in het Waddengebied TEXELSE JQ COURANT 1 Bekendmaking aanwijzingsbesluiten Natura 2 VRIJDAG 27 FEBRUARI 2009 De Minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) heeft voor de volgende 7 gebieden de besluiten voor aanwijzing als Natura 2000-gebied vastgesteld: Waddenzee (1) Duinen en Lage Land Texel (2) Duinen Vlieland (3) Duinen Terschelling (4) Duinen Ameland (5) Duinen Schiermonnikoog (6) Noordzeekustzone (7) Deze besluiten zijn genomen op grond van artikel 10a van de Natuurbeschermingswet 1998- Deze wet vormt de Nederlandse uitwerking van de Vogel- en Habitatrichtlijn. Aan deze besluiten is in 2007 de uniforme openbare voorbereidingsprocedure voorafgegaan. Tijdens deze procedure hebben de ontwerpbesluiten ter inzage gelegen en heeft iedereen de mogelijkheid gehad om een zienswijze in te dienen. Voor de genoemde 7 gebieden hebben circa 400 personen en instanties hiervan gebruikgemaakt. De besluiten die nu zijn vastgesteld, zijn gebaseerd op de ontwerpbesluiten en de zienswijzen die daarop zijn binnengekomen De aanwijzingsbesluiten voor de overige Natura 2000-gebieden worden op een ander moment vastgesteld. Op deze overige gebieden is nu (nog) geen beroep mogelijk. De besluiten Waddenzee (1) Dit gebied is als een speciale beschermingszone in de zin van artikel 4, vierde lid, van richtlijn 92/43/EEG (Habitatrichtlijn) aangewezen. De Waddenzee is van belang vanwege het voorkomen van de volgende o'p bijlage I van de Habitatrichtlijn genoemde natuurlijke habitattypen (prioritaire habitattypen zijn met een sterretje aangeduid): H1110 Permanent met zeewater van geringe diepte overstroomde zandbanken H1140 Bij eb droogvallende slikwadden en zandplaten H1310 Eenjarige pioniersvegetaties van slik- en zandgebieden met Salicornia spp. en andere zoutminnende soorten H1320 Schorren met slijkgrasvegetatie Spartinion maritimae) H1330 Atlantische schorren Clauco-Puccinelhetalia maritimae H2110 Embryonale wandelende duinen H2120 Wandelende duinen op de strandwal met Ammophila arenaria ("witte duinen") H2130 Vastgelegde kustdumen met kruidvegetatie ("grijze duinen") H2160 Duinen met Hippophaé rhamnoides H2190 Vochtige duinvalleien Bovendien is het gebied van belang voor de volgende op bijlage II van de Habitatrichtlijn genoemde soorten (prioritaire soorten zijn met een sterretje aangeduid) H1014 Nauwe korfstak H1095 Zeeprik H1099 Rivierpnk H1103 Fint H1364 Grijze zeehond H1365 Gewone zeehond Verder is het besluit tot aanwijzing van het gebied Waddenzee als speciale beschermingszone in de zin van artikel 4, eerste lid van richtlijn 79/409/EEG (Vogelnchtlijn) van 8 november 1991 op een aantal onderdelen gewijzigd. Zo is het gebied nu voor de volgende soorten van Bijlage I van de Vogelnchtlijn aangewezen: Lepelaar, Kleine zwaan, Brandgans, Bruine kiekendief, Blauwe kiekendief, Slechtvalk, Kluut, Strandplevier, Goudplevier, Rosse grutto, Grote stern, Visdief, Noordse stern, Dwergstern, Zwarte stern, Velduil. Verder is het gebied aangewezen voor de volgende met in Bijlage I genoemde trekvogelsoorten: Fuut, Aalscholver, Toendranet- gans. Grauwe gans. Rotgans, Bergeend, Smient, Krakeend. Wintertaling, Wilde eend. Pijlstaart, Slobeend, Topper, Eider, Brilduiker, Middelste zaagbek, Grote zaagbek, Scholekster. Bontbekplevier, Zilverplevier, Kievit, Kanoet, Dneteenstrandloper, Krombekstrand- loper. Bonte strandloper. Grutto, Wulp, Zwarte ruiter. Tureluur, Groenpootruiter, Steenloper, Kleine mantelmeeuw. Daarnaast is er ten opzichte van het ontwerp een aantal kleinere grenswijzigingen toegepast. De beide speciale beschermingszones vormen gezamenlijk het Natura 2000-gebied onder de naam 'Waddenzee' Duinen en Lage Land Texel (2) Dit gebied is als een speciale beschermingszone in de zin van artikel 4. vierde lid, van richtlijn 92/43/EEG (Habitatrichtlijn) aan gewezen. Duinen en Lage Land Texel is van belang vanwege het voorkomen van de volgende op bijlage I van de Habitatrichtlijn genoemde natuurlijke habitattypen (prioritaire habitattypen zijn met een sterretje aangeduid): H1140 Bij eb droogvallende slikwadden en zandplaten Eenjarige pioniersvegetaties van slik- en zandgebieden met Salicornia spp. en andere zoutminnende soorten Atlantische schorren Glauco-Puccinellietaha maritimae) Embryonale wandelende duinen Wandelende duinen op de strandwal met Ammophila arenaria ("witte duinen") Vastgelegde kustduinen met kruidvegetatie ("grijze duinen") Vastgelegde ontkalkte duinen met Empetrum nigrum Atlantische vastgelegde ontkalkte duinen Calluno-Ulicetea Duinen met Hippdphaê rhamnoides Duinen met Sahx repens ssp. argentea Salicion arenariae Beboste duinen van het Atlantische, continentale en boreale gebied Vochtige duinvalleien Kalkhoudende moerassen met Cladium mariscus en soorten van het Condon davallianae >r de volgende op bijlage II van de Habitatrichtlijn genoemde soorten (prioritaire soorten Bovendien is het gebied van belang vc zijn met een sterretje aangeduid): H1831 Drijvende waterweegbree H1903 Groenknolorchis Verder is het besluit tot aanwijzing van het gebied Duinen Terschelling als speciale beschermingszone in de zin van artikel 4 van richt lijn 79/409/EEG (Vogelrichtlijn) van 7 april 2005 op een aantal onderdelen gewijzigd. Zo is het gebied nu voor de volgende soorten van Bijlage l van de Vogelrichtlijn aangewezen: Bruine kiekendief. Blauwe kiekendief, Strandplevier, Dwergstern, Velduil. Verder is het gebied aangewezen voor de volgende niet in Bijlage I genoemde trekvogelsoorten: Dodaars, Bontbekplevier, Paapje, Tapuit, Rietzanger. Daarnaast is er ten opzichte van het ontwerp een aantal kleinere grenswijzigingen toegepast. De beide speciale beschermingszones vormen gezamenlijk het Natura 2000-gebied onder de naam 'Duinen Terschelling'. Duinen Ameland (5) Dit gebied is als een speciale beschermingszone in de zin van artikel 4, vierde lid, van richtlijn 92/43/EEG (Habitatrichtlijn) aangewezen. Duinen Ameland is van belang vanwege het voorkomen van de volgende op bijlage I van de Habitatrichtlijn genoemde natuurlijke habitatlypen (prioritaire habitattypen zijn met een sterretje aangeduid): H2120 Wandelende duinen op de strandwal met Ammophila arenaria ("witte duinen") H2130 Vastgelegde kustduinen met kruidvegetatie ("grijze duinen") H2140 Vastgelegde ontkalkte duinen met Empetrum nigrum H2150 Atlantische vastgelegde ontkalkte duinen ICalluno-Uhcetea H2160 Duinen met Hippophaé rhamnoides H2170 Duinen met Sahx repens ssp. argentea (Sabdon arenariae H2180 Beboste duinen van het Atlantische, continentale en boreale gebied H2190 Vochtige duinvalleien H6230 Soortenrijke heischrale graslanden op arme bodems van berggebieden (en van submontane gebieden in het binnenland van Europa) Bovendien is het gebied van belang voor de volgende op bijlage II van de Habitatrichtlijn genoemde soorten (prioritaire soorten zijn met een sterretje aangeduid): H1903 Groenknolorchis de zin van artikel 4 van richtlijn voor de volgende soorten van Bijlage I van de Vogelnchtlijn aangewezen: Roerdomp, Bruine kiekendief, Blauwe kiekendief, Porseleinhoen, Velduil, Grauwe klauwier. Verder is het besluit tot aanwijzing van het gebied Duinen Ameland als speciale beschermingszone 79/409/EEG (Vogelrichtlijn) van 7 april 2005 op een aantal onderdelen gewijzigd. Zo is het gebied ek?r H1310 H1330 H2110 H2120 H2130 H2140 H2150 H2160 H2170 H2180 H2190 H7210 Bovendien is het gebied van belang voor de volgende op bijlage II van de Habitatrichtlijn genoemde soorten (prioritaire soorten zijn met een sterretje aangeduid): H1340 Noordse woelmuis H1903 Groenknolorchis Verder is het besluit tot aanwijzing van het gebied Duinen Texel als speciale beschermingszone in de zin van artikel 4 van richtlijn 79/409/EEG (Vogelnchtlijn) van 7 april 2005 op een aantal onderdelen gewijzigd. Zo is het gebied nu voor de volgende soorten van Bijlage l van de Vogelnchtlijn aangewezen: Roerdomp, Lepelaar, Bruine kiekendief. Blauwe kiekendief. Kluut, Dwergstern, Velduil. Verder is het gebied aangewezen voor de volgende niet in Bijlage I genoemde trekvogelsoorten: Eider, Bontbekplevier, Kleine mantelmeeuw, Roodborsttapuit, Tapuit. Daarnaast is er ten opzichte van het ontwerp een aantal kleinere grenswijzigingen toegepast. De beide speciale beschermingszones vormen gezamenlijk het Nalura 2000-gebied onder de naam 'Duinen en Lage Land Texel' Duinen Vlieland (3) Dit gebied is als een speciale beschermingszone in de zin van artikel 4, vierde lid, van richtlijn 92/43/EEG (Habitatrichtlijn) aan gewezen. Duinen Vlieland is van belang vanwege het voorkomen van de volgende op bijlage I van de Habitatrichtlijn genoemde natuurlijke habitattypen (prioritaire habitattypen zijn met een sterretje aangeduid): H1310 Eenjarige pioniersvegetaties van siik- en zandgebieden met Salicornia spp. en andere zoutminnende soorten H1330 Atlantische schorren Clauco-Pucdnellietalia mantimae H2120 Wandelende duinen op de strandwal met Ammophila arenana ("witte duinen") H2130 Vastgelegde kustduinen met kruidvegetatie ("grijze duinen") H2140 Vastgelegde ontkalkte duinen met Empetrum nigrum H2150 Atlantische vastgelegde ontkalkte duinen Calluno-Ulicetea H2160 Duinen met Hippophaé rhamnoides H2170 Duinen met Sahx repens ssp. argentea (Salicion arenariae) H2180 Beboste duinen van het Atlantische, continentale en boreale gebied H2190 Vochtige duinvalleien Bovendien is het gebied van belang voor de volgende op bijlage II van de Habitatrichtlijn genoemde soorten (prioritaire soorten zijn met een sterretje aangeduid): H1903 Groenknolorchis Verder is het besluit tot aanwijzing van het gebied Duinen Vlieland als speciale beschermingszone in de zin van artikel 4 van richt lijn 79/409/EEG (Vogelrichtlijn) van 7 april 2005 op een aantal onderdelen gewijzigd. Zo is het gebied nu voor de volgende soorten van Bijlage I van de Vogelrichtlijn aangewezen: Lepelaar, Bruine kiekendief, Blauwe kiekendief, Porseleinhoen, Kluut. Verder is het gebied aangewezen voor de volgende niet in Bijlage I genoemde trekvogelsoorten: Aalscholver, Pijlstaart, Slobeend, Eider, Tureluur, Kleine mantelmeeuw, Tapuit. Daarnaast is er ten opzichte van het ontwerp een aantal kleinere grenswijzigingen toegepast. De beide speciale beschermingszones vormen gezamenlijk het Natura 2000-gebied onder de naam 'Duinen Vlieland' Duinen Terschelling (4) Dit gebied is als een speciale beschermingszone in de zin van artikel 4, vierde lid, van richtlijn 92/43/EEG (Habitatrichtlijn) aangewezen. Duinen Terschelling is van belang vanwege het voorkomen van de volgende op bijlage I van de Habitatrichtlijn genoemde natuurlijke habitattypen (prioritaire habitattypen zijn met een sterretje aangeduid): H1310 Eenjarige pioniersvegetaties van slik- en zandgebieden met Salicornia spp. en andere zoutminnende soorten H1330 Atlantische schorren (Gtauco-Pucdnelhetalia maritimae) H2110 Embryonale wandelende duinen H2120 Wandelende duinen op de strandwal met Ammophila arenaria ("witte duinen") H2130 Vastgelegde kustduinen met kruidvegetatie ("grijze duinen") H2140 Vastgelegde ontkalkte duinen met Empetrum nigrum H2150 Atlantische vastgelegde ontkalkte duinen Calluno-Ulicetea H2160 Duinen met Hippophaé rhamnoides H2170 Duinen met Sahx repens ssp. argentea Salicion arenariae H2180 Beboste duinen van het Atlantische, continentale en boreale gebied H2190 Vochtige duinvalleien H6230 Soortenrijke heischrale graslanden op arme bodems van berggebieden (en van submontane gebieden in het binnenland van Europa) Verder is het gebied aangewezen voor de volgende niet in Bijlage I genoemde trekvogelsoorten: Eider, Tapuit, Rietzanger. Daarnaast is er ten opzichte van het ontwerp een aantal kleinere grenswijzigingen toegepast. De beide speciale beschermingszones vormen gezamenlijk het Natura 2000-gebied onder de naam 'Duinen Ameland'. Duinen Schiermonnikoog (6) Dit gebied is als een speciale beschermingszone in de zin van artikel 4, vierde lid, van richtlijn 92/43/EEG (Habitatrichtlijn) aan gewezen. Duinen Schiermonnikoog is van belang vanwege het voorkomen van de volgende op bijlage I van de Habitatrichtlijn genoemde natuurlijke habitattypen (prioritaire habitattypen zijn met een sterretje aangeduid): H2120 Wandelende duinen op de strandwal met Ammophila arenaria ("witte duinen") H2130 Vastgelegde kustduinen met kruidvegetatie ("grijze duinen") H2140 Vastgelegde ontkalkte duinen met Empetrum nigrum H2160 Duinen met Hippophaé rhamnoides H2170 Duinen met Salix repens ssp. argentea Salicion arenariae) H2180 Beboste duinen van het Atlantische, continentale en boreale gebied H2190 Vochtige duinvalleien H6410 Grasland met Molinia op kalkhoudende, venige of lemige kleibodem Molinion caeruleae) Bovendien is het gebied van belang voor de volgende op bijlage II van de Habitatrichtlijn genoemde soorten (prioritaire soorten zijn met een sterretje aangeduid): H1903 Groenknolorchis Verder is het besluit tot aanwijzing van hel gebied Duinen Schiermonnikoog als speciale beschermingszone in de zin van artikel 4 van richtlijn 79/409/EEG (Vogelnchtlijn) van 7 apnl 2005 op een aantal onderdelen gewijziyd. Zo is het gebied nu voor de volgende soorten van Bijlage I van de Vogelrichtlijn aangewezen: Roerdomp, Bruine kiekendief, Blauwe kiekendief, Velduil. Verder is het gebied aangewezen voor de volgende niet in Bijlage I genoemde trekvogelsoorten: Eider, Paapje, Tapuit. Daarnaast is er ten opzichte van het ontwerp een aantal kleinere grenswijzigingen toegepast De beide speciale beschermingszones vormen gezamenlijk het Natura 2000-gebied onder de naam 'Duinen Schiermonnikoog' Noordzeekustzone (7) Dit gebied is als een speciale beschermingszone in de zin van artikel 4, vierde lid, van richtlijn 92/43/EEG (Habitatrichtlijn) aan gewezen. De Noordzeekustzone is van belang vanwege het voorkomen van de volgende op bijlage I van de Habitatrichtlijn genoemde natuurlijke habitattypen (prioritaire habitattypen zijn met een sterretje aangeduid): H1110 Permanent met zeewater van gennge diepte overstroomde zandbanken H1140 Bij eb droogvallende slikwadden en zandplaten H1310 Eenjarige pioniersvegetaties van slik- en zandgebieden met Salicornia spp. en andere zoutminnende soorten H1330 Atlantische schorren Ctauco Puccinellietalio maritimae) H2110 Embryonale wandelende duinen H2190 Vochtige duinvalleien Bovendien is het gebied van belang voor de volgende op bijlage II van de Habitatrichtlijn genoemde soorten (prioritaire soorten zijn met een sterretje aangeduid): H1095 Zeeprik H1099 Rivierpnk H1103 Fint H1351 Bruinvis H1364 Gnjze zeehond H1365 Gewone zeehond Verder is het besluit tot aanwijzing van het gebied Noordzeekustzone als speciale beschermingszone in de zin van artikel 4 van richt- lijn 79/409/EEG (Vogelnchtlijn) van 7 apnl 2005 op een aantal onderdelen gewijzigd. Zo is het gebied nu voor de volgende soorten van Bijlage 1 van de Vogelnchtlijn aangewezen: Roodkeelduiker, Parelduiker, Kluut, Strandplevier, Rosse grotto. Dwergmeeuw, Dwergstern Verder is het gebied aangewezen voor de volgende met in Bijlage I genoemde trekvogelsoorten: Aalscholver, Bergeend, Topper, Eider, Zwarte zee-eend. Scholekster. Bontbekplevier, Zilverplevier, Kanoet. Drieteenstrandloper, Bonte strandloper. Wulp, Steenloper. Daarnaast is er ten opzichte van het ontwerp een aantal kleinere grenswijzigingen toegepast. De beide speciale beschermingszones vormen gezamenlijk het Natura 2000-gebied onder de naam 'Noordzeekustzone' In al deze besluiten zijn voor de habitattypen, habitatsoorten en vogelsoorten, waarvoor het betreffende gebied is aangewezen instandhoudingsdoelstellingen geformuleerd. Deze instandhoudingsdoelstellingen vormen het uitgangspunt voor de nog vast te stellen beheerplannen en zijn de natuurwaarden waaraan bij vergunningverlening wordt getoetst. Hoe kunt u beroep instellen? Belanghebbenden die hun zienswijze als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht of redelijkerwijs met verweten kan worden dit met gedaan te hebben, kunnen gedurende zes weken beroep instellen De beroepstermijn vangt aan met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd en loopt van 27 februari 2009 tot en met 9 april 2009. Om in beroep te gaan moet u een beroepschrift sturen naar. Raad van State Afdeling bestuursrechtspraak Postbus 20019 2500 EA Den Haag Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: - uw naam en adres; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - een opgave van redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigd. Voor de meest recente informatie over de hoogte van het griffierecht verwijzen wij u naar de website van de Raad van State: www.raadvanstate.nl. Over de wijze waarop en binnen welke termijn u dit dient Ie betalen, krijgt u na indiening van het beroep bericht van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Waar kunt u de aanwijzingsbesluiten inzien? De besluiten liggen ter inzage van 26 februari 2009 tot en met 8 april 2009. U kunt de aanwijzingsbesluiten voor deze 7 Natura 2000-gebieden en de verschillende achtergronddocumenten tijdens de reguliere openingstijden inzien op de volgende locaties: Gemeentehuizen van de volgende gemeenten: Ameland, Anna Paulowna, De Marne, Delfzijl, Den Helder, Dongeradeel, Eemsmond, Ferwerderadiet, Franekeradeel, Harlingen, Het Bildt, Reiderland, Schiermonnikoog, Terschelling, Texel, Vlieland, Wieringen, Winsum, Wünseradiel, Zijpe Vestigingen van de Directie Regionale Zaken van het ministerie van LNV: Noord te Groningen (Cascadeplein 6), Oost te Deventer (Verzetslaan 30), Zuid te Eindhoven (Keizersgracht 5) en West te Utrecht (Herman Gorterstraat 55) Waterschappen Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier (Edam), Waterschap Noorderzijlvest (Groningen), Waterschap Hunze en Aa's (Veendam), Wetterskip Fryslan (Leeuwarden), Waterschap Blija Buitendijks (Blija). Provinciehuizen van de provincies Groningen (Groningen). Fryslan (Leeuwarden) en Noord-Holland (Haarlem). Nadere informatie Meer informatie over Natura 2000 en gerelateerde onderwerpen vindt u op de website www.mmlnv.nl/natura2000. Hier kunt u ook de documenten die ter inzage liggen downloaden. Voor vragen over Natura 2000 of het opvragen van (achtergrond)documenten kunt u op werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur contact opnemen met het LNV-lokeL 0800 - 223 3322 (gratis). tiKi? NATURA 2 0 0 0 landbouw, natuur en voedselkwaliteit

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 10