Brouwer en Betsema veroveren eerste prijs Mountainbikewedstrijd trekt bijna 150 deelnemers TEXELSE 7 COURANT ZDH laat de moed snel zakken De Koog verliest in Oudkarspel Tevoko wint van Madjoe 1 TBrroN Texel'94 wint matige wedstrijd DINSDAG 9 DECEMBER 2008 Een mooi maar zwaar parcours. Dat concludeerden de mees te mountainbikers die zondag in de Dennen meefietsten om het Rabobank top Noord-Hol- land-klassement. Sil Brouwer en Denise Betsema voelden zich op 'eigen' terrein als een vis in het water en fietsten in de catego rieën junioren en dames naar de overwinning. Het Rabobank top Noord-Holland klassement bestaat uit een reeks regionale mountainbikewedstrijden, die steeds op een ander parcours worden verreden. Omdat er in iedere race punten te verdienen zijn, is de deelname over het algemeen groot. Wielervereniging Texel, die de wed strijd van zondag organiseerde, kon bijna 150 fietsers welkom heten. Verdeeld over zeven categorieën verschenen zij aan de start bij de Biesboschweg. Bij de dames maakte Denise Betse ma haar rol als favoriet meer dan waar. Ze kreeg aanvankelijk flinke tegenstand van Laura van Regen mortel uit Den Helder, maar liet zich niet ontmoedigen en trapte hard door. Met succes, want in de slotfase moest de Helderse afha ken, waarna Betsema alleen over de finish ging. In de schaduw van beide toppers reed ook Simone Betsema een sterke wedstrijd. Ze legde beslag op de derde plaats. Yasmijn van Rongen reed naar een knappe zesde plaats. Sil Brouwer had al vijf van de acht wedstrijden gewonnen, zodat hij op zijn thuisparcours de te kloppen man was in de juniorencategorie (voor 15- en 16-jarigen). Ook hij kreeg het niet cadeau. Niels Dekker uit Andijk bleef lang in zijn kielzog, maar moest uiteindelijk een minuut op de Hoornder toegeven. Ook Luuk van der Meer kwam uit in de juniorencategorie. Als één van de Sil Brouwer kreeg het niet cadeau minuut voorsprong op de n Veteraan Loek van Vliet deelde zijn race verstandig in. /Foto Nick Wehnas) jongste deelnemers kon hij nog niet potten breken. Zijn elfde plaats was echter zeer verdienstelijk. Nickay Sangers kwam uit in de categorie jeugd 2 (11-12 jaar). Hij is sinds het begin van het seizoen snel vooruit gegaan. Ook ditmaal deed hij met een vierde plaats van zich spreken. Inse Wetsteen eindigde in de jong ste categorie (tot 10 jaar) op de zestiende plaats. Bregje Jimmink bereikte de finish niet. Jelmer Bot eindigde als 14de in de categorie jeugd 3 (13-14 jaar). In de topklas se ging namens Texel alleen Jordy Vinke van start. Door een gebrek aan wedstrijdritme en een slechte startpositie kon hij niet schitteren en moest hij genoegen nemen met de tiende plaats. In de funklasse, het laatste onder deel op het programma, verschenen maar liefst 50 mountainbikers aan de start. Tot genoegen van de orga nisatie was onder hen ook een aan zienlijk aantal dat niet bij een club is aangesloten. Niels Jimmink was met een tiende plaats uiteindelijk de beste Texelaar, op de voet gevolgd door veteraan Loek van Vliet, die zijn wedstrijd zeer verstandig had Uitslagen: Jeugd 1 (tot 10 jaar) - l.Menno Don (Sint- Pancras): 2.Jarni van Roon (Den Helder): 3.Lars Snip (Petten); 16.Inse Wetsteen. Jeugd 2 (11-12 jaar) - LSven Burger (War- menhuizen): 2.Thomas Schrooder (Obdam); 3.Rob Zuidweg (Burgervlotbrug); 4.Nickay Sangers. Jeugd 3 (13-14 jaar) - I.Roy Beu kers (Petten); 2. Leon Burger (Warmenhui- zen); 3.Joonas Hopman (Petten); 14.Jelmer Bot. Junioren - 1 .Sil Brouwer; 2.Niels Dek ker (Andijk); 3.Sjors Dekker (Andijk); 7.Klaas Uitgeest; 11.Luuk van der Meer Dames - I.Denise Betsema, 2.Laura van Regenmortel (Anna Paulowna); 3.Simone Betsema, 6.Yas mijn van Rongen. Funklasse - 1-Bastiaan Gouda (Heiloo); 2.John Baltus (Heertiugo- waard); 3.Maarten Gouda (Egmond aan Zee); II,Niels Jimmink; 12..Loek van Vliet; 14.Roel Bakker; 20.Niels Kossen; 25.Menno Goênga, 35.Niels Bakker, 37.Willsm Brons; 38.Piet Kingma; 40.PJ Kossen; 44.Ruud Vermeulen; 49 Jan Hegeman. Topklasse - 1 Tino Haak man (Enkhuizen); 2.Ed Scholte (Den Helder); 3.Raijmond Rol (Alkmaar); 10.Jordy Vinke; 17.Ruben van Vliet. Vooraf bestond nog goede hoop op een stuntje. Maar afgezien van een aardige openingsfase had ZDH weinig in te brengen tegen koploper Succes. Binnen een half uur keken de Zwaluwen tegen een 0-3 achterstand aan, waarna ze de moed snel lieten zakken. Na een ruststand van 0-4 stond het bij het laatste fluitsignaal 1 -9. ZDH had in de laatste drie thuis wedstrijden niet verloren en veel gescoord. Omdat Succes vorig jaar met 3-1 werd verslagen en het in september op Wieringen slechts 2- 1 voor deze tegenstander werd, begonnen de Zwaluwen vol goede moed. Al binnen een paar minu ten leek Mike de Bruijn, die zijn 200ste competitiewedstrijd voor ZDH speelde, 1-0 te scoren. Hij werd echter op het laatste moment door een verdediger in het straf schopgebied tegen de grond gelo pen. Tot verbazing van iedereen liet de scheidsrechter gewoon door spelen. In het vervolg zorgden voorzetten van Erik Wuis en Remco Boogaard voor het nodige gevaar. Boogaard speelde bij absentie van de gebles seerde Pieter-Jan Eelman achter de spitsen en dat deed hij in de eerste helft erg goed. Maar ook hij kon niet verhinderen dat Succes uit snel uitgespeelde aanvallen twee keer scoorde. Toen het ook nog 0-3 werd, was de wedstrijd in feite gespeeld. In een poging zijn ontspoorde team weer op de rails te krijgen, bracht trainer Jan den IJzerman Robbin Knol in de ploeg voor Fedor van Elk. Dat pakte niet goed uit, want Knol stond amper vijf minuten in het veld, toen hij met een harde klap op zijn schouder viel, die een tijd geleden nog uit de kom was geweest. Knol werd vervangen door Ruben Boogaard, die in september tegen Oosterend een enkelblessure had opgelopen en sindsdien niet meer had gespeeld. Enkele minuten later kreeg ZDH de genadeklap. Erik Wuis vloerde zijn tegenstander buiten het strafschopgebied, maar kreeg een penalty tegen, die vak kundig werd benut. Om wat meer stootkracht te krijgen, werd Arjen Lap in de rust gewis seld voor een extra spits, Ruud Hof. Maar al snel viel de 0-5 en daarna kwam er meer weinig meer van de aanvallende intenties van de thuis ploeg terecht. Toch zorgde Jelmer Bomas op aangegeven van Mike de Bruijn voor de eretreffer1 -5. Daar na had ZDH nog een paar kansen, maar de meeste en de beste waren voor Succes, dat de score in hoog tempo opvoerde naar 1-9. Meest opvallende speler was spits Pascal Sanou, die maar liefst zes doelpun ten voor zijn rekening nam. ZDH zakte door deze grote neder laag naar de laatste plaats. Zondag spelen de Hoornders in Den Helder tegen Watervogels, dat vierde op de ranglijst staat. SV De Koog is er niet in geslaagd de aansluiting met de midden moot te bewerkstelligen. In Oud karspel werd met 4-1 verloren van middenmoter DTS. Trainer Hans van der Park uitte na afloop zijn gram over de instelling van som mige spelers, die volgens hem de avond ervoor wel erg uitbundig hun verjaardag hadden gevierd. De spelers van DTS hadden er duide lijk zin in en namen al na drie minuten een voorsprong. De spits kreeg de bal in vrije positie aangespeeld en kon daarna op zijn gemak de hoek uitzoeken. Dat leek de Kogers wak ker te schudden, want ze rechtten hun rug en trokken ten aanval. Maar ondanks een paar goede mogelijkhe den lukte het niet te scoren. De beste kans was voor Bart-Jan Grisnigt. Hij treuzelde te lang, waardoor een ver dediger met een sliding redding kon brengen. Na een half uur spelen toonde DTS zich wederom trefzeker door met eeri snelle counter de Koger verdediging te verrassen. Vlak voor rust deed Robin Foxy Schoo zijn bijnaam eer aan door in een duel met twee tegen standers de bal te veroveren. De weg naar het doel lag open, maar hij werd gestuit door een overtreding. De spelers van De Koog meenden dat Schoo was 'doorgebroken', zodat de verdediger een rode kaart moest krij gen. De scheidsrechter trok zich ech ter niets van hun cpmmentaar aan. Trainer Hans van 'de Park greep de rust aan om enkele tactische wijzi gingen door te voeren. De ongelukkig voetballende Tristan Ellen en Wouter Kuip werden vervangen door René de Jong en Joris Ellen. De Koog ging ijverig op jacht naar de aansluitings treffer. Succes hing in de lucht, maar Nico Schot schoot op de lat en Joris Ellen raakte de paal. De Kogers voer den de druk daarna nog verder op, maar kregen twintig minuten voor het einde een lesje in effectief voetbal, toen DTS één keer de verdedigende stellingen verliet en direct scoorde. Tien minuten later lukte het De Koog dan toch eindelijk een doelpunt te maken. Schutter was Robin Schoo, die een voorzet van Yoni Houwing beheerst afrondde. Even keerde de hoop terug. De gasten gingen vol in de aanval, om te proberen nog voor een stuntje te zorgen. Dit opportunis me leidde tot nog één grote kans voor Schoo, maar een knappe redding van de keeper voorkwam zijn tweede tref fer. In de blessuretijd maakte DTS nog een doepunt, waardoor de eindstand enigszins geflatteerd 4-1 werd. Zondag speelt De Koog thuis tegen koploper JVC. Sterke defensie Mareis beslissend De basketballers van De Mareis hebben zondag de thuiswedstrijd tegen ZAP met 46-37 gewonnen. De zege was vooral te danken aan de verdediging van de Texel se ploeg, die uitstekend in elkaar stak. Beide teams hadden aanvanke lijk moeite met scoren. Ook bij De Mareis was de aanval weinig pro ductief, onder meer doordat Nico Kikkert niet op schot was. De jarige Pieter Dogger was de enige die wel punten wist te maken. Maar door dat forwards Eric en Jorik Heijenk, Manuel Dros en Wesley Bosma zich prima van hun taak kweten en de aanval van ZAP ontregelden, stond het rust 25-11 voor De Mareis. In het tweede gedeelte stapte ZAP over op een man-to-man verdedi ging. Hierdoor liep het aantal kan sen bij De Mareis terug, terwijl de gasten steeds meer aan aanvallen toekwamen. Halverwege was het verschil nog maar zes punten. Net toen de wedstrijd weer spannend werd, bleek dat ZAP het offen sieve spel niet meer kon volhou den. Doordat Ruud Verstraten de bal steeds snel opbracht, konden Manuel Dros, Douw Vonk en Wesley Bosma de nodige punten maken. De enige aanvallen van ZAP wer den gepareerd door Nico Kikkert, die daarvoor wel twee persoonlijke fouten achter zijn naam kreeg. Uit eindelijk groeide het verschil weer. Aan het einde stónd het 46-37 voor de thuisploeg. Voetbalprogramma Zaterdag 13 december: Texel'94 A1 -HCSC A1 14.30 VIOS W B1-De Koog B1 14 30 DTS MB1-Oosterend MB1 14.30 De Koog D1-JVC D4 11.45 Texel'94 G1 -Hellas Sport G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: Geen programma. Zondag 14 december: Texel'94-LSVV 14.00 De Koog-JVC 14.00 Oosterend-Winkei 14 00 Watervogels-ZDH 14.00 Texel'94 2-Berdos 2 12.00 Schagen 4-Texel'94 3 12.00 JVC 3-De Koog 2 11.00 Wiron DA1-Oosterend DA1 12.00 Texel'94 MA1-Limmen MA2 12.00 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texelse Boys (inhaalwed strijd) 10.30 Voetbaluitslagen Zaterdag 6 december: Wiron 2-Oosterend 3 9-3 Aalsmeer A1 -Texel'94 A1 2-2 W'waard B1-Oosterend B1 6-2 ZDH D1-Succes D2 8-1 De andere wedstrijden werden afge last. Texelse pupillencompetitie: Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 7 december: Berdos-Texel'94 0-2 DTS-De Koog 4-1 ZDH-Succes 1-9 Wiron-Oosterend 7-0 W'waard 3-Oosterend 2 4-2 De andere wedstrijden werden afge last. De punten van de Texelaars werden gemaakt door Pieter Dogger (13), Nico Kikkert (13), Manuel Dros (5), Texelse recreatiecompetitie: Wesley Bosma (5), Eric Heijenk (4), De Koog-Texel Douwe Vonk (4) en Jorik Heijenk (2). Eschweiler scherp in zwemstadion V/d Hoogeband Zwemmer Sverre Eschweiler heeft in het Eindhovense zwemstadion (dat zondag naar Pieter van den Hoogeband werd vernoemd) dit weekend zijn visitekaartje afge geven. In een deelnemersveld van internationale toppers scherpte hij zijn persoonlijke records ruim schoots aan. De 16-jarige Texelaar zwom mee op een toernooi met bekende Neder landse namen zoals Marleen Veld huis en John de Groot en hij zwom zelfs in de baan naast Randall Bal die vrijdag het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbrak. Eschwei ler deed over de 100 meter rugslag 54.61 seconden, waarmee hij zijn persoonlijk record met anderhalve seconde aanscherpte. Van de 64 zwemmers eindigde hij als nummer 29. Op de 100 meter rugslag pres teerde hij zo nog beter. Hij legde de afstand af in 1.01.83 minuut, een seconde sneller dan zijn oude record en goed voor een 12de plaats. Over twee weken neemt Eschweiler deel aan het Eurpees Kampioenschap. Bowlingvreugd De dames in de ochtendleague van de bowlingcompetitie deden het donderdag rustig aan. Truus Zoete lief begon laag, maar kwam bij haar laatste game tot 117 punten, niet slecht voor een beginnend bowler. Klaver 4 staat met 29'/2 punt boven aan 's Avond werd met veel vreugde gespeeld. Bennie van Eek klom van 117 naar 152 punten en Rick Plaatsman gooide knap 170. Danny Hopman presteerde goed met 187 punten en ook Ben Siebinga bleek kijk op de baan te hebben. Hij gooide een serie van 713. Er werden zeven 200-games gegooid. Uitslagen: De Juttertjes-T-Fords 2-2; Klaver 4-Pms 4-0; WBZ-Flair 4-0; Schoiwstra-TZN 1-4; Eigen- gemaakt-Chaos 1-4; Sommeltjes-Geen Idee 0-5; Best Tessels-Badweg Sportief 3-2; Quin- ty's-Paal 19/Sjans 4-1; Tumbleweeds/Paal19- De Koogel 1-4. Als niet door twee dubieuze beslissingen van de scheidsrech ter de vierde set naar Madjoe was gegaan, had het damesteam van volleybalvereniging Tevoko alle vijf punten mee naar huis kunnen nemen. Nu won Tevoko de wed strijd met 3-1. Tevoko begon sterk en nam met goede services en sterk aanvals- spel van buitenaanvallers Marianne Boekei en Ivet Former een kleine voorsprong. Deze werd niet meer uit handen gegeven en Tevoko won de eerste set met 25-20. Ook de tweede en derde set werden een voudig gewonnen. Door uitstekend spel van Tevoko en de vele fou ten van Madjoe werden de punten gemakkelijk binnengehaald. Mad joe raakte hierdoor van slag en geïrriteerd, wat ervoor zorgde dat Tevoko nog beter ging spelen. Met harde aanvallen zowel over links als over rechts werd Madjoe weg gespeeld. (25-12, 25-14). Omdat in deze competitie elke punt belangrijk is, moest ook de vierde set worden gewonnen. Toch liep Tevoko meteen aan het begin tegen een achterstand van vijf punten aan. Door elkaar te moti veren en met peptalk van coach Berry Koning werd deze wel ten dele ingelopen, maar bij een stand van 19-15 drong het tot Tevoko door dat er nog scherper moest worden gespeeld. Dat lukte. Tevoko maakte het ene na het andere punt en kwam zelfs op voorsprong (24-22). Door een foute service werd het 24-23, waar na Tevoko door het aanvragen van een derde time-out een gele kaart kreeg en de tegenstander een punt (24-24). Vervolgens speelde de scheids rechter een belangrijke rol. Door twee dubieuze beslissingen in het nadeel van Tevoko werd het alsnog 27-25 voor Madjoe 1. Winterserie wandelclub Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt zondag 14 december de eerste tocht van de vier tochten tellende winterserie. De wandelingen gaan van start bij Bos en Duin aan de Bakkenweg en voeren door de Dennen, de duinen en over het strand. Inschrijven kan zowel voor de hele serie als per dag. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden vijf en tien kilometer, er kan elke keer gestart worden tus sen 13.00 en 14.00 uur. De dagtochten worden gehouden op 14 december. 11 januari, 25 januari en 8 februari. Inschrijven kan bij de start, deelname kost €3,60 per tocht en €9,- voor de serie, inclusief herinnering. Zonder her innering betaalt men €2,30 (€6,-). Leden van de vereniging genieten korting. Voor meer informatie; tel. •313087 of www.hetgoudenboltje.nl. ZV Texel'94 naar volgende ronde Met de monsterscore van 18-4 tegen Plubos uit Sint Pancras hebben de zaalvoetballers van Texel'94 zich woensdag geplaatst voor de tweede 'knockout' ron de. Zesdeklasser Plubos was geen moment opgewassen tegen het snelle spel en de sterke individuele acties Texel, dat aantrad zonder de geblesseerde Gor Hakobjan en de afwezige Matthijs de Lugt. Door een goede openingsfase stond er al snel een stand van 6-0 stand op het bord. Bij de rust was het verschil opgelopen tot 8-2 en in de tweede helft liep Texel uit naar een overwinning van 18-4. Na drie bekerwedstrijden is Texel gevorderd tot de laatste 32 teams van de regio West 1Het team van coach Martijn de Veij hoopt in de volgende ronde eens een thuiswedstrijd te kunnen spelen. 9 januari speelt Texel'94 in Den Helder tegen WGW/KSG. Harman scoort driemaal hoog Piet Harman van biljartclub De Doorstoot won op de competi tieavond drie partijen en behaal de daarmee het maximumaantal van 12 punten. Hij won de eerste partij, tegen Piet Zijm, in negen beurten met een gemiddelde van 3,33. Zijm verloor ook van Jan Heems kerk. Deze behaalde in zijn partij tegen Cees Weel een gemiddelde van ruim 2. Joost Smit won twee van zijn drie partijen, maar verloor van Martien Boon, die een gemid delde van ruim 2 haalde. Wim West dorp herstelde zich van een paar weken slecht spel en won zijn beide partijen met een gemiddelde van 1 Bij Cees Weel en Piet Zijm bleef het scorebord leeg. Uitslagen: R Zijm-PHarman 0-4, C. Weel-J.Smit 0-4, J. Boon-P. Harman 0-4, R Zijm-F. Klok 0-2, J. Smit-M.Boon 0-4, C. Weel-J.Heemskerk 0-4, J. Boon-W.Homan 0-2, W. Westdorp-F Klok 4-0, P. Harman-M. Boon 4-0, J. Heemskerk- PZijm 2-0, W. Homan-J.Smit 0-4. C Weel-W. Westdorp 0-4. Programma zaalvoetbal Woensdag 10 december 17.:00 SVO E1-RAB E1 SVO 17.45 Klif/Steen C1-C/S.tsh C1 J'dijk 18.30 RAB C1-Krim C1 Jongedijk 19.20 Klif/St da1-DGAC dal H'dijk 20.15 RAB 4-Krim 2 Vonk 21.05 Texel 2-Koog 2 Vonk Zaaldienst; De Koog Donderdag 11 december 18.15 Klif/Steen D2-C/Spsh D2 Klif 19.00 C/Sportshop 3-ZDH 1 vPutten 19.50 Klif/Steen 3-C/Sp.sh 2 Bakker 20.45 Mantje 4-Klif/Steen 2 Bakker 21.35 SVO 2-RAB 5 Arnout Zaaldienst; RAB Bouwmaterialen Vrijdag 12 december Geen zaalvoetbal Uitslagen: D-jeugd: RAB Bouwmaterialen D1-C/ Sportshop D1 8-1. C-jeugd: FtAB Bouwmat C1-Klif/St.plaats C1 4-3, Oosterend C2-C/ Sportshop C1 1-14. Tweede klasse: Koog 4- Krim 5 1 -4, Krim 4-Texel 3 2-6, C/Sportshop 4-Texel 4 15-1. Eerste klasse: C/Sportshop 2-Mantje 4 6-4. RAB Bouwmat. 3-Mantje 3 2-3. RAB Bouwmat. 5-Texel 2 8-5. Koog 2-Klif/St.plaats 3 2-2. correcties: Mantje 3-RAB Bouwmat 4 6-2, Krim 2-Oosterend 2 2-3. Texel'94 heeft zondag in een bij zonder matige wedstrijd op een slecht veld in Bergen van het laag geklasseerde Berdos gewonnen en daarmee drie punten aan het totaal toegevoegd. De ovenwinning kwam als geroepen na de blamage van vonge week, toen het team van trainer Ben Jan sen was vermorzeld door Uitgeest. Van een leien dakje ging het niet, al kreeg Leon Zijm in de beginfase twee goede kansen de score te openen. Hij schoot in beide geval len net naast. Korte tijd later bleken Marko Koorn en Mathijs de Lugt te geblesseerd om verder te kunnen spelen. Zij werden vervangen door Tom de Lugt en Jeroen Vlaming. Halverwege de eerste helft kwam Texel'94 op voorsprong. Het doel punt kwam op naam van Jacob Krijnen. Ook in het vervolg toonden de bezoekers zich iets beter, zonder veel kansen te creëren. Ook aan de kant van Berdos waren de uit gespeelde aanvallen op één hand te tellen. En werd het eens gevaar lijk, dan waren de keepers heer en meester. Toch werö het vlak voor rust dankzij een doelpunt van Pim de Lugt 0-2. De tweede helft was kwalitatief zo mogelijk nog minder. Beide teams grossierden in balverlies. Alleen omdat Texel'94 er niet in slaagde een derde treffer te scoren, waar door het nog enigszins spannend bleef, hadden de toeschouwers nog iets te genieten. Vlak voor tijd werd Joey van der Vis vervangen door debutant Lesley Koning, zoon van Erwin Koning, de vroegere spits van Texel'94. Het was al de tweede A-junior in twee weken die zijn opwachting maakte. Vorige week speelde Pieter Plaatsman zijn debuutwedstrijd voor het eerste elf tal. Hij is de zoon van Gerrie Plaats man, die eveneens vele malen voor de hoofdmacht speelde. Zondag ontvangt Texel'94 het als vierde geklasseerde LSW. Maandbeker voor Bart Medema De laatste maandbeker van het jaar werd zondag gewonnen door golfer Bart Medema. Hij mag tot januari zijn auto op de speciale parkeerplaats zetten. De weersomstandigheden waren goed, al moest wel het nodige water worden vermeden. Uitgezonderd de Texelse, waren bijna alle golfba nen in Noord-Holland en Friesland gesloten in verband met waterover last. De winterse omstandigheden veroorzaakten een duidelijk mindere vlucht van de ballen, waardoor het kiezen van de juiste club van groot belang was. Hans de Beer scoorde een hole-in- one op de kleine baan. De longest drive was voor Marijke de Beer bij de dames en voor Jaap Hoogen- raad bij de heren. Hij scoorde ook de neary. Deze was bij de dames voor Toos Boks. Uitslagen: Categorie 1: 1 Bart Medema 36 stableford- punten; 2,Jaap Hoogenraad, 34; 3.Hans de Beer, 34 Cat. 2: LMaricus van der Wetering 33; 2-Toos Boks 30: 3.Jan van Andel, 30. Cat. 3: 1 .Gerda Bloem, 30; 2.Hélène van Wijhe, 28; 3.Tonny van Koppen, 24. Nieuwjaarsduik 'Serieuze Duik!' De nieuwjaarsduik van De Koog die op 1 januari 2008 voor het eerst werd gehouden, wordt door Unox uitgeroepen tot Serieuze Duik! Het officiële predikaat wordt overhandigd tijdens een bijeen komst op 20 december in Café Columbus in Scheveningen. Voor de beoordeling heeft de worstenfabrikant grondlegger en 30-voudig nieuwjaarsduiker Ok van Batenburg tot Duikmeester benoemd. Criteria zijn onder meer dat er in open, onverwarmd water moet worden gedoken, dat redereen kan meedoen, dat er wordt gerend, gegild en gedoken en dat na afloop erwtensoep wordt geserveerd. Dat zal ook op 1 januari weer het geval zijn. De inschrijving is geopend (via www.meuwjaarsduikdekoog.nl). De snelheid waarmee het predi kaat wordt verleend is opmerkelijk, omdat paal 28 al veel langer een nieuwjaarsduik organiseert, waar bij na afloop chocolademelk wordt geserveerd, en ook bij paal 9 kan op nieuwjaarsdag al vele jaren wor den gedoken. 'Wij hebben ons niet aangemeld', verklaart René Jager van paal 9.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7