www.texelagenda.nl TEXELSE 2 COURANT Tijdelijk terras valt in de smaak Misdaad en mutanten in Cinema B en w: 'Schone meierblissen' Muziek op strand Piratenmuziek in De Koog TES O VRIJDAG 1 MEI 2009 Mensen met gevonden of verlo ren voorwerpen moeten zich vanaf 8 mei tot de gemeente wenden. De politie heeft die taak afgestoten. Gemeente neemt werk politie over Grote drukte op Koninginnedag in café In den Grooten Slock. In met het aangrenzende café. Bezoe- Den Burg, waar in het centrum de afwachting van de nieuwbouw kers lieten zich de oranjebitter jaarlijkse vrijmarkt werd gehouden, heeft uitbater Heino Huizing er tij- goed smaken. Deze bezoekers vonden een rust- delijk terras de Holleboi gevestigd, iroa g«wj vmnwmm) punt op het nieuwe terras naast dat via een deur in verbinding staat De gemeente gaat de voorwerpen registeren, opslaan, onderhouden en zorgt eventueel ook voor de vernietiging. De politie zegt het werk te hebben overgedragen zodat zij zich meer kan concentre ren op haar hoofdtaken toezicht, handhaving en opsporing. De poli tie en de gemeente wijzen erop dat volgens het burgerlijk wetboek de zorg voor gevonden en verloren ook al een gemeentelijke verant woordelijkheid is. Mensen kunnen zich melden bij het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg of via de telefoon (362121) of internet (www.texel.nl) contact zoeken. Als iemand kan aantonen eigenaar te zijn van een voorwerp, krijgt hij zijn eigendom gratis terug. Dat geldt niet voor voorwerpen waarvoor de gemeen te hoge kosten heeft moeten maken of die opgestuurd moeten worden. Geslaagd In Cinema Texel gaat deze week X-Men Origins: Wolverine in pre mière. Het is het verhaal van Logan (Hugh Jackman), ook wel bekend als Wolverine. Hij is een agressieve mutant met enorme klauwen en de kracht om zichzelf razendsnel te kunnen genezen. Hij ontmoet onder andere William Stryker (Danny Huston), die lange tijden experi menten heeft gedaan met Logan, en Victor Creed (Liev Schreiber), ook wel bekend als de mutant Sabretooth. The Fast And Furious 4 speelt zich af in Los Angeles. Antonio Braga is bezig met een grote drugsmis daad. Undercover politieagent Bri an O'Connor (Paul Walker) pro beert de drugsmisdaad juist te stoppen. Braga heeft Dominic Toretto (Vin Diesel) onlangs opge licht tijdens een handel en hij zint op wraak. Dat is de reden dat de twee elkaar opnieuw ontmoeten. Met onder meer wilde achtervol gingen. Voor liefhebbers van driedimensio nale films draait Monsters vs. Aliens. Het is de allereerste 3D-film in de bioscoop. In deze Neder lands gesproken animatiefilm wordt Susan Murphy uit Californië geraakt wordt door een meteoor, groeit ze vijftien meter en wordt ze bestem peld als 'monster', genaamd Ginor- mica. 3D is ook My Bloody Valentine, de 'hitsensatie' uit Amerika. Tien jaar geleden slachtte een gemaskerde mijnwerker vijf jongeren af met zijn pikhouweel voordat de politie hem kon neerschieten. De man ont waakte echter op Valentijnsdag onverwachts uit zijn coma, om ver volgens tweeëntwintig mensen op gruwelijke wijze te vermoorden. Een overlevende keert tien Valen- tijnsdagen later terug naar de onheilsplek, precies op de dag dat een gestoorde moordenaar toe- Jennifer Aniston, Ben Affleck, Jen nifer Connelly, Scarlett Johansson en andere sterren zorgen voor een bijzondere cast in He's just not that into you. Het verhaal gaat over een groep dertigers, die in hun zoek tocht naar de ware liefde het ande re geslacht proberen te begrijpen en de valkuilen van het daten en relaties pogen te vermijden. Hondenhotel, met Don Cheadle, Emma Roberts en Lisa Kudrow is een Nederlands gesproken familie film gebaseerd op het boek van Lois Duncan. Wanneer de energie ke broer en zus Andi en Bruce terechtkomen in een pleeggezin waar een streng 'geen huisdieren'- beleid wordt gevoerd, moet de bij- - dehante Andi snel een nieuw thuis voor hun hond Friday zoeken. Iedere donderdag is er een myste rie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige pro gramma staat elders in deze krant én op de website www.texelsecou- rant.nl. Boetes en strenge milieucontro les na de meierblis van 2008 hebben ervoor gezorgd dat er dit jaar weliswaar iets minder meierblissen zijn, toch zijn er nog altijd 75 brandstapels bij de gemeente aangemeld. Uit controles blijkt dat alle mei erblissen schoon waren. De gemeente heeft geen schade lijke of gevaarlijke stoffen en voor werpen op de blissen aangetrof fen. 'Aan de oproep aan de Texelse bevolking de meierblis schoon te houden om zo de toe komst van het Texelse vreugde vuur te behouden, is duidelijk gehoor gegeven. De burgemees ter is hier erg blij mee. Deson danks vraagt zij aandacht voor het voorkomen van losse vuurtjes bui ten de plek van de meierblis.' Om te voorkomen dat de meierblis gevaar loopt, heeft de gemeente bevolking gevraagd alleen schoon afvalhout, snoeiafval en slootruig- te te verbranden. Ook vroeg de gemeente te voorkomen dat er losse vuurtjes buiten de plek van de meierblis worden ontstoken. De gemeente wilde daarmee voor komen dat de grond onder de eventuele losse vuurtjes zou ver branden en dat afval werd ver spreid. Dit vermindert de overlast voor de grondeigenaren die hun perceel beschikbaar stellen. In strandpaviljoen TX19'/z, te .berei ken via pad Opduin, is zondag 3 mei tussen 16.00 en 20.00 uur een optreden te horen van de Pepping Express, met onder meer pianist Henk Pepping en saxofonist Dick Remelink in de gelederen. De 20-jarige Morten Eschweiler heeft aan het CIOS in Heerenveen zijn diploma coördinator buiten sport behaald. Hij vervolgt zijn werkzaamheden bij zijn eigen onderneming, Teambuilding Texel, waarmee hij activiteiten organiseert voor particulieren en bedrijven AVRO Lancaster passeert Texel Ter gelegenheid van de dodenher denking en Bevrijdingsdag voert de Avro Lancaster enkele vluchten uit. Als alles volgens plan verloopt, passeert het toestel op 5 mei rond 14.45 uur Texel, waar enkele fly- by's boven zowel de algemene begraafplaats in Den Burg als boven het vliegveld worden uitge voerd. De Avro Lancaster is een van de twee nog vliegende toestellen van dit type ter wereld. Eventuele aanpassingen in het pro gramma zijn te vinden op www. texelairport.nl. Voetbalprogramma Zondag ZDH-Dirkshorn 14.00 uur i!a (Advertentie) Gemeente Texel Iets verloren of gevonden? Ga naar de gemeente! Sleutelbos kwijt? Tas gevonden? Voortaan gaat u met verforen of gevonden voorwerpen niet meer naar de politie, maar naar de gemeente. Dit geldt ook voor verloren en gevonden fiet sen Uiteraard blgft het doen van aangifte bij de politie, in geval van diefstal, noodzakelijk. Iets gevonden of vertoren? U kunt dit vanaf 8 mei 2009 Telefoon: 0222-362121 www.texel.nl Digitaal Loket Verloren of Gevonden E-mail'vertorenofgevonden®texel.nl In het gemeentehus Groeneplaats 1 n Den Bug - www.verforenofgevonden.nl Meer lnformatie7 Hiervoor kunt u tarenht bij de Publleksbalie, telefoonnummer (0222) 362 121 Nachtbus en dorpswacht Om het uitgaanspubliek veilig thuis te brengen, rijdt vanaf zaterdag 2 mei een nachtbus van De Koog naar Den Burg, De Waal, Ooste rend en Oudeschild. De bus ver trekt om 3.45 vanaf de Nikadel, een ritje kost €3,-. De bus, die gereden wordt door chauffeurs van Texeltours, blijft tot eind augustus rijden. Vanaf donderdag 30 april wordt ook de dorpswacht weer ingezet. Tot 3 juli elk weekend in de nacht van zaterdag op zondag en - afhan kelijk van evenementen - ook in de nacht van vrijdag op zaterdag. Van 3 juli tot eind augustus is de dorps wacht elke dag actief. De Koog staat op vrijdag 1 en zaterdag 2 mei in het teken van piratenmuziek. In verschillende cafés worden Hollandse mee zingers ten gehore gebracht. De optredens beginnen om 22.00 uur, de toegang is gratis. De enige band die zowel vrijdag als zaterdag is te horen, is het Duo Free Lance, dat op beide dagen in Tumbleweeds speelt. Verder is op vrijdag Gerrie Suring te horen (in De Jutter) en worden in Samsam de Gouden Koevoet X factor-kara- okewedstrijden gehouden. Zaterdag speelt in De Jutter Sjef and family, in De Kuip Amster damse Keessie en in Le Berry John de Bever. In Tumbleweeds is het Duo Free Lance te horen en in Samsam de Jan Koevoetshow en Hans Solo. Zondagmiddag begint om 16.00 uur in het Proeflokaal een after party met Jan Koevoet. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die onlangs met de Texelse Courant is verspreid en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Vrijdag 1 mei In Cinema Texel draaien Monsters vs Aliens 3D (1115,13.45 en 16.15 uur). Wolverine (19.00 en 21.45 uur), ümo (11.00 en 16.00 uur), Hondenhotel (13.30 uur), He's just not that into you (18.45 uur) en Fast Furious (21.30 uur). In verschillende cafés in De Koog worden vanaf 22.00 uur optredens met Hollandse meezingers gegeven. De toegang Is gratis. Zaterdag 2 mei Om 20.00 uur begint in restaurant Bosch een Zee bij De Koog een 501 darttoernooi. Deelname gratis. Er wordt gespeeld om een fles Jutter- tje. In de haven van Oudeschild en bij het boothuis in De Cocksdorp houdt de KNRM tussen 10.00 en 16.00 uur Open Dag. Redders geven uitleg en demonstraties over het reddings werk. Van zaterdag 25 april tot en met zon dag 13 september vindt op het festi- valterrein (in de duinen) bij Paal 15 het Nederlands Zandsculpturenfesti- val plaats. Entree €7,50. In manege Akenburg wordt van 10.00 tot 12.00 uur een cursus verkeersre gelaar gegeven. Opgeven via tel. 311362 of 316400. Gelein Jansen verzorgt een rondlei ding door historisch Den Burg. Start om 10.30 uur bij hotel De Linde boom. Deelname kost €7,- (incl. kof fie en gebak). Van 10.30 tot 14.30 is de Eendenkooi gratis toegankelijk. Er is een bos wachter aanwezig. Te bereiken via de onverharde weg vanaf Dijkmans huizen, waar de sloot de weg kruist. In Cinema Texel Monsters vs Aliens 3D (11.15,13.45 en 16.15 uur), Wol verine (19.00 en 21,45 uur), Limo (11.00 en 16.00 uur). Hondenhotel (13.30 uur). He's just not that into you (18.45 uur) en Fast Furious (21.30 uur). In verschillende cafés in De Koog worden vanaf 22.00 uur optredens met Hollandse meezingers gegeven. De toegang is gratis. Zondag 3 mei Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Haffelderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. In Den Burg zijn de winkels geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Op stolpboerderij De Goede Ver- Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vr. 1 01.00 en 13.20 u. Za. 2 02.06 en 14.15 u. Zo. 3 03.10 en 15.40 u. Ma. 4 04.35 en 16.54 u. Di. 5 05.54 en 18.05 u. Wo. 6 07.07 en 19.14 u. Do. 7 08.17 en 20.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uu eerde Vrijdag 1 mei eerst wachting bij Oosterend worden vanaf 11.00 uur boerderijdieren getekend. Voor kinderen 7-12 jaar. Kosten €8,50. Aanmelden. 06-52 447817. In Het Proeflokaal in De Koog begint om 16.00 uur een optreden van Jan Koevoet. De toegang is gratis. In strandpaviljoen TX19V2 bij De Koog begint om 16.00 uur een optre den van de Pepping Express. Maandag 4 mei Bij de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 10.00 uur een knikkerwedstrijd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Opgave via www sport- servicetexel.nl. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Om 14.00 uur begint een natuurex- cursie op de boerdenj o.l.v de boer. Reserveren bij Ecomare, 317741 of Lindehoeve, 312978. Kosten. €5,50 pp. Vanaf 4 jaar. Dinsdag 5 mei In het Cultuurhistorisch Museum Texel in De Waal worden dagelijks quilts tentoongesteld van Texelse quilters. De expositie omvat meer dan 100 quilts. Er wordt tevens een demonstratie smeden gegeven. Wielervereniging Texel houdt om 19.00 uur een criterium op het 1123 meter lange wielerparcours op Sport park-Zuid in Den Burg. Deelname vanaf 10 jaar (valhelm verplicht). In De Witte Burcht in Den Burg wordt geklaverjast (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Deelname kost €3,50 per koppel. De Texelse Modelspoorclub aan de Emmalaan 65 (Schietsportcentrum Odysseus tegenover de VW) in Den Burg is tussen 19.30 en 22.00 uur geopend voor publiek, entree 2,00 De Texelse Modelspoorclub aan de Emmalaan 65 (Schietsportcentrum Odysseus tegenover de WV) in Den Burg is tussen 19.30 en 22.00 uur geopend voor publiek, entree 2,00 In Cinema Texel draai en Monsters vs Aliens 3D (11.15,13.45 en16.15 uur), Wolverine (19.00 en 21.45 uur), Limo (11.00 en 16.00 uur), Honden hotel (13.30 uur), He's just not that into you (18.45 uur) en Fast Furious (21.30 uur). TESO zet de komende dagen gere geld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur, zondag van 14.30 tot 16.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. De afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur. Deze kunnen vrijdag op Texel ontstaan tussen 9.00 en 13.00 uur en in Den Helder tussen 9.00 en 13.00 uur. Zondag op Texel van 14.00 tot 18.00. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Op dinsdag 5 mei wordt een normale dienst gevaren, dus van 6.00 uur vanaf Texel tot 21.30 uur vanuit Den Helder. Het kantoor van TESO is die dag gesloten. De week van... Els Kruk Het weblog De week van... wordt deze dagen bijgehouden door Els Kruk. PR-functionaris van de KNRM. Zij vertelt over de voorbe reidingen van de open dag, die zaterdag wordt gehouden. Het weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2