Veel vrijwilligersuren in fraai clubgebouw MAB De oude kantine was al tien jaar helemaal verrot in actie in Leeuwarden AMNESTY Van der Veen en Westdorp breken klaverjasrecords Jaap Witte snel in coopertest Jaap Dros wil niet opgeven Budokai Texel verwelkomt 100ste lid TEXELSE 7 COURANT G-judoka's Tevoko naar kwartfinale loor zijn eerste twee partijen, maar daarna ging de knop om en won hij alles, wat in een fraaie tweede plaats resulteerde. Ook Sander Zijm kan terugzien op een sterk toernooi. Hij liet zich alleen in zijn eerste partij even verrassen. De door hem ingezette worp werd door zijn tegenstander overgeno men, waarna Sander in een houd greep belandde waaruit geen ont snappen mogelijk was. Zijn tweede partij gaf een gelijkopgaande strijd te zien, maar door twee keer wazari wist hij aan het langste eind te trek ken. Eenmaal warmgedraaid, wist hij zijn derde en vierde partij op fraaie wijze te winnen. Robbin van der Ster trof sterke tegenstanders en moest elke partij vol aan de bak. Zijn eerste partij wist hij moeizaam in zijn voordeel te beslissen. De tweede besliste hij met een houdgreep in zijn voordeel, maar de derde ging verloren omdat hijzelf in een houdgreep belandde. Hij gaf deze partij te snel verloren door af te tikken. De vierde partij duurde de volle twee minuten en bracht geen punten op het bord. De scheidsrechter moest de beslissing brengen en kende Van der Ster de winst toe. Marieke Zijm was nog maar nau welijks op de mat of ze koos het luchtruim. Door middel van een prachtige heupworp 'gaf de tegen standster vliegles', vertelde Zijm zelf. Getergd won ze de volgende partij al snel op ippon (een vol punt). In haar derde ontmoeting moest ze tot op de bodem gaan, maar ze wist door middel van een houdgreep de winst naar zich toe te trekken Jam mer dat ze zich de eerste partij liet VERVOLG VAN PAGINA 1 Mantelzorg Vanuit de vrijwilligersbank zouden ook gezamenlijke cursussenvoor vrijwilligers verzorgd kunnen wor den. Uit de recent vastgestelde ver nieuwde structuurvisie kwam eerder al naar voren dat er behoefte is aan verrassen, maar ze kan terugzien op een goed toernooi. Daniël Schreeve heeft de laatste tijd grote vorderingen gemaakt en was daarom door zijn coaches hoog ingedeeld. Helaas nam de organi satie dit met goed over en belandde Schreeve in een poule die eigen lijk iets te licht was voor hem Hij wist door goed en geconcentreerd judo alle partijen in zijn voordeel te beslissen. Op het volgende toernooi in Beverwijk zal hij het waarschijnlijk een stuk moeilijker krijgen, maar Daniël is een judoka die van uitda gingen houdt Nick Hennink weet het zijn tegen stander altijd erg lastig te maken. Hij verliest niet graag en dat is duidelijk te zien in zijn beleving van het judo. In Leeuwarden liet hij al zijn tegenstanders op fraaie wijze in het stof bijten. Volkomen verdiend en met een score van honderd pro cent mocht hij aan het eind van het toernooi de hoogste trede van het podium betreden. Mark van der Vliet verkeerde in top vorm. Op geheel eigen wijze bereidt hij zich op elke partij voor. Op het moment dat hij op de mat moet, vergeet hij even alles om zich heen en gaat hij de stnjd aan. In Leeu warden liet hij een paar zeer fraaie been- en heupworpen zien. In al zijn partijen eindigden zijn tegenstan ders in een ijzeren houdgreep. Ook voor hem leverde dat de hoogste trede op het podium op. Resultaten Texelaars: 1 Daniel Schreeve. Nick Hennmk en Mark van der Vliet 2 Cor Dnjver. Sander Zijm, Robbin van der Ster en Marieke Zijm. 3.Chnstina Keij- ser. Jeroen van Os en Wout Legierse. een centraal punt voor vrijwilligers. In de toekomstvisie wordt er ook vanuit gegaan dat de dorpsservice punten van Pharos een bredere rol in de dorpen gaan spelen. International breken (25-18). In de derde set zette Madjoe een andere spelverdeler in, waardoor het spelpeil iets.omhoog ging. Madjoe nam een kleine voor sprong en Tevoko had moeilijke services nodig om weer op gelijke hoogte te komen. Tot 24-23 ging de strijd gelijk op. waarna Tevoko er een schepje bovenop deed. Door twee fouten van Madjoe en een kill-blok van Ivet Former en Céline de Graaf won Tevoko de derde set (26-24). VRIJDAG 13 MAART 2009 Lieuwe van der Veen was op de clubavond van Klaverjasclub Den Burg voor één keer herenigd met zijn voormalige partner Hans West dorp. Het meervoudige kampioens duo vestigde een nieuw record met de ongelofelijk hoge score van 9337 punten. Ondanks dat geweld bleven Arend Dijker en Piet Moree aan de leiding in het klassement. Westdorp en Van der Veen speelden jaren samen in de clubcompetitie en werden meermalen kampioen. Omdat Westdorps vaste maat Jan Zaal was verhinderd werd het koningskoppel in ere hersteld en het bleek de samen werking nog niet verleerd te zijn. Met vier spellen van boven de 2000 werd het clubrecord, dat sinds 2000 met 8762 punten op naam staat van Roel de Zwart en George Eelman, verpul verd. Westdorp en Van der Veen haal den ^337 punten. Dankzij dit resultaat stijgen Zaal en Westdorp van de veer tiende naar de negende plaats in het klassement. Ook in de periodestand maken zij een flinke sprong, van de zestiende naar de vijfde plaats. Bart Weijdt en Willem Koomen pakten met 7370 punten de tweede plaats. Zij openden sterk met 2100 en ruim 1900 en wisten daarna goed stand te houden. Zij stijgen naar de tweede plaats in het klassement. Ook Arend Dijker en Piet Moree wisten met 6732 punten en een derde plaats goed te handhaven en blijven eerste in het klassement. Ernst Ellen en Jitze de Vries werden vierde (6710). Na een matige start speelden ze twee spel len boven de 1800 punten. Zij stijgen naar de dertiende plaats Daarmee hebben ze nog kans om in de top tien te eindigen. Fenny van Exel en Tiny Kok werden vijfde (6704) en lijken de rode lantaarn definitief te hebben afgestaan. Zij staan zeven tiende, maar hebben kans nog hoger te eindigen. Het gemiddelde was met 6361 pun ten vrij normaal, het aantal marsen was met 33 even boven modaal. Dijker en Moree behouden de lei ding in het klassement- Zij hebben een voorsprong van ruim 800 punten op Koomen en Weijdt. Vlaming en Geus staan derde met een kleine 1500 punten achterstand. Tromp en Stark leiden in de periode met een voorsprong van bijna 1400 punten op Gerda en Freek Veeger. Dijker en Moree staan derde. De laatste coopertest van dit sei zoen, georganiseerd door Atletiekver eniging Texel en Sportservice Texel, kende een teleurstellende deelname. Niet meer dan vijftien deelnemers deden dinsdag op de atletiekbaan in Den Burg een poging in twaalf minuten zoveel mogelijk meters te maken. Enkele trouwe lopers had den afgedaan, omdat ze geblesseerd waren of zich wilden sparen voor de halve marathon die zaterdag in De Waal wordt gehouden. Verheugend was wel dat zich onder de deelne mers ook leden van andere sport clubs bevonden. Ondanks de gennge animo was het niveau erg hoog Er werden vele persoonlijke records gelopen. Jaap Witte legde met 3687 meter (gemiddeld 18,44 per uur) het grootste traject af Hij had bijna een ronde voorsprong op achtervolger Coen Schoonheden, die 3357 meter liep. Duco van der Kuijl kwam tot een afstand van 3259 meter. Natasja van der Vis was met 2757 meter de dame met de beste conditie. De 12-jan- ge Hessel Arensman had met 2729 meter de langste adem bij de jeugd. Ook de 11-jarige Cor Bijpost deed met 2711 meter van zich spreken. Na de zomervakantie wordt weer een nieuwe serie coopertests gehouden. Uitslagen: Jaap Witte. 3687 meter; Coen Schoonheden. 3357; Duco van der Kuijl. 3259. Wouter Dog ger. 3257; Bert Rookus. 3171, Rob Zwetsloot. 3057; Thomas Richter 2875; Natasja van der Vis. 2757; Hessel Arensman. 2729, Cor Bijpost. 2711. Lo Bremer. 2701; Teun Eelman, 2693. Leendert Eelman, 2585, Sophie Witte, 1841. Kathelijne Verschoor. 1841 Hoewel de titelstrijd bij schaakclub En Passant eigenlijk al is beslist, blijft Jaap Dros het aanstaand kampioen Gerard van Es zo lastig mogelijk maken. In de 23ste ronde van de B&B Van der Vis en Den Boer-competitie zette hij alles op alles tegen Mohamed Al-Rawy en werd hij beloond met een vol punt. Lange tijd zag het er naar uit dat de partij in remise zou eindigen, maar Dros bleef doorspelen, hopend op een onnauwkeungheid van Al-Rawy. Na meer dan honderd zetten was het zover, waarna Dros alsnog de overwinning kon opeisen. Van Es was verhinderd, maar heeft een grote voorsprong op Dros Alleen Ron Vlugt slaagde er dit seizoen in hem te ver slaan en daar was een blunder van de koploper voor nodig. Met dertien ovenwinningen, twee remises en één nederlaag staat Van Es fier op kop.' Dros heeft meer partijen gespeeld, maar opvallend veel partijen verloren: zes. Al-Rawy speelt voor het eerst mee en blijkt een aanwinst. Hij kan zich meten met de besten en heeft het in zich om in de komende jaren de titel te pakken. Thomas Richter won in een spannende partij van Dick van Bameveid. Richter kwam net iets beter uit de startblokken, waarna zijn koningsaanval effectief en doorslag gevend was. Piet Bakelaar beleeft een prima seizoen. Hij verloor slechts eenmaal, van Richter. Zelfs tegen Van Es bleef hij overeind en sleepte hij een remise uit het vuur. Zaterdag 14 maart speelt het eeste achttal van En Pas sant voor de bondscompetitie tegen Caïssa. De wedstrijd is van groot belang, aangezien beide ploegen nog kampioen van de tweede klasse kun nen worden. Het treffen speelt zich af in hotel Den Burg en begint om 12.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Budokai Texel heeft deze week het honderdste lid mogen verwelkomen. Jesper van Leeuwen (12 jaar, voor aan liggend op de foto), zit sinds kort op kickboksen in de jeugdgroep (11 tot 14 jaar). Hij was blij verrast dat hij bij zijn aanmelding een T-shirt en een kickboksbroek mocht uitzoeken. De jeugdgroep telt op het moment veertien leden. Omdat veiligheid bij de trainingen voorop staat, is het dragen van bokshandschoenen, scheenbe schermers, toque en bitje verplicht. Het bestuur van Budokai Texel is verheugd en trots over de grote aanwas sinds de vereniging in september werd opge richt 'Je begint een nieuwe vereniging met bepaalde doelen en overtuigingen en dan is het erg fijn om als reactie hierop te zien dat steeds meer mensen komen trainen. Zaken als respect en budotradities zijn binnen onze vereni ging erg belangrijk en dat proberen wij ook zoveel mogelijk op al onze leerlin gen over te brengen, van jong tot oud. Vooral bij jeugdgroepen wordt veel aandacht besteed aan weerbaarhad. agressieregulatie en omgaan met pijn, teleurstelling en boosheid.' Trainer Nico Waerts slaagde deze week voor de tweejarige opleiding docent/instructeur Sociale Weerbaarheid. Budokai Texel heeft het voornemen daar voorlichting over en demonstraties van te geven. Ook gaat binnenkort een lesgroep tai- chi van start. Deze lessen worden op zaterdagochtend gegeven. Buiten, of op een bijzondere lokatie. n Randstedelijk grand café. Jarenlang stonden de plannen voor een nieuwe kantine boven aan de agenda van elke bestuurs- en ledenvergadering. Of ze nu aan autocross, motorcross, trial of oriëntatieritten deden, elk lid van de MAB had wel een mening over hoe de bouw het beste kon worden aangepakt. Het leek een gebed zonder eind te worden, maar zaterdag 21 maart is het dan toch zover en wordt het nieuwe clubgebouw feestelijk geopend. Vele plannen passeerden de afge lopen jaren de revue. Een dam- wandschuur, houtbouw, noodunits of een stenen gebouw, voor alle suggesties viel wel iets te zeggen. 'Maar het stuitte steeds weer op de financiën. We moesten het toch met elkaar zien op te brengen.' Toen vorig jaar een nieuw dagelijks bestuur aantrad, kwam de zaak in een stroomversnelling. 'Niet om onszelf op de borst te kloppen of met de eer te strijken, want er is in de loop der jaren door heel veel mensen hard aan gewerkt. Maar we hebben wel een paar knopen doorgehakt', vertelt voor zitter Ed van der Ploeg. 'Dat was hard nodig', vult Peerke Reijnders, secretaris en lid van de bouw commissie. aan. 'De oude kantine had nog als muziekschool aan de Parkstraat in Den Burg gestaan. Die stond sinds 1986 bij ons, maar was tien jaar geleden al helemaal verrot. Kun je nagaan dat het echt tijd werd voor iets nieuws.' Nadat de meeste opties waren afgevallen, presenteerde de bouw commissie twee varianten, die alle bei financieel haalbaar waren. Van der Ploeg: 'We hebben uiteindelijk gekozen voor een stenen gebouw, dat onderhoudsvrij is. Een houten gebouw had ook gekund, maar het verschil in prijs was zo gering, dat we liever iets duurzaams hadden. Met kunststof kozijnen. Hout is wel mooi, maar je moet het regelmatig schilderen en om dat betaalbaar te houden heb je dan toch weer vrij willigers nodig.' Het nieuwe gebouw kon worden gefinancierd met een klein bedrag aan eigen vermogen, een inves teringssubsidie van de gemeente en een in twintig jaar af te Jossen lening. 'Dat is realistisch, daar hoe ven we geen rare fratsen voor uit te halen.' Minstens zo belangrijk was de inbreng van de leden van de bouwcommissie. Reijnders: 'We hebben allemaal tweehonderd of meer uren in de bouw gestoken. Het aanleggen v, Daar komt bij dat we bijna alle maal uit de bouwwereld komen. Menno Koorn werkt bij RAB en kon regelen dat we de materialen tegen heel scherpe prijzen konden krijgen. Ruud Weijers heeft een eigen bouwbedrijf. Hij heeft vele onbetaalde uren op de bouwplaats doorgebracht. Zelf ben ik directeur van CVI, dat samen met VEM Elek trotechniek en VTI Loodgieterswerk eigenaar is van de Installatie Groep Texel en met materiaal en werk heeft gesponsord.' Alleen Jan Nico van der Ploeg, het vierde lid van de bouwcommissie, komt niet uit de aannemerij. 'Maar ook hij heeft op allerlei manieren aan de bouw bijgedragen.' Nam het maken van plannen veel tijd in beslag, de uitvoering kwam in hoog tempo tot stand Reijn ders: 'De maandag na de tweede autocross, augustus vorig jaar, zijn we begonnen met de sloop. Op 31 december was de oplevering. Dat is ook te danken aan onze werkgevers en collega's. Die heb ben zich erg soepel opgesteld en ons de mogelijkheid gegeven er ook overdag nogal wat uren in te steken. Complimenten ook voor de gemeente. De vergunning moest een paar keer worden aangepast en dat gebeurde zonder proble- De afgelopen maanden zijn tal van vrijwilligers bezig geweest met de afwerking van het door architect Dirk Koster ontworpen gebouw. Meest in het oog springt de prach tige bar, vervaardigd door Dries Veltkamp en Jan-Jacob de Jong, die in geen enkel Randstedelijk grand café zou misstaan. Maar een rondje door het gebouw leert dat ook de andere vertrekken er mogen zijn. Dat geldt zowel voor de keu ken als de toiletten en de douches, alles voorzien van vloerverwarming. Op de tweede verdieping is genoeg ruimte om het archief onder te brengen en bestuursvergaderin gen te houden, Buiten wordt dezer dagen een heus terras aangelegd. Van der Ploeg: 'We willen het gebouw intensief gaan gebruiken: bij de autocross, alle motorcrosses, clubfeesten. Het zou ook leuk zijn als Texelaars die op zondagmiddag een rondje maken een bakkie koffie bij ons komen drinken. Kunnen ze ondertussen naar de motorcross kijken, want je hebt van hieruit een prachtig uitzicht op de baan Verder hebben we plannen om trai ningsweekends voor overkanters te verzorgen.' De ruime openstel ling is mogelijk doordat de MAB een beheerdersechtpaar heeft aan getrokken: Willem en Dorota van Heerwaarden. 'We zijn erg blij met ze. Er zijn niet veel leden die het zien zitten en de tijd hebben om achter de bar te staan. Bovendien is het veel beter om met mensen te werken die het als hun eigendom beschouwen. We kunnen de omzet goed gebruiken.' De kantine wordt zaterdag 21 maart officieel geopend. Wethouder Nico Kikkert verricht om 14.00 uur de openingshandeling, samen met het oudste en het jongste lid van de MAB. Daarna beginnen diver se demonstraties, waaraan wordt meegewerkt door alle takken van de vereniging. Bovendien hebben jongens en meisjes de kans onder begeleiding een stukje op een ech te motor te rijden. Aan het einde van de middag verzorgt coryfee- Gerard Jimmink een lezing over zijn avonturen in de rally Parijs-Dakar, 's Avonds is er groot feest voor leden en sympathisanten. Joop Rommets Tien G-judoka's van budoclub Shima hebben zaterdag met wis selend succes meegedaan aan een groot toernooi in Leeuwar den. Om hen te prikkelen, had den hun trainers hen ingedeeld in zware categorieën, zodat ze flink 'aan de bak' moesten. Trainer en begeleider Henk de Vries doet verslag. Christina Keijser volhardde stoïcijns in het gunnen van de wedstrijden aan haar tegenstanders. Ze ziet er indrukwekkend uit, het kleine indi aantje in haar blauwe wedstrijdpak, maar haar tegenstanders hadden al gauw in de gaten dat ze goedgeefs was. Alle partijen werden met een groots gebaar weggegeven en ze bedankte na de wedstrijd niet alleen haar tegenstanders, maar ook de scheidsrechters. Bovendien maakte ze mooie elegante buigingen naar het publiek. Jeroen van Os werd in de aller hoogste judocategorie geplaatst. Hij deed het erg goed en maakte de door de wol geverfde wedstrijdju doka's van de andere verenigingen duidelijk dat er een tegenstander van formaat is bijgekomen in het G-wedstnjdcircuit. De Texelaar won een paar zware partijen en hoefde alleen zijn meerdere te erkennen in de Nederlands kampioen en de Europees kampioen. Wout Legierse is een vnendelijke judoka, die zijn tegenstanders graag de overwinning gunt. Hij moet goed gecoacht worden, anders is de kans groot dat hij verliest. Helaas voor hem waren zijn coaches zaterdag met steeds bij de les. Toch kwam hij tot een uitstekende derde plaats. Cor Drijver was erg op dreef. Hij ver- NK kitebuggy bij De Cocksdorp Op het strand bij De Cocksdorp wordt in het weekend van 4 en 5 april het Nederlands kampioen schap kitebuggy gehouden, ver zorgd door Buggyclub Holland. De races duren op beide dagen van 10.00 tot 16.30 uur. Met een overtuigende overwin ning (3-0) op Madjoe 1 heeft het damesteam van volleybalvereni ging Tevoko zich weten te plaat sen voor de kwartfinale van de bekercompetitie. Bijna was Tevoko zonder te spelen naar huis teruggekeerd. Bij aankomst in Enkhuizen bleek dat de wedstrijd niet was ingepland, waardoor er ook geen scheidsrechters beschikbaar waren. Uiteindelijk bleek een vnjwil- lige scheidsrechter bereid de wed strijd te leiden, die door dit alles een half uur te laat begon. Lichtelijk geïr riteerd speelde Tevoko fel en agres sief. Madjoe had hier niets tegen in te brengen en maakte daarnaast vele fouten. Tevoko scoorde het ene punt na het andere en won de set met 25-17. Ook in de tweede set speelde Tevoko goed, al werden regelmatig domme fouten gemaakt. Dit had geen consequenties, al kon Madjoe ook in deze set geen potten Volleybal In sporthal Ons Genoegen in Den Burg is dinsdag 17 maart geen eilandcompetitie in verband met de Horeca- en Recreatiebeurs. Zwemmen In zwemparadijs Calluna worden vrijdag 20 maart de open Texelse zwemkampioenschappen gehou den. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Tevoko thuis tegen Alvoco Het damesteam van volleybalvereni ging Tevoko speelt zaterdag thuis tegen Alvoco uit Alkmaar. Alvoco snoepte de afgelopen weken steeds enkele punten af van de teams uit de top van de ranglijst en is ook nu van plan enkele punten van Tevoko te pakken. Tevoko heeft de uitwed strijd met 3-1 gewonnen en zal zijn uiterste best doen alle punten op Texel te houden. De wedstrijd in sporthal Ons Genoegen begint om 13.30 uur.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7