-b DE NIEUWE VOLVO XC60 bekendmakingen onds Gemeente Texel TEXELSE COURANT' Natuurlijk hebben we verse Zeetongen Tarbot Zeezalm Langoustines gewokt in notenolie) Maar dit weekend ook verse zeewolf De Lange Muur Sfeervol Kantonees lopend buffet beeldbanktexel.nl VOLVO GARAGE GRISNIGT 7 I VRIJDAG 27 FEBRUARI IN ONZE SHOWROOM. T HHü www.texel.nl VRIJDAG 27 FEBRUARI 2009 Skrei (de Noorse wiiiterkabeljauw) die we in roomboter bakken (o ja, de roomboter halen we van boterboerderij Verdegaal Op de veerhaven van de TESO-boten. Telefoon: 0222-319310 Staatsbosbeheer Regio West Beheereenheid Texel staatsbosbeheer Inschrijving standplaatsen Staatsbosbeheer wit vergunningen met een looptijd van vijf jaar (t/m 2013) uitgeven voor het innemen van standplaatsen voor de verkoop van ijs. De volgende standplaatsen zijn beschikbaar: 1hoek Muyweg - Zanddijk 2. begin fietspad Zanddijk bij Ruigendijk 3. hoek Ruyslaan - Californleweg 4. hoek Randweg - Botgrasweg 5. hoek Jan Ayeslag - Rommelpot De standplaatsen moeten worden ingenomen met een ïjscowagen of kar voor de verkoop van schepijs. Stand plaats 1 mag met een snackwagen worden ingenomen, mits" aangestoten op het elektriciteitsnet. Inschrijving dient per standplaats afzonderlijk en per jaarvergoeding excl. BTW te geschieden. De gunning wordt voorbehou den. Inlichtingen over de voorwaarden zijn verkrijgbaar bij Staatsbosbeheer, E. van der Spek, 0222-312228. Inschrijvingen dienen uiterlijk 12 maart 2009 om 16.00 uur op het kantoor van Staatsbosbeheer, Molenstraat 83, 1791 DK te Den Burg te zijn ingeleverd, onder vermel ding van 'inschrijving standplaatsen'. CHINEES - INDISCH RESTAURANT NIKADEL 48 DE KOOG Q 317786 Elke zaterdag en zondag presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten. 5 soorten Chinese, Kantonese soep en pangsit 26 Chinese, Indische. Kantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten- lychees, ananas, gebakken banaan e.a. vruchten. Reserveer tijdig uw couverts lel 317786 Nu speciale prijs: €14,50 Kinderen tot 12 jaar 7,50 Praktijk voor voelre/lexologie ontspanning Geef liefde aan uzelf! De gehele maand maart kennismakingskorting: 10% korting op 1€ behandeling 15% korting op 2' behandeling (mits binnen J mnd na T behandeling! .Met o.a. ontspanning, klachtenbehandeling van gehele lichaam en geesi d.m.\. voetreflextherapie - bevordert energiedoorstroming - anti-stressmas sage, hoold, gezicht, nek schouders met energeti sche drukpunten. Ook Cadeaubonnen Miranda Trap - Wineweg 19 - Den Hoorn 0222 - 319242 - e-mail: mtrap@lietnet.nl Samen werken aan de Texelse samenleving Hoefslag 42, 1791 SC Den Burg, Telefoon 315532 Waar is geld naar op zoek? Geld zoekt een doel, een bestemming, een reden van bestaan, een plaats wa waar het op waarde wordt geschat en in vertrouwde handen is. Waar mensei en waar het als een geschenk uit de hemel wordt ervaren. www.texelfonds.nl Een foto uit deze krant die door ons is gemaakt kunt u vanaf morgen bestellen op Heeft u geen internet? Kom dan langs bij Mediabureau L&R, Spinbaan 6, Den Burg VOLVO GARAGE GRISNIGT Bemhardlaan 170,1791 XJ Don BurgTol: 0222 312200 BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- sloopvergunningen Zeebries 21 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van garage (ontvangen 16 februari 2009): Schildersweg 251-D in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van binnen inrichting (ontvangen 16 februari 2009); Schil dersweg 251 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van binnen inrichting (ontvangen 16 februari 2009); Emmalaan 65 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van bestaande complex met indoor luchtbaan en berging (ontvangen 16 februari 2009); Pontweg 160 in De Koog: gedeeltelijk oprichten van stolp 2 RO's (ontvangen 16 februari 2009): Vliegwiel in Oudeschild: geheel oprichten van bedrijfsgebouw (ontvangen 17 febru ari 2009); Vliegwiel in Oudeschild: geheel oprichten van bedrijfsgebouw (ontvangen 17 februari 2009); Zanddijk 340 in De Cocksdorp: geheel slopen van een schuur (ontvangen 18 februari 2009); Vliegwiel 6 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van indeling interieur (ontvangen 18 februari 2009); Redoute 4 in Den Hoorn: geheel slopen van een loods (ontvangen 18 februari 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken: dat kan pas als de bouwvergunningen en gebmiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Slufterweg 199 in De Cocksdorp: geheel slopen van een woonhuis (verzonden 17 februari 2009); Pontweg 218 en 220 in De Koog: het slopen van twee recreatiewoningen (verzonden 17 februari 2009); Tempelierweg 22 in Den Burg: (2de fase), gedeeltelijk veranderen/vergroten van een zomerhuis (verzonden 17 februari 2009); Hoornderweg 30 in Den Hoorn: slopen van asbesthoudende dakplaten (verzonden 17 februari 2009); Schilderen 90 in Den Burg: gedeeltelijk plaat sen/veranderen van twee dakkapellen (verzonden 18 februari 2009); Emmalaan 65 in Den Burg- (2de fase), oprichten van een buitenbaan en berging (verzonden 18 februari 2009); Slufterweg 199 in De Cocksdorp: (2de fase), geheel vernieuwen van een woonhuis (verzonden 18 februari 2009); Weverstraat 48 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een woning en winkel (verzonden 18 februari 2009): Hoornderweg 48 in Den Hoorn: gedeeltelijk vergroten van een kaasmakerij met winkel (verzonden 23 februari 2009): Distelvlinder 47 in Den Burg: het plaatsen van een berging (verzonden 23 februari 2009): Klimpstraat 67 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (verzonden 23 februari 2009); Polderweg 7 in De Waal: vergroten van een woonhuis (verzonden 25 februari 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de publleksballe van het gemeentehuls. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten ziin bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschnft indienen bij het college van burgemeester en wethouders Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschnft is ingediend. Is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningen- rechter van de rechtbank te Alkmaar. Postbus 251. 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan griffierechten geheven Ontheffingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het plan voor: het gedeeltelijk vergroten van een woning aan de Willem van Beierenstraat 15 in Den Burg; het geheel plaatsen van een verhuurkiosk, opslag container en toiletunit aan strandslag Paal 21 in De Koog; het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis aan de Stuifweg 62 in Oosterend; het geheel plaatsen van steigers, beschoeiing, rem- mingswerken dijk/oevertraptreden aan de Holland- seweg in De Cocksdorp. De plannen zijn in stri/d met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De conceptbesluiten liggen met ingang van 2 maart 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schnftelljk zijn haar zienswijze kenbaar maken. plan Het conceptbesluit ligt met ingang van 2 maart 2009gedurende twee weken ter Inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. AGENDA LOKALE WELSTANDSCOMMISSIE De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda wordt gepubli ceerd op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agen da's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de vergadering. Als u de vergadenng wilt bijwonen kunt u dit melden bij de publieksbalie of bij de gemeentelijke plantoelichter, telefoonnummer (0222) - 362185. de aanslag gemeentelijke belastingen 2009 verstuurd. Naast de nieuwe WOZ-waarde staan ook de bedragen vermeld voor de onroerende zaakbelastingen, de reini gingsrechten en de rioolheffing. Net als vorig jaar kunt u op www.texel.nl uw digitale taxatieverslag opvragen. EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunning De Stichting Strenderpop heeft vergunning aan gevraagd voor het houden van Strenderpop bij de Muzieknis aan de Oranjestraat te Oosterend op 22 augustus 2009. Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bij de publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg MILIEU ONTWERPBESLUIT SCHAPENHOUDERIJ EN MINICAMPING SCHORRENWEG 31, OOSTEREND Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn een oprichtingsvergunning op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer te verlenen aan E.B. Hin voor het oprichten en in werking hebben van een schapenhouderij en voor'het exploi teren van een minicamping aan de Schorrenweg 31 te Oosterend In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer J. Veltkamp. team Vergunningen, telefoonnummer (0222) 36 21 90. Van 27 februan tot en met 10 april 2009 liggen de aanvraag, hel ont werpbesluit en alle verderop de zaak betrekking hebbende openbare stukken ter inzage Deze stukken kunt u gedurende de openingstijden inzien bij de publieksbalie Tegen het ontwerpbesluit kan een belanghebbende binnen de inzagetermijn bij burgemeester en wethou ders schriftelijk zijn/haar zienswijze inbrengen. Deze zienswijze dient geadresseerd te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Texel, postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke ge gevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, met bekendgemaakt. Gedurende de inzagetermijn hebben belanghebbenden de gelegenheid van gedachten te wisselen over het ont werp van het besluit en om mondeling een zienswijze in te dienen. De aanvrager wordt uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Met het oog op de verdere voortgang van de procedure wijzen wij u op het volgende. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen diegene die tijdig haar/zijn zienswijzen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie re delijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ontwerpbesluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit (welke in een later stadium nog dient te worden genomen) in beroep gaan. MEDEDELINGEN Vrijstellingprocedure windturbine Spinbaan 10 te Den Burg Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: geheel plaatsen van een windturbine aan de Spinbaan 10 in Den Burg. Het bouwplan is in stnjd m 31 ter plaatse geldende bestemmmgs- VASTSTELLING MANDAATBESLUIT EN MAN- DAATREGISTER 2009 Het college van burgemeester en wethouders heeft op 17 februari jl. de nieuwe mandaatregeling vast gesteld, bestaande uit een mandaatbesluit en een mandaatregister. De bestaande mandaatregeling was door wijzigingen in de organisatie en de wijziging van mandaten toe aan herziening. In de mandaatregeling is opgenomen welke besluiten in naam van het col lege of de burgemeester mogen worden genomen en afgedaan door de ambtelijke organisatie, meestal een afdelingshoofd of een teamleider. Veelal gaat het om de uitvoering van regelingen Deze regeling treedt op J maart 2009 in werking De oude regeling uit 2006 komt dan te vervallen. Het mandaatbesluit en het mandaatregister zijn te raadplegen op www texel nl. GEMEENTELIJKE BELASTINGEN - REGEL MEER VIA WWW.TEXEL.NL Zaterdag 28 februari worden de WOZ-beschikking en Rioolrechten gewijzigd in rioolheffing In juni 2007 is de Gemeentewet gewijzigd. Gemeenten krijgen meer plichten met betrekking tot het afvloei end hemelwater en het grondwater. Meer zorgtaken brengen meer kosten met zich mee. De rioolheffing wordt gebruikt om de kosten te dekken die te maken hebben met: huishoudelijk- en bedrijfsafvalwater; afvloeiend hemelwater in oppervlaktewater of bodem brengen; voorkoming of beperking van nadelige gevolgen van de grondwaterstand. Waardeontwikkeling van onroerende zaken en de gevolgen van de kredietcrisis. De WOZ-waarde"op deze beschikking van 2009 is de waarde van uw pand, zoals die is vastgesteld per 1 januari 2008. De gevolgen van de kredietcrisis hebben daarom geen invloed op de WOZ-waarde van 2009. Wie controleert de gemeente? De Waarderingskamer controleert de gemeente. Dit is een onafhankelijk orgaan dat erop toeziet dat de gemeente alle panden zorgvuldig waardeert. In no vember 2008 heeft de Waarderingskamer een controle uitgevoerd. Hieruit is gebleken dat zij voldoende ver trouwen hebben in de kwaliteit van de waardering. Op de website van de waarderingskamer www. waardenng. nl kunt u nalezen hoe de Nederlandse gemeenten zijn beoordeeld. Digitaal bezwaar maken Mocht u het niet eens zijn met de hoogte van de taxatie of de gemeentelijke aanslag dan kunt u digitaal bezwaar aantekenen via de website. Deze nieuwe mogelijkheid biedt u de kans op eenvoudige wijze tot een gedegen bezwaar te komen. Het digitale formulier leidt u langs een aantal vragen, waardoor uw specifieke situatie altijd tot zijn recht komt in het bezwaar. U hoeft geen brief meer te schrijven. Wel zo makkelijk. Regel de betaling van de belastingen online U kunt nog meer digitaal regelen. Via de website kunt u een machtiging voor automatische incasso afgeven. Zo vergeet u nooit de gemeentelijke belastingen te betalen en bespaart u flink wat rompslomp. Ook het wijzigen van uw rekeningnummer of het intrekken van de machtiging is te regelen via de website. Waar op de website? Ga naar www.texel.nl Digitaal loket WOZ belastingen. Voor beide nieuwe mogelijkheden heeft u DigiD nodig. AFSCHAFFING OMZETTING HUWELIJK IN EEN GEREGISTREERD PARTNERSCHAP Op 1 maart 2009 treedt de Wet bevordering voorge zet ouderschap en zorgvuldige scheiding in werking (Staatsblad 500/2008). Doel van de nieuwe regeling is dat ouders bij echtscheiding of beëindiging van een geregistreerd partnerschap goede afspraken maken over het ouderschap om conflicten te voorkomen. De wetgever wil bevorderen dat ouders zich gezamenlijk verantwoordelijk blijven voelen voor de opvoeding en verzorging van hun kind. Deze nieuwe regelgeving heeft tot gevolg dat het vanaf 1 maart 2009 niet meer mogelijk is om een huwelijk in een geregistreerd partnerschap om te zetten. Hiermee komt ook de zogenaamde flits scheiding te vervallen. De flitsscheiding kwam tot stand door een huwelijk bij de ambtenaar van de burgerlijke stand om te zetten in een geregistreerd partnerschap en vervolgens het geregistreerd part nerschap met wederzijds goedvinden te beëindigen. Wel blijft het mogelijk een geregistreerd partnerschap in een huwelijk om te zetten. Ook blijft het mogelijk om een geregistreerd partner schap met wederzijds goedvinden te beëindigen. Het geregistreerd partnerschap kan niet met wederzijds goedvinden worden beëindigd als de partners geza menlijk gezag uitoefenen over een of meer kinderen (nieuw derde lid van artikel 1:80c BW). VERKRIJGING NEDERLANDERSCHAP NA ER KENNING Vanaf 1 maart 2009 krijgt een kind met een met-Ne derlandse nationaliteit automatisch de Nederlandse nationaliteit als het na zijn/haar geboorte en voor de leeftijd van 7 jaar wordt erkend door een Nederlandse man. Dit geldt ook voor een minderjarig kind met een met-Nederlandse nationaliteit dat zonder erkenning door wettiging (bijvoorbeeld huwelijk van de ouders) het kind wordt van een Nederlander. Minderjarige niet-Nederlanders die worden erkend door een Nederlandse man op het moment dat ze 7 jaar of ouder zijn, krijgen met ingang van die erkenningsdatum het Nederlanderschap. De erkenner moet dan wel bij de erkenning of binnen één jaar na die erkenning aantonen dat hij de biologische vader is (DNA-onderzoek). VERKLARING VAN VERBONDENHEID ledereen die na 1 maart 2009 een verzoek tot verkrij ging van de Nederlandse nationaliteit indient en die op dat moment 16 jaar of ouder is moet tijdens de naturalisatieceremome een verklaring van verbonden heid afleggen. Deze verklaring moet in het Nederlands worden af gelegd. Met deze verklaring belooft deze persoon de vrijheden en rechten die bij het Nederlanderschap horen te respecteren en alle plichten te vervullen die de Nederlandse wet voorschrijft. Meer informatie over een van deze drie onderwer pen? Hiervoor kunt u terecht bij de medewerkers van bur gerzaken, telefoonnummer (0222) 36 22 29. DE RAADS- EN COMMISSIELEDEN VERGADE REN! Hierbij kondigen wij de eerstvolgende sene vergade ringen en bijeenkomsten aan. Extra vergadering van de commissie Grondgebied op maandag 2 maart om 20:00 uur. Tijdens deze vergadering wordt onder andere gespro ken over: - Advies van het Toeristisch Kennisinstituut Texel over toeristische slaapplaatsen. - Nota van uitgangspunten Bestemmingsplan Buiten gebied Reguliere raadsvergadering op dinsdag 3 maart om 20:00 uur. Tijdens deze vergadering debatteert en besluit de gemeenteraad over onder andere: - Structuurvisie 'Ruimte voor ontwikkeling. Samen zorgen voor de toekomst' - Rapport Rekenkamercommissie 'Evaluatie Volmo len' - Wmo-adviesraad Texel U vindt de actuele vergaderstukken en de volledige agenda's op www.texel.nl onder politiek en bestuur/ gemeenteraad, menu-item: Agenda's en verslagen. j Meer informatie? Hiervoor kunt u contact opnemen met raadsgriffier mevrouw M. de Porto, telefoonnummer (0222) 36 21 45, e-mail mdeporto@texel.nl. Concept nieuwe APV ter inzage Het college stelt de raad voor een nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening (APV) vast te stellen. Dit voor stel ligt van 2 tot en met 20 maart a.s. ter inzage bij de publieksbalie. Op 26 maart aanstaande bespreekt de raadscommissie Middelen het voorstel. Voorgesteld wordt de APV op diverse onderdelen te wijzigen. De belangrijkste wijzigingen zijn: 1De mogelijkheid van een door de burgemeester op te leggen gebiedsverbod wordt opgenomen. 2. De regelgeving met betrekking tot het plaatsen van voorwerpen op/aan de weg wordt sterk vereenvou digd door het stellen van algemene regels. 3. De vergunning voor het maken van een in/uitrit wordt omgezet in een melding. 4. De regeling voor evenementen wijzigt door de moge lijkheid te creëren bepaalde categorieën van evene menten uit te zonderen van de vergunningplicht. 5. Afschaffen van de kapvergunning, met uitzondering van bomen die op een bomenlijst staan (waardevolle/ monumentale bomen). 6. Afschaffen van de vergunning voor (handelsreclame. 7. Toevoeging van artikelen om illegaal kamperen tegen te gaan, in verband met afschaffing van de Wet op' de Openluchtrecreatie. 8. Aanpassing van de artikelen ten aanzien van de regelgeving op het strand conform de (zonering) in de Strandnota. De concrete uitwerking vindt plaats via nog vast te stellen collegebesluiten. Zienswijzen op het vooi e-mail. tot uiterlijk 20 n maandag t/m donderdag 3.30 - 12.30 uur vrijdag 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief dagelijks 10.30 - 12.10 uur gein JiHigile- doen vooi gctxwftc, huwelijk tjn willijden 1 Postbus 200 1790 AE Oen Burg 1 (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E L I1

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6