t Texelaartje 'Volgens mij heb ik dan alles geregeld' TEXELSE 4 COURANT - Studenten zoeken acteurs voor korte film op Texel DINSDAG 5 MEI 2009 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6.30 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2.10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14.50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Zomerbonusweken Su pervoordeel op vele be stemmingen o.a. Turkije v.a. €199,-, Tunesie v.a. €199,-, Portugal v.a. €249,- Griekenland v.a €249,-, Aruba v.a. €599,-. Kijk op www.hireisbureautexel. nl of kom langs voor de beste aanbiedingen. Hol land International Reis bureau Texel. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend do.-en vr. 13.30-17.30 en za. 10.00 -13.00 uur of op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Extra hoge 55 kortingen, tot wel €150,- per persoon. Kijk op www.hireisbu reautexel.nl of kom langs voor de beste prijzen. Hol land International Reis bureau Texel. Gebakken zeetong, de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Familievoordeel, Kids al vanaf €99,- en super kinderkorting op vele be stemmingen. Kijk op www hireisbureautexel.nl of kom langs voor de beste prij zen. Holland Internatio nal Reisbureau Texel. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Alle moeders blij verrast, met een plant in/of pot die bij haar past. Planten- markt van Heerwarden, Beatrixlaan 17 Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl bij Gamma! Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl bij Gamma! Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. w ww.texel sea u to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,50 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 6,30 8,40 10,50 12,60 14,70 16,80 18,90 21,00 1 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes I Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW Adres j Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van: www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Inkt of toner nodig, TCA heeft een ruime voorraad: Maricoweg 37a Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Dagelijks het laatste Texel se nieuws op www.texel- secourant.nl Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl bij Gamma! Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Trapondersteuning vanaf 1299 Euro. Repa ratie. verkoop en verhuur. Fietstochten onder be geleiding. Bets fietsen.nl Tel:312184 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Texelse kaas van We- zenspyk. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl bij Gamma! Gevraagd: bezorgers voor het bezorgen van geadresseerde post op dinsdag en vrijdag. Met name in en om Den Burg en in de omgeving van de Cocksdorp. Bent u graag in de buitenlucht werk zaam voor een aantrek kelijke bijverdienste en heeft u enkele uren be schikbaar op de dinsdag en vrijdag? Meld u dan aan bij Intrapost, tel.nr: 0226-342990 of mail naar: sjoukje@intrapost.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl bij Gamma! Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672. Oesterproeverij 16 mei restaurant 't Vier span. Info/Opgave: Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl bij Gamma! Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Last van aambeien? www.moessontoiletdou- che.nl brengt verlichting. texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Cursus White Time Hea ling 9 10 mei. Vooraf behandeling ter kennisma king. www.spiritueeltexel. nl Tel. 06-23270022. Het is weer tijd voor mooie gladde benen en oksels. Bodysugaring. com Schoonheidssalon Beautyinbalance Irma de Wit, tel. 319859. Het is weer tijd voor mooie gladde benen en oksels. Bodysugaring. com Schoonheidssalon Beautyinbalance Irma de Wit, tel. 319859. Trek wereldtopper in race en ATB. Trek dealer en race/ATB specialist. Bets fietsen.nl Tel:312184 Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl bij Gamma! 26 mei 19.00 uur Sushi workshop €39,50 p.p. in "Het Vierspan". Info/opg.: info@ detesselseoester- man.nl of 06-12808495. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Het is weer tijd voor mooie gladde benen en oksels. Bodysugaring. com Schoonheidssalon Beautyinbalance Irma de Wit, tel. 319859. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. Computer of laptop stuk, TCA maakt het: Marico weg 37a. w ww.texel se au to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel. 310533. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Geraniummarkt Scher- mer-Schuyl bij Gamma! Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Oesterproeverij 16 mei restaurant 't Vierspan. Info/Opgave: info® de- tesselseoesterman.nl of 06-12808495. Op verzoek van de redactie hield Els Kruk, PR-functionaris van de KNRM, een weblog bij in de aanloop naar de open dag. in Den Helder liggen. Onder het motto niet geschoten is altijd mis heb ik de directeur van het Red dingmuseum al begin januari gemaild met de vraag of het mis schien mogelijk zou zijn, dat wij voor de open dag in mei zo'n his- Over het bakken van vis, het torische reddingboot zouden afmeren van schepen en meer informatie op de haven. Hieron der een samenvatting, het com plete blog is te lezen via www. texelsecourant.nl. Woensdag - In het boothuis van De Cocksdorp wordt al sinds jaar en dag deze Reddingbootdag gehouden en in de beginjaren was ik daar ook al nauw bij betrokken als echtgenote van een beman ningslid. mogen lenen. Het duurde niet lang voordat ik een positief antwoord kreeg: de reddingboot Javazee staat op 2 mei geheel ter uw beschikking, inclusief vier beman ningsleden. Kijk, dat zijn goeie berichten! Vrijdag - Vorige week vroeg Dirk, mijn echtgenoot: 'En waar ga je die Javazee nou laten afmeren?' Oeps, goede vraag. 'Gewoon in de haven', was natuurlijk niet het Voor het station De Koog was goede antwoord. De Javazee is 21 het altijd wat moeizamer om een echte Open Dag tot stand te bren gen: de locatie van het boothuis in De Koog is natuurlijk niet geschikt om het meevaren op de redding boot aan te bieden en daarmee valt een grote trekpleister weg. Maar sinds de reddingboot Fran- cine Kroesen in Oudeschild gesta tioneerd is, liggen de zaken anders. Het is natuurlijk leuk, als je op zo'n dag iets bijzonders kunt aan bieden en mijn oog was gevallen op zo'n mooie oude reddingboot, zoals die bij het Reddingmuseum meter lang en manoeuvreert niet zomaar op elk plekje. Bovendien moeten de gasten er ook enigs zins makkelijk op en af kunnen komen. Gelukkig kwamen we medecommissielid Klaas tegen bij de Super (zoals bijna elke zater- Bij de open dag van de KNRM mochten bezoekers een tochtje maken met een van de reddingboten. Op de foto de historische reddingboot Javazee, met daarachter de Maria Paula. Daarna nog even aan het Red- was leuk hier.' dingmuseum in Den Helder de ligplaats voor de Javazee doorge geven en volgens mij heb ik dan alles zover geregeld. Zaterdag - Zowel in De Cocks dorp als in Oudeschild kijken we dag) en die had meteen een goede terug op een bijzonder geslaagde oplossing paraat: 'Op de plek van Reddingbootdag. In totaal hebben de Phoca, naast het drijvende we 62 nieuwe donateurs gewor- boothuis, ik zal Bram Fey wel even ven, dat is een prachtige score, bellen.' Kijk, weer een probleem Op de drie boten die in Oude- opgelost. Och, nou zou ik toch schild aanwezig waren, hebben haast vergeten de havenmeesters ca. 330 mensen meegevaren, de in te lichten over onze plannen voor zaterdag, slordig! Dat heb ik vanochtend als eerste gedaan. getallen uit De Cocksdorp heb ik nog niet. Daar hebben ze ook heel veel gebakken vis omgezet en getuige de wachtrijen was de belangstelling voor meevaren daar ook enorm. De bemanning van de Javazee riep bij vertrek uit Oude schild: 'Nou, tot volgend jaar, het Zondag - Terugkijkend op de dag van gisteren komen er ook allerlei verbeterpunten bovendrijven. Zo zou ik in Oudeschild volgend jaar nog wat meer reuring in de haven en bij de marktkraam willen: Er zou voor toevallige passanten meer te zien moeten zijn, meer informatie over het werk van de KNRM. En voor de mensen die wachten tot ze mee kunnen varen, zou het leuk zijn als er wat demon straties in het water zouden zijn. We hebben weer een heel jaar om alle verbeterpunten uit te werken en ik denk dat er onder de ver schillende bemanningen ook nog best veel goede ideeën leven waardoor de Reddingbootdag 2010 nog beter uit de verf kan komen. Wat ik zeggen wou Lintjesregen Al enige jaren mis ik een lintje voor een zeer gewaardeerde Texelaar. Een Texelaar met visie, een visio nair, een Texelaar die er in zijn belangenbehartiger van weleer is en deze partij heeft zichzelf naar mijn mening hiermee overbodig gemaakt. De criteria voor een lintje zijn mij niet precies bekend, maar je kunt je afvragen waarom een ambtenaar van de Gemeente Texel recent in Haarlem een lintje heeft gekregen, eentje voor heeft gezorgd dat er terwijl deze mevrouw niet in de veel werkgelegenheid en welvaart is gerealiseerd voor vrijwel alle inwoners van het eiland. Een Texe laar die aan de basis stond van een schaduw kan staan van de Texe laars die deze week zijn geëerd. De commissaris van de Koningin in Haarlem, de goede man heet Borg- uitstekende bootverbinding met houts, die de versierselen uitreikte, dubbeldekkers, betrokken was bij de oprichting van De Krim en - uit ergernis over de plaatselijke poli tiek - zelfs medeoprichter van Texels Belang. De economie van het eiland heeft een enorme impuls gekregen door zijn visie en daad kracht. Hij is helaas kortgeleden veel te vroeg overleden en heeft blijkbaar zo weinig waardering opgebouwd bij bestuurlijk Texel dat de plaatse lijke politiek hem graag wil verge ten. Zo gaat dat op de Groene- plaats, luister je niet naar de almachtige bestuurders/ambtena ren die de boel willen dicteren, dan krijg je een kruisje achter je naam en geen lintje. Zonder tekort te doen aan de ver diensten van de mensen die de afgelopen decennia een blijk van waardering hebben ontvangen, ben ik van mening dat deze Texe laar bij uitstek in aanmerking komt voor deze Koninklijke dank en in dit geval dan maar postuum. Het had Texels Belang gesierd het voor touw te nemen bij de voordracht van één van haar oprichters. Overigens is al geruime tijd duide lijk dat Texels Belang niet meer de loog recent nog glashard in het TV- programma van Pauw en Witteman over de 'gespaarde' 8 miljoen voor een school die Texel was kwijtge raakt, hij bedoelde natuurlijk dat ambtenaren de lening hadden ver gokt in IJsland. Wellicht dat deze commissaris wederom niet goed was voorgelicht door een bestuur der van de gemeente Texel. Ik venvacht al lang geen wijsheid meer van dit gemeentebestuur en evenmin van de huidige raadsle den die op een enkele uitzondering na (Visman) een lintje voor onver mogen behoren te krijgen. Waarom in het verleden de aanvraag voor deze Texelaar 'per abuis' is zoek geraakt op het gemeentehuis is onbekend, maar ik heb zo'n ver moeden. Het zou volgend jaar het nieuwe bestuur en een nieuwe hopelijk dit keer verstandige burgemeester sieren deze historische fout alsnog recht te zetten. Sjef Brugemann, Een Texelaar die zich geen Texelaar meer voelt, Den Burg. Studenten van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht die in het Hemelvaartsweekend van 22, 23 en 24 mei een korte film op Texel opnemen, zijn op zoek naar twee acteurs die een bijrol willen vervullen. De film duurt tien minuten. Het verhaal speelt zich af op Texel. Yim Brakel: 'We filmen op Texel van- schilde, woont met zijn nieuwe wege de sfeer, die niet op het vas- vrouw op Texel en heeft net een teland te vinden is. De uitgestrek- nieuwe zoon gekregen. Sam heeft heid, verlatenheid, de duinen en zijn vader al jaren niet meer gezien, het licht. Het zorgt ervoor dat het De confrontatie is wrang en pijnlijk hoofdpersonage een reis moet voor beide partijen, maar Sam laat maken en in een wereld terecht uiteindelijk Texel en zijn vader ach- komt die hij niet kent. De film gaat ter met een gevoel van hoop. De over Sam (21) die zijn vader Henry rol van de zoon zal worden 65 opzoekt in Texel. Henry is gespeeld door Matthijs van de Sande Bakhuizen, de vader door Peter Faber. Voor de openings scène zijn we zijn op zoek naar acteurs voor de rol van de vader (ongeveer 35 jaar) en de zoon (9 tot 11 jaar). Het liefst met enige acteer- ervaring. Een foto en cv kunnen per e-mail worden gestuurd naar ybrakel@gmail.com.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 4