3-D verschieting Eilandschutters pakken groot uit Natte derby tussen Beide teams missen ZDH en SVO eindigt in gelijkspel Ajax-Feyenoord bij ATB-strijd www.texelsecourant.nl kansen op overwinning SPELER A SPELER} nitde i child* Jcugdrenner Simone Blauw, lopend naast haar fiets. De rivaliteit liep hoog op tij dens de laatste ATB-wedstrijd van Wielervereniging Texel, die zaterdag in de Dennen werd gehouden. Ouders, opa's en oma's maakten er net zo'n strijd van als de renners onderling. Gelukkig verliep deze 'Ajax-Fey- enoord' uiterst sportief. Als 'finale' van de wintercompe titie kregen de deelnemers een extra lang en lastig parcours voor geschoteld. Naast de bekende klimmetjes moesten ze ook over een stukje ruiterpad. De zege bij de jongste jeugd ging naar Sjors Jimmink, op korte achterstand gevolgd door Jim Boogaard, die er voor het publiek nog een ferme eindsprint uitperste. In de ach tervolging ging Folkert Jimmink in een bocht onderuit, zodat zijn nichtje Bregje hem passeerde. Fol kert beet op zijn tanden en fietste haar weer voorbij. Bij de oudere jeugd reed Youp Wehnes van start tot finish aan de leiding. Hij heeft dit seizoen een flinke stap vooruit gezet en werd de verdiende winnaar van het totaalklassement. De drie jaar jongere Nickay Sangers bood hem in de slotwedstrijd echter tot halverwege uitstekend par tij. Jorik en Jelmer Bot hoefden ditmaal niet de boot te halen, maar reden evengoed voor wat ze waard waren. Hetzelfde gold voor de broers Wouter en Christi- aan van Tatenhove. Opvallend was de soepele tred van de 14-jarige Bo Kossen, die beslist niet voor de jongens onderdeed. Na haar finishte Simone Blauw als tweede meisje. Ondanks een hardnekki ge hoest hield Joey van der Vis het alle vier ronden vol, wat hem applaus opleverde, evenals -Bram Kossen, die als laatste over de eindstreep ging. De jonge Sil Brouwer en routinier Jordy Vinke maakten er in de seni orenklasse een prachtig duel van. De twee kemphanen deelden af en toe een speldenprik uit, maar weigerden elkaar een duimbreed toe te geven. Na een aanval van Brouwer kreeg Vinke last van zijn knie en staakte hij de strijd. Brou wer ging door en slaagde er in de laatste ronde in al zijn tegenstan ders te dubbelen. Klaas Uitgeest en Niels Jimmink waren (op de derde respectievelijk de tweede plaats) de laatste die hij te pakken kreeg. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Piet Kager en Danny Hopman wonnen afgelopen weekend in De Koog het Texels kampioenschap bowlen. Al op zaterdag werden in de voor ronde van de heren AB hoge ogen gegooid. Zo kwam Merijn Beumkes tot een score van 201 en Bart Witte zelfs tot 208. In de CD-klasse voor heren was Rolf Brouwer de ster met een pinfall van 211 Zondag werd Piet Kager winnaar in de AB-klasse. Tweede werd Merijn Beumkes, derde Ronald van Bent- hum. De dubbels werden gewonnen door Rob en Merijn Beumkes. Hier eindigden Bart Witte en Martien Roeper op de tweede plaats en Jan Plaatsman en Piet Kager op de derde. De finale van de klasse CD werd gewonnen door Danny Hop man. voor Rolf Brouwer en Herbert de Geer. Merijn Beumkes gooide met 25 de hoogste game van het kampioen schap. Scheidrechters, aankomend scheidsrechters, coaches en spe lers zijn welkom op de thema-avond die Texel'94 dinsdag 24 februari houdt in samenwerking met KNVB en FIFA. Spreker Richard Liesveld vertelt aan de hand van bewegende beelden over het toepassen van de buitenspelregel en er wordt gespro ken over hoe om te gaan met over tredingen en onbehoorlijk gedrag. Daarnaast wordt getest hoe het staat met de kennis van spelregels onder de aanwezigen. De avond, die duurt van 19.15 tot 22.00 uur, is niet alleen bedoeld om te luisteren, maar zal een interactief karakter dragen. Plaats van samenkomst is de kantine aan de Haffelderweg, deelname is gratis. Zaalvoetballers verliezen van Niedorp De zaalvoetballers van Texel '94 hebben vrijdagavond in Winkel ver loren van Niedorp. Ondanks dat er bij vlagen goed werd gespeeld en er zelfs vijf keer werd gescoord, moest Texel'94 met 7-5 de zege aan de thuisclub laten. Texel'94 moest het stellen zonder Pim de Lugt, Leon Zijm en Edgar Klippel en vooral het ontbreken van de spitsen brak het team op. Het was even zoeken en door goed spel van Niedorp stond Texel'94 al hal verwege de eerste helft met 2-0 ach ter. Dankzij een actie van Tim Kedde werd de ruststand 2-1Meteen na de rust zorgde Marcel Ris met een dro ge knal voor de gelijkmaker, waarna de doelpunten elkaar snel opvolg den. Het spelbeeld was daarbij steeds hetzelfde: Niedorp kwam op voorsprong, waarna Texel'94 gelijk maakte. Dit duurde totdat de stand zo'n vijf minuten voor tijd 5-5 was. Door Texel'94 met een corner te verrassen, wist Niedorp een beslis sende voorsprong te nemen. De wedstrijd werd in de laatste minuut definitief beslist toen Niedorp een counter goed wist uit te spelen. Doelpunten: Tim Kedde (2), Gor Hakobjan (1), Matthijs de Lugt (1) en Marcel Ris (1) Ondanks deze nederlaag staat Texel'94 van coach Martijn de Veij nog steeds op de zevende plaats. Vrijdag spelen de Texelaars thuis tegen middenmoter Salao'85 uit Schagen. De aftrap is om 19.20 uur. De 77-jange Willem van der Wetering kijkt op de achtergrond toe hoe zijn opponent Peter Novak een stoot waagt. Veel belangstelling voor biljartkampioenschappen 'Leg deze bokaal niet in een laad- je of kastje, maar doe er een haakje aan en hang 'm aan de muur.' Dit advies gaf Cees Bonne de trofeewinnaars van het Texels kampioenschap biljarten, nadat de bijzondere bokalen waren uit gereikt door de drie vrouwen van de naamgevers. De organisatie kan terugzien op een zeer geslaagd toernooi, dat gedu rende negen dagen werd gehou den in dorpshuis De Hof in De Koog. Van de 150 deelnemers, die in drie spelsoorten tegen elkaar uit kwamen. gingen er 51 met een of meerdere bekers naar huis. Het toernooi eindigde als altijd met de strijd om de Piet de Graafbokaal, die werd gewonnen door Wim van der Wetering. Gerard van der Kooi won de Jan Zoeteliefbokaal voor het bandstoten, Richard Daalder de Cor Hoogeboombokaal voor het librespel. Uitslagen: Bandstoten - Zesde klasse: 1 Gerard van der Kooi; 2.Roel Kikkert. 3.Poul Verhagen Vijfde klasse 1 Harry Dekker. 2 Jan Daalder; 3.Jan Bakker Vierde klasse 1.Kevin Knol; 2. Cor Huisman, 3.Ries Balk Derde klasse 1 Mare Prins; 2 John Sessink; 3.Rinus Vittall. Win naar Jan Zoeteliefbokaal Gerard van der Kooi. Libre 55+ - Vijfde klasse 1 Klaas van oer Veen, z.Mamen Groot. 3 Piet Piug. Vierde klasse: 1 Jan Bakker 2 Gerard van der Koor, 3 Aris Eelman. Derde klasse: 1 Rmus Vittali. 2.Cor Huisman, 3.Gerard Appelman Libre vrij - Vijfde klasse- 1 Richard Daalder; 2.Jan Piet Slik. 3.Adrie Barhorst. Vierde klasse. 1 .Michel Knol. 2 Joan de Groot; 3. Ruud Beers. Der de klasse- 1.Harry Dekker 2.Jan Burgman. 3-Hans Beverdam Tweede klasse 1 Henk de Ruyter; 2.Jan Hoek, 3 Dirk Leegwater Eerste klasse: 1.Frans Bik, 2.Mare Prins, 3 Kevin Knol. Winnaar Cor Hoogenboombo- kaal: Richard Daalder. Dnebanden - Vierde klasse 1 Martin Former, 2.Cor Rood; 3 Poul Verhagen Derde klasse-1 Wim van der Wete ring; 2.Peter Novak. 3 Ries Balk Tweede klasse: I.Jan Hoek; 2.Wim Vlaming, 3 Jan Witte Eerste klasse; "I.Marc Prins, 2.Ab-Jan Witte; 3.Gerard Appelman Winnaar Piet de Graafbokaal: Wim van der Wetenng. DINSDAG 17 FEBRUARI 2009 TEXELSE 7 COURANT Halve marathon van De Waal In de aankondiging over de Hal ve Marathon van De Waal in de Vakantiekrant is de verkeerde datum vermeld. Het is traditie dat het halfje van De Waal altijd op de tweede zaterdag in maart wordt gehouden, de 28e editie vindt daarom plaats op zaterdag 14 maart. Wie meer over het hardloopeve nement wil weten, kan een kijk je nemen op de nieuwe website (www.halvemarathondewaaltexel. nl). Inschrijven kan via deze site, maar kan ook aan de start. De halve marathon van De Waal geldt bij menigeen als een opstap naar de Texel Halve Marathon (die start vanaf de boot) die eind september wordt gehouden. Er kunnen afstan den van 4,8, 10,6 en 21,1 kilometer worden gelopen. Het is de bedoe ling dat hiervoor speciale trainingen worden georganiseerd. Men kan zich opgeven bij Piet Bakelaar, e- mail pietbakelaar@planet.nl. Jaap de Graafbokaal Hans Jimmink heeft zondag in manege Akenburg de vijfde wed strijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Omdat er geen jury aan wezig was, reden alle deelnemers tweemaal een vaardigheidsproef. Het was geen eenvoudige proef, wat hier en daar wel tot problemen leidde. Alleen Jimmink kwam twee maal foutloos rond en plaatste zich daarmee voor de barrage. In de barrage bleef zelfs hij niet foutloos en liet hij een bal van de kegeltjes vallen. Hij reed de barrage in 106.74 seconden. Tweede werd Petruska Timmer (3 strafpunten), Kim Kooger en Lex Veeger deelden de derde plaats (4 strafpunten). Het klasse ment wordt aangevoerd door Wen dy van Elk (205 strafpunten). De volgende wedstrijd wordt op 9 maart gehouden. Klok staat stil bij De Doorstoot Kees Weel en Jan van den Akker wonnen als enige biljarters al hun partijen op de clubavond van De Doorstoot. Weel lijkt uit zijn diepe depressie te zijn herrezen. Van den Akker liet zien dat hij, ooit midden velder bij FC Utrecht, het spel nog niet heeft verleerd. De winnaar van de laatste weken, Fred Klok, stond abrupt stil. Heemskerk maakte wel de hoogste series (9 en 10) maar speelde nerveus als een witte muis in een bak vol cobra's. Uitslagen: Zijm-Smit 4-0; Weel-Klok 4-0; Heems- kerk-E.Boon 2-0; Harman-Van den Akker 2-4; M.Boon-Zijm 4-2. Smit-Klok 2-0; Weel- E.Boon 4-0, Heemskerk- Van den Akker 2-4, M.Boon-Harman 0-4, Weel-Zijm 4-0; Heems kerk-Smit 2-4. Voetbalprogramma Zaterdag 21 februari: Reiger Boys 9-Oosterend 3 14.45 Texel'94 B2-DWOW B1 13.00 Texel'94 B3-Sint Boys B1 13.00 JVC B2-Oosterend B1 14.30 De Koog B1-Callantsoog B1 14.00 Uitgeest MB1-Texel'94 MB1 14.30 Texel'94 MB2-Winkel MB1 11.30 Oosterend MB1-DTS MB1 14.30 JVC C2-Texel'94 C2 12.30 Texel'94 C4-W'waard C2 14.30 Texel'94 MC1 -BKC MC1 11.30 Texel'94 D1-JVC D2 13.00 ZAP D2-Texel'94 D3 9.30 Schagen D1 -De Koog D1 11.30 Sint Boys D1-ZDH D1 uitgesteld Texel'94 G1 -Hellas Sport G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-Roda 10.00 Vitesse-ZDH F 9.00 SVO F-AZ 9.00 Heerenveen-Utrecht 9.00 De Koog F2-SVC Terschelling F 9.00 Manchester-Tottenham 10.00 SVC Vlieland-De Koog E 10.00 SVO E-Chelsea 10.00 Everton-Arsenal 10.00 Liverpool-SVC Ameland 10.00 Zondag 22 februari: Texel'94-VZV 14.00 De Koog-Con Zelo 14.00 Oosterend-Watervogels 14.00 Kaagvogels-ZDH 14.00 KSV 2-Texel'94 2 11.00 Texel'94 3-De Koog 2 12.00 WGW 4-Oosterend 2 13.00 Oosterend DA1-ZAP DA2 14.00 Texel'94 MA1 -Spartanen MA1 12 00 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Oosterend 10.30 Texel-De Koog 10.30 Voetbaluitslagen Zaterdag 14 februari: Oosterend 3-Opperdoes 3 2-2 Oosterend B1-JVC B2 3-7 VZV B1-De Koog B1 1-3 ZDH D1-ZAP D3 4-0 Texelse pupillencompetitie: Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 15 februari: ZDH-Oosterend 2-2 Oosterend 2-Zeemacht 2 1-7 Alle andere wedstrijden werden afge last Bijeenkomst voor correspondenten De redactie nodigt schrijvers van sport- en andere verslagen, aankondigingen en mededelin gen in de Texelse Courant uit voor de correspondentenavond op dinsdagavond 24 februari in Stayokay. Op de bijeenkomst die wordt gecombineerd met de pre sentatie over de Texelagenda (zie het bericht elders in deze krant) geeft de redactie nuttige tips over het schrijven van sport- en andere verslagen, aankondigin gen en persberichten. De avond begint om 19.30 uur. ledereen is welkom. Boogschietvereniging De Eiland- schutters houdt zondag in bos en de duinen ter hoogte van paal 21 bij De Koog een verschieting met circa tweehonderd deelnemers. Er wordt geschoten in het gebied nabij de parkeerplaats en op het terrein van camping Kogerstrand. De wedstrijd duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Het betreft de zogeheten 3-D Win- teranimal, waarbij de boogschut ters op konijnen, fazanten, beren en andere dieren schieten die welis waar niet echt zijn, maar knap nage maakt en van een afstandje nau welijks van echt te onderscheiden. Bedoeling is dat de deelnemers er op schieten van afstanden die uit eenlopen van vijf tot zeventig meter. Ze doen dat met de traditionele hou ten (long)boog, maar ook met meer geavanceerde bogen, zoals recurve- en compound. De 200 deelnemers komen uit alle windstreken, zelfs uit Duitsland, Engeland en Hongarije. Voor hen zijn rond de parkeerplaats bij garage Nagy drie routes uitgezet langs 26 doelen die door vrijwilligers worden geplaatst. Er is gekozen voor het natuur- en kampeerterrein ten noorden van De Koog omdat bij verschietingen die eerder in de Dennen werden gehouden botste met ander recreatief gebruik van het bos. De Eilandschutters hebben toestemming van Staatsbosbeheer, de gemeente en Texel Campings. Om elk risico uit te sluiten worden de schietlocaties afgezet met 1500 strekkende meter wegenlint en hou den baancommissarissen bij elke schietlus toezicht. Overigens zijn toeschouwers welkom. Kager en Hopman kampioen bowlen Avond voor scheidsrechters Programma zaalvoetbal Woensdag 18 februari 18.30 De Koog 3-Krim 5 H'dijk 19.20 Klif/St da2-Pellor da4 H'dijk 20.15 RAB 5-Klif/Steen 2 Arnout 21.05 Texel 4-Klif/Steen 4 Bakker Koog 4-ZDH 1 uitgesteld Zaaldienst: De Koog Donderdag 19 februari 19.00 C/Sportshop 3-Krim 4 vPutten 19.50 SVO 2-RAB 3 vPutten 20 45 RAB 4-Klif/Steen 3 Kuipers 21.35 De Koog 2-C/Sposh 2 Kuipers Zaaldienst: C/Sportshop Vrijdag 20 februari 18.30 RAB 1-RAB 2 Vonk 19.20 Texel 1 -Salao'85 Arnout 20.15 C/Sportshop 1-Krim 1 H'dijk 21.05 Klif/Steen1-Koog 1 Kuipers 21.55 Texel 2-Mantje 4 Bakker Zaaldienst: Krim Uitslagen: E-jeugd: Mant|e E1-Koog E1 16-3, RAB Bouwm. E1-Oosterend E1 4-1. D-jeugd: Mantje D1-RAB Bouwm. D1 4-5. C-jeugd: RAB Bouwm. C2-C/Sportshop C1 1 -21Oos terend C1-Klif/St.plaats C1 0-5. Tweede klas se: ZDH 1-Krim 5 6-4, Klif/St.plaats 4-Texel 3 1-3, Texel 4-Koog 3 5-18. Eerste klasse RAB Bouwm. 3-Texel 2 3-4, C/Sportshop 2-RAB Bouwm. 5 8-7, Mantje 4-Klif/St.plaats 3 8-2, Krim 2-Mantje 3 3-3, Koog 2-RAB Bouwm. .4 5-2 Hoofdklasse; RAB Bouwm. 1-Oosterend 1 7-4, Mantje 1-RAB Bouwm 2 16-1, C/Sportshop 1-Mantje 2 4-5. Ovenge Klif/St plaats da1-RTC 72 da2 2-2. Gemengde gevoelens in Den Hoorn, waar ZDH en Oosterend in de stromende regen de twee de en laatste voetbalderby van het seizoen speelden. De gas ten lieten het beste spel zien, de Zwaluwen kregen de mooi ste kansen. Toch stond het na negentig minuten voetbal gelijk: 2-2. Na een warme douche toon de iedereen zich evenwel redelijk tevreden. De weinig massaal opgekomen toeschouwers kregen een span nend schouwspel voorgeschoteld, verzorgd door twee teams die nog al wat spelers misten. Grootste aderlating bij de Hoornders was het ontbreken van Jelmer Bomas en Pieter-Jan Eelman. Oosterend miste onder anderen Ed de Vries en deed een beroep op routinier Jan Bloem, die afgelopen voorjaar eigenlijk al afscheid van het eerste elftal had genomen. Opvallende gezichten ook in de dug-outs. Assi stent-coach Ad Guldemond had bij afwezigheid van Jitze Beintema de leiding bij SVO. Bij ZDH moest Jan den IJzerman wegens ziekte afbericht doen. Hij werd vervangen door jeugdtrainers (en oud-spelers) Bernard Ipenburg en Joop Rom- mets. ZDH kende een vliegende start en kwam al na een minuut of drie op voorsprong. Mike de Bruijn kreeg na balverlies van Jan Bloem vrij baan en schoof de bal rustig in de uiterste hoek. Daarna gebeur de er enige tijd vrij weinig, totdat SVO uit het niets op gelijke hoogte kwam. Bij een hoge voorzet voor het door doelman Chris Stolk ver laten doel ging verdediger Joost van Heerwaarden het duel aan met Martijn 'Pils' Drijver. Dat deed hij op ongeoorloofde wijze, vond de scheidsrechter, die Van Heerwaar den wegens duwen een gele kaart gaf en Oosterend een penalty. Deze werd door Chris de Vries onberis pelijk benut. Nog geen vijf minuten later werd de bal opnieuw op de stip gelegd, dit keer aan de andere kant. Opnieuw ging er een licht vergrijp aan vooraf. Bloem zette een sliding in om de door Ruud Hof in stelling gebrach te De Bruijn van de bal te glijden en raakte daarbij de Hoornder aan valler. Jan-Willem Bakker plaatste zich achter de bal en schoot deze onhoudbaar in het doel. Daarna was de westrijd redelijk in evenwicht. Oosterend combineer de iets beter, ZDH kreeg de beste kansen. Hof en Hidde Struick los ten gevaarlijke schoten, terwijl de bijzonder actieve Jonas Leenhouts aan de linkerkant voortdurend voor gevaar zorgde. De Vries schoot voor SVO uit een vrije trap vanaf een meter of vijfentwintig op de buitenkant van de paal. Op het steeds natter wordende, maar nog steeds redelijk bespeel bare veld bouwde het fel spelende SVO na rust aan een overwicht. Ondanks de stromende regen bleef het velt De Oosterenders speelden bal snel rond, waardoor de spelers van de thuisploeg veel loopwerk moesten verrichten om de gelederen geslo ten te houden. Toch kon de vrij gespeelde Robbin Eelman halver wege de tweede helft van dichtbij uithalen. Keeper Stolk bracht ten koste van een corner knap red ding. De beste kansen waren even wel voor ZDH, dat een paar keer snel counterde. Verrassend was het daarom dat juist SVO met dat wapen op gelijke hoogte kwam. Een tiental seconden nadat ZDH een grote mogelijkheid op 3-1 had 1 goed bespeelbaar. laten liggen, schoof Drijver de bal na een mooie pass van Dennis Daalder in de uiterste hoek. In de laatste twintig minuten golfde het spel in hoog tempo op en neer en kregen beide teams enkele uit stekende kansen. De beste was voor ZDH-speler Ruud Hof, die alleen op doel afging, maar op kee per Wouter van Strien stuitte. Even later kopte Hof uit een voorzet van invaller Ronald Biesboer rakelings over. Aan de andere kant schoot Ruben Duinker een paar keer hard op doel, maar was Stolk steeds alert. Eenmaal was de doelman kansloos, toen Eelman een voorzet gaf, die zomaar in het doel leek te zeilen. De lat belandde echter op de lat. Onder het genot van een biertje toonden beide coaches en andere betrokkenen zich redelijk tevreden. Op de ranglijst schieten ZDH en SVO echter weinig op met het punt. De Hoornders staan negen de, de Oosterenders tiende. Bei den ploegen heb echter nog negen duels voor de boeg. Zondag speelt ZDH in Kolhorn tegen Kaagvogels en treft Oosterend op eigen veld Watervogels.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7