'Verdwenen geld IJsland houdt je elke dag bezig' 'Beroerder dan 2008 kan het nieuwe jaar niet worden' Burgemeester Joke Geldorp blikt terug op 2008 Gerbrand Poster verloor zijn echtgenote en werd zelf ziek TEXELSE 7 COURANT WOENSDAG 31 DECEMBER 2008 De verdwenen miljoenen in IJs land, de strijd om TESO buiten de concessiewetgeving te houden, de moeizame verhouding tussen Texel en de andere Waddeneilan den en het PHH-gebouw dat ein delijk gerealiseerd wordt. Burge meester Joke Geldorp blikt terug op een enerverend 2008 en kijkt vooruit naar 2009. Wat is u het meest bijgebleven van 2008? Dat er 800 tot 1000 man naar Dijk manshuizen was gekomen om op te komen voor TESO. Dat was een emotioneel moment, omdat je daar in een brede beweging de betrok kenheid kon zien en aan Den Haag de boodschap 'TESÖ is van Texel, daar moet jullie vanaf blijven' werd afgegeven, 's Middags 16.00 uur was een onmogelijke tijd, maar daardoor waren we wel om 18.00 en 20.00 uur prime time in het nieuws en dat heeft enorm geholpen. Het effect is dat het nu de goede kant uitgaat. De laatste puntjes worden op de i gezet. Is het al definitief zeker dat TESO buiten de concessiewetgeving blijft. De laatste puntjes op de i zetten, heeft vaker geklonken? Staatssecretaris Huizinga moest een juridische context vinden om de politieke toezegging die zij had gedaan waar te maken. Dat is een Algemene Maatregel van Bestuur geworden en er moet nu voor wor den gezorgd dat die juridisch stand houdt als die bij de Raad van State of het Europees Hof zou moeten worden verdedigd. Daar moet je tot het laatst alert op blijven. Maar alle intenties die de staatssecretaris had uitgesproken, staan overeind. TESO en de gemeente trekken hier geza menlijk op, omdat het belang van TESO gelijk is aan het algemeen belang. Hoe kijkt u terug op de acht miljoen bij Landsbanki? Daar heb ik mij veel van aange- Vrijdag 7 maart onderscheidde Joke Geldorp christelijke muziekvereniging Excelsior met de gemeentelijke erepenning voor het 100-jarig bestaan. trokken Het is vreselijk dat dat gebeurd is, temeer omdat we op koers lagen met de grote projec ten, de raad tijdig besluiten had genomen, de bouwvergunningen afgerond waren en ook alle gun ningprocedures gelopen waren. Dit houdt je elke dag bezig en hierin telt voor de procedures die worden gevoerd ook mijn juridische ach tergrond. De raad heeft weliswaar een treasury-statuut vastgesteld en daar staat heel nadrukkelijk geen betrokkenheid van een bestuurder in, maar een bestuurder hoort zich voor zulke zaken wel verantwoorde lijk te voelen. Het wegzetten van het geld was gemandateerd, maar was het ach teraf bezien niet beter geweest als er toch een bestuurder tussen had gezeten? Er zat geen bestuurder tussen om de integriteit te bevorderen en de deskundigheid van de ambtenaar te laten prevaleren. Het is een model dat gebaseerd is op een VNG- model en dat alle gemeenten in Nederland hebben overgenomen. De raad heeft daartoe besloten in 2002. Dan ervaar ik toch een ver schil in hoe diverse raadsleden daar nu mee omgaan. Heeft men in 2002 wel ervaren wat er werd vastgesteld en gedraagt men zich in de debat ten naar die kennis? Denkt u dat iedereen zich er nog bewust van is hoe er toen door hen of hun voorgangers gestemd is? Dan dient men zich dat in de voor bereiding op een debat te realise ren. Sommigen hebben dat onvol doende gedaan. Tijdens het debat hadden wel verantwoordelijken aangewezen mogen worden, maar geen schuldigen. Het lastige van dit onderwerp is dat we kennelijk een systeem hebben, waarbij er wel verantwoordelijken zijn, maar geen schuldigen. Die kunnen we niet aanwijzen. Daar zit iedereen mee, daar ben ik zelf ook nog niet uit, maar ondertussen praten we wel over €8 miljoen of wel 12,5 procent van de begroting van de gemeente. Wat we nu doen is dat wethouder Peter Bakker en ik samen optrek ken om de schade zoveel mogelijk te beperken. Op straat hoor je de verbazing dat een bank niet even contact zou opnemen omdat het toch om veel geld gaat? Mag ik dat meteen rechtzetten? Het geld stond bij de Rabobank en omdat de depositietermijn daar afliep, zijn er via Wallich Mat- thes in Amsterdam nieuwe offer tes opgevraagd die conform het treasury-statuut zijn beoordeeld. Ik hoor ook de verhalen dat de Rabobank bestuurders zou hebben gebeld over het geld, maar dat kan niet, want de Rabobank kon niet weten dat het naar het buitenland zou gaan. Toen de miljoenen vrij kwamen, heeft de verantwoordelijk medewerker het geld eerst overge boekt naar de Bank Nederlandse Gemeente. Vervolgens heeft die de opdracht gekregen het geld naar het buitenland te boeken. De Rabobank heeft dus nooit naar bestuurders kunnen bellen met de opmerking dat het geld niet in IJsland moest worden weggezet. Dat hebben we laten weten in een persbericht en het verbaast me dat zo'n gerucht toch in leven blijft. De rekenkamer commissie heeft gezegd dat het wel verstandig was geweest als er intern met een bestuurder over gespro ken was, maar je kunt je afvragen wat dat zou toevoegen, behalve dat de bestuurder klankbord zou zijn geweest. De verantwoordelijk medewerker moet zijn taak doen. Ik ervaren? ten ook had kunnen overkomen. De seksshop speelde een rol binnen de eigen familie met Sinterklaas. Ik kreeg een surprise waarbij ik de opening van een seksshop mocht verrichten en daarvoor was een klein golf baantje aangelegd. De bestuurlijke toekomst van Texel is in 2008 verschillende keren aan de orde geweest. U bent voorstan der van intensievere samenwerking met de Waddeneilanden, een meer derheid van de gemeenteraad wil meer samenwerking met de Kop van Noord-Holland. Hoe heeft u dat De demonstralie bij Dijkmanshuizen voor het behoud v. Geldorp het meest bijbleef. n moment dat vind wel dat regelmatig in een por- tefeuilleoverleg over reserves van de gemeente in deposito's in zijn alge meenheid moet worden gesproken. Dan moeten er ook aantekeningen en een soort logboek met afspraken worden bijgehouden, zodat vast staat wie welke acties onderneemt en op welke termijn. Hoe groot acht u de kans dat het geld ooit nog terugkomt? We had den als gedupeerde overheden een riante positie door dat we voor 46 procent beslag had den laten leggen op eigendom men van Landsbanki in Noorwe gen. Door het Koninklijk Besluit van minister Wouter Bos is daar een stokje voor gestoken, dus het is nu afwachten wat het wordt met de bodemprocedure bij de Raad van State. In de jaren tachtig zijn de gemeenten Lisse en Hillegom op eenzelfde manier geld kwijtgeraakt 'en zij hebben na een langdurig juri disch traject van twintig jaar in 2006 hun geld teruggekregen. Zo lang zou ik het met willen laten duren, maar dat is aan de gemeenteraad Het is nu nog verdedigbaar om je geld terug te halen met acties die geld kosten, maar op een gegeven moment moet je stop zeggen. Er is een spreekwoord dat zegt 'wie vecht om een koe. legt er één op toe'. Als je te lang zou doorgaan. kan blijven, maar dan moet de raad eerst nog goed onderbouwen waar om zelfstandigheid het beste is. Belangrijk is verder dat je burgers informeert over wat er gaande is. Je wil bereiken dat de dienstverlening aan inwoners voor de komende 30 of 40 jaar op niveau blijft, maar als je als overheid daarbij maar door rolt en burgers niet betrekt, loop je het risico dat ze je de rug toekeren en dat is verkeerd. In feite maakt het niet uit waar jij je paspoort haalt, maar bij een herindeling spe len emoties. Je gaat na een bezoek aan een gemeentehuis terug naar je eigen gemeenschap en vraagt je af kant van de Georgiëweg te vesti- snap best dat het zes jaar geleden wat je te maken hebt met lui die vijf gen. Na een bezoek van het college is, maar ik vind dat de raad toch kilometer verderop wonen en onder aan de oude brandweerkazerne even moet nadenken over zijn eigen dezelfde gemeente vallen. Dat zijn bij Gemeentewerken op 6 decern- rol in dit verhaal, zaken waar heel goed over gecom- ber 1999 is bij gemeentesecretaris municeerd moet worden. Piet Zoon en mij het plan gerezen In 2009 vertrekt u als burgemeester Je moet verder vaststellen dat Texel meer hulpdiensten bij de nieuwe Bent u daar al mee bezig? letterlijk op een scharnierpunt tus- brandweerkazerne te concentreren, Ik dacht dat ik zou kunnen afbou- sen de Kop van Noord-Holland en omdat zij samenhangende werk- wen. maar het is nog aardig druk. het Waddengebied ligt en dat je dus zaamheden verrichten Doordat de Ik ben er al wel mee bezig Je altijd twee kanten uit zult moeten gemeenteraad veel tijd nodig had realiseert je-dat het de laatste keer „x blijven kijken. Sociaal-economisch over de bouw na te denken, heeft is dat je Sinterklaas hebt binnenge- niet boven de mening van het hoog- zijn we op Den Helder georiënteerd de rest van de wereld ons helaas haald en dat je voor de laatste keer nnr* lon/ic Ho Hornon hoht In april had ik een keer de gelegen heid mijn visie naar voren te bren gen (vorming éen Waddengemeente met vijf deelgemeenten, red maar die is niet overgenomen. Ik ben een democraat, dus ik kan mijn visie ste orgaan in de gemeente uit laten gaan. Ik maak me wel zorgen over de verhouding acht tegen zeven in de raad. Er is twee keer over het onderwerp gediscussieerd en twee keer was de verhouding hetzelfde. Dat is consistent, maar de meerder heid en de minderheid nemen wel een wippositie in. Er hoeft er maar een raadslid over te stappen en je hebt een andere meerderheid. Ik ben benieuwd naar de gesprek ken die vertegenwoordigers van de gemeenten in de Noordkop volgend jaar met de provincie voeren. In mijn wethoudersperiode in Meppel heb ik een gemeentelijke herindeling meegemaakt waarbij we in Drenthe van 34 naar 12 gemeenten gingen. Daar zijn alle colleges en gemeen teraden tussen 1994 en 1998 3,5 jaar lang druk mee bezig geweest. Hier moet nog gestart worden met het opstellen van een visie waarin je bekijkt of het samenwerking of wordt alleen de advocaat er beter een herindeling moet worden, ter van en dat wil ik graag voorkomen. Hebben de acht miljoen en de seks winkel, een ander onderwerp dat ruim in het nieuws is geweest, nog gevolgen voor het imago van Texel gehad? Nee. Als ik kijk naar bijeenkomsten met andere burgemeesters, dan wordt er niet gelachen om Texel. Ik ervaar wat de miljoenen betreft medeleven, omdat het andere gemeenten met grote bouwprojec- wijl er voor 1 augustus 2009 al iets moet liggen. Ook wordt gesteld dat een herindeling per 1 januari 2011 startklaar zou moeten zijn. Dan is mijn eerste reactie op basis van de ervaringen in Drenthe dat men het binnen die tijd niet gaat redden. Als het een herindeling wordt, kun je dan als Texel je identiteit behou den? De provincie heeft laten weten dat Texel een zelfstandige gemeente en aan de andere kant delen we ingehaald, maar het is nog steeds een ronde langs de dorpen hebt problematieken met de eilanden die redelijk uniek dat rood-wit-blauw gemaakt. Maar heb met mij geen landelijke en Europese aandacht aan één kant de weg zitten om uit te medelijden, dit is een besluit dat ik vragen. Maar er zijn diverse zaken rukken. We hebben van de provin- zelf genomen heb. In september of waarvoor we altijd op Noord-Hol- cie nog niet zwart op wit de beves- oktober 2009 is het zover. Het grap- tiging dat pige is dat je meer burgemeesters we tijdelijk ziet vertrekken die tien jaar gele van het fiets- den zijn begonnen. Jacques Wal- pad gebruik lage bijvoorbeeld in Groningen en mogen Ivo Opstelten in Rotterdam. Op 19 maken, maar februari 1998 had ik een afspraak de geluiden met toenmalig minister Bram Peper zijn positief, voor mijn benoeming, maar die Hopelijk lukt moest verschoven worden omdat het daarna hij die dag naar de installatie van om rustig Opstelten moest. Tien jaar is een over een goe- periode die voor mij ook geldt. Als de ontsluiting burgemeester heb ik hier aardig wat te praten, functies mogen bekleden en stevig waarbij we mogen werken, maar het is tijd voor het wantrouwen in de buurt - dat ik nieuw bloed en verse ideeën, betreur - kunnen wegnemen. Gaaf u na uw vertrek maatschap- Het laatste volle jaar van de raads- pelijke functies bekleden? periode 2006-2010 is aantocht. Dat Laat mij daar alstublieft even rustig is meestal het zwaarste jaar, waarin over nadenken. Ik wil in ieder geval mensen moe zijn en verhoudingen op geen enkele manier een opvol- onc/er druk staan. ger voor de voeten lopen, dus dat Het zal een druk jaar worden, waar- houdt in dat er niet veel mogelijk in de partijen ook moeten beginnen is. Ik heb me wel voorgenomen met het schrijven van de verkie- op Texel te blijven, omdat het een zingsprogramma's en het opstarten fantastische en plezierige woon- van de campagnes voor de ver- omgeving is. Maar dat betekent kiezingen in maart 2010. We heb- dat ik heel goed moet opletten ben net het vertrek van raadslid wat ik wel en niet kan doen Ik kan Martijn Eelman gehad en ik hoop niet gevraagd worden voor klussen dat het daarbij blijft. Ik vind het ook waar een gemeentebestuur mee te belangrijk dat een raad oog houdt maken heeft, omdat ik dan onbe- voor het collectieve geheugen. Het doeld voor beïnvloeding zorg. heeft me verbaasd dat de raad in de discussie over de sekswinkel Hoe gaat het met de kleindochter even was vergeten dat we in 2002 die dit jaar geboren is? een heftige discussie over een bor- Goed, maar het is een moeilijk en deel hebben gehad, maar dat toen zwaar jaar met dubbele gevoelens met geen woord over sekswinkels geweest. Eerst is mijn oudste zus is gesproken, terwijl wel de regels overleden en even later ben je oma. daarvoor werden vastgesteld. Dan Een wedstrijd wie het eerst bij de is het wrang te horen van een zee is, hebben we nog maar niet raadslid dat ik nu de signalen van gedaan, maar ze heeft al bij me de samenleving niet oppak. Ik zou gelogeerd. De kleinste kamer bij mij een pleefiguur slaan als ik nu als in huis is weer ingericht als kinder handhaver een eigen interpretatie kamer en oma redt zich wel. zou geven aan de besluiten die de raad in 2002 heeft vastgesteld. Ik Jeroen van Hattum land aangewezen zullen zijn. Neem bijvoorbeeld de samenwerking in de GGD of de wijze waarop we in de toekomst met bouwvergunningen omgaan. De minister van VROM heeft bepaald dat de vergunning verlening en toezicht daarvoor in de toekomst moet worden verricht op de schaal van een veiligheidsregio. Dan praten we over een gebied van Castricum tot Texel. Dat is een punt waarop we nooit met Friesland zouden kunnen samenwerken. We zullen dus altijd twee kanten uit moeten blijven kijken. Het PHH-gebouw nadert zijn vol tooiing. Is hier nou wel of niet spra ke van een prestige-object van de burgemeester? Nee, dit is geen prestige-object en ook geen speeltje van de burge meester. Het is het gebouw van de bevolking van Texel waar straks de hulpdiensten zitten en huisartsen, een jeugdtandarts, een afdeling van de apotheek, de Brijder Stichting en het maatschappelijk werk. Onder mijn voorganger, waarnemend bur gemeester Gutker, is er al onder zocht of het mogelijk was de brand weer en Gemeentewerken, die van oudsher samen waren, te scheiden en de brandweer aan de rustige 'Het is een veelbewogen jaar geweest, dat kun je rustig stel len'. zegt Gerbrand Poster (72) over 2008, het jaar waarin hij zijn echtgenote Mia aan kanker verloor. 'Ze was een optimist van nature, een echte vechter. Hield van haar werk, ging er honderd procent voor. Maar kanker is een sluipmoordenaar. Daar kun je niet van winnen. Voordat je iets voelt, kan het al te laat zijn. Of steken er uitzaaiingen ergens anders in je lijf de kop op. Wat een rotziekte is het toch.' 'Een paar weken voordat we vanuit Drenthe naar het eiland terugkeer den, hoorden we dat Mia borstkan ker had. Achteraf bezien hadden we hier nooit weg moeten gaan. Maar ja, we waren allebei gek van wande len - en duurwandelen - en dan zit je in Drenthe natuurlijk in het Mekka. Dus zijn we in 1998 naar Gas- selte verhuisd. Maar ik had het er na een jaar al bekeken. De bossen deprimeerden me. Als ik ook maar even de gelegenheid had, reed ik met zonnig weer naar Schiermon nikoog. Een uurtje rijden en ik kon weer vrij ademen. De wadden, wat een pracht. Wat kan een mens dat missen.' 'Ik wou dus al heel snel weer terug, maar Mia had het wél heel erg naar haar zin. Ze had een leuke, goede baan in de verzorging en wilde met gelijk haar nieuwe job de rug toe keren. Haar werk was haar leven. Zodoende hebben we er toch nog tot oktober 2004 gezeten. Toen wil de ook Mia graag terug.' Op zoek naar geschikte woonruimte belandde het echtpaar in een tij delijk onderkomen. In maart 2005 kregen ze een appartement in het nieuwe Sint Jan aan de Beatrixlaan te koop aangeboden. Ze hadden niet lang nodig om een besluit te nemen. 'Het was heel geschikt voor ons. We konden er vrij snel intrek ken, het lag centraal en was goed geïsoleerd. Geluiden van buitenaf drongen nauwelijks in de kamers door. Dat was fijn, want Mia moest overdag veel rusten. Ze had toen al een operatie, een kleplong en bestralingen achter de rug. Maar afgezien van de gezondheid was het of we nooit weg waren geweest. Mia had haar vriendinnen terug, ik ging me weer bemoeien met de plaatselijke politiek. We waren weer thuis.' Maar de kanker sloeg opnieuw toe. In 2006 werd Mia in het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis geope reerd en na enige tijd weer gene zen verklaard. 'Maar wat betekenen de woorden genezen verklaard bij een ziekte als kanker? Het was de tweede keer dat we dit te horen kregen. Het zijn in werkelijkheid maar momentopnamen. Kanker cellen kunnen zo weer opduiken. Dat gebeurde dan ook. Begin dit jaar ging het écht goed fout. In Amsterdam kregen we te horen dat er ditmaal geen redden meer aan was. Mia heeft gevochten als een leeuw. Vier weken voor haar overlij den ging ze nog met me mee naar de raadsvergadering. Ze had een brede belangstelling en zocht aflei ding waar ze kon. In juni is ze thuis overleden.' 'We hebben erg veel steun gehad van de mensen om ons heen. Mia's vriendinnen waren geweldig. Het was een zegen hier te zitten. Texel voelde als een warme, wollen deken. De uitvaart was mooi. Mia was katholiek, maar ging vaak met mij mee naar de hervormde kerk. Daar hebben we ook de afscheids- dienst gehouden Na het overlijden van zijn vrouw had Poster weer gelegenheid zich aan zijn grootste liefhebberij over te geven: het lopen van lange afstan- maar eens een foto moest laten maken. Dat heb ik gedaan, waarna er een scan werd gemaakt. En daar mee begon het hele circus opnieuw. Ik bleek een grote vlek op mijn long te hebben. Kanker.' De doktoren besloten tot opereren, waarbij het aanvankelijk de bedoe ling was alleen de bovenste kwab weg te halen. Omdat ook de randen niet schoon bleken, werd de gehele long verwijderd. 'Tijdens de opera tie hebben ze een zenuw geraakt, die verbonden is met een van mijn stembanden. Daarom heb ik met praten nog weinig volume. Maar daar wordt aan gewerkt. Ik ga naar de logopediste en misschien kun nen ze er straks operatief ook nog de stapel door te spitten, zeker met al die bijlagen op zaterdag. 'Ik lees bewust kranten met verschillende meningen. Hoewel ik moet zeggen dat het AD geen mening heeft Net zoiets als D66. Als je in de politiek zit, moet je je op de hoogte stel len van wat er links en rechts leeft. Maar alles lezen is inderdaad niet te doen. Je moet keuzes maken.' De IJslandse Landsbanki komt ter sprake. Voor Texel een zaak van ongekend gewicht. Zomaar acht miljoen weg. ik was net uit het zie kenhuis. toén het debacle bekend werd. Ik kon me dus gelijk weer in de politiek storten. Mijn verbeten heid is gebleven, misschien zelfs nog wel groter geworden. Als ik den. Hij heeft heel wat kilometers afgelegd, meldt hij trots. Uit de stu deerkamer wordt een soort stem- pelboekje van de KNBLO gehaald, de Nederlandse tak van een inter nationale wandelsportorganisatie, waarvan hij niet alleen lid is. maar waann hij ook een bestuursfunc tie heeft. Het staat allemaal keung genoteerd. 'Kijk. 35.000 kilometer heb ik gelopen. Dat wil zeggen, sinds 1993. Samen met Mia heb ik er 20.000 opzitten. Het is leuk om dat zo een beetje bij te houden.' Niet lang na Mia's overlijden werd Gerbrand zelf getroffen door het ongeluk. 'Tijdens één van mijn wan delingen kreeg ik het wat benauwd. De huisarts zei dat ik te zijner tijd iets aan verbeteren. Ik functioneer nu met één long en één stemband. Dat kan blijkbaar.' 'De artsen vonden dat ik erg snel herstelde. Maar ik was nauwelijks thuis of ik kon alweer met de ambu lance naar het Gemini. Longembo- lie, ditmaal. Dat is een benauwde geschiedenis. Je denkt echt dat je stikt. Hup, weer een week in het zie kenhuis. Ik had, nadat ik ontslagen was, helemaal geen trek in eten. Niets smaakte me meer. Dat is zich nu aan het herstellen. Ik krijg wat meer energie.' Op de huiskamertafel waar we aan zitten, liggen drie kranten: De Tele graaf, de Volkskrant en het Alge meen Dagblad. Een heel werk om denk dat er iets niet klopt, duik ik er bovenop. Het belang van Texel staat altijd voorop. Daar doe je het voor. En de zaak met de IJslandse bank klopt met. dat is duidelijk. De Rabobank heeft mijns inziens wel degelijk gewaarschuwd, maar zit in een moeilijke positie. Maar ach, al had Peter Bakker geweten dat het geld in IJsland stond, is het nog de vraag of hij geweten had dat het risicovol was Je hebt toch echt een gedegen financiële achtergrond nodig om dit soort zaken te kunnen beoordelen. Maar hij moet er wel verantwoordelijkheid voor nemen. Daar ben je wethouder voor. Ik was in zijn geval absoluut opgestapt 'Je moet kiezen in het leven. Wat je vindt, moet je zeggen, moet je doen. Dat standpunt blijf ik huldigen. En ik heb tot nu toe vnj veel weerklank gehad. Dat moet je ook knjgen om door te kunnen gaan. Mijn interesse in de Texelse raad is één van de din gen die me op d'e been houdt Waar ik echt voor ga. Met Frank Kingma en Jos de Wolf heb ik een prettige verstandhouding. We zitten nu drie jaar samen in de fractie en het gaat prima.' 'Vriendschappen houden me ook op de rit. Het is fijn om met mensen te kunnen praten over wat je bezig houdt. En als ik niet lees. werk of praat, mag ik graag cryptogram men oplossen. En natuurlijk hoop ik straks weer echt grote stukken te kunnen wandelen De longarts heeft me verteld dat het een half jaar duurt voordat je weer de oude bent. Ik loop nu nog maar een paar kilometer, maar ik wil eigenlijk bin nenkort weer eens tien proberen. Dat moet kunnen, volgens de dok ter. Voorheen liep ik van Den Burg zo naar De Cocksdorp. Terug ging ik dan met de bus. Maar ik moet met te snel willen, hebben ze in het Gemini gezegd. Dat is moeilijk voor me. Ik heb het afgelopen jaar wel geleerd met de dag te leven. En mocht het weer fout gaan... Ik heb dan in ieder geval 72 jaar geleefd. Ik heb een heel bestaan achter me liggen. Want je wilt met weten wat voor ellende je in die ziekenhuizen ziet. Er liggen heel jonge mensen, die nog amper begonnen zijn met hun leven.' 'Maar niet alleen Mia was een opti mist. Ik ben het ook. En ik kijk uit naar 2009. Dat wordt een beter jaar. want beroerder dan 2008 kan het niet worden. Dat bestaat met.' Margreet Berndsen de oude bent. Ik moei alleen Gerbrand Posten 'Het duurt een half jaar voordat je niet alles te snel willen.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7