Texelpop gezellig en gevarieerd TEXELSE 2 COURANT Poëziefestival had meer publiek verdiend www.texelagenda.nl DINSDAG 24 MAART 2009 Aanstormend talent versus ouwe rotten, eigen composities versus popklassiekers en Engelstalige punkrock en Nederlandstalig. Volop variatie op Texelpop 2009 dat vrijdag en zaterdag (als van ouds weer in maart) in Question Plaza werd gehouden. Veertien bands betraden het podium, vooral zaterdagavond was het druk. Jaap Dros heeft vele malen op het Texelse podium gestaan, maar dit keer stond hij tussen het publiek om te genieten van zijn dochter en zangeres Roos die met haar band Tax Free liet zien dat de jeugd de toekomst heeft. Een coverband die had gegraven in de rijke geschie denis van de popmuziek. De covers die zij met haar jonge band ten gehore bracht waren herkenbaar, met name voor het wat oudere publiek dat zaterdagavond rijk was vertegenwoordigd. Vrijdagavond waren het vooral jongeren die naar Question waren gekomen. Maar nog niet om 20.00 uur, toen Jug- bros volgens traditie het festival Roos Dros, zangeres van de jonge band Tex Free. opende en vrijwel alleen voor het barpersoneel speelde. Op beide avonden werd in allerlei genres uitstekende muziek ten gehore gebracht. Het waren vooral de soulformatie Queen Bees en Wha tever die het meest in de smaak vielen. Maar, zoals een oude wijs heid bij Texelpop luidt: Als een band niet je smaak valt, dan duurt het maar een half uurtje. Is het wel leuk, dan is het half uur zo om. Zaterdag waren onder meer Edwin Bakker en Hans List vroeg gepro grammeerd. Bakker, die al een jaar of 25 meedraait als gitarist, mani festeerde zich voor het eerst als zanger. De twee eigen nummers die MSNxl speelde (Nobody Knows en Until she came) lagen goed in het gehoor. Bijzonder en vol dyna miek was het optreden van Against Radio van Mickey Low, Ro! en Poeh. De band timmert flink aan de weg, volgende week staan ze in de halve finale van het Next Stage Festival in Amstelveen. Als ze win nen gaan ze van de zomer door naar de finale in rocktempel De Melkweg in Amsterdam. Skrep, met oudgedienden Frits Bonne, Stefan Bremer, Martijn Dros, Ger Scheeve en Biem Vla ming), zorgde ervoor dat de lief hebbers van blues niets tekort kwamen. De uitsmijter was zatcr dag voor Wad Zou 't, die naast covers van onder meer De Dijk het eigen nummer Te Laat speelde. Zo kreeg Texelpop een waardige afsluiting. Muzikanten en luisteraars waren lovend over de kwaliteit van het geluid. Organisator Liesbeth Eel- man schuift alle credits door naar de verantwoordelijke geluidstech nicus Jeroen Schoo, die met zijn band Sinner ook zelf het podium beklom. Aan de geluidsknoppen werd Schoo geholpen door Ronald van Bomme en Martijn Kuiper. Eel- man: 'Het zijn een paar drukke dagen geweest, met name voor Jeroen. Maar in vergelijking met Sommeltjespop, waar we alles zelf moeten opbouwen, is het organi seren van Texelpop een fluitje van een cent. We hebben één keer ver gaderd, de rest deden we per tele foon. Vrijdag toen we alles naar binnen moesten slepen en zondag was toen het er weer uit moest, was het wel even aanpakken.' De presentatie was vrijdag in han den van Tanja Klaassen, zaterdag werden de bands geïntroduceerd door Henk Slikker. Het aantal van 500 bezoekers stemt de organisa tie tot tevredenheid. Menig trouwe Texelpopganger vroeg zich wel af hoe het volgend jaar verder moet met het festival. Het ooit met veel gemeentesubsidie van geluidsiso latie voorziene Question Plaza staat immers op de nominatie om te verdwijnen, maar de exploitant van De Lindeboom heeft aange kondigd dat er ook in de nieuw te bouwen zaal ruimte blijft voor con certen. Bands kunnen alvast note ren dat Texelpop 2010 rond half maart is gepland. Ro!, gitarist van Against Radio. De eerste Texelse Nacht van de Poëzie, die vrijdag in Klif 12 werd gehouden, had meer publiek verdiend. Of het door andere evenementen kwam die op dezelfde dag werden gehou den of door het late tijdstip, maar de aanwezige dichters preekten vooral voor eigen parochie. Het enthousiasme waarmee ze dat deden en de kwaliteit van het gebodene, hadden daar echter geenszins onder te lijden. Het is te hopen dat bij een volgende editie meer mensen de weg naar het theater weten te vinden. De Nacht van de Poëzie was een initiatief van Karin Beumkes, in samenwerking met dichter Roop Plaat en Cor van Heerwaarden van Klif 12. De genodigde dichters behoorden voor het grootste deel tot een generatie van opkomende dichters die de afgelopen jaren debuteerden in verschillende toon aangevende literatuurtijdschriften als Hollands Maandblad, De Gids, Lava en De Brakke Hond. Mis- Pesten Daar fietst ze dan weer naar school. Zoals iedere morgen met een steen in haar maag en zware voeten. Weer een dag genegeerd worden, misschien haar jas ergens op een vreemde plek besmeurd terugvinden. Wat staat haar van daag te wachten. En dan ineens komt een leraar haar achterop. 'Ha Willeke.En zoef, voorbij is-ie alweer. Ha, Willeke. Alsof haar voeten lichter worden en de steen in haar maag opgetild. Iemand heeft haar gezien, haar naam genoemd. Pesten is weer een hot item. Iedere school heeft als het goed is een pestprotocol in de la liggen. Wordt het er ook wel eens uitgehaald? Meer mee gedaan dan alleen bestuderen? Uit onder zoek is gebleken dat Texel er ongunstig uitsteekt wat pesten op school betreft. Wij, lieve gemoe delijke Texelaars, blijken onder huids helemaal niet zo lief en gemoedelijk te zijn. Stelletje etters hier en daar. Ouders weten heel zeker dat hun kind zich niet aan pestgedrag schuldig maakt. Wei geren hun kind erop aan te spre ken, weigeren als opvoeder gren zen te stellen ten koste van een positieve ontwikkeling van hun oogappeltje. Hier ligt mede een taak voor Texels nieuwe Centrum voor Jeugd en Gezin. Ook zie ik de laatste dagen steeds in de Sterspot www.kidstegengeweld. nl dat jochie voor een spreekge stoelte staan met een groot lieve heersbeest achter hem. 'Tijd voor change', roept hij. 'Stop pesten, yes, we can.' Maar we moeten willen ook. Pesten kan levenslan ge gevolgen hebben. Willeke moet nog steeds af en toe even haar naam horen noemen ter bevestiging dat ze er zijn mag. Ook al is ze al meer dan twintig jaar van school af. Laat het jochie uit de tv-spot niet voor niks roe pen. Tijd voor ommekeer, noem eikaars naam. Stop pesten. Pien Verberg schien helde mede hierdoor het gebodene een beetje over naar de moderne poëzie, waarvan vooral Sieger Baljon een exponent was. Maar ook het werk van Peter M. van der Linden en Gijs ter Haar deed het publiek nu en dan duize len van woordenvloed. Deze dich ters hebben hun sporen verdiend bij poetryslams, voordrachten met een wedstrijdelement. Een tegenwicht voor dit geweld werd gevormd door de voordrach ten van Karlijn Groet, Roop en Karin Beumkes zelf. die als laatste een voordracht verzorgde. In de organisatie had ze terdege reke ning gehouden met het Texelse element, dat werd gevonden in voordrachten van Theun de Winter en Aart van den Brink, die tevens voor de muzikale omlijsting zorgde. Zowel Van den Brink als Beumkes had bovendien een tekst in Texels dialect. Om de Nacht van de Poëzie ook echt een nacht te maken, was als aanvangstijdstip tien uur 's avonds gekozen, zodat de laatste dichter om kwart over één aan het woord kwam. Hoewel de avond door een organisatorisch probleem meer dan een half uur te laat begon, werd deze achterstand door een vlotte voortgang snel rechtgetrok ken, zodat het geheel niet meer dan vijf minuten na de gestelde tijd van half twee kon worden afgeslo ten. Hoewel het de sfeer wellicht te goede kwam, gingen al direct na afloop stemmen op om een even tueel vervolg een paar uur eerder te laten beginnen. Nu haakte een deel van het publiek door het late tijdstip tijdens de tweede korte pauze af, waardoor de laatste dich ters het met nog minder (zij het niet minder enthousiast) publiek moes ten doen. Als de laatste puntjes een volgen de keer worden weggeschaafd, lijkt het eiland er met de Nacht van de Poëzie een evenement met veel potentieel bij te hebben gekregen. De avond werd geopend door bur gemeester Geldorp en aan elkaar gepraat door Pip Barnard. Dinsdag 24 maart: In De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een com missievergadering over het dorpsontwikkelingsplan Ooste rend. De bijeenkomst is open baar. Leerlingen van de OSG voeren in de Burgemeester De Koninghal 'The Blues Brothers' op. Aan vang 20.00 uur, toegang €3,-. Cinema Texel vertoont Confes sions of a shopaholic (20.15) en Curious Case of Benjamin But ton (20.00) Woensdag 25 maart: Jaap Bond, gedeputeerde van Landbouw en Economie, is gast op een bijeenkomst in hotel De Lindeboom in Den burg. Op de agenda plannen voor een gro te kavelruil op Texel. Aanvang 20.00 uur. In het raadhuis aan de Groene- plaats in Den Burg begint om 20.00 uur de raadscommissie Welzijn. Cinema Texel vertoont Kikker dril (13.45), Despereaux (16.00), Confessions of a shopaholic (20.15), Bolt (14.00, 16.15) en Curious Case of Benjamin But ton (20.00). Donderdag 26 maart: In De Schakel aan de Binnen- burg in Den Burg kan van 9.00 tot 16.00 uur kleding worden ingeleverd voor de verkoping van vrijdag en zaterdag. In dorpshuis De Bijenkorf in Oos terend begint om 10.00 uur een koffie-inloopochtend. In De Noordkroon (Nieuwlander- weg 10, Den Burg) begint om 14.15 uur een voorstelling van Schapentheater Wolvet. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2, - per persoon. Inlichtingen: Veronica van Beek, tel. 06 28787820. Sterrenwacht De Jager houdt vanaf 19.30 uur sterrenkijkavond. Bij twijfel over het doorgaan (i.v.m. het weer) kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06- 45552708. Deelname kost €2,-. In het raadhuis aan de Groene- plaats in Den Burg begint om 20.00 uur de raadscommissie Middelen. Cinema Texel vertoont Bride Wars (20.15) en een 'mystery movie' (20.30). In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstel ling 'Laat niets van waarde ach ter' door Ernst van der Pasch. Entree €15, -. Reserveren: tel. 319633, www.klif12.nl Vrijdag 27 maart: In De Schakel in Den Burg wordt van 10.00 tot 17.00 uur kleding- markt gehouden ten bate van Roemenië. Stolk Mechanisatie showt van daag en morgen van 10.00 tot 16.00 uur nieuwe tractors en landbouwmaterieel op een stuk land tegenover Hotel Texel (Post weg, Eierland). Als opmaat voor een nieuwe cur sus begint bij de Muziek- en Dansschool in Den Burg om 16.00 uur een open les jeugd theater voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. ledereen is welkom. Cinema Texel vertoont Des pereaux (16.00), Bride Wars (19.15, 21.45), Bolt (16.15), Con fessions of a shopaholic (19.00) en Curious Case of Benjamin Button (21.30). TESD TESO zet de komende dagen geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Hel der als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Toch moeten automobilis ten soms rekening houden met wachttijden. Die bedragen vrij dag in Den Helder tussen 11.00 en 16.00 uur waarschijnlijk een half uur. Maandag moet op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur moge lijk een uur worden gewacht. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE«§cOURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl e Slichting ROTA g n. zoals gedeooneeiü t>i tie Ka Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar 39,85 38.15 (a Per jaar €77,90 €75,55 ia Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Kledingverkoop In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 4 april tussen 9.00 en 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweede hands kleding gehouden. Te verko pen (zomerkleding kan daags tevoren, op vrijdag 3 april, tussen 18.30 en 20.30 uur worden ingele verd. De kledingstukken dienen geprijsd te worden aangeboden. De kosten bedragen €030 per kle dingstuk. Bij verkoop komt daar Schietoefeningen Vanaf fort Erfprins in Den Helder worden van woensdag 1 tot en met vrijdag 3 april schietoefeningen gehouden. Afhankelijk van de weersomstandigheden vinden deze dagelijks plaats van 9.00 tot 16.00 uur. €0,30 bij. Afrekenen geschiedt direct na de verkoping, tussen 17.30 en 18.30 uur. Onverkochte kleding kan desgewenst aan een goed doel geschonken worden. Voor meer informatie: tel. 314753 en 314762. Hobbymarkt In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt maandag 12 april (tweede paasdag) weer de ver trouwde hobbymarkt gehouden. Tussen 11.00 en 17.00 uur kunnen hobbyisten hun creaties tonen. Ook kinderen zijn van harte wel kom. Winkeliers zijn van deelname uitgesloten. Tafels zijn tegen een kleine vergoeding beschikbaar, kinderen betalen een speciale kin derprijs. Aanmelden kan tot zon dag 29 maart via tel. 06- 17188076. Frits Bonne en Ger Scheeve

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2