A A a Woontij WIJ KUNNEN DE WERELD NIET DETER MAKEN. WEL MINDER ZIEK. Timmer Gemeente Texel TEXELSE 6 COURANT www.woontij.nl De Lange Muur Sfeervol Kantonees lopend buffet Jan Swier ff Da Vrijheid Granieten en hardstenen keukenbladen De Echte Bakker VRIJDAG 13 MAART 2009 Tweekamerwoning Botterstraat 27 in Oosterend Advertentienummer: 91001 Doelgroep: vanaf 18 jaar (huurtoeslag mogelijk vanaf 23 jaar) Voorrang: 50 plussers Bijzonderheden: inpandige berging, maximaal 2 personen Aantal slaapkamers 1 Totale huurprijs 394,40 Kale huurprijs Situering Beschikbaar per 355,69 begane grond 10 april 2009 Vierkamerwoning Gasthuisstraat 33 in Den Burg Advertentienummer: 91002 Doelgroep: vanaf 18 jaar (huurtoeslag mogelijk vanaf 23 jaar) Voorrang: statushouders Aantal slaapkamers 3 Totale huurprijs €471,60 Kale huurprijs 473,40 Situering hoekwoning Beschikbaar per 7 april 2009 Voor bovenstaande woningen moet uw reactie uiterlijk binnen zijn op 18 maart 2009. De woningen worden toegewezen op inschrijfdatum. Vermeld altijd het advertentienummer v; woning! Meer informatie over ons aanbod staat vermeld op www.woontij.nl. Postadres -Thijsselaan 2,1791 VH Den Burg telefoonnummer (0222) 36 33 33 Bezoekadres kantoor Den Helder Polderweg 170,1782 EC Den Helder Bezoekadres kantoor Den Burg -Thijsselaan 2,1791 VH Den Burg Geopend maandag t/m vrijdag van 08.30 -12.30 uur CHINEES - INDISCH RESTAURANT NIKADEL 48 DE KOOG a 317786 Elke zaterdag en zondag presenteren wij -in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten: 5 soorten Chinese, Kantonese soep en pangsit 26 Chinese, Indische, Kantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan e.a. vruchten. Reserveer tijdig uw couverts, tel 317786 Nu speciale prijs: €14,50 Kinderen tot 12 jaar 7,50 Groente en fruit1 Iedere maandag op de markt van half 8 tot half 2. Alleen het mooiste en het lekkerste! En... Zelfbediening! Mooie lekkere witte bloemkool p.st €1.- Verse spinazie p.kg€2.- Bleekseldery, Bosuitjes. Rettich. Avocado, Courgettes of radijs p.st €0.95 De lekkerste Elstar appels p.kg €1.- Mooie Hollandse komkommers 2 voor €1.50 Nog steeds: De Lekkerste mandarijnen Tas vol €3.00 Bij besteding €10,- Big Shopper v/d markt cadeau! Hotel Restaurant 3-gangen menu's Klassiek €21,50 Loodsmans €24,50 Van de Chef €29,50 AANBIEDING Wegens succes ook deze maand zeetongen 500-600 gr. €24,50 Nu ook stoofpotje Lams- en rundvlees €16,50 Herenstraat 12, Den Hoorn, Tel. 319228 MAAK HET VERSCHIL TUSSEN EEVEN EN DOOD BIND AïSSgm NatuursU-coliahilel - Steenhom wastafelbladen vensterbanken vloeren Hoofdweg 86 De Cocksdorp - 311 171 06 13375284 mail@devrijheidlexel.nl Al* ,T Gemeente Texel VRAAG EEN KINDERLINTJE AAN! Naast de Koninklijke onderscheidingen tijdens Koninginnedag gaat de gemeente Texel ook kinderlintjes uitreiken. Kinderen die een bij zondere prestatie hebben verricht of die iets hebben betekend voor hun omgeving of de samenleving, komen in aanmerking voor een lintje. Kinderlintjes zijn bestemd voor kinderen (ook groepen) tussen de 6 en 12 jaar Tot 1 april 2009 kunnen aanvragen voor 2009 worden ingediend De uitreiking is dit jaar op 28 april 2009 De aanvragen worden beoordeeld door een jury Per jaar worden maximaal 5 lintjes uitgereikt Voorbeelden Een kind dat langdurig iets heeft betekend voor een zieke buurman Een groepje kinderen dat regelmatig klusjes in de buurt doet Een kind dat hulp haalde toen een bejaarde man en zijn hondje werden aangevallen Een kind dat een vastzittend schaap redde Een kind dat een belangrijke wedstrijd wint Het aanvraagformulier kunt u digitaal invullen op onze website www.texel. nl en is verkrijgbaar bij de receptie. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Roeper, telefoonnummer (0222) 362 155. Bakkerij Timmer, ai 60 jaar een begrip op Texel. Onze onderneming houdt zich bezig met de pro ductie en verkoop van brood- en banketproducten. Naast verkoop in eigen winkels en tearooms leveren we onze producten ook aan hotels, supermarkten, horeca en groothandel. Voor onze winkel en tearoom in De Koog zijn we op zoek naar een: Filiaalhouder m/v Fulltime 38 uur Wij vragen: Leidinggevende capaciteiten, ervaring in soort gelijke functie is een pré. Bereid om ook in het weekeind te werken, zelfstandig en flexibel, affi niteit met onze producten, opleiding op minimaal mbo niveau. Wij bieden: Afwisselend en zelfstandig werk, een plezierige werksfeer met leuke collega's, werken in een ge zond en dynamisch bedrijf met een ambachtelijk en eerlijk product. Beloning volgens CAO bak kersbedrijf. Ben je geïnteresseerd? Graag je schriftelijke reac tie voorzien van CV voor 22 maart richten aan Echte Bakker Timmer, tia.v. Dhr. N. Kossen, Schilderweg 278, 1792 CK Oudeschild E-mail: info@bakkertimmer.nl Kijk ook eens op onze site www.bakkertimmer.nl. r nadere informatie kunt u contact opnemen s Kossen, 0222-313202. BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen W. v. Beierenstraat 32-G in Den Burg: geheel plaatsen van woonhuis op bedrijfsruimte (ontvangen 3 maart 2009); Langeveldstraat (naast 47) in De Cocksdorp: geheel oprichten van woonhuis (ontvangen 4 maart 2009); Kadijksweg 15 in Den Burg: geheel plaatsen van werktuigen/aardappelkisten bewaarloods (ontvangen 5 maart 2009); Kogerstraat 7 in De koog: gedeeltelijk ver anderen van een restaurant en woonhuis (ontvangen 5 maart 2009); De Naai 2 in Den Hoorn; geheel plaatsen van plat dak (ontvangen 5 maart 2009); Nikadel 1 De Koog; geheel plaatsen van muur voor windschermen (ontvangen 06-03-2009); Molenstraat 75 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een woonhuis (ontvangen 6 maart 2009); Dorpsstraat 74 in De Koog: gedeeltelijk veranderen van horecaruimte (ontvangen 6 maart 2009); Ruijslaan 30 (nabij paal 19,5 zuidzijde): gedeeltelijk vergroten van een strandpaviljoen (ontvangen 6 maart 2009); Parkstraat 32- 28 in Den Burg: (2e fase), geheel opnchten van Cultuur Centrum (ontvangen 6 maart 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zl/n verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Muyweg 43 De Cocksdorp: geheel vernieuwen van een schuur (verzonden 9 maart 2009); Roggeslootweg 591 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis (verzonden 9 maart 2009); Zeebries 22 in Den Burg: het plaatsen van een dakkapel (verzonden 9 maart 2009); Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bi/ de publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zi/n bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschnft indienen bij het college van burgemees- teren wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschn/ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van hel bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is Ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bi/ de voonoenlngenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven Ontheffing plaatsen garage berging Wilhelminalaan 77 Den Burg Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1sub c van de Wet ruim telijke ordening medewerking te verlenen aan het plan voor het geheel plaatsen van een garage/berging aan de Wilhelminalaan 77 in Den Burg. Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 16 maart2009gedurende twee weken ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende deze termijn kan iedereen schnfteh/k zijn/haar zienswijze kenbaar maken Belangrijke wijzigingen met betrekking tot bouwleges Voor het bouwen zonder of in afwijking van een verleende bouwvergunning worden de normale bouwleges met 50 verhoogd. Daarnaast worden de bouwleges voor het gewijzigd uitvoeren van een eerder verleende vergunning gebaseerd op een percentage van de bouwkosten voor de primaire bouwvergunning. De legesverordening 2009 is op deze punten gewijzigd. U kunt de legesverordening downloaden op www.texel. nl bij actueel nieuwsberichten of onder beleid en regel geving/verordeningen/ algemeen/ legesverordening 2009 hoofdstuk 5. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda wordt gepubli ceerd op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agen da's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de vergadenng Als u de vergadenng wilt bijwonen kunt u dit melden bij de publieksbalie of bij de gemeentelijke plantoelichter, telefoonnummer (0222) - 362185. KAPVERGUNNING Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 4.5.2. van de Kapregeling in de Algemene Plaatse lijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht meewerken aan het verzoek tot kapvergunning van: 10 esdoorns aan de Heemskerckstraat i.v.m. recon structie straat Een gemengde windsingel Gerritslanderdijkje 5 i.v.m. nieuwbouw 2 kastanjes en 2 lindes kruising Kogerstraat - Bernhard- laan i.v.m. aanleg rotonde 12 bomen aan de Haffelderweg 40 i.v.m. aanleg toe gangsweg sportpark vanaf terrein OSG De aanvraag om kapvergunning liggen gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schrif telijke zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de medewerkers van het team Vergunningen, telefoon nummer (0222) 36 2120 dat vanwege de slechte staat van de berm de volgende tijdelijke verkeersmaatregel nodig is: In polder Het Noorden en Eierland het instellen van eenrichtingverkeer op de Genteweg en Muyweg, tussen Schorrenweg en Hoofdweg, rijrichting naar de Hoofdweg tot 1 mei 2009. De verkeersmaatregel wordt genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat in verband met evenementen de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn: Ten behoeve van de halve marathon van de Waal: het afsluiten voor alle verkeer van het Hogereind, tussen Bomendiek en Vermaningspad, op zaterdag 14 maart 2009 van 13.00 uur tot 17.00 uur; Ten behoeve van het open huis Stoompoort Vliegwiel: het afsluiten voor alle verkeer van de Stoompoort en Vliegwiel op zondag 29 maart 2009 van 10.30 uur tot 17 uur; Voor meer informatie over de verkeersmaatregelen kunt u terecht bij de heer van Sijp, afdeling gemeentewerken, telefoonnummer 06-13225221 EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende evenementenvergunningen zijn aange vraagd: Sculpture Events voor het organiseren van het Nederland se Zandsculpturenfestival op een opslagterrein nabij Paal 15 van 25 apnl 2009 tot en met 13 september 2009 Vrije School Texel voor het organiseren van een voor- jaarsmarkt in her schoolgebouw en op het plein aan de Gasthuisstraat 55 te Den Burg op 30 mei 2009. Stichting Sommeltjespop voor het organiseren van popfestival Sommeltjespop aan de Langwaal te De Waal op 4 juli 2009. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de publieksbalie op het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publi catie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester. Postbus 200, 1790 AEm Den Burg VERKEER Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend MEDEDELINGEN Verkiezing Europees parlement: registratie niet-Ne- derlandse onderdanen Europese Unie Niet-Nederianders die onderdaan zijn van een lidstaat van de Europese Unie en die als ingezetene zijn inge schreven bij de gemeente Texel zich kunnen laten regi streren als kiezer voor de verkiezing van de Nederlandse leden van het Europees Parlement. Voorwaarden Aan registratie zijn de volgende voorwaarden verbon den: uw werkelijke woonplaats is op woensdag 22 april 2009, de dag van de kandidaatstelling, in Nederland; u bent op donderdag 4 juni 2009, de dag van de stem ming, 18 jaar of ouder, u bent niet uitgesloten van het kiesrecht in Nederland of in een andere lidstaat van de Europese Unie. Een verzoek indienen Op uw verzoek sturen wij u het verzoekschrift tot re gistratie toe. U kunt dit verzoekschrift tot woensdag 22 april 2009 aan ons retourneren, met een verklaring waann staat dat u met bent uitgesloten van het kies recht en dat u uitsluitend in Nederland van het kiesrecht gebruik zult maken. Verzoeken die wij na 22 april 2009 ontvangen, gelden voor de volgende verkiezing. Als u als kiezer geregistreerd bent, blijft u geregistreerd zolang u als ingezetene bent ingeschreven bij een Nederlandse gemeente. Meer informatie? Hiervoor kunt u terecht bij het bureau Verkiezingen van de gemeente Texel, telefoonnummer (0222) 36 22 28. Verkiezingen Eurpees parlement: Stemmen met het rode potlood! Donderdag 4 juni 2009 worden de verkiezingen gehou den van de leden van het Europees Parlement. Door 27 lidstaten worden dan in totaal 736 parlementsleden gekozen. De Ministerraad heeft besloten dat weer gestemd wordt met stembiljet en rood potlood omdat getwijfeld werd aan de betrouwbaarheid van de stemmachines. De gemeente Texel doet, evenals bij de vorige verkie zingen, mee aan het project 'stemmen in een willekeu rig stemlokaal'. Dit houdt in dat elke inwoner van de gemeente Texel in een willekeung stemlokaal binnen de gemeente mag stemmen. De stemlokalen zijn die dag geopend van 07 30 uur tot 21.00 uur. Wie zijn kiesgerechtigd? U bent kiesgerechtigd als u: 18 jaar of ouder bent; in een lidstaat van de Europese Unie woont; niet bent uitgesloten van het kiesrecht. Meer informatie? Hiervoor kunt u terecht bij het bureau Verkiezingen van de gemeente Texel, telefoonnummer (0222) 36 22 28. Omwisselen bromfietscertificaat vóór 1 oktober 2009. Bent u in het bezit van een bromfietscertificaat? Dan heeft u tot 1 oktober 2009 de tijd om het certificaat om te wisselen voor een rijbewijs met de categorie AM. Voor 1 oktober 2006 werd voor het besturen van een bromfiets geen bromfietsrijbewijs afgegeven, maar een bromfietscertificaat. Dit certificaat werd afgegeven door het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR). Op 1 oktober 2006 is dit veranderd: iemand die het bromfietsrijbewijs haalt, ontvangt een rijbewijs met de categorie AM. De gemeente geeft het rijbewijs af. Na 1 oktober 2009 is een bromfietscertificaat niet meer voldoende om een bromfiets (dit geldt ook voor een snorfiets of brommobiel) te mogen besturen en moet u examen doen voor een rijbewijs met de categorie AM. Na 1 oktober 2009 kunt u geen rechten meer ontlenen aan uw bromfietscertificaat. Als u voor 1 oktober 2009 een rijbewijs met de categorie(en) A (motor) en/of B (auto) heeft gehaald hoeft u uw bromfietscertificaat niet om te wisselen. Overgangsregeling Er bestaat een overgangsregeling voor mensen die in het bezit zijn van een geldig bromfietscertificaat U.kunt deze tot 1 oktober 2009 om laten wisselen voor een rijbewijs met de categone AM. U hoeft dan dus geen examen te doen. Bromfietscertificaat omwisselen? De afdeling publiekszaken behandelt de aanvragen voor het omwisseling van het bromfietscertificaat. Voor een fiets met elektnsche trapondersteunmg is geen brom fietsrijbewijs nodig. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met 0222 - 36 21 20.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6