Naam eerbetoon aan Mans Segers 'Café moet verlengstuk zijn van de huiskamer' Romantische komedies in bioscoop TEXELSE 2 COURANT Film Agenda TES O VRIJDAG 6 MAART 2009 Richard Segers en Jaco van Trigt proosten op de toekomst van eetcafé Mans aan de Binnenburg. Toen Jaco van Trigt de deur van De Slock achter zich dicht trok, wist hij dat als hij zelf een café zou starten, dat een verlengstuk zou moeten zijn van een huis kamer. Richard Segers had nog geen beeld bij het pand aan de Binnenburg waar hij wel 'wat mee moest'. Een naam had hij wel: Mans. Een eerbetoon aan zijn vader, maar ook een naam die bij de jeugd 'lekker bekt'. Klan ten weten het bedrijf al aardig te vinden. Het vertrek van Van Trigt uit De Slock en de plannen van Jook Nauta met het café lieten de vaste clientèle van het café aan de Parkstraat met onberoerd. Segers: ik ben er vaak op aangesproken. Konden ze mooi naar de Stenenplaats', verwijst hij naar het gelijknamige eetcafé. 'Maar een zaak waar mensen zitten te eten met een overvolle bar uitgaan ders, dat zie ik eerlijk gezegd met zitten.' Om in het pand aan de Bin nenburg een bruin café te vestigen, daar was hij nog niet opgekomen. 'Het was een pannenkoekenhuis, maar ook een veredeld magazijn. Ik dacht eraan het als overloop te gebruiken, voor als de zaak aan de Stenenplaats vol zou zitten.' Totdat hij Jaco van Trigt tegen het lijf liep. Na diens vertrek uit café In den Grooten Slock, ging hij als sto remanager aan de slag bij de C&A in de Hogerstraat. 'Dat is een prima baan en dat blijf ik ook doen. Maar zo'n café, daar kom je niet zomaar los van. Ik bleef daar mee rondlo pen.' Segers: 'Jaco ken ik al heel lang. In De Slock was ik vaste klant, dus tussen ons zit het wel goed. We raakten in gesprek. Ik voel er niet voor om dit bedrijf te verhuren, maar al pratende borrelde er van alles op. Het was aanvankelijk niet mijn bedoeling om hier een bruin café van te maken, maar toen ik aan het idee gewend was, sprak het me steeds meer aan.' De samenwer king mondde uit in de oprichting van een VOF, waarin beiden partici peren. Het pand werd gerenoveerd en opnieuw ingedeeld om de ruimte zoveel mogelijk te benutten. Het resultaat is een sfeervol bruin café waarin overdag een hapje kan wor den gegeten. Het eten wordt bereid in de keuken waarin ook wordt gekookt voor de gasten van eetcafé Op de Steenenplaats. Van Trigt: 'Overdag een eetcafé dat 's avonds overgaat in een bruin café. Dan gaat de muziek wat harder en zetten we er bijzondere lichtjes bij.' Snel nadat de deur werd geopend, liepen de gasten naar binnen. Segers: 'We zitten hier tussen de Stenenplaats en de Groeneplaats, er komen veel mensen voorbij. Schuin tegenover de modezaak van Mantje, die er iets moois van heeft gemaakt. Het pand hiernaast is opgeknapt en ook elders in het centrum gebeurt van alles. We zijn nogal wat klanten aan De Koog kwijtgeraakt, nu werken we met z'n allen hard om ze weer terug te halen. Toen Adrie Mantje hiernaast aan het verbouwen ging, vroeg hij of dit pand te koop stond. Toen ik zei dat ik het ging verbouwen, was hij gerustgesteld. Dat heb ik met het bedrijf aan de Stenenplaats ook gedaan, en dat stemde hem wel tevreden.' Bijzonder is de naam. Wat oudere Texelaars begrijpen dat Mans een verwijzing is naar de vader van Segers, een horecaman in hart en nieren. Toen hij een jaar of veertig geleden naar Texel kwam, begon hij in het IJsbeertje (nu Bruintje Beer), om daarna aan de overkant zijn eigen zaak te beginnen. Mans Segers behartigde als voorzitter van Horeca Texel lange tijd de belan gen van de Texelse horecaonder nemers en was ook op landelijk niveau actief. Hij gold als voortrek ker. Richard Segers: 'Ik heb van veel oudere Texelaars gehoord dat ze het leuk vinden. Ze vertellen ook anekdotes over hem.' Van Trigt: 'Veel jonge bezoekers kennen die geschiedenis niet, maar ze vinden de naam leuk klinken. Het geeft aan dat dit een bedrijf is voor alle leef tijden.' Als eerbetoon komt er een portret van Mans Segers in de zaak. Opmerkelijk is het bord dat verwijst naar de toiletkelder, dat afkomstig lijkt uit de het voormalige nachtcafé de Beerenkuil in De Koog. Bijzonder is dat het café (volgens de uitbaters als eerste op Texel) drie merken pils tapt. 'Want mensen van beneden de rivieren, Rotterdammers en Texelaars hebben allemaal hun eigen voorkeur.' Bedoeling is om op zondagmiddag regelmatig muziek- optredens te verzorgen. Gezien de drukte, bleek dat afgelopen zondag een schot in de roos. Van Trigt en Segers runnen Mans naast hun andere bezigheden. Van Trigt blijft bij C&A in dienst, Segers fungeert in beide zaken als mana ger en vliegende keep. Het team van Mans bestaat verder uit Ed Tolboom, Door Broekman, Kevin Koenen, Martijn Schrama en Saskia van Trigt. Een deel van hen werkte voordien in De Slock. Ladiesnight In Cinema Texel wordt woensdag 11 maart Ladiesnight gehouden. De avond begint om 19.00 uur. Er zijn meerdere stands en een bodypain- ter van internationale allure vertoont haar kunsten. Om 20.00 uur start de film Confessions of a shopaho lic. Reserveren is aanbevolen (tel. 312027), entree €12,50. Boeken lenen in eigen dorp De uitleen van boeken in dorps huis 't Skiltje is met ingang van 18 maart een uur korter open. Reden is dat veel inwoners van Oudeschild de bibliotheek in Den Burg bezoeken en dus minder behoefte hebben aan een uitleen in eigen dorp. Bezoekers kunnen er iedere woensdag terecht van 14.00 tot 15.00 uur. In alle buitendorpen zijn uitleenpos- ten (de zogenoemde flexibele bibli otheken), waar met een reguliere pas van KopGroep Bibliotheek Texel boeken kunnen worden geleend. De collectie is bedoeld voor mensen die niet in de gelegenheid zijn naar de bibliotheek in Den Burg te gaan. In de kasten staan daarom vooral boeken voor volwassenen en leer lingen van de basisschool. De ope ningstijden zijn meestal gelijk aan die van het dorpsservicepunt, zodat het bezoek kan worden gecom bineerd. De flexibele bibliotheken worden beheerd door vrijwilligers. Zij geven uitleg over de boeken, het lenen en hoe men lid kan worden. De uitleentijden in de andere dorpen zijn als volgt: Den Hoorn, dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur; De Cocks- dorp, maandag van 10.00 tot 12.00 uur en woensdag van 14.00 tot 16.00 uur; Oosterend dinsdag van 15.00 tot 17.00 uur en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur; De Koog woensdag van 10.00 tot 11.00 uur en donderdag van 15.30 tot 16.30 uur. Meer informatie is verkrijgbaar in de bibliotheek in de Drijverstraat in Den Burg, tel. 312743. Reumafonds Vrijwilligers van het Reumafonds gaan van 8 tot en met 14 maart langs de deur om te collecteren. Het geld is bestemd voor wetenschap pelijk onderzoek naar behandeling en medicatie. New in Town is de naam van een nieuwe romantische komedie, die deze week in Cinema Texel draait. Daarin speelt Renée Zellweger de rol van de ambitieuze yup Lucy Hill, die een prachtleven in zonnig Miami leidt. Ze heeft een topbaan, met een salaris waarmee ze zich zelf regelmatig kan trakteren op nieuwe schoenen, tassen of - waarom niet - een nieuwe auto. Dan krijgt ze de kans om haar carrière een forse duw te geven. Alleen moet ze eerst even orde op zaken stellen in een fabriek ergens in Minnesota. Wat dat inhoudt, dringt pas tot haar door als ze op het ijskoude vliegveld arriveert. Ook de ruwe arbeiders zorgen ervoor dat ze snel met beide hakken op de grond staat. Binnen dringen in deze nieuwe wereld gaat niet vanzelf en loopt nogal eens uit op genante situaties. Maar tussen al haar blunders door weet ze onver wacht het hart te veroveren van de inwoners van het plaatsje - en van éen man in het bijzonder. Woensdag 11 maart is het Ladies Night in Cinema Texel. De bezoek sters (mannen zijn niet welkom) worden vanaf 19.00 uur welkom geheten met een hapje en een drankje en hebben vervolgens ruim de gelegenheid allerlei stands op het gebied van mode, beauty, hair en andere damesaangelegenheden te bezoeken en bewonderen. Om 20.00 uur begint de film, eveneens een romantische komedie. Confes sions of a Shopaholic gaat over de hopeloos aan winkelen verslaafde Rebecca Bloomwood Als redacteur schrijft Rebecca populaire columns, waarin ze financieel advies geeft. Maar als er iemand is die goede raad kan gebruiken, dan is ze het zelf wel. Door haar verslaving raakt ze niet alleen diep in de schulden, maar veranderen ook haar carrière en haar liefdesleven langzaam maar zeker in een grote puinhoop. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Sterren schitteren in Vicky Christina Barcelona, de nieuw ste film van Woody Allen. Penèlope Cruz en Scarlett Johansson spelen daarin twee hartsvnendinnen met tegengestelde karakters. Bij Vicky, die verloofd is met een degelijke jongeman, overheerst de rede, ter wijl Cristina zich laat leiden door haar gevoelens en voortdurend op zoek is naar nieuwe passies en sek suele ervaringen. Iedere donderdag is er een mys terie movie (de opvolger van de sneak preview), waarin bezoekers zich laten verrassen. De titel van deze film, die officieel nog niet uit is, wordt tot het laatste moment geheim gehouden Het volledige programma staat elders in deze krant én op de web site www.texelsecourant.nl Expositie in Düsseldorf Anna de Visser en Ton van Hilten uit Oosterend exposeren van 20 maart tot 20 mei beelden en schilderijen in galerie Niepel bei Morawitz in Düsseldorf. De expositie is te zien van maandag tot en met vrijdag van 15.00 tot 18.00 en op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Dorpssteunpunten Voor gratis informatie, advies, bemiddeling in vrijwilligersdien- sten zijn in de meeste dorpshuizen op het eiland dorpsservicepunten ingericht. Daar kan elke week op vaste dagen van 10.00 tot 12.00 uur onder genot van een kop koffie een praatje worden gemaakt en regel matig wordt wat bijzonders geor ganiseerd. De inloopuren zijn op maandag in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, dinsdag in de Waldhoorn in Den Hoorn en 't Skil tje in Oudeschild, donderdag in De Hof in De Koog en in de Bijenkorf in Oosterend. De organisatie is in han den van stichting Pharos Texel. Liederen van Johannes de Heer In de Maartenskerk in Oosterend wordt zondagavond 8 maart een dienst gehouden waarin uitsluitend liederen van Johannes de Heer wor den gezongen. Een blazersgroep van muziekvereniging Excelsior ver zorgt de begeleiding. Voorganger Rinus Kuiper gaat in zijn preek in op de bekering van Zacheüs, zoals beschreven in Lucas 19:1-10. De dienst begint om 19.00 uur. Excursie rond Horsmeertjes Een gids van het IVN verzorgt zater dag 7 maart een wandeling rond de Horsmeertjes en vertelt daarbij iets over het gebied. De tocht gaat om 13.30 uur van start op de parkeer plaats aan de Mokweg en duurt ongeveer anderhalf uur. Deelname is gratis. Playbackshow in De Koog Kinderen en volwassenen uit De Koog kruipen zaterdag 7 maart in de huid van hun favoriete artiesten voor de jaarlijkse playbackshow. Er zijn vijfentwintig voorstellingen. Het evenement begint om 19.00 uur, de toegang is gratis. In de pauze wordt een verloting met mooie prij zen gehouden. Excelsior geeft Winterconcert De christelijke muziekvereniging Excelsior geeft zaterdag 14 maart het jaarlijkse Winterconcert. Dat gebeurt in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Het optreden begint om 20.00 uur Kaarten kosten €2,50 (inclusief een kopje koffie of thee) en zijn gewoon aan de zaal verkrijg baar. Dierentuin in bibliotheek In verband met het thema ('Tsjielp, tsjielp... de literaire zoo') is geduren de de Boekenweek in de bibliotheek een tentoonstelling te zien van veer tig cursisten van Atelier Qfferhaus Zij maakten dieren uit klei, steen of hout, geétst op zink en gedrukt, of geschreven op papier. De 'artistieke zoo' is te zien van 11 tot en met 21 maart, tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Jozefschool houdt beroepenproject Van stuntman tot dokter en van tatoeëerder tot elektricien, het is een breed scala aan beroepen waar mee leerlingen van de Jozefschool deze weken bezig zijn. Om zoveel mogelijk te weten te komen, wor den excursies gemaakt, interviews gedaan en gastsprekers aange- Papier marmeren Bij de Muziek- en Dansschool wordt zaterdag 14 maart van 13.30 tot 15.30 uur een workshop papier mar meren gegeven. De marmerpatro nen ontstaan door papier in water te leggen waarop olieverf drijft. Het gekleurde papier kan vervolgens als decoratiemateriaal worden gebruikt. De workshop wordt gegeven door Rebecca Geskus, deelname kost €14,- voor volwassenen en €7,50 voor kinderen. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tel. 313493 of www. mdt-texel.nl. Werken met energie In Stayokay in Den Burg begint zaterdag 14 maart een cursus Wer ken met energie. Deelnemers leren hun intuïtie ontwikkelen en daarmee balans in hun leven te brengen. De cursus is geschikt voor hooggevoe- ligen en mensen die hun gevoelig heid willen ontwikkelen en wordt gegeven op 11 april en 9 mei. Meer informatie is te vinden op www. spiritueeltexel.nl en te verkrijgen bij Annecha Haans, tel. 06-23270022. hoord. Alle ervaringen en indrukken worden vrijdag 13 maart gepre senteerd. De school is dan van 10.30 tot 12.00 uur open voor elke belangstellende. In alle klassen zijn tentoonstellingen en demonstraties te zien. Ook zijn er voorstellingen op het podium. Vrijdag 6 maart: Cinema Texel vertoont Bolt (16.15), New in Town (19.00. 21.30), Kikkerdril (16.00), Spion van Oranje (18.45) en Valkyrie (21.15). Zaterdag 7 maart: Linda van der Wal verzorgt op uitnodi ging van Omring van 10.00 tot 11.30 uur in het Ganeshacentrum in Den Helder een cursus babymassage. In hotel De Lindeboom begint om 10.30 uur een rondleiding door Den Burg. verzorgd door Gelein Jansen. Deelname kost €7,- (mcl koffie en gebak). Reserveren bij De Linde boom. Om 13.00 uur gaat bij de parkeer plaats aan de Mokweg een wande ling rond de Horsmeertjes van start. Een gids van het IVN vertelt over het gebied. Deelname is gratis. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan (dit keer op zaterdag!) in dorpcafé Inn de Knip worden gestart voor de Pro- pagandawandeltocht. Er zijn routes van 5, 10 en 15 kilometer rond Den Hoorn. In de Bgm. De Koninghal begint om 14.00 uur een theatershow voor oude ren en gehandicapten, verzorgd door de Zonnebloem- Entree €11,- Reser veren: tel. 312890 327010. Bij Stayokay in Den Burg begint om 14.00 uur de workshop 'Versterk je utstraling', verzorgd door Spiritueel Texel. Voor meer informatie: tel. 06- 23270022. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt vanaf 19.00 uur de jaarlijkse playbackshow gehouden. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt de jaarlijkse playbackshow gehouden. Aanvang 19.00 uur. Entree gratis. In restaurant Bosch en Zee in De Koog begint om 20.00 uur een plaat- singstoernooi (voor darters) voor de Texel Masters. Opgave tot een uur voor aanvang via tel. 317610. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een voorstelling van toneelvereniging 't Amateurtje. Entree €6,-. Cinema Texel vertoont. Bolt (14.00. 16.15), New in Town (19.00. 21.30). Kikkerdril (13.45) Spion van Oranje (16.00, 18.45) en Valkyrie (21.15). Zondag 8 maart: In manege Akenburg begint om 10.00 uur een wedstrijd in de mencompetitie om de Jaap de Graafbokaal. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoog water ter reden van Oudeschild: Vr. 6 maart 02.00 en 14.34 u. Za. 7 maart 04.10 en 16.34 u. Zo. 8 maart 05.45 en 18.06 u. Ma. 9 maart 06.54 en 19.05 u. Di. 10 maart 08.25 en 19.55 u. Wo. 11 maart 09.16 en 20.54 u. Do. 12 maart 09.55 en 21.56 u. Vrijdag 6 maart doodtij, woensdag 11 maart volle maan. Zondag 8 maart zon op 7.10 uur, onder 18.32 uur Diverse Texelse kerken zamelen van daag tijdens de diensten producten in voor de voedselbank. Diverse kerken houden van 15.00 tot 17.00 uur in Question Plaza in Den Burg een gezamenlijke markt voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 14.30 uur een bierproeverij. Deelname kost €12,50. Aanmelden via mail@12balcken.nl. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een dienst waarin uitsluitend liederen van Johannes de Heer worden gezongen. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive Deelname kost €2, - per persoon. Inlichtingen: Vero nica van Beek, tel. 06 28787820. Cinema Texel vertoont Bolt (14.00, 16.15), New in Town (20.30), Kikkerdril (13.45), Spion van Oranje (16.00) en Valkyrie (20.15). Maandag 9 maart: Tijdens de inloopochtend in het Eier landsche Huis in De Cocksdorp wordt uitleg gegeven over personen-alarme ring. Aanvang 10.00 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In sieradenwinkel Hampi aan het Ger- ritslanderdijkje in de Dennen worden van 14.00 tot 16.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur workshops sieraden maken gegeven. Deelname kost €10,- incl. consumptie, excl. materiaal. Aanmelden in de winkel of via tel. 365954. Cinema Texel vertoont New in Town (20.30) en Vicky Christina Barcelona (20.15). Dinsdag 10 maart: fijdens de inloopochtend in 't Skiltje in Oudeschild wordt uitleg gegeven over personen-alarmering. Aanvang 10.00 uur. De Vereniging Borstvoeding Natuur lijk houdt een bijeenkomst ten hui ze van Rachel Kruk. Aanmelden via vbn@texel.com of 322734. Op de atletiekbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een coopertest. leder een kan meedoen. Voor meer infor matie. Sportservice Texel (tel. 322815 en Jan Zijm (tel 314205). In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een avond over de bescherming van weidevogels, verzorgd door Vogelwerkgroep Texel, ledereen is welkom. Cinema Texel vertoont New in Town (20.30) en Vicky Christina Barcelona (20.15). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Lezingen bij dorpsservicepunt Ongelukkig ten val komen en nie mand kunnen waarschuwen. Dat is de vrees van veel ouderen en een reden om minder lang zelfstandig te blijven wonen dan ze eigenlijk zouden willen. Voor wie toch tot op hoge leeftijd thuis wil blijven, biedt personen-alarmering mogelijk een oplossing. Tijdens de koffie-inloop- ochtenden van de dorpservicepun ten in De Cocksdorp en Oudeschild wordt uitleg gegeven over dit feno meen: voor wie is het, hoe werkt het, hoe ziet het er uit en wat zijn kosten zijn? De bijeenkomsten zijn maandag 9 maart in het Eierland sche Huis en dinsdag 10 maart in 't Skiltje en beginnen om 10.00 uur. Rondleidingen door Den Burg Gelein Jansen verzorgt zaterdag 7 en 21 maart een rondleiding langs historische plekjes van Den Burg. De exacte route laat hij afhangen van de samenstelling van de groep. De tocht is ook interessant voor Texelaars. Hij besteedt onder meer aandacht aan huizen en gebouwen die in de stijl van de Amsterdamse School zijn gebouwd. De deelnemers worden om 10.30 uur in de Schoutenzaal van hotel De Lindeboom verwacht. Ze krijgen eerst koffie en appelgebak, terwijl Jansen vertelt over het kamerschot Spirituele avond Thomas Ouëndag In yogacentrum De Aleph in Den Burg wordt vrijdag 13 maart een spirituele avond met Thomas Ouëndag gehouden. Bezoekers kunnen met behulp van Ouëndag informatie uitwisselen met overleden dierbaren of zielen die bij hen betrokken zijn. Aan het eind van de avond is er gelegenheid vragen Jeugdtheater voor kinderen houdt open les Muziek- en Dansschool Texel begint vrijdag 27 maart een cursus jeugd theater voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar. Deze bestaat uit tien les sen, waarin kinderen onder leiding van docent Anneke Berghuis ver halen bedenken en uitbeelden. Ze leren daarbij acteren, bewegen, hun fantasie gebruiken, improviseren en presenteren. De lessen worden gehouden in de voorspeelruimte de school, elke vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur. Deelname kost €62,-. Het is de derde cursus jeugdtheater die de Muziek- en Dansschool dit schooljaar verzorgt. De tweede ein digt vrijdag 13 maart met een open les. Daarbij is iedereen welkom, ook kinderen die overwegen mee te doen aan de cursus maar het nog niet zeker weten. dat in 1787 door Andries Warmoes werd geschilderd, lange tijd in hoe ve Brakestein stond en na een gron dige restauratie in 1987 naar De Lin deboom verhuisde. Deelname kost €7.-; opgave bij De Lindeboom. te stellen over spirituele zaken. Ouëndag komt aan zijn informatie doordat hij zich al sinds de jaren zestig bezig houdt met cosmolo- gie en klassieke astrologie. Vol gens hem zijn alle mensen onzicht baar met elkaar en het universum verbonden. Dat is gekoppeld aan meetbare en niet-meetbare ener gie als tijd en tijdloosheid waar hij onderzoek naar doet. De avond begint om 20.00 en duurt tot ongeveer 22.15 uur. De Aleph is gevestigd aan Weverstraat 54. Meer informatie en opgave: Irisa- belle Bakker, tel. 06-53245253, tel 327995 of irisabella@xs4all.nl of De Aleph, dealeph@inbalansoptexel. nl. De kosten bedragen €10,- per persoon. Vluchtelingenwerk zoekt begeleiders Vluchtelingenwerk op Texel is begonnen met een project om statushouders wegwijs te maken. De organisatie zoekt vrijwilligers die statushouders helpen te ont dekken waar en bij wie ze moeten zijn. Volgens VluchtingenWerk kan het gaan om het vinden van bijvoorbeeld instellingen en instanties, winkels, sportverenigingen of een huisarts. 'Het zijn vragen waar statushouders in hun nieuwe woonplaats dagelijks mee te maken hebben. Vrijwilligers kennen als geen ander de weg in hun omgeving en kunnen daardoor waardevolle wegwijzers zijn.' Belangstellenden kunnen contact opnemen met Aziz Azizi, coördina tor van Vluchtelingenwerk Noord west-Holland dat sinds kort op Texel actief is. Hij is bereikbaar via 0251-228013. Op dinsdag zit hij in het raadhuis (362102). Zijn email is a.azizi@vwnoordwestholland,nl.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2