'Verliefd op de kleuterjuf van mijn dochter' Debuutroman Rianne Witte over lesbische 'coming-out' OSG-scholieren presenteren profielwerkstukken TEXELSE g COURANT Vernieuwde Zilvermeeuw klaar voor toekomst BI J i** i {j3 Kerkdiensten Hulpverlening Medische zorg oud Papier JLWerk aan de weg Radio Texel jQfi. VRIJDAG 20 MAART 2009 te zien welke kant het in zo'n proces opgaat.' Lesbisch is Rianne Witte altijd geweest - 'natuurlijk' maar wist niet wat hij ermee moest. Ook het zou tot haar 32ste duren voordat ze zich daarvan bewust mijn moeder begreep het niet. Je werd. 'Ik was getrouwd, had een zoon en dochter, een eigen bent nu toch getrouwd?, zei ze. Maar huis en een auto voor de deur. Ik dacht dat ik gelukkig was ",e?1 vrlanderi e" bekenden zeiden: Maar plotseling, nu vijf jaar geleden, werd ik verliefd op de kleuterjuf van mijn dochter. Na veel aarzelingen en een hoop natuurlijk. Aan de andere kant, hallo. verdriet begon ze aan haar 'tweede leven'. Nieuw hoogtepunt waarom hadden ze het mij met even daarin is de publicatie van een boek, Schijn, hoop en liefde, verteld? Kennelijk wordt er gemak- over een meisje dat tot het besef komt dat ze meisjes leuker kelliker °ver <e 9ePraat dan me' ie- vindt dan iongens lk heb wel eens g^11'dat hat 3 was geweest als ze iets tegen me hadden gezegd.' Linda Schuiteman, hoofdpersonage Aan de periode op de scholenge meenschap bewaart Witte minder Sinds haar 'bekentenis' is Witte ver- positieve herinneringen. Om er niet anderd. Zelf spreekt ze van haar langer dan stnkt noodzakelijk te blij- Zelf bezochten zij en haar man een tijd lang Orpheus, een zogenoemde zelfhulporganisatie. 'Daar ontmoeten stellen die in dezelfde situatie ver keren elkaar. Dat is ook fijn voor de partners. Veel mannen vragen zich toch af: ben ik de enige sukkel die met een pot getrouwd is?' Aanvan kelijk gingen Witte en hij goed met elkaar om. 'Daar kwam later veran dering in. Dat zie je helaas vaker als mensen uit elkaar gaan en hun eigen leven krijgen. Dan krijg je andere belangen en gaat het vaak mis. Het is jammer dat het zo gegaan is, maar dat ik lesbisch ben. heeft er mets mee te maken. Ook bij een gewo ne scheiding was het waarschijnlijk in het boek, heeft het niet gemak kelijk. Ze groeit op in een Veluws dorpje, waar het protestantse geloof op de meest orthodoxe manier wordt beleden. Bovendien zijn haar ouders de strengste van de hele gemeen schap. Linda valt op meisjes, maar omdat haar omgeving homoseksu aliteit afkeurt, probeert ze een zo 'gewoon' mogelijk leven te leiden. Dat lukt redelijk, totdat ze op advies van haar beste vriendin op een con tactadvertentie reageert. Na een wil de nacht met twee vrouwen dringt langzaam het besef door ze haar gevoelens niet langer kan verbergen. Met gevolgen, want haar coming-out en het besluit eindelijk voor zichzelf te kiezen, kan op maar weinig begrip rekenen. De ervaringen van de schrijfster zijn minder heftig, maar vertonen wel overeenkomsten met die van ven, koos ze zelfs voor de HAVO, die een jaar korter duurde dan het VWO. 'Ik was toen al lesbisch, natuurlijk, maar dat was me nog niet duidelijk. Voor jongens had ik in ieder geval geen gevoelens. Om niet te veel op te vallen, heb ik toch maar iemand uitgekozen om verliefd op te wor den. Een jongen met bruine ogen en mooie krullen.' Lachend: 'Later hoorde ik dat nog twee meiden weg van hem waren. Ik had dus een goede smaak!' Het zou tot haar 32ste duren voor dat ze besefte dat ze op vrouwen viel. Dat gebeurde na een vijftien jaar durende periode waarin ze een leven leidde dat leek op dat van veel andere jonge vrouwen. Ze ging het huis uit, studeerde (eerst weg- en 'tweede leven'. 'Ik ben opener Haar debuut als romancier is niet los te zien van haar openlijk beleden haar romanpersonage. De in 1972 waterbouw aan de HTS, later auto geboren Rianne Witte groeide op aan de Wilhelminalaan in Den Burg, als dochter van Bertus Witte ('van Bloem en Bos') en Ria Slegh. 'Mijn vader werkte bij TEBO en Taten- hove en eerder in de bollen bij List. Mijn moeder was kleuterjuf, eerst in Den Hoorn, later op Wieringen. matisenng) en vond werk, aanvanke lijk op administratief gebied, daarna als programmeur. Ondertussen was ze getrouwd, kocht ze met haar man een huis en werd ze moeder van twee kinderen. 'Ik was zo opgevoed geworden, laat mensen dichter bij dat je in dat geval geen reden hebt me komen. Vroeger durfde ik dat om te klagen. En dat deed ik ook niet, was ik bang dat ze dingen bij Rianne Witte: 'Ik vroeg me al een tijdje af: is dit alles?' niet. Ik dacht zelf ook dat ik geluk kig was.' Nadat ze verliefd werd op de kleuter juf van haar dochter, veranderde haar tegenstelling tot de meeste Wittes ging ze op 4-jarige leeftijd niet naar de Jozefschool, maar naar de CVO, de voorloper van De Fontein. 'Mijn vader was van oorsprong katholiek, mijn moeder hervomid. Om mij geen keuze op te dringen, ben ik niet gedoopt. Ik werdjiaar de protestant- dit alles? Zoals in het liedje'van Doe komen "dat r>\ir\ a |y|aar Daarna werd ik depressief. Totdat ik besefte: ik ben verliefd! Mijn omgeving reageerde heel wisselend. Mijn man was uit het veld geslagen, se CVO gestuurd omdat die school dicht bij ons in de buurt zat. Voor mij was dat prima. Ik heb er een goede tijd beleefd.' me zouden ontdekken die ik zelf nog niet wist. Ik kan goed met mensen omgaan, heb ik ontdekt. Als vrijwil liger bij het COC voer ik gesprek ken met vrouwen die net als ik uit leven drastisch, al gebeurde dat niet de heterowereld komen. Vaak voe- direct. 'Ik vroeg me al een tijdje af: is len ze zich schuldig als ze erachter op vrouwen vallen. Dan lucht het erg op daarover te praten en erachter te komen dat er vrouwen zijn die hetzelfde hebben meegemaakt. Het is erg interessant liefde voor vrouwen, vindt ze zelf. 'Ik durf meer en ben ook creatiever geworden. Ik heb altijd graag gele zen. Drie boeken in de week van de bibliotheek. En als er op mijn werk iets voor het personeelsblad of een mailing moest worden geschreven, dan deed ik dat vaak. Vroeger wilde ik altijd de jongst debuterende schrij- ver worden.' Twee jaar geleden deed ze mee aan een verhalenwedstrijd van het Les bian Festival en won ze de tweede prijs. 'Daar ik was-al erg blij mee. Maar op het festival kwam ik Hilda, mijn latere uitgever tegen, en die ver telde dat ze mijn verhaal het beste vond.' Witte besloot een workshop volgen en schreef daar een verhaal dat ze naar LaVita Publishing stuur de, een uitgeverij die vooral voor lesbische vrouwen publiceert. 'Dat verhaal heeft lang thuis gelegen, ik was bang dat het niet goed genoeg was. Maar ze vonden het prachtig. Toen Hilda belde met de vraag of ik een boek wilde schrijven, heb ik heel cool gereageerd. Maar daarna heb ik dne kwartier door het huis gestui terd, zo blij was ik.' In de weken erna is ze snel boeken van Renate Dorrestein en Thomas Rooseboom over het schnjven van boeken gaan lezen. Bedoeling was vooral om op het gebied van de compositie beter beslagen ten ijs te komen. Het resultaat mag er wezen. Schijn, hoop en liefde is een vlot geschreven werk, afwisselend span nend, vrolijk en verdrietig. En onge twijfeld ook herkenbaar voor (jonge) vrouwen die zich er van bewust wor den dat ze op personen van dezelfde sekse vallen. De afkeurende reacties van de wel erg rechtlijnige familie van het hoofdpersonage lijken wat overdreven, maar volgens Witte zijn ze dat niet. 'Ik heb een vriendin die van de Veluwe komt en die ik gere geld mijn werk heb-laten lezen. Hoe kan ze nou een broek dragen?, vroeg ze op een gegeven moment. En een blinddate? Dat zou een meisje uit die omgeving nooit dun/en, zelfs niet in Amsterdam, bang dat ze wordt gezien en haar vader en moeder het te horen krijgen. Het zijn natuurlijk geen standaardreacties, maar er zijn gebieden in Nederland waar echt zo wordt gedacht.' Het blijft vast niet bij één boek, denkt Witte, al laat de opvolger van Schijn, hoop en liefde wel even op zich wachten. 'Ik wil eerst mijn stu die afronden. Ik studeer psychoso ciale hulpverlening en loop stage bij Transvisie, ook een zelfhulpgroep. Ik voer gesprekken met transseksuelen en hun familie. Dat is niet gemakke lijk. Want het is al een hele schrik als je vrouw plotseling lesbisch blijkt te zijn, maar wat denk je dat er gebeurt wanneer ze vertelt dat ze eigenlijk een man is?' Schijn, hoop en liefde is een uitgave van LaVita Publishing, telt 208 pagi na's en kost €15,95. Joop Rommets Temidden van natuur, nabij het strand en Ecomare was groepsver- blijf De Zilvermeeuw al een gewilde stek waar de meeste gasten meer terugkeerden. Nu de accommo datie ingrijpend is uitgebreid, ver nieuwd en gerenoveerd en van een nieuw jasje is voorzien, kan ook intern de kwaliteit worden gebo den die Jacob en Ria Bakker en dochter en schoonzoon Marleen en Hans Bergamin willen bieden. De Zilvermeeuw aan de Randweg kent een lange geschiedenis. Ruud Kamstra (de vader van Ria) stichtte het vakantieverblijf in 1956. Het is al die tijd een echt familiebedrijf geble ven. In 1980 namen Jacob en Ria Bakker De Zilvermeeuw over en te zijner tijd nemen dochter Marleen en schoonzoon Hans het stokje over. Maar ook zoon Roel en schoondoch ter Esther sphngen regelmatig bij. De Zilvermeeuw had aanvankelijk de status van jeugdherberg, een ver blijf waar gasten van verschillende herkomst in dezelfde zaal sliepen. Maar al tientallen jaren worden de 92 bedden vooral beslapen door school klassen uit het hele land, die niet ver weg hoeven om de dag door te komen. Jacob Bakker: 'De locatie is ideaal. Het strand op minder dan een kilometer afstand en Ecomare vlak in de buurt. De meeste scholen volgen daar wel één van de programma's, 's Avonds maken de meeste klassen vaak een wandeling door bos of dui nen en De Koog ligt op tweeëneen- halve kilometer afstand. In het week end hebben we hier veel families, die bijvoorbeeld een reünie houden. Zo'n tachtig procent van onze gas ten komt hier vaker.' Probleem deed zich voor als het een dag regende. 'We hadden binnen weinig ruimte om grote groepen op te vangen.' Aan dat probleem heeft de verbouwing een eind gemaakt. Achter de gevel van de door architect Louis Uriot getekende nieuwbouw en renovatie bevindt zich een gecombineerde eet- en recreatiezaal die voldoende ruimte biedt voor alle gasten. 'We hebben nu zoveel ruimte dat als de groepen bijvoorbeeld aan een project werken, ze het materiaal kunnen laten liggen om aan een andere tafel te eten.'In de zithoek staan banken waarop men kan ontspannen, er is een speelhoek en er zijn andere voorzieningen.' De zaal is sfeervol aangekleed en met vuurtorens, een windwijzer (geschon ken door aannemer Frans Zegel BV en de onderaannemers) en een grote foto van de reddingboten van een maritiem tintje voorzien. 'Ik ben al tientallen jaren als vrijwilliger aan de KNRM verbonden en vind het leuk om die liefhebbenj te laten terugke ren in het interieur.' In het gebouw is zichtbaarrveel hout verwerkt. 'Dat ming, waardoor deze snel op tempe ratuur kan worden gebracht. Nieuw of vernieuwd zijn ook de slaapzalen, met daarin wel traditionele stapelbedden. 'We hebben gekozen voor slaapza len, als we voor kamers zouden kie zen, worden we hotel Dat past met bij onze doelgroep.' Voor de bege leiders is een eigen verblijf ingericht. De gasten hebben de beschikking over modern sanitair, voorzien van Beeld van de nieuwbouw van De Zilvermeeuw. lo Gerard Timmerman) komt de sfeer ten goede. Bovendien vloer- en luchtverwarming. 'Functio- hou ik niet zo van stalen balken.' neel en comfortabel.' Bijzonder aan De zaal. is voorzien van luchtverwar- de Zilvermeeuw is ook dat de gasten zelf niet hoeven te koken. 'We bieden al sinds jaar en dag volledige verzor ging. Het is voor ons geen probleem om honderd man een maaltijd voor te zetten. Dat scheelt onze gasten een hoop drukte.' Ook aan de buitenkant iszorg besteed. 'We zitten hier in een kwetsbare omgeving en wilden iets neerzetten dat hier past. Vandaar bijvoorbeeld het sedumdak. Een extra investe- nng. maar het geeft het gebouw een natuurlijke uitstraling. Bovendien iso leert het als de beste. Toen ons werd gevraagd welke steen we wilden, maakte ons dat aanvankelijk niet uit. We wilden het toch wit schilderen. Maar toen de aannemer met deze steen kwam, dachten we daar anders over.' Voor een natuurlijk accent zijn in het voegwerk echte schelpen verwerkt. Ook aan de veiligheid is gedacht. De Zilvermeeuw beschikt over een hypermoderne brandmel- dingsinstallatie. Een kritische controle door een classificatiekeurmeester leverde een ster extra op, zodat het groepsverblijf nu als drie+ is gekwali ficeerd. 'Leuk, maar voor ons is min stens zo belangnjk dat de gasten het naar hun zin hebben. Dan komen ze vanzelf terug.' Zaterdag van 16.00 tot 18.30 uur houden de families Bakker en Bergamin open huis. Hoe kun je een zonneboiler dabeler maken, hoe start je een eigen bedrijf en hoe organiseer je een muziekfestival? Het zijn vra gen waarop leerlingen van HAVO en VWO dinsdagavond antwoord gaven tijdens de presentaties van hun profielwerkstukken. Opmerke lijke staaltjes betroffen groepjes leerlingen die rondreden met een zelfgebouwde hovercraft en een auto die op frituurvet reed. De presentatieavond was geen ver plicht nummer voor de examenkan didaten. toch deed ongeveer de helft van de leerlingen mee. Het ging er in het praktijkgebouw van OSG De Hogeberg officieel aan toe. Er waren gastvrouwen en de presentaties wer den beoordeeld door jury's, samen gesteld uit 'deskundigen' uit alle geledingen van de samenleving. Ze beoordeelden hoe de leerlingen hun presentatie openden, de communica tie met het publiek, het spreektempo, de onderzoeksmethode en andere zaken. Er passeerden allerlei onder werpen de revue. Hoog gegrepen was de aanpak van de opwarming van de aarde, door Nienke de Visser. Suzette Verhagen draagt voor uit eigen werk. (Foto Gerard Timmerman) In rap spreektempo en ondersteund door een Powerpolnt-presentatie, liet de HAVO-scholiere allerlei oplossin gen de revue passeren. Zoals het oplaten van ballonnen met zwaveldi oxide, om het licht te versnipperen. Een andere suggestie het invoeren van zogeheten witte dagen, waarin iedereen in het wit gekleed gaat. De reden is dat wit zonlicht weerkaatst, waardoor de temperatuur zou dalen. Maar haar eindconclusie was dat als we allemaal wat vaker op de fiets gaan, de verwarming iets lager zetten en wat korter onder de douche gaan, dit het meeste effect zou hebben. In het verlengde van dit vraagstuk deden Simon Eveleens en Raymond Witte verslag van hun onderzoek naar het rendabeler maken van een zon neboiler. Ze hadden daarvoor twee proefopstellingen gemaakt, met ver schillende buisdikten en onderzoch ten de invloed van zwarte verf op de collector. Het rendement steeg daardoor met ruim dertig procent. Bijzonder was ook de presentatie van Bas Bakker, Marlon Marei, Timo Meskers en Marlon Petta over het Island Spnng Festival op vrijdag 17 april in Question Plaza. Het geld dat ze eraan overhouden, doneren ze aan het goede doel Terre des Hommes. Het leverde deze groep een eerste prijs op. Suzette Verhagen trok de aandacht met haar presentatie over het schrij ven van een boek, waarvoor ze onder meer sprak met Nico Dros. Ook las J v u SI f,1 dit tweetal was de gang de OSG Deze hovercraft ze een verhaal voor dat ze zelf had geschreven. Andere presentaties gin gen over de kredietcrisis, de uitbrei ding van Schiphol, In vitro fertilisatie, het starten van een eigen bedrijf, de racefiets en voeding, beweging en overgewicht. Overige onderwer pen die de revue passeerden waren onder meer kunstgras als alterna tief voor gewoon gras, de sport schoen, zeepjes van lamsvet, zelf wijn maken, sport en ontspanning. Het is slechts een greep uit de vele onderwerpen die juryleden, ouders en andere belangstellenden kregen voorgeschoteld. Zondag 22 maart 2009 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. RA den Braanker, mmv gemengd koor Terra Nova uit Lely stad. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. dienst in de Burght, ds P.A. den Braanker. mmv gemengd koor Terra Nova uit Lelystad. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. H.R. Betting uit Vlissingen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. H.R. Betting uit Vlissingen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen; 19.00 u. drs. H.J. Boon uit Zelhem. De Cocksdorp: 1.00 u. ds. C. der Nederlanden. Oudeschild: 11.00 u. drs. H.J. Boon uit Zelhem. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst, woensdag 25 maart, 19.00 u. ds. C.A. van Dieren. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds J. Glazema. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. R. Meeuwsen uit Franeker. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg; Openbare lezing. 10.30 u.: Wie kan gered wor den? Wachttorenstudie. 11.20 u.. Ben jij een 'beheerder van Gods onver diende goedheid? Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg, Dag en nacht bereikbaar Je moet niet alles zeggen wat je weet. maai wat /e zegt' viatel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19 00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- en feestdagen van 10.30 tot 11.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisser- vice. Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel 321461. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17 00 uur. Tele foon: 0900-8844. In spoedeisende geval len: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel 311477, www.dierenpen- siontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11 Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vra gen naar Ron). Verslavingszorg: Bnjder Verslavings zorg Texel, Tubantia. Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten. 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroon- lant. tatie en preventie, tel 0223-620541 of 06-30215211, petermolenaar@bnjder.nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en Y Olthof. Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmenng, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9 30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001, dag en nacht bereikbaar. Van 23 tot 29 maart zijn de volgende stra ten en wegen in verband met werkzaam heden afgesloten: Den Burg. Beatrixlaan tussen Emmalaan en Molenstraat Het Noorden en Eieriand: eenrichtingsver keer op Genteweg en Muyweg, tussen Schorrenweg en Hoofdweg, rijrichting naar de Hoofdweg (in verband met slechte bermen). De Koog: Ruijslaan. tussen Brink en ingang Vogelmient (een richtingverkeer in Plevierstraat en Brink opgeheven). Tussen Den Hoorn en de veerhaven: fietspad langs Stolpweg, Watermolenweg en Molwerk. TEXELSE^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar 39.85 38.15 (au Per jaar 77.90 75.55 verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u Muziek met Marco 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst baptistengemeente 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14 00 u. Wilde vaart (shanty's) 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u De Burght Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg 19.30 u. Zangavond baptistengemeente Maandag: 18 00u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreek se uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeen tehuis. aansluitend. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u De keuze van 20 00 u. Ftadio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (H) 18 00 ii. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreek se uitzending van de commissie Welzijn vanuit het gemeentehuis aansluitend Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek). Vandaag de 1000ste uitzending. 19.00 u. Even bijpraten met Vandaag: Ger Praamstra over de ANBO. 20.00 u Raadscommissie. Rechtstreek se uitzending van de commissie Middelen vanuit het gemeente huis. aansluitend: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9