'Sexy en bling-bling zijn gewild' F amilieberichten 19 GROTE KERSTMARKT EUREKA TEXELSE j COURANT DINSDAG 9 DECEMBER 2008 twee bezoekers de verschillende grimmen Boudewijn Nieuwenburg Artikelen die iets met de seks- De winkel is deze dagen traditiege- shop te maken hebben, doen het trouw volledig toegespitst op Oude dit jaar goed in de Ouwe Sunder- Sunderklaas. Meiden hebben vol- klaaswinkel aan de Binnenburg in gens eigenaren Patricia en Bou- Den Burg. dewijn Nieuwenburg veel interesse in sexy kleding. 'Dat wordt aange vuld met wimpers, handschoenen en make-up om er een mooi geheel van te maken.' Jongens hebben veel belangstelling voor bling-bling als gouden kettingen. 'Zij gaan ook veel af op wat ze op televisie zien.' Belangstelling is er eveneens voor horror en groepen willen er graag gestileerd uitzien. Volgens de twee komen Texelaars ook geregeld met ideeën in wor ding binnen, zodat er advies nodig is. 'Laatst hadden we bijvoorbeeld iemand die moest oranje benen hebben. Daar moet je toch even over meedenken, maar daar bele ven we veel lol aan.' De winkel doet morgen (woensdag) de laatste bestellingen de deur uit. Woensdag avond en donderdagavond zijn er extra koopavonden om dè verloren koopavonden van afgelopen vrijdag (Sinterklaas) en komende vrijdag in te halen. 'Dat wordt ook wel op prijs gesteld door mensen die overdag aan het werk zijn.' Wat ik zeggen wou... Acht miljoen Acht miljoen is veel geld voor een gemeente met 13.550 inwoners. Zo'n €590,- per inwoner, en dat moet met rente worden terugbe taald. Of we het al helemaal kwijt zijn, weten we niet, maar je moet niet al te hoge verwachtingen heb ben van een vordering op een fail liete bank. Het is daarom logisch dat je toe komstige uitgaven nog eens tegen het licht houdt. Het gaat om veel geld, dus ligt het voor de hand dat een groot project als het nieuwe gemeentehuis daarbij in beeld komt. Vooral omdat het project op wei nig sympathie bij de bevolking kan rekenen. Een gemeentebestuur dat een solide financiële huishouding wil voeren en tevens rekening houdt met de wensen van de kiezers zal dus zo'n project aan een serieuze heroverweging onderwerpen. Dat is nog niet gebeurd. In een serieuze heroverweging betrek je alle uitgaven. Je zet de kosten van de bouw van het gemeentehuis, de inrichtingskosten, de grondkosten, de kosten van aanpassing van de omgeving, van het buiten gebruik stellen van het oude gemeentehuis, enzovoorts tegenover de kosten van een eventuele aanpassing uitbrei ding van het huidige gemeentehuis, de kosten van het huren van aanvul lende ruimte elders en dergelijke. Het doet er voor die afweging trou wens niet toe hoeveel geld er al uit gegeven is. Het gaat er om hoeveel het vanaf nu nog gaat kosten. Als er geld te besparen valt door vanaf nu een andere richting te kiezen, zal de Texelse bevolking daarbij gebaat zijn. De kiezer zal dat waarderen. Acht miljoen is veel geld en hoe je ook met cijfers goochelt, je kunt een euro maar één keer uitgeven. Ben Bakker, Den Hoorn. at ik zeggen wou... Raadhuis Graag geef ik gevolg aan het ver zoek van de WD mee te zoeken naar een goedkope oplossing voor het raadhuisprobleem. Sterker nog: die oplossing heb ik. Binnen korte of iets langere tijd krijgt ook Texel te maken met ver anderingen op bestuurlijk gebied. Steeds vaker duiken de begrippen gemeentelijke herindeling, bestuur lijke integratie, samengaan, fusie en dergelijke op in de politiek. Natuur lijk zal Texel daar mee geconfron teerd worden. Het is een illusie te denken dat we een soort onafhan kelijk eiland bewonen. Maar het heeft natuurlijk conse quenties. Eén daarvan is het veriies van een aantal functies aan een centraal punt. Aan de Waddeneilan den, Friesland, Den Helder, de Kop van Noord-Holland of wat er ver der nog aan mogelijkheden worden aangedragen. Het logische gevolg van dat ver lies is vermindering van het aantal ambtenaren op Texel. Dus hebben we straks ruimte over. Hoeven we geen nieuw raadpaleis te bouwen of zelfs het bestaande toch wel degelijke gebouw voor een astro nomisch bedrag te verbouwen, wat - samen met de IJslandblunder - de eigen burger en de toerist nog tot in lengte van jaren op hoge kosten zal jagen. Conclusie: gewoon doorgaan met werken. Mogelijk moeten we nog korte tijd wat inschikken op het raadhuis, of misschien kan men het zoeken of vinden in efficiëntie, maar het moet op termijn vele miljoenen besparen en dat lijkt mij een stevig motief. Tenslotte houden we toch nog één kanjerproject - stokpaardje van de plaatselijke politiek - over: onze nieuwe middelbare school. En het geld dat daaraan besteed wordt, komt met hoge rente in de maat schappij terug. Ab Peetoom, Den Burg. Wat ik zeggen wou. J Brandhout De laatste jaren kochten wij hout van een Texelse leverancier, die moest stoppen wegens gebrek aan opslagruimte en zijn handel over deed aan een andere Texelaar. Bij hem kochten wij 2 kubieke meter, volgens zijn zeggen van goede kwa liteit. De kosten waren €135,- per kuub, gestapeld afgeleverd en door ons contant betaald. Mindere kwa liteit, toegegeven door de leveran cier. Achteraf leek het ons wel heel veel geld voor een partij hout van vrij slechte kwaliteit. Ook vernam ik in dat een andere Texelaar bij dezelfde man €65,- betaalde voor een kuub gestort hout. Ook hij had geklaagd over de kwaliteit. We hebben opgebeld en kregen €50,- retour. Onzes inziens klopte het bedrag nog niet en we hebben de rekening van de vorige leveran cier opgezocht. Daaruit bleek dat we in december vorig jaar €108,- betaalden voor twee kuub hout van goede kwaliteit. We hebben een aangetekende brief gestuurd met de vraag of de rekening op een misverstand berustte, aangezien de prijs ineens drie maal zo hoog was. We hebben geen bericht terug gehad. We weten van meer mensen dat ze €135,- per kuub hebben betaald. We weten dat we zelf niet alert genoeg zijn geweest (eigen schuld plaagt het meest), maar een gewaar schuwd mens telt voor twee. Familie S. Hemelrijk, Oudeschild. ^Yat ik zeggen wou... Heiliederen in historisch blad In het jongste nummer van het blad van de Historische Vereni ging schrijft Simon Dros over de liederen dié tijdens het heien wer den gezongen om de ploeg aan het werk te houden. Hij baseert zich daarbij onder meer op de nalatenschap van heibaas Bart Weijdt. Ook in het blad twee verslagen van een bezoek aan het eiland: door predikant Hebelius Potter in 1813 en door Bettie Rootlieb in 1950. Daarnaast vervolgt Maarten 't Hart zijn verhaal over de doopsgezinde Oudheidkamer De Oudheidkamer in Den Burg is op beide kerstdagen en op nieuwjaars dag gesloten. Op de andere dagen in de kerstvakantie is het museum geopend van 11.00 tot 16.00 uur (op zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.00 uur). Voor meer informatie: tel. 313135. Meditatie-avond Inge Stevenson uit De Koog houdt donderdag 11 december vanaf 20.00 uur een meditatie-avond aan Brink 28. Deelname is gratis. Voor meer informatie: 06-29028573. Vermaning op het eiland. Omdat de foto's in het vorige num mer niet de vereiste kwaliteit had den, is bij het nieuwe nummer een los fotovel gevoegd, waarop ze nogmaals staan afgedrukt. Het blad is te koop bij de Texelse boekhandels en kost €5,-. Eerste hulp bij sport Op uitnodiging van Sportservice Texel verzorgt Vonk Preventieser vice uit Oudeschild woensdag 17 december in de kantine van W Texel'94 een bijeenkomt over Eerste Hulp bij Sportongevallen (EHBSO). Deelname is gratis voor trainers en begeleiders van verenigingen. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 22.00 uur, aanmelden kan tot 15 december bij Sportservice Texel, tel. 322815, e-mailadres sportservicetexel@texel.com. Texelpromotie Dit is echt lachen, gieren, brul len, anno 2008, als je na de lange gemeenteraad (via Radio Texel) van 2 op 3 december je bed instapt met de wekkerradio op het landelijke ANP-nieuws nog effe aan. Waarbij je dan als allereerste item hoort dat Texels enige seksshop open moet blijven. 'Aldus een aangenomen motie van de gemeenteraad van het eiland!' Vervolgens komt dan pas de crisis bij Nedcar en al het andere grote wereldnieuws aan de orde... De dag erop is het al vroeg op RTL- tv, gevolgd door vele radiostations (met een heuse nieuwe Texelsong bij de Vara), landelijke kranten en andere media, die zich er allemaal gretig op storten. Alleen CNN ont brak geloof ik nog om dit 'hot' Texel-nieuws net vóór Obama in de ether te gooien. Geheel gratis, een geweldige Texel-promotie toch? Wouter de Waal van het VW, grijp deze kans, met dit college van burgemeester en wethouders als HET promotieteam voor de komen de vakantiebeurs! Met dikke rijen bezoekers voor je stand wordt dit dan zeker een veelbesproken hoog tepunt voor ons komende toeristen seizoen. 'Holland and the rest of the world, here we come.' Elly Verkaik, nog van harte gefeli citeerd met dit historische raads besluit. Bert Koning, Oudeschild. PS: Elly, je hebt vast nog wel wat promotiemateriaal voor ons eiland college ter beschikking, voor bij de kraam van deze zeer inspirerende vakantiebeurs? FNV Vrouwen De FNV Vrouwen komen dinsdag 16 december vanaf 18.00 uur bij elkaar in De Schakel aan de Binnenburg voor een gezamenlijke maaltijd. Opgeven kan tot 13 december bij een van de bestuursleden. Daarbij kunnen ook dieetwensen en wen sen met betrekking tot vervoer wor den opgegeven. www. beeldbanktexelnl V7 "Achter iedere traan blinkt de glimlach van een herinnering" Voor altijd in ons hart, je wordt niet vergeten. Louise Caroline van Beekhoven ft Amsterdam, 2 oktober 1959 t Alkmaar, 5 december 2008 Texel: Lieuwe Dijksen Maarten, Suzanne Purmerend: Pap en Mam Van Beekhoven Marcella van Beekhoven en George Hoogervorst Loosdrecht: Renee van Beekhoven en Anton van de Koppel Frank, Martijn Fonteinsweg 9 1797 RK Den Hoorn - Texel Na 3 maanden is Louise weer terug op Texel. Zij is in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Daar kunt u ons ontmoeten op dinsdag 9 december van 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag 10 december nemen we om 16.15 uur afscheid van Louise in crematorium Scha- gerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de plechtigheid komen we nog samen in de koffiekamer. Heel haar leven stond ze klaar voor anderen. We zijn bedroefd door het overlijden van onze schoonzus Louise van Beekhoven Lieuwe, Maarten en Suzanne, we zijn er voor jullie. Adriaan en Sytske Dijksen (Den, Hoorn) Bob Dijksen (Alkmaar) Heel veel sterkte toegewenst. We zullen je altijd steunen. Klas 1B OSG De Hogeberg: Hessel, Miriam, Joppe, Eva, Mitchel, Christian, Frenk, Don, Kevin, Sharon, Melinda, Liesbeth, Femke, Vincent, Wannes, Esmée, Mees, Mirte, Merel,. Sterre, Kim, Max, Sylvia Schoo Helaas hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve, dappere buurvrouw Louise Wij wensen Lieuwe, Maarten en Suzanne heel veel sterkte. De buren van de Fonteinsweg, Kees Lia Wilco Linda Jur Jacomien Wij ontvingen het droevige bericht dat de moe der van Suzanne uit groep 6 en van oud-leerling Maarten Louise van Beekhoven is overleden. Onze gedachten gaan uit naar Lieuwe, Maarten en Suzanne en wij wensen hen heel veel sterkte om dit verlies te dragen. Leerlingen, ouderraad, medezeggenschapsraad en team van de Jan Drijverschool Onze lieve buurvrouw Louise is niet meer. Wij wensen Lieuwe, Maarten en Suzanne heel veel sterkte toe. Piet en Kathie Kok Het wonder, waar wij op hoopten, is niet uitge komen. Louise We missen je in onze groep en hebben allemaal onze eigen herinnering aan jou. We wensen Lieuwe, kinderen en familie veel sterkte toe. De dinsdagmiddag loopgroep Tl' JOHAN IS DOOD Johannes Jozeph Witte 'Gerritje Cerritsland, 25 maart 1925 Den Burg, 3 december 2008 De crematie van Johan heeft in familiekring plaatsgevonden op maandagS december. Correspondentieadres: J.J. (Hans) Witte Schilderend 51, 1791 BB Den Burg Onze Johan is dood. Zijn jarenlange handicap belette hem niet om zoveel mogelijfc te genieten. Levenslustig Eigenzinnig Ondeugend Regelen Vechten Passie De mooie herinneringen zullen altijd blijven. Hans en Joke Ed en Cocky Dag lieve opa, we zullen je missen! Daan, Nienke We hebben afscheid moeten nemen van onze broer, zwager en oom johan Witte Voorbij mijn moeite, nood en pijn moet er een tuin van sterren zijn. (Ida Gerhardt) Na een werkzaam en zorgzaam leven, waarvan de laatste periode erg moeilijk was, zijn we ver drietig om het heengaan van mijn moeder en onze "oma Texel" Geertruida van Voorn Greta partner van Gerrit Coevert, t maart 1999 27 juni 1938 t 5 december 2008 Dankbaar zijn wij dat haar lijden nu voorbij is. Gerdina Tiller Sylvia en Brenda Harskamp Mixi g Lucas c t Jan Reijstraat 6 1791 GZ Den Burg De begrafenis heeft in besloten kring plaatsge vonden. Correspondentie adres: mw. G. Tiller, Lingestraat 19, 3522 TL Utrecht Na een kort ziekbed is overleden Rob van 't Noordende Joke, Sarah, Jette, Maartje Familie Hin Tot ons groot verdriet is toch nog onverwachts van ons heengegaan, onze lieve, dappere schoondochter, schoonzus en tante Lies Witte-de Zwart Wij wensen Paul, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte. G.M. Witte-Graaf Ria en Joop, Cees in herinnering Kees en Mieke Jan en Marja Betty en Dirk, Marius in herinnering Sjef en Anja Ruud en Yvonne Neven en nichten Dag kanjer Jay, Annemieke, Nico Koffiemachine, Espres so, Nespresso, Senseo of traditioneel koffiezetten. EP Voordeelland. 322 Rijles te duur? Bij ons in hetVEC, 16 lessen, €250,- In december 10% kor ting! Ini. 06-53690708 www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Omdat er liefde is, bestaat er geen voorbij. In alle eeuwigheid ben jij. Toon Hermans Wij zijn diep getroffen door de warme steun tijdens de ziekte en na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma BEP BAKKER-KROON De aanwezigheid van zoveel mensen, de bloemen de kaarten, de brieven, de telefoontjes en andere ontroerende blijken van medeleven hebben ons goed gedaan. Wij willen iedereen daar hartelijk voor bedanken. Wim, Marianne, Maurice, Guido, Harry, Ilse, Ricardo, Elly, Bertus, Tineke, Louis, Daniël, Jonne, Sjors, Melle, Barend, Carlo, Marcel, Karin, Tom, Famke, Thys, Jo Texel, december 2008 Texeiaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. 2 halen 1 betalen. Op ruiming gereedschappen, huishoudelijke- en kado- artikelen, schaatsen, tuin gereedschap, enz. Gara ge Rentenaar, Oosterend, tel. 318000. Open je zintuigen en ont spannen in het moment. Zat. 20 december Voor info en aanmelding: De Verbinding, Inge Steven son, tel. 06-29028573. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Donderdag 11 dec. voor klazen? Bij Bentex hele dag 30% korting! Van 9.00 tot 21.00 uur. Met ouwe Sunderklaas eerst boerenkool met worst eten in eetcafé Parkstraat 22, ook om mee te nemen. Tel. 314890. Mooie kerstbomen. Nord- mann, zaagbomen, kluit bomen, kerstkransen etc. Tuincentrum v.d. Werve. tel. 312925. Computercursus Win dows XP nog een paar plaatsen vrij www.tca- texel.nl Donderdag 11 dec. voor klazen? Bij Bentex hele dag 30% korting! Van 9.00 tot 21.00 uur. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Bowlen en uit eten gaan prima samen' Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Donderdag 11 dec. voor klazen? Bij Bentex hele dag 30% korting! Van 9.00 tot 21.00 uur. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowlinq de Koogel, tel. 0222-317ë72. (IM-Texelaartje) emi KORTINGEN vimswmtL mm mm! TUINCENTRUM De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Opruiming. Nu tot 50& korting bij B-Kids en Teens. Hogerstraat 6. Restaurant 't Pruttel huus in De Koog. iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend do - en vr 13.30 -17,30 en za, 10.00 -13.00 uur of op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3