Voormalig gebouw RWS volop in gebruik 'Aangepast sporten moet goedkoper' TEXELSE J COURANT Klaverjassers scoren hoog 'Wielewaal open' groot succes Suikerbieten na vorst alsnog gerooid VRIJDAG 16 JANUARI 2009 Tandarts Roland Noffke in zijn n e praktijk in het voormalige gebouw van Rijkswaterstaat. Lange tijd stond het grotendeels leeg, maar Inmiddels heeft het voormalige kantoor van Rijks waterstaat, dat nu eigendom is van Stichting Woontij, een nieuwe invulling gekregen. Stichting Pha ros houdt er kantoor, de gemeente heeft er vergaderruimte gehuurd en deze week heeft tandarts Roland Noffke er zijn praktijk geopend. Noffke, die enige tijd geleden de prak tijk van tandarts Meuleman voortzet te, heeft zich onder de naam Dentex aan de Keesomlaan gevestigd. 'Ik ben hier blij mee. Het is een solide gebouw, er is voldoende ruimte, het is gastvrij en er is parkeerruimte.' Noffke beschikt over twee behandelkamers. Eentje voor reguliere behandelingen en eentje voor meer specialistische. Als enige tandarts verricht hij kleine chirurgische ingrepen en is hij kun dig op het gebied van implantologie en parodontologie. Voor behande lingen die extra pijnlijk zijn, wordt hij eens in de maand geassisteerd door een anesthesist. De praktijk ruimte is op orde, het gebouw wordt nog rolstoelvnendelijk gemaakt en wat aangekleed. Stichting Pharos, voorheen gevestigd aan de Wilhelmi- nalaan, zetelt vanaf voorjaar 2008 in het gebouw. Het kantoor is in gebruik voor administratieve en andere werk zaamheden, de overige activiteiten, zoals de dorpsservicepunten, zijn op locatie. De gemeente heeft vanaf 1 januan de beschikking over de Water zaal op de eerste verdieping. Deze wordt gebruikt voor het houden van vergaderingen. De noodzaak daar toe is ontstaan door ruimtegebrek in het raadhuis. Onder meer doordat de voormalige commissiezaal nu de werkkamer is van de afdeling Ontwik keling. Jaap Dros verliest voor vierde keer Aangepast sporten voor mensen met een chronische ziekte moet structureel goedkoper worden. Dat betoogde Fred Wassenborg van het Astma Fonds woensdag bij de raadscommissie Welzijn. Volgens Wassenborg werkt het niet als deelnemers bij kennismaking in eerste instantie weinig betalen en bij vervolgprogramma's meer op tafel moeten leggen. Hij doelde op aan gepaste sporten die bij Sportservice Texel worden aangeboden Volgens hem kan een structurele verlaging van de kosten ertoe leiden dat meer mensen na een eerste reeks lessen doorgaan, wat kan leiden tot een verminderde gang naar de huisarts of het ziekenhuis. Zijn gedachten konden rekenen op sympathie van de politieke partijen, maar er werden geen toezeggin gen gedaan. Henny Festen (Groen- Links) vond het niet terecht alleen de gemeente voor lagere kosten op te laten draaien. 'Dit is ook een zaak waar zorgverzekeraars aan zouden moeten bijdragen. Je kunt kiezen voor een verzekeraar die aangepast sporten vergoedt. Ik vind ook dat het zo goedkoop mogelijk moet zijn, maar er moet bijvoorbeeld wel iemand zijn die de sporten begeleidt en dat kost geld.' Ben Zegeren (CDA) opperde dat het onderwerp landelijk bij sportbonden zou moeten worden aangekaart. Voor Texel zag hij een oplossing dat de gemeente extra subsidie geeft ('bijvoorbeeld een waarderingssub sidie') aan verenigingen die beleid hebben ontwikkeld voor aangepast sporten. Willem Vlas, voorzitter van de raadscommissie, vond dat een interessante gedachte om later nog eens over te discussiëren. Wethouder Marian Merkelbach (welzijn) zag niet direct aanleiding de kosten te verlagen. Zij wees erop dat mensen een beroep kun nen doen op de bijzondere bijstand als ze de kosten voor aangepast sporten niet kunnen betalen. De bijzondere bijstand is er voor ieder een en niet alleen voor mensen die in de bijstand zitten. Gerard Weijers (eigen lijst) vond ook dat het beste die bron kan worden aangeboord. Wassenborg merkte op dat mensen niet snel een beroep do^ op de bijzondere bijstand, omdat ze daar voor eerst over een drempel moeten. Kiezen voor een zorgverzekeraar die aangepast sporten vergoedt, is volgens hem gemakkelijker gezegd dan gedaan. 'Verzekeraars hebben niet graag mensen met een chro nische ziekte. Ze zijn verplicht het basispakket aan te bieden, maar verder moet je maar blij zijn dat ze je willen hebben.' Schilderen op Vakantiebeurs Burgemeester Joke Geldorp en VW-directeur Wouter de Waal hebben dinsdag op de Vakantie beurs in Utrecht een stand over vakantievieren in Noord-Holland geopend. Dat deden ze door samen met gedeputeerde Jaap Bond (toerisme en recreatie) en bestuurders van Uit geest, Zandvoort en Zijpe met verf en kwasten over een grote kaart van de provincie te lopen. Dat moest benadrukken dat Noord-Holland de waterrijkste provincie van Neder land is. Liefst een kwart van Noord- Piet Bakelaar slaagde er op de competitieavond van schaakclub En Passant in Jaap Dros de vierde nederlaag van dit seizoen toe te brengen. Mohamed Al-Rawy, die van Thomas Richter won, profi teerde maximaal en heroverde de koppositie. De interne competitie is dit schaaksei zoen ongemeen spannend. Gerard van Es, Jaap Dros en Mohamed Al-Rawy staan wisselend aan kop en zijn de belangrijkste titelkandidaten. Thomas Richter staat na zijn verliespartij tegen Al-Rawy op een tegenvallende achtste plaats en heeft na vijftien speelronden minder punten dan verwacht. Mogelijk kan hij zich in het tweede deel van het seizoen nog herstellen en zich alsnog in de strijd om de titel mengen. Piet Bakelaar is in blakende vorm. Hij speelde remise tegen koploper Al-Rawy en Gerard van Es en won van Jaap Dros. Hij heeft momenteel een score van 50 procent tegen de huidige topdne van de ranglijst. Het puntverschil tussen de drie koplo pers is minimaal. Op eerbiedwaardige afstand volgen Piet Bakelaar, Dick van Bameveld, Rinus Vittali, Dirk Rijneker en Thomas Richter. Het puntverschil tussen deze tweede groep is even eens minimaal, zodat in de strijd om de punten en de aansluiting bij de top nog van alles mogelijk is. Trouwe vrijwilligers Els de Porto heeft afscheid geno men als vrijwilliger van het Rode Kruis. Dit deed zij tijdens een druk bezochte nieuwjaarsbijeenkomst, waar tevens Geeske Bakker, Ineke Timmer en Wil Bonne in het zon- Hardloper Theo Franchimon is zondag bij de halve marathon in Egmond aan Zee als 37ste geëin digd bij de heren-recreanten. Hij liep de 21 kilometer in 1.29.25 uur. Lange tijd liep hij samen op met Ingrid van Lubek, die in de wedstrijdcategorie een tijd liep van 1.28.38. De wedstrijd in Egmond werd druk bezocht, wat nogal wat valpartijen tot gevolg had. Franchimon liep daarbij al snel een blessure op, na een schop tegen zijn linker achilles pees. Hij wist zich echter staande te houden en naar voren te komen, waar hij Van Lubek tegen het lijf liep. Holland bestaat uit water en dat is meer dan elders. Bond liet weten dat de provincie ook het hoogste aantal toeristische ligplaatsen heeft. De Waal en Geldorp, gehuld in witte pakken tegen de verf. namen het water rond Texel voor hun reke ning. De stand is onderdeel van een nieuwe campagne om Noord-Hol land als toeristische bestemming aan te prijzen. De slogan daarvan luidt 'Noord-Holland, zoet zout', een verwijzing naar het water in en om de provincie. En ook een verwijzing naar het gegeven dat er veel afwisseling binnen handbereik is. Aan de campagne wordt onder meer meegewerkt door Zilte Zaken en Het Hollands Hooggebergte die beiden op Texel zijn gevestigd Peter van Heerwaarden en Huug Snoek waren dinsdag bijzonder goed op dreef en pakten voor de vierde keer de rondewinst in de competitie van Klaverjasclub Den Burg. John Vlaming en Eric Jan Geus behouden met minimale voorsprong de leiding in het klas sement. Er werd in deze veertiende ronde flink gescoord. Niet minder dan zes koppels wisten boven de 7000 pun ten te eindigen. Van Heerwaarden en Snoek waren met 7478 punten de sterksten. Zij speelden daarbij met minder dan zes marsen. Dankzij dit resultaat stijgen zij naar de vijfde plaats in het klassement, met de voorlopige titel van marsenkoning. Marja en Martien Bakelaar werden kundig vervangen door Jan Kager en Wil Kamminga. Dit gelegenheids duo weerde zich prima en scoorde alsof het al jaren een vast koppel is. Met 7433 punten kwamen Kager en Kamminga maar net tekort voor de rondewinst. Hiermee maken Bake laar en Bakelaar een flinke sprong [o^cWool j Pl&O&S. Q (k-Ol-2.003 Texels grote verhuisoptocht Bij de prijsuitreiking van het Wie lewaal open klaverjastoernooi bleek de gezelligheid de score enigszins te hebben gedrukt, maar er was niemand die daar een punt van maakte. De drive werd met een gemiddelde van 1762 gewonnen door Piet Bakker en Jan Koolhof. Tweede werden Dick en Martha Westdorp, derde Greetje en Dirk Roeper. Maar liefst zestig kaarters namen aan de open drive deel, zowel begin ners als gevorderden. De vereniging uit De Waal wilde met deze avond de aandacht vestigen op het feit dat de verenigingen op Texel alle aan het vissen zijn in dezelfde, steeds leger wordende vijver. Klaverjassen lijkt tegenwoordig niet meer zo hoog op het lijstje van favoriete hobby's te staan, zodat de broodnodige aanwas van nieuwe leden stagneert. De club, die elke dinsdagavond speelt, is dan ook op zoek naar nieuwe leden, als aan vulling op de zestien vaste leden. Geïnteresseerden kunnen langsko men of bellen met Sjors Jimmink (tel. 310566) en Gerard Vélu (tel. 888957). De winnaars van de open drive ontvingen een dinerbon van Paal 17. Voor de winnaars van de tweede prijs was er een staatslot, de win naars van de derde prijs gingen naar huis met een fles Juttertje Hekkensluiter was Sam Wonder met zijn schoonzoon Bernard, die een gemiddelde van slechts 1288 punten behaalden. De hoofdprijs in de tombola, een kinderfiets, werd gewonnen door Marietje Reij. netje werden gezet voor hun twintig jaar trouwe dienst. De vrijwilligers van het Rode Kruis zetten zich in om hulp te verlenen bij evenemen ten. Door de groei van het aantal eve nementen wordt het steeds lastiger aan de vraag te voldoen. Nieuwe vrijwilligers zijn dan ook van harte welkom. Tevoko verliest op eigen terrein Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag in de eigen sporthal niet voor een verrassing kunnen zorgen. Met 1- 3 werd verloren van het hoogge plaatste WW uit Wervershoof. Zonder spelverdeler Berry Koning, maar met Jitze Beintema en de nieu we spelverdeler René Remmers op de bank, begon Tevoko sterk. Met goede passes en een sterke service werden de gasten constant onder druk gezet. Door het goede spel- verdelen van Beintema konden ook de aanvallers zich heerlijk uitleven. Tevoko sloeg al snel een gat en won de set met 25-19. Hiermee leek het team haar kruit echter verschoten te hebben. De concentratie viel weg en omdat ook WW in een hogere ver snelling ging spelen, kon Tevoko het goede spel niet meer terugvinden. Bij 17-25 trok WW de stand gelijk, waarna Tevoko weinig meer had in te brengen. Rene Remmer had de pech te moeten debuteren in een stroef draaiend geheel en kon de motor ook niet meer op gang krijgen. Zowel de derde als de vierde set werd met 15- 25 verloren. Zaterdag speelt Tevoko de thuiswedstrijd tegen hekkensluiter Wham Wham uit Zwaag. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 20 januari: Veld A 19.00 RAB-Wessels Randstad 19.45 Koetshuis-Randstad Wessels 20.30 Prinsen-Kobeko Koetshuis 21.15 Vlinderw.-Autocentr. Cocky's 22.00 Cocky's-CVI Vlinderwinkel Veld B 19.00 Ecotiem-Tevoko (j) PFB 19.45 Interieurbouw-PFB Tevoko 0) 20.30 Gea's-Rabo Inteneurbouw 2115 Falcon-Slik's Rabobank 22.00 Mantje-NIOZ 2 Falcon Veld C 19.00 Sportshop-De Boer Jozefsch. 19.45 Jozefschool-Klif 23 Sportshop 20.30 De Waal-Otto's Bar 21.15 Timmer's-Sportief De Waal 22.00 De Waal (Otto's)-Knm Timmer's Wedstrijdleiding Jozefschool en Ger- tha (tel. 322434) Uitslagen: PFB-Tevoko jeugd 0-3; Gea's vlswijven- Ecotiem 3-0; CVI-NIOZ 1 0-3. Texelse Autocentrale-Paal 28/De Krim 1-2; Coc ky's Kapsalon-Viinderwinkel 0-3, Otto's Tweewielershop-Sportshop Texel 0-3, Sla- geri| lepe de Boer-Klif 23 2-1Bar Sportief- Jozefschool 1-2; Randstad-De Prinsen van Texel 2-1, Het Koetshuis-TESO 2-1; Tim mer's Bakkerij-Foto de Waal 2-1. SVC-De Krim 0-3: Spar Oudeschild-Piet Kooger 3- 0; NBC Eelman Partners-Texelcampings 1-2; Eetcafé De Rog-De Kapper 2-1 Texelaars lopen in Egmond aan Zee Toen het parcours op het strand op zijn eind liep, maakt Franchimon zich los van de grote groep en werkte zich naar boven. In de dui nen kreeg hij last van zijn blessure, reden om zich wat in te houden. Na haar een paar maal ontmoet te hebben, moest hij Van Lubek voor laten gaan. 'Ik kon haar tempo niet meer volhouden.' Naast Franchi mon deden ook Cees van der Land (1.34.29), Rob Arensman (1.55.23), Emile Seegers (2.07.45), Peter Hin (2.13.02) en Annie Hin (2.21.15) aan de wedstrijd deel. Als hij voldoende van zijn blessure is hersteld, loopt Franchimon zondag 8 februari in de 30 km van Schoorl. Veiling voor jeugdclub De jeugdclub van De Cocksdorp houdt zaterdagavond 24 januari een veiling om geld voor jeugdacti- viteiterr in te zamelen. De veiling begint om 19.00 uur in het Eierlandsche Huis. Gerrit Koorn, voorzitter van de dorpscommissie, treedt op als veilingmeester. De ver koop staat onder auspiciën van nota ris Jan Dogger. Er kunnen tot dinsdag goederen bij het Eierlandsche Huis worden afgeleverd. De opbrengst wordt volgens Sabrina Veldman, die vorig jaar samen met Esther Kuip de jeugdclub nieuw leven inblies, gebruikt voor de huur en activiteiten. De jeugdclub komt elke vnjdagavond bijeen in het Eierlandsche Huis. Er zijn inmiddels 42 jongeren lid van. Promotie na vijf maanden Het D3-team van Texel'94 dat vijf maanden geleden werd opgericht, heeft zijn visitekaartje afgegeven. Het team heeft door een klinkende uitoverwinnmg op FC Den Helder D5 (2-8) de eerste promotie te pak ken en gaat van de vierde klasse 01 naar de derde klasse 01 Er deden in de competitie twaalf teams mee, waaronder Texel'94 D4 dat elfde werd. Het winnende team bestaat uit Ward Bakker, Mike Geus, Yorgo Hel leman, Twan IJsseldijk, Lars Jalving, Sanne Jansen, Eddie Kalis. Ingmar Kleinveld, Dennis van der Kooij, Mike Koorn, Maxim van Ree. Joren Vene- ma, Joost Vennik en Daan Witte Het team wordt getraind door Martin Koorn en gecoached door Peter van Ree. Voetbalprogramma Zaterdag 17 januari De Koog D1 -Den Helder D3 11.30 14.30 14.30 14.30 VIOS D1-De Koog D1 SVO 3-Wiron 2 SVO MB1-Dindua MB1 Zondag 18 januari De Koog (d)-ZAP 11.00 Schagen 4-De Koog 2 11.30 De Koog-DTS 14.00 SVO-Watervogels 14 00 SVO 2-Wieringerwaard 3 12.00 SVO DA1 -C'oog DA1 14.00 Pupillencompetitie Zaterdag 17 januari ZDH F-AZ TX F 9.00 Vittesse TX F-Heerenveen TX F 9.00 FC Utrecht TX F - De Koog F2 9.00 Roda TX F-Terschelling SVC F 9.00 Tottenham TX E-Arsenal TX E 10.00 Manch TX-Ameiand SVC E 10.00 Vlieland SVC E-Everton TX E 10.00 Liverpool TX E-SVO E 10.00 in het klassement en stijgen van de vijftiende naar de tiende plaats. Bas Tromp en Frans Stark werden derde (7350). Na een moeizame start wis ten zij er in de laatste twee partijen nog bijna 4500 punten uit te persen. Winst in het klassement leverde dit niet op. Erik Boogaard en Rob Sta- persma wisten met 7350 punten hun derde plaats te verstevigen. Ook Fenny en Rob Caspers (7214) en Arend Dijker en Piet Moree (7190) eindigden boven de 7000 punten. Het gemiddelde was met 6395 pun ten bijna het hoogst van dit sei zoen. Het marsenrecord staat nu op 40. Geus en Vlaming blijven aan de leiding in het klassement, maar zij zagen Dijker en Moree tot op 37 punten naderen. Boogaard en Stapersma bezetten met een kleine 1300 punten achterstand de derde plaats. In de periode blijft het span nend. Dijker en Moree hebben de leiding, op 900 punten gevolgd door Stapersma en Boogaard. Vlaming en Geus staan derde. Ook Van Heer waarden en Snoek drukken de neus aan het venster en staan nu vierde. Tevoko ontvangt Wham Wham Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag voor de derde keer op rij een thuiswed strijd. Tegenstander is dit keer Wham Wham uit Zwaag, dat nog geen enkele wedstrijd in de competitie heeft gewonnen. Toch won Tevoko in oktober maar moeizaam met 3-2. Sterke punten van Wham Wham zijn de geplaatste aanvalsballen. Tevoko heeft zich hierop voorbereid en zal proberen de volle punten te pakken. Dit is nodig als Tevoko bovenaan wil blijven staan. De wedstnjd wordt gespeeld in Ons Genoegen en begint om 13.30 uur. De bietencampagne is woens- van 17,8 ton per hectare mag er naar verwachting zo'n 500 hectare dag uitzonderlijk laat (of vroeg) ook zijn. In 2009 wordt op Texel suikerbieten uitgezaaid, afgesloten. Percelen die door de overvloedige regenval in oktober niet konden worden gerooid, zijn deze week alsnog geoogst. Met als resultaat dat zo'n 3000 ton sui kerbieten naar de fabriek van Sui kerunie in Groningen zijn vervoerd. Per as, want een binnenvaartschip zat er niet meer in. Ondanks de vorst, gaf de kwaliteit van de sui kerbieten reden 'tot tevredenheid en was er maar weinig uitval. Wel werd meer grond (tarra) mee- gerooid dan normaal. Ron Blan kevoort van de Suikerunie schat dat van de 540 hectare suikerbie ten en uiteindelijk 2,5 met kon den worden gerooid, waardoor de schade uiteindelijk meevalt. Met een gemiddelde opbrengst van 70,8 ton per hectare kan de oogst van 2009 als een record worden geboekstaafd. De suikeropbrengst Oost. De bietenrooimachine van Fulps Duinker in actie op de^Mosselweg bij

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5