Onderscheiding komt als een verrassing TEXELSE 11 COURANT Gedecoreerden krijgen veel lof toegezwaaid 'Samen voor kwaliteit, service en professionaliteit' Wieb en Ina van den Berg waren het tweede echtpaar in tien jaar tijd dat een lintje kreeg. VRIJDAG 1 MEI 2009 Gedecoreerde Frits Agter benut de perstafel als bloemenstal. De verbazing straalt van het gezicht van Ina van den Berg als burgemeester Joke Geldorp zich opeens tot haar richt. Ze is in de veronderstelling dat het gedaan is met de huldiging na de onder scheiding van haar man Wieb, maar als haar naam valt, wordt duidelijk dat er nog een koninklijk blijk van waardering wacht. De oprechte verbazing bij de gede- Directeur Geertje van Lingen van het Zorgcentrum zegt dat Haker wekelijks 'de buitenwereld even binnenbrengt' bij het Verpleeghuis door onder meer de krant te komen voorlezen. Bewoners kijken volgens haar uit naar zijn bezoeken en zijn blij als hij voor hen zaken regelt. De schoonzus van Haker houdt een indrukwekkend verhaal over hij hoe na het ovedijden van zijn vrouw levenskracht toonde en altijd een Burgemeester Geldorp speldt bij Flip Breman het lintje op de borst. coreerden zijn de momenten die extra cachet geven aan de jaarlijkse lintjesregen. Ze worden met een smoes naar het raadhuis gelokt en krijgen pas daar in de gaten dat zij een lintje krijgen. Ook voor Wieb van den Berg is de huldiging een verrassing. Hij en Ina arriveren in eerste instantie op het raadhuis in de veronderstelling dat de Natura 2000-wetgeving problemen ople vert voor het aanstaande wereld kampioenschap surfen bij paal 17 en dat wethouder Nico Kikkert daar met hen over wil praten. Dirk Haker, die tegelijk met Wieb en Ina wordt gehuldigd, tuint met open ogen in de smoes dat hij samen met Esther Banki van het Maritiem en Jutters Museum worden ver zocht te komen praten over een provinciale molendag in het najaar. Haker 'Als je in de krant over de lintjes leest, denk je dat mensen zulke smoezen wel door hebben, maar dat is dus niet zo.' Hij heeft wel een oranje trui aan, maar dat is toeval volgens Haker. Hij zegt de trui alvast aan te hebben gedaan met het oog op Koninginnedag. Blij De drie decorandi krijgen van ver schillende kanten lof toe gezwaaid. mogen om zijn mond te houden', doelt ze op zijn omgang met ver trouwelijke informatie. Ze stelt hem in het voorbijgaan voor de uitdaging om ook de kavelruil die onlangs is gestart en waarmee 3000 hectare is gemoeid en waarbij 30 boeren betrokken zijn, tot een goed einde te brengen. 'Een gigantisch pro ject.' Van zijn familie krijgt Breman in dichtvorm lof toegezwaaid. 'Flip, vindt, is de setting in de raadszaal Wendy het kinderlintje aangevraagd, aangepast. Cola en Fanta verschij- Robin is vereerd met de blijk van nen op tafel, naast de traditionele waardering, maar weet nog met zo gebakjes. De achtjange Robin van goed waar de onderscheiding voor Boven heeft de eer het eerste kin- staat. Waarom hij hem heeft gekre- derlintje in ontvangst nemen. Hij is gen weet Robin wel: 'Omdat ik iets duidelijk onder de indruk van de heel goed heb gedaan', zegt hij. toespraak van de burgemeester, de Om te benadrukken hoe waardevol grote zaal en de aanwezigheid van zijn bezoekjes aan Wendy waren, familie en diverse journalisten. Robin heeft zelf ook indruk gemaakt grote liefde voor zijn omgeving heeft gehad. Pastor Ed Moltzer bedankt Wieb en Ina van den Berg voor hun verdien sten voor de parochie. Jaap Kiewiet van de ijsclub laat gekscherend weten dat hij Wieb al meerdere keren bij jubilea heeft toegesproken en dat het nu weer zover was. Mare van Rijsselberghe brengt in herin nering hoe Wieb bij een triatlon ooit te maken had met een bondsbe- stuurder die kwam vertellen dat er niet kon worden gezwommen in de Waddenzee omdat er geen water stond. Wieb kwam op zijn gemak aanlopen met de mededeling dat dat water echt wel zou komen, waarna de bondsman tot ieders grote verrassing vroeg 'of hij dat kon garanderen.' Geldorp zegt het bijzonder te vinden dat zij voor de tweede keer in haar tienjarig burge meesterschap een echtpaar een lintje mocht opspelden. Oud-voorzitter van de dorpscom missie van De Koog Frits Agter is door zijn opvolger Dennis Eelman naar het raadhuis gelokt. Argwaan heeft hij niet. 'Maar ik vond wel dat Dennis erg weinig haast had', zegt hij later. Hij kwam in zijn dagelijkse kloffie naar het raadhuis, maar echt genote Gerda met wie hij woensdag precies 44 jaar getrouwd is en die in het complot zit, heeft zijn stropdas en nette pak meegenomen. De inzet en betrokkenheid voor De Koog, de horeca, de kleine logiesverstrek- kers, de ijsclub, bij evenementen, het Nationaal Park. voor Texels Belang en andere zaken worden geprezen. Doener Burgemeester Geldorp omschrijft Agter als 'de burgemeester van De Koog' voordat ze hem het lintje opspeldt dat behoort bij de titel Lid in de Orde van Oranje Nassau. Bart Bosch prijst hem als 'de grote initi ator van dorpshuis De Hof' en Jo an van Vijfeijken roemt zijn inzet voor de Vereniging van Klein Logies- verstrekkers en zijn kennis over het bestemmingsplan Buitengebied. 'Als we het niet wisten konden we altijd op je terugvallen.' Als woord voerder van de werkgroep Zeereep- pad omschrijft Harry Wuis Frits Agter als een 'doener en iemand die altijd aanwezig was'. 'Wilde je wat weten of voor elkaar krijgen in en rond De Koog, dan kon je het beste even bij Frits om de thee gaan.' Van Texels Belang zijn er lovende woor den van Kees Hooyschuur en namens nationaal park Duinen van Texel prijst Petra Schut zijn inzet in het gelijknamige overlegorgaan. De huldeblijken leveren Agter en zóveel bloemen en flessen op dat de pers en bestuurstafel nauwelijks genoeg ruimte bieden. Flip Breman, die ook een lintje krijgt, bekent achteraf er vooraf al een donkerbruin vermoeden van te heb ben gehad. Maar van zóveel eerbe toon als hem woensdag ten deel valt, wordt hij stil en verlegen. 'Als iemand voorheen U tegen me zei, dan keek ik om wie dat was. Ik denk dat ik er nu maar aan moet wen nen.' men hoefde jou niet te betalen.' Anton Witte noemde hem 'een gou den vent'. 'Met enorm veel kennis over het gebied en over de mensen. Eigenlijk net een psycholoog, maar dan met daadkracht. Onbaatzuch tig. Jij trok veel mensen over de streep en die mensen hadden daar achteraf een goed gevoel over.' Nico Kikkert komt al 32 jaar bij Bre man over de vloer. 'Toen ik in 1977 voor het eerst bij je kwam, nam je me mee naar achteren. Dan kun je zien wat voor rotzooi je vader ver koopt. Je bent zelf een vaderfiguur voor me geworden.' Kikkert omschrijft hoe Breman hem als jon gen interesseerde voor de land bouw en hoe hij destijds vond dat er meer uit het boerenbedrijf bij De Waal was te halen. Maar dat was niet de ambitie van gedecoreerde. 'Jij wilde er vooral voor anderen zijn met zijn trouwe bezoekjes aan de, toen ernstig zieke, Wendy Abma. Zowel bij de families als bij de jury. Traantjes worden weggepinkt om deze loyale vnendschap. 'Je bent het voorbeeld dat het ook anders kan,' zegt burgemeester Geldorp, die benadrukt dat het allerminst vanzelfsprekend is dat mensen elkaar blijven steunen in moeilijke tijden. Ze vindt het extra bijzonder dat het kinderen zijn die zo om elkaar geven. Wendy heeft door taaislijmziekte een zware tijd achter de rug, waarin spelen na schooltijd een te zware opgave was. Terwijl bezoekjes van anderen opdroogden, bleef Robin komen. 'Robin ken ik al mijn hele leven en toen ik steeds zieker werd, kwam hij langs. Ik vond het heel leuk dat hij langskwam, anders had krijgt Robin van de burgemeester, naast de onderscheiding, ook een envelop met €100,-. Hij valt hele maal stil en zet grote ogen op. Het geldbedrag moet even inwerken voordat Robin juichend zijn armen in de lucht steekt. 'Dit is heel gaaf, hier ga ik een DS (spelcomputer, red) met fotocamera van kopen.' Tekst en foto's Imme Bakker, Jeroen van Hattum en Gerard Timmerman en nam zelf genoegen met veel minder. Voor mij verdien je veel meer dan een lintje.' Jaap Hin spreekt namens Landbouworgani satie LTO dank uit voor het vele belangeloze bestuurs- en andere werk dat Breman heeft verzet. Voor de uitreiking van het eerste kinderlintje, dat in de middag plaats- stijl gekleed ik helemaal niemand om mee te spelen', zegt Wendy. Robin bezocht Wendy niet alleen trouw, hij pro beerde ook haar conditie te verbe teren. Zo werden soms korte wan delingetjes met hond Snoopy ondernomen. Als bedankje voor zijn nimmer afla tende steun en aanwezigheid heeft Koolzuurgas Toen gedeputeerde Peter Visser vorige week de Partij voor de Die ren (PvdD) citeerde dat dit 'het beste verhaal was dat ze ooit had den gelezen', doelde hij niet op het ombrengen van ganzen met kool zuurgas, meldt de PvdD. 'Het tegendeel is waar: wij zijn mordi cus tegen gebruik van koolzuur gas, ook als er goede reden zou zijn dieren te doden.' Het is voor alsnog onduidelijk welk aspect van de Texelse aanpak van de ganzen Visser dan bedoelde. Voorlichting koopgarant Woontij houdt maandag 18 mei in Stayokay een informatieavond over koopgarantwonmgen. Dit is een speciale vorm van koop waarbij kopers volgens Woontij minder nsi- co's lopen en toch volledig eige naar worden van de woning. 'Er zijn al veel woningzoekenden die dankzij deze regeling een woning konden kopen', aldus Woontij. De avond begint om 19.30 en duurt tot 21.30 uur. Opgave kan via tel. 363340 of p.vanbenthum@woontij. nl. Militaire oefening De Belgische Defensie houdt tus sen 7 mei en 13 mei enkele oefe ningen op Texel. In deze periode kunnen strand bezoekers militairen in training treffen tussen De Koog en De Cocksdorp. De oefening wordt zo realistisch mogelijk uitge voerd. Het is mogelijk dat tijdens de training geluidsoverlast wordt veroorzaakt. Bij overlast kan con tact opgenomen worden met tele foonnummer 070 - 339 67 01 Betrokkenheid Breman wordt alom geprezen voor zijn grote inzet en sociale betrok kenheid. Voor de landbouwers, die hij als penningmeester van de Stich ting Agrarisch Texel decennialang hielp bij het herverdelen van lande rijen, zodat ze efficiënter hun bedrijf konden runnen. Dienstbaar was en is hij ook aan de kerk, onder meer als lid van de kerkenraad Waal, Koog en Den Hoorn en zijn inzet voor de stichting Kerken en Minima. En dat is maar een deel van al het goede werk. Burgemeester Geldorp prijst zijn enorme gebiedskennis en 'het ver- 'Leerzaam, leuk en goed voor elkaar!' Een veel gehoorde reac tie uit het leslokaal van TCA aan de Maricoweg. Het centrum voor automatisering gaat voor kwaliteit, professionaliteit en flexibiliteit. En juist daarom kiest NBC Eelman Partners voor de mogelijkheden die TCA te bieden heeft. Vijftig cursisten hebben de afgelo pen maand op uitnodiging van NBC een cursus Cash gevolgd bij TCA. Relaties, klanten en medewerkers zaten bij elkaar in een leslokaal om hun kennis bij te schaven. Doel van de uitnodiging was volgens Wally van Beek van NBC het aanbieden van extra service en het vergroten van het kennisniveau. Animo voor de cursus was er zeker: 'We wilden twee dagdelen aanbieden maar het werden er vier, zoveel aanmeldingen kregen we!' Ook achteraf was het enthousiasme groot. Wat ons betreft een goede start van een langdurige samenwerking.' Voorheen werden cursussen op het kantoor van NBC gegeven maar volgens Van Beek is het leslokaal bij TCA professioneler: goede apparatuur die voor iedere cursist bovendien hetzelfde is, con tinue klimaatbeheersing en goede docenten. 'We zochten een partner die aansluit bij wat wij belangrijk vinden en zelf óók uitdragen: kwali teit, professionaliteit en service. Met het oog op de toekomstige digita lisering van de dienstverlening zal NBC wellicht vaker gebruik gaan maken van de faciliteiten van TCA.' Enthousiasme bij NBC en TCA in het leslokaal a Wally van Beek, Fred Poede en Rinie de Kruip n de Maricoweg (vlnr.Rubin Konijn, 'We wilden TCA na de verhuizing uit Oosterend groter en vooral goed aanpakken. Zo gezegd zo gedaan.', vult Fred Poede van TCA aan. Het resultaat gaat verder dan een leslo kaal. Klimaatbeheersing maakt dat het ook in de zomermaanden goed toeven is, nieuwe laptops met de meest actuele software, een beamer met scherm en een kantine maken het tot een vakkundig geheel. Bovendien is er altijd een docent en iemand voor de techniek aanwezig. Zo is een probleem binnen no time opgelost. 'We hebben particulieren, bedrijven en instellingen als klant. Elke klant krijgt een cursusaanbod op maat. Poede: 'Zo hebben we een klant die geen gebruik maakt van het lokaal, maar regelmatig twin tig laptops huurt voor het eigen bedrijf. Dat is geen pro bleem, we zijn flexibel.' De cursus van NBC heeft TCA ook nieuwe klanten opgeleverd. 'Cursisten die ons niet kenden of nog geen klant waren, komen nu binnenlopen met allerhande vragen.' Op alle fronten een vruchtbare samenwerking die wat beide partijen betreft op een vervolg kan rekenen. Interesse? Nieuwsgierig naar de mogelijk heden voor een cursus op maat? Informeer bij TCA voor de mogelijkheden. Info@tcatexel.nl of 0222-318489.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 11