Winterkroegentocht met levende muziek Texelse Nacht van de Poëzie Lepelaars met GPS-zenders 'Na twintig jaar bestemming bereikt' Negentigplussers halen herinneringen op Sterren schitteren in Cinema Texel TimeoutoPen Film Agenda VRIJDAG 27 FEBRUARI 2009 TEXELSE 2 COURANT Severin Candel zijn bezig hel leggen de dansvloer in de voormalige redactieruimte Theater Klif 12 is vrijdag 20 maart het podium voor de eerste Texelse Nacht van de Poëzie. Tien lande lijk bekende dichters, waaronder drie Texelaars, verzorgen tussen tien uur 's avonds en twee uur 's nachts een voordracht. De avond is een initiatief van de Texelse dichter Karin Beumkes en wordt gepresenteerd door Pip Barnard. De deelnemers aan de Nacht van de Poëzie representeren een belangrijk deel van het opkomend vaderlandse poëzielandschap. Zij hebben allen de afgelopen jaren gedebuteerd of duiken steeds vaker op in toonaan gevende tijdschriften als Hollands Maandblad, Krakatau, De Tweede Ronde, De Gids, Lava, Op Ruwe Planken en De Brakke Hond. Zij zijn niet bang voor het podium, klemmen zich niet angstig vast aan hun spreek gestoeltes, maar laten de voordracht een meerwaarde voor de poëzie zijn. Spanning staat voorop. Het Texelse aandeel wordt verzorgd door Aart van den Brink, Karin Beumkes en Theun de Winter. De andere deel nemers zijn Sieger Baljon, Karlijn Groet, Gijs ter Haar, Peter M. van der Linden, Jee Kast. Max Lerou, roop en Pom Wolff. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Aart van den Brink, de avond wordt geopend door burgemeester Geldorp. De toegang bedraagt €10,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Klif 12 (tel. 319633) en de boekhandels. Meer informatie over de deelnemende dichters en hun werk is te vinden op texelsenacht. blogspot.com Danslessen, webdesign, medita tie, het maken van filmpjes, expo sitie en muziekregistratie. Het is een lange lijst van activiteiten die voorbij komt in het Kunst- huys Texel dat zondag in de War moesstraat in Den Burg wordt geopend. 'Het voelt alsof we na twintig jaar eindelijk onze bestemming hebben bereikt", vertelt Ericka Voortman, terwijl ze met Severin Candel de laatste hand aan de verbouwing legt. Het Kunsthuys is gevestigd op de plek waar tot een maand geleden de redactie van de Texelse Courant zat. Er hennnert inmiddels bijna mets meer aan het kantoor. Alle tussenwanden zijn weggehaald, een dansvloer gelegd en een aparte ruimte voor de geluidsstudio van Candel ingericht. Voortman gaat in het Kunsthuys onder meer de danslessen van het Danslaboratorium voortzetten. De afgelopen jaren zwierf zij nog van locatie naar locatie. 'De laatste tijd zat ik in De Schakel of aan de Hol- lewal of ik moest elders huren als er nog iets tussendoor kwam. Ik stond zelfs op een punt dat ik me afvroeg of ik eigenlijk wel verder wilde gaan, totdat Severin vertelde dat de ruimte van de Texelse Cou rant te huur kwam.' Volgens haar voelt de nieuwe ruimte fantastisch. 'Het voelt alsof hier alles opeens bij elkaar komt. Alsof je hier al die tijd naartoe hebt gewerkt. Ik ben zo blij dat ik heb volgehouden.' Voortman en Candel wonen sinds 2002 op Texel. Zij komt oorspron kelijk uit Enschede en volgde een opleiding aan de Theaterschool in Kampen en zat een jaar op de Dansacademie in Rotterdam. Can del komt uit Hilversum, volgde een opleiding aan de Kunstacademie en zat een jaar op het conservatorium. Hij geeft ook djembé-lessen en is vormgever bij mediabureau Lange- veld de Rooy waardoor er een link met de Texelse Courant blijft in het pand waar sinds de jaren zestig de drukkerij en redactie van de krant zaten. Hij richt zich in de nieuwe ruimte op het registeren en mixen van muziek en het ontwerpen van websites. De twee willen een deel van de ruimte gebruiken voor exposities. Voortman gaat als eerste van start met foto's, gevolgd door Carla Roe per met abstract werk. Zij werkte de afgelopen weken mee om de zaak te verbouwen. Het Kunsthuys zit te midden van Tusse de Banke aan de Groeneplaats, de Muziek- en Dansschool aan het Schilderend en het kunstcentrum dat Jook Nauta wil beginnen in de Parkstraat. Wat Candel en Voortman betreft, hoeft er geen sprake te zijn van concur rentie. 'Het is kleinschalig wat we hier doen.' Voortman en Candel hebben een Voetstappenactie opgezet om geld voor het Kunsthuys op te halen. Belangstellenden kunnen in de vorm van een renteloze lening een voet stap kopen. De voetstap is ontleend aan de Chinese wijsgeer Confucius die zei dat elke lange reis begint met een enkele voetstap. Daar naast werkt Voortman regelmatig aan de overkant voor danswork- shops. 'Dat maakt het ook mogelijk dit te doen.' Het Kunsthuys wordt zondag offi cieel geopend. Er is van 16.00 tot 19.00 uur open huis. De opening gaat gepaard met een optreden van Rachel Vroom op de piano van Ilse Vennik die een nieuwe plek in het Kunsthuys heeft gekregen. De trek van lepelaars is sinds kort te volgen via internet. Natuurmo numenten (NM) heeft daarvoor twaalf lepelaars voorzien van GPS-zenders. Ze kunnen dag en nacht worden gevolgd op www. natuurmonumententexel.nl. Uit veldonderzoek is bekend dat lepelaars in het najaar naar het zuiden trekken en vroeg in het voor jaar weer terugkomen. 'Hoe de trek precies verloopt, waar de dieren heen gaan en welke tussenstops ze maken weten we niet precies', vertelt Loran Tinga van NM. De lepelaars dragen de GPS als een soort rugzakje. Het is voorzien van een zonnecel en een zender. Tinga: 'De zenders zijn aangebracht om de kennis over trek en overwintering te vergroten. Hierdoor krijgen we gedetailleerde informatie over trek- strategie, -snelheid en tussenstops. Deze kennis is van belang voor het beter beschermen van de inter nationale trekbaan. De verzamelde informatie kan ook ten dele gebruikt worden voor andere vogelsoorten die van dezelfde trekbaan gebruik maken, zoals grutto's, kemphanen en purperreigers. Net als vorig jaar zijn de lepelaars op de Schorren te bekijken via een webcam die bij de kolonie is neergezet. De beelden zijn te zien op de website van NM. VERVOLG VAN PAGINA 1 Vliegramp De brandweer had alle beroeps krachten ter plekke geroepen. De ravage maakte veel indruk. 'Je kon van binnen met meer herken nen dat het een vliegtuig was. De eerste acht rijen met stoelen bij voorbeeld waren helemaal naar voren in de cockpit geschoven.' Volgens Eelman was het een geluk dat de brandweer op Schiphol rupsvoertuigen had om mensen en materieel door het modderige veld rond het wrak te verplaatsen. 'Dat heeft levens gered. Die voertuigen stonden op het punt te worden wegbezuimgd, maar daar is nu geen sprake meer van.' Het toeval wilde dat Eelman giste ren op Texelse vliegveld les moest geven over incidenten met vliegtui gen. 'Die les stond al langer gepland en ik kon nu wel erg actueel zijn.' Eelman was een paar jaar geleden ook betrokken bij de grote brand in het detentiecentrum op Schiphol. Voorlichting reuma De Reumapatiënten Vereniging Kop van Noord-Holland staat in verband met de collecteweek van maandag 9 tot en met vrijdag 13 maart met een informatiestand in de centrale hal van het Gemini Ziekenhuis. Bij de stand wordt informatie verstrekt, zowel over reumatische aandoenin gen als over de activiteiten van de vereniging. Onder het motto Bellen met het verleden halen negen bewoners van De Gollards - van wie er zes ouder zijn dan 90 jaar - maan dag 23 maart herinneringen op. Ze doen dat in het Verteltheater, onder leiding van theaterdocente Anneke Berghuis. Door de vele ontwikkelingen is er zeker op technologisch gebied in korte tijd veel veranderd. Wie 90 jaar of ouder is, heeft dan ook veel te vertellen. Hij of zij heeft meegemaakt dat er elektriciteit kwam, waterleiding, telefoon, wasmachine, televisie. De auto werd een algemeen beeld op straat. De tijd dat er 's ochtends bij het ontwaken ijs op de deken en de lampetkan lag, is daarentegen voorbij. Ook is het niet meer nodig om naar het postkantoor te gaan om te bellen - en dat dan alleen in dringende gevallen. Verdwenen zijn ook de tobbe op zaterdagavond, de poepdoos en het trekken van sche pen bij windstil weer. Uitvindingen zijn soms een hele ver betering. maar kunnen ook angstig maken, omdat ze bijna niet meer te volgen zijn. De dames Verbeme, Kool, Versluis, Peeters, Goeman, Smith en de heren Winters, Eekma, Laan ver tellen graag wat zij ervan vinden. De uitvoering vindt plaats in zaal De Carrousel van De Gollards in Den Burg en begint om 10.45 uur. De organisatie is in handen van Muziek- en Dansschool Texel en Omring. Voorspeelavond Leerlingen keyboard en koper van de Muziek- en Dansschool verzor gen woensdag 4 maart een voor speelavond in de Voorspeelruimte aan het Schilderend. Er zijn solisten en groepjes te horen, zowel begin ners als gevorderden. De avond, die om 19.00 uur begint, staat onder leiding van de docenten Mathieu Vulto en Bart Spruit. De toegang is gratis. Ad Veermantrio In café De Kombuis in Oudeschild speelt zaterdag 28 februari de gele genheidsband Ad Veermanstrio, bestaande uit drie 'gezouten' Texel se artiesten. Aanvang 21.30 uur. Jazz Swingtij in Het Proeflokaal Swingtij treedt zondag 1 maart op in Het Proeflokaal in de Dorpsstraat in De Koog. Deze jonge formatie speelt voornamelijk bekende jazz nummers. Het optreden begint om 16.00 uur. De entree is gratis. In de komedie Pink Panther 2, die deze week in Cinema Texel draait, keert Steve Martin terug als inspec teur Jacques Clouseau en zijn ook beroemdheden als Emma Bunton en Jean Reno te zien. In deze film vormt Clouseau een team met een internationale groep detectives die net zo stuntelig zijn als hijzelf. Hun missie is een dief te pakken te krij gen die over de hele wereld waarde volle historische objecten steelt. Sterren schitteren ook in Vicky Christina Barcelona, de nieuwste film van Woody Allen, die vanaf maandag op Texel draait. Penèlope Cruz en Scarlett Johansson spelen twee hartsvriendinnen met tegen gestelde karakters. Bij Vicky, die verloofd is met een degelijke jon geman, overheerst de rede, terwijl Cristina zich laat leiden door haar gevoelens en voortdurend op zoek is naar nieuwe passies en seksu ele ervaringen. Wanneer ze de kans krijgen de zomer in Barcelona door te brengen, zijn ze allebei dolen thousiast. Vicky wil nog vóór haar bruiloft haar masterdiploma beha len, terwijl Cristina na haar laatste liefdesperikelen behoefte heeft aan iets nieuws. Op een avond ont moeten ze in een kunstgalerij een Spaanse schilder. Juan Antonio is knap, sensueel en verleidelijk en doet hen een nogal ongewoon voor stel. Maar die nieuwe vriendschap valt met in de smaak van Juan Anto nio's ex-vriendin. Enkele andere films zijn geprolon geerd. In Yes man speelt Jim Carrey de rol van Carl Allen, een jongen die niets van zijn leven maakt en stan daard 'nee' antwoordt. Wanneer hij in therapie gaat om 'ja' te leren zeggen, komt daar verandering in. Voordat Carl het weet, volgt hij een cursus Koreaans, gaat hij bun- geejumpen, haalt hij halsbrekende toeren uit op motoren en neemt hij deel aan Spartaanse verkleedpartij tjes. Maar ook op ander vlak veran dert zijn leven compleet. Hij maakt promotie op zijn werk en er bloeit een nieuwe liefde op. Carl vindt het geweldig, totdat hij merkt dat alles accepteren en omarmen ook te veel van het goede kan zijn. De Nederlandse komedie Spion van Oranje, met Paul de Leeuw en Najib Amhali in de hoofdrollen, gaat over een gestoorde terrorist, die Stoppen met roken Het Gemini Ziekenhuis biedt van af 1 maart individuele begeleiding aan mensen die willen stoppen met roken. Bij de Stoppen-met-roken-polikli- niek worden rokers begeleid door Cynthia Nieuwenhuizen, consulente astma/COPD. Zij geeft voorlichting over hulpmiddelen, maar motivatie blijft het belangrijkste. De ervaring leert dat individuele begeleiding, eventueel in combinatie met het gebruik van speciale medicijnen, zeer effectief is. Het begeleidings traject duurt ongeveer een jaar. Het slagingspercentage is ongeveer 60 procent, tegenover een percentage van 20 procent zonder begeleiding. De begeleiding valt onder de basis verzekering. Deelnemers hebben een verwijsbrief van de huisarts nodig. Vervolgens kan contact wor den opgenomen met de polikliniek Longziekten, tel. 0223-696568. Nederland bedreigt. Tot zijn eigen schrik blijkt de homoseksuele cou turier Frangois van Vliet de enige die redding kan brengen. Als iden tieke tweelingbroer van de terrorist wordt van hem verwacht dat hij als geheim agent handelend optreedt. Het is echter maar de vraag of Fran- gois niet meer schade aanricht dan zijn broer. Iedere donderdag is er een mys terie movie (de opvolger van de sneak preview), waarin bezoekers zich laten verrassen. De titel van deze film, die officieel nog niet uit is, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in deze krant én op de web site www.texelsecourant.nl. Sterren kijken Volkssterrenwacht De Jager bij Eco- mare houdt in maart en april elke donderdag sterrenkijkavond. Met behulp van een telescoop wordt aandacht besteed aan sterhopen, nevels, melkwegstelsels en de pla neten Mercurius, Venus en Satur- nus. De kijkavonden beginnen in maart om 19.30 uur, in april om 21.00 uur en vinden alleen door gang bij helder weer Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden naar 06-45552708. Deelname kost €2,-. Bigband in De Zwaan In café De Zwaan in de Zwaanstraat in Den Burg vindt zaterdag 28 febru ari een optreden plaats van Bigband Texel. Onder leiding van Mathieu Vulto worden oude en hedendaagse num mers gespeeld. Het optreden begint om 22.30 uur, de toegang is gratis. Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg is zater dag 28 februari van 19.30 tot 22.00 uur open voor jongeren van 10 tot 15 jaar. Ook op 14 en 28 maart, 11 en 25 april, 9 en 23 mei is Time Out op de zaterdagavond geopend. Bezoekers kunnen zelf spelletjes en muziek meenemen. Ook ouders zijn welkom. Verder is Time Out voor jongeren tussen 12 en 18 jaar geopend op maandag, dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur, donderdag van 19.30 tot 22.00 uur en vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur. Dries Roelvink in café De Wijsneus In café De Wijsneus in De Koog vindt zondag 1 maart een optre den plaats van de bekende zan ger Dries Roelvink. Voor deze gelegenheid is het café voor het eerst sinds het vijfjarig bestaan in 2006 weer op zondagmiddag open. Roelvink treedt al 26 jaar op en heeft 9 albums, 2 DVD's 37 sin gles en een speelfilm op zijn naam. Daarnaast is hij een van de meest geboekte artiesten van Nederland in cafés en op evenementen. Hij was enkele jaren het gezicht van een reclamecampagne van de ANWB. Het optreden begint om 17.00 uur, de toegang is gratis. Het café opent om 16.00 uur en het aantal plaatsen is beperkt. Vijf cafés in De Koog doen zater dag 28 februari mee aan de Winter kroegentocht, waarbij live muziek en entertainment wordt geboden. Om bezoekers te stimuleren vroe ger naar het café te gaan, beginnen de optredens al om 22.00 uur. In café De Kuip treedt de bekende Amsterdamse Keesie op. Met zijn uit gebreide, voornamelijk Amsterdamse repertoire belooft dit een ouderwets gezellig Hollands feest te worden. In café Het Biervat speelt feestduo Die Twa. Deze groep speelt zonder set list, om zo goed mogelijk tegemoet te kunnen komen aan de wensen van het publiek. Het duo speelt een uitge breid repertoire, van Nederlandstalig tot keiharde rock. Sjans biedt ruimte aan Off Limits, een top-40 band uit het noorden van het land. Bij deze zeskoppige band staat centraal dat er geen (muzikale) gren zen zijn. De groep speelt alle soorten dansbare muziek, van Doe Maar tot de nieuwste single van Melee en van latin jazz naar Greenday. Ook in Le Berry staat een top-40 band op het podium. Exposure weet met een uitgebreid repertoire altijd in te spelen op de wensen van jong en oud. Om de muziek nog meer tot zijn recht te laten komen, heeft Exposure diverse acts in het programma, waaronder de Elvis-medley, de musical- en film medley, en het 'vaute uur'. Iets heel anders is te beleven in Bilder, waar dragqueen Miss Rose Murphy op het podium staat. Haar shows zijn verrassend, haar mimiek niet te evenaren. In 2004 won Rose het Eurovisie Travestie Songfestival, in 2006 de eretitel Diva Rouge en ze werd tweede in de Nachtsuite Drag- queenverkiezing 2005. In de show passeren niet alleen diverse klassieke discohits de revue, maar ook Neder landstalige en songfestivalhits. Een uitgebreide agenda, vol excur sies, rondleidingen en andere toe ristische informatie, staat in de gra tis Vakantiekrant, die onlangs met de Texelse Courant werd verspreid en op tal van plaatsen gratis ver krijgbaar is. Vrijdag 27 februari: In De Poort aan de Elemert in Den Burg wordt vanaf 19.00 uur een bazaar gehouden ten bate van het eilandelijk diaconaal project. Vanaf 17.00 uur wordt gebakken vis verkocht. Bij helder weer begint om 19.00 uur een sterrenkijkavond bij Volkssterren wacht De Jager bij Ecomare. Bij twijfel over het weer kan rond 18.00 uur gebeld worden naar 06-33808361 Vrouwengroep De Duinroos houdt vanaf 19.30 uur een bingo in de Bethel in Zuid-Eierland. De opbrengst is voor het buurthuis. In het clubgebouw van Kotex aan het Paelwerck 9 in Den Burg wordt gekla verjast om het Texels kampioenschap. Aanvang 19.30 uur. Organisatie: Kla- verjasclub Den Burg. Cinema Texel vertoont Bolt (16.15), Yes Man (19.15), Valkyrie (21.45), Kik kerdril (16.00), Pink Panther (19.00) en Spion van Oranje (21.30). Zaterdag 28 februari: In sporthal Ons Genoegen wordt van 9.00 tot 17.00 uur het Texels kampi oenschap turnen gehouden. Het vol ledige programma is te vinden op www.gvtexel.nl. Bij modewinkel Weversend in Den Burg wordt van 9.30 tot 12.00 uur een workshop over kleur en stijl gehou den, verzorgd door stylisten van Bella Totaal. Maximaal 15 deelnemers. Deel name kost €39,-. Dezelfde stylisten zijn van 13.30 tot 17.00 uur aanwezig voor een persoonlijk kleuradvies (kos ten €12,50). Opgave via tel. 313702 of www.weversend.nl. In het theater op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een goochelshow van Wouter Weerman. Entree €2,75: voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg is van 19.30 tot 22.00 uur geopend voor jon geren tussen de 10 en 15 jaar. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitiewedstrijd van Model Racing Texel. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de Krokusrit (een oriëntatierit) van de MAB van start. Inschrijven vanaf 19.30 uur. In café De Kombuis in Oudeschild speelt de gelegenheidsband Ad Veer manstrio, bestaand uit drie 'gezoute' Texelse artiesten. Aanvang 21.30 uur. In vijf cafés in De Koog is vanaf 22.00 uur levende muziek te horen. Om 22.30 uur begint in café De Zwaan in Den Burg een optreden van Big band Texel. Cinema Texel vertoont Bolt (14.00, 16.15), Yes man (19.15), Valkyrie (21.45), Kikkerdril (13.45), Spion van Oranje (16.00, 21.30) en Pink Panther (19.00). Zondag 1 maart: Ter voorbereiding op de 60 van Texel houdt Atletiekvereniging Texel een duurloop over 15 kilometer. Deelne mers worden om 10.15 uur verwacht bij hotel Prins Hendrik aan de Stuif weg. In strandpaviljoen Paal 9 begint om 11.00 uur een optreden van de Friese volksmuziekgroep Ferdivedünsje. In café Mans aan de Binnenburg in Den Burg begint om 15.00 uur een optreden van de Pepping Express. In de kerk van De Waal begint om 16.00 uur een concert van Acapabel en Amici Cantus. Medewerking wordt verleend door Imme Wassink (fluit) en Leny Roggeveen (gitaar). Entree €7,-. Om 14.00 uur begint in de open bare bibliotheek de voorronde van het Groot Regionaal Dictee, met als prominente deelnemer onder andere burgemeester Joke Geldorp. Radio Texel doet rechtstreeks verslag. De Texelse jazzgroep Swingtij treedt op in Het Proeflokaal in de Dorps straat in De Koog. Aanvang 16.00 uur. De entree is gratis. In café De Wijsneus in De Koog begint om 17.00 uur een optreden van Dries Roelvink. Cinema Texel vertoont. Bolt (14.00, 16.15), Yes man (19.15), Valkyrie (21.45), Kikkerdril (13.45), Spion van Oranje (16.00, 21.30) en Pink Panther (19.00). Maandag 2 maart: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In het raadhuis aan de Groeneplaats begint om 20.00 uur een extra raads commissie Grondgebied over de slaapplaatsen en het plan Buitenge- Cinema Texel vertoont Yes man (20.30) en Vicky Christina Barcelona (20.15). Dinsdag 3 maart: Tijdens de koffie-inloopochtend van het dorpservicepunt in 't Skiltje in Oudeschild wordt gesproken over geldzaken en worden 'slimme tips' gegeven, ledereen is welkom, aan vang 10.00 uur. In De Witte Burcht in Den Burg wordt geklaverjast (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Deelname kost €3,50 per koppel. In het raadhuis aan de Groeneplaats begint om 20.00 uur een raadsver gadering. Cinema Texel vertoont Valkyrie (20.30) en Vicky Christina Barcelona (20.15). TES O TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSEÖfcOURANT LANGEVELD Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoog water ter reden van Oudeschild:' Vr. 27 10.05 en 22.04 u. Za. 28 09.54 en 22.34 u. Zo. 01 10.05 en 22.54 u. Ma. 02 10.35 en 23.35 u. Di. 03 11.05 u. Wo. 04 00.00 en 11.40 u. Do. 05 00.40 en 12.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Vrijdag 27 februan springtij; woensdag 4 maart eerste kwartier. Zondag 1 maart zon op om 7.27 u., onder 18.19 u. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 *1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar 39,85 38,15 (automatisch) Per jaar 77.90 75.55 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode Hospitaalschip naar Oudeschild Het hospitaalschip Prins Willem Alexander vaart volgende week door de Nederlandse wateren met aan boord vijftig cliënten die zorg ontvangen vanuit Omring. De bootreis begint zondag 1 maart in Enkhuizen en voert gedurende zes dagen langs Sneek, Franeker, Texel, Alkmaar en IJmuiden. De bootreis draagt bij aan het maat schappelijk welzijn van ouderen die dreigen te vereenzamen. De reis past daarmee in de zorgvisie van Omring, waar naast wonen en zorg ook het welzijn van de klanten hoog in het vaandel staat. De meerwaarde van deze bootreis is voor de cliënten erg groot en de ervaring leert dat het effect van deze vaarvakantie op langere ter mijn doorwerkt. De deelnemers beta len de bootreis gedeeltelijk zelf. Dank zij een bijdrage van Omring en de hulp van sponsors kan de eigen bijdrage laag worden gehouden. Ondersteund door de huisartsen uit de aanlegplaat sen worden de deelnemers op hun reis bijgestaan door medewerkers van Omring en vrijwilligers. Ook varen er leerlingen van de sector Zorg en Wel zijn van het Horizon College mee om praktische vaardigheden op te doen. Klaverjassen In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt donderdag 5 maart een open klaverjasdrive gehouden. Aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2