Celstraf voor hennepteler Bridgers gehuldigd COURANT Winst en verlies zaalvoetballers Mareis is Noordkop de baas Brandlucht blijft raadsel Duizendste uitzending Wijnbar in Den Burg TEXELSE 'Gooi mij maar meteen in de gevangenis, want dat bedrag kan ik toch niet betalen', was de reactie van een 33-jarige inwo ner van Oosterend toen hij woensdag de Alkmaarse politie rechter uitspraak hoorde doen. De man stond terecht voor het hebben van een beroepsmatige hennepplantage. Hij werd veroordeeld tot een werk straf van vijftig uur, een voorwaar delijke gevangenisstraf van vier weken met een proeftijd van vier jaar en een betalingsverplichting aan de staat van ruim €4500,-. Deze komt voort uit het financiële voordeel dat de hennepteler heeft behaald uit het verkopen van de door hem gekweekte hennep. Op 7 mei vong jaar viel de politie de woning van de Oosterender binnen. Op de bovenverdieping vonden agenten 49 hennepstekken en hennepresten van een eerdere kweek. De man gaf toe in de peri ode van 7 mei 2007 tot 7 mei 2008 al drie keer te hebben geoogst. Het ging in totaal om 70 planten met oogst en 49 zonder oogst. De teler verkocht de hennep aan vaste klanten en vakantiegangers op het eiland De officier van justitie eiste ook nog een geldboete. Wegens de benarde financiële situatie van de verdachte legde de politierechter hem deze niet op. Ze gaf hem tien uur extra werkstraf, bovenop de geëiste veertig uur. 'Ik heb veel schulden en had in die periode geen werk en geen uitkering, dus ik stond met mijn rug tegen de muur', verklaarde de Oosterender. Toch besefte hij dat het opzetten van een hennepkwekerij geen oplos sing was. 'Ik ben er alleen maar slechter op geworden.' Inmiddels is hij naar eigen zeggen bezig zijn leven weer op de rit te krijgen. Hij heeft een vaste baan voor zes dagen in de week en is bezig met het aflossen van zijn schulden. Dat de Oosterender weer werk heeft, noemde de politierechter 'een geluk bij een ongeluk'. Ze ging dan ook niet in op zijn smeek bede om een hogere werkstraf, in plaats van de betalingsverplich ting. 'U heeft nu een inkomen, dus u bent in staat tot betalen.' DINSDAG 31 MAART 2009 Bridgen De zaalvoetballers van tweede klasser Texel'94 moesten afge lopen week twee keer aantre den. Woensdag werd in Zwaag gestreden om een plaats bij de laatste acht van de districtsbe ker. Tegenstander BZV/Hom- mersen, koploper van de hoofd klasse, was daarin met 3-1 te sterk. In de competitiewedstrijd van vrijdag hadden de Texelaars meer succes en werd subtopper De Ruif met een 7-3 terug naar Tuitjenhorn gestuurd. De bekerwedstrijd tegen BZV/ Hommersen, dat vorig jaar nog uitkwam in de eerste divisie, werd door Texel'94 met weinig vertrou wen tegemoet gezien. Ook omdat de afgelopen weken weinig goede wedstrijden werden gespeeld. Texel trad aan zonder Tim Kedde, die nog geblesseerd is. BZV/Hom- mersen was verreweg het meest in balbezit, maar kon weinig kansen creëren tegen de goed georgani seerde Texelse verdediging. De grootste kansen in de eerste helft waren voor Edgar Klippel en Pim de Lugt, die beiden op de binnen kant van de paal schoten. De rust stand was 0-0. In de tweede helft kwam BZV/Hommersen op voor sprong, maar vijf minuten later maakte Pim de Lugt de gelijkma ker. Nadat de tegenstander weer op voorsprong was gekomen, ging Texel'94 op zoek naar de gelijkma ker. Er kwamen echter geen kan sen meer en de einduitslag werd 3-1. In de wedstrijd tegen De Ruif kon Texel'94, ondanks de afwezigheid De jeugd U16 van basketbalver- eniging De Mareis heeft zater dag een zinderende wedstrijd tegen Noordkop met 54-68 gewonnen. Met slechts vijf spelers toog coach Heijenk naar Den Helder. Zij wisten dus van tevoren dat ze de hele wedstrijd in het veld zouden blij ven, terwijl het lange team van Noordkop over vijf wisselspelers beschikte. Dankzij hard werken van Annick Hoogendijk. Charlotte Hendriks en Femke Heijenk nam De Mareis echter al in het begin een voor sprong, die niet meer uit handen werd gegeven. De dames stonden hun mannetje en waren een plaag voor de verdediging van Noord kop. Met name Femke Heijenk scoorde een aantal malen uit een steal, waarbij ze de bal onder schepte. De grote plaag voor Noordkop was echter Jorik Heijenk, die de helft van het totaal aantal punten scoorde. Omdat hij al vroeg tegen drie persoonlijke fouten aan liep, moest hij van de coach iets TX38 vangt beste vis De TX38 van Jac. Betsema heeft de Productschapsprijs gekre gen voor de beste vis. De toe kenning daarvan gebeurt op voordracht van de buitendienst medewerkers van het Product schap Vis, die de verzorging van de vis aan boord beoordelen. Het Productschap Vis kent jaar lijks een pnjs toe aan het vissers vaartuig dat zich onderscheidt door het aanleveren van verse, goed verzorgde vis. Gedurende het hele jaar worden per vissersvaar tuig cijfers toegekend voor vers heid, verzorging en behandeling aan boord van zeevis en garnalen. Daarbij wordt ook gelet op de kis- tenvulling en de wijze van vissen. De schepen worden in drie catego rieën onderscheiden. De TX38 won de prijs in de categorie grotere zeevisschepen met een motorver mogen van meer dan 1500 pk. De prijs bij de kleinere zeevisschepen (101 tot 1500 pk) ging naar de WR244 Margretha Hendrika uit Den Oever, de L01 Stormvogel uit Lauwersoog was de beste bij de garnalenschepen. van Marcel Ris, Gor Hakobjan en Tim Kedde, het goede spel van de bekerwedstrijd voortzetten. Mede door de sterkspelende Matthijs de Lugt ging de thuisclub met een voorsprong van 3-2 de rust in. Ook in de tweede helft speelde Texel'94 sterk. Mooie combinaties zorgden voor een voorsprong van 5-2. Hierna deed De Ruif wat terug, maar de zege kwam nooit meer in gevaar. Bij 6-3 wisselde De Ruif de keeper voor een veldspelen Dit had echter niet het gewenste effect en Leon Zijm profiteerde door van eigen helft de keeper te verschal ken en de eindstand op 7-3 te bepalen. Vrijdag speelt Texel de laatste uit- wedstnjd van het seizoen. Tegen stander is dan VIOS '79 uit War- menhuizen, dat nog volop meedoet om de titel. De brandweer rukte vrijdagmid dag uit nadat een bewoner van de Willem van Beierenstraat in Den Burg had gemeld een brand lucht te ruiken en rook te zien. Deze kwam uit de muur van de keuken. Brandweerlieden roken de lucht ook en stelden een onderzoek in, waarbij ze een warmtebeeldcamera gebruikten en een kijkje in de kruipruimte namen. De oorzaak konden ze echter niet achterhalen. De Stich ting Wonen Texel, eigenaar van het pand, is gevraagd de zaak verder te onderzoeken. rustiger verdedigen. Daarbij werd hij ondersteund door Merijn Velt- kamp, die veel rebounds pakte en gedreven naar voren dribbelde. Scores: Jorik Heijenk (34), Charlotte Hen driks (14), Meriin Veltkamp (10), Femke Heijenk (8) en Annick Hoogendijk (3). Bowler Bakker gooit hoog Er werden hoge games gegooid tijdens de bowlingcompetitie die donderdag in Bowling De Koogel werd gehouden. In de huisvrouwenleague was het s morgens al raak. Chris Krijnen plaatste een 201 pinfall en Trijn Stiggelbout en Karelien Schouw- stra noteerden beiden een pinfall van 190. WBZ gaat aan kop met 59,5 punten, op de tweede plaats staat Klaver 4 en de derde positie wordt ingenomen door de Pins. Op donderdagavond was Marcel Bak ker terug van weggeweest. Met 190 pinfall was hij goed op dreef. Ook Herbert de Geer bewees met een game van 191 goed te kunnen bowlen. Uitslagen: De Juttertjes-WBZ 0-4; Klaver Vier-Flair 0-4; De Pins-T-fords 0-4; Eigen gemiddelde-10 (160.8) Schouwstra -4, TZN-Badweg Sportief 3.5-1.5; Tuble- weeds/Paal 19-Sommelt|es 1-4, Geen Idee - Restaurant Quinty's 4-1De Koogel - Paal 19-Sjans 2-3; Chaos - Best Tessels 0-5. Matt van Beek uit Den Burg heeft donderdag voor 1000ste keer een uitzending van Coun try Time bij Radio Texel ver zorgd. Op 25 september 1989 werkte hij voor het eerst aan het programma met country- muziek mee. De bijzondere uitzending werd gevierd met koffie en gebak, maar de jubilaris kwam daar zelf amper aan toe. 'De telefoon in de studio stond roodgloeiend en er kwa men ook diverse luisteraars langs om de uitzending bij te wonen', vertelt Van Beek lachend. Hij werd eind jaren tachtig door technicus Jeroen Haak bij Coun try Time betrokken. Het program ma werd toen nog gepresenteerd door Trea van Leeuwen. Zij werd vierenhalf jaar na de komst van Matt opgevolgd door Wies van Beek die sindsdien het program ma, dat elke donderdag tussen 18.00 en 19.00 uur wordt uitge zonden, mee presenteert. De twee draaien elke week nieu we countrymuziek die veelal wordt opgestuurd door platen maatschappijen uit Amerika. Wies zet elke week de platenlijst op internet zodat de platenmaat schappijen kunnen zien dat hun nummers zijn gedraaid 'En we hebben in de loop der jaren natuurlijk een behoorlijke collec tie opgebouwd waar we uit kun nen putten.' Den Burg heeft sinds vrijdag een wijnbar bij Het Vierspan, ifcc Texel heeft sinds vrijdag een wijnbar. Eric Pekel heeft er een geopend in restaurant Het Vierspan in Den Burg dat de afgelopen weken een nieuw, eigentijds karakter heeft gekre gen. Bezoekers kunnen er diverse soorten wijn proeven, meedoen aan wijnclinics en er kan een hapje worden gegeten. De bar wordt gerund door Pekel en oes terman Martin Zeeman die er demonstraties gaat geven. De wijnbar, afgescheiden van het restaurantgedeelte, beschikt over een apparaat waarmee ont kurkte wijnen met behulp van stikstof worden bewaard. Pekel: 'Daardoor smaakt de wijn na twee weken nog hetzelfde als toen die geopend werd. Daar door is het mogelijk veel wijnen op glas te serveren en hoeft niet meteen een hele fles te worden besteld.' Wijnbars zijn sinds een paar jaar in opkomst in Nedei- land. Ze zijn afkomstig uit wereld steden als New York en London. In een artikel over het jubileum van Groot Slem in de vorige krant werd melding gedaan van het bridge- toernooi op de Dokter Wagemaker. Dat wekte de indruk dat Groot Slem dat regelde, maar de organi satie daarvan is in handen van bridgeclub Texel Alert uit Ooste rend. Golfclub opent jubileumseizoen Met een koel oostelijk briesje werd het seizoen van de golfclub geopend met de eerste maand- wedstrijd (om de Coutinho Tro fee). Tevens vierde de vereniging het 15-jarig bestaan. Maeike van der Schaaf won de eer ste wedstrijd met 70 slagen. Hans de Beer, die ook 70 slagen nodig had, eiste de tweede plaats voor zich op. Gerdi Reijers werd derde met 72 slagen. In de tweede cate gorie won jeugdlid Annabel Groot huis met maar liefst 40 stableford punten. Mancus van der Wetenng (33) werd tweede, voor Piet Zijm (30). In de derde categorie was nieuwkomer Martin Land winnaar met 37 stablefordpunten. Gerda Bloem werd met 36 punten tweede. Solveig Rip (29) derde. De longest dnve bij de dames was voor Gerdi Reijers, bij de heren voor Iwan Groothuis. De neary's waren voor Tony van Koppen en Wil Homan. Na afloop werd het 15-jarig bestaan gevierd. Vicevoorzitter Henk van Veer memoreerde de hoogte- en dieptepunten van de afgelopen penode. Wil Homan bood, als nieu we manager van de golfbaan, het bestuur drie parkeerplaatsen aan. Golfjeugd in landelijke strijd De jeugd van de Texelse golf club begon afgelopen weekend het nieuwe seizoen met wed strijden in Spaarnewoude en Halfweg. In Spaarnewoude werd gespeeld tegen Almeerderhout. In de fourso mes verloren Thomas Wassenaar en Mike van der Haas, terwijl Kevin van Zuilekom en Laurens Groot huis te sterk bleken voor de tegen partij. In de singels won alleen Wassenaar. De nederlaag van 8-4 was even wennen voor de vorig jaar zo succesvolle junioren. Op de Houtrak in Halfweg werd gespeeld tegen het sterke team van de Goyer. De foursome werd verloren door Kevin van Zuilekom en Thomas Wassenaar, maar Anna bel Groothuis en Lise van Zuilekom scoorden 2 punten. Groothuis en Van Zuilekom wonnen ook hun singlepartijen, waardoor ook deze wedstrijd met 8-4 werd verloren. Oestertoernooi Eilandschutters Handboogvereniging Eiland- schutters hield zondag in de accommodatie aan de Emma- laan het jaarlijks Oestertoer nooi. Aan het toernooi namen schutters deel van St. Huiberts uit Venray, Goya uit Den Helder, Achilles uit Alkmaar en Robin Hood uit Steenwijk. De deelnemers schoten twee series van dertig pijlen, waarmee een maximumscore van 600 punten kon worden behaald. Vermeldens waard zijn dan ook de scores van Maikel Smit en Esther van Gils, die 565 en 542 punten behaalden, goed voor een eerste plaats in de klasse recurve. Gert Jan Schoorl eindigde met 520 punten op de derde plaats. In de klasse longbow ging de eer ste plaats naar Jan Prins (429). Tweede werd Cees Bakker (403). Schietoefeningen Vanaf fort Erfprins in Den Helder worden van woensdag 8 tot en met vrijdag 10 april schietoefeningen gehouden. Afhankelijke van de weersomstandigheden vinden deze plaats van 9.00 tot 16.00 uur. AMNESTY International Voorzitter Irene Schuijl sprak tij dens de viering de hoop uit ooit weer in Den Burg te kunnen spe len. Groot Slem zit momenteel in dorpshuis De Wielewaal in De Waal, maar dat is voor de 63 leden erg klein. Daardoor is er geen ruim te nieuwe spelers op te leiden. De hoop werd uitgesproken eventueel in De Lindeboom terecht te kunnen als daar de nieuwbouw is gereali- Groot Slem huldigde zaterdag diverse leden die 25 jaar, 40 jaar of langer aan de seerd. De Lindeboom was vroeger bridgeclub zijn verbonden. ook d„ ,huisbasis van Groo, S,em Bridgeclub Groot Slem uit Den van de Kerkhof en Jan Hoogerhei- Burg heeft zaterdag Corry Zeven- de gehuldigd omdat zij veertig jaar hoven. Door van Sambeek, Akkie lid zijn. De vier kregen een herin- nenngsspeld van de Nederlandse Bridgebond. Henny Elzinga en Tine en David Klip kregen een speld omdat zij 25 jaar lid zijn. Dat gebeurde tijdens de viering van het 60-jarig jubileum van Groot Slem. Daarbij was ook aandacht voor Stein Geus en Dick de Chavonnes die vorig jaar hun 40-jarig jubileum vierden en Jan van Sambeek en Luuk Kellner die al meer dan 50 jaar bij de club zijn betrokken en erelid zijn.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9