Bedrog bij toneel Zuid-Eierland in Bethel r www.texelagenda.nl TEXELSE 2 COURANT Solistenfestival muziekschool Comedy bij Vriendenkring TESQ DINSDAG 7 APRIL 2009 rechts Remco de Jong, Mies Zoe het stuk lsabel.nl. Dompselaar, Ene Hooijschuur Jongejan Toneelvereniging Zuid-Eierland stond dit weekend met verras send goed en leuk toneelspel op het podium in de Bethel. Er was een goed verhaal gekozen en de spelers, onder wie vijf nieuwe, versterkten elkaar in hun spel. De schijn bedroog vrijdag- en zaterdagavond aan alle kanten. De eerste paar minuten leek de opvoe ring van lsabel.nl, geschreven door Teun Minses, een voor de hand lig gend stuk te worden en leken som mige teksten meer te worden opgezegd dan gespeeld. Het was echter geen voorbode van een avond waarbij je een stuk uitzit, integendeel. Er ontwikkelde zich een geanimeerd spel waarbij veel werd gelachen. Het begon allemaal met zoon Cas per (Eric Hooijschuur) die op inter net het meisje Chantal (Eva Jonge jan) heeft ontmoet en met haar in een hotel afspreekt. Als zijn vader Tom (Chris van Dompselaar) een hoge telefoonrekening onder ogen krijgt, is het afgelopen met het internetten. Al snel wordt duidelijk dat pa echter 's nachts stiekem achter internet zit. Hij heeft daar een afspraakje gemaakt met ene Isabelle (Christien Paardekam) met wie hij naar het buitenland wil. Zijn vrouw Marie (Mies Zoetelief) hoeft daar niets van te weten en dus verkoopt pa complete onzinverha len waarom hij in het buitenland moet zijn. De verhouding tussen Marie en Tom is ronduit slecht en ook Marie eet buiten de deur. Zij rommelt met schilder Hennie (Remco de Jong) die in de buurt huizen opknapt. Tegen Tom snauwt ze dat ze een paar dagen naar haar zus gaat als hij in het buitenland zit, maar in werkelijk blijft ze thuis om Hennie het hof te maken. Op een gegeven moment trekken moeder, vader en zoon tegelijk de deur achter zich dicht, maar tegen die tijd is allang duidelijk iedereen weer op het thuisfront zal belanden, maar dan mét de dates. Dat legde de basis voor de nodige misverstanden, niet geplande ont moetingen en rare ontwikkelingen. De spelers maakten die verwach tingen waar. Met name Remco de Jong en Eva Jongejan kwamen daarbij als aanwinsten voor de toneelclub uit de bus. De Jong, die al veel speelde aan de overkant, acteerde met verve en speelde goed naar het publiek toe. Jonge jan blonk uit door constant lijzig pratend haar personage Chantal als een muts eerste klas neer te zetten die telkens overal naast wist te zitten. Een van de hoogtepunten was een striptease waarbij De Jong en Zoe telief het beste van zichzelf gaven. Naarmate alle personages elkaar vaker ontmoetten, kwam steeds meer bedrog boven water. Zo bleek Isabelle. goed gespeeld door Paar dekam. niet gewoon een date te zijn, maar een dame van een escortbureau. Pa Tom had dat ech ter met in de gaten. Chantal was geen manager zoals voorgesteld op internet, maar toiletjuf. En niet zij had met zoon Eric gechat, maar haar moeder die haar dochter ein delijk eens de deur uit wilde heb ben. Een bijzondere rol in het stuk was weggelegd voor Klaas Houwing. Hij speelde een oude Russische opa die zwaaiend met een rood vlaggetje met hamer en sikkel mur melend in zijn rolstoel zat. Houwing hoefde niks te zeggen, maar had wel de dankbare taak geregeld op de achtergrond de aandacht naar zich toe te trekken, terwijl er elders op het podium wat anders gaande was. Ook bij hem bleek niks wat het was, want op een moment dat hij alleen in huis was, kon hij opeens goed lopen. Houwing had als tegenspeelster Miriam Slot die een Oost-Duitse postbode speelde en ontdekte dat opa van Russische afkomst was. Haar opvallende dirndljurk werkte bij het publiek op de lachspieren. Dat het verhaal goed in elkaar zat, bleek op het eind toen de groep het plan opvatte om pa Tom te vermoorden, omdat zijn dood een ton aan levensverzekering zou opleveren. In een slecht stuk zou zo'n verhaallijn de dood in de pot kunnen zijn, maar nu paste het. Al snel bleek dat ook schilder Hennie de boel bedroog. Hij stond voor aan om Tom naar een andere wereld te helpen, totdat duidelijk werd dat de dood van Marie geld zou opleveren. Met hetzelfde gemak toonde de schilder zich daarna bereid zijn geliefde te ver moorden. Isabel.nl was een stuk dat eigenlijk een groot podium nodig had met diverse deuren, zodat de verschil lende personages elkaar telkens zouden kunnen ontlopen en de scènes zich in snel tempo zouden opvolgen. Die mogelijkheid was er niet op het kleine toneel van de Bethel (er waren maar twee deuren), maar dat deed geen afbreuk aan het stuk dat werd geregisseerd door Lindy Stroo en waaraan achter de schermen ook Ramona van der Vis, Angela Gieles, Janny de Rid der en Saskia Slot meewerkten. De opvoering maakte duidelijk dat toneelclub Zuid-Eierland het niet alleen van stukken met onderbroe- kenlol hoeft te hebben, maar ook de betere stukken prima aankan. En dan wordt er evengoed smake lijk gelachen. Jeroen van Hattum Muziek- en danstalent tot en met 21 jaar toont op woensdag en donderdag 9 april zijn kunsten tijdens de voorronde van het Solistenfestival. De beste, meest originele of meest spraakmaken de optredens gaan door naar de finales, die op 17 april worden gehouden. De voorronde wordt gehouden in de voorspeelruimte en de danszaal van de Muziek- en Dansschool, waar ook de finale plaatsvindt. Elke deelnemer treedt vijf tot zeven minuten op en er is plaats voor zowel beginnende als gevorderde leerlingen. De jury houdt bij de beoordeling rekening met de leeftijd en het aantal jaren les dat de deelnemers hebben gehad. De deelnemers zijn: Sille Bakker (alt saxofoon), Sherida van de Best (dans), Hannah den Braanker (F- hoorn), Jelle van Breukelen (cello), Hielke van Breukelen (kerkorgel), Manje Buijs (piano), Mathijs Duijn (piano), Laurien Folkerts (viool), Alise van Heerwaarde (dwarsfluit), Suzan ne van Heerwaarden (piano en zang), Annet ten Hoor (dans), David Maas (elektrische gitaar), Britt Polderman (piano), Jasper van de Sande (trom pet), Lysanne Vermeulen (zang), Merel van der Wal (dans), Elisabeth Waverijn (piano en zang) en Brigitte Wilner (altsax). De optredens begin nen om 19.00 uur, de toegang is gratis. Kofferbakmarkt Op het terrein van Calluna aan de Schumakersweg houdt de ijsclub van De Koog maandag 13 april de eerste van een reeks van elf kof- ferbakmarkten. De markt duurt elke keer van 10.00 tot 14.00 uur. De volgende worden gehouden op 21 mei (Hemelvaartsdag), 1 juni (tweede Pinksterdag), 14 en 28 juni, 12 en 26 juli, 9 en 23 augus tus, 6 september en 18 oktober. Taart Een taartje is iets feestelijks, zolang je het maar niet bij ieder kopje koffie knjgt. Ook al denk je in eerste instantie ha, lekker, doe mij de volgende keer maar die bananensoes. Een neef die eens stage moest lopen in Zuid-Duits- land liet zich bij de kennisma- kingskoffie met een dikke plak zelfgebakken cake ontvallen dat hij thuis altijd cake at als ontbijt. Hij heeft het geweten. De gast vrouw zette hem die maand iedere morgen cake voor, tot het hem zijn neus uit kwam, en hij had niet de moed de ijverig bakkende vrouw te vertellen dat het een grap was. Ik dacht hieraan toen vorige week boven alle Texel nieuws ineens Dit Weekend in de bus viel. Wat nou weer? Heb ik al de TC, Texel Nu en de Vakantiekrant met alle info die ik nodig heb om mij hier te bewegen, komt er nog een taartje bovenop. Gebakken in overkantse bakkerij met uitsluitend Texelse producten. Wat is er mis met de eigen bakkerij? Prijzen te hoog, benadering, klantvriendelijkheid niet goed, laksigheid, afspraken niet duidelijk? Wat doet adver teerders besluiten nogmaals in de knip te tasten voor nog meer van hetzelfde? We zien door de bomen het bos niet meer en besteden echt niet alle tijd van ons weekend om al die kranten door te spitten. Het voorjaar komt eraan. Buiten is het beter. En terwijl we zaaien en wieden, schoffelen we onze pas naar Texel gehaalde dmkkerij een stukje om. Daarom, nog een taart je? Nee dank u, ik zit tot mijn strot toe vol. Pien Verberg Een paar weken later dan gepland beklimt toneelvereni ging De Vriendenkring het toneel van dorpshuis De Waldhoorn voor de jaarlijkse uitvoering. Dat gebeurt vrijdag 10 én zaterdag 18 april. Op het programma staat Geruch ten (Rumors) van Neil Simon, dezelfde schrijver als van De Dwa zen. dat De Vriendenkring twee jaar geleden op de planken bracht. De Amerikaan Simon is eén van de bekendste toneelschrijvers van zijn generatie. Hij wordt wel The King of Comedy genoemd en is volgens statistici de meest gespeelde toneelschrijver na Shakespeare. 'Het komt niet zo vaak voor dat van één en dezelfde schrijver vier stuk ken tegelijk op Broadway lopen, maar Neil Simon lukte dat maan denlang', meldt internet-encyclo- pedie Wikipedia. 'Twee maal liepen drie van zijn stukken simultaan op Broadway. Geen levende schrijver kan zich erop beroepen dat er een theater naar hem genoemd is. Het geheim van zijn succes is zijn nauwgezette vakmanschap; hij weet precies hoe een komedie geschreven moet worden.' Geruchten gaat over een echtpaar uit de duurdere kringen van New York, dat z'n tienjarig huwelijk viert met een groot feest. Wanneer de gasten arriveren, blijkt de gastheer zwaar gewond, is de gastvrouw verdwenen en is ook het bedie nend personeel in geen velden of wegen te bekennen. De acteurs zijn (in volgorde van opkomst): Gitta Witte, Ralph Gra- bowski, Natasja Koopman, Harry Gerritsma, Arno Gerritsma, Anneke Kikkert-Hordijk. Joop Rommets jr.. Gemma Drijver, Joop Rommets sr. en Lorrain Grabowski. Zij worden vanuit het souffleurshok bijgestaan door Saskia Schuijl. De regie is in handen van Hans Oosterhaven. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Kaarten kosten €5,- en kunnen worden besteld bij Natasja Koopman (tel. 319439) en Gitta Witte (tel. 319405). Wandeltocht Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt op tweede paas dag 13 april de Lammetjeswandel tocht. Start en finish zijn in Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die vrijdag met de Texelse Courant is verspreid en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Dinsdag 7 april: Op sportpark Zuid in Den Burg gaat om 19.00 uur een wielercri- terium van start. Deelname vanaf 10 jaar (valhelm verplicht). In het gebouw aan de Kievit straat in Den Helder wordt van 19.00 tot 21.00 uur een infor matiemarkt van het ROC gehou den. In De Witte Burcht in Den Burg wordt geklaverjast (met vas te maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Deel name kost €3,50 per koppel. De FNV Vrouwenbond komt om 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Cinema Texel vertoont een 3D- voorstelling van My Bloody Valentine 3D (20.30) en Slumdog Millionaire (20.00)/ Woensdag 8 april: In de Burgemeester De Koning hal in Den Burg doen leerlin gen van OSG de Hogeberg mee aan een open podium. Aanvang 19.00 uur. In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool in Den Burg worden voorronden voor het solistenfestival gehouden. Aanvang 19.00 uur. Publiek is welkom. Medium Lia Schippers verzorgt een avond in hotel De Linde boom in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Entree €8,-. In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Cinema Texel vertoont een 3D- voorstelling van Monsters vs Aliens (13.45, 16.15), My bloody Valentine 3D (20.30), Limo (13.30, 16.00) en Slumdog Millionaire (20.00). Donderdag 9 april: Bezoekers van het servicepunt Oosterend in dorpshuis De Bij enkorf kunnen paaseieren schil deren. Aanvang 10.00 uur. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2, - per persoon. Inlichtingen: Veronica van Beek, tel. 06 28787820. Bij Texels Bloemwerk, Maaike- duinweg 10 bij De Koog begint om 20.00 uur een paasworkshop. Kosten €20,-. Opgave en infor matie: 06-30687184. Er wordt een modern tafelstuk gemaakt In het Eierlandsche Huis begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de NBvP Vrouwen van Nu, afdeling De Cocksdorp. Spreker is Kees Wagemaker. Cinema Texel vertoont Monsters Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Wo. 8 09.06 en 20.50 Do. 9 09.34 en 21.24 Vr. 10 10.25 en 22.26 Za. 11 10.45 en 22.50 Zo. 12 10.40 en 22.55 Ma. 13 11.10 en 23.36 Di. 14 11.45 en 23.50 Aan het strand is het ongeveer een uu eerder hoog water. Donderdag 9 april volle maan; zaterdag 11 april springtij. Zondag 12 april zon op 6.49 uur, onder 20.34 uur. vs Aliens 3D (19.00), Mystery Movie (21.30), Bride Wars (18.45) en Slumdog Millionaire (21.15). Vrijdag 10 april: Bij het Thijssemonument aan de Elemert in Den Burg begint om 10.00 uur een opruimactie. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een voorstelling van toneelver eniging De Vriendenkring. Reser veren via tel. 319439 en 319405. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een caba retvoorstelling van Reijn Goed. Entree €16,-; diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst (info@klif12.nl of tel. 319633). In discotheek De Toekomst in De Koog begint om 21.30 uur een optreden van The Booming Pia no's. De toegang bedraagt €10,- reserveren via samsam@texel. com. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optre den van de Texelse bluesband Skrep. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Monsters vs Aliens 3D (13.45,16.15,19.00, 21.30), Limo (13.30,16.00), Bride Wars (18.45) en Slumdog millio naire (21.15). TESO zet in en rond het paas weekeinde geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur en maandag en dins dag van 9.30 tot 16.00 uur. Auto mobilisten moeten soms reke ning houden met wachttijden van een half uur: vrijdag in Den Helder tussen 9.00 en 18.00 uur en op Texel tussen 9.00 en 11.00 uur, maandag op Texel tussen 10.00 en 18.00 uur en dinsdag op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur. Op tweede paasdag is de eerste afvaart vanaf Texel om 7.00 uur en vanuit Den Helder om 7.30 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrij gen via tel. 369600 of website www.teso.nl. texelseÖcourant LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spmbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail irifo@ienr.ni Abonnementsprijzen 2009: Per half )aar 39,85 38,15 (automatisch; Per jaar 77,90 75,55 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zi|n portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode schietsportcentrum Odysseus, Emmalaan 65 in Den Burg. Lopers voor 40 en 25 kilometer beginnen tussen 9.00 en 11.00 uur, voor de 5, 10 en 15 kilometer kan tussen 9.00 en 14.00 uur worden gestart. De kosten zijn met medaille €4,-, leden van de wandelsportvereni ging hebben korting. De route gaat over het oude land van Texel, langs schapenboeten en tuinwallen. Meer informatie op www.hetgou- denboltje.nl. De Vriendenkring waagt zich net als twee jaar geleden komedieschrijver Neil Simon, iroio a-ovct Te-eise Courant

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2