m Eigenzinnige rockers maken CD als promotiemateriaal 'Het zou leuk zijn wat vaker op te kunnen treden' Alleen cellen Spartaans in nieuwe politiebureau De Kombuis Gezellig café voor en door Texelaars TEXELSE yy COURANT ft Kerkdiensten Tjulpverlening Medische zorg JLWe> 'k aan de weg oud Papier Radio Texel 1Q6, l VRIJDAG 13 MAART 2009 Justin Segerink, Sjakkeliene Klaassen, Jeroen Schoo en Jeroen Meedendorp: 'De muziek die we schrijven, is altijd een afspiegeling n wat we zelf mooi vinden. Promotiemateriaal voor zaaleige naren, radiostations en organisa toren van festivals. Maar ook 'iets vastleggen, om nog eens terug te beluisteren en later aan je kinderen te laten horen'. Zomaar wat rede nen voor Justin Segerink, Jeroen Schoo, Sjakkeliene Klaassen en Jeroen Meedendorp - samen de band Sinner - om een CD op te nemen. Het schijfje wordt zater dag 14 maart gepresenteerd in café De Zwaan in Den Burg. Ze vormen een eigenzinnig viertal, dat er weinig heil in ziet de gebaande paden te betreden. Bands als Pearl Jam, Queens of the Stone Age, Pink Floyd en Led Zeppelin horen tot hun favoneten, maar hen naspe len vinden ze geen uitdaging. 'Ik vind het veel leuker zelf nummers te schrijven. Dat heb ik eigenlijk altijd al gedaan', vertelt zanger en gitarist Segerink, samen met gitarist Schoo verantwoordelijk voor het hele repertoire van Sinner. 'Je haalt meer kick uit het spelen van eigen werk. Nummers van anderen heb ik al zo vaak gehoord, dat ik ze niet meer kan horen', vindt bassiste Klaassen. Segerink: 'Ik heb er gewoon plezier in wat te proberen. Soms schrijf ik er tien in een maand, dan weer drie (Foto Olivier Schilling/Texel Images) maanden niks en dan weer tien in een paar weken. Bij elkaar heb ik er de afgelopen jaren zo'n zestig gemaakt. Ze worden steeds beter, vind ik zelf.' Dat ze wel eens worden vergeleken met Pearl Jam vinden ze een eer, maar verbaast hen niet echt. Schoo: 'De muziek die we schrijven, is altijd een afspiegeling van wat we zelf mooi vinden. En daar hoort Pearl Jam zeker bij.' Hoewel ze liever niet 'in een hok je worden gestopt', hebben ze er geen probleem mee dat hun muziek 'rock' wordt genoemd. De vraag waar hun teksten over gaan, vin den ze moeilijker te beantwoor den. Segerink: 'Mijn teksten kunnen over alles gaan. Over iemand die suïcidaal is, maar ook over twee mensen die samen in bed liggen.' Klaassen, naar buiten wijzend: 'Het kan ook over een vogel in de boom zijn. Je kunt overal inspiratie aan ontlenen.' Segerink quasi-serieus: 'Nou, dat weet ik niet. Ik schrijf niet over vogels.' Drummer Mee dendorp: 'Eigenlijk wordt er nooit over gesproken waar die teksten over gaan.' Schoo grijnst: 'Men sen kunnen rare dingen over je gaan denken als ze alles weten. Ik heb een nummer geschreven dat Retarded full heet. Dat gaat over zonder enige reden iemand volledig in elkaar slaan. Zinloos geweld heet dat met een modeterm. Nee, dat is geen geheime wens van me. Ik heb zoiets nooit begrepen. Daarom heb ik er een tekst over gemaakt.' Sinner werd geboren op Konin ginnedag 2004, toen drie van de vier huidige bandleden gezellig bij elkaar op een terrasje zaten. Sege rink en Meedendorp hadden al eer der samengespeeld en bedachten na een paar biertjes dat ze wel eens een band konden oprichten. Zonder bassist gaat dat niet. Maar geen nood, want Klaassen (Sege- rinks vriendin) had in 'een ver verle den' al eens de beginselen van het gitaarspelen geleerd en wilde best proberen of ze ook op de bas uit de voeten kon. Ze nam les bij Maarten Tiggeler en had toen al snel genoeg vaardigheid om met al te ingewik kelde partijen te spelen. Het trio werd een kwartet toen Schoo zich bij hen voegde. Eigenlijk was de bedoeling dat Segerink bij hém in de band zou komen, maar toen de formatie van dat gezelschap stokte, werden de rollen snel omgedraaid. Alleen de eerste tijd waagde de band zich wel eens aan een cover, maar al snel stortten Segerink en Schoo zich op het componeren van eigen materiaal. Hoewel ze er veel meer voldoening uit halen, heeft het ook nadelen. Klaassen: 'Het is moeilijk aan de bak te komen. Veel mensen horen nou eenmaal liever iets bekends, waar ze lekker op kunnen dansen. We treden een keer of zes, zeven per jaar op. Vooral op festivals, want door cafés worden we niet gevraagd.' Wat Segerink betreft, komt daar verandering in. 'Als de CD klaar is, wil ik 'm als pro motiemateriaal gaan rondsturen. Het zou leuk zijn eens als we wat vaker kunnen optreden, liefst één keer per maand. Komende zomer zal dat nog niet gaan, doordat Sjakkelien zwan ger is en dan moet bevallen. Som mige bands doen geregeld mee aan talentenjachten. Dat is misschien ook wel eens leuk. Je kunt natuurlijk negatief beoordeeld worden, maar dan weet je wel waar je aan toe bent en waaraan je moet werken.' De productie van de CD heeft ruim een jaar geduurd. De eerste zeven nummers werden vorig jaar janu ari opgenomen in de studio van Rikus Kloosterhuis in Oudeschild. Een maand later volgden er nog vier. Daarna volgden diverse ses sies, waann de nummers werden afgemixt en gemasterd, foto's wer den gemaakt (door Olivier Schilling van Texel Images), het boekje voor hoesje werd ontworpen en gedrukt en het schijfje werd geperst. 'We moesten steeds sparen voor weer een nieuwe stap. Een CD maken is niet goedkoop. Met het resultaat zijn we uiteindelijk hartstikke tevreden. We willen het graag aan iedereen laten horen.' De presentatie is zaterdag 14 maart in café De Zwaan in Den Burg en wordt gecombineerd met een mini- festival. Dat begint om 21.00 uur met een optreden van de band 3 Broken Pieces. Tussen 22.00 en 24.00 uur treedt Sinner op. Het feest wordt afgesloten met een optreden van de coverband Tax-Free. De entree is gratis. De CD kost €10,- en is zater dagavond in De Zwaan verkrijgbaar en daarna bij The Music Store in Den Burg. Joop Rommets Technici leggen de laatste hand aan de politiecel. Aan de buitenkant zie je het niet direct af, maar het Texelse poli tiebureau is van binnen modern ingericht, met een stijlvol interieur, laagdrempelig, met een ruime ont vangsthal, maar kenmerkt zich ook door privacy. Zo zijn de spreek kamer waarin bijvoorbeeld aangifte kan worden gedaan met oog voor detail ingericht, maar wel zodanig afgeschermd dat niet iedereen naar binnen kan kijken. De wanden en deuren zijn geluiddicht, zodat er niets naar buiten lekt, zelfs niet als de emoties hoog oplopen. De openingstijden blijven hetzelfde (maandag- en vrijdagmorgen van 9.00 tot 13.00 uur, woensdag van 13.00 tot 17.00 uur), maar via een praatpaal bij de ingang kan altijd contact worden opgenomen. Vol gens voorlichter Menno Hartenberg worden de beperkte openingstijden van het bureau niet als publiekson- vriendelijk ervaren. 'Uit onderzoek blijkt dat vooral de bereikbaarheid en beschikbaarheid van de politie belangrijk wordt gevonden. Maar hoe langer we medewerkers op het bureau moeten houden, des te min der tijd is er voor patrouille- en ander politiewerk.' Voor niet-spoed- eisend zaken kan worden gebeld naar 0900-8844, in gevallen van brand, een ongeval of in nadere noodgevallen naar 112. Via mobiele telefoontjes en andere communica tiemiddelen zijn de dienstdoende agenten altijd en overal bereikbaar. Hartenberg: 'Daarin hebben we veel geïnvesteerd. Aangifte kan worden gedaan via internet, op afspraak en als het nodig is komen de politie- Politieagent Adriaan Verkaart kijkt toe hoe persvoorlichter Menno Hartenberg Toni Villar, medewerker van Kabelkrant Texel, laat kennismaken met het apparaat waarmee pepperspray uit de ogen kan worden gespoeld. Op een regenachtige dag stap ik café De Kombuis in Oudeschild'binnen. Het is dinsdagochtend tien uur, maar zodra ik binnenstap lijkt het week end. In het midden van het café zitten wat mannen gezellig aan een tafel kof fie te drinken. De Kombuis is dan ook het hele jaar door dagelijks geopend. Al vanaf 's ochtends half tien kunt u hier terecht om iets te eten en te drinken. Op zondag zijn ze vanaf half elf geopend. 'Van zondag tot en met donderdag gaan we pas dicht als de laatste gasten vertrokken zijn. Vrijdag en zaterdag hebben we meestal feest tot sluitings tijd, dus half drie', vertelt eigenaresse Ingrid Hennink enthousiast. 'Eigenlijk hebben we ieder weekend wel een feest. Deze zijn voor iedereen, maar vooral voor de Texelaar van 17 tot 30 jaar. We hebben regelmatig live optre dens, bijvoorbeeld van Texelse muziek bands. Feesten en andere evenementen worden vermefd op onze website en via berichten van onze eigen Hyves- pagina.' Op woensdag en zondagavond is er een borreluur voor de gasten 'op leef tijd'. De vooral oudere liedjes worden niet te hard gedraaid, maar als ach tergrondmuziek. De gasten kunnen hierdoor rustig met elkaar praten of dobbelen, onder het genot van een borrel en een hapje. 'We hebben alleen Texelaars in dienst. Dit is vooral voor toeristen belangrijk, zodat deze bij ons informatie over Texel kunnen krijgen. Jenny van Boven - Van Kooten werkt hier vijf dagen in de week. Dat is onze terrastijger. Vrijdag- en zaterdagavond werkt May- Britt Barends achter de bar. Ik werk zelf zeven dagen per week."' Ook het terras van De Kombuis is het hele jaar geopend. Tijdens de winter heeft deze een winterkap en is het terras verwarmd. Bovendien mag hier gerookt worden, dus ook de rokers zit ten hier behaaglijk. In de zomer en bij echt mooi weer gaat de winterkap eraf en is het een heerlijk buitenterras. De Kombuis heeft een kleine prijsvrien- delijke kaart. 'We hebben appeltaart met échte slagroom, broodjes kaas, bal gehakt, tosti's en poffertjes. Onze keuken is altijd open, zelfs midden in de nacht.' U hoeft hier dus niet met honger te vertrekken. Café De Kombuis, Haven 10a in Oudeschild, tel. 0222-313108, e-mail info@kombuistexel.nl. Kijk voor meer informatie en de evenementen op de website www.kombuistexel.com. mensen thuis langs.' Bij de Texelse politie werken jaarrond 21 mensen, een aantal dat in de zomer wordt uitgebreid tot circa 60. Touchscreen Een noviteit is het touchscreen bij de ingang. Daarop kan met een tip van de vinger informatie over openingstijden, bereikbaarheid, aan giftes en andere informatie worden opgevraagd. De informatie heeft vol gens Hartenberg een hoog 'Texelge- halte'. Waar de agenten in het oude bureau het zonder eigen kleding kaste moesten stellen, is het nieuwe onderkomen uitgevoerd met royale kleedruimten met voldoende privacy. De kantine op de eerste verdieping biedt uitzicht op de Pontweg. Er zijn meerdere kantoor- en andere ruimtes Er is een zogeheten 'ophoudruimte' voor mensen die (nog) niet in de cel hoeven, maar die wel een tijdje op het bureau moeten blijven. Daartegen over zijn twee cellen, die Spartaans zijn ingericht. Met een betonnen bed en bank en een toilet en wastafel die zoveel mogelijk sloopbestendig zijn gemaakt. Wie achter slot en grendel wordt gezet, heeft wel de ruimte. De cellen op Texel zijn anderhalf keer zo groot als de landelijke norm. Bij zonder is het apparaat waarmee de ogen kunnen worden gespoeld. Dat is nodig voor als een arrestant een straal pepperspray in de ogen heeft gekregen. Tekst en foto's Gerard Timmerman Bijeenkomsten in Gemini Ziekenhuis Het Gemini Ziekenhuis houdt in april meerdere themabijeen komsten. Donderdag 9 april verzorgt de stichting Whiplash de Baas een voorlichtingsbij eenkomst, woensdag 15 april wordt een ontmoetingsochtend gehouden voor mensen die borstkanker hebben of hebben gehad. De voorlichtingsavond van de stichting Whiplash de Baas begint om 19 30 uur en wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal. Ronald Kan. fysiotherapeut van revalidatie centrum Heliomare, spreekt over de behandeling en begeleiding van whiplashpatiënten en Lisette Kleverlaan, van letselschadeteam Schenkeveld Advocaten, over let selschade. Na de lezing is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Er is gratis informatie materiaal voorhanden en volop gelegenheid voor contact met lot genoten. Meer informatie is te vinden op www.whiplashdebaas. nl. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, wel wordt men ver zocht zich vooraf aan te melden. Dat kan via het Patiëntenservice bureau (tel. 0223-696346, e-mail psb@gemini-ziekenhuis.nl) en direct bij de stichting Whiplash de Baas (info@whiplashdebaas.nl). De ontmoetingsochtend over borstkanker duurt van 10.00 tot 12,00 uur. Aanwezig zijn Marije Betsema, verpleegkundig speci alist op het gebied van borst kanker, en medewerkers van het borst prothese-informatiecen - trum (BIC). De bijeenkomst wordt begeleid door het medisch maat schappelijk werk en een verpleeg- kundige van het Patientenservice- bureau. Voor aanmelden en meer informatie: Patiëntenservicebu reau (tel. 0223-696346, e-mail, psb@gemini-ziekenhuis.nl). IJsclub Oost IJsclub Oost houdt maandag 16 maart jaarvergadering in de kantine op de ijsbaan (ingang Ankerstraat). De vergadering begint om 20.00 uur. Zondag 15 maart 2009 Derde zondag in de veertigdagentijd PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. dienst in De Burght, ds. J Gla- zema. viering Heilig Avondmaal Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. dienst in De Burght, ds J Gla- zema. viering Heilig Avondmaal Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden. De Cocksdorp: 11.00 u ds F van Hel den. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend 10.00 u en 16.00 u. ds. G. Heijkamp. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H. Marseille. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H.A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg; 10.45 u. The Gospeltrain Oosterend: 9.30 u. De Cocksdorp: 10.00 u. Woord-com munieviering. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg Openbare lezing, 10.30 u Vertroosting vinden in al onze verdrukkingen; Wachttorenstudie. 11.20 u Put vreugde uit het maken van discipelen. Droog brood is hard V geen brood is harder Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17,00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086, 314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemim-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17,00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- en feestdagen van 10.30 tot 11.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage; op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuis zorg 0223-650222. Voor hulp bij het huis houden: Omring Thuisservice, Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 321461 Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549 Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9 00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, wwwdieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron) Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211peter.molenaar@brijder nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en Y Olthof. Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog. tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmenng, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9 00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16 00 u De Buureton. Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696 Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton. Beatnxlaan 43. Den Burg. Kustwacht Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444 Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt zaterdag 14 maart in de volgende straten 4. Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brou werstraat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. Van 15 tot 22 maart zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Beatnxlaan tussen Emmalaan en Molenstraat. Polder Het Noorden: Schorrenweg tussen Zwinweg en Gen- teweg; eenrichtingverkeer op Genteweg en Muyweg tussen Schorrenweg en Hoofdweg, rijrichting naar de Hoofdweg. De Koog: Ruijslaan tussen Brink en ingang Vogelmient (eenrichtingverkeer in Plevierstraat en Bnnk opgeheven). Tus sen Den Hoorn en veerhaven: fiets- p>ad langs Stolpweg, Watermolenweg en Molwerk. T E X H LS E -'COU RANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - .13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr nl gdeRegoanw Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar 39.85 38.15 uufomMact» Per jaar 77,90 75,55 <**xnat«cN) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezin de kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. De Burght Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van. 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 11