Kleurig beeld langs Postweg Studente zoekt foto's oud kamerscherm Restauratie als afstudeeropdracht Aanbod schouwburgreizen bij Windkracht 7 TEXELSE 3 COURANT TBO-Texel sluit autowasserette De autowasserette die TBO- Texel in het pand op de Spinbaan exploiteerde zal deze week wor den gesloten. Het vervoersbedrijf kampt door groei van het wagen park met ruimtegebrek, waardoor de wasserette plaats moet maken voor meer stallingsruimte. 'De wasserette was bij aanschaf van het pand in 1999 een enor me uitkomst voor ons. Het eigen wagenpark kon op deze manier steeds keurig schoon worden gehouden. Daarnaast waren er de inkomsten vanuit de muntautomaat, omdat de wasplaats ook voor derden beschikbaar was', aldus woord voerder Bart de Vries. 'De inkom sten lopen echter terug en de ruimte hebben wij hard nodig voor de stalling van ons wagenpark.' Het verdwijnen van de wasserette maakt onderdeel uit van de aan passing van de taxi- en busga rage. In de komende weken zal er een nieuwe vloer worden aan gebracht en wordt een van de toegangsdeuren verhoogd om ook touringcars naar binnen te kunnen rijden. 'Intern zal er nog wel een wasplaats worden ingericht, maar deze zal niet meer voor derden beschikbaar zijn', aldus de Vries. MAAK HET B'liMHillllIhMl LEVEN EN DOOD. Beste mensen, mijn nieuwe (tijdelijke) verblijfadres Is: Herman Snepvangers Verpleeghuis Den Koogh, kamer 108 Drs bijlweg 4 1784 MC Den Helder groetjes, Herman Tot onze verbijstering is onze mentor voor de tuinwallen Theo Witte overleden. Al 10 jaar gaat de groep vrijwilligers Kwadijkse Vlot i.s.m SBB onder leiding van mentor Theo aan de slag op de Hoge Berg Afgelopen 28 maart werd de 60 meter tuinwal op de hoek Schansweg Zuidhaffel afgemaakt. Het zal de laatste tuinwal van Theo zijn. We zullen zijn specialisme en zijn opgewektheid missen. We wensen zijn familie en fa Tatenhove sterkte met dit verlies Werkgroep Kwadijkse Vlot, Purmerend en Staatsbosbeheer Texel De crematieplechtigheid zal worden gehouden op donderdag 7 mei om 12.15 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Onze Gouden Bruiloft werd een gouden feest door uw belangstelling, in de vorm van zoveel kaarten, cadeaus en goede wensen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Wij danken jullie daar heel hartelijk voor. Lies en Jaap van Heerwaarden Correspondentieadres: Fam. P. de Boer, Drooghe Bol 2014, 1788 VD Julianadorp Ons is geboren Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze lieve zus, schoonzus en tante Volop kleur in de bloembollenvel- aan de Postweg, waar teler Menno Victoria, den die dezer dagen op veel plek- Timmer aan het ziekzoeken is in (Foto Gerard Vmtvrmtn) ken staan te bloeien. Zoals hier een perceel van het soort Prinses Lena Tuinema-van Kooten Australië G. Koolstra-van Kooten Den Burg F. van Kooten-Koolstra en neven en nichten Margriet Verbeek en Diede van Abs Kleindochter van Edzard en Jeannet van Abs Bij culturele organisatie Wind kracht 7 kunnen kaarten wor den besteld voor voorstellingen in schouwburg De Kampanje in Den Helder. Als er voor een voorstelling vol doende belangstelling bestaat (minimaal 75 bezoekers) laat TESO een extra boot varen. Dit gebeurt maximaal tien keer per seizoen. Alle deelnemers betalen een extra bijdrage van €3.- voor het vervoer per bus van het thea ter naar de veerhaven. Reserveren kan tot uiterlijk 1 juni bij Wind kracht 7, Beatrixlaan 43, 1791 GA Den Burg, tel. 312696 of via e-mail swot@texel.com. Tenzij anders vermeld, beginnen alle voorstellingen om 20.15 uur. Meer informatie is te vinden op www.kampanje.nl. De voorstellingen waaruit een keus kan worden gemaakt zijn: Vrijdag 2 oktober: Gary Mullen The Works - One Night of Queen. €40,-. Donderdag 22 oktober: The Blues Brothers, €33,-. Donderdag 29 oktober: Racoon, €25,50. Woensdag 11 november: Guido Weijers - Oudjaarsconférence, €22,50. Vrijdag 13 november: Jeans 19 - Back in town, €25,50. Vrijdag 20 november: La Grande Revue De Paris, €40,-. Zaterdag 21 november: Lebbis - Hoe laat begint het schieten?, €21,50. Donderdag 26 november: Ja Zus ter Nee Zuster, een nieuwe familie musical, €38,-. Zaterdag 16 januari: Liefdesbrie ven (met Anne-Wil Blankers en Paul van Vliet), €32,-. Donderdag 4 februari: Hans Liberg - 25 jaar Hans Liberg, €29,-. Vrijdag 19 februari: Belle Perez - Latino Mundial, €28,50. Zaterdag 20 februari: De 3 bari tons (met Ernst Daniël Smid, Henk Poort en Marco Bakker), €35,-. Woensdag 3 maart: Chicago, de musical, €45,-. Donderdag 11 maart: Van Dik Hout, €24,-. Vrijdag 12 maart: Sara Kroos - Boheems, €22,50. Zondag 14 maart: Amandla! Man dela, de musical, €40,50. Donderdag 25 maart: Claudia de Breij - Hete Vrede, €21,50. Zondag 28 maart: Peter Corry - Irish Wings, €36,-. Donderdag 15 april: 3 J's, €22,50. Vrijdag 16 april: Daughters of Afri ca, €30,50. Vrijdag 7 mei: Cape Connection (met Stef Bos, Fernando Lameirin- has, Régis Gizavo, Louis Mhlanga en Zuid-Afrikaanse muzikanten); €36,-. Vrijdag 14 mei: Het Groot Niet Te Vermijden - Long way home; €25,50. Hiernaast biedt de Kampanje kin dervoorstellingen en operamati nees, waarvoor in verband met de aanvangstijd geen extra boot noodzakelijk is. Meer informatie hierover is te vinden op www. kampanje.nl. Familieberichten Verdrietig, maar met veel mooie herinneringen hebben wij afscheid moeten nemen van onze zuster, schoonzus en tante Jannetje Boon Jannie Texel, Texel, *4 april 1917 12 mei 2009 N. Rottiné-Boon, in Hennnenng J. Rottiné, in Herinnering W. Hesse-Boon W. Hesse, in Hennnenng N. Heberling-Boon H. Heberling B. de Boer-Boon P. de Boer H. Haasnoot-Boon W. Haasnoot, in Herinnering en de kinderen „Gollards" k. 245 De Zes 12 1791 EX Den Burg Jannie is op haar kamer. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 6 mei van 19.30 tot 20.30 uur in de Carrousel van de „Gollards". Hans Hillen Een aardige buurman Altijd vriendelijk Het lekkerste ijs Zo blijf jij in onze herinnering Benjamin en Janny Wie heeft er foto's van het his torische kamerscherm dat in de woning Weverstraat 17 heeft gestaan, voorheen Bakker's Ijzerhandel? Die vraag stelt Tir- sa Venneman, student aan het Hout- en Meubileringscollege in Amsterdam. Als afstudeerop dracht wil ze het kamerscherm restaureren. Als derdejaars studente volgt Tirsa de opleiding Bouwrestauratie. 'De afstudeeropdracht moet je zelf regelen. Maar waar vind je iets om te restaureren? Het was een vrij lange zoektocht. Mijn vader (Jan- Willem Venneman) kwam op het idee om Monumentenzorg te vra gen. Misschien wist die iets. Via- via kwamen we terecht bij Arthur Oosterbaan, die conservator is bij de Stichting Texels Museum. Hij had nog wel wat in opslag staan. Toen ik een kijkje nam, had hij ook alle documentatie klaargelegd. Toen merkte ik dat het om een seri eus stuk ging.' Dat 'stuk' bleek een kamerscherm dat bestond uit verschillende onderdelen en een jaar of veertig in het archief had gelegen. 'Het zat allemaal keurig opgeborgen in archiefbakken. Panelen met gebeeldhouwd werk. Ze noemen het een kamerscherm, maar het is meer een rijk versierd binnenkozijn. Probleem was dat er nog geen bestemming voor was en geen geld om het te restaureren. Maar deze restauratieopdracht sluit mooi aan op mijn interesse in oudheid en vakmanschap waarmee dingen zijn gemaakt.' 'Arthur Oosterbaan heeft erover gesproken met Johan Reydon, die destijds het wandpaneel in het Schoutenhuis heeft gerestaureerd. Zo kwamen we op het idee dat ik de deuren die er ooit in heb ben gezeten ga restaureren. Dit scherm moet, net als het wandpa neel in het Schoutenhuys, ooit in Brakestein hebben gestaan. Het is vermoedelijk gemaakt in 1780, is zeer luxe en vertegenwoordigt een grote historische waarde, al staat het niet op de monumentenlijst. In het huis in de Weverstraat heeft het waarschijnlijk tussen twee vertrek ken gestaan. Het kozijn moet er in de jaren zestig uit zijn gesloopt. Dat is niet zo zachtzinnig gegaan. Er is bijvoorbeeld in gezaagd. Het verhaal gaat dat het zou worden weggegooid, maar iemand heeft daar een stokje voor gestoken, zodat het bij het Texels Museum is beland. In brokstukken. Het was een heel karwei om het op te bouwen en de maten te recon strueren. Ik heb een mal van het Tirsa Venneman gaat vóórhaar opleiding Bouwrestauratie een oud kamerscherm restaureren. kozijn gemaakt en ben nu bezig om een bouwtekening te maken. Dat is heel lastig, omdat er van de deur maar een paar delen zijn en er in het kozijn is gezaagd. Het vergt veel denk- en constructiewerk.' Bij haar restauratiewerkzaamheden wordt de Texelse studente begeleid door Vincent van Haaren van het Amsterdamse Trappen en Ramen Atelier (ATRA). 'In dat atelier kan ik er ook aan werken. Voorlopig voltijds. Als ik volgend jaar ga afstu deren, moet het klaar zijn.' Om het exact te kunnen reconstru eren, roept Tirsa de hulp in van de Texelse bevolking. 'Mijn vraag is of er mensen zijn die een of meer foto's hebben van de deuren en de roedes waar het glas tussen zit. Dat eindigt in sierlijk snijwerk. Ik ben specifiek op zoek naar foto's waar het snijwerk op is te zien. Misschien zit ergens nog wat in een familieal bum of zo.' De studente richt zich met een tweede verzoek tot de lezers: 'Tot nu toe betaal ik alles zelf, maar dit is vrij kostbaar. Ik ben op zoek naar sponsors.' Wie haar kan helpen, kan haar bereiken via nummer 06-43543953 of e-mail irsavenneman@hotmail. com DINSDAG 5 MEI 2009 Bliksemactie Maria Paula Een bliksemactie. Zo kan de hulp verlening door de tijdelijk in Oude- schild gestationeerde reddingboot Maria Paula worden omschre ven. Maandagmiddag om 15.00 uur kwamen de redders van de KNRM in actie om assistentie te verlenen aan het zeiljacht Calypso. Het scheepje lag met een defec te schroef buiten Oudeschild en de schipper vond het niet verant woord de haven binnen te zeilen. De redders namen het op sleep touw en waren binnen tien minuten weer binnen. Op de foto is te zien hoe het jacht de haven wordt bin nengesleept. (Foto Bert Koning)

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3