X I HKJ «mMwi li! Oudjes ploegen nog best N cc Z O co Z Lekkerrrrr... TEXELSE 10 COURANT *mJF au- texelseautopag A.*'. HM. www.texelagenda.nl beeldbanktexel.nl DINSDAG 7 APRIL 2009 Flair presenteert single in Zwaan De bekende band Flair presen teert zaterdag 11 april de nieu we single in café De Zwaan aan de Zwaanstraat in Den Burg. Het gaat hier om de single Beauti ful Sunday die de band uitbrengt ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Er werd voor De Zwaan gekozen omdat Flair jaarlijks een bijdrage levert aan het feest na Ouwe Sunderklaas. Tijdens de presentatie vindt ook een optreden plaats van Truus Trut en de Terlenka's, die met hun twee de single in de hitlijsten staan. De avond begint om 21.00 uur, de toegang is gratis. Booming piano's Geld voor KiKa 'Ik ben jaloers op de mannen met van die kleine trekkers', verzucht te chauffeur Teun Huisman zon dag vanaf zijn Fiat uit 1960. In vergelijking met de andere klas siekers die rondreden op de akker aan de Kooiweg was de zijne wat aan de hoge kant. Een aantal keren was hij afgestapt om de kantelploeg bij te stellen. Maar helemaal tevreden was de vete raan niet. Deelnemers en organisatie van het Texels ploegkampioenschap, dat zondagmiddag werd gehou den aan de Kooiweg bij Den Hoorn, hadden het weer mee. Zonnig, nauwelijks wind en bekwame grond. De organiseren de Oude Trekkers en Motoren Vereniging had het de deelne mers niet makkelijk gemaakt. De grond was voor Texelse begrip pen aan de zware kant, het terrein was vooraf met bewerkt en daar door wat hobbelig en er stond een flinke maïsstoppel, die keurig onder in de ploegsnede moest verdwijnen. In de meeste gevallen lukte dat goed. Kees Huisman, die samen met Piet Jongejan jureerde, bekeek het ploegwerk kritisch en was over het algemeen goed te spreken over de resulta ten. Er werd uitsluitend geploegd met oude tractoren, van voor 1960. Verderop zorgden de gebroeders Dirk-Jan (16) en Bram (20) Boon uit polder Het Noorden voor de jeugdige inbreng. Dirk Jan lever de met een tweeschaar ploeg achter een groene Fendt Farmer 21 van naar schatting bouwjaar 1960 keurig werk. Zijn broer moest meer moeite doen om een wat onwillige McCormick in het gareel te houden. Maar sowieso dwongen beiden respect af met hun aanwezigheid. Uitslagen: Wentelploegen: 1. Willem Zegers 153,5; 2. Teun Huisman 150; 3. Jos Witte 149; 4. Nico Schipper 139,5. 5. Dirk Jan Boon128.5: 6. Bram Boon 114,5. Rondgaand: 1 Gerard Huisman 150,5; 2 Anton Bakker 140; 3 Jan Bouwmeester 135. In De Toekomst in De Koog vindt vrijdag 10 april een optreden plaats van de Booming Pianos. Vier pia nisten op twee vleugels zorgen samen met een drummer van meer dan drie uur topentertainment. Door de mogelijkheid verzoeknum mers aan te vragen, wordt de muziek afgestemd op de wens van het publiek. Het optreden begint om 21.30 uur, de toegang bedraagt €10,-. Een arrangement, inclusief diner en drankjes kost €75,-. Reserveren kan via samsam@texel. com of tel. 06-53109380. Rommelmarkt In en rond buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt maandag 13 april, tweede Paas dag, een rommelmarkt gehouden waarvan de opbrengst ten goede komt aan het gebouw. De markt duurt van 11.00 tot 15.00 uur, de organisatie is nog op zoek naar goed verkoopbare spullen (geen groot meubilair). In overleg kunnen goederen gebracht worden naar hoeve Burst aan de Postweg. Infor matie is te krijgen via tel. 06- 55860075 en 311400. Kinderen van basisschool De Fon tein in Den Burg hebben €650,- gedoneerd aan de Stichting Kinde ren Kankervnj (KiKa). Het geld werd opgehaald tijdens de kerstmarkt waar de kinderen in totaal zo'n €2000,- verdienden. Er wordt gespaard voor een nieuw speeltoe stel op het schoolplein, maar de school schonk bewust een deel daarvan aan een goed doel. 'We vinden het belangnjk de kinderen te laten zien dat je ook voor anderen bezig bent', aldus één van de leer krachten. Hulpouders namen de €650,- in ontvangst en zorgen ervoor dat het bij KiKa komt. Voor het toe stel wordt nog even doorgespaard. Dierenbescherming De afdelingen Den Helder, Scha- gen en West-Friesland van de Die renbescherming houden dinsdag 14 april een gezamenlijke ledenver gadering in Hotel Igesz op de markt in Schagen. De vergadering, die om 19.00 uur begint, staat in het teken van de fusie van de drie afde lingen. Meer informatie hierover is te vinden op www.kopvannoordhol- land.dierenbescherming.nl. Vrouwen van Nu De afdeling De Cocksdorp van de NBvP Vrouwen van Nu houdt donderdag 9 april de laatste bij eenkomst van dit seizoen. In het Eieriandsche Huis kunnen ze dan luisteren naar Kees Wagemaker, die zijn levensverhaal vertelt, gitaar speelt en zingt. De avond wordt gehouden in het Eieriand sche Huis en begint om 20.00 uur. Op dinsdag 14 april houdt de afde ling een wandeling door Oosterend. Er wordt om 14.00 uur vertrokken vanaf de Bijenkorf. De fietstocht, die op 12 april gepland stond, is een week verschoven naar zondag 19 april. Opgeven kan nog op de bij eenkomst van 9 april. De reiscom missie verzorgt dinsdag 21 april een reisje naar Hoorn, waar het Museum van de 20e eeuw wordt bezocht. Er wordt een stadswandeling gemaakt onder leiding van een gids en een lunch gebruikt. Opgeven kan bij een van de leden van de reiscommissie, deelname kost €40,-. Vertrokken wordt met de boot van 8.00 uur. Pasen in De Kuip Café De Kuip gaat een druk paas weekeinde tegemoet. Het feest begint vrijdag met een optreden van de Texelse bluesband Skrep. Zater dag gaan onder leiding van DJ Pol from Holland de voetjes van de vloer tijdens een 70's-80s party. De dres- scode is pimp of bunny. Zondag speelt de Mocambo Bluesband muziek van Stevie Ray Vaughan. De optredens beginnen elke avond rond 22.30 uur, de toegang is gratis. VELUX Dakvensters en raamdecoratie van VELUX zijn voor elkaar gemaakt Daardoor houden re ongewenste warmte licht buiten de deur U monteert VELUX raamdecoratie binnen een paar minuten met het eenvoudige Pick&Click'1 systeem Ga ook voor de perfecte klik en kom langs! /Picks Click!/ Oosterhof Wonen Parkstraat 3 DEN BURG tel.0222-312246 www.oosterhofwonen.nl «5b HOTEL DE COOGHEN Paas High Tea'en? Op zaterdag 11 april én Paasmaandag serveren wij van 14.00 tot 16.00 uur een heerlijke High Tea voor 18,50 per persoon Genieten van zoete en hartige lekkernijen, met onbeperkt thee en vruchtensap Reserveren gewenst Sandton Hotel De Cooghen Dorpsstraat 10 1796 BB DE KOOG TEXEL 0222-367020 www.tmvastgoed.nl Makelaardij \bstgoed VBOMAKELAAR Dorpsstraat 179 De Koog 1 1 I'-.h".' .i'TTMMI HUM Miowut r=rÊrr. 1!' t Logiesverstrekker, heeft u zich al opgegeven voor de gratis RSS feed in uw website? Dit maakt uw website aantrekkelijker voor zoekmachines Kijk snel op en meld u direct aan! Goede vrijdag 10 april a.s. is ons kantoor gesloten Wij wensen u goede Paasdagen NBC t Eelman Partners www.nbceelman.nl Een foto uit deze krant die door ons is gemaakt kunt u vanaf morgen bestellen op Heeft u geen internet? y^Kom dan langs bij Mediabureau L&R, Spinbaan 6, Den Burg y Gestoofde Texelse lamschenkel Verse oesters Geroosterde red snapper Salade Espanol ...en meer Proef de smaakvolle gerechten van onze nieuwe dinerkaart! Natuurlijk serveren we ook de bekende kindermenu's Dorpsstraat 147 De Koog www.quintystexel.nl lèÉfc Abbewaal 3 1791 WX Den Burg telefoon (0222) 315055 fax 320125

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 10