De moed kwam in kleine porties SV De Koog kan koploper niet verrassen Nieuw bureau voor toewijzen van zorg ra TEXELSE 3 COURANT Mareis overklast Wiringherlant DINSDAG 27 JANUARI 2009 SV De Koog is er in de uitwed- Andries Kuip goed ingekopt door van profiteerde (3-0). Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Jeannet van Abs van De Witte Engel een week een weblog bij. Over zorgelijke Japanners, zakjes plakken, koorzang en de zoektocht naar een kaakchirurg. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. Maandag - Het is al weer 22 jaar geleden dat ik om de keukentafel ben begonnen met het geven van cursussen poppen maken. Wat als hobby begon, groeide uit tot een bedrijf dat bekend is over de hele wereld. Soms denk ik wel eens: Als ik alles van te voren had geweten, zou ik het dan wel gedurfd hebben? Maar de moed kwam in kleine por ties en wie volhoudt krijgt vleugels. Er doet zich een enorm pro bleem voor: onze beste Japanse klant kan een geweldige deal slui ten met een Japans bedrijf. Dat wil met onze vilten balletjes een soort geurverspreiders maken. De meeste Japanners hebben nog nooit een schaap gezien (echt waar!) Ze heb ben dan ook geen idee van de ver rassende kwaliteiten van wol. Een klein plantenrestje of een kleurver schil in verfbaden maakt al dat ze het product afkeuren. Ik probeer uit te leggen dat elk schaap anders is, waardoor het altijd weer een ver rassing is wat de wol doet in een verfbad. Het kost heel veel geduld en herhalingen om begrip te krijgen voor wat wel en niet van wol kan worden verwacht. Onze contactper soon. bang voor de directie, zet ons zeer onder druk. Ik verlies bijna mijn geduld. Uiteindelijk komt het toch nog goed: een bezorgde mail van de directeur en de onderdirecteur die zich haasten zich mij te verzeke ren dat ze er volledig overtuigd zijn dat wij ons uiterste best doen om goede producten te leveren. Dinsdag - Onze nieuwe hersluit- bare verpakkingen zijn een suc ces: de geschenkwaarde is enorm toegenomen en dat merken we in de omzet. Door de wisselende olie prijzen stijgen de grondstoffen voor onze doosjes. Omhoog gaat heel makkelijk, maar zelden stellen leve ranciers weer naar beneden bij. Dus moet ik weer een stevig robbertje onderhandelen om de prijzen zo laag mogelijk te houden. Ik blijf het een wonder vinden hoe kort en ingenieus de communicatie lijnen zijn geworden door internet. Aan de andere kant van de wereld krijgen ze met één muisklik prach tige drukklare foto's op hun bureau. Wij proberen optimaal gebruik te maken van al deze nieuwe ontwik kelingen. De bouw en inrichting van onze nieuwe viertalige webshop is hier helemaal op gericht. Na het eten bel ik onze weder zijdse ouders: ze zijn behoorlijk op leeftijd en vooral mijn schoonmoe der voelt zich momenteel niet zo goed. Vervelend dat wij zo ver weg wonen. Woensdag - We krijgen een teleur stellend bericht: een pilotproject met een Nederlands bedrijf dat in Frankrijk via een soort Tupperwa- reformule werkt, wordt door hen afgeblazen. Onze producten sluiten onvoldoende aan bij hun doelgroep. Heel jammer, we moeten nu weer naar andere wegen zoeken om in Frankrijk meer voet aan de grond te krijgen. Misschien ons toch maar weer eens aanmelden voor een handelsmissie? Onze jongste zoon is vandaag in ondertrouw gegaan. Ze gaan in juli trouwen en nemen nu de eerste officiële stap. Ik ben trots en blij. Gauw nog even een bloemetje laten bezorgen. Ineke komt met een ver zoek van Kathe Krüse, een wereld beroemde speelgoedfirma, om hen poppentricot in een speciale kleur te leveren. We bespreken wat we hen kunnen bieden en Ineke gaat ermee aan het werk. Ineke maakt zich zorgen over een grote afnemer van ons in Australië die ineens weinig respons geeft, we besluiten contact te zoe ken om te kijken of er problemen zijn en wat wij hier eventueel aan kunnen doen. Ik heb een fantastische echtge noot die alle dagen zorgt voor het eten. Hij belt dat hij een makkelijk dagje wil. Hij verzint een combinatie van lekkere dingen. Ik laat me ver- rassèn. Na het eten terug naar de zaak: mijn bureau ligt nog vol. En ik moet de reis van morgen nog voorberei den. Donderdag - We gaan ook langs mijn vader die in een inrichting woont, omdat hij steeds verder gaand in de war raakt en mijn moe der de zorg voor hem niet meer aan kan. Hij is altijd blij als we komen. We treffen er ook mijn moeder, die trouw drie maal in de week een taxi neemt om hem te bezoeken. We zijn op tijd terug om met Ed van de Vijver van BDO te overleg gen. Met hem heb ik een oriën terend gesprek gevoerd over de toekomst van het bedrijf en ook gekeken welke innovaties dit doel het beste dienen. Ik heb onlangs mijn 60ste verjaardag gevierd en wil me de komende jaren bezig houden met de toekomst van het bedrijf, zonder mij aan het roer. Hoe moet je daar naar toe werken en hoe vind je geschikte partners die het bedrijf op termijn kunnen voortzetten? Donderdagavond is mijn koor avond. Dyo Wassink brengt ons in hoger sferen en onder zijn leiding jubelen wij blij: 'We have sacrificed' in allerlei toonaarden. Vrijdag - Om elf uur halen we mister Maki van de boot, salesmanager van onze grootste Japanse leveran cier. Het weerzien is allerhartelijkst. Deze man is on-Japans enthousi ast, vrolijk en open. We bespreken de mogelijkheden om tot een nog betere samenwerking te komen. Zoals gebruikelijk wordt alles op de foto gezet. Er komt een vraag van een grote Duitse klant die wil weten of onze stoffen een Eko-keurmerk hebben. Dit is (nog) niet het geval. Wel heb ben we allerlei certificaten over her komst, samenstelling en gebruikte verfstoffen, maar zo'n alles omvat tend keurmerk is al lang een grote wens. We nemen ons voor om dit voorjaar onze belangrijkste stoffen (100 procent wollen vilt en onze poppentricot) te laten testen voor een Eko-waardering. Wij zijn bezig om onze rechts vorm te wijzigen. We waren nog steeds een eenmanszaak, maar worden nu een BV. Hiervoor moeten allerlei administratieve handelingen worden verricht. Bianca Kaercher komt langs: ze heeft allerlei leuke ontwerpen gemaakt van 'onze' stoffen. Ze bruist van enthousiasme. Maakt leuke pannenlappen voor allerlei horecagelegenheden op Texel en speciale theemutsen en pannenlap pen voor Het Land van Texel en voor RAB Keukens. Onze oudste zoon, die samen met zijn vriendin in april een baby verwacht, belt enthousiast om te vertellen dat het kind grote bobbels uit Margriets buik schopt. Als alles zo doorgaat worden wij in april opa en oma van ons eerste kleinkind. Wat een rijkdom! Zaterdag en zondag - Zondag is vogelteldag. Normaal miegeit het in onze tuin van vogeltjes maar nu is de opbrengst zeer matig. Te veel wind? We hebben problemen met de planning. Te veel in te korte tijd. We worden daar wat kribbig en zenuw achtig van, want wat doen we wel en wat doen we niet? Het is, zoals altijd, moeilijk om de juiste priori teiten te stellen. We zijn er nog met helemaal uit. Ik check mijn mail en zie dat er bericht is van Monte Azul in Brazilië, een indrukwekkend initia tief in de sloppen van Sao Paolo. Monte Azul leert jongens een vak en vrouwen werken er aan een toekomst. We hopen dat we iets met hen kunnen opzetten, maar eenvoudig is het niet. Brazilië kent zoveel (import)beperkingen en er zitten zoveel schijven tussen, dat het voor ons om moedeloos van te worden is. Het enthousiasme is er van beide kanten, maar het blijkt heel lastig om er iets mee te doen. De week van- Paul Buijsman Het webog De week van... wordt deze week bijgehouden door aan nemer Paul Buijsman, eigenaar van Duin Bouwbedrijf en genomineerd voor de Ondernemersprijs 2008. (j tslaagd SV De Koog is er in de uitwed strijd tegen koploper JVC niet in geslaagd voor een stuntje te zor gen. De spelers van trainer Hans van der Park konden tot aan de rust nog goed partij bieden, maar hadden daarna weinig meer in te brengen en keken halverwege de tweede helft al tegen een 3-0 achterstand aan. Met twee tegen doelpunten in de slotfase werd de nederlaag toch nog vrij dragelijk. Ondanks het gemis van routinier Nico Schot, die zich op het laatste moment ziek meldde, speelde De Koog een sterk eerste half uur. Met Peter Koorn als vrije verdediger en Tristan Ellen op de positie van cen trale middenvelder werd JVC vooral op strijdlust afgetroefd. De grootste kans ontstond na een harde vol ley van Bart Jan Grisnigt, die met veel moeite door de doelman werd gepareerd. Koger spits Robin Schoo reageerde attent, maar zag zijn schot op de paal eindigen. Enkele minuten later werd een corner van Andries Kuip goed ingekopt door Pieter List, maar de bal werd van de lijn gekopt door een verdediger. In het laatste kwartier raakten beide teams door het hoge tempo ver moeid, maar stelde JVC zich beter teweer. De thuisploeg kreeg vlak voor rust een grote kans. Keeper Eddy Witte kon het harde schot van de snelle spits nog keren, maar was kansloos op de inzet van een andere JVC-speler. De bal werd echter nog van de lijn gehaald door de terug gesnelde Koorn. Na een kwartier in de tweede helft brak JVC de wedstrijd open. Een slim overstapje bij een corner bezorgde een speler van de thuisploeg een met te missen kans. Vijf minuten later werd het nog erger voor De Koog, toen de spits van JVC een breedtepas achterin onderschepte en de bal beheerst langs de keeper plaatste. De Koog reageerde door verdediger Koorn door te schuiven, om zo meer druk te kunnen geven. Maar het effect was alleen dat JVC meer ruimte kreeg en daar optimaal van profiteerde (3-0). Twaalf minuten voor tijd deed De Koog toch iets terug. Tristan Ellen werd op de hoek van het straf schopgebied aangespeeld door René de Jong en verraste de keeper met een fraaie stiftbal in de verre hoek. Vijf minuten later werd dezelf de Ellen de diepte ingestuurd met een mooie steekbal van Grisnigt. Alleen voor de keeper toonde hij zich niet zelfzuchtig. Hij passte naar zijn meegesprinte broer Joris Ellen, die de bal over de doellijn liep. Met nog vijf minuten te spelen ging De Koog op jacht naar de gelijkma ker. JVC reageerde door massaal in de verdediging te gaan, waardoor de gasten met meer de ruimte kon den vinden een kansrijke aanval op te zetten. De Koog staat na 14 van de 26 wedstrijden in de onderste regio nen. Met alleen Wieringerwaard en Sint Boys nog onder zich heeft de ploeg de punten hard nodig. Zon dag komt middenmoter Hugo Boys uit Heerhugowaard op bezoek. De gemeente is voor de indica tie van Texelaars die recht heb ben op huishoudelijke verzorging in zee gegaan met een ander bureau. De indicatie door het CIZ (Centrum indicatiestelling zorg) en GGD Hollands Noorden riep teveel klachten op. Burgemeester en wethouders heb ben Trompetter Van Eeden uit Hilversum in de arm genomen. Dat is een onafhankelijke organisatie die adviseert op het gebied van zorg, wonen en welzijn en ook voor diver se gemeenten de indicatie regelt. In eerste instantie zorgen mede werkers van de gemeente voor de indicatie, complexere zaken gaan naar Trompetter Van Eeden. Volgens wethouder Marian Merkel- bach (welzijn) hiervoor, omdat de samenwerking tussen het CIZ en de GGD niet lekker liep. Het CIZ was hoofdaannemer bij de indicaties, de GGD onderaannemer. In de praktijk waar de twee instellingen niet vol doende op elkaar afgestemd. 'Er werd bijvoorbeeld gebruik gemaakt van verschillende software en het was onderling ook niet duidelijk hoe klachten moesten worden afgehan deld.' Het leidde tot ontevredenheid bij mensen die op zorg zijn aange wezen. Texel en de andere acht gemeenten in de Kop van Noord-Holland waren gezamenlijk met het CIZ en de GGD in zee gegaan, toen zij door de invoering van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning verantwoorde lijk werden voor de huishoudelijke verzorging. Texel is nu als enige gemeente overgestapt. In de andere gemeenten wordt erover nagedacht wat er verder moet gebeuren. Den Helder blijft in ieder geval samen werken met het CIZ en de GGD totdat de gemeenteraad daar de samenwerking heeft geëvalueerd, Sinds de invoering van de WMO is de gemeente bezig met een herindi catie van vierhonderd Texelaars die al recht hadden op zorg. De herin dicatie moet duidelijk maken of zij recht hebben op alpha-hulp (voor namelijk schoonmaak) of een meer complexere vorm van huishoude lijke zorg. De gemeente inmiddels een groep van 240 Texelaars henn- diceerd. Van hen komt 80 procent in aanmerking voor alpha-hulp. Esther Schilling-Speklé uit Den Hoorn is geslaagd voor een oplei ding in een volledig cranio-sacraal en lichtwerkprogramma van de Stichting Serenora in Breda. Zij mag zich daardoor nu spiritueel healer noemen. Cranio-sacrale therapie is een the- rapievorm waarbij \41eefsels, vliezen en botten met handoplegging zacht worden bewogen om een lichaam terug in balans te brengen. Het is bedoeld om spanningen en blok kades op te heffen. Meer informatie over het werk van Schilling is te vin den op de website www.kaiho.nl. Met een eindstand van 25-82 in het voordeel van de U16 jeugd van basketbalvereniging De Mareis, was er tegen Wiringherlant bijna geen sprake van een wedstrijd. Coach Eric Heijenk was zeer tevreden: 'Een leuke wedstrijd, waarbij ook het aandeel van de dames groot was.' Toch verloor De Mareis, met alle dames in het veld, het eerste kwart met 11 -9. Femke Heijenk was goed aanspeelbaar en gaf veel goede passes. Ook haar insidewerk was goed, maar het scoren bleef uit. Charlotte Hendriks scoorde en was goed aanspeelbaar, terwijl Annick Hoogendijk een prima wedstrijd speelde en opende met een drie punter. Toen in het tweede kwart de 'kanon nen' Manuel Dros en Jorik Heijenk in het veld kwamen, nam de wed strijd direct een andere wending. Zij hadden goede bloks en scoorden er lustig op los. De Mareis won het tweede kwart met 2-24. De sterk spelende Bram Inpijn pakte zijn rebounds en punten. De hard werkende Thomas Gremmen kwam met vier persoonlijk fouten in de gevarenzone en moest het rustig aan doen. De Mareis speelt zondag in De Koninghal tegen JBC uit Juliana- dorp. Aanvang 14.30 uur. Scores: Jorik Heijenk (27), Manuel Dros (13), Bram Inpijn (13), Charlotte Hendriks (11), Annick Hoogendijk (9), Thomas Gremmen (5), Femke Heijenk (3) Het leven is wat je gebeurt, terwijl je andere plannen maakt. Niet geheel onverwacht, maar voor ons allen veel te vroeg, is in alle rust overleden mijn lieve man, onze vader en opa Jacobus Fulgentius Kager ^22 mei 1938 t 24 januari 2009 Hanna Kager-Hin Ron Janna, Ruben Norbert en Margo Romy, Nikita, Quinten Jacco en Bianca Anouk Bart en Monique Youri, Iris, Jorrit Hollewal 22 1791 GH Den Burg Jaap is thuis, alwaar geen bezoek. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 28 januari van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De H. Mis van Requiem vindt plaats op donderdag 29 januari om 10.30 uur in de Johannes de Doper kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij Jaap begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Mocht U geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Nooit meer samen robbedoezen Nooit meer samen liedjes zingen Nooit meer samen nekkie kriebelen Dag lieve Opa Janna, Ruben, Romy, Nikita, Quinten, Anouk, Youri, Iris, Jorrit Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze jongste broer, zwager en oom Jaap Kager echtgenoot van Hanna Hin We wensen Hanna, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Namens de familie Kager, neven en nichten Vrij onverwachts moesten wij afscheid nemen van onze zwager Jaap Kager Wij wensen Hanna, kinderen en .kleinkinderen veel sterkte en warmte om dit verlies te dragen. Gre en Aad Nel en Simon Jaap t en Annie Anneriet en Joop Johan en Thea Neven en nichten Den Burg, 24 januari 2009 Toch nog onverwachts is overleden onze buurman Jaap Kager Hanna, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toegewenst. Fam. Buijsman Fam. Schrama Fam. Bakker Fam. Barhorst Fam. Bergmans Een goede buur... Bijna 30 jaar onze buurman... Jaap Kager is zaterdag onverwacht overleden. Jaap was een betrokken buurman en heeft veel voor de Jozefschool gedaan. Met warmte denken we aan hem terug. We wensen Hanna en de (klein)kinderen veel sterkte met dit verlies. Leerlingen en team van de Jozefschool Strooi uit mijn as voor alle winden dat wat mijn lichaam was de weg kan vinden naar alles wat het eens beminde naar wolk en zee en zich daarmee verbinde... (M A. Muusses) Na een lang en bewogen leven is van ons heengegaan onze moeder en oma Teuna Harmanna van Loon-Wierenga Kinderarts in ruste. Weduwe van H.J. van Loon (1974) en eerder weduwe van H. Stolp (1932) Coevorden, 19-05-1909 t Zeist, 21-01-2009 Kinderen Kleinkinderen Correspondentieadressen: Oranjerie 14, 3701 TH Zeist Douwensterweg 17, 9965 TK Leens De crematieplechtigheid heeft inmiddels plaats gevonden. Hannah Hannah Theadora op 23 januari 2009 Dochter van Suzan Westerlaken en Patrick Blok Funenpark 397 1018 AK Amsterdam Texelaartjes I INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6.30 tot en met 3 regels Per regel meer €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 exd tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Blue-Ray led blacklight, 200 Hz. De nieuwste tech nieken, EP Voordeelland. 322 398. Zomer 2009 Wij zoeken voor de Hoornder Don derdag Stoepenmarkt Hobbyisten, Kunstenaars, "Spullen Bewaarders", Texelse Producten Pro ducenten, Boeren, enz., enz. Meedoen kost niks! Evt. kraam kost wel wat. Interesse? Een mailtje naar info@klif12.nl of bel Leen Bouthoorn (319587). www.woonkracht7.nl Vo gelenzang 11 in Den Burg Jos Bosma Twan Krafft www.texelseau to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Sony, Panasonic, JVC, Philips, Pioneer. Repara tie en verkoop, EP Voor deelland, 322 398., Fashion Store Texel Koop jes Koopjes Koopjes €5,- €10,-, €15,-, etc. Wever straat 45. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16.pers. of bij calamiteiten. Het SOP. tel 310533, Bowlen en steengrillen gaan prima samen Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseau to pa gina.nl Texelse kaas van We- zenspyk. Couperose of pigment verwijderen? Elos. Info: De Muilekoog, tel: 327850. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog. iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel 0222-317586. www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Rijles te duur? Bij ons in het VEC, 16 lessen, €250,- In december 10% kor ting! Inl. 06-53690708 Koffiemachine, Espres so, Nespresso, Senseo of traditioneel koffiezetten. EP Voordeelland, 322 398. Reiki-cursus in Oude- schild. Op 11 óf 12 febr. 10-17 uur. Info en opga ve: 06-12647553/0222- 320004. Fashion Store Texel Koop jes Koopjes Koopjes €5,- €10,-, €15,-, etc. Wever straat 45. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel 315001/06- 20073394. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Smeg fornuizen en koel kasten. Nu bij EP Voor deelland. 322 398. Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid meen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Miele, Siemens, AEG, Za- nussi, Liebherr. Reparatie en verkoop, EP Voordeel land, 322 398. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on- dememerspakket van Langeveld de Rooy. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Te koop: gesloten aan- ghanwagen. €225,-. Tel. 318578. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. De redactie van de Texel se Courant is verhuisd en zit voortaan aan de Spin- baan bij Mediabureau Langeveld de Rooij. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Dagelijks het laatste Texel se nieuws op www.texel- secourant.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3