EP: 'Dit haalt de vaart uit het project' Bietencampagne in december weer vlot Texelaar financieel topman Microsoft Cjrocn <2wartsJ~exeh in het harL, |Hhema BRUINING NIKADEL I ««TOB 1 Voordeel/and 1 *r Sumwing grijpt naast subsidie nog op tijd op station 'Ondanks de malaise, gaan we te ouwe sunderklaize' OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1.887 - NR. 12334 DINSDAG 16 DECEMBER 2008 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg mwmê TEXELSEiicOURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Slagerij êüi \ihkt I Moormann de Boer I LenR 1 Super 1 deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. 'Afgezien van een enkele misser is er dus alle reden om te verwach- De voortgang van de integra tie van de sumwing en de puls- kor (waarbij vis met behulp van elektriciteit van de bodem wordt 'gewekt') loopt minstens een half jaar vertraging op nu een aan vraag voor subsidie niet wordt gehonoreerd. Volgens het Visserij Innovatie Platform (VIP), dat de aanvraag heeft afgewezen, moet de sumwing eerst verder worden geperfectioneerd. De visserij is 'ongelooflijk teleur gesteld' in het besluit. Voorzitter Ben Daalder: 'Dit haalt de vaart uit het project. We hebben er haast mee. De gasolie is nu even in prijs gedaald, maar dat kan morgen of overmorgen wel weer aantrekken. We moeten nog veel ontwikkelen. De combinatie van sumwing en pulskor is technisch goed mogelijk. Ik ben ervan overtuigd dat we daarmee enorme stappen vooruit maken. De sumwing geeft veel minder weer stand en zorgt dat er veel minder bodemberoering is. Met de pulskor zal het nog een stuk beter worden. Maar we zijn er nog niet. De kosten moeten omlaag. Daarom is het zo belangrijk dat dit project doorgang vindt en is het zo jammer dat het nu vertraging oploopt.' Overigens heeft de sumwing in een eerder stadium wél subsidie ontvangen. In het blad Visserijnieuws trekt Daal der flink van leer tegen de VIP. 'Het getuigt niet van verstandig beleid vanuit het VIP om de vaart uit deze ontwikkeling te halen. Wat ik nog erger vind, is dat er absoluut geen deskundigheid binnen het VIP zit op het gebied van visserij en vis tuigen.' Met een brandstofprijs van 36 cent zijn de kosten voor de vissers aan zienlijk gedaald, maar ook de prij zen staan onder druk. Schol onder vindt keiharde concurrentie van uit Azië geïmporteerde panga qn tila- pia. Daalder: 'Ingevroren ingevoerd en hier als verse vis verkocht. Schol is vele malen beter. We zijn door het teruglopen van de scholquota uit de markt verdrongen.' Sanering van de vloot heeft er volgens Daalder toe geleid dat de stand van schol en tong in de Noordzee aanzienlijk is verbeterd. Hierdoor mag er volgend jaar 10 tot 12 procent meer worden gevangen. Laag water Het extreem lage water (2,00 meter beneden NAP), een gevolg van de harde zuidoostenwind, legde de scheepvaart zaterdagmiddag tijde lijk stil. De veerdienst van TESO was zo'n vier uur lang gestremd. Met onder meer. als gevolg dat bezoekers van de open dag van de via de TV Makelaar aangeboden woning van Edo Kooiman onver richter zaken naar huis moesten terugkeren. Pagina 2 mSkeve Huze De eerste van de zes Skeve Huze aan de Pontweg bij Den Burg is geplaatst. Half januari komt er een bewoner in. De containerwoningen zijn bestemd voor Texelaars die in de eigen woonomgeving zoveel problemen veroorzaken dat ze daar niet meer te handhaven zijn. Pagina 5 (Advertentie) Treinreizigers die met de bus van de haven naar het station in Den Helder reizen, hoeven in de praktijk niet te vrezen voor hun aansluiting. Dat concludeert reizi gersorganisatie Rover, die evenals veel Texelaars een scherp protest liet horen na het bekend worden van de plannen voor een nieuwe dienstregeling, die zondag 14 december van kracht wordt. De provincie houdt vast aan de bonus/malusregeling voor lijn 33 en dus staat in de dienstregeling dat de bus aankomt op het station nadat de trein net is vertrokken. In de praktijk is er echter geen enkele belemmering om van deze tijden af te wijken, en dus toch de snelle overstap op de trein te halen. Door de vele protesten heeft Con- nexxion een even bijzondere als unieke oplossing bedacht. De bus zal volgens dienstregeling vanaf de haven vertrekken om 25 minuten na het hele uur. De bus rijdt snel door naar halte Molenplein (aankomst 28 minuten na het hele uur). Voor de laatste paar honderd meter naar het station is zeven minuten uitgetrok ken. Chauffeurs van Connexxion doen dat nu in twee minuten, zodat de bus veel te vroeg op het station zal aankomen. Dat is toegestaan, want de provincie heft wel een boe te voor te laat aankomen, maar niet op te vroeg aankomen bij een eindhalte. 'Er blijft nu vier minuten over voor de overstap op de trein, en dat is ruim voldoende', conclu deert Rover. ten dat de vrijwel ideale overstap ook na 14 december gehandhaafd blijft. Dat is een felicitatie waard aan al degenen die zich de afgelopen maanden hebben ingezet voor deze zaak', aldus Rover. Bij Connexxion lukte het maandag niet om een reactie los te krijgen. Poolse visser slaat landgenoot De perikelen verdwenen miljoenen inspireerde de jeugd tot deze IJsbank. Crisis of niet, Ouwe Sunderklaas gaat nooit verloren. De intensiteit waarmee dit gebeurde, verschilde per dorp, het niveau per voorstel ling. Aan inspiratie heerste geen gebrek. In Den Burg liepen veel Chinezen rond, werd met miljoenen gesmeten en dook de sekshop op in allerlei uitingen. En duikers Hans Eelman en Jacq. Betsema toonden met veel omhaal hun bodemschat ten. 'Ondanks de malaise, gaan we te ouwe sunderklaize.' In de buitendorpen waren het veelal loka le gebeurtenissen waarover werd gespeuld. Verderop in deze krant een uitgebreid verslag, in woord en beeld. De politie heeft zaterdag rond 7.00 uur op de haven in Oudeschild een 32-jarige man uit Polen aangehou den. Hij wordt verdacht een 33- jarige landgenoot ernstig te hebben mishandeld. Het slachtoffer is met verwondingen aan het gezicht over gebracht naar het Gemini Zieken huis te Den Helder. De verdachte is ingesloten in het politiebureau in Den Burg. Beiden zijn werkzaam in de visserij, op verschillende kotters. De aanleiding van het incident is nog onduidelijk. Kluis ontvreemd Een 51-jarige inwoner van Den Burg heeft aangifte gedaan van diefstal uit zijn woning op het Schilderend. Daarbij werd een kluis ontvreemd. De inbraak moet in de nacht van Ouwe Sunderklaas - tussen vrijdag 22.30 uur en zaterdag 04.30 uur - zijn gepleegd. Uit de woning is een kluis meegenomen. De politie doet onderzoek. Dankzij het droge en vorstige weer van de afgelopen dagen kunnen rooimachines weer het land op. Maandag kwam loonwerker Marco Witte in actie op een perceel van tien hectare op de hoek Laagwaal- derweg-Kadijksweg, waar door de vele regen niet eerder kon worden gerooid. De grond was nu weer voldoende stevig om de machine van netto twintig tori netto te dra gen. Naar schatting zit er op Texel nog 35 hectare bieten in de grond. Het is de vraag of die overal kun nen worden gerooid, want sommige percelen zijn nog steeds te nat. Om alsnog te kunnen oogsten werd aan de Polderweg een perceel bieten alsnog gedraineerd. Oud-Texelaar Rik van der Kooi is benoemd tot financieel topman bij Microsoft. Hij is vice-president geworden van de Online Services Group van de Amerikaanse soft waregigant. Van der Kooi is een zoon van Gerard en Marian van der Kooi van de Rozendijk. Hij bekleedt sinds 1999 diverse functies bij Microsoft. Als vice-president wordt Van der Kooi verantwoordelijk voor alle financi ële zaken van de Online Services Group. Onder die groep valt onder meer het populaire MSN en Win dows Live. Van der Kooi begon als financi eel directeur voor de Benelux. In 2003 werd hij algemeen directeur financiën en administratie van de Van der Kooi staat door de promotie in de bedrijfsstructuur kort onder Steve Ballmer die een paar jaar geleden de algehele leiding van Bill Gates overnam. De oud-Texelaar valt rechtstreeks onder Qi Lu, die tegelijk met hem als nieuwe presi dent van de Online Service Group is benoemd. Lu staat rechtstreeks onder Ballmer. Van der Kooi studeerde aan Nij- enrode en volgde een studie in De bietenrooier van loonwerker Marco Witte aan het werk op een perceel aan de Kadijksweg. Sales, Marketing en Service Group in Parijs. In die functie had hij het financieel beheer van Microsoft in Europa, het Midden-Oosten en Afrika onder zijn hoede. In 2006 werd hij financieel directeur van de Online Services Bussiness. Als vice- president leidt hij de afdeling Online Services Finance. Barcelona. Hij woont in Amerika, is getrouwd en heeft drie kinderen.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1