m 'De mooiste dag is nog I EXELSE j COURANT steeds bij de bouw zijn' ^iiXikze88enwou-\ Boulevard: de geschiedenis herhaalt zich b (j tslaagcl Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Paul Buijsman van Duin Bouwbedrijf, genomineerd voor de Ondernemersprijs 2008, een week lang een weblog bij. Over Arbo-wetgeving, deurcilinders voor het PHH-gebouw, kantoor dag, fiscale adviseurs en lekkere boterhammen van Anne-Marie. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Dinsdag) Ik zal mij even voorstellen. Ik ben Paul Buijsman, geboren en getogen Texelaar, 46 jaar jong en gehuwd met Anne-Marie. Ik werk al 29 jaar bij Duin Bouwbedrijf, een bedrijf met een rijke geschiedenis op ons eiland, sterke tradities en waar ik graag in geloof: de goede toekomst daarvan. Het is al 2,5 jaar geleden dat ik directeur-eigenaar van Duin Bouwbedrijf mocht worden, ik ben mijn carrière als timmerman begon nen. Ben ik daar trots op? Ja, best wel, mag ik zeggen. Men kan den ken dat er voor mij veel veranderd is, maar één waarheid is altijd het zelfde gebleven: gewoon goed je werk doen. Door ervoor te zorgen dat 30 man lekker aan de slag kun nen en zekerheid voor henzelf en hun gezinnen hebben, de overtui ging hebben dat Texel de toekomst heeft en waar ik mij steeds bewus ter van word, dat ik daar veel in betekenen kan. Mijn dagelijkse werk is mijn passie geworden. Om 7 uur op het kantoor. Even onze kantine reorganiseren. Van daag hebben wij een studiedag. Wij, daar bedoel ik mijn leidinggevende medewerkers mee. Wij volgen van 8 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds de VCA VOL cursus. Dat staat voor Veiligheids Checklist Aannemers met Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden en is bedoeld om hen veiliger te laten werken en het aantal ongelukken te verminde ren. Wij weten dat het best droge materie is, maar in kader van de Arbo-wetgeving zijn werkgevers en werknemers verplicht om tijdens het werk goed te kunnen letten op vei ligheid, gezondheid en milieu. Dat soort opleidingen is ook onderdeel van het werk van de professionele bouwvakker. In 2009 loopt onze ISO cerfificeringprocedure af en er moet aan de allerhoogste en strengste eisen voldaan worden. (Woensdag) Om 7.30 uur loop ik al rond in het PHH-gebouw. Wij zijn actief bezig Fn inHprHaaH nm 7 30 uur on het 12 februari officieel aeDresentee DINSDAG 3 FEBRUARI 2009 met voorbereidingen voor de ople vering. Men zegt dat kleine karwei tjes soms meer tijd kunnen kosten dan het hele werk. Maar het gesprek met collega Gerben zet veel puntjes op de i en zo ga ik met een goed gevoel naar kantoor. 12.30 uur is er de gezamenlijke lunchpauze in de kantine, als het mogelijk is ben ik er altijd bij. Lekker met iedereen praten en natuurlijk onze trommels met alle smak leeg maken. Anne-Marie maakt altijd lekkere boterhammen voor mij, ik vind het fijn dat zij dit al jaren voor mij blijft doen. Gewoon lekker. Wij zijn gisteren allemaal geslaagd voor VCA. Met een lach en wat diepe zuchten kijken de mannen naar die lange dag van gisteren. Ik ben heel blij voor onze resultaten en, eerlijk zeggen, had ik ook met anders ver wacht. (Donderdag) Het is donderdag en weet ik nu al dat het een kantoordag wordt. Ik wil gelijk zeggen dat ik hier nog steeds niet aan gewend ben, ik mis het werk buiten, het gevoel van zelfver trouwen omdat alles wat met jouw handen gemaakt wordt zeker goed is. En misschien dat er ooit over honderd jaar door vreemde ogen even wordt opgelet en gezegd: 'Bij zonder dat het nog steeds staat, dat hebben ze vroeger toch knap gedaan.' De mooiste dag voor mij is nog steeds bij de bouw zijn. En inderdaad om 7.30 uur op het kantoor, gelijk even naar Govers (gelukkig zijn ze al open). Er moes ten bijpassende deurcilinders voor het PHH-gebouw opgehaald wor den. Snel gedaan, even de weg oversteken en ik ben alweer terug. Even de computer opstarten en kijken of er dringende zaken tussen tijds binnen gekomen zijn. Er is niets spannends en ik mag gelijk naar mijn eerste afspraak van vandaag. (Vrijdag) Even in de auto springen en naar de boot. Het gesprek met een van de fiscale adviseurs is in Alkmaar gepland. Ik vind het niet anders dan een risicobeperking dat het hele financiële verhaal van ons bedrijf (dit keer was het over de jaarreke ning) goed gecheckt en gecontro leerd wordt. De administratie en boekhouding zijn nooit een hobby van mij geweest en daarom wil ik er altijd voor zorgen dat sterke mensen op dit gebied de administratie van Duin Bouwbedrijf kunnen bewaken. Om 13 uur ben ik alweer terug op het kantoor, even mijn lunch gebrui ken en het volgende traject in. Om 17.00 uur ben ik bij Ingmar Veeger. Hij is een jonge, talentvolle Texelse architect. Heel benieuwd hoe wij de tekeningen van ons spe ciale project kunnen doornemen. Het is een nieuw en op hoog niveau uniek project, dat op de beurs van 12 februari officieel gepresenteerd wordt. Ingmar werkt hard en met veel enthousiasme, precies wat voor dit project nodig is. Even een paar aanpassingen op het ontwerp en dan ga ik met een goed gevoel naar huis. Kunstobjecten Het laat zich aanzien dat de gemeenteraad wil vasthouden aan het plan het gemeentehuis uit het centrum weg te halen. Ondanks alles - de tegenzin der bevolking, alternatieve plannen zoals de Rabo bank, financiële problemen etc. - houdt men aan dit ondemocratische besluit vast. In de discussie lijkt geld het enige argument te zijn. Niet de vraag waar het hart van de gemeente dient te staan (in het centrum natuurlijk), of wat demo cratie eigenlijk betekent (besturen door het volk, dus luisteren naar wat de bevolking wil). En het zou na het financiële debacle niet meer dan fatsoenlijk zijn geweest, wan neer het gehele college (niet Bakker alleen) zijn portefeuilles ter beschik king had gesteld. Dan had de raad de keus gehad of ze dat wilde accepteren of niet. Maar wij hebben daar kennelijk geen verstand van. Daarom wil ik deze soapserie nu eens van de vrolijke, de kunstzin nige kant bekijken. Bij bouwopdrachten door de over heid geldt de eenprocentsregeling, dat wil zeggen: 1 procent'van de bouwsom kan worden besteed aan een kunstopdracht. Om daar invul ling aan te geven doe ik hier enkele suggesties, zowel voor namen der gebouwen als voor aanbevelingen van dergelijke objecten. Het PHH-gebouw aan de Pont- weg voor de brandweer en derge lijke noemen we De Aanfluiting. Als kunstwerk zetten we er een grote fluit voor, die op maandagmorgens de sirene kan vervangen. De nieuwe gemeentevesting gaat de Geldorpi- anum heten, als blijvend eerbetoon aan de drijvende kracht achter dit project. En we zetten er een beeld van een molenpaard voor. Wellicht vraagt dat voor onze jon geren enige toelichting? Welnu, kijkbuisvolkje: vroeger had je in ons land paarden of ezels, soms ook ossen, die aan een paal waren gebonden en de hele dag in een kringetje rondliepen. Ze moesten bijvoorbeeld water putten of dor sen. Je ziet dat in ontwikkelingslan den nog wel. Ze kregen oogkleppen voor, zodat ze niet in de gaten hadden dat ze geen stap vooruit kwamen en ook door niets zouden worden afgeleid. Zo'n dier met oog kleppen lijkt me een zeer toepas selijk beeld voor een groot deel van onze raadsleden: ondanks alle gepraat over dualisme weten zij niet beter dan achter het college aan in een kringetje rond te draaien. Verder horen en zien ze niets. Bij de opening van het Geldorpia- num huren we dan een draaimolen, met stoeltjes in de vorm van hob belpaardjes en jaknikkertjes. Dan kunnen de kinderen alvast op een speelse wijze leren hoe je op Texel politiek bedrijft. Gerard van der Kooi, Rozendijk. De week van Renske van den Tempel Renske van den Tempel van scha penboerderij De Noordkroon is de volgende blogger in de serie De week van... Zij is genomineerd voor de Ondernemersprijs 2008. Wat ik zeggen wou... Kleine wereld Ruim drie weken geleden kwamen we aan in Yirgalem, ongeveer 320 kilo meter ten zuiden van Addis Abeba, Ethiopië. Bij een lodge, gebouwd in een stijl die lijkt op plaatselijke wonin gen. in één van de mooist beboste gebieden van het land. De eigenaar van de lodge maakte me er even later op attent dat er nog een paar Nederlandstalige mensen waren, die me wel wilden spreken. Moeder was op bezoek bij haar zoon, die ruim 40 kiiometer naar het noor den, in Awassa, op een tuinbouwbe drijf werkte. Ze waren daar gespecia liseerd in Oriental-lelies. Waarschijnlijk voor de teelt van bloemen, want ver der noordelijk zitten veel en grote (Nederlandse) rozenkwekerijen en Ethiopië doet flink z'n best om Kenia naar de kroon te steken als bloemen exporterend land. Moeder en zoon waren geen Neder landers, maar Brazilianen. Van Neder landse oorsprong weliswaar, maar Braziliaan. Toch waren ze Nederland niet erg ontgroeid en ze wilden weten waar ik vandaan kwam. 'Van Texel.' 'Oh, we kennen wel een familie Boer- sen, die kwam oorspronkelijk van Texel. 'Dat klopt', zei ik, 'dat waren mijn buren in polder Het Noorden voordat ze emigreerden.' Ik herinner me de jongens nog, die net iets ouder waren dan ik zelf. We knikten allemaal om de wereld die soms kleiner uitvalt dan je doorgaans verwacht. 'Later', zei ik, 'ben ik nog eens bij hun moe der geweest toen die weer op Texel woonde. Ze had een Braziliaanse student in huis, die op het NIOZ stage liep. Hij heette Gerard Eijsink.' 'Ja, dat klopt', zei de mevrouw. 'Gerard is mijn broer...' Er zijn van die dagen dat de wereld nog kleiner lijkt dan andere dagen! Jaap Vlaming,Den Burg. 'Het strand van De Koog zal nog voor het komende seizoen van een "boulevard" worden voor zien. Het wordt een 3 meter breed tegelpad voor voetgangers, dat zal lopen over de buitenste dui nenrij tussen De Buteriggel en het slag van hotel Opduin.' Nieuws lijkt zich soms te herhalen. Bijgaand bericht stond - in verge lijkbare bewoordingen - zowel in de Texelse Courant van een paar weken geleden als die van dinsdag 11 februari 1969. Ook toen al werd de aanleg van het pad toegejuicht, omdat het met de Ruyslaan een •gesloten wandeicircuit' zou vor men, 'dat door toeristen ongetwij feld op prijs wordt gesteld'. Verschillen zijn er ook. Is het (op)nïeuw aan te leggen pad al maanden lang een terugkerend onderwerp, veertig jaar geleden beperkte de redactie zich tot dat ene bericht. Dat stond weliswaar op de voorpagina, maar een teken van gewicht was dat niet per se. Zo prijkte op de voorkant ook een recensie van de Oudeschil der toneelvereniging Nieuw Leven (waar overigens toen al Kees Hin schitterde). De aanleg van het pad kostte destijds 15.000 gulden. Een heel verschil met de 120.000 euro die er nu voor wordt uitgetrokken. Archief.vfr/£ Samen geluk, samen op reis samen een éénheid, samen eigenwijs samen kwaad en samen goed samen verdriet en samen weer moed nu verder zonder hem, dat doet pijn te weten nooit meer samen te zijn. Hij genoot van zijn werk hij genoot van verre reizen helaas mijn lief, onze trotse vader en opa is niet meer Hij maakt deze reis alleen Verslagen blijven wij achter Cornells Arnoldus van Osch Cees ■a Waalwijk, 15 augustus 1937 t Texel, 2 februari 2009 Den Burg: Mieke van Osch-Brok Heerhugowaard: Hans en Jólanda Shannon, Ferlin Tilburg: Marcel Lieuwstraat 41 1791 XN Den Burg Cees is thuis, alwaar geen bezoek. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 7 februari van 19.30 tot 20.30 uur in „Uitvaartcen trum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 9 februari om 12.00 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Ondanks zijn ziekte toch nog onverwacht overleden. Cees Onze leermeester. Wij wensen Mieke en d e familie veel sterkte met dit verlies. Ruud en Jolanda Schoenmakerij Texel Afscheid nemen is alle mooie herinnehngen meedragen. Dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, delen wij mede dat tot onze droefheid is overleden mijn zorgzame man, onze vader en opa Theodorus Ignatius van Arnhem Theo v-- Culemborg, 29 juni 1927 t Texel, 30 januari 2009 Gré van Arnhem-Kager Ton en Liesbeth Lotus Arden Roland Roos Paul en Marijke Nando Minka Silvan Marion en Ronald Simon Bianca Eveline en Arco Axel Eduard Lorena Beatrixlaan 6 1791 GC Den Burg Vader is thuis alwaar geen bezoek. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 3 februari van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De H. Mis van Requiem vindt plaats op woens dag 4 februari om 14.30 uur in de Johannes de Doper kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op dé R.K. begraafplaats van Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. rrf. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze zwager en oom Theo van Arnhem echtgenoot van Gré Kager We wensen Gré, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Namens de familie Kager, neven en nichten Na het overlijden van onze vader en opa JOHAN WITTE hebben wij ervaren dat Johan niet alleen bij ons, maar ook bij vele anderen geliefd was. Wij willen iedereen bedanken die aan ons heeft gedacht, door middel van woorden, bloemen of een kaartje. Familie Witte Texel, februari 2008 Met veel plezier maken wij bekend dat onze ouders en grootouders Jaap Kooger Annie Kooger-de Waard vandaag, 3 februari 2009 60 jaar getrouwd zijn. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen, 't Hof 7, 1794 AZ Oosterend Wij zijn trots en blij met de geboorte van onze dochter en zusje Rosanne Marissa Geboren op 31 januari 2009 om 01.19 uur. Ron, Marjolein Donna Commandeurssingel 33 1792 AVOudeschild Tel. 0222-310913 Trots en heel blij zijn wij met de geboorte van Liv Doutzen Talsma 30 januari 2009 Mariana Brinkman en Marcel Talsma Kogerweg 152 1791 MK Den Burg 06-27321060 Voor bezoek graag even bellen. En zijn de initiatiefnemers van nu al tijden naarstig op zoek naar finan ciers, toen waren de kosten geheel voor de Recreatiestichting, eigenaar van kampeerterrein Kogerstrand. De uitvoering was in handen van aan nemer firma Westerlaken, nu wordt Werner Dros ingeschakeld. Ondanks de summiere berichtgeving was over de praktische kant veertig jaar geleden wel degelijk goed nage dacht. Zo werd met Rijkswaterstaat gesproken over de te verwachten duinafslag. "Het wandelpad is nl. op slechts 20 meter van de duinrand geprojecteerd, zodat werd gevreesd dat het pad slechts enkele jaren dienst zou kunnen doen. Het ziet er evenwel naar uit dat het zo'n vaart met zal lopen. Ook bij de jongste zware storm sloeg bij De Koog aanmerkelijk minder weg dan elders aan de Texelse kust. Boven dien hebben metingen uitgewezen dat het Koger strand de laatste tjjd hoger geworden is. Niettemin heeft men besloten het pad uit tegels in plaats van asfalt te maken, zodat het kan worden "geborgen" als het ondermijnd raakt.' Staatsbosbeheer was voorstander en beloofde 'op verschillende pun ten van het pad rustbanken te plaat sen'. De Recreatiestichting hoopte dat de NV TEM verlichting wilde aanbrengen. 'Een bijzonder kost bare zaak hoeft dat met te worden, omdat de elektriciteitskabel reeds tot de Buteriggel loopt.' Het pad moest vóór 1 juni (1969) gereed zijn. Van een officiële ope ning is het waarschijnlijk niet geko men, want van nadere berichten is mets terug te vinden. Een langdurig succes is het pad niet geworden. Toen het huidige plan tweeëneenhalf jaar geleden werd gepresenteerd, sprak initiatiefnemer Dirk Koning van Historisch Pad De Koog. 'His torisch. omdat het in 1975 al eens is aangelegd en de ondergestoven tegels van de oude duinboulevard nog ergens diep onder het zand moeten liggen', meldde de Texelse Courant op Konings gezag. Maar voor zover na te gaan, werd na 11 februan 1969 nog één keer over het pad geschreven. In een vergade ring van de afdeling De Koog van de VW op 16 maart 1970 vroeg lid P Eelman of het wandelpad op de zeereep vóór de zomer weer begaanbaar zou worden gemaakt. Alsof niet duidelijk genoeg was welk pad werd bedoeld, zette de redactie er tussen haakjes 'sexpad' achter. Trainingspool voor jongeren De gemeente wil een 'trai ningspool' voor politiek geën gageerde jongeren opzetten. Bedoeling is die jongeren bij het politieke systeem te betrekken en ze te laten advi seren over gemeentelijke vraagstukken. Dat staat in de geactualiseerde structuurvisie 2020. Bedoeling is dat de gemeente, de OSG en de politieke partijen op zoek gaan naar mogelijkheden om jongeren voor die trainingspool te scouten. De gemeente ziet er brood in een dergelijke groep ook te betrekken bij de vraag hoe jongerenactiviteiten in het uitgaansleven, de cultuursec tor, sport en het jongerenwerk verder tot ontwikkeling kunnen komen. Dit alles moet er toe leiden dat het aanbod van activiteiten voor jongeren aantrekkelijker wordt en dat de deelname van jonge ren aan de samenleving wordt vergroot. Politici moeten zo ook een beter beeld knjgen van wat er bij jongeren leeft. Het past binnen het plaatje dat het eiland in 2020 vitaal en spnnglevend is en voor jongeren aantrekkelijk er te wonen, te werken en te MEE helpt bij belastingaangifte Mensen met een beperking of chro nische ziekte kunnen hulp krijgen bij hun belastingaangifte. Medewerkers van MEE Noordwest-Holland hou den in maart en april iedere maan dag en dinsdag van 13.00 tot 17.00 uur spreekuur in het regiokantoor, Drs. F. Bijlweg 47 in Den Helder. Hun ondersteuning is kosteloos. Bij de aangifte wordt specifiek aan dacht besteed aan de kosten die de persoon in kwestie heeft in ver band met de ziekte of beperking. Te denken valt aan de kosten voor een bnl of gehoorapparaat, de eigen bijdrage voor de thuiszorg en reis kosten voor ziekenhuisbezoek. Een afspraak maken kan op werkdagen van 9 00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur via tel. 0223-6I stichting BROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.c< Henk Veldhuizen uit Den Burg slaagde voor het diploma instruc teur BLS en AED. Hij mag nu les geven in reanimatie en AED (auto matische externe defibrillator). Zoals alle woningen krijgt ook deze gediplomeerd windsurf instructeur een Energie Prestatie Advies. Het is iets waar ie zelf liever over zwijgt. Want het is met vanwege de 'zuunigheid', maar vanwege z'n ouderdom, dat hij vandaag een prachtig A(braham)-Label krijgt! Dit meisje ziet donderdag Sarah! rJexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die Iets te koop aanbieden De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel. 310533. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare adto zoekt! Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn Tel 0222- 317672. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend do.-envr 13.30-17.30 en za. 10.00 - 13.00 uur of op afspraak. 06-22288683 Krukas 3, Oudeschild. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar www.aardeenhe- mel.nl Couperose of pigment verwijderen? Elos Info: De Muilekoog. tel 327850. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707, www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586 Auto's te koop gevraagd, alle merken. Tel. 322 856.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3