van de Texelse Courant hield Salko de Wolf, enthousiast fotograaf en sinds twintig jaar dier- verzorger bij Ecomare, een week lang een weblog bij. Over een meeuw met hoofdpijn, een dode kat, een Duitser met een Canon camera, Guusje, Lenie en piran ha's. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Het leuke van dierverzorger en fotograaf zijn op Ecomare is dat je 's morgens eigenlijk niet weet wat er die dag gaat gebeuren. Natuurlijk zijn er de vaste werkzaamheden die gebeu ren moeten (daarover de komende week meer), maar er blijft altijd de onverwachte spanning. Zeehond op het strand, bruinvis aangespoeld, je wordt gebeld voor een meeuw met hoofdpijn, olievogels op het strand, inleidingen geven, de meest uiteenlo pende vragen van bezoekers beant woorden en ga zo maar door. En van al die onverwachte momenten moe ten er ook foto's gemaakt worden voor het archief, voor persberichten. En als het landelijk nieuws wordt en je hebt de goedè'foto's, is dat echt een kick. (Zaterdag) Als we een lange week werken, heeft de dienstdoende dierverzorger de mobiele telefoon stand-by voor storingen en strandingen. Op het ant woordapparaat van Ecomare wordt keurig uitgelegd wat je moet doen om de dierverzorger aan de lijn te krijgen. Maar als je dan om 23.30 uur door een Fransman uit je bed gebeld wordt omdat hij een excursie in de Slufter wil boeken... Of door die oude mevrouw in Haamstede, die wil dat ik een zielige meeuw kom redden. Of de politie die om 01.30 uur belt om een dode kat van de weg te halen (waren vast overkanters), dan word ik toch wel eens moe van die telefoon. (Zondag) In mijn vrije tijd mag ik ook graag fotograferen, liefst alleen of soms met z'n tweeën, 's Morgens vroeg voor zonsopkomst, dat is de mooiste tijd van de dag. Vogels, landschappen, mensen, ik vind alles leuk. Afgelopen voorjaar zaten er bij het Wagejot veel visdiefjes en kluten. Je kunt daar prachtige foto's maken, vooral vanuit de auto. Er is één nadeel: in het voor jaar staat heel Duitsland daar ook te fotograferen. Dus ik op een ochtend om 4.30 uur mijn bed uit en op naar het Wagejot. Er was daar niemand, mooi licht, de ideale omstandighe den voor mooie foto's. Plots stopt een Duitser zijn auto twee meter achter mij, haalt met veel bombarie twee fototoestellen met twee enorme telelenzen uit zijn auto, loopt naar mij toe, kijkt naar mijn fototoestel en zegt: 'Canon ist besseh. Ik heb namelijk een Nikon. Ik was zeer verbaasd, heb niets gezegd en ben weggereden. Je ziet het wel vaker: mensen met de meest dure spullen, maar foto's maken kunnen ze niet. Ook bij de sneeuwuil liep van dat volk rond, alleen maar pochen met de spullen die ze hebben. (Maandag) Overigens hebben we afgelo pen zondag ook een jonge zeehond opgevangen. Een jong dier (Guusje) van 5 maanden oud, 18.6 kg zwaar, met last van longworm en longont steking. De vraag die nu steeds vaker naar voren komt, is of het nog wel nodig is om al die zieke zeehonden op te vangen. Peter Reijnders van Imares zegt dat je de natuur zijn gang moet laten gaan en Lenie uit Pieter- buren zegt dat elke zeehond die ziek is de schuld is van ons mensen. En wij staan daar tussen in. De zeehon den zijn een prima hulp middel om onze bezoekers duidelijk te maken wat er in de Waddenzee loos is. Maar om nou iedere zeehond die ziek is te laten inslapen, zoals ze Denemarken doen, dat gaat misschien iets te ver. Voor je het weet, begint iedereen in zijn garage een eigen zeehondenop vang. En dat is ook niet de bedoeling. Al met al een probleem, lijkt mij, waar over alle partijen maar eens om de tafel moeten om een goed standpunt te bepalen. Maar Lenie kennende wordt dat moeilijk. Om 14.00 uur staat er onverwacht een verslaggever van RTV-NH aan de receptie of ik het bovenstaande verhaal wil vertellen voor de radio. Ik weet niet wanneer het uitgezonden wordt. (Dinsdag) Het vervelende van het in de win ter geboren worden als zeehond is dat met slecht weer een boel jongen vervroegd hun moeder kwijt raken, verzwakken, ziek worden en dood gaan of aanspoelen. Jaarlijks worden door Ecomare ongeveer 20 jonge grijze zeehonden opgevangen. Van deze dieren is het merendeel afkom stig van de Schotse en Engelse kust; zij spoelen met westenwind aan. De grootste groep grijze zeehonden in de Waddenzee werpt haar jongen op de zandplaat Richel nabij Terschel ling en de laatste jaren worden op de Razende Bol ook meer jongen geboren. Als het in deze periode rustig weer blijft, kunnen deze jongen door moeder worden groot gebracht. Anders spoelen ze aan op de kust. Denk nou niet dat als er een grijze zeehond aanspoelt deze direct gered moet worden. Vaak is de moeder nog in de buurt en zoogt ze haar jong als het rustig is .of 's nachts. Een mooi voorbeeld daarvan is de zeehond die in januari 2006 14 dagen op de dijk bij het NIOZ heeft gelegen. Regelmatig was de moeder te zien aan de voet van de dijk en hoewel we het jong nooit hebben zien drinken, groeide het goed en is het na twee weken verdwenen. Op stukken strand die relatief rustig zijn of op de Hors kun je zulke zeehonden makkelijk laten lig gen. En mocht het nodig zijn, kunnen wij de zeehond altijd nog meenemen naar Ecomare. Woensdag Het is de afgelopen dagen al uitgebreid in het nieuws geweest. Het aanspoelen van bramen op de kusten van Noord-Holland en Texel. Zo werd ik gisteravond door iemand gebeld die er heilig van overtuigd was dat hij een piranha op het strand had gevonden. Nu zijn piranha's zoetwa tervissen, die leven in de rivieren van Zuid-Amerika, en zijn bramen zout- watervissen... De week van Herman Ridderinkhof Herman Ridderinkhof uit Den Hoorn, adjunct-directeur bij het NIOZ, is de volgende blogger in de serie De week van... Hij verblijft momenteel op een luxe jacht in de Indische Oceaan. Varend tussen Mozam bique en Madagascar begeleidt hij er een Zuid-Afrikaan, die voor een televisieprogramma 36 uur tussen de witte haaien zwemt. Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubnek Om te Onthouden Zondag 7 december 2008 Tweede advent PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u, gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds J Glazema. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. ds. J. Glazema, gezamenlij ke dienst, mmv contactgroep Texelse Reede. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen, viering Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal, PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. drs. H.J. Boon uit Zelhem; 19.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. drs. H.J. Boon uit Zelhem. Oudeschild: 11.00 u. mw. K.M. Dijker man. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08 00 uur: Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086, 314727; 314669: 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tele foon: 0900-8844. In spoedeisende geval len: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel 311477, www.dierenpen- siontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11 Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vra gen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, cónsul- GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend' 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. ter Haar; extra collecte project Kongo DG Zending; verkiezing kerkenraads leden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds H.A. Wesseling; Heilig Avondmaal. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. Dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Gebeden die door God worden verhoord; Wachttorenstudie, 11.20 u Jehovah's 'stralende ogen' onderzoeken iedereen. bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl, bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17,00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- en feestdagen van 10,30 tot 11.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Vooralle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Meldpunt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisservice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211peterrnolenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en Y. Olthof. Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, ver- steldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u en van 14 00 tot 16,00 u De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg, Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222- 321001dag en nacht bereikbaar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900-2345566 (€0,10/minuut), www.huiselijkgeweldkop- vannoordholland.nl. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak), Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golf slag, Vaargeul, Schoorwal, Gasthuis straat - aanleunwoningen, Gasthuis straat van Beatrixlaan tot Pontweg. TEXELSEffltoURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmocsstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6*1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenrnl zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezer van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoal* Kamer van Koophandel en Fabneker Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36.25 lautomaiischi Per jaar 74,10 71.75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Van 8 tot 14 december zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden. Tussen De Waal en De Koog: fietspad Waalenburgerdijk- je; De Koog: Ruijslaan. tussen Epelaan en kombord van De Koog; Randweg, tus sen Californiëweg en Ploegelanderweg. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16,00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u, Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuij baptistenge meente Den Burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u, Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaa! (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonies (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 verzoekplaten) 19.45 u, Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma thema's 20.00 u. Radio Noordhollahd VRIJDAG 5 DECEMBER 2008 geweest. Alleen altijd door de lucht, nooit over de weg zoals nu. Ook een hele ervaring, maar vliegen vind ik nog steeds leuker. Ik heb hier veel geoefend, touch en go's gemaakt en doe dat nog steeds met groot plezier. Mijn gezondheid is goed en vliegmedisch ben ik goedgekeurd. Ik vind dit een hartstikke fijn vliegveld. aanleggen. Er zullen geen grote jets gaan landen. Zo'n grasbaan heeft ook voordelen en is bijvoorbeeld leuk om touch en go's te maken. We gaan het veld wel een beetje meer profile ren in Nederland en met leuke dingen wat meer sportvliegers trekken.' 'Toen ik werd gevraagd om voorzitter te zijn, heb ik daar wel een avondje

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9