*31*?» n Texelse mannen ijdel? 7^ X Agenda Beauty Wellness Beurs NageCstïuCio IMandy's mmmm'mi ✓\f r-hd m m'-7 r Compta selioonlieidsbeliancle&itg Zorg en aa/idachl voor u en. uw haar 'De bezoekers moeten bij binnenkomst den ken: Oh, heerlijk! Anita Muilwijk van Studio Soma organiseert 17 januari 2009 voor de tweede keer de Beauty Wellness Beurs. Dit keer vindt deze plaats in Stayokay in Den Burg. 'Met 29 standhouders is de beurs groter en veelzijdiger dan de vorige keer. Stands met schoonheidsspecialisten, massages, opvoed- cursussen, kappers: alles wat met Beauty Wellness te maken heeft, is op de beurs te vinden!' Muilwijk heeft met Studio Soma een verzorgingsstudio die aandacht heeft voor ontspanning. Laat u verwen nen met schoonheidsbehandelingen, massages, pedi cure en manicure, maar ook met lichaamspakldngen en zelfs reiki. De eerste keer dat Muilwijk de Beauty Wellness Beurs organiseerde was januari vorig jaar. Dit was zo'n succes, dat zij het weer organiseert. 'Ik ben hiermee begonnen omdat ik vaak te horen kreeg: 'Oh, is dat ook op Texel te vinden?'. Met deze beurs wil ik bekendmaken wat op het eiland aanwezig is. Het is belangrijk dat mensen weten wat Texel allemaal te bie den heeft, zodat ze voor beauty en wellness niet naar de overkant gaan. En het is leuk om alles bij elkaar te hebben. De beurs is dan een perfecte kans.' Meditatie is heertijk zoals hier in de duinen maar kan verat. Zelfs tijdens de afwas of in de rij bij kassa Volgens Inge Stevenson maakt het een moment van wachten ineens heel effectief. (Foto Rob Vink i Naast een mooi gekapt kapsel, ontspanning in de sauna of sportieve activiteiten kan een eenvoudige oefening om te ontspannen het gevoel van welzijn versterken Het zogeheten mediteren hoeft niet ingewikkeld te zijn. Het is een knop omzette van 'doen' naar 'zijn' en een manier om tot jezelf te komen. De redactie vroeg Inge Stevenson van Healingpraktijk Adviesbureau De verbindin naar een dergelijke oefening. En wat blijkt? Dat kan al binnen enkelen minuten! j Ga ontspannen zitten. Breng je aandacht naar je ademhaling. Volg je ademhaling in en uit, volg je eigen ritme gedurende 2-3 minuten. i Breng dan je aandacht naar je hele lichaam. Voel het verschil tussen de linker en rechter lichaamshelft. i Welke kant voelt het prettigst, het meest ontspannen en rustig? Neem het verschil waar tussen de lichaamshelften zonder dat je druk uitoefent to verandering. Adem nu door de rustige kant in en door de andere kant uit. Neem hiervoor ook 2- minuten. i Maak je aandacht weer los van het ademen. I Check hoe je lichaam nu voelt. Een manier om een ander te helpen ontspannen Ga achter de ander staan. Leg de handen op de zijkant van de schouders, daar waar de overgang is tusse j schouder en armen. Maak in jezelf contact met een gevoel van rust. Stem dan af op wat er in het gebied tussen jouw handen gebeurd. Eventueel kan degene die zit, ook hierop afstemmen. Doe dit ongeveer 3-5 minuten. Laat het contact met de schouders rustig los. Stem weer af op jezelf. Succes ermee! Standhouders op de beurs laten zien hoe je je beter kunt voelen. 'Uiterlijk én innerlijk zijn het belangrijkst. De standhouders geven informatie en beantwoorden vragen, maar zijn ook actief bezig. Klazina van der Knaap geeft bijvoorbeeld een lezing over ayurvedi- sche voeding en modezaak Couverti organiseert een modeshow.' Zijn mannen ook welkom op de beurs? 'Uiteraard! Tegenwoordig is verzorging geen typisch vrouwendingmeer. Ook in mijn studio komen regel matig mannen langs voor bijvoorbeeld massages en pedicure. Op de beurs is aandacht voor voetreflexen, tarotkaarten en stoppen met roken. Dit zijn zeker geen typische vrouwenonderwerpen.' Beauty Wellness Beurs: 17 januari 2009 van 13.00 tot 20.00 uur in de Stayokay, Haffelderweg 29 in Den Burg. Entree: €2,50. Voor meer informatie kunt u terecht bij Studio Soma 06-29427185 of www.studio- soma.nl. Voor mensen van de vaste wal, maar natuurlijk ook voor Texelaars, heeft Studio Soma samen met hostel Stayokay een speciaal arrangement. Voor slecht €28,- p.p.p.n. kunt u hier overnach ten. Dit is inclusief ontbijt en entree van de beurs. U kunt telefonisch boeken bij Stayokay 0222-313889. Bij vragen kunt u ook contact opnemen met Studio Soma. "Rimpels voorkomen gezond, drink voldoent water, ontspan en bewee regelmatig, wees voorzie tig met zonnen, rook en slaap voldoende. Een voetenmassage is een perfect middel om relaxen. Het liefst t iemand anders.maar jet het natuurlijk ook gew zelf doen Eerst een tenbadje. dan scrubben verzorgen met cr me massage, heerlijk! 13.00 uur 13.30 uur 14.15 uur 14.45 uur 15.30 uur 16.15 uur 17.30 uur 20.00 uur Opening Modeshow Lezing door Aloha opvoeding Ayurvedische voedingsleer door Klazina van der Knaap Informatie massagecursus Studio Soma De verbinding over loslaten stress, pijn en kwaliteitsverbetering van het leven Modeshow Sluiting beurs Fietsen, maar dan in het water Aquafïetsen mag een van de nieuwste loten aan de stam van fitness- en bewegingsoefeningen worden genoemd. Op een fiets die in het water staat, doe je allerlei oefeningen om fit te blijven en calorieën te verdrijven. Rob van Beurden uit Den Burg geeft sinds kort lessen aquafietsen in zwemparadijs Calluna. We draaiden een les mee om het te ervaren. Rob van Beurden geeft sinds kort lessen aquafietsen ir zwemparadijs Calluna in De Koog. Dat is ook werkelijk de eerste keer dat ik achter een fiets in het water hang, zwembewegingen maak met mijn armen en tegelijkertijd met mijn benen aan het fietsen ben. Maar ja, dat is een bijkomstigheid van aquafietsen; je bevindt je in het water dus je kunt opeens heel andere dingen dan wanneer je normaal op een fiets zit. Toegegeven, ik betreed met enige twijfels Calluna om te gaan aquafietsen. Ik kan er eerlijk gezegd niet meteen het nut van inzien om op een fiets in het water te gaan zitten, zeker niet omdat je geen centimeter van je plek komt. Maar omdat ik het niet ken, is het tegelijkertijd juist interessant om te doen. De redactie heeft in ieder geval de juiste persoon afgevaardigd: niet de sportiefste van het stel, een paar kilo's lichaamsgewicht meer in voor raad dan benodigd en in alle vroegte ook niet meteen in optima forma om te sporten. Tot mijn eigen verbazing sta ik een kwartier later echter in zwemkledij enthousiast te aquafietsen. De benen onder water op de trappers, de handen op een stuur onder water en de rest van het lichaam boven de waterspiegel. Met een groepje van acht personen zijn we onder leiding a van Van Beurden en met muziek op de achtergrond beurtelings zittend en staand aan het fietsen. Het is prima te doen, waardoor je snel in een ritme komt. Het I is alleen wennen om de trappers vloeiend rond te krijgen door de weerstand van het water. Volgens Van Beurden moeten we 'eliptisch fietsen'. Dus niet alleen trapbewe- gingen naar beneden maken, maar een ronde beweging maken en de pedalen ook bewust naar boven trappen. Aquafietsen is volgens Van Beurden afkomstig uit Zuid- Amerika en sinds kort in Europa in opkomst. In Calluna staan twaalf roestvrijstalen fietsen, waarop Van Beurden zijn lessen geeft. Door de opwaartse druk van het water is het aquafietsen onder meer geschikt voor mensen zonder goede conditie, met overgewicht of gewrichts problemen. 'Er hebben hier ook al mensen meegedaan met astma of die kanker hadden gehad waardoor er problemen met de lymfen waren, maar het aquafietsen ging goed.' Halverwege de les komen de armoefeningen erbij. Terwijl we blijven trappen, doen we verschillende strekoefe ningen. De volgende stap is dat we achter het zadel in het water gaan hangen (en ondertussen maar blijven trappen) om daar met de armen zwembewegingen te maken. Daarna stappen we van de fiets, pakken we aan één kant zadel en stuur beet om push-ups en strekoefe ningen met de benen te doen. Het ziet er misschien niet spannend uit, maar ook hier levert het water zijn voordeel op. Tien keer opdrukken is een eitje. Hoewel ik me aardig inspan (zeker voor de vroege ochtend) stap ik na bijna drie kwartier aquafietsen niet vermoeid, met een goed gevoel en een paar honderd calorieën armer van de fiets af. Voor de cooling down kunnen er nog even wat baan tjes worden getrokken. Ik bega wel een fout: ik sta op blote voeten op de trap pers, terwijl Van Beurden had geadviseerd iets van waterschoenen aan te trekken. Dat was niet voor niks, want blote voeten en de stalen beugels om de trappers gaan echt niet samen. Schrale troost: Van Beurden roept ergens halverwege de rit dat de mensen op blote voeten de 'echte bikkels' zijn. Hebben we dat ook nog te pak ken op de vroege ochtend. Jeroen van Hattum Mannen en beauty. Lange tijd was het geen combinatie. Maar sinds kort' is de Nederlandse man ge nteresseerd in verzorging. Ook op zijn deel van de wastafel vinden we cr mes en reinigingsproducten. De redactie was benieuwd hoe deze trend op Texel leeft en vroeg het de specialisten. Uit onderzoek blijkt dat 34 procent van de Nederlandse mannen cosmetische producten voor mannen gebruikt. Daar mee worden dag-, nacht- en oogcrèmes bedoeld. Opvallend is wel dat de man nen dit meestal niet zelf kopen: 65 pro cent van de mannen laat hun vrouw of vriendin de crèmes kopen. Ongeveer tweederde van de mannen ondergaat wel eens een gezichtsbehandeling of massage. Maar hoe zit dat met de Texelse man? Op Texel komt de 'metroman' minder voor. De metromannen besteden veel aandacht aan hun kleding, haardracht en verzorging. Maar de Texelse mannen moeten vooral de speciale crèmes nog een beetje ontdekken. De schoonheids specialiste wordt zelden bezocht voor een beautybehandeling. Anita Muilwijk van Studio Soma legt uit: 'Als de Texelse man hier al komt, is het vrijwel alleen voor het weghalen van overtollig haar. Verder zie je ze niet zoveel, hoewel het wel meer is dan vroeger.' Een duik in de zee is volgens de mannen de perfecte manier om hun droge huid te verzorgen. En het betere voetenwerk? Gaan ze wel naar de pedicure voor een voetenbehan- (//round. I cupe/sty/iste 3%/fècl\(u/&/or r/ou /ada/jonnesiver/t/y/ytóoar de/ oo'or- eiv /r/s/raaA. ()6"óftS t Q/j) 1 - - Bemhörrfhon 7b I 791 XL Oen Burg ?f*c' Telefoon i0?72) 370*73 Fysiotherapie... en nog veel meer!. Texel 31 49 68 Geheel vernieuwde website Tegen inlevering van deze bon I van €4 Schoonheidssalon Mets Weverstraat 19 tel. 0222-312371 WiUteiminalaan 28 t. 2/0 014 deling of is een scrubbeurt met het zand in de zee ook voldoende? Pedicure De Roef in Den Hoorn heeft soms mannen op bezoek, maar heel weinig. 'Mannen komen vrijwel alleen langs voor een behandeling als ze echt last hebben van hun voeten. Eigenlijk is pedicure nog steeds een typisch vrouwending.' Toch zijn de Texelaars wel ijdel als het om het haar gaat. Uit navraag bij Astrid's Haar Atelier blijkt dat vooral jonge man nen zeer precies zijn. Van de klanten is ongeveer 15 procent man. Weliswaar niet veel meer dan vroeger, maar ze stellen wel meer eisen. Astrid: 'De trend van tegenwoordig is dat de mannen het niet geheel kort willen, vooral bovenop dragen ze het liever wat langer. Het moet wel een stoer en nonchalant kapsel zijn, voornamelijk bij de jongere mannen.' Deze jongere mannen gaan circa één keer in de zes weken naar de kapper, oudere mannen een keer in de acht weken. 'Jongere mannen zijn ijdeler dan oudere mannen. Oudere mannen zijn, in tegenstelling tot de meeste mannen in de rest van Nederland, wat makkelijker als het om hun haar gaat. Ze besteden er hier minder aandacht aan.' Volgens Astrid zijn op Texel minder man nen die hun haar kleuren. 'Maar als ze wat grijze haren krijgen, willen ze die liever verbergen. De oudere mannen kie zen dan een kleur die dicht bij hun eigen haarkleur past. De jongeren gaan meer met de trends mee en kiezen voor high lights. Maar dan wel op een natuurlijke manier.' Dus ook als het om haar gaat moet het een beetje 'op z'n Texels'. /a /f/ianf/c/inrf /iif voefoerxow/Wm, "(7)e ^.00^" een we/c/aat/twy /te/aam én y V Info: Pedicure Joke Koelemij T. 0222-319713 St" a tc Salon voor huidverzorging, huidverSetering en wellness ScfiocmhddssptdaListt Irma de Wit-%poij 9/aafdrand 57, "Den Jfoom, TeL 319 859 We hebben er allemaal mee te maken: steeds terugkomende haartjes op plekken waar we ze vooral met willen. Elos is de beste, veiligste en meest duurzame manier om daarmee af te rekenen. Géén tijdrovende exercities, zinloze rituelen of slechts tijdelijke effecten De Elosflitsen schakelen talloze haarworteltjes uit. Supersatijnzacht glad, mooi en bovendien géén irritaties. Een must voor het naderende zon. zee en strand seizoen, een droom voor de rest Bovenlip 50,- Kin 50.- Oksels 75.- Bikinilijn vanaf 75.- Onderbenen 200 Armen 195 (Pe Nina Schilling Dorpsstraat 225, de Koog Telefoon. 0222-327850 Mobiel: 06-24252224

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7