We zijn een bewonersvereniqinq, qeen biljartclubAppelman n°9steeds koploper Feestmiddag kinderen Logeerhuis Texelse Courant verhuist Masseren in eetzaal Stayokay TEXELSE COURANT 1 Moeizame winst heren Tevoko Zaalvoetballers verslaan koploper Subsidie Dames Tevoko vaster aan kop Programma zaalvoetbal Limiet voor Eschweiler Voetbaluitslagen DINSDAG 20 JANUARI 2009 v-/7 J De ranglijst van het driebanden caramboles in zes beurten te maker Het conflict tussen het bestuur van de bewonersvereniging en de biljarters over de hoogte van de vergoeding escaleerde steeds Herbert Naumann, voorzitter van het bestuur (dat benadrukt niet zelf de publiciteit te hebben gezocht): 'Ze maakten ons uit voor zakken vullers, leugenaars en dictators. Ik was een 'asociale voorzitter' en de vrouwen in het bestuur waren van het 'laagste allooi'. Ze probeerden ons stelselmatig omlaag te trekken. Ik kreeg thuis anonieme brieven en we werden zelfs beticht van diefstal van het biljart. Wij durfden overdag het gebouw niet meer in en kwamen hier alleen nog 's avonds.' 'Pure onbekwaamheid van het bestuur', vertelt Fridt Blanken, één van de biljarters. 'Wij betaalden al jaren €1000,- per jaar en het biljart was van ons. Het was immers aan ons geschonken. Maar ineens was het biljart van het bestuur en moes ten we het dubbele betalen. Toen we vroegen hoe ze aan dat bedrag kwamen, was dat hun zaak en had den wij daar niets mee nodig. Er zijn over en weer lelijke dingen gezegd. Door biljarters, maar ook door het bestuur. Om uit de impasse te komen, hebben wij aangeboden om het gebouw zelf schoon te houden, de thermostaat bij te houden en zelf de contributie te innen. We wilden, met van harte overigens, zelfs die €2000,- betalen.' Naumann: 'Toen dat aanbod werd gedaan, was het al zó hoog opgelopen en hadden wij als bestuur al besloten dat we niet verder wilden met de biljarters.' Per 1 januari ging de deur op slot. De biljarters legden zich hier niet bij neer en gingen met de directeur van Woontij in gesprek. Blanken: 'Zo'n biljartclub geeft sociale binding, heel belangijk voor senioren, zeker voor alleenstaanden. Daar kun je zomaar niet mee stoppen.' Teleurstelling Naumann: 'Tot onze verbazing eiste Van Andel dat we het gebouw weer Bewonersvereniging De ranglijst van het driebanden van biljartvereniging DVO wordt al weken aangevoerd door de uiter mate constant spelende Gerard Appelman. In zijn gevolg een groep van vijf spelers, die voortdurend lang stuivertje wisselen. Na Jan Bakker, Marco van der Vis, Ab-Jan Witte, Cees Maas en Martien van de Wetering volgt een gat naar de rest van de spelers. De laatste maand stegen de gemid delden van Jan Witte en Henk Auber- tijn naar 0,44 en 0.41 Ook Cor Elsendoorn heeft een goede maand achter de rug. Zijn gemiddel de steeg naar de recordhoogte van 0,38. Hij maakte op de clubavond van woensdag tien caramboles in zeven beurten. Later verbeterde Jan Witte deze prestatie door tien caramboles in zes beurten te maker In december maakte Witte een serii van zeven caramboles. Een vreemd verloop kende ook d< partij tussen Gerard Appelman (1: caramboles) en Ab-Jan Witte (1 caramboles). Na negen beurten wa de stand 16-4 in het voordeei vai Witte, mede door een serie van maar Appelman speelde de part in de 17de beurt uit. Korte partijei waren er verder van Henk Pnns (1i punten in 13 beurten) en van Fran Witte (7 punten in 11 beurten). Witti was tevens de enige die alledrie ziji partijen wist te winnen. Een week eerder was Henk Auber tijn, die 11 caramboles moet maker goed op dreef door twee partijen ui te spelen in 11 en 12 beurten. Tot het Texels kampioenschap word nog op drie avonden gespeeld. open zouden stellen voor de biljar ters. We hadden nooit verwacht dat Woontij de kant van de biljarters zou kiezen. Een enorme teleurstelling en onacceptabel, omdat er nooit een afspraak over verhuur aan de bil jarters is gemaakt. We konden nog maar één ding: opstappen.' De versie die Van Andel vertelt, is iets anders: 'Toen het bestuur aangaf dat de biljarters meer moesten betalen, gaf ik ze gelijk. Ze mochten er van mij zelfs wat aan verdienen, want dat komt ten goede aan de clubkas. En voor als ze in de gesprekken met de biljarters vastliepen, heb ik aangeboden om mee te praten. Ze zeiden toen dat ze het wel zouden redden. Via-via hoorde ik later dat er problemen waren, maar formeel is dat in onze gesprekken nooit aan de orde geweest. Totdat ik kreeg te horen dat het was vastgelopen. Op verjaardagen ging zelfs het verhaal dat Jan van Andel de biljarters uit hun zaaltje had gezet. Ik heb toen gesproken met de biljarters en het bestuur van de bewonersvereniging voorgesteld met z'n allen om tafel te gaan om tot een oplossing te komen en bindende afspraken te maken. Het is een prachtig zaaltje dat voor meerdere doelen kan worden gebruikt. Maar het bestuur was er klaar mee. Ik heb altijd waarde ring gehad voor dit bestuur en de inspanning die ze hebben geleverd. Maar op dit punt was ik het niet met ze eens. Ik vind dat mensen met elkaar moeten samenwerken en tot een oplossing komen. Dit is slecht voor de bewoners vereniging en voor Woontij. Heel jammer dat het zo is gelopen. Zij hebben er veel tijd in gestopt en wij veel geld. Die kennis wordt nu niet overgedragen.' Oogsten Een bizarre afloop, vooral omdat het bestuur in z'n algemeenheid tot tevredenheid functioneerde en zich met hart en ziel inzette voor de huur ders. Naumann: 'We voeren perio diek overleg met Woontij, we gaan regelmatig naar de dorpen en orga niseren inloopavond voor leden. Bij dat soort ontmoetingen met de huurders komen allerlei wensen naar voren, die wij kunnen aankaarten bij Woontij. Zo hebben mensen toi letten boven gekregen en hoeven bewoners van Den Andel niet meer die ellendige trap op. En we beheren het Leefbaarheidsfonds, waarmee nuttige voorzieningen worden gere aliseerd. zoals zitjes, lantaarns, vlag genmasten en noem maar op. Mede dankzij onze inzet is er ook subsi die losgekomen voor verlichting van achterpaden en we hebben ons met succes ingezet voor de komst van evacuatiestoelen. We onderhouden goede contacten met de gemeen te, voor wie we een volwaardige gesprekspartner zijn. Net zoals we dat voor Woontij zijn. We doen er ook veel voor. Als je dit goed wilt doen, vergt het gauw vier uur per dag en we hebben cursussen gevolgd. Onze inzet werd beloond. Het contact met onze leden werd steeds beter en onze avonden en inloopuren werden steeds beter bezocht. We begonnen volop te oogsten.' Is er een kans dat de bestuurders op hun beslis sing terugkomen? Naumann: 'Nee, wij zijn er klaar mee. Het besluit is onherroepelijk. We blijven aan tot de eerstvolgende bestuursvergadering, maar daarna is het gebeurd. Tot die tijd komen de biljarters hier niet over de vloer.' Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag in de eigen sporthal een minimale zege (2-3) behaald op hekkenslui ter Wham Wham. Terwijl Wam Wham zich gesteund wist door een grote schare aanhangers, die vanuit Zwaag waren meegereisd, begon Tevoko mat. Tevoko, dat het zonder Enk leRoux moest doen, liet met name in de verdediging steken vailen, maar uiteindelijk gaf de rou tine de doorslag en werd de set met 25-21 gewonnen. Ook in de tweede set kon Tevoko niet in het eigen spel komen, al werd wel feller gespeeld. Een vroege voorsprong werd gerou tineerd naar de eindstreep gedragen (25-20). In de derde set kwam Whan Wham op voorsprong en mankeerdi Tevoko de rust en het overzicht on het gat te dichten. Veel persoonlijk! fouten en servicefouten deden he team uiteindelijk de das om (19-25) De vierde set (19-25) liet hetzelfdi spelbeeld zien, zodat een vijfde se de beslissing moet brengen. Tevokt was inmiddels wakker geschud er speelde scherp. Een goede opslag serie van Marco Tuntelder en drir killing bloks van Patrick Hollenberc bezorgden de thuisploeg uiteindeliji de winst. Halverwege de competitie staan de Texelse mannen er met eer zevende plaats niet slecht voor, maa het verschil met de plaatsen 10 en 1'. bedraagt slechts vier punten. VERVOLG VAN PAGINA 1 Leader beschouwt TexelEnergie als een uniek initiatief dat bij draagt aan de ambitie van Texel (en de andere Waddeneilanden) om vanaf 2020 duurzaam in de eigen energiebehoefte te voor zien. 'Dankzij de werkwijze van Texe lEnergie wordt die doelstelling haalbaar.' Directeur Brendan de Graaf bena drukt dat de subsidie incidenteel TexelEnergie heeft de ambitie niet afhankelijk te zijn van subsidies, maar in de eigen financiën te voorT zien. 'Maar we zijn er erg blij mee dat we dit krijgen.' De energiecoöperatie is bezig uit de aanloopkosten te komen. Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko won zaterdag in een bomvolle sporthal met 4-0 van hekkensluiter Wham Wham. Het publiek, dat voor de helft uit supporters van het bezoekende team bestond, was getuige van een rommelige wedstrijd. Al aan het begin van de wedstrijd haakte Wham Wham aan bij Tevoko, het eind van de feestmiddag in het scoutinggebouw. Bellen blazen van Hatlum/Bee/aoank Ta Pannenkoeken eten, een play- backshow, geschminkt worden en een optreden van goochelaar Wouter Weerman. Twaalf kinderen van Logeerhuis Texel beleefden zaterdag een gezel lige feestmiddag in het gebouw van de scouting in Den Burg. Het was de eerste keer dat er gezamenlijk wat werd gedaan met alle kinderen. In het Logeerhuis, gevestigd aan de Bernhardlaan, onderdeel van 's Heeren Loo en bestemd voor kin deren met een verstandelijke beper king, is dat niet mogelijk omdat daar plek is voor maximaal vijf kinderen. De feestmiddag werd gehouden met behulp van donaties die het Logeerhuis in de loop der jaren heeft ontvangen. De scouting stelde voor de gelegenheid het gebouw ter beschikking. Bij de playbackshow kwamen onder meer nummers van Jan Smit, Nick en Simon, K3 en All B voorbij. De kinderen werden begeleid door Michel Blaauboer, Annemarie Witte, Jannie Blonk, Robin Bisschop, Monique Barhorst en Simone de Graaf. De redactie van de Texelse Courant zit deze week voor het laatst in het centrum van Den Burg Na een verblijf van meer dan 120 jaar in de Park straat en de Warmoesstraat verhuizen we vrijdag 23 januari naar de Spinbaan en nemen we onze intrek bij mediabureau Langeveld de Rooij. In 1997 gingen we 'uit elkaar' toen de drukkerij en de uitgeverij uit het centrum vertrokken en vanaf volgende week zijn we weer herenigd Het betekent dat u vanaf maandag 26 januari aan de Spinbaan 6 in Den Burg moet zijn om iets voor de krant af te geven Het e-mailadres (redactie@texelsecourant.nl) en het telefoonnummer (0222-362620) blijven ongewijzigd. Door de verhuizing kan de redactie komende vrijdag en in het weekend moeilijk of slecht bereikbaar zijn. In dringende gevallen kunt u altijd via de mobiele telefoonnummers van de redacteuren contact met de krant opnemen dat mede door eigen fouten niet kon uitlopen (25-21). In de tweede set liet Tevoko beter volleybal zien. Bij vlagen werd uitstekend verdedigd en de aanval werd goed afgemaakt. Tevoko won deze set eenvoudig met 25-15. Mede daardoor begon Tevo ko te gemakkelijk aan de derde set, wat resulteerde in een voorsprong voor Wham Wham. Bij een stand van 16-21 werd de spelers van Tevoko gewezen op de noodzaak van setwinst. Na hervatting van de wedstrijd pakte Tevoko de service terug en met services van Monique Leijstra werd de achterstand omge bogen in een voorsprong van 23-21 en wist Tevoko nipt te winnen (25- 23). Daarmee was de vierde set een formaliteit, die zeer eenvoudig door Tevoko werd gewonnen (25-9) Met deze overwinning vergrootte Tevoko de voorsprong op Dinto met een punt. Dinto won afgelopen week met 3-1 en verloor hiermee een punt. De stand: 1.Tevoko 12- 49, 2.Dinto 12-42, 3.NIVO 10-34. Voetbalprogramma Zaterdag 24 januari: Oosterend 3-Dirkshorn 4 Texel A1-HCSC A1 Texel'94 B3-Texel'94 B2 Oosterend B1 -Schagen B2 De Koog B1-Callantsoog B1 Marken MB1-Texel'94 MB1 Texel'94 MB2-Dindua MB1 Koedijk MB1-Oosterend MB1 Texel'94 C2-Den Helder 03 Texel'94 C3-W'waard C2 Texel'94 D1-JVC D2 Texel'94 D2-Den Helder D3 Succes D2-Texel'94 D4 Den Helder D2-De Koog D1 HCSC D3-ZDH D1 Texelse pupillencompetitie: ZDH F-AZ Vitesse-Heerenveen Utrecht-De Koog F2 Roda-SVC Terschelling Tottenham-Arsenal Manchester-SVC Ameland SVC Vlieland-Everton Liverpool-SVO E Zondag 25 januari: Texel'94-Zeevogels JVC-De Koog Oosterend-Winkel Watervogels-ZDH Texel'94 3-Schagen 4 Zeemacht 2-Oosterend 2 JVC 3-De Koog 2 Succes DA1-Oosterend DA1 De Koog DA1-ZAP DA2 Texel'94 MA1-ALC MA1 Woensdag 21 januari 17.00 RAB D1 -Mantje D1 RAB 17.45 SVO C1-C/Sp.sh C1 vPutten 18.30 SVO C2-Krim C1 H'dijk 19.20 Klif/St dal-Zeem. dal H'dijk 20.15 ZDH 1-Klif/Steen 4 ZDH 21.05 Texel 4-Texel 3 Texel 21.55 RAB 3-RAB 4 Arnout Zaaldienst: ZDH Donderdag 22 en vrijdag 23 januari Geen zaalvoetbal De zaalvoetballers van Texel'94 hebben zaterdag voor een dave rende verrassing gezorgd door in de eigen sporthal met 4-3 de nog ongeslagen koploper DVO'98 van Wieringen te verslaan. Zonder de geblesseerde Edgar Klip- pel, maar met de van een blessure teruggekeerde Gor Hakobjan, begon Texel sterk. Bij de eerste de beste aanval bood Pim de Lugt Marcel Ris een niet te missen kans en werd het 1-0. In het vervolg golfde het spel snel op en neer. Texel'94 had de beste kansen, maar de goed spelende goalie van DVO stond een grotere voorsprong in de weg. Texel94 wist het sterke spel in de tweede helft voort te zetten, wat al snel in 2-0 resulteerde. Weer was het Ris die de bal van dichtbij kon intikken. Niet veel later scoorde DVO uit een goede individuele actie die doeltreffend werd afgerond en werd Texel'94 onder druk gezet. Na een snelle counter scoorde Matthijs de Lugt 3-1maar ook deze stand bleel niet lang op het bord staan, want DVO maakte na een goed uitge voerde aanval de aansluitingstreffer. Met nog zo'n vijf minuten te gaan,' leek de wedstrijd definitief beslist toen De Lugt 4-2 kon scoren. De laatste minuten leverden nog hache] lijke momenten voor het Texelse doel op, maar de laatste treffer die DVG scoorde, kwam te laat. Met deze overwinning is de formatie van coach Martijn de Veij opgeklom men naar de zesde plaats op de ranglijst. Vrijdag 30 januari speel' Texel'94 in Heerhugowaard tegen De Heertjes. Vorige keer dat deze teams tegen elkaar uitkwamen, bleven de punten op Texei. D-jeugd Klif/St.plaats D1-C/Sportshop 02 6-2. Mantie D1-Klif/St plaats D1 13-5, Klif/St plaats D2-ZDH D1 1-3. C-ieugd: Krim Cl-RAB Bouw mat C2 5-9. RAB Bouwmat C1-Oosterend C2 5-1. Beker toeede klasse: Klif/St plaats 4-Koog 4 3-5, C/Sportshop 4-Texel 4 15-1. Texel 3- C/Sportshop 3 1-11. Knm 4-Koog 3 4-4 Beker eerste klasse: Klif/St plaats 2-Klrf/St plaats 3 5-2. RAB Bouwmat 3-RAB Bouwmat. 4 7-4, Koog 2- RAB Bouwmat 5 6-9, Texel 2-Knm 2 6-2 Beker hoofdklasse: Oosterend 1-Mantje 2 1-5. Mantje 1-Knm 1 5-3. Kiif/St plaats 1-RAB Bouwmat. 1 2-11 Overige: Texel 1-zw DVO'98 1 4-3 Sverre Eschweiler behaalde tij dens de derde competitieronde van de landelijke C-competitie een NK-limiet op de 100 meter vlinderslag. Zijn tijd van 1.00.63 minuten was tevens goed voor een clubrecord en de eerste plaats. Eschweiler zworr maar liefst twee seconden snellei dan zijn oude tijd. Ook op de 20C meter wisselslag tikte hij als eerste aan. in een tijd van 2.20.10. Hij heef inmiddels zeven limieten voor he- Nederlands Kampioenschap lange baan dat in juni in Eindhoven wordi gehouden. De wedstrijdzwemmers van MSV Zeemacht zwommen eer goede derde ronde in hun thuisbac De Schots. -;ii ui) -in I 01) 00 11 00 14.00 14.00 14.00 14 00 12.00 12.00 10.00 14.00 11.00 12.00 Annemieke Bos voert een massage uit in de eetzaal van Stayokay waar zaterdag een Beauty Wellnessbeurs werd gehouden. (Foto Jeman van Hamm/Beeklbanlt TaxeVi Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Texel 10.30 Oosterend-Texelse Boys 10.30 Zaterdag 18 januari: Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 19 januari: Alle wedstrijden werden afgelast Massage, ontspanningsoefenin gen of voetreflectie. Bezoekers van de Beauty Wellnessbeurs in Stayokay in Den Burg konden zaterdag van alles proberen. Ontspannen ligt een vrouw op een massagetafel in de eetzaal van het hostel terwijl Annemieke Bos haar rug masseert. Tien minuten lang kunnen bezoekers een massage proberen. De reacties zijn positief, vertelt Bos, en worden ook meteen afspraken gemaakt. Ze staat in een gezamen lijke stand met Tine van Hintum en Miranda Veeger die eveneens demonstraties van hun ondernemin gen geven. 'In de praktijk werken we geregeld samen, dus het leek ons ook wel handig dan gezamenlijk in een stand te gaan staan.' Een eindje verderop biedt Inge Stevenson ontspanningsoefenin gen aan. Ze legt de handen op de schouders van mensen die bij haar in de stoel komen zitten en houdt ze een paar minuten lang op dezelfde plek op een paar drukpunten. Het levert een warm gevoel op en het werkt inderdaad ontspannend. 'Dit zijn dingen die je eigenlijk vaker bij elkaar op het werk zou moeten doen als het druk is', vertelt ze. Bij nagelstyliste Gré Jongejan is te zien hoe kunstnagels worden aan gebracht. Linda Combé is model. Jongejan legt, terwijl ze aan het werk is, uit hoe de kunstnagels om de vier weken vervangen moeten worden, omdat ze anders uitgroei en. De beurs werd bezocht door zo'n vijfhonderd mensen, iets meer dan een jaar geleden bij de eer ste editie. Het merendeel vrouwen, maar er lopen ook mannen rond. Diverse mensen blijven gemiddeld ruim twee uur aanwezig om rond, te lopen en dingen te proberen. Op de beneden- en bovenverdieping waren in totaal 29 stands. Er hing een gemoedelijke, rustieke sfeer. 'Er waren meer doe-dingen en je kon merken dat mensen langer ble ven', aldus organisator Anita Muil-1 wijk van Studio Soma. De beurs I was volgens haar geslaagd. Naar verwachting wordt er volgend jaar weer een gehouden.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 4