mm Scouting neemt nieuwbouw in gebruik TEXELSE 3 COURANT Verteltheater over tradities NAGY DINSDAG 31 MAART 2009 Scouting Texel heeft zaterdagmid dag een nieuwe vleugel aan het clubgebouw in gebruik genomen. Dat gebeurde toen stichtingsvoor zitter André Eelman op symboli sche wijze grote sleutels van de nieuwe vertrekken aan groeps- voorzitter Niek Slijderink overhan digde. De nieuwbouw bestaat uit een magazijn, archief, een keuken, nieuw sanitair en twee lokalen. Dankzij de Behulpzame ouders en andere vrijwilligers bakten honderden poffertjes, die gretig aftrek vonden. bouw hebben nu ook de Bevers (de jongste jeugd, van 5 tot 7 jaar) en de Jongerentak (18 tot 23 jaar) hun eigen honk. Ook de nieuwe archief ruimte is geen overbodige luxe. 'Ver slagen, foto's, krantenknipsels: vanaf de oprichting, volgend jaar 65 jaar geleden, er is heel veel bewaard gebleven. Vooral dankzij Niek Slij derink senior, die daar veel tijd in heeft gestoken. Maar jammer was dat alles erg verspreid was. De één had dit, een ander dat. Nu kunnen we het op een centrale plaats bewa ren. Dat vinden we belangrijk, ook voor de toekomst', vertelt Eelman. De eerste plannen werden tien jaar geleden al gemaakt, maar bleken toen financieel met haalbaar. Twee jaar geleden werden ze nieuw leven ingeblazen. Inmiddels was duidelijk dat de gemeente medewerking wil de verlenen aan uitbreiding aan de achter- en zijkant van het pand. Tot vreugde van Scouting Texel zelf. 'In onze eerste plannen wilden we nog een puntje op het voorste gedeelte zetten. Maar dit is veel praktischer. Bovendien is het veiliger. Met jonge kinderen is het beter om geen trap pen in je gebouw te hebben.' De nieuwe vleugel werd gebouwd door aannemer Ed Maas. De afwer king was daarna in handen van de oudere leden van de scouting en andere vrijwilligers. Eelman: 'Schil deren, betegelen, lambriseren, we hebben veel in eigen beheer gedaan. Dat was belangrijk om de prijs te Stichtingsvoorzitter André Eelman (rechts) overhandigde enkele grote sleutels groepsvoorzitter Niek Slijderink. drukken.' Financieel werd de bouw mogelijk dankzij flink wat subsidie. De gemeente stelde €64.000,- beschikbaar, maar ook Jantje Beton, Stichting Katholieke Noden, Stich ting Zonnige Jeugd en andere instanties kwamen met geld over de brug. De nieuwbouw werd feestelijk in gebruik genomen. Voorafgaand aan het officiële gedeelte hield Scouting Texel open huis. Daarbij werden vooral activiteiten gedaan die nor maal ook op de agenda van de ver eniging staan: speurtochten, spelle tjes, schminken en broodjes bakken boven een vuurtje. Behulpzame ouders en andere vrijwilligers bakten honderden poffertjes. 'Een zeer geslaagde middag, die ons ook flink wat nieuwe leden heeft opgeleverd', aldus Eelman. Scouting telt onge veer honderd jeugdleden en onge veer vijftig oudere leden en leiding gevenden. 'We zijn een bloeiende vereniging, waar veel wordt georga niseerd. Het leuke is dat veel oudere leden na hun studie toch weer terug komen, op welke manier dan ook. En ook bij de jongste jeugd is aan animo geen gebrek.' Wat ik zeggen wou Woontij Super In de Texelse Courant van 20 maart spreekt Jan van Andel uit van de bewoners van de Wagemaker- straat geen bezwaren te verwach ten tegen de plannen van Woontij om een megasupermarkt met par keerdek te bouwen op de plaats van de huidige Weikoop. Hoe stelt hij zich dit voor, een megasu- per met daarop 20 woningen en 80 tot 100 parkeerplaatsen, nagenoeg in onze achtertuinen? Voor ons betekent dit: autobewegingen op slaapkamer hoogte, piepende autobanden door de coating van het parkeerdek, stin kende uitlaatgassen, rammelende winkelwagentjes, nieuwsgierige klan ten en bewoners die in onze achtertui nen kijken. En dit zeven dagen per week, tot 9 uur 's avonds. Waarom worden de omwonenden niet net als bij het vorige bouwplan door Woontij geïnformeerd? Waarom moeten wij de ontwikkelingsplannen voor onze buurt uit de krant lezen? Is Woontij beducht om dit plan aan de buurt te presente ren? Naast de directe overlast ver wachten wij ook veel verkeersoverlast in de buurten rond de Waalderstraat. In het hoogseizoen zijn de parkeerter reinen bij Grisnigt, Albert Heijn en Aldi op de meeste dagen volledig bezet. Automobilisten speuren dan doelloos In Oosterend en Den Burg wor den volgende week uitvoerin gen gehouden van het vertel theater van de Muziek- en Dansschool. Tijdens deze voor stelling vertellen ouderen onder leiding van Anneke Berghuis over het thema traditie. Verteltheater Springtij(d) is een project waaraan zo'n 32 senioren uit vier Texelse dorpen deelnemen. Zij vertellen over hun levenserva ring en -wijsheden. Theaterdocent Anneke Berghuis maakt van de verhalen een theaterstuk. Het bleek vorig jaar - toen het thema 'deur' was - dat de verhalen boeiend zijn voor jong en oud. Dit jaar komen de meest uiteenlo pende tradities over het voetlicht. Algemene, gemeenschappelijke tradities, maar ook familietradities. Het thema levert spannende gespreksstof op. Door vroeger en nu te verbinden, wordt een visie ontwikkeld voor de toekomst. Het verteltheater geeft zeer goed weer hoe senioren leven en leefden, maar ook hoe zij de toekomst De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 3 april (De Bijenkorf in Oos terend) en zaterdag 4 april (Stayo- kay in Den Burg). Beide voorstel lingen beginnen om 19.30 uur, de toegang bedraagt €3,-. De voor stelling wordt in Oostererid bege leid door leden van Excelsior, in Den Burg zorgt Tineke Schoo voor de muzikale omlijsting. In Oosterend worden de verhalen verteld door An Barnard-van der Nat. Dim Binsbergen. Aat Blom van Klaveren, Bram van Dijk, Anna van Hilten, Bep Mechielsen-Bre- man, Ko Vinke, Kees Vlaming en Joke Vlaming-van Beelen. In Den Burg vertellen Fridtjof Blanken, Annie Dros, Marieke van Eist, El Kortenhoeven, Jenny Lubek-Boers, Toos Maas-van Sambeek, Afke Roest, Wim Tinholt, Vlaming-van Beelen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Muziek- en Dansschool (tel. 313493), slagerij Maas (Oosterend), de SWOT in de Buureton (Den Burg) en aan de zaal. Keramisten Keramisten Kerstin Edelmann en Ellen de Vries doen zondag 5 april mee aan de open dag van www. keramistengids.nl. In het hele land zijn ongeveer vijftig ateliers voor publiek geopend. De keramisten informeren bezoekers over werk stijlen en technieken, cursussen en workshops. Ook is het mogelijk Sportvissers De winnaar ving dertien vissen, met een totale lengte van 275 centime ter. Beste Texelaar werd Nico Tes- sel, die 13 vissen met een lengte van 116 centimeter ving. Deze pr estatie was goed voor de veertiende plaats. Ook Rein Kuyper (4 vissen de omliggende woonstraten af naar een parkeerplaats. Het aan te leggen parkeerdek, dat voor 25 procent gebruikt zal worden door de bewo ners van het complex, zal niet in deze behoefte kunnen voorzien. Dit zal nog dramatischer worden als ook Super de Boer zich hier vestigt (dne supers binnen een straal van 150 meter). Is het met verstandiger om de verkeers druk in Den Burg te spreiden in plaats van te concentreren? In de huidige visie zal de Kogerstraat de belangrijk ste invalsweg voor Den Burg worden. Deze straat is hier absoluut niet geschikt voor. Is het niet beter om naar een locatie te zoeken waar geen overlast wordt veroorzaakt en waar ruimte is om voldoende parkeerplaat sen te realiseren? Zou de omgeving van de skatebaan niet een geschikte plaats kunnen zijn? Wij verwachten van Woontij dat zij voor de belangen van haar huurders en de buurt opkomt in plaats van te veronderstellen dat ze geen bezwaar zullen maken. Namens het Actiecomité Wagemakerstraat, Dirk Sijtsma Ilangeveld1 l&DE R00YI een kunstwerk aan te kopen. Edelmann woont sinds 1994 op Texel en als professioneel kera miste in de Eiland Galerij in Zuid- Eierland. De Vries woont en werkt op Oost, in galerie Oriens in het voormalige schoolgebouw. Daar exposeert ze in de zomerperiode eigen werk. De open dag duurt van 11.00 tot 17.00 uur. van 95 centimeter) en Frans Bos (4 vissen van 87 centimeter) kwali ficeerden zich voor het Nederlands kampioenschap. Poul Verhagen had minder succes. Hij ving niet meer dan een visje van 18 centimeter en was daarmee uitgeschakeld. De volgende wedstrijd in de serie van het clubkampioenschap van Sportvisclub Texel wordt zaterdag 11 april gehouden bij paal 12 en begint om 18.00 uur. Wij zoeken per direct een I Bezorger die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen in het centrum van Den Burg Hier wonen ongeveer 175 I abonnees. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag v.a. 15.00 uur a/d Spinbaan worden opgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 info@lenr.nl Familieberichten IN MEMORIAM Jan Zoetelief Heel bijzonder Heel gewoon Gewoon een heel bijzonder mens Mis je nog elke dag. Je maatje Rob Vrijdag 3 april 2009 gaan wij Annemarie Hovius Ingo Halfweeg trouwen. Ons adres: Koetebuurt 6 1794 BP Oosterend INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Wegens reservering zijn wij vrijdag 3 april vanaf 16.30 uur gesloten en zaterdag 4 april pas vanaf 11.00 uur weer open. Koffiecafé Inn de Knip. De Naai 2 Den Hoorn. tel. 319946. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend do.- en vr. 13.30 -17.30 en za 10.00 - 13.00 uur of op afspraak. 06-22288683 Krukas 3, Oudeschild. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Verloting SV De Koog. Tijdens pup.toernooi zijn de volgende prijzen niet afgehaald: 63, 167, 172 ,628. Info 06-28787835 Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel De Oudheidkamer is weer geopend! Bezoek de Open Dag van de Oud heidkamer in Den Burg op zaterdag 4 april. Hairstyling Talou is we gens vakantie gesloten van dinsdag 24 maart tot en met zaterdag 4 april. De Oudheidkamer is weer geopend! Bezoek de Open Dag van de Oud heidkamer in Den Burg op zaterdag 4 april. Vakmannen over de vloer! Jos Bosma en Twan Krafft Woonkracht 7. Vogelen zang 11 Den Burg. Renault grand scenic 2.0-16v, automaat, navigatie, climate control, 40.000 km, 11-2005, stuurbekrachtiging C17.950,- Garage Ruijgendijk 2, De Koog, tel. 317567 www.garagenagy.nl Miele, Siemens, AEG, Za- nussi, Liebherr. Reparatie en verkoop, EP Voordeel- land, 322 398. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Ook voor inkt en toner moet u bij TCA zijn, TCA Maricoweg 37a Smeg fornuizen en koel kasten. Nu bij EP Voor- deelland. 322 398. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Gevonden. Grote zijden shawl strand Vuurtoren 29-3 tel. 315801 Texelse kaas van We- zenspyk. Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Binnen-Buiten schilde ren, plamuren, kitten en afwerken 0222-888989 Woonatelier Decorette nu 25% korting op Deco rette zonwering en 15% korting op alle overige zonwering. Met gemak het voordeligste woonatelier. De Tuunderie is ver huisd. Kom naar onze opening op woensdag 1 april en maak kans op een gratis tuinontwerp! Dit is GEEN grap. Voor iedere bezoeker hebben we een presentje. U kunt ons vin den aan het wezenland 1 achter. De opening is van 14.00-19.00 uur. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Dagelijks het laatste Texel se nieuws op www.texel- secourant.nl Gezocht: enthousiaste man/vrouw, 2dgn. per week. Landgoed de Bonte Belevenis, T.: 06- 29191822 De Oudheidkamer is weer geopend! Bezoek de Open Dag van de Oud heidkamer in Den Burg op zaterdag 4 april. TCA mini laptop. 10lnch/ 160Gb/XP-Home voor maar 399,- incl. Mari coweg 37a Verkoop 2e hands zo merkleding in "Witte Burcht". Zat. 4 april van 9.00 tot 15.30 uur. Tel. 314753/314762. Voor Indoor Barbecue 2-16 pers. moet u bij Res taurant Bosch en Zee zijn. Pontweg afslag 17, voor De Koog 317610. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10. tel. 327707. Jeugdleden S.V. De Koog. Voor komend sei zoen zoekt S.V. De Koog nog enkele C-jun„ D- en F-pupillen. Voor info J.v. Beek 06-28787835. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Texeltours gaat 5 april naar de Efteling! €48,- p.p. Tel. 315555 Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op ww w.texelseau to pa gina.nl 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP. tel 310533. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondérnemerspakket van Langeveld de Rooy. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. www.printservicetexel. nl Stickers. belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww.texel sea uto pa gina. nl Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672 Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker, Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur Tel 0222-317586. Blue-Ray led blacklight, 200 Hz. De nieuwste tech nieken, EP Voordeelland, 322 398. Gezocht: 300 m2 be drijfsruimte om te huren in of rond Oudeschild. 06 53 243 242. Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Juwelier Martin Tromp geeft 50%korting op Citizen,Casio,Seiko en Prism horloges! Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. 10 schilderijen en een ge dicht. De Kleine Expositie in Het Open Boek. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Sony. Panasonic. JVC. Philips, Pioneer. Repara tie en verkoop. EP Voor deelland. 322 398., Voor de mooiste len- te-/paasbloeiers, ro zen en TX-bloemkolen naar plantenmarkt V.Heerwaarden Koffiemachine, Espres so. Nespresso. Senseo of traditioneel koffiezetten. EP Voordeelland. 322 www. texelseau to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Hoera! Mijn zus wordt 80

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3