<s> j Groen kwarts Tex els in het hart Aanvraag budocentrum blijft op verzet stuiten Bosbrand door spelen met vuur Ondanks recessie groeide het toerisme ItexelseÜcourantI ••Gemini Si EP' 1 Bouw 't Zouteland eindelijk van start *w ...sorry Fried, mag ik openingstijden OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12364 DINSDAG 7 APRIL 2009 TEXELSE™ COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Toneelvereni ging Zuid-Eier- land stond dit weekend met verrassend goed en leuk toneel spel op het podi- Zeefdrukker, timmerman, eigenaar van WK j twee kledingza- -ö ken. Gerrit Sman -V is een veelzijdig -X ondernemer. Ruim 700 atleten verschijnen maandag 13 april aan de start van de tiende editie van De Zestig van Texel. De aanvraag van Nico Waerts voor een sport- en fitnesscentrum in een schuur aan het Wezenland blijft op verzet van de gemeente stuiten. Ondanks dat de commis sie Beroeps- en Bezwaarschriften heeft geadviseerd het bezwaar dat Waerts tegen de weigering aantekende gegrond te verklaren, weigert het college van b en w dit besluit te herroepen. Doel van de aanvraag is tweeledig: het huisvesten van de snelgroeiende budovereniging die geen eigen onderkomen heeft en de exploitatie van een commercieel sport- en fit nesscentrum. Dit sluit niet aan bij de huidige (bedrijfsjbestemmmg. waar door een vnjstelling moet worden verleend. Hiervoor zijn volgens de bezwaarschriftencommissie geen 'directe planologische argumenten', maar aan de andere kant geeft de commissie aan dat het college met voldoende heeft duidelijk gemaakt waarom de aanvraag is geweigerd. Het argument van b en w dat bednjfsterrein schaars is, is volgens de commissie niet goed onder bouwd. Datzelfde geldt voor het argument van het college dat er vol doende gronden beschikbaar zijn met een 'passende maatschappelij ke bestemming'. Verder wijst de commissie erop dat het college in andere, vergelijkbare gevallen waann sprake is van strijdigheid met de bestemming, wél medewerking heeft verleend of een oogje toegeknepen. Gezien de op dit punt ontoereikende motivering adviseert de commissie het bezwaar gegrond te verklaren. Dit leidt er niet toe dat b en w de aanvraag van Waerts nu wél goed keuren, maar dat ze de motivatie van het besluit zullen aanpassen. Het college spreekt de bereidheid uit om met Waerts te overleggen over haal bare alternatieven. .speedheat. De brandweer bestrijdt het vuur nabij het Turfveld. Twee jongens die met vuur speelden, hebben vrijdagavond een bosbrand veroorzaakt nabij het Turfveld. De brandweer wist net op tijd te voorkomen dat het vuur oversloeg naar de ruigte en heide in de achterliggende Wes terduinen. Een agent snapte de twee jongens, 14 en 17 jaar oud en afkomstig uit Den Burg, toen ze uit het bos kwa men. Bij controle bleken ze twee aanstekers en sigaretten bij zich te hebben. De agent hield de jongens aan, waarna ze later op de avond bekenden graspollen in brand had- Den Burg. den gestoken. Ze vertrokken, nadat ze het niet meer uitkregen. Bij de brand, die woedde nabij het Knobbelpad, ging 500 vierkante meter bos en duin in vlammen op. Door meteen groot alarm te slaan, wist de brandweer te voorkomen dat het vuur de uitgestrekte Wes terduinen langs Westerslag bereik te. Zowel de manschappen in Den Burg en De Cocksdorp werden gealarmeerd en een brandweerwa gen uit Den Helder kwam over om standby te zijn in de kazerne van De brand werd bestreden met vuurzwepen en afgeblust met water. Ook voorbijgangers werden ingezet om te helpen met de vuur zwepen. De brand was ontdekt door wandelaars. Onder hen ook Jan Zijm die aan het hardlopen was. Hij had geen mobieltje bij zich, waardoor hij eerst op zoek moest naar anderen om te kunnen bellen. 'Daarbij ben ik maar met een bovenop een duin gaan staan, omdat je in het bos vaak geen bereik hebt.' Brand sleepboot De reddingboten van De Cock sdorp en Den Helder zijn zater dagavond laat uitgevaren voor brand in de machinekamer van een sleepboot. De zeesleper Englishman, die een casco op sleeptouw had, bevond zich op zo'n tachtig mijl ten noordwesten van Texel. Het schip had 13 personen aan boord en het zag er aanvankelijk naar uit dat die van boord moesten wor den gehaald. De bemanning wist de brand echter onder controle te krijgen door de machinekamer volledig af te sluiten, zodat er geen zuurstof meer bij het vuur kon komen. Een bevoorradings schip dat in de buurt was, zorgde Welke invloed heeft de economi sche recessie op het toerisme op Texel? In het begin van dit jaar dachten ze bij de WV dat het negatief zou zijn, want de omzet van de online reserveringen was in januari 8 procent lager dan vorig jaar. In februari was de teruggang 3 procent, maar in maart was er een groei van niet minder dan 25 procent. Het lijkt dus mee te vallen. Het staat nagenoeg vast dat de con sument op vakantie blijft gaan, maar dat het aantal vakanties minder wordt, terwijl ook de bestedingen tijdens die vakanties zullen teruglo pen. Dit en ander feitenmateriaal, groten deels ontleend aan de resultaten van het permanente onderzoek dat de WV sinds tien jaar doet, werd don derdagavond door directeur Wouter de Waal aan de orde gesteld tijdens de jaarlijkse promotieavond in de nog maar net voltooide nieuwbouw van hotel De Pelikaan. Texel heeft tot dusver niet te klagen over toeloop. Het aantal Nederlan ders dat het afgelopen jaar in eigen land met vakantie ging, zakte met 1 procent, maar het aantal Texelgan- gers steeg met 2,5 procent. Het percentage Duitsers onder de Texel- bezoekers zakte van 24 naar 20 procent. Wat tevredenheid betreft scoort Texel goed: 8.2. Dat kan nog beter worden als de horeca wat doet aan de verhouding tussen pnjs en kwaliteit en ervoor zorgt dat in de winter meer bedrijven open zijn. Texel is al lang geen jongereneiland meer. De gemiddelde leeftijd van de gasten is nu 44 jaar en dat is 6,6 jaar ouder dan tien jaar geleden. De gemiddelde Texelbezoekers zijn daarnaast ook rijker dan andere Nederlanders: 10 procent meer dan het landelijke gemiddelde valt in de hoogste inkomenscategorie. Slim zijn de gasten ook: 43 procent heeft een HBO- of wetenschappelijke opleiding gehad. Belangrijkste taak van de WV is om naast deze mensen ook andere doelgroepen naar Texel te (blijven) trekken. Daarbij wordt steeds meer en steeds handiger gebruik gemaakt van het internet. er met brandspuiten voor dat het schip gekoeld werd. De Valentijn, de vervanger van de Beursplein 5 uit De Cocksdorp, en de Joke Dijkstra uit Den Helder bleven uit voorzorg nabij de Englishman, maar hoefden niet in actie te komen. Hetzelfde gold voor een helikopter van de Koninklijke Marine die naar een platform in de buurt van de zeesleper was gestuurd. De reddingboten ble ven de hele nacht bij de sleep boot totdat de situatie veilig was. De Valentijn was om 6.45 uur terug in De Cocksdorp. Pepperspray tegen Koger De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag pepperspray gebruikt om een 28-jarige Koger uit te schakelen. De man liep met een mes van 34 cm lang op de Nikadel. Hij weigerde het-te laten vallen toen de politie dat vroeg, waarna een agent de man met pepperspray bespoot. De Koger liet het mes daarna wel vallen. Na zijn arrestatie verklaarde de Koger ermee naar buiten te zijn gegaan, nadat jongelui bij zijn woning op de deur hadden gebonkt. Het was niet zijn bedoeling te dreigen met het mes. De Koger werd in de loop van de zondagochtend vrij gelaten. (Advertentie) .Ul«. Onze bezorgers verspreiden 1 vandaag met de Texelse Courant folders van: 1 y FransË j\ MECHANISATI Super deBoer rnmr m Voordeelland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Zo'n kwart eeuw na het smeden van de eerste plannen is dan eindelijk een begin gemaakt met de bouw van nieuwe woningen op 't Zoute land bij Den Hoorn. Dat gebeurde maandag, toen wethouder Nico Kik kert met materieel van loonwerker Nico Roeper een stuk land freesde. Het was het symbolische begin van het bouwrijp maken van de grond. Om te benadrukken dat er nu wel lang genoeg gewacht is, meldde de wethouder zich al om acht uur 's ochtends voor die klus. Tijdens een korte toespraak blikte hij terug op de geschiedenis van het project, dat in 2003 nieuw leven werd ingeblazen. Frappant was dat er in de jaren tach tig veel belangstelling was voor een woning op 't Zouteland was en dat vorig jaar zelfs sprake was van een lijst met 114 gegadigden. Na het opschonen ervan bleven nog 23 belangstellenden over, met wie ver der werd gesproken en die hielpen met het maken van een beeldkwali teitsplan. Niet iedereen was daarna nog even enthousiast en mede als gevolg van de economische crisis liep het bij de verkoop geen storm Inmiddels zijn vijf kavels verkocht en worden voor drie andere nog sen- euze gesprekken gevoerd. Het klein ste van de negen kavels is nog vnj. De eerste bewoners strijken er waar schijnlijk kort na de zomer neer. Dat zijn Frans en Tiny Bakker, wier pre fab-woning al in opslag op Texel is. Volgens Kikkert wordt dit jaar ook begonnen met het maken van plan nen voor sociale woningbouw op 't Zouteland. (Advertentie) -i Gemeente Texel £BJ Pasen 2009 Gewijzigde openingstijden Van vrijdag 10 april tot en met maandag 13 april is het ge meentehuis gesloten. Voor storingen en calamiteiten in riolering en dergelijke kunt u het nummer van de servicebalie (362111) bellen. Dan wordt u automatisch doorverbonden met de storingsdienst. Routewijziging ophalen huis- en bedrijfsafval Het huisvuil en bedrijfsafval van vrijdag 10 «.^■i april wordt volgens schema opgehaald. |gB| Het huisvuil en bedrijfsafval van maandag 13 april wordt op woensdag 15 april opgehaald. Zet uw grijze en/of groene container 's morgens vroeg aan de straat, de wagens rijden een andere route waardoor het tijdstip waarop de bak wordt geledigd kan afwijken. Onder flinke belangstelling van kopers, omwonenden en andere belangstellenden maakte wethouder Nico Kikkert een begin met het bouwrijp maken van 't Zouteland. fFofo Joop Rommelsl Willem Zegers en Gerard Huis man waren zon dag de besten op het Texels pioegkampioen- schap. Labyrint rond Phh-zandkoog... EVEN DOOR JE SLA- BONEN RIJDEN? 1 Postbus 200

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1