Jf K5SnBi IflPffr 11 Jeèéereten/ Texelaartje HOUT OP? BESTEL NU 031.: bekendmakingen Gemeente Texel DEKRIM TEXEL 3-gangen Diner 19,50 p.p. f Jan Swier Groente en fruit TEXELSE COURANT' - Verhuisd BEDANKT TEX www.texel.nl VRIJDAG 6 MAART 2009 www.verkeersschool-jongejan.nl Zwanenbolg 1107 17Rft 7A Den HelH. VERKEERSSCHOOL JONGEJAN I Verzorgt uw rijbewijs voor auto, motor, aan hanger en vrachtauto N V. Exploitatiemaatschappi] De Krim exploiteert in De Cocksdorp o.a. een groot vakantiepark en een golfbaan. De Krim Texel is het best uitgeruste vakantiepark van de Wadden met luxe familievilla's, ruime bungalows, chalets, een 5-sterren camping, zwembaden en vele horecavoorzieningen. De Krim Texel staat in de Misset Horeca Top 100. De vele kwaliteitsverbeteringen, die de laatste jaren op ons park zijn doorgevoerd, hebben een explosieve groei veroorzaakt, met name ook voor de diverse horeca-outlets. De horeca bestaat uit diverse outlets waaronder een a Ia carte restaurant, een buffetrestaurant, een snackrestaurant, een theater en zalen Op loopafstand van het park ligt Golfbaan De Texelse en het Texelse strand. Ter aanstunng en versterking van ons horecateam op Vakantiepark De Krim Texel zijn wij op zoek naar: CHEFKOK M/V Fulltime jaarbetrekking Trefwoorden: leermeester, SVH-diploma, hygiëne (HACCP-verantwoord is standaard), ruime ervaring in leidinggeven en werken met een jong team, ervaring in feesten en partijen, gedrevenheid en flexibel. Kortom u bent in staat de gehele horeca van De Krim naar een hoger niveau te tillen Vakantiepark De Krim biedt: Beloning en voorwaarden volgens de CAO Recreatie, goede secundaire arbeidsvoorwaarden, eventueel (tijdelijke) huisvesting en een reiskostenvergoeding. Reactie: Graag binnen 10 werkdagen een schriftelijke reactie met vermelding op welke vacature u solliciteert aan: Vakantiepark De Krim Texel, T a.v. Mevr A. Wickboid, (tel 0222-390110), Roggeslootweg 6.1795 JV De Cocksdorp, of per e-mail: personeels.zaken@krim.nl www.krim.nl Mededelingen Wegafsluiting Schorrenweg op Texel Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier werkt aan het verbeteren van de afwatenng van polder Eijerland. Eén van de maatregelen die hiervoor worden genomen is het plaatsen van een kokerduiker ter plaatse van de Schorrenweg Als gevolg hiervan is de Schorrenweg in Oosterend tussen huisnummer 24 en huisnummer 30 vanaf 9 maart tot en met circa 18 maart 2009 van het doorgaande wegverkeer afgesloten. Ter plaatse wordt een omleidingsroute aangegeven Wij zijn ons ervan bewust dat de werkzaamheden voor u enige overlast met zich mee kunnen brengen, maar we proberen dit tot het minimum te beperken. Ki|k voor meer informatie over dit project op www hhnk.nl onder de knop 'Bij u in de buurt'. Voor eventuele vragen kunt u zich wenden tot de heer K Klein, tel (0299) 66 30 00 Postbus 130. 1135 ZX Edam, tel. (0299) 66 3C Maak kennis met onze creatieve keuken en vernieuwde restaurant! Wij serveren een dagelijks wisselend (Verrassingsmenu) Alleen in maart voor de kennismakingsprijs van: Aanvang Diner: 18:00 - 18:30 uur Reserveren noodzakelijk: vóór 16:00 uur Telefoon: 317274 rj-1 i Samen werken aan de 1 exel I oncls Texelse samenleving Aarde en Hemel Liesbeth Roeper Uitvaartverzorging Waar aarde en hemel elkaar raken, ontmoet het leven het sterven. Heden en verleden vallen samen als herinnering in de toekomst. Afscheidshuis "de Vlinder" Hollewal 42 Den Burg Tel: 0222-3109S2 www.aardeenhemel.nl Iedere maandag op de markt van half 8 tot half 2. Alleen het mooiste en het lekkerste! En... Zelfbediening! Hagelwitte bloemkool p.st €1.- Zuurkool uit het vat P-kg. €1.- 1 Dikke zoete sinaasappelen voor de hand en de pers 1 kg €1.- 1 De mooiste Elstars p.kg €1.- 1 10 dikke kiwi's €2.50 Gieser Wildeman stoofperen p.kg €2.50 De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,50 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 6,00 8,00 10,00 12,00 14,00 16,00 18,00 20,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW Naam Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van: Fr. v.d. Gracht van Beatrixlaan 33 1791 GA Den Burg Verzorgingshuis De Zes 12 kamer 103 1791 EX Den Burg Texel Vrouwenclub De Duinroos in Eierland alle bedrijven die door hun sponsering de bingo/verloting op vrijdag 27/2 in Bethel tot een groot succes hebben gemaakt. Kok Nodig? basvogel.com 36 466 303 61 BRIKETTEN VAN HOUT EN SNOEIAFVAL! lange brandtijd niet meer zagen en klovengratis thuisbezorgd CONTACT: TR: 0222 319454 MOBIEL 06 23912404 MAIL: IXKIKKERT@KPNPLAN£TJfL BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Ruijslaan 30, nabij Paal 19,5 in De Koog: geheel plaat sen van twee kiosken/opslag (ontvangen 24 februari 2009); Vliegwiel 5 in Oudeschild: (1ste fase), geheel plaatsen van een woonhuis (ontvangen 24 februari 2009); Duindoornstraat 5 in De Koog: (2de fase), het vergroten van uitbreiding woning badkamer (ontvan gen 26-02-2009); Vuurvlinder 38 in Den Burg: geheel plaatsen van veranda (ontvangen 26 februari 2009); Mokwcg 2 in Den Hoorn: gedeeltelijk vergroten van i woonhuis (ontvangen 26 februari 2009); Muyweg 41 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen van een kap (ontvangen 26 februari 2009); Distelvlmder 67 in Den Burg: geheel plaatsen van schuur (ontvangen 26 februan 2009); Wittekruislaan 10 in Den Burg: gedeeltelijk veran deren van een woonhuis (ontvangen 27 februari 2009); Noordkant Westerslag paal 15 nabij Alessiapad: geheel plaatsen van een (water) sportgebouw(ontvangen 27 februari 2009); Bosrandweg 494 in De Koog geheel slopen van een zomerwoning (ontvangen 27 februari 2009); Bosrandweg 494 in De Koog: geheel vernieu wen van zomerwoning (ontvangen 27 februari 2009); Kamperfoelie 83 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van woonhuis oppervlag (ontvangen 27 februari 2009); Ploeglanderweg 2 in Den Burg: plaatsen van een kap- schuur (ontvangen 27 februari 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebniiksvergunmngen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Parkstraat 32-38 in Den Burg: (1 ste fase), het bouwen van een cultuurcentrum met winkel- en kantoorfunctie (verzonden 25 februari 2009); Vuurvlinder 50 in Den Burg; gedeeltelijk vergroten van een woonhuis en ga rage (verzonden 26 februari 2009); Wilsterstraat 40 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis en bijgebouw (verzonden 26 februari 2009); Korfbaeck 1 in Den Burg. het plaatsen van een dakkapel (verzon den 27 februari 2009); Wilhelminalaan 77 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis (verzonden 27 februari 2009), Haven in Oudeschild: geheel oprichten van een snackbar (verzonden 3 maart 2009), Bosrandweg 202 in De Koog: het vergroten van een hotel (verzonden 3 maart 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschhtt wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschrift is ingediend, Is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de vooizie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Voorgenomen ontheffing plaatsen garage/berging - Beatrixlaan 28 Den Burg Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke orde ning medewerking te verlenen aan het plaatsen van een garage/berging aan de Beatrixlaan 38 in Den Burg. Het plan is In strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 9 maart 2009 gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Gedu rende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schnftehjk zijn zienswijze kenbaar maken. Voorgenomen ontheffing verplaatsen recreatieve opstal en vestiging kantoor - Schilderend 93 Den Burg Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het verplaatsen van_een recreatieve opstal en de vestiging van een kantooVaan huis aan de Schilderend 93 in Den Burg. Het plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 9 maart 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schnftehjk zijn zienswijze kenbaar maken Verleende ontheffing vestigen praktijk aan huis, Muyweg 31 Burgemeester en wethouders hebben met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing verleend voor het vestigen van een praktijk aan huis op het perceel Muyweg 31Het ontheffingsbesluit is verzonden op 26 februari 2009. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan bij de sector Bestuur van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, tegen dit besluit beroep wor den ingesteld binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Het beroepschrift dient in ieder geval te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het be roep is gericht; - de gronden van het beroep; - zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoed eisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzienmgenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Voorgenomen vrijstellingprocedure uitbreiding Maritiem Juttersmuseum Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor een uitbreiding van het Maritiem en Jut tersmuseum aan de Heemskerckstraat te Oudeschild. Het betreft een plan voor de sloop van twee woningen aan de Heemskerckstraat. Hier is een nieuwe expositie ruimte voor het museum gepland. Om de nieuwbouw mogelijk te maken wordt voor het betreffende perceel de vrijstellingsprocedure gevoerd. Dit plan is voorde in werkingtreding van de nieuwe Wet ruimtelijke ordening ingediend en kan daarom nog op basis van vrijstelling ex artikel 19.2 van de Wet op de ruimtelijke ordening. Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 9 maart 2009 gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Gedu rende de termijn van Ier inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda wordt gepubli ceerd op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur Agen da's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de vergadering. Als u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit melden bij de publieksbalie of bij de gemeentelijke plantoelichter, telefoonnummer (0222) - 362185. EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen Surfclub Texel voor het organiseren van de 'Texel Kite Board open' nabij paal 17 op 29 en 30 augustus. Stichting Schuttevaerrace voor het organiseren van het fietsonderdeel van de Schuttevaerrace vanaf Oude schild langs de waddenzeedijk richting De Cocksdorp v.v. op 14 mei 2009. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de publieksbalie op het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schnftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester. Postbus 200. 1790 AE in Den Burg. VERKEER Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid besloten: een algemene gehandicaptenparkeerplaats te rea liseren in Den Burg in de Willem van Beierenstraat nabij Jan Dirksoord 21 een algemene gehandicaptenparkeerplaats te realiseren in De Koog in de Duinroosstraat nabij huisnummer 2; een algemene gehandicaptenparkeerplaats te realise ren in Oosterend in de Mulderstraat nabij huisnummer 37, dorpshuis De Bijenkorf; een gehandicaptenparkeerplaats te realiseren in Den Burg aan de Pontweg bij de nieuwe politiepost bij huisnummer 104; vier algemene gehandicaptenparkeerplaatsen te realiseren in Den Burg aan de Pontweg bij de nieuwe artsenpost bij huisnummer 106; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen één of meer van de genoemde besluiten bij ons een bezwaarschnft indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251. 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan grif fierechten geheven De besluiten liggen ter Inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn: In polder Het Noorden nabij Oosterend het afsluiten van de Schorrenweg, tussen Genteweg en Zwinweg, voor alle verkeer van maandag 9 maart tot vrijdag 20 maart 2009; Nabij Den Hoorn het afsluiten van het fietspad langs de Stolpweg voor alle verkeer van maandag 9 maart tot vrijdag 1 mei 2009; Nabij Den Hoorn het afsluiten van het fietspad tussen de Stolpweg en de Watermolenweg, voor alle verkeer van maandag 9 maart tot vrijdag 1 mei 2009; Nabij Den Hoorn het afsluiten van het fietspad langs de Watermolenweg, voor alle verkeer van maandag 9 maart tot vrijdag 1 mei 2009; Nabij 't Horntje het afsluiten van het fietspad langs het Molwerk voor alle verkeer van maandag 9 maart j tot vrijdag 1 mei 2009. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstan digheden. Vertragingen zijn daardoor mogelijk. De l verkeersmaatregelen worden genomen om de veilig- heid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de i weg te bevorderen. Voor meer informatie over kunt u terecht bij de heer 1 van Sijp, afdeling gemeentewerken, telefoonnummer (06)13 22 52 21. MEDEDELINGEN ZOMERMARKT 30 MAART 2009 Op 30 maart 2009 vindt de jaarlijkse zomermarkt plaats. Vanaf 6.00 tot 15.00 uur staan de Parkstraat, de Groeneplaats en de Elemert vol met kramen en verkoopwagens. Parkeer uw auto elders! Belangrijk is dat u uw auto zondagavond 29 maart niet j parkeert in bovengenoemde straten. Vanaf maandag- morgen 6.00 uur (30 maart) worden voertuigen namelijk weggesleept: hier zijn kosten aan verbonden. Het is verboden over de markt te fietsen. Bij overtreding worden boetes uitgedeeld. Fietsen mogen wel aan de hand meegevoerd worden. VRIJWILLIGERS GEZOCHT VOOR LANDELIJKE OPSCHOONDAG OP 21 MAART 2009 Op zaterdag 21 maart 2009 doet de gemeente Texel mee aan de Landelijke Opschoondag. Deze dag staat in het teken van het opruimen van zwerfafval op het strand: Texels strand aan kant! Noteer deze datum in uw agenda en doe mee aan de opschoonactie! Zwerfafval staat hoog op de lijst van irritaties, blijkt uit onderzoek. De gemeente wil daarom samen met burgers, bedrijven, scholen, eigen medewerkers en ook toeristen een opschoonactie houden. Het Texelse strand was in 2006 genomineerd voor schoonste strand van Nederland. Datum, tijdstip, vervoer en locatie De opschoonactie start om 12.00 uur op het parkeerter rein van paal 17. Mensen zonder vervoer kunnen om 11.00 uur op de bus stappen die hen van de Groene plaats in Den Burg naar paal 17 brengt. Vervolgens worden vrijwilligers per touringcar over vier locaties (paal 9, 15, 17 en 21) verspreid en kunnen mensen gewapend met bezem en afvalzak op pad gaan. Na afloop staan er rond 15.00 uur op strandpaviljoen Paal 17 voor alle deelnemers broodjes klaar. Om 15.30 uur wordt de middag afgesloten en vertrekt de bus terug naar Den Burg. Meer informatie of aanmelden? Hiervoor kunt u terecht op www.texel.nl. Aanmelden is niet noodzakelijk maar heeft wel de voorkeur: dit kan tot 20 maart via doe-mee@texel.nl.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 4