'Men zou niet overal zo 'teugen' moeten zijn' ia BDJ Dakdenkers voor vakwerk in dakwerk Duurzaam ondernemen? Wij adviseren! Paul Buijsman van genomineerd Duin Bouwbedrijf Oproep voor alle jonge Texelaars! Standhouders Ondernemersbeurs 2009 act? i- co? /<ft?:> TVO organiseert cursus klachtenbehandeling HollandSafe BHV AKDENKERS Niet ieder dak is een DAK. Vreemde uitspraak? Niet als u uw dak bekijkt door de ogen van een gecertificeerd DAKmeester van het Dakdekkers gilde. BDJ Dakdenkers, een van de zesentwintig pannenleggersbedrijven in Ne derland die het DAKMEESTER-predikaat mogen voeren, is het enige gespecialiseerde pannenleggersbedrijf op Texel. Het bedrijf denkt in duurzaamheid en comfort, aan het milieu én aan uw portemonnee. Met de deskun digheid van Erwin Baatenburg de Jong van BDJ Dakden kers bent u pas goed onder de pannen. leder nieuw project moet maandags voor twaalf uur worden aangemeld bij het IKOB-BKB, (Bureau voor KwaliteitsBewa- kmg) dat door middel van steekproeven zijn leden scherp houdt. Zo bent u ver zekerd van een kwaliteits dak. BDJ Dakdenkers denkt in duurzaamheid en werkt uitsluitend met A-materia- len U kunt er terecht voor alle werk op dakgebied, voor betonpannen, die bij de productie een heel lage C02 uitstoot hebben, voor beton- en keramische lei, keramische pannen, dakisolatie en -accessoires, dakkapellen, lood- en zinkwerk tot gehele dakconstructies en allerlei zonne-energie- systemen. Voor nieuwbouw en renovatie Duurzaam, comfortabel en goed voor uw portemonnee Subsidie en garantie Laat uw dak door BDJ Dakdenkers isoleren en pak gelijk die subsidie mee als eerste verdienste in uw stookkosten Bedenk uw dak moet het opnemen tegen talrijke omgevings invloeden. Moet wind-, water- en sneeuwdicht zijn, bestand tegen UV-straling, stormbestendig zijn door juist verankerde pannen en goed ventileren. Uw dak is mede vormbepalend voor uw huis en de dakkwaliteit heeft veel invloed op de waar debepaling van het pand. Pannendaken van BDJ Dakdenkers bieden een garantie van dertig jaar op het produkt en genieten bovendien een daksy- steemgarantie van vijftien jaar in plaats van de voor pannenda ken gebruikelijke vijf jaar. BDJ Dakdenkers staat garant voor vakmanschap, een uitste kende service en een op UW maat gesneden oplossing. U vindt BDJ Dakdenkers pannenleggersbednif op Slots- kolk 20a, tel. 06-5467 7519/318 006 fax 0222 - 31 1 136 e-mail: info@bdjdakdenkers.nl Meer info opwww.bdjdakdenkers.nl NBC 4 Eelman Partners Sparringpartner voor ondernemers Hij kwam op 17-jarige leeftijd als leerling-timmerman in dienst bij Duin Bouwbedrijf. Nu, 46 jaar oud, is Paul Buijsman directeur. 'Risicodragend directeur', zoals hij zelf zegt, met 30 personeelsleden in dienst. Discipline kreeg hij - als jongste telg van een groot gezin - met de paplepel ingegoten. 'Mensen zeggen wel dat ik een haantje ben. Ik eis 100 procent inzet van mezelf, maar ook van anderen. We gaan voor een tien. Daarnaast ben ik een realist en een idealist. Een echte redialist, zoals ik het zelf noem. Dat woord zou opgenomen moeten worden in het taalgebruik.' Hij ging, aan het begin van zijn loopbaan, tweemaal per week naar de avondschool in Schagen. Overnachtte in Den Helder, om de volgende ochtend om half acht gewoon weer op de bouw op Texel te staan. Op z'n 23ste had hij zijn aannemersdiploma op zak. Hard werken is hij z'n hele leven blijven doen. 'Natuurlijk lijdt het huiselijke leven eronder. Het kan alleen op deze manier omdat mijn vrouw me de ruimte geeft. Anne-Marie leidt haar eigen leven. Ze werkt in de Gollards. Ze begrijpt waar ik naar toe wil en staat achter me. Toen hij in 2001 de helft van de aandelen van het bedrijf overnam - de andere 50 procent was nog in handen van Cees Duin - voelde hij zich een man met een missie. Iemand die sneller wilde dan het licht. Hij wilde allereerst een nieuw pand bouwen, wat hij zag als een noodzakelijke voorwaarde om uit te kunnen breiden en verder te gaan in de gedachte van C.H.F. Duin sr., die het bedrijf stichtte 'Toen de plannen bekend werden, riepen allerlei mensen om me heen dat het nooit zou lukken. Ik was gewoon de talk of the town. Daar hebben bepaalde Texelaars toch een handje van, om je - zodra je je kop boven het maaiveld uitsteekt - neer te sabelen en te roepen dat iets niet kan Men zou niet overal zo teugen' moeten zijn, maar elkaar met open vizier en respect moeten bejegenen en zo het gesprek aangaan. Voor je het weet is de goegemeente in rep en roer op basis van foutieve informatie.' 'Maar even terug in de tijd. In 2005 namen we ons onderkomen op de Spinbaan in gebruik, het jaar daarop kwamen de medewerkers van TEBO ons versterken. De zaak had gestalte gekregen. We hadden een administratie die stond. Toen Cees Duin twee jaar geleden stopte, ben ik voor 100 procent eigenaar van het bedrijf geworden 'Het is mooi om te zien hoe mensen werken. Ik ben ontzaglijk trots op de manier waarop we bezig zijn. De ontwikkeling vari het bedrijf is wel oorzaak van het feit dat Texelaars nu anders tegen me aankijken. Daar blijf ik me over verbazen, want ik ben nog altijd dezelfde Paul Buijsman, al heb ik in de loop der jaren wel een andere kijk op bepaalde zaken gekregen. Een jaar of vier geleden werd ik me voor het eerst bewust van de traditionele manier waarop we bouwen in dit land. Het is te gek voor woorden, maar rond 1800 ging het in wezen ook al zo. Er worden nu hooguit andere materialen gebruikt. Dat moet toch anders kunnen, dacht ik. Wat wil je als mens achterlaten? Er moeten manieren zijn om beter en bewuster te bouwen. Energiebesparender, waarbij je geen ellende achterlaat voor de generaties na ons en waarvan de kosten kunnen worden opgebracht. Dat is een grote omschakeling voor me geweest. Van volle betrokkenheid bij de bouwprojecten, een omslag van 180 graden maken naar strategisch werken, Een uitdaging, waarin alle werknemers me hebben bijgestaan Ik kon daardoor op reis, netwerken opzetten en buitenlanders ontmoeten eenzelfde insteek. Ik maak nog steeds te lange dagen, kom nog altijd tijd tekort, maar ben erg trots op het feit dat Duin Bouwbedrijf op de ondernemersbeurs een concept voor een nieuw, ander soort huis kan presenteren, dat overal op Texel kan worden gebouwd. Een totaalpakket, waarin alle disciplines zijn opgenomen. Een huis waarin de energielas'en naar beneden gaan en dat qua hypotheek op te brengen is.' Vogeltje Wie tegen verandering is, is de vijand van zijn eigen kinderen, haalt Buijsman aan Hij is ervan overtuigd dat tegenstanders dit nooit zullen erkennen. 'Ik hoorde laatst een verhaaltje. Het gaat over een groep vogels, die brand ziet ontstaan in het bos. Een piepklein vogeltje, een matkop, vliegt weg om met wat douwdruppels in zijn snaveltje terug te keren. De andere vogels, die gewoon zijn blijven zitten, zien dat hij de druppels boven het vuur laat vallen. "Denk je nu werkelijk dat dat kleine straaltje van jou iets helpt, het verschil maakt?", vragen de vogels hem verbaasd, als ze zien dat hij z'n actie blijft herhalen "Jullie doen mets", antwoordt de matkop. "Ik weet dat ik de brand niet kan blussen, maar ik lever wel een bijdrage 'Zo'n verhaal spreekt me aan. Ik heb nu persoonlijk een soort balans gevonden en blijf, in ieder geval uiterlijk, bedaard tijdens de grootste stormen. Duin Bouwbedrijf bestaat al lang, maar is feitelijk een jong bedrijf. Omdat we opnieuw zijn begonnen. Zonder verleden kun je met naar een toekomst, denk ik. Daarom beschouw ik de nominatie voor de ondernemersprijs als een steun in de rug. Maatschappelijk verantwoord ondernemen en innovatie zijn dure woorden. Zaak is dat je moet bewijzen dat het kan. En in tegenstelling tot wat sommige mensen denken, ik doe het echt met allemaal voor mijn eigen portemonnee. Ik draag de verantwoordelijkheid voor dertig werknemers. Er kan alleen iets veranderen als we allemaal constructief meedenken en -doen.' Droom jij ook wel eens van een huis dat jij in de toekomst zou willen hebben? Is het niet alleen mooi, maar ook 'slim' of 'gezond'? Laat jouw fantasie de vrije loop en doe mee aan onze wedstrijd HET HUIS VAN MIJN TOEKOMST DUIN BOUWBEDRIJF Win jouw eigen Wil en wordt beroemd! (De winnaar krijgt een Wii en een publicatie van zijn haar verhaal in Texel Magazine.) /De rogels zijn heel makkelijk; i Lever jouw verhaal, tekening of model met jouw contactgegevens in tijdens de 'Ondernemersbeurs' op 12 februari bij de stand van Duin Bouwbedrijf Bij inlevering knjgt iedereen een verrassing mee naar huis' wordt in de krant van 17 februari bekend gemaakt. Paul Buijsman Wat wil je als mens achterlaten?' - f Mediabureau Langeveld de Rooy Stichting Duurzaam Texel Gemeentewerken Stayokay Wereldwinkel HollandSafe BHV TVO B&B Van der Vis en den Boer Koopplein Texel Accountants en Adviseurs Texbriq Stiehl BDJ Dakdenkers Texelse Paddenstoelen Kwekerij Kamer van Koophandel NBC Videolux Productions Schoonheidssalon in de Roos De Wit installatietechniek Vereniging voor Texelse Producten Promotie De Noordkroon Van Lamsoor tot Oorlam De Witte Engel TexelEnergie Audrey Calimero, kinderopvang doe je samen Rabobank KHN afdeling Texel Rent-IS Duin Bouwbedrijf WV CVI, VTI, VEM Groen ICT Studio Soma Een goede afhandeling van klachten is belangrijk. Daar is iedereen het wel over eens. Maar wat is een goede manier om een klacht te behandelen? En hoe zorg je ervoor dat een klager een tevreden klant wordt? Dat onderwerp staat centraal in de cursus Klachtenbehan deling die hetTexels Verbond van Ondernemers (TVO) in maart organiseert. Tegen een gereduceerd tarief! De cursus wordt verzorgd door Mofundus uit Lochem. Deze gerenommeerde organisatie is gespecialiseerd in bedrijfs- trainmgen. Professionele trainers leren cursisten de kunst van het luisteren en het bepalen van de juiste aanpak. In kleine groepjes wordt de klachtenbehandeling stap vcor stap doorgenomen en krijgen deelnemers tips en aanbeve lingen om de afhandeling nog succesvoller te maken Volgens TVO-voorzitter Ries Swanink past de cursus goed bij de koers die op Texel is ingezet om te werken aan kwa liteitsverbetering en klantvriendelijkheid 'Een klacht is een unieke kans om te laten zien hoe goed je bent Een goede afwikkeling draagt bij aan een betere presentatie De klant wordt steeds kritischer en steeds vaker wordt er geklaagd. Dan is het handig als je weet hoe je daaimee moet omgaan Daarin willen wij onze leden graag ondersteunen.' TVO heeft een uitstekende deal gemaakt met Mofundus. Bij minimaal honderd deelnemers bedragen de kosten voor TVO-leden en hun personeel 110,- p p (excl btw). Dat is inclusief koffie, thee en uitgebreide lunch Ook leden van TVL en Horeca Texel kunnen van het gereduceerde tarief gebruikmaken. Niet-leden betalen 150,- p p De trainin gen vinden plaats in groepjes van maximaal 15 personen, in week 12 en 13 (16 t/m 24 maart), in Stayokay te Den Burg. Met voorkeursdata wordt zoveel mogelijk rekening gehouden Meer informatie over de cursus en de voordelen van het TVO-lidmaatschap zijn verkrijgbaar op de ondernemers beurs. Aanmelden kan nu al via het secretariaat van TVO, tel. 0222-317035 of via infoOtvotexel nl Happerij Tapperij Vanaf 17.30 uur Texels buffet bij stand Stayokay Een bord vol Texelse producten voor maar tien euro! Wat te denken van lamsvlees van Slagerij Goënga en een Texelse aardappel? Bovendien kunt u genieten van diverse borrelhapjes gemaakt van duurzaam ingekochte producten. Hans Holtslag, entertainer in hart en nieren, geeft op ludieke wijze uitleg over de gerechten. Smullen maar1 Ook veiligheid kan duurzaam! HollandSafe BHV is de specialist op het gebied van brandbevei liging, advisering en training. Vanuit een kleine locatie in Oude- schild zorgen zij ervoor dat bedrijven door het hele land voldoen aan de wettelijke veiligheidsvoorschriften. En dan het liefst zo duurzaam mogelijk. Martijn Eelman, oprichter van HollandSafe BHV vertelt enthousiast over het totaalpakket dat zij aanbieden. 'Eigenlijk bestaat ons totaalpakket uit drie onderdelen, waarvan onze trainingen, bijvoorbeeld EHBO. BVH en brandtrainmgen, de belangrijkste zijn. Deze worden gegeven door gekwalificeerde instructeurs werkzaam in de praktijk, zoals brandweer mensen en ambulanceverpleegkundigen Met onze speciale trainings container kunnen wij de trainingen bij ieder bedrijf, groot en klein, door het hele land op locatie geven. We verzorgen maatwerktrainingen op een realistische manier doordat we situatie, zoals brand, kunnen na bootsen Dit zorgt voor veel spektakel i Milieuvriendelijk blussen HollandSafe BHV is op Texel begonnen Inmiddels zijn zij landelijk actief en aangesloten bij het NIBHV„ Nederlands Instituut voor Bedrijfshulpver lening, dat aangeeft dat het opleidingsinstituut een keurmerk heeft. Hel bedrijf is steeds meer gericht op duurzaamheid. Eelman' We zijn trots op onze mi lieuvriendelijke blusmiddelen Onze duurzaamheid begint al op kantoor met de keuze voor papier We proberen zo veel mogelijk producten zon der houdbaarheidsdatum te verkopen, dat scheelt in consumptie Als we ouc materiaal hebben, gebruiken we dit voor trainingen of gaat het. naar landen die dit goed kunnen gebruiken Bovendien scheelt het veel brandstof dat we bij de bedrijven op locatie komen Hierdoor hoeven veel minder mensen met de auto te reizen1 HollandSafe BHV is het enige bedrijf op Texel met een gecertificeerd ontruimingsplan Eelman 'Deze implementeren we in de organisa tie. We leggen het plan uit aan personeel met en zonder BHV, zodat bij iedereen bekend is wat te doen bij een noodsituatie.' Verder biedl HollandSafe BHV alles op het gebied van brandveiligheid. We geven adviezen bij nieuwbouwprojecten, ontwerpen ontruimingsplannen en verzorgen ontruimingsoefeningen Kortom, alles wat met brandveilig heid te maken heeft Bovendien verkofien, verhuren en controleren we veilighedsproducten, zoals EHBO koffers, AED's en blusapparatuur. Wij zorgen ervoor dat bedrijven zo veilig mogelijk worden en voldoen aan alle wettelijke eisen.' HollandSafe BHV Telefoon: 0222-321888 Website:www.hollandsafebhv.nl Wilt u meer weten over de (duurzame) activiteiten van HollandSafe BHV? Kom dan naar de Ondernemersbeurs! 50% KORTING op ontruimingsoefening bij: Opstellen ontruimingsplan of Boeking BHV (herhalings)cursus voor uw bedrijf (minimaal 6 personen) Verwarming Ventilatie Airconditioning Duurzame energie Service en onderhoud i NI A A T j .O Spinbaan 8 1791 MC Den Burg Tel. (0222) 313703 CVI houdt Texel warm iw.cvl-texel.nl lnfo@cvi-texe1.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 8