Sport TEXELSE L Texel'94 moet diep buigen Te weinig wind NK kitebuggy ZDH pakt punt in hectische wedstrijd Schietsportclub huldigt winnaars Ilse Memorial Bokaal DINSDAG 7 APRIL 2009 l Op een karretje dat door een vlieger werd voortgetrokken, reden de deelnemers aan het NK Kitebuggy over het strand bij De Cocksdorp. (Fofo Leon Vena/I I. Wind stond er te weinig, maar de plek was prachtig. Dat ondervond de Buggy Club Holland die dit weekend bij wedstrijden voor het NK kitebuggy die voor het eerst op het strand bij de vuurtoren werden gehouden. Zaterdag konden de ongeveer vijf tig deelnemers zes wedstrijden nj- den, maar zondag moest het eve nement bij gebrek aan wind worden afgelast. 'Jammer', zegt Rens van Lier van de organiserende Buggy Club Holland, 'want het is een prachtig breed strand om wedstrij den te houden. Je hebt er volop de ruimte.' De deelnemers reden op wagentjes ZDH heeft in een spraakmaken de (thuis)wedstrijd titelkandidaat Wiron op een gelijkspel gehou den. De slotfase was ronduit hectisch. Vlak nadat de Wierin- gers op gelijke hoogte waren gekomen, leken ze ook nog de overwinning te grijpen. De scheidsrechter keurde het doel punt eerst goed, maar herzag na Hoornder protest zijn beslissing. De Wieringers leken het over zich zelf af te roepen. Elk fluitsignaal werd luidruchtig bekritiseerd, met als enige gevolg dat de scheids rechter steeds geïrriteerder raakte en in twijfelgevallen vaak in het voordeel van de Hoomders floot. Tekenend was zijn houding bij het derde doelpunt van Wiron. dat in de laatste minuut viel. De spits leek de bal met hoofd én rechterhand in het doel te werken, maar de leids man had het niet gezien, evenmin als de grensrechter. Terwijl de Wie ringers juichend-op elkaar doken, legde ZDH-aanvoerder Mike de Bruijn opmerkelijk rustig uit wat er volgens hem was gebeurd. De scheidsrechter hoorde hem aan, dacht even na en keurde de treffer Schietsportvereniging Texel heeft het seizoen vrijdag afgesloten met de huldiging van kampioenen en de aankondiging van het Ilse Ven- nik Memorial. Deze jaarlijks terug kerende schietsportdag werd zondag gehouden. Bij de schietsportvereniging wordt geschoten in verschillende catego rieën. met verschillende kalibers. In de categorie KKP (Klein Kaliber Pistool) won Karin Witte. Met 2.538 punten was ze opponent Fenny Maas (2.473) de baas. De vorig jaar overleden schutster Ilse Vennik, die tevens als organisator en bestuurder veel werk deed binnen de vereni ging, wist ondanks het voor haar veel te korte seizoen nog 599 punten bij elkaar te schieten. In de categorie KKG (Klein Kaliber Geweer) over een afstand van 12 meter ging de hoog ste eer naar Rikus Bakker (2.581), tweede werd Guido Schuijl (2.208), gevolgd door Wilco Zijm (1.755). In dezelfde categorie over 25 meter kwam Laurens Kikkert (3.157) als die door een vlieger (kite) werden voortgetrokken. Op het strand was een parcours van twee kilometer uitgezet waar de kitebuggiërs met de wind mee en tegen de wind in moesten rijden. 'Ze moesten net als bij een zeilwedstrijd opkruisen, afvallen en half voor de wind zeilen', vertelt Van Lier. Met de wind mee werden snelheden van 60 tot 65 kilometer per uur gehaald. Er werden gereden in een open klasse en een master klasse. De eerste klasse was voor iedereen toegankelijk, de master klasse voor kitebuggiers die hun sporen heb ben verdiend. Er werd telkens wed strijden van 25 minuten afgelegd. 'Het gaat om de tijd. Er hoeft niet toen af. Tot woede van alles en iedereen van Wiron. De trainer moest zelfs door zijn eigen spelers van het veld worden gebracht. Dat was ook in de eerste helft gebeurd, nadat Jelmer Bomas op de rand van het strafschopgebied was gevloerd en de scheidsrechter een penalty had toegekend. De trainer meende dat de overtreding buiten de lijn was gemaakt en gaf dat luidkeels te kennen. De scheidsrechter bleef rustig en stuurde de man van het veld. Bom as benutte de penalty zelf. De wedstrijd zelf was niet steeds even opwindend, al maakte de spanning veel goed. De krachts verschillen waren maar klein. Wiron speelde iets verzorgder, ZDH kreeg de beste kansen. Zo verschalkte Ruud Hof de keeper met een prachtige boog bal, maar kon een verdediger op de doellijn nog red ding brengen. Aan de andere kant schoot Wiron eenmaal op de paal en vormde verdediger Hans Ber- bée een andere keer een sta-in-de- weg. Tien minuten voor rust werd het uit een snelle aanval 1-1. Een kwartier na de thee kwam ZDH weer op voorsprong. De keeper beste uit de bus, gevolgd door Jaap Witte (2.770). Op de 50 meter was de hoogste score voor Jaap Kiewiet (1.026), tweede werd Jaap Witte (904). Jan Vennik was meesterschut- ter in de klasse GKG (50 meter lig gend .30M1). Hij schoot 1.986 pun ten. Jaap Kiewiet was tweede met een score van 568. Schietend met een AR15 van kaliber .223 was Jan Brandenburg eerste met 1.061 pun ten, Kevin de Waard tweede met 785 punten en derde werd Romein Dros met een score van 393. Peter van der Zwart schoot met een Steyr .308 in de categorie GKG liggend met kijker 1.649 punten bij elkaar. Hij kreeg de aanmoedigingsprijs. Die ging ook naar Jan Amens jr. die met zijn luchtbuks over 10 meter 1.862 punten bij elkaar schoot. De poedel prijs was voor Diana Vermeulen (351) en Melle Zegel (273). De schietsportvereniging heeft 25 leden. Er wordt op maandag-, dins dag- en donderdagavond geschoten over verschillende afstanden. Afge sproken is om in de nieuwe compe- een bepaald aantal ronden te wor den afgelegd.' Dennis Gijsbers uit Vianen won de open klasse, Henry Kulk uit Bruns- sum de master klasse. De wedstnj- den bij paal 31 waren de z,esde op rij voor het NK Kitebuggy. Als het aan de organisatoren ligt, worden er volgend jaar opnieuw wedstnjden bij De Cocksdorp gehouden. Van Lier: 'Voor mensen die de hele dag in de stad leven, is het heerlijk hier te zijn. De sfeer en de mensen zijn vriendelijk, je bent er even tussenuit en je houdt nog wedstrijden ook.' Het strand bij De Cocksdorp staat in de strandnota te boek als 'spor tieve zone' waardoor er mag wor den gekitebuggied. torpedeerde de doorgebroken Hof, waarna Bomas de bal uit de toege kende vrije trap met een prachtige curve in het doel schoot. Helaas voor de Hoornders kon Hof wegens een pijnlijke arm niet verder. Hij werd vervangen door veteraan Joop Rommets. In het vervolg speelde Wiron, dat met Succes om de titel strijdt, vol op de aanval en kreeg ZDH het moeilijk, helemaal nadat de ruim twee meter lange en breedge schouderde Roy Kort bij Wiron in de ploeg was gebracht. De ook niet kleine Ruben Boogaard deed wat hij kon om hem af te stoppen. Tien minuten voor tijd werd het 2- 2, toen de bal onhoudbaar werd ingekopt Zuur voor ZDH, ook al omdat dat gebeurde na een hoek schop die eigenlijk met gegeven had mogen worden. Daar stond tegenover de meevaller dat de scheidsrechter even later het derde doelpunt in tweede instantie afkeurde, zodat de wedstrijd toch nog een punt opleverde. ZDH is de komende weken vrij en komt pas zondag 26 april weer in actie, wanneer de ploeg op bezoek gaat bij Winkel. titie zoveel mogelijk de gangbare wedstrijdsafstanden te hanteren. Het voornemen is namelijk om meer uitwisselingen met andere club te houden, waarbij volgens de richtlij nen van de schietbond wordt geschoten. De schietsportvereniging mag zich in toenemende belangstelling van de jeugd verheugen. Om met luchtbuk sen te kunnen schieten is het voor nemen om een open plek naast de schietbaan te overkappen en in te richten voor deze discipline. Voorronde panna Op het schoolplein van de Thijsse- school in Den Burg wordt vrijdag 10 april van 13.00 tot 15.30 uur een extra voorronde gehouden van het Texels kampioenschap panna. Dit om iedereen een extra kans te geven zich te plaatsen voor het Texels kampioenschap, dat op 13 april wordt gehouden. Opgeven kan tot donderdag 9 april via www. sportservicetexel.nl. Trijn Stiggelbout heeft de show gestolen tijdens de bowlingcom petitie in De Koogel. Met een pinfall van 231 gaf ze de concur rentie het nakijken. Een feestelijke stemming op de bowlingbaan, waar felbegeerde strikes werden gegooid en meer dan eens applaus klonk. Rick Plaatsman gooide een pinfall van 158. Ook Herbert de Geer trad op de voorgrond. Hij noteerde een pinfall van 183. Ook Chris Dobber van Badweg Sportief kwam om de hoek kijken. Hij plaatste een mooie Texel'94 heeft zondag diep moe ten buigen voor koploper en kampioenskandidaat Koedijk. De ploeg van trainer Ben Jansen mocht nog verrassend lang op een goed resultaat blijven hopen, maar moest in de laatste twintig minuten maar liefst zes doelpun ten toestaan. De uitslag was 8- Koedijk ging er op het eigen kunst gras vanaf het eerste fluitsignaal fel tegenaan, met de bedoeling de taaie tegenstander met een snelle openingstreffer een mentale tik toe te brengen. De verdedigers van Texel'94 wisten direct wat hen te wachten stond. Vooral keeper Den nis Schouwstra kreeg handenvol werk te verzetten. Dat lukte lange tijd uitstekend. Eén keer, bij een mooie lob, was Schouwstra gesla gen, maar de bal belandde op de lat. Pas na een kwartier kropen de Texelaars uit hun schulp. Dat resul teerde in een mooie combinatie tussen Joey van der Vis en de van een langdurige blessure herstelde Yvo Barends. Zijn inzet strandde op de keeper. In de twintigste minuut werd het na een goed opgezette aanval 1-0 voor de thuisploeg, maar Texel'94 had het antwoord snel klaar in de vorm van een mooie treffer van Van der Vis. De Koedijkers leken even van slag en speelden bovendien in Eilandschutters scoren hoog Handboogvereniging Eiland- schutters heeft het goed gedaan tijdens de internationale Portsmouth Round, waarbij de schutters op hun eigen locatie schieten en de punten per post worden doorgegeven. Aan de Portsmouth Round deden 154 schutters mee. verdeeld over drie Nederlandse en twee Engelse clubs. Zij schoten tussen novem ber en maart vijf wedstrijden van zestig pijlen. De stand werd bere kend aan de hand van een handi- Roel Zuidema en Jan Amens jr. hebben in schietsportcentrum Odysseus de eerste editie van de Ilse Memorial Bokaal van de kruitschutters gewonnen. Het toernooi werd gehouden ter ere van clublid Ilse Vennik die een jaar geleden overleed. Zij was zeer actief binnen de kruitschutters, onder meer als drijvende kracht achter wedstrijden. Het toernooi was opgedeeld in luchtdrukschie- ten en schieten met groot en klein kaliber. Bij het luchtdrukschieten deden zeven jongeren mee. Luuk game van 203. Als klap op de vuur pijl was het Trijn Stiggelbout die een regen van strikes wist te gooi en. Met een pinfall van 231 gaf ze de concurentie het nakijken. Ook Martien Roeper, die het met een pinfall van 191 niet slecht deed, kon niet verhinderen dat Bes Tes- sels TZN met 4-1 versloeg. Uitslagen: TZN-Best Tessels 1-4 CHAOS-Schouw- stra Transport 0-5, Badweg Sportief-Eigen Gemiddelde 5-1Sommeltjes-Restaurant Quinty's 3-2; Tumbleweeds/Paal 19-S|ans 1-4; Geen Idee-De Koogel 4-1 een te laag tempo om de Texelse defensie te ontrafelen. Toen de overtuiging terugkeerde, kreeg Texel'94 steeds meer moeite de beweeglijke en technische spitsen van de thuisploeg tegen te hou den. Een minuut of tien voor rust lukte dat niet meer en werd het 2- 1. Jacob Krijnen en Marko Koorn kre gen in het vervolg nog kansen, maar faalden in de afronding. Omdat de thuisclub te nonchalant met de kansen omging en Texel'94 knap bleef verdedigen, werd er tot de rust met meer gescoord. Het eerste gedeelte van de tweede helft verliep redelijk voorspoedig voor de Texelaars, die zelf een paar kansjes creëerden. Toen het in de zeventigste minuut 3-1 werd, was het hek echter van dam en werd het binnen enkele minuten 4-1 en 5-1, Schouwstra bleef met de moed der wanhoop reddingen ver richten, maar kon toch niet voorko men dat de achterstand in de slot fase al groter werd. De teller bleef uiteindelijk steken bij acht. Texel'94 moet zich nu richten op het komend (paas)weekeinde. Zaterdag worden op eigen veld de resterende achttien minuten van de gestaakte wedstrijd tegen VZV gespeeld. Bij de hervatting (om 17.00 uur) staat het 1-0 voor de Texelaars. Maandag speelt Texel'94 thuis tegen LSW. cap. Aan het eind van de competi tie bleek Gert Jan Schoorl op de eerste plaats te staan in de klasse heren recurve, met het hoogste aantal punten op zijn naam. Longbowschutters Kees Bakker en Jan Prins eindigden op de eerste en de derde plaats in de competi tie. waaraan dus ook schutters uit het land van de longbow, Enge land. deelnamen. Het jeugdteam van de Eilandschut ters stond lange tijd bovenaan, maar mede omdat Maikel Smit niet alle wedstrijden kon meeschieten. eindigde het team uiteindelijk op de tweede plaats, achter de Kirby Muxloe Archery Club. van der Windt werd daar tweede achter Amens jr, Axel Gommans pakte de derde plaats. Bij de volwassen werd Jaap Witte tweede achter Zuidema, de derde plaats was voor Jan Amens sr. Bij het schieten met groot en klein kaliber deden vijftien personen mee. Jan Vennik reikte de bokaal uit. Die bestond uit een plaquette met daarop een over de lengte doormidden gezaagde revolver. Zuidema mag die een jaar in huis hebben, de andere helft blijft in het schietsportcentrum. Het toernooi wordt voortaan jaarlijks gehouden. Voetbalprogramma Zaterdag 11 april: Texel'94-VZV 17.00 Sint Boys-De Koog 17.00 Texel'94 A1 -Amstelveen A1 14.30 Texel'94 B1-ZAP B2 11.30 Texel'94 D3-BOL D2 11.30 Texelse pupillencompetitie: ZDH F-Utrecht 9.00 Manchester-Tottenham 10.00 Liverpool-SVC Ameland 10.00 Maandag 13 april: Texel'94-LSW 14.00 De Koog-Hugo Boys 14.00 Voetbaluitslagen Dindag 31 maart: Texel'94 B3-BKC B2 5-1 Zaterdag 4 april: Oosterend 3-Berge 2 2-1 Blauw Wit A1 -Texel'94 A1 4-1 Texel'94 B1-ZAP B2 uitgesteld Texel'94 B2-JVC B2 2-3 Oosterend B1-DWOW B1 0-3 Texel'94 MB1-Meervogels MB1 1-1 J. Holland MB1-Texel'94 MB2 7-0 De Koog B1-WGW B1 5-1 Dindua MB1-Oosterend MB1 8-0 Den Helder C4-Texel'94 C2 2-0 Den Helder C5-Texel'94 C3 0-3 JVC C4-Texel'94 C4 1-11 SRC MC1-Texel'94 MC1 0-1 Schagen D1-Texel'94 D1 1-3 Texel'94 D2-Den Helder D3 1-3 Schagen D3-Texel'94 D3 4-1 JVC D6-Texel'94 D4 1-5 Nieuwe Niedorp D2-ZDH D1 1-5 Hellas Sport G1 -Texel'94 G1 11-0 Texelse pupillencompetitie: Roda-ütrecht 3-2 Vitesse-ZDH F 1-2 De Koog F2-SVC Terschelling 0-9 Tottenham-Arsenal 2-4 Manchester-SVC Ameland 9-0 SVC Vlieland-Everton 9-1 Liverpool-SVO E 4-9 Zondag 5 april: Koedijk-Texel'94 8-1 Bergen-De Koog 1-5 ZDH-Wiron 2-2 Oosterend-Callantsoog 1-1 Koedijk 2-Texel'94 2 3-0 De Koog 2-Texel'94 3 uitgesteld Oosterend 2-WGW 4 12-2 Callantsoog DA1 -De Koog DA1 uitgesteld Spartanen MA1 -Texel'94 MA1 3-2 Texelse recreatiecompetitie: Texel-Texelse Boys 4-0 (Texel'94 kampioen) Oosterend-De Koog uitgesteld Programma zaalvoetbal Woensdag 8 apri 17.00 Mantje D1 -ZDH D1 Mantje 17.45 SVO C2-RAB C1 vPutten 18.30 C/Spsh C1-SVO C1 vPutten 19.20 Klif/St da1-RTC72 dal H'dijk 20.15 Krim 4-Klif/Steen 4 Arnout 21.05 Texel 4-ZDH 1 Bakker 21.55 RAB 3-Koog 2 Bakker Zaaldienst: Mantje Donderdag 9 april 18.15 Klif/St D1 -C/Spsh D1 Klif/St. 19.00 Krim 2-RAB 4 H'dijk 19.50 Klif/Steen 2-Mantje 4 H'dijk 20.45 C/Spsh 2-Klif/St 3 Kuipers 21.35 Texel 2-RAB 5 Kuipers Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Vrijdag 10 april 17.00 Koog E1 -Mantje E1 Koog 17.45 SVO E1-RAB E1 SVO 18.30 C/Spsh 4-C/Spsh 3 vPutten 19.20 RAB 1-Mantje 1 H'dijk 20.15 SVO 1 -C/Spsh 1 Bakker 21.05 Mantje 2-Koog 1 Arnout 21.55 RAB 2-Klif/Steen 1 Kuipers Zaaldienst: C/Sportshop Uitslagen: E-jeugd: Koog E1-Oosterend E1 4-4. Mantje E1-C/Sportshop E1 13-0. D-jeugd C/Sportshop D2-Klif/Steen D1 7-1. Klif/ Steen D2-RAB Bouwm D1 1-13. C-|eugd RAB Bouwm. C2-Krim C1 2-11. Ooste- rend C1-Oosterend C2 1-6 Tweede klas se: C/Sportshop 4-Knm 5 2-4, ZDH 1-Krim 4 6-3. Koog 4-Texel 3 8-3, C/Sportshop 3-Koog 3 6-6 Eerste klasse: Mantje 4 C/ Sportshop 2 3-8, RAB Bouwm 3-Klif/ Steen 2 3-2, RAB Bouwm. 4-Mantje 3 4-5, Oosterend 2-Krim 2 7-3. Hoofdklasse. C/ Sportshop 1-RAB Bouwm 1 2-4, Klif/ Steen 1-Oosterend 1 6-2, Koog 1-RAB Bouwm. 2 6-8, Knm 1 -Mantje 2 3-5. Axel Gommans en Luuk van der Windt kijken toe hoe Jan Amens schiet luchtdrukgeweer. (Foto Jemen

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 11