;r'lp Lindeboom klaar voor lustrum Texel Jazz TEXELSE 2 COURANT 'Belangstelling lenen boeken toegenomen' Drie Oscars en een 'remake' van Friday the 13th Film Agenda TES O Johnny Silvo in Schoutenhuys Zoni, maan hoogwater VRIJDAG 13 MAART 2009 Cardiac Short Stay Gemini Ziekenhuis De verpleegafdeling Cardiologie van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder nam deze week een nieu we unit in gebruik: de Cardiac Short Stay, bedoeld voor patiën ten die met pijn op de borst in het ziekenhuis arriveren, maar bij wie niet duidelijk is of de klachten worden veroorzaakt door hart klachten. Moesten deze patiënten tot nu toe op de Spoedeisende Hulp op uit slagen wachten, vanaf heden wordt op de Cardiac Short Stay specifieke zorg gegeven. In de nieuwe unit zijn ook meer mogelijkheden de diagnostiek sneller af te ronden. De patiënt wordt hierdoor korter in het ziekenhuis opgenomen. Als de klachten niet door het hart ver oorzaakt worden, kan de patiënt binnen 24 uur weer naar huis. Met de komst van de nieuwe unit gaat een langgekoesterde wens van de cardiologen en de verpleegafdeling in vervulling. Er zijn twee twee persoonskamers aangepast en met monitoren uitgerust. Er is plaats voor totaal vier personen. Cursus Muziekmix Speciaal voor kinderen van groep 4, 5 en 6 van de basisschool ver zorgt de Muziekschool de cursus Muziekmix. Deelnemers leren basis vaardigheden als notenlezen, zin gen, samenspelen op eenvoudige instrumenten, naar muziek luiste ren. muziek maken en fluit spelen. Ook een uitgebreide instrumentale oriëntatie maakt deel uit van de cursus, waarbij de instrumenten aan bod komen waarin de muziekschool les geeft. Centraal staan creativiteit en oriëntatie. Indien gewenst, kun nen leerlingen zich aanmelden voor twee probeerlessen pp een instru ment naar keuze. De cursus bestaat uit tien weke lijkse lessen onder leiding van Loes Bakker, te beginnen op dinsdag 17 maart, van 16.50 tot 17.35 uur. Deelname kost €47,50. Opgeven kan via tel. 313493 of via www.mdt- texel.nl. Beurs afsluiten met Impress Jn café De Zwaan in de Zwaanstraat in Den Burg speelt dinsdag 17 maart de groep Impress, bestaande uit drie leden van Flair. Impress brengt een repertoire van hits en andere sfeerverhogende muziek. Het feest je is de traditionele afsluiting van de Horeca- en Recreatiebeurs, die dezelfde dag wordt gehouden. Het optreden begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. Sorgen Frei in café Mans In café Mans aan de Binnenburg in Den Burg speelt zondag het Texelse bluesduo Sorgen Frei. Het optreden begint om 15.30 uur, de toegang is gratis. Sorgen Frei bestaat uit Hans List en Edwin Bakker, die samen een old- school bluesduo vormen. Duidelijk zijn invloeden te horen van mees ters als John Lee Hooker, Mud dy Waters, Willy Dixon en Big Bill Broonzy. Het duo speelt met veel gevoel en veel interactie met het publiek. De slag- en de sologitaar worden af en toe afgewisseld met de slidegitaar en de bluesharp. Playback In het Eierlandsche Huis wordt zaterdagavond de playbackshow van De Cocksdorp gehouden. De show begint om 19.00 uur. Uit Sr Actief voor Texelaar en toerist Week van de Zee zoekt deelnemers Mensen die activiteiten hebben aan te bieden voor de Week van de Zee kunnen zich via e-mail aanmelden. De Week van de Zee wordt gehouden van 16 tot en met 23 mei, het thema is 'duur zame vis'. Tijdens de Week van de Zee staan kust, strand en zee centraal. Met de keuze van het thema wil de orga nisatie de duurzame visserij in het zonnetje te zetten. Ook activiteiten die niet direct op het thema aanslui ten, maar wel gericht zijn op de zee, kunnen worden aangemeld. Daarbij wordt uitgegaan van de gedachte dat hoe meer activiteiten er zijn, hoe meer aandacht de Week van de Zee krijgt. Vooralsnog kunnen activiteiten (voorzien van omschrijving, locatie, datum en prijs) per e-mail worden aangemeld. Het is de bedoeling dat Niet alleen boeken, maar ook kunst in de Openbare Bibliotheek in Den Burg. Keramische werken van vogels, vissen, fantasie- en andere dit Over enige tijd rechtstreeks via dieren, maar ook schilderijen en andere kunstobjecten zijn gemaakt door veertig cursisten van Atelier Offerhaus. De expositie sluit aan de website www.weekvandezee.nl m in de bibliotheek. ^an Hollandse avond in De Kroonprins Eetcafé De Kroonprins in Oosterend houdt zaterdag 14 maart een Hol landse avond. Frans en Lies Pie- terse brengen het levenslied ten gehore. Ze doen dat samen, maar ook met de Koger Paradijsvogels, het smartlappenkoor van De Koog. Publiek is vanaf 17.00 uur welkom en kan niet alleen meezingen, maar (tegen een vergoeding van €6,-) ook mee-eten. Op het menu staat boerenkool en hutspot. Wie graag aanschuift, wordt verzocht dit even door te geven. Dit kan tot vannacht viatel. 318975. Workshop voetmassage Anita Muilwijk van Studio Soma in de Warmoesstraat verzorgt op verzoek een workshop voetmas- bij het boekenweekthema 'Tsjielp, tsjielp ...de literaire zoo'. De kunstwerken zijn tot en met 21 n In de landelijke media verschijnen berichten dat de boekenverkoop in de verdrukking komt. Maar hoe staat het met het uitlenen van boeken? 'Het lijkt alsof het druk ker wordt in de Openbare Biblio theek. Maar de cijfers geven niet weer wat wij voelen', zegt vesti gingscoördinator Vivianne Neete- son Lemkes. De bibliotheek staat de komende week in het teken van de Boekenweek. De Texelse bibliotheek is in 2008 opgegaan in KopGroep Bibliothe ken, waarin in totaal elf bibliotheken uit de Kop van Noord-Holland zijn verenigd. 'We beschikken nu over een heel grote boekenkast. Elke bibliotheek kan ook putten uit de boeken van de andere. Dat heeft bijvoorbeeld het voordeel dat als je een boek reserveert, je dat bin nen een paar dagen in huis hebt. Voorheen kon dat wel een paar weken duren. Ander voordeel is dat het educatieve programma beter is ontwikkeld.' De Texelse bibliotheek heeft circa 24.000 boeken, DVD's en luister- boeken op de plank en daarnaast nog tijdschriften en kranten. De 'bieb' telt momenteel 3100 leden. Dat aantal is iets lager dan vorig jaar, maar door de fusie kan een vertekend beeld zijn ontstaan. Dat kan ook het geval zijn met de cijfers over het aantal uitgeleende boeken. Tot vorig jaar konden per keer maxi maal tien boeken worden meegeno men, na de fusie acht. Neeteson Lemkes heeft de indruk dat de belangstelling voor het lenen van boeken in deze tijd van reces sie is toegenomen. 'Als je ziet wat een boek tegenwoordig kost. Voor €26,- aan lidmaatschap kun je hier het hele jaar boeken lezen. Het werkt ook omgekeerd. Hoe meer leden wij hebben, hoe groter onze collectie kan worden. Het is leuk dat in de Boekenweek ook aandacht is voor het kinderboek. We stimule ren dat kinderen lezen, wat dat is goed voor de taalontwikkeling. Het voorlezen van een prentenboek is bijvoorbeeld zeven keer zo effectief als het digitaal voorlezen, dus via de computer of televisie. Omdat je dan een gesprek krijgt met het kind.' Drie Oscars verdiende het drama van The Curious Case of Benjamin Brit ten van regisseur Davind Fincher, die deze week in Cinema Texel draait. Het is het wonderlijke verhaal van Benja min (een rol van Brad Pitt), die als hij de leeftijd van 50 jaar bereikt verliefd wordt op een vrouw van 30 (Cate Blanchett). Als snel wordt duidelijk dat er iets speciaals aan de hand is: Button wordt ieder jaar jonger in plaats van ouder. Dat betekent dat ze op 40-jarige leeftijd even oud zullen zijn. Maar hoe moet het daarna? Fnday the 13th is een remake van de derde en vierde film uit de klassieke horrorserie rond Freddy en Jason. Daarin begint een moeder na de schijnbare dood van haar zoon op een zomerkamp de kampleiders te vermoorden. Wanneer de overgeble ven leiders haar doden, lijkt het ver- haal ten einde. Maar dan komt haar dode zoon terug om het bloederige werk af te maken. De film wordt niet geschikt geacht voor kijkers jonger dan zestien jaar. Een deel van de andere films bij Cinema Texel is geprolongeerd. New in Town is een nieuwe romantische komedie, waarin Renée Zellweger de rol speelt van de ambitieuze yup Lucy Hill, die een prachtleven in zonnig Miami leidt. Ze heeft een fopbaan, met een salaris waarmee ze zich zelf regelmatig kan trakteren op nieuwe schoenen, tassen of - waarom niet - een nieuwe auto. Dan krijgt ze de kans om haar carrière een forse duw te geven. Alleen moet ze eerst even orde op zaken stellen in een fabriek ergens in Minnesota. Wat dat inhoudt, dringt pas tot haar door als ze op het ijskoude vliegveld arriveert. Ook de ruwe arbeiders zorgen ervoor dat ze snel met beide hakken op de grond staat. Binnendringen in deze nieuwe wereld gaat met vanzelf en loopt nog al eens uit op genante situaties. Maar tussen al haar blunders door weet ze onverwacht het hart te veroveren van de inwoners van het plaatsje - en van één man in het bijzonder. Iedere donderdag is er een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. De titel van deze film, die officieel nog niet uit is, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in deze krant én op de website www. texelsecourant.nl. Deze wordt uitgevoerd met volledig Texelse producten van Sea Cosme tics met natuurlijke ingrediënten als duindoornolie, zeekruiden, zeewier en etherische oliën. Bij twee tot vier deelnemers wordt de workshop bij Studio Soma gegeven, bij meer dan vier personen mogen de deelne mers zelf een locatie uitkiezen. De workshop begint met een scrub, waarna de deelnemers leren eikaars voeten te masseren. Elke workshop duurt ongeveer twee uur, deelname kost €25,- per persoon. Voor een afspraak kan contact worden opge nomen met Anita Muilwijk, tel. 06- 29427185. Vrijdag 13 maart: Bij de Muziek- en Dansschool begint om 16.00 uur een open les jeugdthea ter voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Die vormt de opmaat voor een nieuwe cursus, die over twee weken van start gaat. In De Aleph aan de Weverstraat 54 in Den Burg begint om 20.00 uur een spirituele avond met Thomas Ouën- dag. De entree bedraagt €10,- per persoon. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 20.00 uur de traditionele slotavond van Oosterend Present. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Hetty Heyting. Entree €16,-. Cinema Texel vertoont Bolt (16.15), Kikkerdril (16.00), New in Town (19.00), Curious Case of Benjamin Button (20.30), Friday The 13th (21.30) Zaterdag 14 maart: Bij de Hamster bij Oudeschild kan van 9.00 tot 12.00 uur gratis compost worden afgehaald. Liefhebbers die nen zelf voor transport en een schop te zorgen. Om 14.00 uur klinkt in De Waal het startschot van de 28ste Halve Mara thon van De Waal. Er kan worden gelopen over 4,8,10.6 en 21.1 kilome ter. Er is ook een wandelparcours. In eetcafé De Kroonprins in Oosterend begint om 17.00 uur een Hollandse avond. M.m.v. Frans en Lies Pieterse en smartlappenkoor de Koger Para dijsvogels. In het Eierlandsche Huis in De Cock sdorp begint om 19.00 uur een play- backwedstrijd. Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg is van 19.30 tot 22.00 uur geopend voor jon geren tussen de 10 en 15 jaar. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 19.30 uur play- backwedstrijd. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur het clubkampioenschap van Model Racing Texel. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 20.00 uur het Winter- concert van de christelijke muziekver eniging Excelsior. Entree €2,50. In café De Zwaan in Den Burg begint om 21.00 uur een minifestival met de Texelse bands 13 Broken Pieces, Sinner en Tax-Free, gecombineerd met de pre sentatie van de debuut-CD van Sinner. In café De Compagnie bij de jachtha ven in Oudeschild begint om 22 00 uur een salsa-party, georganiseerd door Salsa Texel. Entree vrij. Cinema Texel vertoont Bolt (14.00, 16.15), Kikkerdnl (13.45, 16.00), New in Town (19.00), Curious Case of Ben jamin Button (20.30) en Friday The 13th (21.30). Zondag 15 maart: Deelnemers aan de kwarttriatlon, die in juli wordt gehouden, kunnen om 9.00 uur hun krachten meten bij zwemparadijs Calluna in De Koog. In café Mans aan de Binnenburg begint om 15.00 uur een optreden van de bluesband Sorgen Frei. In De Slinger bij Ecomare begint om 15.30 uur een filmvoorstelling met beelden van Texel in de jaren '40. Entree gratis. Cinema Texel vertoont Bolt (14.00, 16.00), Kikkerdril (13.45), Curious Case of Benjamin Button (16.15, 20.00) en Friday The 13th (20.30). Maandag 16 maart: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In sieradenwinkel Hampi aan het Ger- ritslanderdijkje in de Dennen worden van 14.00 tot 16.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur workshops sieraden maken gegeven. Deelname kost €10 incl. consumptie, excl. materiaal. Aanmelden in de winkel of via tel. 365954. Om 20.00 uur begint in de kantine op de ijsbaan in Oosterend de jaarverga dering van IJsclub Oost. Cinema Texel vertoont Curious case of Benjamin Button (20.00) en New in town (20.15). Dinsdag 17 maart: In sporthal Ons Genoegen wordt de jaarlijkse Horeca- en Recreatiebeurs gehouden. Om 18.00 uur begint in De Buureton in Den Burg het maandelijks diner van de SWOT. Leerlingen van OSG De Hogeberg presenteren vanaf 19.00 uur in de kantine aan de Emmalaan hun profiel werkstukken. ledereen is welkom. Bij De Tuunderie in Den Burg begint om 19.45 uur de basiscursus 1. Deze omvat vijf lessen met basistechnie ken Meer info: www.detuunderie. texel.com of tel. 06-21842638 De FNV Vrouwenbond komt om 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. In café De Zwaan begint om 22.00 uur een optreden van coverband Impress. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Curious case of Benjamin Button (20.00) en New in town (20.15). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen vyachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Diner SWOT Bij de SWOT wordt dinsdag 17 maart spaghetti bolognese geser veerd. Bij het diner horen een sala de van rauwkost en een nagerecht. Het SWOT-diner vindt plaats in De Buureton en begint om 18.00 uur. Deelname kost €8,-, opgeven kan via tel. 312696. Vr. 13 maart 10.26 en 22.14 u. Za. 14 maart 10.30 en 22.50 u. Zo. 15 maart 10.37 en 23.04 u. Ma. 16 maart 10.57 en 23.30 u. Di. 17 maart 11.15 en 23.40 u. Wo. 18 maart 11.50u. Do. 19 maart 00.07 en 12.44 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water Woensdag 18 maart laatste kwartier, vnjdag 20 maart doodtij Zondag 15 maart zon op 6.54 uur. onder 18 45 uur In Het Schoutenhuys in Den Burg vindt donderdag 19 maart een concert plaats van de Engelse folk- en blueslegende Johnny Silvo. Dit is het eerste concert uit een serie van drie. Op 2 april spelen The McCalmans, op 14 mei de Canadees-Amerikaanse blueszanger Ray Bonneville. Als zoon van een Amerikaanse vader en een Ierse moeder raakte Silvo al op jonge leeftijd in muziek geïnte resseerd. Eerst in de New Orleans jazz en blues, later kwamen daar, onder invloed van Woody Guthrie en Bob Dylan, country, folk en soul bij. Silvo's brede muzikale interesse is terug te horen in zijn optredens. Zijn succes begon in 1967 toen het album Johnny and Denny verscheen, dat hij maakte met de toen 20-jarige zangeres Sandy Denny van Fairport Convention. Het album is inmiddels een collectors item. Sindsdien trekt Silvo over de wereld, waarbij hij naast grote podia ook regelmatig een radio- of televisiestudio aan doet. Vorig jaar speelde hij voor een zeer enthousiast publiek in Het Schoutenhuys. Silvo is een van de meest getalenteerde allroundenter tainers in de folkscene. Hij beschikt over een kolossale stem, groot in volume en zuiverheid. Of hij een traditional of iets hedendaags zingt, maakt daarbij niet uit, alles klinkt even helder en krachtig. Voeg hierbij het feit dat hij een meer dan uitste kend gitarist is die zijn optredens doorspekt met humor, dan is het duidelijk waarom de concerten van deze 72-jarige levende legende een verslavend karakter hebben. Het concert in Het Schoutenhuys begint om 21.00 uur. De toegang bedraagt €12,50. Kaarten kosten in de voorverkoop €11,- en zijn verkrijgbaar bij The Music Store en de receptie van De Lindeboom. Een passe-partout voor alledrie concer ten kost €30,-. Klaverjasdrive In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland begint donderdag 19 maart om 20.00 uur een open klaverjasdrive. The Blues Brothers door leerlingen OSG Vanaf zat. 14 maart dagelijks afvaart TX10 en TX20. (Zondags geen afvaart.) Garnalenvissen en zeehonden kijken Info/res. TX10 Info/res. TX20 0222-313639 of 06-51498614 06-51044235 Leerlingen van OSG De Hogeberg voeren maandag 23 en dinsdag 24 maart in de Burgemeester De Koninghal het toneelstuk The Blues Brothers op. De voorstelling wordt bij wijze van profielwerkstuk georganiseerd door eindexamenleerlingen Nelleke Arnout, Marise Barhorst, Melis- sa Praamstra en Shirin Schahidi. Medewerking wordt verleend door leerlingen en enkele leraren. Het stuk is gebaseerd op de gelijkna mige Amerikaanse film uit 1980, over twee broers die hun oude band weer bij elkaar brengen en met het geld van hun optredens een wees huis proberen te redden. Aan de voorstelling gingen maan den van voorbereiding vooraf. De vier organiserende eindexamenleer lingen werden ondersteund door Denise Barhorst die de choreogra fie uitwerkte. Alle examenleerlingen HAVO en VWO moeten als profiel werkstuk een zelfgekozen project uitvoeren, waaraan ze tachtig uur moeten besteden. De voorstelling begint op beide dagen om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,-. Kaarten zijn vanaf zaterdag 14 maart te verkrijgen bij The Music Store en in de schoolbi bliotheek van OSG De Hogeberg. Geen experimentele muziek, maar lekker swingen. Die belofte doet organisator Bouke Weber over de lustrumeditie van Lindebooms Texel Jazz, op zaterdag 18 april in Question Plaza en Het Schou tenhuys. Met The Lils Mackintosh Band, Jazzberry, Big Band Texel, The Pepping Express en een ver- rassingsact. De voorgenomen uitbreiding van De Lindeboom dreigde roet in het eten te gooien voor het vijfde jazzfestival, maar uitstel van de bouwplannen zorgde ervoor dat de organisatie op de valreep alsnog gerenommeerde jazzartiesten aan zich kon binden. Tot grote tevredenheid van gene ral manager Bouke Weber. 'Jazz past bij De Lindeboom. Het bedrijf bestaat ruim honderd jaar en kent een lange geschiedenis, net als jazzmuziek een lang verleden heeft. Jazz past ook bij onze identiteit: kwaliteit, wie we zijn, wat we doen en waar we naartoe gaan. We staan voor iets unieks. Lindebooms Texel Jazz is niet zo groot als bijvoorbeeld North Sea Jazz en ons budget is natuurlijk niet zo groot, maar we proberen wel wat bijzonders neer te zetten. Zo hadden we twee jaar geleden Wouter Hamel. Niemand kende hem, maar inmiddels is hij doorgebroken. Door het festival te spreiden over Question en Het Schoutenhuys, houden we het wat meer bij elkaar, wat de gezelligheid verhoogt. Op het programma staat onder meer de band van Lils Mackintosh. Ze behoort tot de meest vooraanstaan de jazzvocalisten in Nederland en heeft met gerenommeerde artiesten gewerkt, zoals Hans en Candy Dul- fer, Georgie Fame en Oscar Peter son. Jazzberry draait om de com binatie van DJ's en live muzikanten. Ze staat bekend om funky DJ-sets, waarbij eigen producties worden gecombineerd met funk, rauwe soul, jazz, hiphopgrooves en house beats. Jazzberry bestaat uit DJ/pro- ducer/percussionist Mark Berman en vocalMC Ladybird (Frodolijn van Poll). Big Band Texel bestaat sinds 1997 en heeft op Texel en daar buiten inmiddels grote bekendheid opgebouwd. Met Henk Pepping in de gelederen geeft ook The Pep ping Express een Texels tintje aan het festival. Het repertoire omvat onder meer rock'n'roll, blues en boogie woogie. De zaal is open vanaf 20.30 uur. Lils Mackintosh. Kaarten kosten in de voorverkoop €17,50 (Lindeboom, Hotel Green- side, WV en Music Store) en bij de deur kosten ze €20,-.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2