4- Sp°rt Halve marathon in recordtempo 'vol' TEXELSE 3 COURANT Familieberichten KWIMTCT! Na één uur al 450 inschrijvingen at Maatregelen nodig ter preventie legionella VRIJDAG 6 FEBRUARI 2009 Na alle fijne jaren die wij met hem mochten be leven, hebben wij onverwachts afscheid moeten nemen van onze lieve zoon, broer, zwager en oom Karei Cornelis Albertus Jozef Bakker Den Hoorn, 4 mei 1961 Karei heeft ons leven verrijkt. t Julianadorp, 2 februari 2009 Jaap en Annie Bakker Hans en Yvonne Sander, Ins Lydia en Henk Irene, Jessica Irma Stefanie, Ruben Eveline Jefta Annemieke en Rob Laurens Eddy en Leonie Joeri „Noorderhaven" Langevliet 59a - Julianadorp Karel is op zijn kamer. De afscheidsdienst zal worden gehouden op zaterdag 7 februari om 10.15 uur in „het Tij" op „Noorderhaven". Aansluitend zullen wij Karei begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de RK begraafplaats van Den Burg, waar wij Karei om 13.30 uur zullen begraven. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in „Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. J. Bakker. Amaliaweg 6.1797 SW Den Hoorn. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen *16 maart 1924 Je biljartmaten: Arno, Armand, Barend, Ben, Erwin, Frans. Henk, Richard, Ronald, Willem. Plotseling is van ons heengegaan Karei De zoon van onze broer en schoonzus: Jaap Bakker en Annie Bakker-Veeger. Wij wensen hen en de kinderen veel sterkte toe. Wlm Bakker t en Janny Bakker-Burgman Truus Boogaard-Bakker en Ben Boogaard Anny Rogmans-Bakker en Paul Rogmans Gretha Bakker 1 Fina v.d. Geest-Bakker en Juul v.d. Geest Theo Bakker en Irma Braam Cees Bakker neven en nichten "Leven is als sneeuw, je kunt het niet bewaren. Troost is dat zij er was, uren, maanden, /aren. Verdrietig geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve, zorgzame moeder en oma Riek Bakker echtgenote van Jan Harkema t t 3 februari 2009 Coby en Gerard Bob en Cathelijne Harriët Correspondentieadres: Purperwier 6, 2318 AE Leiden Riek is overgebracht naar "de Vlinder", Hollewal 42 in Den Burg, waar zaterdag 7 februari van 15:00 tot 17:00 uur gelegenheid is om afscheid te nemen. Maandag 9 februari wordt om 14:30 uur de uit vaartmis gehouden in de Johannes de Doper- kerk, Molenstraat 36 in Den Burg, waarna de begrafenis plaatsvindt op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan. Na afloop van de begrafenis komen wij samen .in „De Witte Burcht", waar gelegenheid is de familie te condoleren. Toch nog onverwachts en veel te vroeg moeten we afscheid nemen van ons clublid Cees van Osch Wij wensen Mieke en de familie heel veel sterkte in deze moeilijke tijd Zij, die wij liefhebben en verloren, zijn niet meer waar zij waren, maar zijn altijd waar wij zijn. Voor de warme belangstelling die ik mocht ont vangen na het plotselinge overlijden van mijn lieve man JAN Joannes Cornelis Witte dank ik u hartelijk. Uw aanwezigheid, de prachtige bloemen, de vele kaarten en persoonlijke woorden van troost en betrokkenheid, hebben mij veel kracht gegeven en zullen mij ook de komende tijd tot steun zijn om verder te gaan D.A. Witte-Witte Den Burg-Texel. februari 2009 Wij hadden nooit verwacht dat er zoveel mensen om ons heen zouden staan tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man, onze vader en opa Het is moeilijk uit te drukken wat dat voor ons heeft betekend. In één woord hartverwarmend. Lieve mensen, hartelijk dank. Maartje Erick en Nelly Yvana, Oxsana Erwin en Tata Torvald en Dinara Anvar, Rodion Oosterend-Texel, februari 2009 U allemaal hartelijk bedankt voor uw grote belang stelling bij het overlijden van onze man. vader en opa THEUS WITTE Namens de hele familie, Rie Witte Texel, februari 2009 Blij en geluLkic) zijn met de geboorte van ne-Kme ■Reiënnu SyU-.sn 29 januari 2009/ 23.26 uur, 3490 aram, UesbetK en Paul Sybesma zusje van Roan BeatriNlaan 150 1791 C\C\ Den Burg tel. 0222-365848 Voor bezoek graag even bellen, wij slapen van 12.00 tot 15.30 Restanten wintercollectie nu halve prijs bij Amigo. Toneeluitvoering Oud- Leerlingen zaterdag 7 februari 20 00 uur in de Wielewaal. Alle bosjes mannen en kokosnoten bij elkaar. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Restanten wintercollec tie nu halve prijs bij Tref fers. Smeg fornuizen en koel kasten. Nu bij EP Voor- deelland, 322 398. ülzet nu al vast in je agenda!!! 80-90's ook op 28 maart Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Voor Magnetrons en Ovens. Stiehl De Waal 311 777 !!!zet nu al vast in je agenda!!! 80-90's ook op 28 maart Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Kunt u uw collega wel schieten'' Moorddiner bel voor info 319 777 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Restanten wintercollec tie nu halve prijs bij Tref fers. Dagelijks het laatste Texel se nieuws op www.texel- secourant.nl vol trots presenteren uiij ons 4de kind: Janneke Cornelia Boon nieuw in ons gezin sinds 1-2-2009 zusje van: Morten Hendrik Boon fidriaan Pieter Boon Hendrik Michiel Boon dochter van Pieter Marten Boon UJieneke Boon - van den Kieboom voor het complete geboortekaartje venuijzen Lu ij u naar de mebsite. aiuiuj.boontexel.nl adres, buytengors 59 1791 urn den burg texel Vinyasaflow yoga José de Bloois. tel. 06-30291758. yogimjose@hotmail.com Uw feest(je) wordt succes bij Restaurant Bos en Duin, tel. 315541 Restanten wintercollec tie nu halve prijs bij Tref fers. Stretch- jeans 2 voor bü,= Rabbit Habit. We- verstraaat 39 Den Burg. Voor Wasautomaten en Wasdrogers Stiehl De Waal 311 777. texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. www.woonkracht7.nl Vo gelenzang 11 in Den Burg Jos Bosma Twan Krafft Kinderfeestje? Vier een schaatsfeestje op De Krim! Tel. 0222-390112. Voor Waterkokers en Kof fiezetters - Stiehl De Waal 311 777. Houtbouw ,,lt Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autoqara- ges. tuinhuisjes, schuren, paardenboxen. loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19. De Koog, telefoon 0222- 317215. Duurde het vorig jaar nog zes dagen, nu was de Texel Halve Marathon 21/2 dag na de start van de inschrijving volgeboekt. In de loop van dinsdag werd het maxi mumaantal van 1600 deelnemers bereikt. De individuele inschrij ving via internet is nu gesloten. Alleen via team- en weekendar rangementen is nog een beperkt aantal startplaatsen beschikbaar. Het evenement wordt zondag 27 september gehouden. 'De Texel Halve Marathon leeft in de harten van veel atletiekliefhebbers. De inschrijving ging om twaalf uur in de nacht van zaterdag op zondag van start. Al na één uur hadden zich 450 mensen aangemeld. Ook daar na waren er de hele nacht ieder uur nog inschrijvingen, zelfs om vijf en zes uur', vertelt Kees Dros namens de organisatie. Uiteindelijk stond de teller na één dag op 1250. Opvallend veel deelnemers komen van Texel: liefst 315. Den Burg is koploper met ruim 200 atleten. Ook de buitendorpen, doen zich gelden. Den Helder is met 200 deelnemers een goede tweede. Ook veel oud- Texelaars behoren tot de deelne mers. De organisatie constateert dat veel 'nieuwe' lopers zich heb ben ingeschreven. 'Of in ieder geval lopers die met bij ons bekend zijn of geregeld aan de crosslopen mee doen.' Van alle deelnemers waagt ongeveer tweederde deel zich aan de loop over 21,1 kilometer, de Bakker en Beverdam periodekampioen Omdat beide spelers exact het zelfde aantal punten hadden, was er een beslissingspartij voor nodig, maar door Wim van Aperlo te ver slaan, werd Jan Bakker periode kampioen van het librespel van biljartclub DVO. Periodekampioen van de donderdagavond werd Hans Beverdam. Aangezien er zowel op de maandag- als op de donderdag avond meerdere ikandidaten zijn, moet de vierde période de beslis sing brengen. Deze loopt tot de week van 23 maart. Voor die tijd doen de meeste spelers nog mee aan het Texels kampioenschap. anderen lopen 10,5 kilometer. Dros: 'Texel omarmt de Halve Mara thon, dat durven we nu al te con cluderen. De organisatie beschouwt dit als een geweldig compliment. Immers het evenement was mede opgezet om de Texelse atletiek een flinke impuls te geven.' De organisatie richt zich de komen de weken op het instellen van een wachtlijst en het invullen van enke le arrangementen voor bedrijven. Mondjesmaat kunnen bij afzeggin gen mensen van de wachtlijst wor den toegelaten. In een later stadium zullen nog toplopers worden bena derd die een gooi kunnen doen naar de parcoursrecords. 'Het gaat om ongeveer 100 atleten, 1700 in totaal is echt ons maximum', aldus Dros. In voorbereiding op het evenement zal door de organisatie een aantal activiteiten worden georganiseerd. 'Een goede stimulans voor begin nende lopers en leerzaam voor ervaren lopers. Tijdens loopclinics is men in de gelegenheid om tech niek en conditie te verbeteren om optimaal te kunnen presteren in een gezellig en ongedwongen sfeer.' Informatie over deze activiteiten, de arrangementen en andere nieuws waardigheden staan op de website www.texelhalvemarathon.nl. Estafetterace Kartclub Texel Op de kartbaan aan de Aken- buurt werd zondag voor de eer ste keer een race verreden door de in oprichting zijnde vereniging Kartracing Texel. Onder zeer barre weersomstandig heden probeerden negen teams van elk vier personen in drie manches zoveel mogelijk rondjes te rijden. Elk team bestond uit een junior, een lid van de middenklasse en een zware klasse en een moeder in een huurkart. In de pauze werd genoten van een zeer smakelijke kom erw tensoep, wat de wedstrijd de naam snertrace opleverde. De volgende wedstrijd wordt gehou den in het weekend van 9 en 10 mei. Duinpad De Koog In het Archiefstuk, dat de geschiede nis van het wandelpad in De Koog over de buitenste duinenrij beschrijft (zie de krant van dinsdag jl.), staan enkel zaken die geen recht doen aan de inzet en tijd die de diverse initiatief nemers in dit binnenkort te realiseren project hebben gestopt. Met de kop 'De geschiedenis herhaalt zich' wordt de indruk gewekt dat het plan ook deze keer wel weer zal mislukken. Ik kan de schrijver van het artikel verzekeren dat wanneer hij de juis te informatie had geraadpleegd hij tot de conclusie was gekomen dat er deze keer veel werk is gemaakt om de nazorg en onderhoud van het duinpad voor de eerste tien jaar volledig te garanderen. Dit was de eerste afspraak die door de werk groepleden drie jaar geleden werd vastgelegd. Daarna is men zich met de verdere invulling van het te voeren stappenplan gaan bezighouden, om het pad te realiseren. Ook tegenover onze subsidieverstrekkers moesten keiharde afspraken op papier worden vastgelegd, die garanderen dat het pad na voltooiing goed wordt onder houden. Verder wordt er gesuggereerd, dat het vroegere pad er maar enkele jaren heeft gelegen en daarna onder gesto ven is en met zand werd bedekt. Wan neer je zo'n stukje schrijft, moet je je niet alleen baseren op de artikelen die in de Texelse Courant staan. Bij navraag bij bewoners van De Koog blijkt dat het pad er minstens zes jaar heeft gelegen. Voor de bewoners en toeristen was het pad een geweldige aanvulling op de bestaande wandel routes rond De Koog. Het werd door hen ervaren als een grote belevenis, om van het mooie uitzicht, het strand en de zee te genieten, wandelend op het verharde pad. Door de goede herinneringen en mooie uitstraling die het pad in die tijd had, kan men spreken over een 'historisch pad'. Menig stelletje zal daar. met het uitzicht op het strand en de zee. een romantische avond hebben beleefd. Wanneer je elkaar vroeger een zoen gaf. had je al seks met elkaar. Misschien daarom de toevoeging 'sexpad' in de Texelse Courant. Ik word door de schnjver van het stuk genoemd als initiatiefnemer van het plan om het nieuwe pad te realiseren. Ook hier geldt weer dat bij een gede gen onderzoek (wat een journalist behoort te doen) al spoedig duidelijk zou worden dat het idee meer dan drie jaar geleden is ontstaan bij Harry Wuis, de toenmalige eigenaar van hotel Opduin. Hij is degene die zich al jaren door een woud van regels en vergunningen worstelt, om een vergunning voor het pad rond te krij- \^at ik zeggen wou... VERVOLG VAN PAGINA 1 Illegaal Een illegale situatie die is ontstaan ten tijde van het oude bestem mingsplan wordt door het nieuwe bestemmingsplan niet gelegali seerd, omdat de bouw ook volgens dat nieuwe plan verboden is. B en w ontkennen dat de gemeente op de hoogte was van de woonruim ten. Dat de eerste huurders door de sociale dienst zijn aangedragen, is niet aangetoond, maar ook als dat wel het geval zou zijn, houdt dat niet in dat de gemeente heeft gecon stateerd dat er gebouwd is zonder vergunning. Een in 1985 afgegeven bouwvergunning maakt volgens het college melding van een 'te verbou wen ruimte onder het magazijn' en op de tekening van de kelder staan inderdaad ruimten die bestemd zijn voor bewoning, maar daarmee heeft het college destijds niet bedoeld de kelderverdieping geheel als woon ruimte te vergunnen. Het bouwplan had betrekking op vergroting van de dienstwoning, niet op het creëren van drie wooneenheden. B en w wezen er verder op dat de overtreders zich niet kunnen beroe pen op onwetendheid over de ille gale verbouwing toen ze het pand kochten. Bij koop of verkoop van een woning is de verkoper verplicht aan te geven of er afwijkingen zijn van de vergunde status en ander zijds moet de koper dat ook ónder- zoeken. Alsnog vergunning geven is onmogelijk omdat de apparte menten strijdig zijn met het bestem mingsplan en het Bouwbesluit. De handhaving moet daarom worden doorgezet 'Wij stellen het belang van de wet- en regelgeving boven het belang van het ongewijzigd in stand houden van de situatie die in strijd is met de wet- en regelge ving'. De overtreders hebben vier maan den de tijd gekregen om de woon ruimten te slopen. Als dat dan niet is gebeurd, geldt een dwangsom van €530,- per dag, die kan oplopen tot maximaal €30.750,-. Ze hebben zich daarbij niet neergelegd en een advocaat in de arm genomen. Dirk van Tatenhove: 'Dit is buiten alle proporties. Er zijn goede argumen ten om dit met te laten doorgaan.' [eggen wou... gen. Ik ben er pas later bij betrokken geraakt, toen de stichting Texel Culi nair het pad uitkoos voor haar goede doel. Daarna sloten diverse andere mensen zich aan. omdat zij zich kon den vinden in de doelstellingen van de werkgroep, om de uitstraling van De Koog als badplaats door middel van diverse acties te verbeteren. Het pad is één van deze plannen. Dat het pad nu wordt uitgevoerd met tegels, zogenoemde stelconplaten. is natuurlijk logisch. Een pad van asfalt op de (waterkerende) duinen is nu eenmaal met toegestaan. De tegels die nu worden gebruikt, kunnen door middel van een speciale machine worden voorzien van zuignappen (door Werner Dros aangeschaft) en bij een eventuele verzakking gemakkelijk worden opgetild en verplaatst. Stukjes schrijven in de courant is een vak apart. Daarvoor ben je journalist. Wanneer je een histonsch archief stukje schnjft, vind ik dat je alle feiten dient te onderzoeken. Er is tegen woordig veel communicatieappara tuur aanwezig om even de juistheid van het geschrevene te checken. Dat is de taak van een journalist. Wanneer je het archiefstukje leest, wekt dat de suggestie dat de mensen die een of meerdere tegels hebben gekocht hun geld eigenlijk na enige jaren in de Noordzee zien verdwijnen. Ik kan beloven, dat dit niet het geval is. ledereen die meedoet aan het realiseren van ons plan, zal trots zijn op het resultaat. Het pad zal, voor zien van rustplekken met bankjes en infopanelen, met daarop de histori sche en ecologische informatie over de omgeving, een kwaliteitsimpuls zijn. Niet alleen voor De Koog als badplaats, maar voor heel recreatief Texel. Dirk Koning. De Koog. Naschrift redactie. Wij schreven in ons Archiefstuk slechts dat veertig jaar geleden een 'boulevard' op de Koger duinen werd aangelegd en riepen in hennnering wat daarover werd geschreven in de Texelse Courant van toen. Aan een oordeel over het nieuwe pad heb ben we ons niet gewaagd. Verder citeerden we Dirk Koning, die in een recent artikel in onze krant zei dat het 'historische pad' in 1975 was aange legd, terwijl dat al in 1969 was. Dat hij of de andere leden van de werkgroep verder hun huiswerk niet zouden heb ben gemaakt, hebben we evenmin beweerd. Ook wat de redactie betreft, wordt het pad een doorslaand suc ces. Raadhuis Wat ik lees in het Noord-Hollands Dagblad? De Commissaris van de Koningin, van Noord-Holland heeft zich bereid verklaard burgemeester Hulman van Den Helder te steunen uit het zogeheten Noodfonds voor Burgemeesters. Een nobele daad van Harry Borghouts. Dan is zo'n CvdK toch nog wel ergens goed voor. Als je zoals Hulman een goed salaris en een bijdrage van €3500.- van de gemeente en nog €700,- extra krijgt, is het leed snel geleden. Je moet wel brutaal zijn om een beroep op het noodfonds te doen. Dat is dief en diefjesmaat. Onze burgemeester doet dat met. Wat ze wel doet, in samen werking met de raad, is het plan voor het nieuwe raadhuis steunen. Terwijl het financieel niet kan, want er is ook nog acht miljoen achter de muziek aan. 90 procent van de Texelaars is tegen de nieuwbouw. Het oude raadhuis is pas nog gerenoveerd en vergroot. Het is zelfs nog niet oud. Indien men de nieuwbouw ondanks kredietcrisis en zo toch doorzet, lijkt het mij bijzonder belangrijk goede contacten et onderhouden met de CvdK. Misschien kan het noodfonds nog wat voor Texel betekenen. Hope lijk gaat Texel niet failliet. Dan moet de curator regeren. Nic. Dros, Oosterend. Bombardement Nederlandse F-16's gooien dins dag 10 februari vier zware bom men (500 ponders) op de Vliehors. Bureau Geluidshinder van de Konink lijke Luchtmacht zet die dag op Texel meetposten op om te bepalen of de weersomstandigheden de bombar dementen wel of niet toelaten. De meetposten staan in contact met de controletoren van de schietrange op de Vliehors. De zandplaat is tijdens de oefeningen voor publiek gesloten. Kolonel In het artikel over grand hotel Opduin stond dat Tj. Nuninga luitenant bui ten dienst bij de KMA was. Dat moet zijn kolonel der Intendance bd. 'Zonnefolie op PHH-gebouw' Wethouder Peter Bakker wil onderzoeken of op het dak van het PHH-gebouw zonnefolie kan worden gelegd. Dat zei hij woensdagavond bij de presentatie van de geactualiseerde Structuurvisie. Zonnefolie is materi aal waarmee zonlicht in elektriciteit kan worden omgezet, maar dat veel lichter is dan zonnepanelen. Bakker zei dat nadat hij een vraag uit de zaal had gekregen of het niei moge lijk is het schuin lopende aluminium dak met panelen te bedekken. De opbrengst van folie is lager dan de opbrengst van panelen, maar het kost ook minder. Een van de aanwezigen wilde van Bakker weten waarom Texel op het eiland zelf duurzame energie wil opwekken. Volgens hem zou Texel ook goed aan duurzame energie kunnen komen door mee te doen aan de ontwikkeling van windmo lenparken op zee. 'Leg daar maar een snoer heen. dan ben je er ook.' Het leidde tot een licht applaus van meer aanwezigen die ook hun twijfels bij duurzaamheid op Texel hadden. Bakker liet weten dat duurzaamheid iets is dat niet alleen elders kan worden neergelegd. Wachten tot de windmolenparken er zijn, is volgens hem geen optie 'Dan zijn we 2020 al voorbij als dat allemaal zo ver is.' Hij refereerde aan een definitie van de oud-Noorse premier Brundtland dat duurzaamheid inhoudt dat de huidige generatie zo in de eigen behoefte voorziet dat de volgende generaties niet worden beperkt. De wethouder moest beamen dat de nieuwbouw in de Volmolen min der duurzaam overkomt dan had gekund. 'De huizerv-voldoen wel aan de epc-normen, maar aan de bui tenkant is er weinig zichtbaar.' Legionellapreventie. Persoonlijk heb ik daar overigens geen moeite mee, omdat ik me verantwoordelijk voel voor het welzijn van mijn gasten. Maar het geeft wel aan hoe grijs dit gebied is.' Consulent en advi seur Floris Godfriedt: 'Verhuur van kamers en appartementen binnen het eigen hoofdverblijf, valt officieel niet onder de regeling. Zeg maar pensionhouders met één of twee kamers. En in de praktijk is het ook zo dat particulieren met één zomer huisje erbuiten vallen Maar volgens bestaande wet- en regelgeving is de eigenaar van de accommodatie altijd verantwoordelijk. Godfriedt en Huisman adviseren daarom bij twij fel altijd contact op te nemen met het PWN. tel 0900-4060700 Legionellapreventie brengt hoge kosten met zich mee. Om die te reduceren is er voor leden van de Texelse vereniging van Kleine Logiesverstrekkers de mogelijk heid om collectief prijsafspraken te maken. Leden van KLV kunnen via de ledenpagina's informatie over legi onella opvragen en de offerte en een inschrijfformulier downloaden. Ook kan het beperkte beheersplan en risicoanalyse (indien PWN heeft aangegeven dat deze vereist is) kan worden opgevraagd, zodat men deze zelf kan opstellen. Veel logiesverstrekkers op het eiland moeten na controle door het PWN maatregelen nemen ter preventie van legionella. Ze moe ten onder meer een risicoanalyse en een beheersplan opstellen en er moeten tweejaarlijks water monsters worden afgenomen. Legionellabesmetting kan ernstige tot zeer ernstige en zelfs dode lijke gevolgen hebben. Belangrijke groeifactor voor de bacterie zijn temperaturen tussen 25 en 50 gra den Celsius en langdurig stilstaand water. Als er 'groeifactoren' worden ontdekt, kan een eenmalige maat regel worden genomen, periodiek met water van minimaal 60 graden Celsius worden doorgespoeld of een combinatie van beiden. Ter voorkoming van besmetting heeft het ministerie van VROM regelgeving opgesteld Hierover bestaat met name bij klei ne logiesverstrekkers wat ondui delijkheid. Voor sommige bedrijven hoeft die regelgeving volgens het Waterleidingbesluit niet van toepas sing te zijn, maar in de praktijk kan anders worden besloten. Als voor beeld noemt KLV-voorzitter Albert Huisman van Hoeve Anja de eigen accommodatie. 'Ik verhuur particu lier, maar ben door het PWN toch gehouden aan het uitvoeren van de

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3