Elke activiteit in de Texelagenda Op website en in de krant TEXELSE 3 COURANT /I jeslaagd Een drukke maar gezellige dag in de Buureton F amilieberichten DINSDAG 17 FEBRUARI 2009 De hulpverlening kwam snel en massaal op gang. n. texelagenda.nl. Eén allesomvattende agenda voor Texel. Dat is het doel van de Texe lagenda (www.texelagenda.nl), de nieuwe website van mediabureau Langeveld de Rooy en de Texelse Courant. De Texelagenda die ver schijnt op internet biedt gebruikers de mogelijkheid om met een paar simpele muisklikken uit de vele acti viteiten de gewenste categorieën te selecteren. De Texelagenda wordt gepresen teerd op dinsdagavond 24 februari in Stayokay, aanvang 19.30 uur. De avond is met name voor bedrijven, organisaties en clubs die activiteiten in de agenda willen plaatsen. De avond wordt gecombineerd met een presentatie over het schrijven van persberichten en (sport)verslagen. Correspondenten en andere geïn teresseerden zijn welkom. Toegang is gratis. Er zijn op internet veel agenda's in omloop, maar weinigen daar van bieden complete informatie. Ze geven wel het probleem dat orga nisatoren veel tijd kwijt zijn om hun activiteiten in al die verschillende agenda's in te invoeren. Het bracht mediabureau Langeveld de Rooy en VW Texel ertoe de agenda's van de Texelse Courant en de VW te koppelen tot één centrale, allesom vattende agenda, zodat alle acti viteiten slechts eenmaal hoeven worden ingevoerd. De Texelagenda verschijnt als zelfstandige website en is onder meer gekoppeld aan de sites van de Texelse Courant, de Vakantiekrant, de VW en Mooi Texel (Vereniging van Klein Logies- verstrekkers). Ondernemers kunnen de agenda ook kosteloos in een venster op hun eigen website laten zien, zodat dagelijks toeristische activiteiten zichtbaar zijn (RSS- feed). De Texelagenda biedt gebruikers de mogelijkheid om uit de vele acti viteiten de gewenste categorieën te selecteren. Op weertype, per dorp of per soort, zodat makkelijker en sneller een keus kan worden gemaakt. Tevens kan worden door- gelinkt naar de websites van de organisator van de activiteit of een e-mail worden verstuurd. De redac tie zorgt ervoor dat een selectie van evenementen of andere grote activi teiten op prominente wijze onder de aandacht worden gebracht. Een en ander voorzien van foto's en in een omgeving die fraai is vormgegeven. Met als doel de bezoeker optimaal van dienst te zijn en de activiteit de best denkbare aandacht te geven. Om dit mogelijk te maken is de activiteiten aangepast. Veel bedrij- Brandweer voorkomt overslaan vuur ven en organisaties die regelmatig activiteiten organiseren, benutten de mogelijkheid al om zelf in te voeren en hebben via een wacht woord toegang. Ondernemers of organisaties die interesse voor deze gratis mogelijkheid hebben, kunnen contact opnemen met de redactie van de Texelse Courant. Voor wie sporadisch iets organi seert, is er de gratis mogelijkheid om via de website van de Texelagenda activiteiten in "te voeren. Deze ver schijnen niet direct op de site, maar na controle door de redactie van de Texelse Courant, die toezicht houdt op correctheid van de Texelagenda. De activiteiten op de Texelagenda worden doorgeplaatst in de Vakan tiekrant. Dinsdagavond 24 februari geven makers en redactie van de Texe lagenda tekst en uitleg over de mogelijkheden van de website en een toelichting op het gebruik. Tij dens het tweede deel van de avond praat de redactie sport- en andere correspondenten die kopij aanleve ren voor de krant bij over het schrij ven van leesbare sportverslagen en persberichten. Informatieavonden over autisme MEE Noordwest-Holland verzorgt twee informatieavonden over autisme. Aan de hand van video materiaal en praktijkvoorbeelden wordt uitgelegd wat belangrijk is in de begeleiding van kinderen met deze handicap en wordt aandacht besteed aan de invloed op broertjes en zusjes. Tijdens de laatste bijeen komst wordt een informatiemarkt gehouden met informatie over voor zieningen in de regio. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen. De eerste bijeenkomst is dinsdag 3 maart (van 19.30 tot 21.00 uur), de tweede op 10 maart (19.00 tot 21.00 uur). Beide worden gehouden op het adres Drs. F. Bijlstraat 47 in Den Helder. Deelname is gratis. Aanmelden kan iedere werkdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.00 uur via tel. 0223 688 688. De bestrijding van de brand zon dagmorgen in De Koog verliep rede lijk succesvol. De brandweer kon in ieder geval voorkomen dat de vlam men oversloegen naar de buren. Niet verhinderd kon worden dat de woning op de begane" grond totaal uitbrandde en boven flinke schade opliep. In samenwerking met de brandweer heeft een aannemer het pand gestut en afgegrendeld. Rond half negen klonk het sein 'brand meester'. Even daarvoor kwam het bericht dat er aan de Witteweg nabij Den Hoorn een bin nenbrand woedde in een huis met een rieten dak. Besloten werd de wagen van De Cocksdorp erheen te sturen en assistentie te vragen van de brandweer in Den Helder. Die spoedde zich inderdaad met twee auto's naar de boot, maar kon al snel terugkeren nadat duidelijk was geworden dat er niets ernstigs aan de hand was. Nog tweemaal moest de brandweer uitrukken naar de woning aan de Zeekraal. Zondagavond moest er na nieuwe rookontwikkeling worden nageblust, maandagochtend leek er opnieuw brand te woeden. Met behulp van de warmtebeeldcamera werd ontdekt dat het binnen in de wasmachine nog brandde. Nadat de vlammen waren gedoofd, zat het werk van de brandweerlieden er echt op. Jasperina de Kruijf en Chantal Westerlaken hebben na een 3-jari- ge opleiding aan het Horizon Col lege in Heerhugowaard het diploma Alround Kapper behaald. Beiden zijn werkzaam bij kapsalon Corinne in Oudeschild. Wat 'k zeggen Abe Lenstra Een lang of een kort verhaal? leder een heeft de naam van deze voetbal ler wel eens gehoord. Geen Cruijff en geen Pele, maar een Fries. Tot 1964 voetbalde en scoorde hij voor Oranje! En als ik mij goed herinner, heeft de oude Beuving, die vroeger mijn trainer en coach was en van wie ik bij SVO heb leren voetballen, zijn naam wel eens genoemd. En als jochie van zo'n jaar of negen ging ik met zijn elftal met de boot naar Den Helder om in het wit-groene shirt tegen de gelijknamige ploeg een balletje hoog te houden of drib belend aan de voet. Wat konden die jongens voetballen! En omdat onze keeper klein was, troffen hun schoten in de linker- of rechterbo venhoek dikwijls het doel. Dus wij verloren. Waarom dit verhaal? Niet omdat wij met ons elftal zonder de toen nog twee punten met één van TESO's schepen de terugtocht aanvaard den - al had ik er op zijn Tessels gezegd behoorlijk de pee in. Ook niet omdat wij flink klop kregen. Wél omdat mijn 'nieuwe' voetbalschoe nen met de eerste trap die ik de bal gaf (ik mocht van Beuving invallen) direct kapot gingen! Een dure grap, want mijn moeder, die toen in Oos terend woonde, had er veel geld voor betaald: 25,-. Ik mocht ze, de kissies, van haar kopen en ik ben blij dat ik van moeder mocht gaan sporten; iets waarvan ik nog steeds profijt heb! Wat niet leuk is, is dat zij het op haar huishoudgeld moest bezuini gen. Daarom dit verhaal. En om niet in mineur te besluiten: toe, beste dribbelaar, wij kennen elkaar; wees zo eerlijk om je fout van toen toe te geven. Dat zal mijn wenkbrauwen wat minder doen fronsen. J.C. (Jan) Drijver, Ermelo. Op verzoek van de Texelse Cou rant hielden Rosa Harbers en Henk Snijders van de Stichting Welzijn Ouderen Texel een week lang een weblog bij. Over het blauwe boekje, de Tesselse Tele foongids van 1945, de Holocaust, de bar van de Buureton en de toe komst van Oosterend. Het com plete weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. (Dinsdag) (Henk) Vandaag de eerste blog-dag, vroeg op de fiets vanuit Oosterend vertrokken richting De Buureton, het dienstencentrum van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT), mijn werkgever. Begeleid door sneeuw fiets ik over de Kgdijksweg, waar een paar hazen mij meewarig aan kijken met een blik van 'wat doet die man toch op straat'. Soms zie ik automobilisten kijken met zo'n zelfde blik. Op mijn werk begon nen met het in elkaar zetten van het boekje Ouder worden op Texel, dat eenmaal per kwartaal verschijnt in een oplage van 1750 stuks. In het blad staan artikeltjes over de activiteiten van de SWOT, maar ook wetenswaardigheden van belang zijnde voor de senioren. Voor het blad is veel belangstelling en regel matig worden we opgebeld met de vraag waar het 'blauwe boekje' blijft of met de vraag of men ook zo'n boekje kan krijgen. Ouder worden op Texel is voor de SWOT een prachtig uithangbord. (Rosa) Afspraken gemaakt met men sen in het kader van het partnerbe- zoekproject. Dit project is opgezet om senioren die hun partner verloren hebben aan de dood een 'luisterend oor' te bieden. Ik houd de rouwad vertenties bij en de mensen worden na vier maanden benaderd met de aankondiging dat men bezoek krijgt van onze stichting. Uiteraard kan men laten weten zo'n bezoek niet te wilien. Ik doe de huisbezoeken en gelukkig heb ik ook Hennie Hilgers bereid gevonden bezoeken af te leggen. Samen met Henk vanmid dag Piet Daalder in het Verpleeghuis bezocht. Piet heeft 25 jaar gereden voor de warme maaltijdvoorziening en wij zijn hem daar nog steeds dankbaar voor. (Woensdag) (Henk) Afgelopen maandag een boekje gekregen met de naam Texelse Telefoongids 1945. Dit gidsje is ter gelegenheid van de open dagen van de Spinbaan in 1995 uitgegeven. Het boekje is niet meer verkrijgbaar, dus ga ik aan de slag het via ons stencilapparaat te herdrukken. De telefoongids zal bij onze stichting vanaf maandag 23 februari te verkrijgen zijn voor de prijs van €4,-. (Rosa) Vlug naar huis gegaan voor een hapje eten en rond enen weer terug om te zorgen voor een kan koffie voor de bridgers. Deze groep wordt steeds groter en telt nu onge veer twintig liefhebbers. Zelf bridge ik ook graag, maar kan helaas met en met ons als slachtoffers of als uitvoerenden, nog kan gebeuren, wanneer ook wij geconfronteerd worden met een uiterst geraffineer de bureaucratie. (Rosa) De donderdag is een drukke, maar heel gezellige dag in De Buur eton. 's Ochtends Engelse les met Aliëtte Fonds en schilderen met Hilde van der Kamp en ook de bil jartzaal is volledig gevuld. Als gast vrouw zorg ik voor de deelnemers en de docenten, maar ook voor onze vaste plantenverzorgster Geke Mooijen. In de middag is er bijna geen doorkomen meer aan, zo druk is het in De Buureton. Deze keer de drukte niet echt meegemaakt, want aanschuiven. In de andere zaal was het seniorenkoor Melodei actief. Zij zoeken overigens nog zanglustigen, waarbij vooral tenoren hoog op het verlanglijstje staan. Het was rustig in de biljartzaal, want in De Koog worden de Texelse kampioenschap pen biljarten gehouden voor allerlei soorten groepen, waaronder ook senioren. Vanmiddag met Henk naar De Koog getrokken om, zoals we dat elk jaar doen, de verrichtingen van 'onze' biljarters te bewonderen (Donderdag) (Henk) Vanavond gestudeerd. Ik studeer aan de Theologische Uni versiteit en ben nu bezig, na een paar maanden geleden Hebreeuws te hebben afgerond, met de soms fatale samenwerking tussen de moderne tijd en een verstikkende bureaucratie. De Holocaust is daar een verschrikkelijk voorbeeld van. Genocide is van alle tijden, maar een volledig geplande en bureau cratisch uitgevoerde vernietiging van de Joden is een ongehoord fenomeen. De vraag is of dat ook in onze tijd, in onze Westerse wereld op huisbezoek geweest in Ooste rend in het kader van het partner huisbezoek. (Vrijdag) (Rosa) De bar van De Buureton is een goeddraaiend geheel. Er wordt heel veel koffie en thee geschon ken, maar een wijntje of een Jut- tertje gaat er bij sommigen ook wel in. De bar moet natuurlijk wel bevoorraad worden, dus vandaag de auto gepakt en met dozen vol genntsartikelen weer teruggekeerd. Sinds een half jaar betrekken we de koffie van de Wereldwinkel en daar hebben we geen spijt van. In de hal staat een tafeltje met artikelen uit de Wereldwinkel en om de drie weken worden er nieuwe neergezet. (Henk) Vanochtend de auto inge pakt om naar Leerdam te gaan, naar mijn moeder die in het verzor gingshuis Koningin Emma woont. Het mooie van dit tehuis is dat het nog zelfstandig is en nog niet ondergebracht bij een groot geheel, zoals dat op Texel het geval is. Men kan nog zelfstandig beslissingen nemen en dat geeft ruimte om de zorg zo optimaal mogelijk te maken. Geen gigantische overhead en geen bestuur dat op grote afstand staat van de te geven zorg. Een ver ademing vergeleken met Omring, waar men van voren niet weet wat er van achteren gebeurt en waar de directie bezuinigt door de trap van boven naar beneden schoon te vegen, maar vergeet bij zichzelf te beginnen en waar de bezuinigingen terecht komen bij de mensen die de zorg moeten bieden. (Zaterdag) (Henk) Een vast gegeven is het win kelen op zaterdagmiddag in Leer dam. Met Marijcke de stad In, winkel in, winkel ui,t met daarbij opvallend veel kledingwinkels. Het valt mij tel kens weer op hoeveel kledingzaken er zijn, maar dat is een gegeven dat elders ook voorkomt (zie Texel). Aan de vele plastic tasjes met kleding daarin zou je met denken dat er een recessie is. Elke keer wanneer ik in de stad loop, verbaast het mij dat ik nie mand tegenkom die ik ken. Geen klasgenoten, geen buurjongens of buurmeisjes, behalve twee dames die in kledingzaken wérken. Tijdens een van de vele bezoeken in een modewinkel werd ik aangesproken met een welgemeend 'Ha Henk'. Ik vind het altijd moeilijk om te zeggen dat ik de ander niet meer ken, dus probeer ik door 'slimme vragen' erachter te komen wie de ander is. De ene, Maja, bleek een buurmeisje te zijn, de ander een klasgenote, Gina. Zij heette vroeger Gijsje, maar vond die naam niet mooi genoeg om haar verdere leven mee te slijten. (Zondag) (Henk) Ook het Strender Nieuws was gearriveerd, met daarin een aantal artikelen over de kwestie die Oosterend bezighoudt, te weten de plek waar de nieuwe school De Akker moet komen. Onder leiding van de burgemeester van Heer hugowaard heeft men getracht tot overeenstemming te komen, maar het is zeker geen gelopen zaak. Emoties spelen een grote rol. want het gaat tenslotte over de toekomst van Oosterend. Niet te laat naar bed, want morgen is het weer tijd voor de Stichting Welzijn Oude ren Texel. Geen voorjaarsvakantie, maar dat gegeven is voor mij de laatste keer, want per 1 augustus ga ik voorgoed op vakantie, omdat ik dan stop met werken. Ook Marijcke stopt als juf van groep 1 en 2 van De Akker. Wij hopen beiden gezond te mogen blijven, om nog lang te kun nen genieten van onze vrije tijd. De week van Rob van Beurden Rob van Beurden uit Den Burg. medewerker van zwemparadijs Calluna.is de volgende blogger in de serie De week van... Slechthorenden gebaat bij nieuw soort luidsprekers 'Een nieuw soort luidsprekers, die geluid onvervormd en onver traagd weergeven en daardoor zeer geschikt zijn voor slecht horenden.' Aldus karakteriseert Wolbert Poelmann de appara tuur waarvan hij het dealerschap voor Texel heeft verworven. Hij demonstreert de nieuwe vinding vrijdag in café De Twaalf Baicken in Den Burg. De luidsprekers zijn ontwikkeld door het bedrijf Kalkmann Audio, dat volgens eigen zeggen een nieuw soort technologie heeft ontwikkeld. 'Normaal wordt elektronica gebruikt om het geluid over de speakers te verdelen, maar hier zit eigenlijk geen techniek in, alleen mecha nische elementen. Mineraalzand op de bodem zorgt voor demping, waardoor de boxen niet doortril len', zegt Poelmann, die een eigen automatiseringsbedrijfje heeft, maar eerder als audio- en videotechnicus bij de NOB (het Nederlands Omroep Bedrijf) werkte. Poelmann heeft de speakers uitge breid getest, onder meer in café De Twaalf Baicken en restaurant Bij Jef. 'Het geluid was in alle hoeken goed te horen, zonder dat je de versterker extra hard hoefde te zetten. Opval lend was ook dat zelfs als je ernaast zat je zonder stemverheffing een gesprek kon voeren.' Bij hem thuis demonstreert hij de verslaggever dat het geluid zo ver draagt dat muziek zelfs in de tuin goed klinkt uit speakers die in de huiskamer staan. Dat het in de keuken een 'bochtje' moet maken, doet daar niets aan af. Volgens Poelmann ervaren vooral slechthorenden de voordelen. 'Zij hebben al snel last van bijgeluiden. En als het geluid te hard staat, doet het zeer aan de oren. Bij deze tech niek is dat allemaal met het geval en klinkt het transparant en zonder ruis.' Poelmann heeft sinds kort het dea lerschap voor Texel, maar verwacht niet er rijk mee te worden. 'Ik zou er niet eens tijd voor hebben, mocht het gaan stormlopen, want ik heb het al druk genoeg met mijn auto matiseringsbedrijf. Maar ik vind het leuk om slechthorenden te kunnen helpen.' Wie .zichzelf wil overtuigen van de kwaliteit van de geluidssprekers, kan vnjdag terecht in café De Twaalf Baicken, waar ze een dag lang staan opgesteld. IN MEMORIAM a Lieve Jasmin Als een vogel Als een vogel ben je nu Vlieg je overal naar toe Van de aarde naar de sterren Je vliegt dichtbij en ver Je blijft altijd bij ons Als een vogel ben je nu Vlieg je overal naar toe Papa en Mama Enige en algemene kennisgeving. Verdrietig om haar heengaan, maar met een dankbaar gevoel dat haar lijden nu voorbij is, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder, oma en overoma Margret Justus-Rott 31 juli 1936 Grensweg 106 1791 NK Den Burg t 14 februari 2009 Familie Justus De crematie heeft heden plaatsgevonden. IN MEMORIAM Lieve Jasmin Al weer 2 jaar missen we je lieve, ondeugende pretoogjes. Opa en Oma A.s. vrijdag 20 feb. vier ik mijn 87e verjaardag in De Gasterij van de Gollards. Van 14.30 t/m 17.00 uur bent u van harte welkom. Bertus Eenhoorn Wet begin van een nieuw leven ontroerend mooi en klein. Wet is eiqenlï |k niet te beschrijven hoe blij we rnet jou zijn. Louise Geboren op: 12-02-2009 om: 1355 uur Gewicht: 25IO gram Lengte: 50 cm Dochter van Egbert Drijver en Ineke Spel Schilderend 102. 1791 BK Den Burg 0222-707070

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3