ès HBt2?—0im TEXELSE 5 COURANT Music Club in programma Klif 12 Dierenpartij verwerpt ganzenactie Reddingbootdag KNRM i Tl Redding oorlogsgraf Met rolstoel trap op gesjouwd DINSDAG 28 APRIL 2009 Veromque Sodano Met een optreden van Michiel Borstlap, Han Bennink en Ernst Glerum, die samen de groep MONK vormen, begint zondag 26 april het nieuwe seizoen van theaterrestaurant Klif 12 in Den Hoorn. Dit optreden is tevens het eerste in een nieuwe reeks van zeven jazzconcerten, die onder de titel Klif 12 Music Club worden gehou den en waarin ook gitarist Arthur Ebeling en de Japanse pianiste Mayumi Motohashi zijn te horen. Andere opvallende voorstellingen in het nieuwe programma zijn de voorstelling Doggers bankroet tij dens de opening van kunstmani festatie Klifhanger en het het Texels eenakterfestival op zondag 8 en 15 november. Meer informatie over alle voorstel lingen is te vinden via ww.klif12.nl. Reserveren kan via e-mail of via tel. 319633. Tenzij anders ver meld, beginnen alle voorstellingen om 20.30 uur. Zondag 26 apnl - Klif 12 Music Club: Michiel Borstlap. Han Ben nink en Ernst Glerum; €16,-. Donderdag 7 mei - Ter Bescher ming van de Jeugd: Het beste van...; €15,-. Vrijdag 29 mei - Opening Kunst manifestatie Klifhanger met Dog gers Bankroet; vrij entree. Zondag 31 mei - Dames Voor Na Vieren: Binnenstebuiten; €14,-. Het bekend worden van het advies van dc ILG Gebiedscom- missie Texel aan de provincie om deze zomer in het kader van een pilotproject ganzen te vangen en te vergassen, heeft tot afkeuring van de Partij voor de Dieren (PvdD) geleid. De Noord-Hol landse Statenfractie verwerpt het plan en vraagt gedeputeerde Peter Visser dit jaar geen onthef fing te verlenen voor een verdel gingsactie van gezonde dieren. In de zomer van 2008 werden op Texel 4461 ganzen gevangen en vergast omdat ze teveel schade aan landbouw en natuur zouden veroorzaken. De Gebiedscommis- sie heeft geconcludeerd dat die actie niet effectief is gebleken en dat er nog steeds teveel ganzen zijn. Nu adviseert die als proef ook dit jaar ganzen vergassen. De PvdD is 'verbijsterd' over de plannen. 'Want als een maatregel niet werkt, dan heeft die maatregel geen zin. Een ezel stoot zich in het alge meen, niet tweemaal aan dezelfde steen, maar de Gebiedscommissie neemt alvast een aanloop.' De Partij voor de Dieren vindt de schade aan landbouw en natuur op Texel geen goede reden om zoveel gezonde ganzen te doden. 'De ganzen zijn immers zelf onder deel van de natuur en de natuur moet in een natuurgebied haar eigen gang kunnen gaan. Er is wel iswaar landbouwschade, maar de boeren van Texel krijgen jaarlijks een veelvoud van dat bedrag aan subsidies van de Europese Gemeenschap. Brussel stelt als voorwaarde dat er geen bescherm de dieren worden gedood. Boven dien ontbreekt er op Texel een opvanggebied voor ganzen. Op andere plekken in Noord-Holland zijn er wel gebieden waar ganzen kunnen foerageren zonder schade aan te richten.' De PvdD hoopt dat gedeputeerde Visser, die vorige week nog aangaf dat de PvdD positief was over het doden met C02, zich inmiddels 'de effecten op het dierenwelzijn vol ledig realiseert'. Zondag 28 juni - Sluiting Kunstma nifestatie Klifhanger met Doggers Bankroet; vrij entree. Zondag 28 juni - Klif 12 Music Club: Thé Lau en Otto Cooymans; €15.-. Zondag 19 juli - Hester Macrander Datwiljemetweten; €14,-. Vrijdag 24 juli - Jelle Kuiper: Trouw; €14.-. Zondag 26 juli - Klif 12 Music Club: Gunter Hampel Europian Trio; €15.- Vrijdag 31 juli - Alkemade Bloe men: Wij willen ook naar huis; €14,- Zondag 9 augustus - Dubbelvoor- stelling: Vincent Geers en Roel C Verburg; €14,-, Vrijdag 14 augustus - Ronald Smink: Bor Knok; €14,-. Vrijdag 21 augustus - Veronique Sodano: Made in Italy; €14,-. Vrijdag 28 augustus - Klif 12 Music Club: Mayumi Motohashi; €15,- Zondag 30 augustus - Berry Lus- senburg: Getuige; €14,-. Donderdag 10 september - Roy Aernouts: Altijd alles en overal; €15.-. Zondag 27 september - Klif 12 Music Club: Les Chats Cadiens (cajunblues); €15,-. Donderdag 1 oktober - Pieter Derks: Waan; €15,-. Dinsdag 20 oktober - Brokstuk ken: Rode Dwerg; €16.-. Zondag 25 oktober - Klif 12 Music Club: Pigalle44 (zigeunerjazz); €15,- Dinsdag 27 oktober - ANUAR: Ongeremd; €15,-. Zondag 8 en zondag 15 november, 14.00 uur - Eenakterfestival; €10.- Donderdag 19 november - Klaas van der Eerden: Supersub; €15,-. Vrijdag 27 november - Evi De Jean: Overleven: €16,-. Zondag 29 november - Klif 12 Music Club: Arthur Ebeling en Anton Goudsmit: €15.-. Donderdag 7 januari - Kees Torn: Einde Verhaal: €16,- Donderdag 14, vrijdag 15 en zater dag 16 januari -Amsterdams Klein kunst Festival Vrijdag 29 januari, 20.00 uur - Daniël Samkalden: One Man Show; €16,-. Vrijdag 5 februari - Geen Familie: Help Ons; €16,-. Vrijdag 19 en zaterdag 20 februari - Jan Rot: Hallelujah; €15,-. Vrijdag 26 februari - Margriet Bol ding: Viva Depressiva; €14,-. Zaterdag 6 maart en zondag 7 maart - De Zingende Decoupeer- zaag: Adjes Losse Vlodders; €18,- Vrijdag 19 maart - Charlotte Lap: Bambi Benen; €15,-. Maandag 5 april (2e Paasdag) - Jeroen van Merwijk: Dat moet meneer Van Merwijk zeggen; €16,- Paardenmest We hebben het Texelweekend weer achter de rug. Maar wij hebben de ellende het hele seizoen. De Jan Plezier laat zijn paarden overal hun behoefte doen. In Eierland rijdt een paardentram verrezen en ik las in de krant dat koetsier De Ridder een mestzak bij zich heeft. En dat in Eierland. De Jan Plezier rijdt met zijn wagen door De Koog en heeft geen mest zak. Hij laat de mest door de auto's verspreiden. Nu is er op de Ruijslaan, ter hoogte van de Vogelmient, een zebrapad gekomen naar het bos en paal 19. Daar lag laatst weer een hele zooi paardenmest. Een buurman uit de Plevierstraat zei: 'Dat mag. hij laten liggen, want een paard is een edel dier.' 'Ja', zei ik, 'maar er moet wel een edel ras door lopen om naar de overkant te komèn.' Dus pak een schep en werk het Bigband geeft twee concerten Bigband Texel geeft op Koningin nedag twee optredens. Eerst speelt de jazzformatie bij Cinema Texel, van 12.30 tot 14.30 uur. Daarna zal de band zich verplaat sen naar paal 9, waar het na het strandjutten voor de Hoornder meierblis van 15.30 tot 18.00 uur traditiegetrouw het strandpaviljoen op stelten zal zetten. De band speelt oude jazzklassiekers maar ook nieuwere swingende num mers. Instrumentale nummers wor den afgewisseld met zangnum mers. Zangeres van de band is Roos Bakker die met haar gewel dige stem een eigen kleur aan elk nummer weet te geven. Lange termijn agenda Zaterdag 2 mei Om 20.00 uur begint in restaurant Bosch een Zee bij De Koog een 501 darttoernooi. Deelname gratis. Er wordt gespeeld om een fles Jut- tertje. In de haven van Oudeschild en bij het boothuis in De Cocksdorp houdt de KNRM tussen 10.00 en 16.00 uur Open Dag. Redders geven uitleg en demonstraties over het reddingswerk. In manege Akenburg wordt van 10.00 tot 12.00 uur een cursus verkeersregelaar gegeven. Opge ven via tel. 311362 of 316400. Gelein Jansen verzorgt een rond leiding door historisch Den Burg. Start om 10.30 uur bij hotel De Lindeboom. Deelname kost €7,- (incl. koffie en gebak). Van 10.30 tot 14.30 is de Eenden kooi gratis toegankelijk. Er is een boswachter aanwezig. Te bereiken via de onverharde weg vanaf Dijk manshuizen, waar de sloot de weg kruist. Cinema Texel: Monsters vs Aliens 3D (11:15,13:45,16:15)Wolverine (19:00,21:45)Limo (11:00,16:00) Hondenhotel (13:30) He's just not that into you (18:45) Fast Furious (21:30) De KNRM houdt zaterdag 2 mei open huis. In zowel Oudeschild als De Cocksdorp kan van 10.00 tot 16.00 uur het werk van de reddingmaatschappij bekeken worden. Oudeschild krijgt ter gelegenheid van de Reddingbootdag bezoek van de Javazee, een historische reddingboot die in 1967 in gebruik werd genomen en tot 2006 dienst heeft gedaan en sindsdien in het Nationaal Reddingmuseum in Den Helder ligt. Het schip heeft jaren lang reddingen verricht in de omge ving van Breskens en Hoek van Holland. Donateurs kunnen er een rondvaart mee maken. In De Cocksdorp, thuisbasis van de Beursplein 5, kunnen donateurs traditiegetrouw een tocht met de reddingboot maken. Mensen die geen donateur zijn, kunnen ter plekke lid worden. In De Cocks dorp is ook weer gebakken vis die de Texelse kottervloot als dank beschikbaar stelt. Het Durper boot huis is te vinden aan de Volharding. In De Koog is de KNRM aanwezig bij de verenigingshaven. Een graf met een slachtoffer uit de Tweede Wereldoorlog op de Algemene Begraafplaats in Den Burg heeft even op de nomina tie gestaan geruimd te worden. Het ging om het graf van Jacob Donker die op 19 april 1945 samen met Jozef Schelfhout en Andries de Jong werd doodge schoten in de duinen bij Fort Erf prins in Den Helder. Zij waren tij dens de Georgische Opstand opgepakt in Eierland. Ze liggen naast elkaar begraven. Op het graf van Donker was een bordje geplaatst dat het zou worden geruimd. Na tussenkomst van amateur-historicus Gelein Jansen werd het van de lijst met te rui men graven gehaald. Jansen wil de daarmee voorkomen dat de grafsteen zou verdwijnen. Het graf kwam in aanmerking voor ruiming, omdat de grafrechten waren opgezegd Volgens de gemeente wordt bekeken of het mogelijk is de overblijfselen te herbegraven op de erebegraaf plaats van de Oorlogsgravenstich ting in Loenen. De gemeente laat op het moment diverse graven ruimen. Bij de Historische Vereni ging zijn daar gemengde gevoe lens over, omdat daardoor oude grafstenen van de begraafplaats verdwijnen. Texelaars in Kunstbende Vier Texelaars doen zaterdag 2 mei op het terrein van Willems oord in Den Helder mee aan de voorronde van Kunstbende Noord-Holland. In deze voor ronde strijden meer dan hon derd acts in acht verschillende categorieën om een plaats in de landelijke finale. Tijdens de voorronde op Willems oord zijn op verschillende podia optredens te zien, variërend van danceacts tot fashionshows, films, cabaret, verhalen, gedichten en kunstwerken, alle optredens zijn bedacht, in elkaar gezet, ontwor pen, geschreven en uitgevoerd door jong talent uit Noord-Holland. Optredens van rapper DIO en Knobsticker maken het festival compleet. De deelnemende Texelaars zijn Daniël de Boer (muziek), Annelies Duinker (fashion), David Maas (muziek) en Lotte de Vries (dans). Zij maken kans op een plaats in de finale, die zaterdag 27 juni wordt gehouden in de Melkweg in Amsterdam. Het festival duurt bvan 13.00 tot 20.30 uur, de toegang bedraagt €5-. Meer informatie is te vinden op www.kunstbendenoordholland. nl. sWat ik zeggen wou even het bos in of schep het even in de berm. Zorg dat de mensen je Jan Plezier blijven noemen en niet Jan Verdriet. Henk de Rooij, De Koog. Naschrift redactie: Navraag bij koetsier Pieter Dros, die de Jan Plezier heeft overgeno men van Arie Kikkert, leverde de volgende reactie op. 'Als de paar den bij de bushalte in De Koog poepen, dan ruim ik het zelf op. Daarvoor heb ik altijd een schop mee. Als ze onderweg iets laten vallen, dan stapt er iemand af en ruimt het op. We willen het graag netjes houden. Het kan natuurlijk ook van een ander zijn. Maar Arie zei het al: Je kunt er op wachten dat mensen beginnen te klagen.' Dat er voor de Stichting Integratie Gehandicapten Texel (SIGT) nog werk valt te verzetten, ondervond bestuurslid Gerard Kruithof vrij dag aan den lijve. Als genodigde voor de bijeenkomst De Neder landen Natuurlijker in Havenres taurant Texel moest hij met zijn rolstoel door anderen de trap op worden gesjouwd. Kruithof greep de mogelijkheid aan om ervoor te pleitten om de trap naar de uit kijkpost Bertusnol geschikt te maken voor scootmobielen Maar volgens Erik van der Spek van SBB hadden de Texelaars, ook tot zijn teleurstelling, er zelf voor gekozen de trap te behouden Uilskuikens bij Eureka Bij Vogelbush Eureka aan de Schorrenweg is deze week voor het eerst een vlekkenoehoe (Bubo africanus) geboren. Ook is inmid dels het eerste kerkuiltje (Tyto alba) uit het ei gekropen. In de broedmachine liggen nog meer eieren op uitkomen. De vogels bij Eureka zijn vrij in het kiezen van nestmatenaal en partner. Daardoor komen de verzorgers regelmatig voor verrassingen te staan. De kuikens worden van het begin af met de hand opgevoed, waar door ze al jong aan mensen wen nen. Zodra ze oud genoeg zij, worden ze aan het publiek getoond. Op de foto de kuikens van de vlekkenoehoe (links) en de kerkuil (rechts). 1 rJjf School Gotland komt naar Texel Leerlingen van het Zweedse eiland Gotland brengen volgende week een bezoek aan Texel. De uitwisseling is het gevolg van een reis die een groep Texelaars vorig jaar aan Gotland brachten. Er komen zo'n dertig leerlingen en leraren van het Donnergymnasiet uit Klintehamn. Dat is een soort gymnasium waar veel aan kunst en muziek wordt gedaan. Volgens OSG-leraar Ferry Hoveling gaan de Zweedse leerlingen optreden ('er zijn drie bandjes bij') en komt er een expositie van tekeningen in het tijdelijk schoolgebouw aan de Vol molen in Den Burg. 'We willen ook bij de zandsculpturen gaan kijken.' Bedoeling is dat de bandjes spelen bij Stayokay waar de Zweden over nachten en bij een paar strandpa viljoens. Of de Zweden ook nog meedoen met de lessen, is voor alsnog een vraagteken. Hoveling: 'We willen de leerlingen wel met elkaar in contact brengen als de bandjes optreden in Stayokay.' De Zweden zijn van 3 tot 7 mei op het eiland. Het bezoek werd tot stand gebracht door Hoveling en Angeli ca Trap De school streeft ernaar dat leerlingen van de OSG op ter mijn ook een bezoek brengen aan de school op Gotland. Voetbaluitslagen Zaterdag 25 april: Foresters 2-Oosterend 3 3-2 Geel Zwart B1-Texel'94 B1 0-3 Texel'94 B2-VZV B1 3-1 De Koog B1 -VIOS W B1 3-7 Sint Boys B1-Oosterend B1 02 Texel'94 MB2-LSW MB2 uitg. Reiger B. MB1-Texel'94 MB1 7-0 Texel'94 C3-Succes C2 9-0 Texel'94 C4-Den Helder C5 uitg. Texel'94 MC1-C'oog MC1 2-2 Texel'94 D2-W'waard D1 1-4 BOL D2-Texel'94 D3 2-9 Winkel D2-Texel'94 D4 7-1 ZDH D1-HCSC D3 11.30 De Koog D1-Den Helder D2 2-1 Texelse pupillencompetitie: Arsenal-Tottenham 10-1 Chelsea-De Koog E 2-6 SVO E-Liverpool 12-3 Everton-SVC Vlieland 1-6 SVC Ameland-Manchester 1-4 Zondag 26 april: Den Helder-Texel'94 3-2 Winkel-ZDH 1-0 Vesdo-Oosterend 6-2 ZAP 6-Oosterend 2 3-0 Schagen 2-Texel'94 2 1-2 BKC 4-De Koog 2 2-8 Oosterend DA1 -Succes DA1 6-2 Bankrekening 12.06J6.30e 5t1chl1ngbroodnoai9eioxel.ee

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5